Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) V.Stryker válasza Dany007 (#899) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez a tapadós zokni jó dolog lehet. Kivéve, hogy nálunk állandóan leszedi a lábáról amit ráadunk, zokni, cipőt. Ráadjuk, elvan, mászik...10 perc és már mezítláb van. :W

mefistofeles - Míg kicsi a baba és járni próbál, addig nem áll a talpán. :) Lábújhegyezik, stb. De most már felcsigáztál, így egy fele felhívom a védőnőt.
Másrészt én is parkettás, köves lakásban nőttem fel, vékony padlószőnyegünk volt a folyóson, szobákban szőnyeg...de sose lettem lúdtalpas. Sőt, olyan görbületem van, hogy szerintem már az a hátrány :D

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#902) mefistofeles válasza Dany007 (#899) üzenetére

Nézd a problémák nem is kisgyermek vagy fiatal korban jönnek elő. Én sem állítom, hogy pl. lúdtalpal nem lehet teljes életet élni de ha elkerülhető?.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#903) Dany007 válasza V.Stryker (#901) üzenetére


Dany007
veterán

Nembaj! :D nálunk is van ilyen! Illetve volt...
Mikor rájött, hogy letudja szedni, akkor egyből leszedte! Ráadtuk aztán megint... Aztán mikor eszmébe jut még mindig leszedi néha... :D
Ez télen okoz gondot. Amikor hideg a parketta / járólap. Akkor azért jó ha van rajta zokni.

@mefistofeles:

Annyira már nem vagyok fiatal. :D sajnos.
Van benne logika amit mondasz, nem mondom, hogy nincs. Na de akkor az egész társadalmunk lúdtalpas? Vagy 90%-a? Csak mert 50-60 x évvel ezelőtt de még talán 40-50 évvel ezelőtt se volt az átlag magyarnak arra pénze, hogy a 10-12 hónaposan már járó babára cipőt adjon otthonra is. Ilyet még sose láttam / hallottam.
Rajtunk se volt sose cipő otthon. Se kicsiként se később.
Én lúdtalpas lettem, húgom nem.

Én nem tudtam volna elképzelni, hogy a 8-10 hónapos gyereknek - nekem akkor kezdett el járni - cipőt adjak a lábára otthon. Sőt, szerintem kifejezetten rontja az egyensúlyérzék fejlődését ha úgy tanul meg igazán járni, hogy nem a saját lábán. Bár ez csak szvsz.
Mindent a helyén kell kezelni és nem kell túlzásba esni.

[ Szerkesztve ]

(#904) jerry311 válasza mefistofeles (#897) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha ez igaz lenne, akkor már a szüleim is komoly ortopédiai problémákkal küzdenének :U,
hat meg én meg a húgom! :Y

(#905) mefistofeles válasza V.Stryker (#901) üzenetére

Természetesen ez a dolog attól a pillanattól él, mikor a baba elkezd telitalpon játni!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#906) mefistofeles válasza jerry311 (#904) üzenetére

Nézd nem állítom, hogy mindenkiből ortopédiai probléma lesz aki kemény sík terepen mezitlábazik (mondjuk lehet olyan is, hogy orvosi szempontbol károsít de az életben észre sem veszed) de, hogy nem tesz jót az biztos!

Mit gondolsz pl. a sportcipők talpa miért van különféle keménységű, rugalmasságú zónákra osztva? Vagy egy cipő belseje (a kínai dorkót kivéve) miért nem sima mint egy asztallap?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#907) jerry311 válasza mefistofeles (#906) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja hogy innen kozelitve.
Hat igy ez igaz, kemeny sik talaj sehogy se jo. Cipoben sem.

