Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Mika1227 válasza lajafix (#349) üzenetére


Mika1227
őstag

Nem hosszú amúgy az altatási idő kivéve ha nyügizik a kis foga miatt. Kettő kis fogunk van még. Szeret hason is meg háton is aludni. Hát nem tudom, hogy aludna el ha letennénk egyből evés után, de nyilván szokatás kérdése.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#352) Dany007


Dany007
veterán

Pár napja igen érdekes dolgot csinált a picúr :D
Fekszik a hátán. Néha szoktam vele azt játszani ilyenkor, hogy megfogom a két kezét és felhúzom ülésbe. Mivel nagyon nem szeret ülni, kicsit próbálja már megszokni.
Na, a minap is pont ugyanezt csináltam, ez a kis franc meg fogta magát, és azzal a lendülettel, ahogy a kezénél fogva felhúztam ülésbe fel is állt! :D Gyakorlatilag magától, csak a kezét fogtam, meg egyensúlyban tartottam.

A kis huncut annyira nem akar ülni, hogy előbb tanul meg állni. :D És tetszik neki! :)

(#353) Mika1227 válasza Dany007 (#352) üzenetére


Mika1227
őstag

Mennyi idős a picur?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#354) Dany007 válasza Mika1227 (#353) üzenetére


Dany007
veterán

6 hónapos. Hó végén lesz 7.

(#355) mpierre válasza Dany007 (#352) üzenetére


mpierre
veterán

Ezt ne erőltesd még. Hagyd, hogy magától tegye. Minket - miután a fiam 8 hónaposan járt, a kis lakás hátránya, mindent gyorsan elért - ortopédiára küldtek. Enyhe, de kinőhető combcsont görbülést diagnosztizáltak. Ki is nőtte, de sajnos se kúszni, se mászni nem tanult meg rendesen, ami a motorikus agyi kapcsolatok kiépüléséhez jól jön. (Keresztirányú mozgásokhoz ez is kell.)
Ez utóbbit az aikido hozta helyre a fiamnál 4 hónap alatt.

Szerk: A doki annyit mondott, hogyha elindul, akkor ne hagyjuk járkálni. Ültessük le. Pl.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#356) Dany007 válasza mpierre (#355) üzenetére


Dany007
veterán

Gondoltam rá, hogy nem kéne "erőltetni". Végülis így "magára hagyni" nem nagyon szoktuk. Csak úgy szoktuk, hogy fogom állva, ő meg "ugrál" rajtam. De a súlyát én tartom.
Ez a felhúzásból történő állás max pár másodpercig, utána azért elveszti az egyensúlyát.

Viszont ülni az istenért se akar. Pedig már tudna. Felszoktuk ültetni, megtámasztva stb... De állandóan kinyomja a kis fenekét. :) Pár másodpercnél tovább nem marad meg ülve. Folyton mocorog, feszíti ki a lábát. Próbál valamiféle álló pozícióba mászni. :)

Mondjuk én a lábára nem is gondoltam. Én leginkább a gerince miatt nem erőltettem ezt a magától állást.

(#357) Mika1227 válasza Dany007 (#356) üzenetére


Mika1227
őstag

Ültetni se ültessétek, főleg ne kitámasztva az se tesz jót a gerincének. Majd ha magától csinálja.A mi picurkánk úgy 1 hónapja mászik de most már megy mint a rakéta. Előtte több hónapig kúszott, úgy 1,5 hónapja föláll most már szinte mindenütt,ülni is kb. ennyi ideje ül magától, kúszni már egyáltalán nem szokott. 1 éves a kisasszony!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#358) Dany007 válasza Mika1227 (#357) üzenetére


Dany007
veterán

Igazából semmit se erőltetünk neki. Csak próbálgatjuk, de ez önmagában pár másodperces dolgot jelent.
Ülésbe is csak úgy "poénból" szoktam felhúzni. Olyankor nézelődik egyet, aztán "huppantom" vissza. Viszont az ugrálás úgy, hogy én tartom a súlyát, az a mániája. Nem lehet ölbe ültetni, lovacskázni az ember térdén, mert egyszerűen nem marad meg. Mindig állni akar. :)
De azt csak pár másodpercre szoktam engedni neki, hogy megtartsa a saját súlyát, amúgy nem. Fogom a hóna alatt és úgy ugrál.

