Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Emulátorok

Hozzászólások

(#201) bbmt válasza SunMount3r (#199) üzenetére


bbmt
senior tag

Samsung S21 ultra gyönyörűen viszi a PS2 játékokat.

A kanál a gyengék villája

(#202) intuicio


intuicio
aktív tag

Sziasztok!
RPCS3-nak nincsen külön topikja? :R

(#203) istil


istil
csendes tag

sziasztok

Az RPCS3-mal próbáltam ki a Red Dead Redemtion-t és a Demon's Souls-t. Elindulni elindultak, de az fps eléggé instabil, hol tartotta a 30 fps-t, majd hirtelen 15 körül lett. A DS meg egyszercsak lefagyott, se előre se hátra nem ment tovább. Vajon a beállítások között kéne valamit módosítani, vagy a gép nem elég erős hozzá?
Core i5 10400f, egy RTX 3060ti és 16 GB RAM, amivel próbálkoztam.

(#204) SunMount3r válasza istil (#203) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

RDR-höz a Xenia-t próbáld.

(#205) istil válasza SunMount3r (#204) üzenetére


istil
csendes tag

Megpróbálhatom azt is, de ez a hardver még kevés RPCS3-hoz, vagy egyszerűen nem elég kiforrott még a játékok futtatása?

[ Szerkesztve ]

(#206) SunMount3r válasza istil (#205) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az RPCS3-hoz nem tudom, de ugye a Xenia eleve XBOX emulátor és oda biztos elég ez a konfig.

(#207) istil


istil
csendes tag

Letesztelem, de sajnos a Demons Souls-ra az nem opció. Ezért érdekelnének még további tapasztalatok a RPCS3-val kapcsolatban, hogy van-e értelme hangolni a beállításokat vagy eleve karcsú hozzá a konfig.

(#208) rumkola válasza istil (#207) üzenetére


rumkola
veterán

(#209) istil válasza rumkola (#208) üzenetére


istil
csendes tag

Érdekes tesztvideó, de ő ahogy nézem 4k 60 fps-ben utazik, én már örülnék a folyamatos, (nem ugráló) 30-nak. Meg az ő konfigja szerintem izmosabb is jócskán az enyémtől: CPU: Ryzen 5 5600x GPU: Sapphire Nitro Plus 5700XT RAM: Crucial Ballistix RGB 32GB 3600mhz Drive: ADATA SX8200 1TB NVME

(#210) rumkola válasza istil (#209) üzenetére


rumkola
veterán

azért linkeltem, mert benne van a videóban, hogy mit kell álítgatni...

nem erősebb a tiédtől

(#211) istil válasza rumkola (#210) üzenetére


istil
csendes tag

Okés köszi, megpróbálom. Nem vagyok túl nagy szaki, nekem az jött le egy benchmark oldalról, hogy az övé erősebb. Legalábbis CPU-ban:
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-10400F-vs-AMD-Ryzen-5-5600X/4079vs4084
De mondjuk a PCSX2-nél is úgy indult, hogy először még a hang is akadt, aztán sok beállítás után már hasít minden rajta.

(#212) istil


istil
csendes tag

Letöltöttem a youtube videókészítő komplett RPCS3 mappáját, de még addig se jutok vele mint a saját RPCS3 mappámból. Már az első értesítőnél megáll a tudomány, ahol figyelmeztet az autosave-re. Itt ugye OK-ra kéne menni, ha érzékelné a kontrollert. Akárhogy állítom be a gombkiosztást, nem reagál, még a billentyűzetet is hiába állítom be. Ez eddig azon kevesek egyike volt, ami legalább ment.

(#213) Sonja


Sonja
veterán

Ilyet nem jó olvasni! :( :(((

PlayStation 2 Emulator development indefinitely suspended following death threats

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#214) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Mario Kart 8 (Deluxe) és Bros U (Deluxe) futtatására szeretném rávenni a PC-met.
Milyen kontrollert javasoltok hozzá, max. 25eFt-ig? -Hogyan csatlakoztassam?
Ryzen 1600X-el (6c/12t, 3600MHz), 8-16GB RAM, Gef. GTX 1050Ti (4GB)-en menni fog?
Milyen emulátorprogit javasoltok (Switch, Wii U)?

-Köszi!

(#215) aquark válasza aquark (#214) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Találtam 2 progit, a CemU-nak mennie kell, a Yuzu határeset.
Már csak a kontroller hibádzik. van itthon ASUS USB BT400-as adapterem, ez 4.0-s Bluetooth-t tud, menne vele egy Xbox S/X Kontroller? :F -de egy vezetékes USB-nek jobban örülnék...