[ Szerkesztve ]

(#908) mefistofeles válasza jerry311 (#907) üzenetére

Az elejétől kezdve nem a mezitlábazás ellen beszéltem, hanem mindig hangsúlyoztam, kemény sík terepen egészségtelen! Homokban, füves területen, vagy földön , mivel az egyenetlen és bizonyos szempontból alkalmazkodik a lábhoz (mint ahogy a láb is a terephez) kimondottan egészséges!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#909) AMD Power


AMD Power
titán

Nekem sajnos gyerek korom óta van lúdtalpam. Pedig nálunk hála az Égnek mikor kicsi voltam a pénz nem volt nálunk probléma. Azóta persze sok víz lefojt a Dunán változtak a dolgok. Ezért is figyelem nagyon a cipő témátokat. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#910) mefistofeles válasza AMD Power (#909) üzenetére

A legtisztább, hogy mikor elkezd járni a pici akkor elviszed egy gyermek ortopédushoz! Mi is jártunk hozzá (laza szalagok) és nagyon sok jó és hasznos tanácsot adott!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#911) Dany007 válasza AMD Power (#909) üzenetére


Dany007
veterán

És milyen problémát / kat okozott nálad a lúdtalp?
Úgy sejtem hasonló korúak lehetünk, talán te kicsit idősebb.
És ez most off és kíváncsiság... mert tényleg nem veszek észre belőle semmit. (hosszan tartó állás / séta során sem)

@mefistofeles:

Mikor a gyerek feláll kötelező az ortopédiai vizsgálat. Derék + lábak stb... Legalábbis nálunk kötelező volt és természetesen voltunk is.

[ Szerkesztve ]

(#912) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na, felhívtam a védőnőnket, aki igen jó szakmai tapasztalatokkal rendelkezik.
Azt mondta,hogy ortopédiára, szűrésre akkor kell vinni vagy lehet vinni, ha stabilan önállóan megy, majdhogynem ahogy mi. Ha még totyog, megy 10 lépést és lehuppan, eldől, akkor még nem. És ebben a korban még lúdtalptól meg ilyenektől nem is kell tartani. Ha már sokat jár, megy, mint nálunk,hogy az ébrenléte felét vagy többet kapaszkodva állva, járássegítőbe támaszkodva, lépkedve teszi meg, akkor esetleg valami olyan cipőcskét lehet rá adni, ami tartja a bokáját, de az se fontos. Na, ennyi. Egyenlőre ezt tartalékolom is. :)
Van még ilyen tartalékolt...pl asszony rejtett kancsal...szerinte, szerintem semmi baja:DDD, de egy éves korában szemészeti szűrésre mindenképp elvisszük a Heim Pál-ba.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#913) AMD Power válasza Dany007 (#911) üzenetére


AMD Power
titán

Eddig nem tudok semmiről. 31 leszek mire meglesz a pici. :B

Mondjuk nálam nem egyértelmű a dolog mert álló munkát végzek, a sportolás miatt 95kg vagyok és nálunk családi probléma a meszesedés. És ez igaz sajnos a térdeimre.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#914) Dany007 válasza AMD Power (#913) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor jó. Én se. Csak azért kérdeztem, hátha, hogy mire figyeljek.
Akkor jól sejtettem én is közelítem azt a kort (29). Milyen érzés a "B oldalon" evezni? ;] Lassan én is megtudom. :D

@V.Stryker:

jaja, nálunk is így volt. Kb 11-12 hónapos korára ment már stabilan. Akkor vittük el. Mondjuk a vizsgálatot nem vitték túlzásba, de valami olyan van akkor az látványos. A többit meg majd később kiszűrik úgyis ha lesz valami.
A boka tartására figyeltünk mi is mindig, főleg még az elején. De itthon sose volt cipőben.

[ Szerkesztve ]

(#915) AMD Power válasza Dany007 (#914) üzenetére


AMD Power
titán

B oldal?:) Ugyan olyan jó mint az A. Sőt nekünk férfiaknak a B oldal szerintem még jobb mint az A. Nőknél más már más a helyzet! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#916) mpierre válasza mefistofeles (#897) üzenetére


mpierre
veterán

Igen hallottam már ezt az infót több embertől / orvostól, de már 7 éves múlt a fiam és mégse lett lúdtalpa... :F Lehet mázli is, lehet az aikido jótékony hatása. Passz.
A papucsot próbáltuk egy ideig otthon, de mivel én se hordok ilyesmit, az ifjú titán pedig az apját "másolja", hát eredménytelenek lettünk.
Nálunk csak a combcsont görbülést kellett ellenőrizni. 2× voltunk ortopéd dokinál, de már az első alkalommal se értette, mi volt a háziorvos diagnózisának alapja. A háziorvos szerint túl korán kezdett el járni.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#917) mefistofeles válasza mpierre (#916) üzenetére

Azt szokták mondani, hogy nem igazán jó, ha túl korán jár a pici mert még nem elég erősek a csontok és görbülhetnek.
A mezitlábhoz visszatérve. Mint mindenben ebben sincsenek kikerülhetetlen törvények! Van aki fogékony rá van aki nem. Van aki megbetegszik otthon a fotelben és van aki egy leprakórházban is makk egészséges! Ez a csontozatra is érvényes.....
Egyébként a mieink sem lakkcipőben flangáltak otthon. A gumitalpú zokni volt a "menő".

