Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) föccer válasza AMD Power (#1744) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha jól emlékszem, akkor anyasági csak akkor jár, ha a kiskönyve legalább 6 terhesgondozási pecsét van, illetve legalább 1 háziorvosi igazolás.

Ghoosty: Ennek hol lehetne utánanézni?Mármint a fix 42,5k-nak?

üdv,föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1752) Ghoosty válasza föccer (#1751) üzenetére


Ghoosty
őstag

[link]

De a Magyar Államkincstár honlapján is találni infót.

(#1753) DopeBob válasza föccer (#1751) üzenetére


DopeBob
addikt

Mi kaptunk levelet az Államkincstártól 1-2 héttel a születés után, hogy megnyitották Neki a számlát a kezdő befizetéssel.

MZ/X

(#1754) AMD Power válasza föccer (#1751) üzenetére


AMD Power
titán

És ez miért gond?:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1755) föccer válasza AMD Power (#1754) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem gond, csak emgjegyzés volt. Nálunk veszélyeztetett terhes volt asszonység és volt vagy 25 pecsétje. Pótlapot kellett berakni a kiskönyvbe. :)

DopeBob, Ghoosty: Köszi, utána nézek. Nem emlékszem,hogy kaptunk-e ilyet,de lehet hogy csak elsiklottam felette a sok számlalevél között. MEgkérdezem asszonyt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1756) AMD Power válasza föccer (#1755) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk is az így ezzel nem lesz nálunk sem probléma.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1757) hdman


hdman
őstag

Most tesszük fel a falmatricákat :)

Sopron city :)

(#1758) Vladi válasza hdman (#1757) üzenetére


Vladi
nagyúr

Milyen matricákat?

Mi is tervezünk majd... de ilyen sima fehér papírt, azt piszkolhatja meg rajzolhatja kedvére. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1759) hdman válasza Vladi (#1758) üzenetére


hdman
őstag

Na feltettük őket, ezennel hivatalosan is késznek nyilánítom a gyerekszobát :)

Még 1 hónap (28-ra vagyunk kiirva), már a szülős bőrönd is össze van pakolva.

Sopron city :)

(#1760) Vladi válasza hdman (#1759) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem semmi. :C
A mi gyerekszobánkat nem merem lefotózni. Még kicsit odébb, mert tele van górva dobozokkal. :D

Jah igen, még valami: stréééber. :P

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1761) hdman válasza Vladi (#1760) üzenetére


hdman
őstag

:P

Sopron city :)

(#1762) korcsi válasza hdman (#1759) üzenetére


korcsi
veterán

Korrekt!

Boldog karácsonyt mindenkinek!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1763) AMD Power válasza hdman (#1759) üzenetére


AMD Power
titán

Király!:)

Nálunk időztet császár lesz. Január 13 és 17 között lesz majd az időpontunk.

Neked is Korcsi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1764) föccer


föccer
nagyúr

Az mennyire lehet normális, ha a lányom nap közben 1x, max 2x pisil? Ma pl délután 1 kor pisilt először és most másodjára. Éjszaka még van több-kevesebb a pelenkába, de az sem jelentős. Mindezt úgy, hogy eszik és iszik rendesen.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1765) Vladi válasza föccer (#1764) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kicsit kevésnek tűnik. De van olyan időszak, amikor a szervezet visszatartja a vizet. Igaz ez többnyire 40+ fokban. Orvosi oldalakon nézelődj.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1766) hdman válasza föccer (#1764) üzenetére


hdman
őstag

Mennyit iszik?

Sopron city :)

(#1767) AMD Power válasza föccer (#1764) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem ez nagyon kevés. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1768) föccer válasza hdman (#1766) üzenetére


föccer
nagyúr

Változó. Ma kb 0,5 liter körül ivott.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1769) Csiga85 válasza föccer (#1768) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Nekem még nincs gyerkőcöm, de azt tudom, hogy ha esetleg sósabban eszik, bár nemtudom mennyi idős, akkor túlzott mennyiségben megköti a vizet a szervezete...
Másik amit viszont már gyakorlott anyuka mondott, igeniss meg kell itatni vele több mennyiséget, vagy levessel vagy különféle szörpökkel, amit szeret...bele kell imádkozni mindenáron...ha tartós az állapot, akkor dokihoz kell menni, mert kiválasztási gondok lehetnek és veseproblémák is...
Remélem tudtam segíteni... :U

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#1770) Dany007 válasza föccer (#1768) üzenetére


Dany007
veterán

Ugy olvastam 1-1,5litert mar megihatnak. Valtozoan a korulmenyektol ugyebar.
Nekunk lazan megiszik egy litert.
De lehet h ilyen idoben kevesebbet isznak.

