Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Oracle


Oracle
senior tag

Sziasztok!

Jó hogy ilyen topik is van :)

Szombaton megszületett a kis fiam, kedden haza is jöttünk. Eddig minden rendben volt de a múlt éjszaka vagy 3 órán át sírt, este 11 körül evett, és utána az istenért se akart aludni csak sírt. Próbáltuk ringatni, babusgatni, lábát tornáztatni, büfiztetni mindent amit csak lehet, de max 10 percre maradt csöndben. A cicizés se nyugtatta meg csak rövid időre. Van valakinek valami jól bevált módszere az ilyen helyzetekre?

[ Szerkesztve ]

(#1152) V.Stryker válasza Oracle (#1151) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szia,

Gratulálunk! :C

Van elég teje az anyukának? Nálunk is és a párom tesójánál is volt hasonló, mindkét esetben kiderült, hogy éhes volt a szentem. Vagy fáj a hasa, böfi bent maradt. Egyébként nyugodtan forduljatok a védőnőhöz bizalommal ha olyan, úgyis megy ma-holnap. Tök jó tanácsokat ad. Legalábbis a mienk.

Plusz Spock doktor könyve a kötelező biblia szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1153) Oracle válasza V.Stryker (#1152) üzenetére


Oracle
senior tag

Azt még nem tudjuk hogy elég van-e de van, tegnap egyszer csak foltos lett a pólója :D A doki mondta hogy amíg nem indul meg rendesen addig cici után adjunk neki tápszert is. Az esti hiszti előtt, cici után még benyomott kb 30-40ml tápszert is de nem segített, félve indulunk neki a mai estének. Napközben nagyon jól viselkedik, eszik alszik vigyorog, remélem este is ilyen lesz.

(#1154) V.Stryker válasza Oracle (#1153) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát ez ilyen. :D Kérdezd csak meg, hogy én hogy be voltam itt szarva, mikor először taknyos lett. Egész éjjel orszi porszival a kezembe álltam,hogy mikor akar megfulladni. A többiek meg csak legyintettek,hogy a takonykór az takonykór.Most már én is így vagyok. :) Ne szarjatok be, hallgassatok az ösztönökre és rendben lesz.
Egyébként is lehet egy kis hasfájása, hisz még most szokik hozzá a kajához a gyomra. Esetleg azt figyeljétek,hogy nem-e nagyon kemény a pocija,mert akkor lehet kell neki ilyen csepp,hogy pukizzon tőle.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1155) AMD Power válasza Oracle (#1151) üzenetére


AMD Power
titán

Gratulálok a picihez!! :R :R :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1156) Cadal válasza Oracle (#1151) üzenetére


Cadal
őstag

Gratula innen is! :-)

(#1157) Dany007 válasza Oracle (#1151) üzenetére


Dany007
veterán

Ejha! Gratulálunk!
A sírás szvsz teljesen normális ebben a korban. Nekünk 5 hetes koráig csinálta... Fájt a hasa. Hiába csináltunk bármit... amíg át nem áll a szervezet az anyatejre / tápszerre addig ez lesz.

Ami nekünk bejönni látszott annak sajnos már nem tudom a nevét :S Ilyen átlátszó cucc volt hosszúkás üvegben... =/

No, de az infacolt próbáltuk, nem jött be. Ki lehet próbálni hátha.

Ezért szoktam mondani, hogy szülés előtt aludjunk annyit amennyit csak lehet... :D Mi anno felváltva keltünk fel hozzá. Csak hát sírás közben a másik se nagyon tud aludni, úgyhogy tökmindegy...
Az volt a legrosszabb, hogy cicizés után kb 20 perccel ébredt fel és fájdult meg a hasa. Pont akkor amikorra mi már épp elaludtunk volna... :)
Volt olyan nap, hogy 3 órát aludtunk összesen, azt is két részletben.

