Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31651) martonl válasza 4Grider (#31647) üzenetére


martonl
senior tag

Azt sem biztos, viszont hívni már nehézkesebb lehet.

(#31652) szürke válasza martonl (#31646) üzenetére


szürke
tag

Mivel éppen vagy egy használaton kívüli készülék, így mindenképp teszek majd egy próbát.
Eltüntetek minden ikont a kezdőképernyőről, csak a Skype lesz középen, illetve kepernyőzár sem lesz hogy csak az oldalsó gombot kelljen megnyomni és kész.
Ha nem működik majd a dolog, lehet kipróbálom amit javasoltál.

(#31653) Plug Life válasza yanna (#31650) üzenetére


Plug Life
senior tag

Vagy aki a tűzgyújtásig nem jutott még el.

(#31654) whbear válasza Plug Life (#31653) üzenetére


whbear
senior tag

Idős emberekről van szó akiknek már nem az igazi a látása, érzékelése. Elég visszatetsző dolog gúnyolni őket annak tükrében, hogy ők neveltek fel pl. téged is és sajnos mi is hasonlóak leszünk életünk alkonyán. Peace.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#31655) martonl válasza szürke (#31652) üzenetére


martonl
senior tag

Ok, minden, nekünk mellékesnek tűnő dolgot is gondolj végig, mint pl. a készülék töltése ha nem vagy ott, képernyőzár, ki-bekapcsolás, meg ami még nem jut most eszembe.

(#31656) szürke válasza whbear (#31654) üzenetére


szürke
tag

:R :R :R

@martonl

Mindenképp igyekszem minden nehézséget kizárni ami csak eszembe jut.

(#31657) yanna válasza Plug Life (#31653) üzenetére


yanna
őstag

Ismerek mérnököt aki a nyomógombostól is irtózik.

(#31658) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Melyik szolgáltatónál, illetve melyik alkalmazással érhető el a legjobb hangminőség? Régebben azért váltottam a Digi-re, mert állandóan "elmászott" a hang. Most, hogy megduplázza a DIGI az előfizetési díjat, lehet inkább visszaváltok VOIP-ra, Telekom Maratonnal. Talán így a legjobb. Egyébként lehet, hogy a telefonom volt a gyenge Samsung J5 volt, illetve MobileVOIP az alkalmazás. Most Samsung A52s-em van. CallingCredittel. Nem használtam használtam eddig.

[ Szerkesztve ]

(#31659) asdf_ válasza pinnacle (#31658) üzenetére


asdf_
veterán

A J5, ha jól emlékszem egy elektronikai hulladék volt, teljesen alkalmatlan bármire, olyan lassú szerencsétlenség volt.

(#31660) pinnacle válasza asdf_ (#31659) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én is ebben bízom. Hangminőség szempontjából nincs különösebben ajánlható szolgáltató, alkalmazás? Igazából a telefon számít?

(#31661) 4Grider válasza pinnacle (#31660) üzenetére


4Grider
nagyúr

90%-ban ugyanazt az infrastruktúrát találod az olcsóbbak között (Dellmont). A telefon pedig igen sokat számít, gyenge telefonnal nem lesz jó/stabil minőséged. Ami persze nem azt jelenti, hogy csúcskategóriással nagyon jó minőséged lesz.

(#31662) pinnacle válasza 4Grider (#31661) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi! Kipróbáltam, most nem hallottam ilyen elmálló, rezonáló, üveghangot. Nem tudom mi a pontos meghatározása ennek a hibának, de biztos tudjátok miről van szó. :) Ugye ha szinte csak telefonálásra kell a mobilnet, akkor a Telekomos Maraton a legjobb az 5GB/3990Ft-al, amit addig használhatok, amíg el nem fogy.
Család KÜF-öt használ, nem tudtam rábeszélni őket a MobileVOIP-ra, de nekem megfelel ha már jó a minőség.