Kúszni már próbál a járókában. De még csak a kezével húzza magát és próbálja a lábával segíteni. Viszont körbe-körbe már tud. :)

Most épp az alvással szenvedünk. kb 1,5 órája fürdés után raktuk le aludni. De nagyon nem akar.... =/ 1-2 hete már csak ringatva hajlandó elaludni és nem tudom mit csináljak vele. Bár engem nem zavar, de nem szeretném ha rászokna.
De hiába rakom le aludni, elkezd sírni mint az állat. Volt már, hogy hagytam pár percet de semmi eredménye. Csak még durvábban sír. Ha elringatom akkor viszont 10 perc után már alszik is.

Ellenben napközben csak lerakjuk az ágyba, pár percig játszik a takaróval és már alszik is.

(#359) Dany007 válasza Dany007 (#358) üzenetére


Dany007
veterán

Na most jött ki asszonyság, talán már alszik a pici. Viszont meg kellett szoptatni pluszba, mert csak attól nyugodott meg. Aszondja úgy kapálózott a lábával / kezével, mintha speedet szedett volna. :) Még a végén hiperaktív lesz a picike.
Pedig már du 2 óta nem aludt.
Szóval nem tudom mi lehet a megoldás. Talán a fogai miatt ilyen nyűgös, nyugtalan. De az nem okés, hogy naponta egy órát kell altatni az esti lefekvésnél. Mert amúgy sem éjszaka, sem nappal nincs gond az alvással.

(#360) Padisah


Padisah
tag

Kicsit leült a topic, úgyhogy bedobok egy saját termést: :D
[link]
Született 2012.02.24. 13.06

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#361) föccer válasza Padisah (#360) üzenetére


föccer
nagyúr

:C :C :C

Nagyon szép, erős, nagy baba. Esetleges részletek? Neve, tömege, hossza?

Maxirespext. Apás szülés volt? Ne kímélj minket.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#362) Padisah válasza föccer (#361) üzenetére


Padisah
tag

Első gyermekem. Apás szülésnek indult, de hosszú vajúdás után végül császár lett belőle. Feleségem tegnap estétől volt szülőszobán, én reggel 8-ra értem oda, aztán kicsivel 1 óra után megszületett. Majdnem fél órát volt a karomban, rövideket, de intenzíveket sírt. Nem volt még nő, aki első blikkre levett a lábamról, neki sikerült. :)
Sok érdekeset olvastam ebben a topicban, köszönet érte minden beírónak!

Tömege: 3160 gramm.
Hossza: 49 cm.
Keresztneve: Dóra.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#363) mpierre válasza Padisah (#362) üzenetére


mpierre
veterán

Egy újabb a felhő szélén csücsülő angyal tesz magasról a nyugati államok gdp-jére. Ez príma! Gratula. :C

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#364) Dany007 válasza Padisah (#362) üzenetére


Dany007
veterán

Gratuláció innen is! :)
Aztán kitartást az első hetekben! :D

(#365) föccer válasza Dany007 (#364) üzenetére


föccer
nagyúr

Hónapokban, években....

:DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#366) Mika1227 válasza Padisah (#362) üzenetére


Mika1227
őstag

Gratulálok, jó egészséget, kitartást és minden jót kívánok Nektek!!!!!!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#367) lizakattila


lizakattila
senior tag

Jééé--- ezt sem tudtam, hogy ilyen topik is van, most találtam rá.
Először is gratula, főként annak, aki mostanában lett/lesz apuka.
Én "már" 3,5 éve űzöm ezt, ennyi idős a nagy lányom, a fiam decemberben volt 1 éves.
Azt hiszem visszatérő látogatója leszek a topiknak.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#368) Dany007 válasza lizakattila (#367) üzenetére


Dany007
veterán

Nagyon édesek! :DD
És mennyi haja van a fiúnak is! Az én fiam még csak 7 hónapos ezért furcsa nekem az ilyen nagy haj :) De azért már növöget nálunk is.

Látom azért gyűlnek az apukák :) helyes.

Esti nemalvásra adhatna valaki tippeket. Az nálunk nagyon nem megy.