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#918) Dany007 válasza mefistofeles (#917) üzenetére


Dany007
veterán

"hogy nem igazán jó, ha túl korán jár a pici mert még nem elég erősek a csontok és görbülhetnek."

Ez igaz, de még igazabb idegrendszeri fejlődés szempontjából. Minél többet megy négykézláb a gyerek annál jobban és gyorsabban fejlődik az idegrendszere....
Ezért sem jó ha korán elkezd menni a gyerek és úgymond "vissza szokták nyomni" négykézlábra. Ez beszéd meg egyéb dolog kapcsán most nálunk is problémás. És olyan "gyakorlatok" vannak rá, amit pl négykézláb kell megcsinálnia, mert ezáltal is fejlődik az idegrendszer.

Mi is gumis zoknival nyomjuk otthon, még most is.

(#919) mefistofeles válasza Dany007 (#918) üzenetére

Sajnos sok primitív szülő, versenyt csinál/csinált abból, hogy az ő csemetéje mit milyen korán tudott megcsinálni, pedig mindennek meg van az ideje. Az első gyerkőc nagyon hamar ment (mindenféle rásegítés" nélkül) és beszélt a második jóval később és érdekese módon simán behozta a bátyust mindenben!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#920) V.Stryker válasza mefistofeles (#917) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mit értünk túl korán alatt? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#921) mefistofeles válasza V.Stryker (#920) üzenetére

Nyilván ez is egyénfüggő de tudtommal az orvosok szerint a 8-9 hónaposan már járó gyerekeknél sokkal nagyobb az efféle probléma valószinüsége. Ezek a picik még roppant gyorsan fejlődnek mindenben, csonterőben, vázizmokban stb. Persze ha egy baba magától feláll akkor nem kell elgáncsolni ez nyilvánvaló (úgy is feláll ismét)

Saját tapasztalatok, szakkönyvek, urban legendek vannak mögöttem, orvosi tudás nincs......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#922) mpierre válasza mefistofeles (#921) üzenetére


mpierre
veterán

Yep. A kis lakás hátulütője, hogy kb - járás ízére rákapó gyereknél - karnyújtásnyira volt vmi amiben meg tudott kapaszkodni. Ennek bölcsiben, oviban láttuk "kárát", mert volt amit nem tudott megcsinálni a többiekkel, míg másokban jóval a többiek előtt járt.
Az idegrendszeri fejlődéshez tényleg kell. Pl a fiam később tanult meg váltott kézzel, lábbal csúszni-mászni, mint járni. Ebben rengeteget segített az aikido. Mozgásban rengeteget fejlődött, a tanulási tempója pedig rettentő gyors (Az ofője le kétlábú lexikonozta).
Olyan dolgokat meg tud csinálni amiket én nem. Tiszta röhej, de váltott lábas négykézláb futást nem megy. Pofára esek. Csibészke meg simán eliszkol.

Egy kicsit a pelenkához is:
A kedvenc esetem, amikor a fiam nyakig összesz@rta magát.:
Komoly összpontosítás a szobájában a játékok közt ülve. Mondom, na kicsim, mi van? Nem megy rá a duplo a plasztik verdára? A fiam tovább összpontosít, majd kisimul az arca, a szeme enyhén könnybe lábad, széles vigyor terül el az arcán. Ezek után mintha megemelkedett volna egy kicsit, de azt láttam, hogy a végtermék a nyakánál habosan tör elő. Mondom zsír! Mehet az egész gyerek mindenestül fürödni. Na akkor váltottunk át a pampersre. Mert annak a gumi része jobban zár, meg szélesebb. Nem is volt több ilyen sz@rkitörés. Minden a pelusban maradt...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#923) AMD Power válasza mpierre (#922) üzenetére