[ Szerkesztve ]

(#31663) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Androidra milyen voip app ajánlott?
Van egy saját "szerverem" (Fritzbox beépített voip képessége), amiben tudok felvenni usereket akik elvileg bármilyen kliensről tudnak csatlakozni. Eddig kliens csak másik router volt, hagyományos telefon portal, neten keresztül dyndns-el kapcsolódnak a "fő" routerhez, mintha egy voip szolgáltatóhoz lépnének be, így a családban van ingyen telefon.
Mivel a netről elérhető, andoridos telóra tennék appot, a kérdés van-e könnyen használható és ez mennyire merítené az akkut?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#31664) edk- válasza garga01 (#31663) üzenetére


edk-
őstag

Zoiper, Groundwire

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#31665) gorbep válasza garga01 (#31663) üzenetére


gorbep
senior tag

Nekem anno a SIPDroid vált be... Ha fel tudsz túrni belőle valami régi APK-t, akkor hangfelvételt is tud csinálni a hívásról...

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#31666) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Local Access, hogy működik? Családba van Vodafone Nonstop L előfizetés, ezzel a vezetékes, mobil hívás korlátlanul ingyenes. Ehhez a számhoz lehet társítani?

(#31667) fradi81


fradi81
veterán

A sip droidnak ez a felülete jön be, a beállításokba beírtam a fiókot. Működik ez még vagy csak nálam nem megy semmi?

moto g72, Ninebot d28e

(#31668) gorbep válasza fradi81 (#31667) üzenetére


gorbep
senior tag

zöld és piros pöttyöket tesz az állapotsorba a 2 fiókhoz... onnan látod megy e... zöld az online fiók, a piros hiba vagy nem beállított. Nálam a tárcsázóban be lehetett állítani, hogy a hívás SipDroidon keresztül menjen ki, magát a felületét csak a beállításához használtam... Mivel nálunk a céges WiFin tiltják az 5060-as portot, sőt már magát a SIP protokollt is, már leszedtem és MobileVoip klienst használok. De biztos van itt, aki használja, és bele tud nézni...

Szerettem mert egyszerű mint a faék, és nem terheli le a telefont :U

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#31669) fradi81 válasza gorbep (#31668) üzenetére


fradi81
veterán


Ennyit írtam be, registration failed üzenet az állapotsorban, valamiért nem akarja a jót, a gswave is piros, de a zoiper most megy.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#31670) fradi81 válasza fradi81 (#31669) üzenetére


fradi81
veterán

Na közben már mind működik csak a sipdroid nem így nem erőltetem. Közben kipróbáltam még a mizudroid is szimpatikus a retró kinézetével.

moto g72, Ninebot d28e

(#31671) 4Grider válasza fradi81 (#31670) üzenetére


4Grider
nagyúr

Működik a sipdroid is. Az általad linkelt oldalon a called party address-be kezdj el egy kontakt nevet gépelni és válaszd ki hívásra. Ha nem kezd el azonnal hívni, csak akkor van rosszul beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#31672) pinnacle válasza pinnacle (#31666) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nincs valami ötletek erre a Local Accessre, valahogy tudok a Vodafone Nonstop L terhére telefonálni mobilról?

(#31673) 4Grider válasza pinnacle (#31672) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha használod a keresőt akkor láthatod, hogy a local access esetén az accountodat ugyanúgy ugyanazzal a percdíjjal terhelik, mintha mobilevoip vagy sipdroid alól indítottad volna a hívást. Csak talán a hangminőség jobb.

(#31674) pinnacle válasza 4Grider (#31673) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Gondoltam kipróbálom a jobb hangminőség miatt. CallingCredit oldalán engedélyeztem a Local Accesst. De a hívott +36-1-999-9858 nem működik. Igaz az oldalon más számot jelez. Nem értem, hogy tudnám azt alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#31675) fradi81


fradi81
veterán

Úgy néz ki ketten is fogjuk használni a voipot a jövőben, 2 telón egyszerre ugyan az a fiók működhet vagy van valami hátránya?

moto g72, Ninebot d28e

(#31676) pinnacle válasza fradi81 (#31675) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Úgy emlékszem több telefonon is lehet ugyanaz a fiók, de egyszerre nem lehet használni.