(#369) Padisah válasza Dany007 (#368) üzenetére


Padisah
tag

Kislányom most lett 1 hetes és 2 napos. Tegnapelőtt hoztuk haza a kórházból. Lekopogom, eddig esti nemalvással nincs gond, bár olyan 3 óránként meg kell etetni, végre elérte a születéskori súlyát is, köldökzsinór-maradvány még nem jött le. Fürdetésnél vág le nagy sírást. Beüzemeltük a légzésfigyelőt és bébiőrzőt tegnap, előtte éjszaka nem bírtam aludni, állandóan mentem nézni, hogy lélegzik-e még. Szobahőmérsékletet 23-25 fok között tartjuk.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#370) Dany007 válasza Padisah (#369) üzenetére


Dany007
veterán

Olyan kis korban még nekünk se volt gond. Csak a hasfájással. De az egy hónap után elmaradt.
Most az elmúlt 1 hónapban (most 7 hónapos) nem akar aludni. De csak este. Napközben simán elalszik. És még ő is 3 óránként eszik :)

A köldökzsinór majd leesik később. Csak kenegetni kell azzal az alkohollal minden fürdetés után. A fürdetést is majd megfogja szokni. Sőt szeretni fogja.

Nálunk nem volt semmi légzésfigyelő vagy bébiőr. Főleg mivel egy szobában alszik velünk (nincs több szoba). Viszont az első hetekben mi is felkapcsolt éjjeli lámpánál aludtunk :D Szóval át tudom érezni. Majd ez is elmúlik ám egy kis idő után.
De persze azért jó ha az ember hallja ha éppen sír a szobában. Tehát nem érdemes a nappalitól vagy a hálótól legtávolabb eső szobába rakni a picit. Meg amíg 3 óránként kel érdemesebb vele aludni. Nekünk így kényelmesebb is volt, mint egy másik szobába futkározni 3 óránként.

Majd ha már elég nagy lesz mi kiköltözünk a hálóból és az lesz az ő szobája... Mi meg elalszunk majd a nappaliban (kihúzhatós az ülőgarnitúra). Sajnos nem tellett és nem is fog telni nagyobb lakásra a következő 15-20 évben :)

(#371) Padisah válasza Dany007 (#370) üzenetére


Padisah
tag

Mi a nagyszülői házban lakunk, (nagyszülők már több mint 20 éve meghaltak) lassan 10 éve folyik a felújítása, mikor-mire telik.
Nálunk az egykori előszoba lett átalakítva gyerekszobává, a mi szobánk bele nyílik, így nem kell messzire menni, és a készülékkel halljuk, ha nekiáll jobban sírni, vagy - na adj isten - riaszt, hogy nem lélegzik.Köldökzsinórt minden fürcsi után kenegetjük alkohollal. Büfizni viszont nem akar, csak csuklik. Az egész kis teste rázkódik belé, de most úgy vettük észre, hogy ha hasra fordítjuk, gyorsabban vége a csuklásnak.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#372) Dany007 válasza Padisah (#371) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor az úgy jó elrendezés.
A csuklás nem gond. Nálunk is van, hogy 10 percen át csuklik.
Büfiznie pedig kellene. Azzal csökkenthető a hasfájás. Nálunk volt, hogy 10-15 percet cipeltem evés után, mire jött egy jó nagy böff :D

(#373) Apika válasza Padisah (#362) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Gratulálok a babához! :C Hogyan telnek az éjszakáid? :D Én remekül tudtam aludni a síró baba mellett... :DDD

(#374) lizakattila válasza Padisah (#369) üzenetére


lizakattila
senior tag

Grat!
Ahogy mondták, az alvással az elején még szinte sosincs gond. Bár én kopp-kop nem panaszkodhatok. A nagy lány az mióta egyedül le tudott szállni az ágyról azóta külön szobában van. Esténként meseolvasás , aztán az esetek nagy részében el is alszik egyedül. Néha van egy kis hiszti, amikor nem hajlandó egyedül elaludni, de általában lehet beszélni vele.
A kisöreg is elég jó alvó, még velünk van egy szobában. Napközben már csak egyszer alszik ebéd után 1,5-2 órát. Berakjuk a kiságyába és alvás. Este szintúgy. Hozzá nagyon ritkán kellett felkelni éjszaka. A lányhoz még most is fel kell néha, hogy kivigyük pipilni.

Bár mi most inkább a fogzással "szenvedünk". 7 hónapos korára volt 4 foga, azóta semmi (most 14 hónapos). Most pedig 1 hónapon belül harmadik vagy negyedik jön, már számolni is alig tudjuk.