AMD Power
titán

Jó kezek a storyk!:) Nálunk egy ideig 3-an leszünk egy nagy szobában a picivel. Remélem lassan majd a hely "probléma" is meg fog oldódni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#924) mefistofeles válasza AMD Power (#923) üzenetére

Hát mivel az elején a csöppség vagy fekszik vagy a karotokban lesz ő még egy ideig sok helyet nem foglal.. :D .
Persze a kiságy meg a cuccai anál inkább!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#925) AMD Power válasza mefistofeles (#924) üzenetére


AMD Power
titán

Azzal nincs probléma. Annyi hely azért van. Itt arra gondolok mikor már egy picit nagyobb lesz... 3-4 éves.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#926) mefistofeles válasza AMD Power (#925) üzenetére

Akkor meg már úgy sem lesz elég neki semekkora hely! :D :D

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#927) AMD Power válasza mefistofeles (#926) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor lenne jó majd neki egy saját szoba. De addig még sok víz lefolyik a Dunán.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#928) V.Stryker válasza AMD Power (#927) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nálunk van saját szoba, mégis csak alszik ott. Mindig ott kavar, ahol éppen mi vagyunk. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#929) Dany007 válasza AMD Power (#895) üzenetére


Dany007
veterán

Visszatérve... :)
Az autót én meglepően fontosnak találtam. Nem gondoltam volna, hogy ennyit használjuk gyerekügyben is.
Persze ez nagyban függ a távolságoktól.
De pl nem csak kirándulgatni megyünk ezzel és nem csak az ügyeletre ha sürgős gond van, hanem pl csak a szimpla orvosi vizsgálatokra is.
Ugye kötelező, eleinte elég gyakran. Gyerekorvoshoz is meg védőnőhöz is vinni a gyereket. Na most nálunk a rendelő olyan jó 2,5-3km-re van tőlünk. Ezt jó időben jobb esetben le lehet babakocsizni... bár az én fiam 10 percnél többet már nem bír ki a babakocsiban... :D Utcán futkosva meg igen nehéz irányítani, hogy de most pedig erre gyerek mellettem.. plusz el is fáradna a 2,5km-es úton (ami csak az odaút)... ráadásul így az életbe nem érnének oda időpontra.
Ellenben kocsival mindez kb 6-7 perc.

De ugyanez a szitu ha mondjuk 35 fok van vagy épp -10. Vagy épp szakad az eső esetleg a hó. Nagyobb hóban még a komolyabb babakocsit is nehéz eltolni.
A busz meg roppant körülményes erre mifelénk. Kevés még az újabb fajta alacsony padlós járat. A többség még mindig a 40 éves Ikarusokból áll. Ahol 3-4 lépcsőfok mire feltud szállni az ember. Ha épp nincs aki segítsen, akkor azt a dög nagy babakocsit - rafpol fenix volt nekünk - az életbe nem teszi fel anyuka a buszra az x kilós gyerekkel együtt. :)

Vagy amikor épp arra érsz haza, hogy megbetegedett a gyerek, láz stb... el kell ugrani gyógyszerért. Mondjuk ilyesmi nálunk akkor volt, mikor volt ez a brutális havazás. Hát mikor máskor? :D Ráadásul annak másnapja pont munkaszüneti nap volt (talán szombat?) és a gyereknek meg el kellett mennem valami gyógyszerért... ügyeletes gyógyszertár város másik fele... hajrá... :D Gyalog nem biztos, hogy bevállaltam volna. Na jó, de ... De azért kocsival kicsit egyszerűbb volt.

Szóval na, kismillió olyan helyzet van amikor nagyon jó a kocsi. Én ebből egy csomó mindenre nem is gondoltam az elején. Szal ha van a közelben és mindig elkérhető, akkor lehet nem is kell saját. De egyébként igen, erre a célra egy mezei Suzuki is megfelel. Bár én Suzukival nem mennék városon kívül. De ez már egyéni hülyeségem. :)

(#930) AMD Power válasza Dany007 (#929) üzenetére


AMD Power
titán

Náluk azért sokkal jobb a helyzet. Budapesten Óbudán lakunk. Itt van velünk szemben* a III kerület legnagyobb piaca. A gyerekorvos kb 500m , a védőnő pont mellette. Tőlünk kb 6-700m körzetben két db uniós ilyen "Máltai szeretetszolgálatos" játszótér van. A bölcsi, az ovi és az általános iskola egymás mögött ,mellett a piac* mögött. Anyumék 3 utcára laknak, ahol áll tesóm autója ha bármi kell.