(#31677) gorbep válasza fradi81 (#31675) üzenetére


gorbep
senior tag

Igen, van... a legtöbb szolgáltató büntetést fizettet veled, ha egyszerre két hívást kezdeményezel egy időben... mivel nincs alapdíj regelj 2 felhasználót... annyi, hogy kamatmentesen hitelezel nekik 13 EUR-t...

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#31678) fradi81 válasza gorbep (#31677) üzenetére


fradi81
veterán

Értem akkor ez nem lesz probléma, köszi.

moto g72, Ninebot d28e

(#31679) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Van arra lehetőség, hogy szám hívásakor választhassak a gyári tárcsázó és a MobileVoip között? Mintha régebben ez működött volna. Most csak a Telefont tudom alapértelmezettnek kijelölni. Pedig a MobileVoip-nál is jelzik a telefont. Hiába törlöm az alapértelmezést a Telefonnál, el is tűnik, de hívásnál kérdés nélkül a gyárit indítja, majd vissza is rakja az alapértelmezést. Samsung A52s telefon.

[ Szerkesztve ]

(#31680) maestro87


maestro87
őstag

Telz mikor indult újra? Ajánlott még?
Vagy valami más alternatívát tudtok ahol nem kell minimum 10 eurót feltölteni?

(#31681) floratm


floratm
senior tag

Eu-n kívüli hívásokra melyik szolgáltató ajánlott? Van olyan táblázat ahol ez is látható?

(#31682) edk- válasza floratm (#31681) üzenetére


edk-
őstag

Ezekben az összehasonlítókban látható:
https://www.voipkredi.com/page.php?page=betamax-dellmont
http://www.voip-comparison.com/
http://progx.ch/PROGX_WEB/UK/all-rates-voip-comparator.awp

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#31683) tibor23 válasza pinnacle (#31679) üzenetére


tibor23
senior tag

Ez engem is érdekelne.

(#31684) pinnacle válasza tibor23 (#31683) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Attól tartok nincs megoldás. Ilyen kellene, mint a SIM-nél van, de nincs. Telefon topikjában azt mondták, lehet a Google letiltotta külső alkalmazásoknak a tárcsázást.

CallingCreditnél, hogy megy a Local Access? Ügyfélszolgálat nem tud segíteni. Egyszerűen nem értik meg, hogy se a MobileVoip átall hívott szám +36 1 999 9857 se az oldalukon megadott szám 018088232 nem működik.

(#31685) OlcsoHW válasza pinnacle (#31684) üzenetére


OlcsoHW
újonc

Sziasztok
Egy kis segítségre volna szükségem.
FreePBX problémám volna.
Kimenő hívás tökéletesen működik.
Bejövő hívással van egy kis gondom.

[2024-02-06 11:10:30] NOTICE[2371] res_pjsip/pjsip_distributor.c: Request 'INVITE' from '<sip:******@******;cpc=ordinary>' failed for '*****:5060' (callid: isbcKHZn1dZxcPVBngzwUSq6AjvB5X86dEUk9-e0VktzvNtBmjvvBS7YkiRB-C44dbbi@zteims/1/1) - Failed to authenticate
(telefonszám és ip helyére én írtam a csillagokat)

Merre keressem a hibát?

(#31686) pinnacle válasza pinnacle (#31684) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Local Access nem működik más szolgáltatónál használt telefonszámmal? Lehet ez volt a probléma. Kettő idáig nem használt telefonszámoz adtam meg a MobileVoip Local Access beállításánál, utána egyből működött. +36 1 999 9857-et hívja a telefon tárcsázója, közben a hívott számon cseng.
Nem tudom mi ez a CallingCredit oldalán.
Local Access Number: 01159841179(local rate)