(#1158) föccer válasza Oracle (#1151) üzenetére


föccer
nagyúr

Porszívó, hajszárító. Nálunk hatásos nyugtatószerek voltak. Jó volt a nyári 40fokba fél órát tolni a hajszárítót. :D A tejelecskét meg kell várni, hogy meginduljon rendesen. Semmiképpen nem adnák tápot a legelején, csak ha nagyon muszáj.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1159) Oracle


Oracle
senior tag

Köszi mindenkinek! :)

A múlt éjszaka remek volt 2x kelt csak fel evett majd aludt :C Úgy néz ki a tej is megindult rendesen, 70g-kat simán betol (ennyit javasolt a gyerekdoki étkezésenként) de persze addig eszik amíg jólesik neki.

Ma hányt először vagy lehet csak egy nagyobb büfi volt, de rendes szülőként aggódunk :D remélem nincs semmi baja. Meg egynap 1x csuklik persze ez is aggaszt minket, bár a pocakban is csinálta. :) Nektek is csuklott a pici?

[ Szerkesztve ]

(#1160) V.Stryker válasza Oracle (#1159) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Minden pici csuklik. Tök normális és őket nem is zavarja. Jó sokáig fogja csinálni. Nem kell tartani tőle, teljesen normális.

A böfi...hát ahhoz szokjatok hozzá, jó ha kijön. :) Nekünk 10 hónapos korára teljesen eltűnt a visszaböfizés, vagyis nem jön vissza szerencsére már semmi. És ezért már nagyon hálásak vagyunk neki. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1161) Oracle válasza V.Stryker (#1160) üzenetére


Oracle
senior tag

Akkor jó :D

Szeretnék kérni böfiztető tanácsokat, fogásokat, a vállamra szoktam tenni de nem mindig sikerül a büfi, ma délutáni evés után próbáltam a vállamon de semmi, majd asszony átvette mert kezdet hisztis lenni és jól arcon büfögte szép nagyot, jót nevettünk rajta. :)

Meg még valami, szerintetek betakarjuk ilyen melegben? 27-28 fok van a lakásban, van rajta egy ujjatlan body, és egy vékony tetra pelenkával szoktuk betakarni.

[ Szerkesztve ]

(#1162) föccer válasza Oracle (#1159) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem hányt tee, hanem bukik. Nagy különbség van a kettő között. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1163) Oracle válasza föccer (#1162) üzenetére


Oracle
senior tag

Azért gondoltam hogy hányás mert evés után kb félórával jött ki belőle. Nem csak úgy kicsordogált a szájából ahogy szokott, és picit már "darabos" volt gondolom emésztgette. :)

(#1164) Dany007 válasza Oracle (#1163) üzenetére


Dany007
veterán

Mi mindig csak annyit etettünk vele amennyi kb az előírt volt az életkora és a súlya alapján. Ki lehet számolni.
Kb 2x bukott egész életében... :)
És igen, túl lehet etetni egy babát... nekünk egyszer sikerült szegényt.. Na akkor hányt is jó sokat.... :)

Szal nekünk a bukással nem volt semmi gondunk. Épp azért bukik egyébként hogy ami már sok neki azt kiadja. De ez természetes.

(#1165) Oracle válasza Dany007 (#1164) üzenetére


Oracle
senior tag

Hogy kell kiszámolni? :B

(#1166) V.Stryker válasza Oracle (#1165) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Valahogy így. Elvileg...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1167) ladybug válasza Oracle (#1165) üzenetére


ladybug
őstag

Kedves Oracle,
igaz nem apuka vagyok, hanem anyuka, és egyben bölcsődében dolgozom, ezért merlek megszólítani.
Nem kell számolgatni semmit. A kicsi annyit vesz magához, amennyi jólesik neki, amennyitől jól lakik. A böfiztetés fontos, és különbözőképpen lehet csinálni. A lényeg, hogy bízzatok magatokban és a gyerekben is. Ez a kulcsa mindennek. Nem szabad parázni, mert annál rosszabb lesz.
Az, hogy csuklik nem baj. Majd abbahagyja. Ha nagyon zavar - mert inkább a szülőket szokta zavarni, a gyereket nem - akkor nyalints vele egy kis citromot.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1168) föccer válasza ladybug (#1167) üzenetére


föccer
nagyúr

Szia Katica!