Nekünk az autó maximum csak kirándulásra, rokonok, barátok látogatására kéne. Viszont én imádok vezetni!! Nekem évekig ez csak hobbi volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#931) Dany007 válasza AMD Power (#930) üzenetére


Dany007
veterán

No az igen! :D Akkor ott tényleg nincs gond.
Ezért is mondtam, hogy minden távolság kérdése csak!
Ha meg kirándulni kölcsön lehet kérni, akkor minek költs autóra? Világos.
Majd az első 5-6 hónapban meglátjátok mennyi megy el a babára, aztán már látod, hogy tudsz-e venni autót vagy csak Suzukit. De szvsz ha tényleg ilyen jó a helyzet, kár azért a 300k-ért Suzukiba "fektetni".
(nekem sincsen hűde autóm, egy ezeréves Opel Omegát hajtok, de azért na... :) )

(#932) AMD Power válasza Dany007 (#931) üzenetére


AMD Power
titán

Hála Istennek mi ilyen és még sok más szempontból nagyon jó helyen lakunk. Szó szerint tényleg minden a szánka van , de mégse a belvárosban lakunk. Sőt innen tőlünk kb 2 km van a BP határ. Itt a Duna, a Pilis tőlünk egy köpésre, tiszta jó levegő van és sok a zöld. Lakótelep ez tény, de abból szerintem az egyik legjobb, és a legjobb helyen lévő Budapesten.

Igen valószínűleg ez lesz amit írtál. A Swift nálam is mint válságautó szerepel. A-B jó de amúgy semmi másra. Nekünk kb arra is kéne.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#933) mefistofeles válasza Dany007 (#929) üzenetére

Az autó az nekünk is nélkülözhetetlen. Bátran álítom szombathely legjobb gyermekorvosa a miénk...csak éppen a város másik végén rendel. Az ovi (szintén szuper) de szintúgy baromi messze van. Az asszony ragaszkodott hozzá, hogy oda vigyük (hozzá kell tennem van egy ovi a lakástól 100 méterre) de azt sem bántuk meg. Szóval napi szinten furikázunk a gyerekekkel.

...suzukival miért nem mennél városon kívülre?...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#934) Dany007 válasza mefistofeles (#933) üzenetére


Dany007
veterán

"...suzukival miért nem mennél városon kívülre?..."

Mert félnék. És nem jó úgy vezetni ha közben fél az ember. (persze ez nem csak a Suzukira igaz)

[ Szerkesztve ]

(#935) mefistofeles válasza Dany007 (#934) üzenetére

Mitől félnél? Mondjuk ha 1-es swift lenne akkor megértem de a II-es széria már más kávéház. Arról nem is szólva, hogy motorikusan nem sok megbízhatóbb strapabíróbb autó futkározik!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#936) V.Stryker válasza mefistofeles (#935) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem az a baj, hogy nem megbízható, hanem az, hogy egy balesetnél, ha te vagy a vétlen, akkor is te szívod meg, mert összegyűrődik, mint a papírzacskó. Én is használtam a régi Swift-et, unokatesómnak volt is és ő is azért adta el, mert nem érezte benne a biztonságot, nem érezte,hogy lenne anyag körülötte. Az újabb Swift az baba már, de nem az az ár, amiért itt a kollega venne.

Én Opel Astra-t néznék a helyében... Egyébként én is válságautót hajtok...Fabia Combi ... és marad is egyenlőre. Bár nincs telelufizva, azért nem egy swift.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#937) mefistofeles válasza V.Stryker (#936) üzenetére

Én is írtam, hogy ha 1-es swift akkor értem...
Nekem II-es van és az hidd el biztonságos! ...teszteltem..... egyetlen gondja a mikro csomagtartó. Hét éves és olajcserén kívül nem kellet még hozzányúlni. Első aksis, utcán ál télen is, pöccre indul, de amúgy is max a légkondit kell kipucolni de az így van egy 10 milliós audiban is!....

