Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Dany007


Dany007
veterán

Ha már itt vagyunk és mindenki tolja a képeket, akkor rakok egyet én is.
Ő Leonárd:

@qantum:

Szerintem is szülő felelőssége lenne. Talán ezért is bosszantott leginkább az egész eset.

[ Szerkesztve ]

(#152) qantum


qantum
senior tag

Gyerekeim :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#153) bzucso válasza Dany007 (#149) üzenetére


bzucso
csendes tag

Szerintem hiaba fogod akarni ugy nevelni a fiad, hogy ha raszolsz necsinalja...ez nemfog menni az esetek nagy tobbsegebe...persze idovel rajon, hogy ha raszolsz nemszabad csinalnia de o mar csak azert is fogja mert raszoltal...persze megprobalni meglehet...en is mindig raszolok de az esetek kb felebe nemhallgat ram,persze ez attol is fugg, h mikor mondom. Neha tudja o magatol is h ez veszelyes es nemcsinalja,de neha rajon h ezt meg szabad mert nemlesz tole nagy baja es hiaba szolok ra megcsinalja...Mindenfele keppen a ti esetetekben a szulo is hozzajarult ahhoz, h az o gyerekuk ezt tehesse. En mindig megyek a lanyom utan ha valahova elindul es rogton ra tudok szolni ha valami rosszat csinal es ha nemsegit elsore masodikra rogton megfogom es elviszem onnan...bar ez nem biztos h a legjobb megoldas, de ezt csinalom,esetleg ha valaki tud jobbat akkor szolhat :) Eszembe jutott meg olyan dolog...ha otthon vagyunk es valami rosszat csinal es nevet rajta,nemszabad vele egyutt nevetni megha vicces is mert akkor fogja csinalni...ha komolyan nezunk ra vagy nemfigyelunk oda ra megunja es nemcsinalja tovabb...ez csak egy kis meglatas az en reszemrol...

A legnehezebb dolog szeretni valakit, hagyni, hogy hibázzon, és ennek ellenére tovább szeretni Őt!

(#154) bzucso


bzucso
csendes tag

Dany007, qantum : Jo kepek! :)

[ Szerkesztve ]

A legnehezebb dolog szeretni valakit, hagyni, hogy hibázzon, és ennek ellenére tovább szeretni Őt!

(#155) qantum válasza bzucso (#153) üzenetére


qantum
senior tag

Én is ezt szoktam, nem igen van jobb megoldás, mentem utána és még elmondom neki miért nem jó amit csinál.
köszi

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#156) mpierre válasza bzucso (#153) üzenetére


mpierre
veterán

Mi is ezt csináltuk, de tény, hogy a gyerek nem eredendően csibész, vagy rossz, csak keresi azokat a határokat, amik között mozoghat. Próbálkozik. Sokszor fogja ugyanazt megcsinálni, ami miatt rászólsz. Következetesnek kell lenni. Szédületes tempóban tanul meg mindent, de akkor is megcsinálja még egyszer és még egyszer és... Aztán, amikor majd felrobbansz, hogy miért nem tudja megérteni, akkor közli, hogy tudom, hogy nem szabad. És akkora mosollyal jutalmaz, hogy ott van véged.

Mi odáig jutottunk, hogy odamegy a babákhoz, mosolyog egyet, aztán jön a simogatás.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#157) qantum


qantum
senior tag

A nagyobb gyerkőc mostanában azt szokta a fejemhez vágni, hogy ő már nem is számít, csak a pici. :(

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#158) föccer válasza qantum (#157) üzenetére


föccer
nagyúr

Sajnos ez gyakran megesik :( Mindenesetre sokat kell vele is foglalkozni, és folyamatosan mondogatni, hogy nagyon szeretitek. Ha lehet, akkor vonjátok be őt is a babázásba. Legyen ott a fürdetéskor meg ilyenek. Azt mondják, hogy ez segít az ilyen helyzeten :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#159) qantum válasza föccer (#158) üzenetére


qantum
senior tag

persze ez így van, de tény , hogy kevesebbet foglalkozunk vele, a helyzetből adódóan, ennek ellenére nagyon szereti a tesóját!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#160) Dany007


Dany007
veterán

Azon gondolkozom milyen babajátékot vegyek a picinek.
A korábban likelt baba látásos írásban azt írták, hogy eleinte nem szereti az intenzív színeknek ezért inkább pasztelles kevésbé vakító játékokat érdemes beszerezni.
Most meg egy másik oldalon azt olvastam, hogy az élénk színeket kedvelik jobban, mert a pasztelles színeket még homályosnak látja :D
Most akkor melyiket? Vagy mind1 ?
Van már neki ilyen kis felakasztható plüss macija meg hasonló. Meg van egy zenélő, felhúzható valami. Ami engem spec nagyon idegesít, de a pici szereti :D

A másik kérdés a szoba hőmérséklet. Tapasztaltabb apukák ezzel hogy voltak? Leginkább ilyen párhónapos korban. Amíg ki nem alakul a saját hőháztartása.
Mert az a helyzet, hogy nálunk a hálóban eléggé mocskosul hideg szokott lenni télen. Hiába megy a fűtés maxon, estére max 19-20 fok lesz a hálóban. És mivel ultra olcsó és takarékos a házközponti fűtésünk ezért olyan este 10 és éjfél között le is kapcsol magától :D
Ez azt eredményezi, hogy tavaly télen volt már olyan, hogy hajnali 4 kor arra ébredek, hogy fázok, mint az állat. A vállam ami kilóg a takaróból pedig jéghideg! Szerintem akkor 18 fok se volt a szobában. Akkor nem mértem ugyan, de mondom a max az 19-20 fok. És hajnalra ennél jóval hidegebb lesz.