Local Access hívásnál még pluszban számolt helyi díj az a CallingCredit tarifája 5 cent vagy a mobilszolgáltató percdíja? És ezt percenként vagy 1x számolja? Oldalukon nem látszik plusz terhelés, de valószínűleg a szolgáltatói perc díjat kell majd fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#31687) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Másik VOIP topik, nem nagyon megy, lehet kifutott már ez a VOIP telefonálás.
Vezetékes számot be tudok valahogy állítani Local Accessnek? Ez a hívás jobb minőségű, mint az internetes, de közben a percdíj is ketyeg. Igaz jelzik is, ez akkor jó ha van ingyenes helyi hívású előfizetésünk. Nekünk van Vodafone L, ami ingyenes vezetékes, mobil. De hiába adom meg a Local Accessnél, ugyan hívja a +36 1 999 9857-et, de hibaüzenettel visszadobja. Pedig ha jól látom vezetékes számot is meg lehet adni, már ha a Home annak minősül.

(#31688) tlac válasza pinnacle (#31686) üzenetére


tlac
nagyúr

hát ha a telefonszámod regisztrálva van több dellmont klónhoz is, az szerintem okozhat problémát
valószínűleg ugyanaz a rendszer fut mind mögött

ez a local access hívás úgy működik, hogy tárcsázod azt a local access-es számot, amit a voip szolgálgató megad és ők a háttérben megoldják, hogy a saját számodat továbbítják a célszám felé

a local access-es hívásnak két díja van, egyrészt megjelenik a voip szolgálgatónál, másrészt, annál a szolgáltatónál ahol a saját telefonszámod van (te esetben úgy értem, hogy vodafone)

egyébként ez a local access-es hívás megoldható mindenféle internet, meg app nélkül is
elég tárcsázni a local access-es számot, aztán vagy ott bepötyögni a célszámot, vagy már eleve preparáltan hívni local access-es számot (hozzá kell adni még a célszámot egy pause-zal)
viszont ez a local access-es hívás csak azokról a telefonszámokról fog menni, ahol az a szám meg van adva a voip szolgáltatónál

[ Szerkesztve ]

(#31689) pinnacle válasza tlac (#31688) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Vezetékes számot lehet használni Local Accessnek, ez a home nem azt jelenti?

Én beállítottam úgy is, hogy csak a vezetékes szám volt megadva, hozzáadtam a Local Accessnél, de nem működik.

(#31690) tlac válasza pinnacle (#31689) üzenetére


tlac
nagyúr

mond valami hibát?

(#31691) pinnacle válasza tlac (#31690) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ugyanazt mondja, mint a korábban máshol használt telefonszám esetén. We are not able to complet this call... Sajnos úgy néz ki, hogy vezetékes számot nem lehet használni mobiltelefonon Local Accessnek, pedig milyen jó lett volna. :) Ezt írták a CallingCredittől.
Thanks for your reply. there are 2 versions of local access:
-you can dial the access number 018088232 from every number that is verified in your account and you can dial the number you want to call.
-if you use the local access option on your mobile phone you need to enter the number from THAT phone and the app will call the local access number (like +36 1 999 9857). (this local access number can NOT be dialed from other phones/numbers)

Egyébként melyik alkalmazással érhető el a legjobb hangminőség VOIP hívás esetén? MobileVoip egészen jó, ZoiPernél viszont előjön az a régebben tapasztalt hiba, hogy olyan "digitálissá" válik a hang, elmászik.

[ Szerkesztve ]

(#31692) tlac válasza pinnacle (#31691) üzenetére


tlac
nagyúr

Sajnos úgy néz ki, hogy vezetékes számot nem lehet használni mobiltelefonon Local Accessnek

de pont ezt mondom, és ők is ezt írják, hogy arról a számról kell indítani a locall access-es hívást, ami be van regisztrálva

tehát ha vezetékes számról szeretnéd, akkor ne mobilról, hanem a vezetékes telefonról csináld

(#31693) xnickx


xnickx
friss újonc

Sziasztok.

VoIP -os témakörben készítem a szakdolgozatom, ahol egy kis kitérő lenne pár olyan szolgáltató és alkalmazás ismertetése, amelyek használatával biztosított a PSTN hálózatra kilépés, "tetszőleges" hívószám megjelenítésével. Nagyon sok érdekes és hasznos info található az oldalon, de számomra sok esetben ezek csak nagyon rész infok. Tudna esetleg nekem segíteni valaki, leginkább privátban, hogy merre fele keresgéljek, mit volna érdemes tanulmányoznom.

