Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#786) Dany007 válasza mefistofeles (#784) üzenetére


Dany007
veterán

Azért ez sajnos nem ilyen egyszerű. De értem mire gondolsz.
Csak épp sok ember ott rontja el a dolgot, hogy ráhagy mindent mindenre és mindenkire. Majd beszél a gyerek nem gond... majd meg javul... majd kinövi stb.. és hasonlók.
Aztán mikor már 2,5-3 évesen se beszél akkor kezdik csak észrevenni, hogy hoppá itt már valami van... És akkor kezdenek csak el orvostól orvosig futkozni, meg szakembertől szakemberig és mire kiderülne hogy mi van meg mi a probléma addigra már jócskán kifutottak abból az időből amíg még a gyerek hatékonyan fejleszthető. Ez az idő a szakemberek szerint nagyjából a 3 éves kor.

Én viszont nem akarok várni, hogy "majd lesz valami". Minél előbb kiakarom deríteni hogy mi van. Ezért is járunk ilyen fejlesztő tornára. Ott azért mégiscsak szakember látja / foglalkozik vele stb... Ő is azt mondta, hogy "érdekes". Tehát valami van, bár ő olyan nagy problémát nem mondana, viszont megvárja az 1 hónapot hogy egyáltalán tudjon mondani valami konkrétat. Mert ezt nem lehet 1-2 óra alatt kideríteni. De valami van, azt már szinte tényként kezelhetjük. És szakember szerint is a lényeg, hogy még időben elkezdtük.

Intenzív fejlesztéssel egyébként még akár egy autista gyerek is teljesen hétköznapivá válhat mire eléri az iskolaérett kort. Erre megvannak a megfelelő szervezetek akik ilyen fejlesztéssel foglalkoznak. De itt is az a legfontosabb, hogy minél korábban elkezdjék. - ja meg hogy megtudjuk fizetni :S -

Úgyhogy ez van. Haladunk tovább. Azt ajánlotta a tegnap a fejlesztő, hogy azért vigyük el egy hallásvizsgálatra, bár szerinte sincs semmi baja a hallásának viszont a későbbi vizsgálatok esetén mindenhol ezt fogják elsőnek kérni. Úgyhogy mindenképpen túl kell esni ezen.
Egyébként azt is mondta, hogy sokat fejlődött az elmúlt 2 hétben is. Ami pozitív. :) Fizikálisan és mozgásilag viszont jóval fejlettebb a koránál. Olyan mozgásokra is képes, amik - ahogy olvastam - majd csak 1-1,5 év múlva lesz úgymond követelmény.

@föccer:

Csak azért kérdeztem, mert mikor nálunk voltatok a nyáron, olyan szépen fújta az orrát hogy öröm volt nézni! =) Az orrszívót kezdi megszokni egyébként, csak nem tetszik neki, de így a vége felé már egész szépen hagyta. :) Ja, meg már simán iszik pohárból és eszik kanállal önállóan (mondjuk ezt egy kicsit még amatőr szinten).
Mutatni mutatom neki én is gyakran. :D Ugyanis tetszik neki ahogy trombitálok... Már ha kezembe veszem a zsepit már akkor elkezd mosolyogni mert tudja mi lesz. :D Mondani neki hiába.... nem úgy tűnik mint akit érdekelne bármit is mondunk neki... =/
Plusz nehéz úgy tanítani bármire is, hogy nem utánoz. :U Szinte egyáltalán semmit se, csak azt ami őt érdekli! De azt viszont intenzíven. :) 2 mutattam meg neki hogy mászhat fel a székről az étkezőasztalra és azóta abba se akarja hagyni. Sőt, azóta elkezdett felmászni kb mindenre mire fel tudja tenni a kis lábát és felhúzni magát. De pl mikor elhúztam a kisasztalát hogy kivegyek alóla egy játékot, utána ő is elhúzta mert látott ott még valamit ami érdekelte. De előtte nem csinált ilyet. Ergo látta én mit csinálok és utánzott. Tehát ilyen formában utánoz. De hiába integetek neki, hiába tapsolok neki... csak akkor csinálja ha neki is kedve van...

Amúgy mitől beteg ennyire? =/ Lehet a bölcsi? Mi is akkor kaptunk el betegséget, mikor elkezdtük intenzíven közösségbe hordani. Kb minden nap(!) mentünk valahova, játszóházba, vagy ide-oda... Most viszont ezt kicsit visszafogjuk, mert nem akarjuk hogy beteg legyen. Kicsit sok volt az elmúlt 1 hónap. 1,5 hét taknyosság, 1 hét bárányhimlő, majd most 1,5 hét megfázás lázzal, takonnyal, köhögéssel, nem evéssel stb... Persze nem féltésből, csak egyrészt mi is belefáradtunk, másrészt a sok betegeskedés miatt már legalább 3 alkalmat hagytunk ki a tornából. Ami meg is látszik, mert tegnap egy kicsit félénk volt az elején. Kellett neki vagy 10-15 perc mire felszabadult. Anno ilyen nem volt. Látszik, hogy elszokott az idegenektől az elmúlt 3 hétben.
Szóval lehet nálatok is a bölcsi? Mert akkor az rendben van, az normális. Nekünk is mondták hogy készüljünk fel... :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.