[ Szerkesztve ]

(#216) rumkola válasza aquark (#215) üzenetére


rumkola
veterán

Switch prokontroller kábellel használva.
CEMU és Yuzu a legjobb most, minkettőt használom rendszeresen.

[ Szerkesztve ]

(#217) SunMount3r válasza rumkola (#216) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért pont a Switch controller? Ahogy látom nincs rajta semmilyen "extra" gomb, egy "akármilyen" controller-hez képest, ami külön kellene, akár egy Switch-es játékban is. Nem kötözködöm, hanem kérdezem. Meg ha nem csak erre, hanem PC-s játékokhoz is kellene neki a controller, akkor kimondottan nem tűnik a legjobb választásnak, mert DirectInput-os, a legtöbb mai játéknak meg XInput-os kellene. Ok, hogy ez a Steam-es játékoknál már nem gond, de nem csak a Steam létezik... ???

(#218) rumkola válasza SunMount3r (#217) üzenetére


rumkola
veterán

Mert annak van Nintendo-s kiosztása és ő nintendo emuhoz akarja használni. Az XBOX-os kiosztás fordítva van. :D

(#219) SunMount3r válasza rumkola (#218) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én csak azt a két "kiosztás" beli különbséget látom, hogy az X és Y, ill. az A és B gombok fel vannak cserélve. Mert ha csak ennyi, azt gondlom az Emulátorokon belül hamar át lehet állítani, hogy megegyezzenenek.

(#220) aquark válasza rumkola (#216) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Köszi!

Ez a Direct Input meg Xi Input mit jelent? Azt hittem, van a kontroller, és az (ha van hozzá driver) akkor mindennel megy. Szóval ha ennyi -féle van, akkor nem költök rá 25-öt, mert lehet kelleni fog még egy (Bár Steames vok, azokkal áll. Megy.). Találtam a Horipad Wiredet, ez kellemesen olcsó, nincs benne rumble pad, meg mozgásérzékelő, akku, wifi/bluetooth, stb., de minőséginek látszik.
Csak az a kérdés, hogy tuti menne e PC-vel? (Azért gondoltam Xbox-osra, mert az igen...)

(#221) rumkola válasza aquark (#220) üzenetére


rumkola
veterán

Ha mindenre kell a konti, akkor xbox-ost vegyél mert a többivel szívás lesz valahol.

(#222) aquark válasza rumkola (#221) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Ez csak Máriózni, esetleg más Nintendó címek, de tuti menni fog PC-n?

(#223) SunMount3r válasza aquark (#220) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Két lényegesen eltérő beviteli mód, ahogy a Gamepad kommunikál a rendszerrel, a DI még nagyon régen lett kitalálva és az XI sokkal újabb és manapság a legtöbb játék már csak ezt támogatja. A legtöbb PC-hez (is) árult Gamepad ma már persze XInput-os. És eredetileg éppen az XBOX-okhoz találták ki a XImput-ot, ezért az összes XBOX-os Gampead is XImput-os, de ettől még nem biztos, hogy PC-hez is jók, da vannak olyanok is, amik igen. A Nintendo és a Sony viszont DirectInput-os.

A Horipad, ahogy nézem, gyárt kifejezetten Switch-hez való Gamepad-eket, ezek megint csak nem lennének túl jók PC-hez.
De vannak XBOX-hoz szánt Gamepad-jeik, azok között érdemesebb szétnézni, ennél pl. írják a Windows támogatást is. Az ilyen "hybrid" Gamepad-eknél viszont mindig jól utána kell olvasni, hogy minden ficsőrje támogatott e Windows-on is, pl. lehet olyan, hogy a Wireless mód nem működik, csak vezetékkel, vagy pl. a rezgés funkció.

(#224) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Találtam itthon egy ezer éves Saitek P880 as dual analog Direcr Inputos kontrollert, és csoda, de volt hozzá a neten Win 10-es 64 bites driver és konfig progi! Még csak a CemU-t üzemeltem be vele, de az frankón megy DI-s kontrollerekkel, Wii U procon, classic con, stb. emulálva van. Remélem a a Yuzu is ilyen jól bánik a DI-osokkal. (a Saitek kicsit más kiosztású, pl csak egy "ravasz" van oldalanként hátul) Mario Kart Forever :C !!

(#225) Atla


Atla
senior tag

Hamarosan érkezik a Zelda BoTW 2. része. Amennyiben az elsőhöz hasonlóan sok lesz a giroszkópos feladat, érdemes elgondolkodni egy ps4 ps5 gamepadon is.