Röviden nálunk ennyi a helyzet.
Ill még annyi, hogy 1 hét múlva költözünk. Na ezt nem kívánom senkinek.
Igaz nem saját lakás, csak albérlet. De így olyat kerestünk, ami kényelmes a gyerekek szempontjából is. Ha minden igaz, akkor mostmár külön szobában lesz mindkét törpe (azt még majd kitalálom, hogy egy szobában fognak aludni, vagy külön mindketten). Erre jöhetnének tippek, tapasztalatok, hogy melyik lenne a jobb.

Hát ez jó hosszúra sikerült.... :)

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#375) Padisah válasza Dany007 (#372) üzenetére


Padisah
tag

Sétálunk-sétálunk vele, de csak nem büfizik, viszont egészen férfiasakat durrogtat. :)
Alvással még nincs gondunk, szépen alszik éjszaka. Ma viszont, születése napját követő első alkalommal, kibukta egyszer a kaját, utána 30 perc múlva viszont megint evett és az bent is maradt és nem is csuklott. Viszont elég keveset evett, úgyhogy éjjel 2-3 alkalommal biztosan fog enni.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#376) Dany007 válasza Padisah (#375) üzenetére


Dany007
veterán

Ha durrogtat az nem baj :D Legalább valahol kijön a plusz levegő.
A bukás az teljesen normális. Bár bevallom a mi picurunk alig bukott 1-2x az elmúlt 7 hónapban. Nem muszáj, de szerintem elkerülhető a bukás. Mi anno rendszeresen mértük, hogy mennyit eszik. Sacc per kb lehet számítani, hogy melyik héten mennyit kell ennie egy kajával. Ha ezt betartja az ember akkor nem bukik :)

A közhiedelemmel ellentétben a kisbabát is túl lehet etetni. Sokszor mondták nekünk is, hogy majd ő abbahagyja ha akarja... Persze... :U Fenéket. Örül ő ha ehet. Plusz ilyen korban a cici meg is nyugtatja őt. Ezért képes akkor is szopizni ha éppen nem éhes. Tej viszont ilyenkor is jön. 1-2x már sajnos mi is etettük túl. Ilyenkor szépen kijön a felesleg. Ezért is tartom fölöslegesnek addig etetni amíg csak akar, hiszen úgyis kijön a plusz.

Legutóbb pár hete etettük túl. Szopizott rendesen, majd egy óra múlva adtunk neki plusz kaját (valami sütőtököt asszem), aztán mivel nem volt hajlandó aludni és nagyon nagyon nyügös volt már nem tudtunk mit kitalálni, kapott megint egy kis cicit. Na attól végülis megnyugodott és elaludt. Durván egy órára rá mentem be hozzá megnézni mi a helyzet és csak azt vettem észre, hogy az egész gyerek úszik a hányásban :S Nagyon megijedtünk de semmi gond nem volt. Végülis kijött minden "plusz". Átöltöztettük aztán aludt tovább.
Csak ugye ez veszélyes lehet ha mondjuk háton alszik és netán visszanyeli ami kijön... :S
Szóval azóta figyelünk rá, nehogy ennyire túletessük.
Persze szopizás után a bukás normális, semmi gondot nem okoz. A mi esetünkben ez már inkább hányás volt, mint bukás.

(#377) Mika1227 válasza lizakattila (#374) üzenetére


Mika1227
őstag

A mi pici lányunknak (13 hónapos) 2 foga van és ennyi! Az olyan 3 hónapja jött ki azóta meg semmi. Van, hogy nyűgös de csak nem akar kibújni a többi! Van neki borostyán lánc a kis nyakába, én már mondtam az asszonynak, hogy most már vegyük ki mert nem jön ki a kis foga! :D

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#378) föccer válasza Mika1227 (#377) üzenetére


föccer
nagyúr

Nálunk most jön a második pár fogacska és még nincs 8 hónapos a kislány .:U

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#379) Mika1227 válasza föccer (#378) üzenetére


Mika1227
őstag

A kis picurkánknak biztos jól érzik magukat bent a fogacskák! :)
Majd aztán lehet egyszerre indulnak meg.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#380) Dany007


Dany007
veterán

Most kaptam az infót telefonon, hogy úgy néz ki megvan a pici első fogacskája! :C
Legalábbis valami kezdemény. Kopogott a kanálon valami és párom akkor nézte meg, picit látszik, de érezni jobban lehet! Hurrá :)
Reméljük a többi is ilyen "észrevétlenül" jön majd ki!