Szóval most azon vagyok, hogy beszerzek egy hősugárzót. Viszont a hagyományossal nem mennénk sokra. Tavaly próbáltuk. Fél óra alatt frankón felfűti a szobát, de kb 1,5-2 óra múlva ugyanúgy visszahűl. Ez végülis a fürdetésre elég is lenne. Mert mi a hálóban / babaszobában fürdetjük a picit. Ott van csak rá hely.
Szóval a fürcsi idejére bőven elég lenne egy tök alap kis hősugárzó...

Viszont így ~ 2 órán belül visszahűl a szoba. Ezért gondolkodom, valójában meg is rendeltem már egy termosztátos, egyedi hőmérséklet tartására képes hősugárzót. Csak beállítom, hogy mondjuk legyen 25 fok (szeretem a meleget) és akkor addig megy amíg azt el nem éri, majd kikapcsol. Aztán ha lecsökken a hőmérséklet, akkor újra beindul. A hangja mindössze 35dbA környékén van, így azzal nem lesz gond. Főleg, hogy a fűtésrendszer is olyan, hogy folyamatosan süvít benne a víz... Egy idő után megszokható.
Szóval ez nem csak a baba miatt lenne, hanem miattunk is. Nem szeretünk pizsamában vagy épp pulóverben aludni :)
(ja meghát furcsa mód nyáron, mikor 26-27 fok volt a hálóban, a pici fürcsi előtt akkoris fázott. Szegényemnek meztelenül remegett a kis szája.: ) )

(#161) bzucso válasza Dany007 (#160) üzenetére


bzucso
csendes tag

Jatekokkal kapcsolatban nemtudok tanacsot adni, mert minden baba mast szeret. Ki kell probalni mi fog neki tetszeni ( ugyis rengeteg jateka lesz). Futessel kapcsolatban meg nagyon fontos h meleg legyen,erre mi is vigyaztunk ( bar en nemszeretem a meleget es nehezen alszom el, de ennek ellenere valah ki kellett birnom). Pontosan nemtudom hany fok lehetett de tuti nem 20 :)

A legnehezebb dolog szeretni valakit, hagyni, hogy hibázzon, és ennek ellenére tovább szeretni Őt!

(#162) mpierre válasza Dany007 (#160) üzenetére


mpierre
veterán

A színek látása is később alakul ki. Játéknak olyat vegyél, ami egyszerű, teljesen mindegy mennyire színes (élénk, pasztelles egyre megy, a fő színek legyenek meg), csak különböző anyagúak és formájúak legyenek.

A hippppermarketekben kapható hősugárzókat felejtsd el. Itt nézz szét. Fixen beköthető, vagy dugvillás, termosztátos (hőmérsékletet, nem fokozatot állítasz rajta), energiatakarékos és nem ég le, nem égsz hozzá. Nálunk ilyen (talán Glamox) volt a gyerek szobában, ami tartotta az ideális 23-24°C-t. (Nálunk ugyan cirkó van, de a gyerek szoba nagyon hideg így is. Xarok a falak, ezért lokálisan rá kellett segíteni.)

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#163) Dany007 válasza mpierre (#162) üzenetére


Dany007
veterán

Ez igenjólnéz ki! :) Bár, mondom már rendeltem egy ilyet. De tényleg nagyon dekoratív amit mutattál, gondolom az ára is megvan.
Amúgy igen, arra figyeltem, hogy hőmérséklet beállítás legyen és ne fokozat.
De jó tudni, hogy ti se álltatok meg a 20-21 foknál. Én is úgy érzem, hogy 24 fok legalább kell. Pedig én nem vagyok egy fázós típus.

Játékot még csak nézelődtünk. Pl az aprosagokboltja.hu-n. Furcsamód itt a játékok 90%-a elég élénk színű. Még csak ilyen felakaszthatós fajtában gondolkodunk. Még nemigazán akarja megfogni őket. Az majd pár hónap múlva lesz : )
Meghát gondolom a családtól fogunk kapni bőven :D Ami itthon van egyenlőre azok ilyen tompa színűek... Bár túl nagy érdeklődést még nem mutat irántuk. Viszont az a zenélő bigyó tetszik neki =)