Nalunk mikor meg az elejen probaltunk vizet itatni vele na akkor volt hogy napi 1dl! :D Aztan megprobaltuk a gyumilevet na akkor indult be igazan! Abbol mar napi 3-4 poharral is megivott. Es akkor megnyugodtunk hogy csak a vizet nem issza!:)

(#1771) föccer válasza Csiga85 (#1769) üzenetére


föccer
nagyúr

Igyekszünk meglehetősen sótlanul és cukor nélkül etetni a lányt (és magunkat) így ezzel biztosan nincs gond. Külön beleimádkozni nem szoktuk az innivalót. Igyekszünk akkor többet itatni vele.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1772) Dany007 válasza föccer (#1771) üzenetére


Dany007
veterán

Persze ez gyerekfüggő is. Általában a nyáltermelésből / pisiből lehet tudni, hogy mennyire elég a folyadékbevitel. Erre pontos számot nem tudok, de biztos hogy függ az életkortól és súlytól is.
Leó 13kg (sajnos szeptember óta szinte folyamatosan beteg így elég sokat fogyott is, ill nem hízott), ehhez mérten napi ~ 1 litert biztos megiszik összesen. Üdítők, levesek, kakaó stb... Nyáron meg mégtöbbet. Mondjuk ő egy picit szerintem többet is iszik az átlagnál meg többet is mozog.

(#1773) föccer válasza Dany007 (#1772) üzenetére


föccer
nagyúr

A mozgással nálunk sincs gond. A kiscsaj kb egész nap ugrál, zabszem van a seggébe. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1774) AMD Power válasza föccer (#1773) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor meg főleg ,hogy "sokat" kéne innia.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1775) Vladi válasza föccer (#1771) üzenetére


Vladi
nagyúr

De arra is figyelni kell, hogy a félkész, kész ételekben sok só lehet. Például kajáldák.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1776) föccer válasza Vladi (#1775) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem kap olyan kajákat. :N

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1777) Vladi


Vladi
nagyúr

buék phaterok. :DD

Nyűgös, ha az asszony várandósan beteg, kb 0 a válaszható gyógyszerek listája. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1778) AMD Power válasza Vladi (#1777) üzenetére


AMD Power
titán

Ne is mond!:( Nálunk is 5-ik napja nátha és torokfájás van. 37 hétben van.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1779) föccer válasza Vladi (#1777) üzenetére


föccer
nagyúr

Egyébként simán szedhetne egy csomó gyógyszert, csak a gyártók félnek a perektől és inkább tiltják.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1780) Vladi válasza föccer (#1779) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hát ha a gyártó fél, én se vagyok nyugodt. :DDD :U

Most ilyen tengervíz orrcsepp van (2200 Ft :O ) Sterimer. Meg valami ossisoizé. :F
Meg persze tea, tea de ihat még teát is. :DDD

(#1778) AMD Power:

Jah igen! Még méz is!

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1781) Csiga85 válasza Vladi (#1780) üzenetére


Csiga85
csendes tag

oscilococcinum, sterimar orrspray és hárstea mézzel...

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#1782) föccer


föccer
nagyúr

Szerintem az én lányomba beépített giroszkóp van. Amint megpróbálom vízszintesbe fordítani, hogy betegyem az ágyba, egyből üvölt, mintha elevenen nyúznám. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1783) Vladi válasza föccer (#1782) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mindenkiben van, úgy hívják egyensúly érzék. :)
Középfülben van. Ha a levegőben forgatod, nem sír? Lehet valami a fülével. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1784) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. A párommal babát várunk, mikor kérdeztük (orvost, védőnőt, barátnőket) hogy honnan tudjuk, melyik fájásnál kell elkezdeni parázni, hogy szülni fog, az volt a válasz, hogy tudni fogjuk.

A babát dec. 28-ára vártuk, azóta járunk naponta CTG-re, néha EST-re, ma volt magzatvíz mintavétel is délután 4-kor. Minden OK volt...legalábbis 20 perccel ezelőttig, azóta párom 5 percenként kb. fél-1 percig tartó alhasi görcsöket érez. Szerintetek ez AZ??? Gyanús hogy izgalmas éjszakánk lesz? Hogy kell pontosan mérni a fájásokat? HELP!!! :-)

(#1785) Csiga85 válasza Squirrel (#1784) üzenetére


Csiga85
csendes tag

HÚZZATOK BE A KÓRHÁZBA!