Előre is köszönöm.

(#31694) garga01 válasza xnickx (#31693) üzenetére


garga01
senior tag

Én nagyon konkrétumot nem tudok írni, de olvass bele esetleg kérdezz be a VoIP - mélyvíz (Asterisk és társai) topikba is.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#31695) xnickx válasza garga01 (#31694) üzenetére


xnickx
friss újonc

Igen, köszönöm. Rajta vagyok...

(#31696) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Tudnátok ajánlani olyan IP telefonközpontot, amire megbízhatóan rá lehet kapcsolódni Androidos telefonról is, akár telefonközpont saját alkalmazásával és megbízhatóan működni fog mindenféle hálózaton?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#31697) whbear válasza E.Kaufmann (#31696) üzenetére


whbear
senior tag

Freepbx + Groundwire. Évek óta hibátlan. Van hogy egy évig rá se nézek. 6 trunk, 10 extension.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#31698) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Még új vagyok és a témában és az Asterisk-et nézegetem aminek tekintetében lenne par fontos kerdesem.
Jól látom hogy az Outbound CID mező a telefonszám ami megjelenik a hívott fél telefonján ?
Van még olyan SIP szolgáltató, amivel Magyarországon lévő mobil hálózatba is lehet telefonhívást kezdeményezni és Asterisk-en keresztül enged beállítani bármilyen megjelenítendo telefonszámot ?
Tud valaki javasolni ilyen(akar magyar) SIP szolgáltatót?

Vagy ez technikailag már nem lehetséges és maximum csak valamilyen formában ellenőrzött CID-et enged a SIP ?

Köszönöm!

(#31699) Jubejo


Jubejo
csendes tag

Tudtok valami ingyenes sip appot ios alá ami asteriskkel kompatibilis?

(#31700) Vegha


Vegha
senior tag

Hasznal itt valaki Skype elofizetest Skype hivoszammal ? Az EU-s fair usage policy miatt valoszinuleg meg kell valnom a magyar telefonszamomtol es alternativ megoldaskent egy teljes funkcionalitasu Skype-on gondolkodok.
De mas tippet is szivesen fogadok. Jelszo a koltseghatekony user XP: a leheto legproblemamentes telefonalas szolgaltato nelkul, EU-n belul, atlagos vagy az alatti hasznalat mellett (<=120 perc/honap)

(#31701) zagloba válasza Vegha (#31700) üzenetére


zagloba
aktív tag

Viber Out-ot nézted? Én azt használtam és jól működött. :)

(#31702) 4Grider válasza zagloba (#31701) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt hogy hívják vissza?

(#31703) zagloba válasza 4Grider (#31702) üzenetére


zagloba
aktív tag

Ebbe nem gondoltam bele!🙄

(#31704) stefi68


stefi68
addikt

Ha StuntCalls a szolgáltató és pl. Montenegróból telefonálok VOIP-on keresztül, melyik percdíjat kell néznem ha magyar számot hívok:
1. Hívott fél Magyarorságon tartózkodó magyar szám?
2. Hívott fél Montenegróban tartózkodó magyar szám?

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#31705) 4Grider válasza stefi68 (#31704) üzenetére


4Grider
nagyúr

VoIP esetén tök mindegy, hogy milyen országban tartózkodsz, mert a hívást neten indítod.
Tehát csak a cél hálózatok hívásdíját látod a VoIP szolgáltató díjtáblázatában.
A fenti két esetben magyar mobil számot hívsz, tehát magyar mobil irányú VoIP perddíjat fizetsz. Viszont ügyelj rá, hogy helyi wifit vagy mobilnetet használj a VoIP híváshoz, mert magyar mobillal az adatroaming elég drága mulatság montenegróban. Ugyanígy aki roamingoló magyar ott hívást fogad, az is keményen percdíjat fizet a fogadott hívásokért. De ez már független attól, hogy a hívás VoIP lett indítva, vagy rendesen.