Hát téged is lehet erre felé látni :C

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1169) Dany007 válasza V.Stryker (#1166) üzenetére


Dany007
veterán

Ennyi, így csináltuk mi is! Minden korrekt volt rendesen hízott és sohase bukott vissza semmit. :)
Kivéve amikor túletettük mert akkor hányt...
Az is azért volt mert nagyon hisztis napja volt és sehogy se akart megnyugodni. A cicitől meg ugye megnyugodott mindig. Hát adtunk neki... Kb 3x is 3 órán belül... Aztán visszaaludt végre...
Majd pár perccel később, mikor benéztem hozzá tele volt hányva a kiságy... Szó szerint tetőtől talpig hányás volt a gyerek... a body, a kiságy és így tovább... Még szerencse hogy oldalt feküdt mert igazából még akkoris kómás volt, nem nagyon kelt fel...

Úgyhogy onnantól kezdve szartam rá, hogy "annyit eszik amennyi jólesik neki" a nagy ló...rt! :D A mienk addig evett ameddig tömted bele a cicit... Úgyhogy inkább mértük és aszerint adtuk neki. Így is bőven elég volt neki, mert alig 3-4 hónap alatt behozta a súlylemaradását és már átlag fölötti súlyú is volt.

(#1170) korcsi válasza Dany007 (#1169) üzenetére


korcsi
veterán

Ezt hogy lehet megcsinálni? Két percenként leveszed ciciről lemérni?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1171) AMD Power válasza ladybug (#1167) üzenetére


AMD Power
titán

Isszuk szavaidat. Végre egy hölgy is a topicban! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1172) Oracle


Oracle
senior tag

Köszönöm a tanácsokat! :)

Izgalmas dolog ez nagyon, és mindig lesz újabb kérdésem :DDD A fürdetést nem nagyon szereti, mindig nyűgös lesz tőle és ordít, kipróbáltuk a hajszárítós trükköt és ahogy bekapcsoltuk, a kicsi kikapcsolt azonnal elaludt, ez mennyire normális? :D De mintha gombnyomásra aludt volna, kicsit fura és a párom aggódik.

(#1173) AMD Power válasza Oracle (#1172) üzenetére


AMD Power
titán

Ne aggódj ,jövőre nekem másom sem lesz csak kérdésem. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1174) Dany007 válasza korcsi (#1170) üzenetére


Dany007
veterán

Dehogyis! :) Kialakul egy ritmus.
Mikor abbahagyja, lemértük. Meg persze előtte is. A különbség megadja mennyit evett.
Eleinte úgyis mindig elaludt a cicin úgy kellett tuszkolni hogy egyen...
De volt olyan igen, mikor keveset evett és szépen visszatettük. Ő meg mint a jógyerek szopizott tovább. Aztán megint lemértük és ha már elég volt akkor nem kapott többet és elaludt. Kb ennyi.

Kicsit macerás tudom, de így egyetlen egyszer se bukott (na jó kb 2-3x a 1,5 év alatt amíg szopizott). A súlya megfelelően fejlődött, nekünk meg nem volt gondunk vele. Kb 4-5 hét után a hasfájása is elmúlt. Egyébként olyan 4-5 hónapos koráig mértük. Asszem.
Egyszerűen nincs értelme többet adni neki, mert a pluszt úgyis kibukja. Ettől függetlenül böfiztetni mindig böfiztettük természetesen.

(#1175) mpierre válasza Oracle (#1172) üzenetére


mpierre
veterán

A fürdetéshez biztos kéz kell. Amíg Párom fürdette addig ordítás volt. A második nap után meguntam. Onnét csak vigyorgott, meg kacagott fürdés közben.