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#1786) föccer válasza Squirrel (#1784) üzenetére


föccer
nagyúr

Menyetek be szülészetre. És vigyél vizet, szőrő cukrot, fényképező gépet és telefont. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1787) Csiga85 válasza Squirrel (#1784) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Ha ennyire nem tudjátok eldönteni, akkor is menjetek be, legfeljebb hazaküldenek Titeket...ha otthon maradsz, lapozd fel az SAS könyv erre vonatkozó fejezetét...én szerintem Vladival be fogok menni akármi gyanús érzés, mert első baba, tehát honnan tudnám, hogy mikor van az idő???

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#1788) Squirrel


Squirrel
őstag

Köszi srácok! Nálunk is első baba, csomag már kész 3 hete, rohanunk.

Már 3 perces fájások!!!! :-)

(#1789) Csiga85 válasza Squirrel (#1788) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Ha messze a kórház, akkor hívd ki a mentőt...ha nem, akkor befelééé!!! :)

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#1790) Squirrel válasza Csiga85 (#1789) üzenetére


Squirrel
őstag

Szegeden rakparton kb. 5 perc, majd nyomom, legfeljebb lesz díszkísérletünk :-)

Hát ez nagyon gyorsan jött....

[ Szerkesztve ]

(#1791) Csiga85 válasza Squirrel (#1790) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Szerintem ez a legjobb döntés! Majd a következő rutinból fog menni azt mondják... :) De vigyed már befelé az asszonyt! :)) :)) :))

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#1792) Csiga85 válasza föccer (#1782) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Rákérdeztem másik fórumban, fülprobléma! :K

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#1793) föccer válasza Csiga85 (#1792) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem csak annyi, hogy szimplán nem akar lefeküdni :D Ég világon semmi baj nincs vele, de ezek szerint nem nemt át az irónia. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1794) Dany007 válasza föccer (#1782) üzenetére


Dany007
veterán

És ez csak altatásnál vagy más helyzetekben is így van? Pl pelenkázás ha kell még vagy hasonló?

Csak mert nálunk is volt hasonló szitu... Egyszercsak azt vettük észre, hogy fél a pelenkázón mint az állat. De szó szerint remegett és kapaszkodott. Egyszerűen már nem tudtuk fektetve pelenkázni. Alvásnál se tudtuk háton fekve letenni csak miután elaludt akkor gurult a hátára..

No aztán elvittük uszodába! :) Ott meg játszottunk vele mindenfélét. Úsztattuk a vízen így is úgy is hanyatt is stb... és pár alkalom után észrevettük hogy már nem fél háton feküdni.

De amúgy lehet hogy csak simán az alvást nem szereti. Kevés az infó a diagnózishoz. :)

Amúgy a mi picink most a szünetben többé-kevésbé megtanult bukfencezni! :D Majdnem egyedül. Csak feláll az ágyra, mi megfogjuk oldalról és mondjuk mit csináljon. Kéz letesz, fej behajlít stb... Akkor adunk neki egy kis kezdő lökést és már megy is. De igazából ő tartja magát a kezével nem mi és ő löki el magát a lábával mi csak egy kis biccentést adunk neki, meg gondolom biztonságérzetet. És nagyon élvezi! :D

@Squirrel:

Hajrá hajrá! :DD

[ Szerkesztve ]

(#1795) föccer válasza Dany007 (#1794) üzenetére


föccer
nagyúr

Szimplán nem akar az anyja nálkül lefeküdni. Tényleg semmi baja nincs. A kiscsaj meg vagy 2 hónapja egyedül bukfencezik. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1796) AMD Power válasza Squirrel (#1790) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor húzzatok bele! :)) :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1797) Dany007 válasza föccer (#1795) üzenetére


Dany007
veterán

Na mondjuk az anya nélküli dolog az nálunk se nagyon megy... Bár délutánonként engem elfogad. Meg a bölcsiben is már egész jól aludt. De ha éjjel megébred mindig keresi az anyját.

(#1798) Csiga85 válasza AMD Power (#1796) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Ha eddig nem jelentkezett akkor szerintem már nagy az öröm! :)

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#1799) AMD Power válasza Csiga85 (#1798) üzenetére


AMD Power
titán

Mi is lassan megyünk majd. :K Január 13-17 közötti napok egyikén megyünk be a császárra.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1800) Csiga85 válasza AMD Power (#1799) üzenetére


Csiga85
csendes tag

De izgalmas lehet akkor otthon a légkör! Hogy hogy császár lesz, ha megkérdezhetem? Én nagyon szeretnék majd természetesen, Vladival (miközbe leordítom az arcáról a bőrt is)... :D

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.