(#31706) stefi68 válasza 4Grider (#31705) üzenetére


stefi68
addikt

Értem, tehát:
Calling from Hungary (valójában mindegy)
Calling to Hungary
Calling with a caller id from a EU member state

Telekomnál van EU-n kívüli netbővítő 5 GB 6.500,- Ft-ért. Elég borsos, de még így is olcsóbb mint a 329,05 Ft/100 kB. :Y

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#31707) 4Grider válasza stefi68 (#31706) üzenetére


4Grider
nagyúr

A sima voip hívásnál a calling from mindegy, az speckó, visszahívásos voip hívásnál értelmezhető.
A hazai netbővítők használatánál nagyságrenddel jobban javaslom egy-két db montenegrói yettel feltöltős kártya megvásárlását és használatát. Azon rengeteg net van és fillérekért hívjátok egymást. Már ha két kártyás és független telefonokkal mentek ki.

(#31708) stefi68 válasza 4Grider (#31707) üzenetére


stefi68
addikt

Köszönöm, megfontoljuk....

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#31709) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok.
Külföldön szeretném használni a Mobilevoip applikációt.
Regisztráláskor melyik voip céget érdemes választani a felsorolásból?
Illetve körülbelül milyen percdìjakkal érdemes számolni? :R

(#31710) edk- válasza Viiktor1989 (#31709) üzenetére


edk-
őstag

LMGTFY

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=betamax+price+comparison

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#31711) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Megnéztem a Betamax price comparison-t és feltűnő, hogy mindegyik site full ugyanúgy néz ki, a lábléc szerint nagy múlttal, egyszerű, lényegretörő design-nel.

Legolcsóbbnak a CheapBuzzer nevű szolgáltatót találtam, ami a maga kevesebb, mint 5 és fél forintos árával lehengerlő.

Van bármi kockázat, ami miatt jobb lenne valami más, ugyanilyen, de drágább variánst választani?

Költségoptimalizálás lenne a cél. Eddig családi Telekom előfizetés volt, de pofátlan magasságokba szöktek az árak, úgy, hogy nincs igazán kihasználva. Emiatt arra gondoltam, hogy a mostani számomat dominón üzemeltetném és voip-pal indítanék kimenő hívásokat, egy másik domino-t pedig beleraknék a router-embe, arra vennék korlátlan mobilnetet, ha néha kell laptopon, ez most már néhány havonta 1--2 nap.

Szerk: Régi összefoglalóban olvastam, hogy bizonyos esetekben USA címet megadva még a VAT is lejön az árról. Ez manapság mennyire működőképes?

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#31712) 4Grider válasza adika4444 (#31711) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert ahogy azt már sokszor leírtuk itt, ezek egytől egyig dellmont klónok. Ezért hasonló a design, és azonos az infrastruktúra.
Sokan költségoptimalizálás miatt használjuk ezeket a klónokat, részemről viszont nem szeretek adót csalni, akár ellopja az áfát a dellmont, akár nem.

(#31713) adika4444 válasza 4Grider (#31712) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi a választ! Az mit jelent, hogy delmont-klón? Azt látom, hogy a delmont egy multimédiás óriás, de publikus voip szolgáltatásukat nem találtam.

üdv, adika4444

(#31714) Zeki válasza adika4444 (#31713) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azt jelenti, hogy mindnek egy a tulaja.
Dellmont srl. / Betamax

[ Szerkesztve ]

(#31715) adika4444 válasza Zeki (#31714) üzenetére


adika4444
addikt

Óóó, hogy úgy :D így akkor azért van benne beugratás, ha valaki nem jól választ. A price compare site-okon látom a szorzókat, van azért, ahol durván drágábban mérik a perceket, mint máshol.

Regisztráltam is, feltöltöttem, aztán indul a tesztelés :)

Köszi :D

üdv, adika4444

(#31716) edk- válasza adika4444 (#31711) üzenetére


edk-
őstag

a mostani számomat dominón üzemeltetném és voip-pal indítanék kimenő hívásokat

Így csinálom én is

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.