....de szerintem maradjunk a gyerkőc témánál.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#938) V.Stryker válasza mefistofeles (#937) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, cipő...pont voltunk a havi revízión a gyerekkel a dokinál és rákérdeztem...azt mondta, hogy az jó ha adunk rá cipőt. Puha homokba jobb lenne mezítlább, de nyugodtan adjunk rá cipőt, bár egyébként se lenne semmi baja.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#939) Dany007 válasza mefistofeles (#935) üzenetére


Dany007
veterán

Mindenféle kisautóban félek. :) Ahogy V.Stryker is írja. Nekem nem ad biztonságérzetet.
Ha megnézed az elérhető baleseti jelentéseket, akkor látható, hogy a "normál" körülmények között történt ütközésben rendszerit a kisebb autóban utazók halnak meg. Sok Suzukit láttam már így, de múltkor pl asszem egy ford focus volt. 3 ajtós.
Persze azért mondom, hogy "normál" helyzetben, mert múltkor az Audi-s 150-nel nekirongyolt a hídpillérnek, naná hogy belehalt.

De kis autóban kisebb az esélyed, hogy mennyivel az már más kérdés, de ez a lényeg.
Múltkor csináltam egy saját "mérést". Twingo és Volvo esetében az autók elejétől mérve fél méterrel volt kisebb a gyűrődési zóna a Twingo esetében. Ami azért eldöntheti egy-egy baleset kimenetelét. De ez csak egy példa mire is gondolok. Nekem a biztonságérzetem sincs meg egy kisautóban. A céges Puntót is utálom vezetni... 80-100-nál többel nem is megyek vele.

[ Szerkesztve ]

(#940) mefistofeles válasza Dany007 (#939) üzenetére

Nem hiszem, hogy egyenes összefüggés van az autó mérete és a valós biztonság között. Ha több kisautót látsz összetörve az inkább abból eredhet, hogy bevásárló kisasszonyok meg friss jogsisok (aputól kapják érettségire) vezetik többnyire. Nem hiszem, hogy valós biztonság szempontjából sokkal jobb a helyzet egy régi opel omegában. Neked valami nagy Volvó vagy Hummer kéne! A kisautó egyébként többnyire jobban manőverezhetőek, így kritikus helyzetekben egy gyakorlott vezető könnyebben elkerül velük egy balesetet mint egy nagy cirkálóval! de hát izlések és pofonok! Ha nincs bennük biztonságérzeted akkor tényleg ne hajtsd őket!
Én teljes biztonságban érzem magam a suzukimban (pedig álltam már fejen az árokban seggel előre) de természetesen ha velem vannak a gyerkőcök akkor zéró vagánykodás (ezt nem úgy értem, hogy egyébként vagánykodó sofőr vagyok) és maximális odafigyelés mindenre!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#941) Dany007 válasza mefistofeles (#940) üzenetére


Dany007
veterán

Igen a későbbiekben egy Volvo van tervbe véve!
A nagy Omega mondom annyival jobb, hogy nagyobb a gyűrődési zóna, az energiaelnyelő zóna, mint egy korabeli Suzukiban. Persze az új Suzukik már más kor követelményének felelnek meg, és annak állítólag meg is felelnek.
Ellenben pár hónapja lehetett olvasni egy tanulmányt, miszerint megnövelték az ütközési tesztekben az ütközési sebességet. Asszem 60-ről 80km/h-ra. És egyedül a Volvo meg valami fullos Merci volt az, ami átment ezen a teszten is. Se BWM se francia autó nem ment át rajta... (a Volvonak is csak valami legújabb modellje.) De tényleg hagyjuk az offot, bocs. :)

(#942) AMD Power válasza mefistofeles (#933) üzenetére


AMD Power
titán

Így persze más. Kell az autó.

Én sem szívesen venném/veszem meg a Swiftet. De amire nekünk kéne, évi 5-6000km nem fogok drágább autót venni bármennyire is 0 a biztonsága. Hiába biztonságosabb ha nem megbízható és az út szélé állok vele "pénz nélkül". Ha egy picivel jobban állnék akkor Renault Megane I vennék. De annak 2x annyi fenntartása mint egy Swiftnek. De mint látjátok nálunk nem létkérdés az autó egyáltalán.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#943) Dany007


Dany007
veterán

Na ezt csináljátok utánunk! :D
Most cseréltünk sz@ros pelenkát úgy, hogy a baba közben végig aludt és nem ébredt fel! :D És még az ágy se lett sz@ros...!