(#226) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Próbálkozom a Yuzuval. Másfél napom ráment, hogy elindítsam a Quake Enhancedet, de így is játszhatatlan. Rákerestem, másnak se nagyon megy vele. Nem jobb a Ryujinx? Azt egyáltalán nem ismerem, de ránézek...

(#227) Sonja


Sonja
veterán

:))

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#228) SunMount3r válasza Sonja (#227) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt mivel?

(#229) Sonja válasza SunMount3r (#228) üzenetére


Sonja
veterán

Yuzu EA (mindig a legfrissebbet használom), és 1,5x-es resolution beállítás (lásd a képet). Szépen viszi stabil 90fps-el. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#230) SunMount3r válasza Sonja (#229) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez nem tudom milyen változata a "sima" Yuzu-nak, miért ezt használod? De a simánál IGP-ben minimumnak UHD 730-at írnak, akkor az én UHD 630-ammal ne is próbálkozzak?

(#231) rumkola válasza SunMount3r (#230) üzenetére


rumkola
veterán

igp-vel ez nem fog menni

(#232) SunMount3r válasza rumkola (#231) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, akkor hagyjuk a Switch-et, de valami Wii U emulátorhoz még elég lenne?

(#233) Sonja válasza SunMount3r (#230) üzenetére


Sonja
veterán

Ez az Early Access változat. Azért ezt használom, mert ebbe kerülnek bele a legfrissebb fejlesztések, és javítások, amit később kap meg a "sima" Yuzu. Tulajdonképpen olyan, mint egy programnak a béta változata. IGP kevés lesz. :(

#232SunMount3r: Az a Cemu lenne. Viszont Intel IGP ott se valami jó.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#234) rumkola válasza SunMount3r (#232) üzenetére


rumkola
veterán

720p-n elmegyeget CEMU.

(#235) SunMount3r válasza rumkola (#234) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A letöbb játék a Wii U-n úgyis max 720p-s volt, nem? Mondjuk a Zelda pont FHD-ban ment, ami pl. az egyik, ami legjobban érdekelne.

(#236) AmdZolko


AmdZolko
friss újonc

Sziasztok!elnézést ha szabályt szegek de nem találtam külön rpcs3 topicot😄
szóval egy kis segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől..
rpcs3 emulátorról van szó és nem értem miért van az,hogy ha megállítom a játékot felpörög a videokártya ha pedig játszom akkor csak a felét használja ki körülbelül ?illetve a másik dolog hogy zárt helyeken megvan az 50-60 fps viszont nyitottabb pörgősebb helyeken lecsökken akár 15-20 fps-re is.Tudom hogy gyenge hozzá a gépem és arra lennék kíváncsi hogy melyik hardverem a gyengébb hozzá?

config:AMD fx-8350 8 mag 8 szál 4.1 GHz(alapon)

Amd Radeon HD7850 2GB GDDR5 GPU órajel:975 MHz
VRAM órajel:1200 MHz
RAM: 2x4 GB 1600 MHz DDR3

[ Szerkesztve ]

(#237) Atla válasza AmdZolko (#236) üzenetére


Atla
senior tag

Emulálásnál,szinte csak a processzor számít.
Rpcs3-hoz legujjabb Intel,és még azt is megrángatva.
[link] Itt pl egy 13900K 5.5Ghz-en.
Nálam ez a játék kb 20-40FPS.
Ezen a fejlesztők már nem nagyon tudnak gyorsítani,idővel majd jönnek ujabb erősebb processzorok,amik ezeket a számításokat kisujjból kirázzák.
Régen ugyanígy volt a PCSX2-vel. :K

[ Szerkesztve ]

(#238) AmdZolko válasza Atla (#237) üzenetére


AmdZolko
friss újonc

Akkor felejtsem is el, hogy esetleg egy videokártya csere javíthatna icipicit a teljesítményen? :) Mert sajnos processzorból ez a legjobb amit tud fogadni az alaplapom .:( Igazából az nekem a furcsa hogy ki sem használja ..ez nem megfelelő optimalizálás miatt lehet? Esetleg nézzek másik játék verziót?
Egyébként amit küldtél videót azon a konfigon nagyon szépen fut a játék :D bár tegyük hozzá hogy fényévekkel jobb az én konfigomtól, a processzorról meg ne is beszéljünk :D
Illetve csatoltam 3 képet mert tegnap valamiért nem sikerült,vagyis én nem látom most. [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#239) Atla


Atla
senior tag

Próbálkoom a Zelda Tears Of The Kingdom-al.
Yuzu Early 3556 Totkyuzufixv2.Egyelőre elindul.30Fps körül.
A 60 FPS patchel az a baj,hogy az átvezető videók dupla sebességűek.
Akinek van tapasztalata megoszthatja.