A hajszárítót sose próbáltuk... Lövésem sincs.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1176) ladybug válasza Oracle (#1172) üzenetére


ladybug
őstag

Ez egy természetes reakció. Egyszerűen nem a fürdésre figyel, hanem a hajszárítóra. Igazából csak elterelitek a figyelmét.
A fürdetésnél tényleg az a fontos, hogy a gyerek biztos, nyugodt fogást érezzen. Akkor fogja jól érezni magát. Beszéljetek hozzá és ne görcsöljetek, mert azt a kicsi megérzi.

Nálunk a porszívózás során alakult ki ez a helyzet, mint nektek a hajszárítóval. Amikor takarítottam és eszméletlen hangos volt a porszívó a gyerek ott vigyorgott a hordozójában és figyelte az eseményeket.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1177) Oracle


Oracle
senior tag

A múlt éjszaka is remekül telt, evett aztán aludt. :) Viszont ma reggeltől kb 2 óránként ébred és csak akkor nyugszik meg ha cicit kap. Azt mondja mindenki hogy próbáljuk tartani a szokásos időket, kb 3óránként, de ha egyszer felkel és sír?

(#1178) föccer válasza Oracle (#1177) üzenetére


föccer
nagyúr

Majd kitapasztaljátok, hogy mikor, miért sír. Egyelőre még csak ez az egy kommunikációs lehetősége van a kicsinek. Ne aggódj, egy idő után megismered, hogy miért sír, mit kell vele csinálni, hogy abba hagyja. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1179) AMD Power válasza föccer (#1178) üzenetére


AMD Power
titán

Ahány baba annyi féle. Tegnap már érezte a párom ,hogy valami mozog benne. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1180) korcsi válasza Dany007 (#1174) üzenetére


korcsi
veterán

És mennyi az annyi? Mennyit "ehetett"? És ha 10-20ml hiányzott a kellő mennyiséghez akkor ehetett tovább, vagy az már jó volt.
Véleményem szerint, ez gyerekfüggő, kivel lehet ezt végrehajtani. 4 hónapos (8kg) fiam ha jó lendületben van 5 perc alatt megeszik egy cicit, de ha ez alatt valaki megzavarná ebben, azt nagyon nem venné jó néven :)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1181) V.Stryker válasza Oracle (#1177) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szerintem is akkor egyen mikor jó neki. Sok mindentől felkelhet. Pl a lányom átaludta az éjszakát, majd elkezdtek jönni a fogai, elkezdett felkelni éjjel háromkor enni...mi azt hittük váj a fogjövetel, aztán küzdöttünk, majd enni adtunk és már aludt is vissza. Ez ment az utóbbi másfél hónapba, most megint elkezdte az éjszakai átalvást. (Persze én még mindig kelek háromkor. :DDD )

Mérleg.... mi is béreltünk és bár táposak vagyunk, láttuk mennyit evett, de szinte sose mértük le minden kaja után, max az első pár nap. Tök hülyeségnek tartom. Ha többet eszik, akkor már mindegy, annyi esett jól neki, ha keveset evett, akkor úgyis jelzi, hogy kell még.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1182) Dany007 válasza korcsi (#1180) üzenetére


Dany007
veterán

Hogy mennyi az annyi azt a korábban linkelt képlet adja meg. Az alapján mentünk. Az hogy 10-20ml ide vagy oda az nem számít persze...

Egyébként a mi fiúnk az első hónapokban fél órán át is szopizott de volt hogy tovább... Úgyhogy mondom, ez kialakul. Persze a végén 10-15 hónapos korában már nem is mértük és annyit evett amennyit gondolt...
Viszont az elején pár hónapos korukban a gyomruk még csak diónyi nagyságú.
És igen a mi gyerekünket simán túl lehetett etetni mert addig evett ameddig előtte volt a cici vagy el nem aludt.

Egyébként a számítás azért kellett mert ő általában kevesebbet evett mint a szükséges minimum. Ezért kellett mindig mérni majd még nyaggatni hogy egyen...