A pici már rég alszik édesen... Párom most ment volna be aludni szintén... De érezte, hogy valami rohadt büdös... Hát nem besz...rt a gyerek!? Gondolkodtunk egy ideig mit csináljunk... Nem szívesen ébresztettük volna fel, mert annak úgyis sírás meg nyafogás a vége... úgy még nehezebb pelenkát cserélni.
De az is egyértelmű volt, hogy nem hagyhatjuk egész éjjelre sz@ros pelenkában a picit...

Hát megoldottuk. Félig hason feküt én meg kibontottam a pelenka egyik felét. Aztán egy kicsit simogattam, puszilgattam és átfordult a másik felére de még mindig hason. Kibontottam a másik felét. És szépen lehúztam róla a kakis pelenkát. Jól televolt, de sikerült baleset nélkül lehúzni... Aztán amíg én a veszélyes hulladékot takarítottam az anyja szépen letörölgette a maradékot popsitörlővel meg ráadta az új pelenkát... És a pici meg meg se mukkant, aludt tovább! :D

(#944) mefistofeles válasza Dany007 (#943) üzenetére

Áh effélék nálunk is voltak. Nagyon be tudnak ájulni ezek a picik. Volt, hogy télen hazafelé elaludt az autóban a fiam. Otthon levetkőztettük (kabát, pulóver, kicszma, miazmás...) tisztába tettük, átöltöztettük pizsamába, mindezt úgy, hogy meg se rezzent!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#945) AMD Power


AMD Power
titán

Nem tudjátok ,hogy ezt a DADA ki gyártja? Magyra vagy sem?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#946) AMD Power


AMD Power
titán

Két kérdésem is lenne.

Az első. A 11-13 hétben tartandó ultrahangon ahol csinálnak már Down-kór szűrést is. Mi a Margitba csináltatnánk. 17000 mondtak rá. Ez reális érte?

Itt pl szintén csinálnak genetikai vizsgálatot is + 4D-t. De itt csak 12e írnak kompletten az egészre. Gondolom ez a két vizsgálat nem egyezik meg?

A másik kérdés. Bölcsőde. A sima állami bölcsődében az étkezésen kívül más költség van-e? (+ még amiket be kell vinni a picinek azt tudom ,hogy + költség.)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#947) föccer válasza AMD Power (#946) üzenetére


föccer
nagyúr

Böcsi: Igen, van gondozási díj, amit (nálunk) a szülők jövedelmének függvényében állapítanak meg. Nekünk a kajapénz+gondozási havi szinten 16-18k szokott lenni. Ezen felül ugye pelenka, törlőkendő, szalvéta, zsebkendő és néha 1-1 játék amit kérnek.

üdv. föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#948) Dany007 válasza AMD Power (#946) üzenetére


Dany007
veterán

A bölcsiről tudok nyilatkozni mert az nekünk most lesz aktuális.
Kaján kívül semmi. Nekünk konkrétan bevinni se kell semmit. Mindent adnak csak váltóruhát és pelenkát kell bevinni. :) (mi néztünk magánbölcsit is csak kíváncsiságból... 75-80k-tól indul + kaja :D) Nem érzem szükségét egyébként.

A down szűrésre meg már nem emlékszem...
No, de itt a zasszony és azt mondja, hogy mi nem csináltattunk ilyen direkt genetikai vizsgálatot. Viszont maszek nőgyógyászhoz jártunk és ő minden alkalommal méréseket végzett a magzaton amivel végülis nagy százalékban biztosra lehet menni. Asszem. De már rég volt. :)

(#949) AMD Power válasza föccer (#947) üzenetére


AMD Power
titán

Havi 16-18e kajával együtt? Az nem is vészes. Ovis árakról lehet tudni valamit?:)

Dany007: Köszi az infót!:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#950) föccer válasza AMD Power (#949) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem kapkodod el egy kicsit? Szerintem az ovis árakról még bőven ráérsz informálódni. Addig még jó párszor megváltozhat a rendszer.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.