Ja meg arra leszek kíváncsi mit szól majd a fiam, ha mondjuk 15-20 év múlva visszaolvassa ezt :) Én színvesen olvasnám anyámék hogy s mint voltak velem mikor még csecsemő voltam. Milyen problémáik voltak, hogy viszonyultak az egészhez, milyen érzések keringtek bennük, mit gondoltak róla, hogy neveltek stb...(persze meg is kérdezhetném szüleimtől de az nem ugyan az. Egyrészt az idő megszépíti az eseményeket, másrészt így szerintem akaratlanul is őszintébb)

[ Szerkesztve ]

(#381) föccer válasza Dany007 (#380) üzenetére


föccer
nagyúr

Ne is álmodj róla. :N Annál nagyobb lesz a csalódás :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#382) föccer válasza föccer (#381) üzenetére


föccer
nagyúr

Tegnap megjött a 3. fogacskája a Tündikének. Ezen kívül elkezdett szépen forgolódni a hátáról hasra is. Tegnap előtt még csak néhányszor, de tegnap már majd egész napját azzal töltötte, hogy forog, forog, forog..... :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#383) Dany007


Dany007
veterán

Ezt figyeljétek! :)

Bébiétel. "paradicsompüré burgonyával"

Összetevők: ivóvíz, paradicsompüré 18%, burgonyapehely 6%, cukor, repceolaj 0,9%, vas-difoszfát.

Nem voltam egy kitűnő matekból, de azért itt valami nagyon feltűnő. Ha a paradicsomot, burgonyát meg az olajat összeadjuk azt kapjuk, hogy 25%. Ennyi a konkrét tartalom benne. Azaz a maradék 75% nem más, mint víz.
Egy 190 grammos bébiétel, ~265 forintért (márkát nem írok) és a 75%-a víz!
Hát elmennek a fenébe :D

Inkább veszek nyers zöldséget, megfőzzük és összeturmixoljuk. Amúgy is ezt szoktuk csinálni. De a héten kaptunk ilyen bébiételt rokonoktól. Nem tudtam szó nélkül hagyni.

@föccer:

grat az újabb fogacskához! :) Nekünk is megvan a második! Volt is kis sírás nyüszögés. De már elmúlt.

(#384) mpierre válasza Dany007 (#383) üzenetére


mpierre
veterán

Az a korrekt. :DDD

1., Ha te csinálod, mondjuk legyen 25-30 perc míg elkészül, de egészséges.

2. Előregyártva lekapod a polcról a bébikaját, amit kibontasz és már eheti is a prücsök. Mondjuk legyen 1 perc míg elkészül és állítólag ez is egészséges. (A difoszfát nem tudom mire jó... :F se a repceolaj. Főként egy gyereknél. Vagy dízel üzemre próbálják állítani? )

A kettő közti különbség az időben van, ha szigorúan vesszük. :DDD Ezt használják ki a gyártók és kérnek érte 2-300.- forintot. Agyrém.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#385) Padisah


Padisah
tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata orrporszívóval?

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#386) föccer válasza Padisah (#385) üzenetére


föccer
nagyúr

Mi tegnap használtuk első alkalommal.

Előtte egy fél órára odaadtam a kislánynak, hogy játszom vele egy picit. Utána nem volt vele nagy gond, igaz mindenképpen 2 személyes akció.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#387) mpierre válasza Padisah (#385) üzenetére


mpierre
veterán

Melyik fajta? A kis kézi pumpás, vagy a porszívóra köthető? Nem mindegy.

A kézi elmegy, de a porszívósat annak tolnám fel az orrába, aki kitalálta. :W

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#388) föccer válasza mpierre (#387) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem kell feltolni. És messze nem annyira katasztrófa, mint gondolná az ember.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#389) Dany007 válasza mpierre (#387) üzenetére


Dany007
veterán

Én is így gondolom. Bár még nem próbáltam. MI kézi pumpásat vettünk, de még nem használtuk. A porszívónk meg olyan erős, hogy a mezei cső a végén rendesen odaszorítja a kezemet. Nem akarom kiszippantani a gyerek agyát :D
Meg a franc se akarja ezért elővenni a porszívót... Sz.tem jó lesz a pumpás is, bár még nem próbáltuk.