Majd később az a bizonyos hányásos eset után döntöttünk úgy, hogy a maximumnál nem fogunk neki többet adni.
Mert ugye a nagyszülők, akik ilyenkor kb a legokosabb nobeldíjas gyerekgondozók a világon, azt magyarázták végig, hogy "áh nem lehet túletetni egy gyereket. Annyit eszik úgyis amennyi jó neki stb"...
Ja igen csak amikor szegény pár hónapos babánk összehányta a kiságyát és saját magát, mindezt úgy, hogy egy nyikkanást se hallottunk belőle (épp aludt elvileg), akkor azért egy csöppet megijedtünk. Ha nem oldalt fekszik még akár bele is fulladhatott volna. Tetőtől talpig hányás volt a gyerek...
Na ezek után nekem ne mondja senki, hogy nem lehet túletetni egy gyereket mert élő példám van az ellenkezőjére.

De mondom a mi gyerekünk az átlagnál picit kisebb súllyal született. De 3-4-5 hónap alatt behozta annyira, hogy az átlag fölé is került kicsivel. Mindezt úgy, hogy a 1,5 év alatt kb 2-3x bukott, tehát gyakorlatilag bukás nélkül megúsztuk a 1,5 évnyi szoptatást. Úgyhogy szvsz semmit nem csináltunk rosszul.

(#1183) Oracle


Oracle
senior tag

Nem tudom mi baja van ma, de sokat fent van 1x aludt csak 3órát folyamatosan, cicizés után is max félórát alszik és üvölt. Lehet fáj a pocija? Mecsek baby teát szerintetek meglehet próbálni hátha segít a pociján. Ma lesz egy hetes.

(#1184) V.Stryker válasza Oracle (#1183) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen, ihatja. Egész hat hónapos koráig azt, utána mehet a baba mosoly.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1185) Dany007 válasza Oracle (#1183) üzenetére


Dany007
veterán

No időközben megkérdeztem az asszonyt.
Ami nálunk bevált az a Gripe Water nevű cucc volt. Abból adtunk neki asszem kajálás után. És az az egy használt nálunk.

(#1186) Oracle válasza Dany007 (#1185) üzenetére


Oracle
senior tag

Köszi ha nem javul a helyzet kipróbáljuk.

Klímát mennyire lehet használni ilyen pici babánál? Mert a 28 fokos lakásban, ma szegény alig aludt, folyton nyűgös sír nem alszik. Amúgy is akartam klímát, és ha segít a picinek akkor minél előbb beszereltetem.

(#1187) Dany007 válasza Oracle (#1186) üzenetére


Dany007
veterán

Hát, nekünk sincs klímánk de már én is gondoltam rá.
Az ilyen piciket elvileg nem zavarja ez a meleg. Ugyanis az anyaméhben is közel 37 fokban voltak...
Mi mikor hazahoztuk szintén ilyen nyári időben még be is takartuk. :)
Sőt, fürdetésnél 27 fokig fűtöttem fel a szobát! :D
De azért várjunk más véleményét is. Én úgy tudom, hogy ilyen pici korban még simán kell is nekik ez a meleg.

(#1188) föccer válasza Oracle (#1186) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem a klímát hagyjátok. Szárítja a levegőt, huzatot csinál és még hűt is.

Egyszerűen pici baba, azért sír. Most kezdte el az életet, persze, hogy nem minden 100% Pár hónap és nyugodtabb lesz.

Nálunk is volt, hogy órákat bömbölt a gyerek és nem tudtunk vele mit csinálni. Szokj hozzá, ez csak nehezebb lesz :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1189) ladybug válasza föccer (#1188) üzenetére