(#240) rumkola


rumkola
veterán

Utánozhatatlan. :)

(#241) szika87 válasza rumkola (#240) üzenetére


szika87
aktív tag

Én ezt Wii u-n játszom jelenleg a HD változatával tényleg nagyon jó játék.

[Atla #239] Hogy áll jelenleg az emulálása a Tears Of The Kingdom-nak van javuáls? Nem próbáltam még, csak abból indulok ki hogy a Breath Of The Wild-nak is kellett azért néhány hónap mire tényleg játszaható lett.

We are here for a good time, not a long time.

(#242) Sonja


Sonja
veterán

What Happened to Dolphin on Steam?

"So, after a long stay of silence, we have a difficult announcement to make. We are abandoning our efforts to release Dolphin on Steam. Valve ultimately runs the store and can set any condition they wish for software to appear on it. But given Nintendo's long-held stance on emulation, we find Valve's requirement for us to get approval from Nintendo for a Steam release to be impossible. Unfortunately, that's that. But there are some more serious matters to discuss, some that are much bigger than Dolphin's Steam Release."

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#243) turho


turho
őstag

Sziasztok!
Remélem viszonylag jó helyen írok, kérdezek.
"Öreg" vagyok, meg már nem akkora szakzseni, de szeretnék valamit megvalósítani.
Készíteni egy izmos, de nem túl drága mobilból, egy dedikált játékvezérlővel (Switch sílusú keretes, vagy xbox stílusú, mobiltartós), egy Android alapú multi-emulátort. Ps2, ps1, Gamecube, Dreamast, wii, Snes, GBS, Amiga, C64.
Mondom ezt azért, mert rohadt drágának és nem mindig hatékonynak találom a jelenlegi alapabb kézi emulátorokat. +Ambernic, Miyooo Retroid és társai) Illetve itt egy kakukktojás példa, ezt nem is értem pl., hogy hogyan működik, Snapdragon 845, és Windows IS, meg minden is? :F
[link]
(Ez csak egy példa, az Ayn Idin termékcsalád....gondolom egy SD 888-cal jobbat lehetne lazán csinálni, mint ezek az SD845-ök).
Szóval van, aki foglalkozok ilyennel, van pár alapvető tanácsa? Jó lenne egy keretprogram ötlet is, ami menüssé teszi esetleg a mobilt.
(Vagy vegyek Rog Allyt, Steam Decket?)

Bocs ha összetettre sikerült a hsz-em.

Amúgy egy olyan erősségű készítménnyel megelégednék, ami a ps2-es COD3-mal 25-30 fps-t stabilan fut az első pálya nagy csatajeleneténél .
Jelenleg egy Asus Zenfone 7 Flip+AetherSx kombón sajnos beesik ott 13-15 fps-re....

(#244) rumkola válasza turho (#243) üzenetére


rumkola
veterán

Steamdeck, Emudeck-el.
Még a switch legújabb címei is mennek, modok, magyarítások, texture packok és minden más működik.
Drágább mint a kínai androidos szirszarok, de ha ez lesz a kezedbenmn akkor megnyugodva hátradőlsz.
Mellette meg mehet a PC-s játék is, ha arra vágysz.

(#245) turho válasza rumkola (#244) üzenetére


turho
őstag

Kíváncsiságból kérdezek egyet, mindenkitől, aki Decken emulál.
Kipróbálta-e valaki a COD3 ps2 verziójának az 1. pályáján a sűrű csatajelenetet? Beesik nagyon 30 fps alá, vagy tudja tartani?
(Snapdragon 780-as mobilon, Aethersx-szel is leesik sajnos 12-14 fps-re....). Nekem ez az egyik hardver etalon tesztem. :R de még ilyen tesztet nem tudtam elcsípni a neten sehol.
/Amúgy a Xenia és az RPCS3 emulátorok miatt piszkálja a csőröm a Rog Ally is./

[ Szerkesztve ]

(#246) Redneck válasza turho (#245) üzenetére


Redneck
veterán

Ugyan most csak egy A50-em van, szóval ezen felejtős, de majd veszek egy 12/256-os Poco F5-öt.

Honnan lehet BIOS-t szedni az említett PS2 emulátorhoz? Olvastam hogy kell hozzá. Szeretnék majd UG2-vel, Most Wanteddel, és Carbonnal játszani.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#247) turho válasza Redneck (#246) üzenetére


turho
őstag

Én rákerestem és leltem leszedhetőt több helyen. De már leszedtem a projectet, mert az SD870 nem ugrotta meg a játszható lécet mindennel.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Emulátorok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.