(#390) mpierre válasza föccer (#388) üzenetére


mpierre
veterán

Nálunk nem vált be. :( Üvöltés volt a vége, ami a porszívó hangjával együtt kimondottan jó volt. A gyerek azóta sincs jóban a porszívóval. Pedig nem rakéta porszívót próbáltunk.

Mindezek után a párom is kipróbálta. Röpült a kukába. Csak annyit mondott, hogy ezt soha többet nem akarja meglátni a lakásban.

Dany007: Nálunk rowenta állítható szívó erősségű porszívó van. Így nem ez volt a gond.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#391) föccer válasza mpierre (#390) üzenetére


föccer
nagyúr

Nálunk nem volt vele különösebb gond. Fél órára odaadtam a kislánynak, hogy játsszon vele, megismerte, beállítottam a legalacsonyabb szívóerőre a porszívót.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#392) Padisah


Padisah
tag

Meg kell mondjam engem eléggé elbizonytalanítottatok ezzel a porszívózással kapcsolatban. Ráadásul a mi porszívónk nem állítható szívóerősségű, simán csak 1400 W-os.
Feleségem szerint ezek az aggályok csak amolyan férfiduma, a férfiak nem értenek hozzá, a női topicokban egyértelműen ajánlják.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#393) Dany007 válasza Padisah (#392) üzenetére


Dany007
veterán

Sztem próbáld ki magadon! :) Ráteszel valami szűkítőt - esetleg egy szívószálat - a porszívó végére, bekapcsolod és felnyomod az orrodba :)
Amit érzel azt beszorzod mondjuk 5-tel mert egy csecsemő sokkal érzékenyebb, mint egy felnőtt aztán kész. Sokan használják, annyira vészes nem lehet. De 1400Wattal ami nem állítható lehet, hogy durva lenne.

(#394) lajafix válasza Padisah (#392) üzenetére


lajafix
addikt

halgass az asszonyra, természetesen nem a porszívó erejével szív a porszívós orrszívó. simán próbáld ki magadon. Tapasztalatom hogy a kézik és a külön elektromos adapteresek nem érnek semmit, egyedül a porszívós verzió volt hatékony.

a porszívódnak is fájni fog, 1400 watt rettenetesen fog melegedni és hamarabb is tönkre fog menni, ugyanis az orszívó hatalmas ellenállás, nyomáscsökkentőként működik, jóval kevesebb lkevegő megy át rajta ami a porszívó hűtéséből hiányozni fog..

Rock'n Roll

(#395) lajafix válasza Dany007 (#393) üzenetére


lajafix
addikt

nem jó, az orszívó nem szűkítőként viselkedik.

Rock'n Roll

(#396) föccer válasza Dany007 (#393) üzenetére


föccer
nagyúr

Elolvastad a használati utasítást? Mert én igen és ott nem szerepelt semmi olyasmi, hogy nyomd fel a gyerek orrába. :N

Az orrlyuka elé kell illeszteni, ami nagyon messze van attól amit írsz.

Arról nem is beszélve, hogy ami a porszívóra van írva 1400 W- az messze nem a tényleges szívóteljesítmény. Szóval ne keverjük a szezont a fazonnal.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#397) Dany007 válasza föccer (#396) üzenetére


Dany007
veterán

Jó, ezért mondom, ki kell próbálni. Én nem fogom :)

(#398) Sirpi


Sirpi
senior tag

Na, eljött nálunk is a nagy nap, itt a második csöppség. Reggel fél 8-kor kaptuk meg a szülőszobát, és fél 10-kor már meg is született.

Marci született most, Bencét pedig azért tettem mellé (ő most 2 és fél éves), mert szerintem eléggé hasonlítanak :)

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#399) Dany007 válasza Sirpi (#398) üzenetére


Dany007
veterán

Jahajjj mennyi hajjal született =) Édesek! (az én fiam "kopaszon" született :) )
És tényleg hasonlítanak! Amúgy akkor ez "gyors" szülés volt.
Gratulálok! :C

(#400) mpierre válasza Sirpi (#398) üzenetére


mpierre
veterán

Gratula! :C

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.