ladybug
őstag

Ez így van. Visszasírom a csecsemőkort. :O Tombol a tindézserkor nálunk. Utálom.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1190) föccer válasza ladybug (#1189) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, már nem lehet rájuk mondani, hogy a kis terroristák az biztos. Bár eléggé régi képek vannak fent a blogodon, de igencsak megnőttek a csajok. :K Gondolom péterkének is fáj miatta a feje eleget :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1191) V.Stryker válasza föccer (#1188) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nálunk van klíma, mert én útálom a meleget. Tavaly nem nagyon használtuk (augustus végi a gyerek), mert akkor még nagyon pici volt. Idén már nyomatom ezerrel, éjjel nappal megy szinte és nincs semmi baja, lekopogom. Az ő szobályában nincs, de a nappaliban, ahol játszik, ott van. Nyilván nem minuszokat csinálok, de ilyen 26-27-re van belökve, meg hogy inkább felfele fújjon, közvetlenül le ne és szerencsére eddig nem volt gond. Szerintem itt panelban még mindig jobb, mint a 40 fok.
Így is volt az elején,hogy nem ment a klíma és felkelt, csurom víz volt a melegtől és csak nyűglődött sírt. Kihoztuk magunkhoz, klíma be lightosba és már aludt vígan.

Szóval én a klímának adnék egy pontot. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1192) föccer válasza V.Stryker (#1191) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze, ha nagyobb a gyerek, akkor már rendben van a klíma, de pár hetesen nem kellene erőltetni. :N

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1193) Oracle válasza V.Stryker (#1191) üzenetére


Oracle
senior tag

Én is úgy gondolom, hogy a melegtől volt nyűgös egész nap, mert éjszaka megint csak enni kelt fel 2x és utána aludt. :)

Ma reggeli etetésénél betolt 110grammot a ciciből :D és nem bukott semmit, hanem békésen alszik. Kicsit soknak tartom, úgy néz ki jól érzi magát. Viszont nem akar böfizni :F 10percet járkáltam vele a vállamon és semmi, próbáltuk más pozícióban is de nem jött.

(#1194) AMD Power válasza Oracle (#1193) üzenetére


AMD Power
titán

Ez teljesen normális. Ha belegondolsz egy felnőtt ember is nyűgös ebben az időben , nem beszélve egy ilyen pici babáról.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1195) Oracle


Oracle
senior tag

Huh ez a mai nap nem semmi, szegény szinte egésznap fent van, akármit csinálunk vele legjobb esetben is fél órát ha alszik. Még cicizés után se akar pedig utána mindig aludt ma pedig ordít. Van valami jó tanács hogy ilyenkor mit lehetne csinálni vele? Szegény mamája is teljesen kivan :(

(#1196) korcsi válasza Oracle (#1195) üzenetére


korcsi
veterán

Nálunk születése óta általában háromszor fél órát alszik napközben, néha becsúszik egy nagyobb szunya. Később ha már tud, vagy lehet vele játszani könnyebb

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1197) ladybug válasza Oracle (#1195) üzenetére


ladybug
őstag

Ilyenkor csak tippelni lehet...
Hordozóba tenni. Megfürdetni. Bölcsőben ringatni. Babakocsiba tenni a lakásban és úgy ringatni. Most ezek jutottak eszembe.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1198) Oracle válasza ladybug (#1197) üzenetére


Oracle
senior tag

Kezdünk kicsit kétségbe esni, mert semmi de semmi nem segít a pici nem alszik nappal csak üvölt. Nagy nehezen félórákra sikerül elringatni de kezdi elölről. 1 hetesen nem normális hogy szinte egésznap fent van :( Cicivel se nyugszik meg csak amíg rajta van. :O

(#1199) ladybug válasza Oracle (#1198) üzenetére


ladybug
őstag

Hasi görcsökre tippelek. Tornáztattátok? [link]
Én is hasonló módon masszíroztam a hasukat, amikor sokat sírdogáltak.

Ez is jó: [link]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1200) Oracle válasza ladybug (#1199) üzenetére


Oracle
senior tag

Próbáltuk, néha közben sikerült neki kakilni, puki nem jött. Ha 4ig nem javul a helyzet, akkor megnézetjük dokival mert nagyon aggódunk. :( Egyik nagymama javasolt sima háztartási köménymagból teát, szabad neki adni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.