(#164) qantum válasza Dany007 (#160) üzenetére


qantum
senior tag

Szerintem sem kell 23-24 foknál több alváshoz, de a fürdésnél fűtöttünk a fürdőben is és a szobában is ahol öltözött, akkor meleg kell. Egy kis hordozható hősugárzónk van ami gyorsan bemelegít, először a fürdőben aztán vittem a szobába. A fürdővíz is legyen meleg, ne langyos.
Játék tényleg lehet bármi, a fiú egy gumi oroszlánt , a lány egy sima gumi banánt szeret, több legyen és majd ő választ magának. Mindent a szájába vesz , ezért szerintem a puha anyagból készültek lennének a jók. A gyerekek szeretik a színeset, a csörgőt, zenélőt, csillogót. Pár hét és mindent látni fog, most leginkább rátok van szüksége! :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#165) lajafix válasza qantum (#164) üzenetére


lajafix
addikt

23-24? Altatni vagy izzasztani akarod a gyereket? 18-20 fok az ajánlott. Nálam a programozható termosztát éjszaka 19 fokra van véve, a gyerekek persze betakarva jól és meg sem mukkannak éjszaka, mélyen alszanak. Fürdés és pizsamafelvétel alatt persze kell a meleg, de aludni nem kell 20 fok se!

Rock'n Roll

(#166) föccer válasza lajafix (#165) üzenetére


föccer
nagyúr

Jól beszélsz :K Éjszaka be kell takarni és nem kell 20-21 foknál több. Fürdéshez lehet egy picivel több, de ott sem kell tulzásba esni. Nekünk kicsi a fördőszobánk, és ha mind a hármab bent vagyunk, akkor felfűtjük az a 2 fokot amíg végzünk. Utánna meg gyorsan bebugyoláljuk a törölközőbe :)

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#167) qantum válasza lajafix (#165) üzenetére


qantum
senior tag

az egészen pici babáknak több kell 20-nál, itt most arról van szó!
voltál már kórházba újszülött osztályon, ott még több van, nem véletlenül, addig az anya testhőmérsékletéhez volt szokva!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#168) föccer válasza qantum (#167) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez leginkább az első néhány napban fontos. És igen, szerintem itt mindenki járt már újszülött osztályon, sőt, talán még szülő szobán is :)

Az Istvánban pl a törölközőt is felmelegítik és abba bugyolálják az újszülötteket.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#169) lajafix válasza qantum (#167) üzenetére


lajafix
addikt

párhónapos korról volt szó. Persze attól hogy hűvös van a szobában még ne legyen huzat, se csontszáraz a levegő. Ja meg penészesek se legyenek a falak persze.

A kórházi újszülött osztályokon biztos ami biztos alapon dolgoznak, normál hőmérsékleten fáznának a nővérek... no meg ott hajnalban megy a fürdetés, ahhoz kell egy kis meleg. Minden tiszteletem a magyar EÜben dolgozóké, de én örültem amikor elhozhattam a gyerekeket haza 4 naposan, egészben.

Ráadásul a hirtelen csecsemőhalálnak az okát nem tudják, -hál istennek elég ritka- egyetlen körülményként a viszonylagos meleget a szobában láttam leírva. (ne kérj rá linket, valahonnan rémlik.)

Szóval én a 21 fok nappal, 19 éjszaka vagyok a híve, s ez messze nem poroszos.

Rock'n Roll

(#170) Dany007


Dany007
veterán

Látom jól megoszlanak a vélemények :D
Én speciel fázok 19 fokban... Lehet a baba nem, de én igen :)
Sőt, 24 fok alatt fel kell, hogy öltözzek...

A hőmérséklet azért kérdés csak, mert ha jóltudom a babának xy hónapos koráig nincs saját testhőszabályzása. Ami azt jelenti, hogy nemigazán tudja magától megtartani azt a 37 fokos testhőt ami szükséges. Ezért fontos melegen tartani a pici babákat mégha kint amúgy meleg is van egy felnőtt számára.

Ami a tapasztalatot illeti, a mi fiúnk a belső 26,5 fok mellett fázik, mikor a fürcsihez vetkőztetjük meztelenre. Szabályosan remeg a kis szája. Ezért gondolkodunk a fűtésben.

Télen viszont max 20 fok van a szobában. De az is csak addig, amíg ki nem kapcsolják a fűtést. Mert valamiért minden éjjel 10- éjfél között leáll a fűtésünk. Aztán a hőmérséklet esik ameddig esik, majd hajnal 5-6 körül újra elindul a fűtés.

(#171) föccer válasza Dany007 (#170) üzenetére


föccer
nagyúr

babának xy hónapos koráig nincs saját testhőszabályzása

Van neki, csak sokkal "rosszabb" a tömeg felület aránya, így jóval nagyobb hőleadása van. Ezért kell a babákat különösen óvni a hűvösebb időben, mert nagyon könnyen meghűlnek.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#172) lajafix válasza Dany007 (#170) üzenetére


lajafix
addikt

ha a pici 26.5 fokban fázik, nincs túlöltöztetve ?

Off: nekem a 19 fokkal éjszaka nem kapcsol be a fűtés, amíg nincs odakint -5 alatt a hőmérséklet, persze ez erősen ház/lakás/szigetelés függő.

Rock'n Roll

(#173) Dany007 válasza lajafix (#172) üzenetére


Dany007
veterán

Általában csak a szokásos kezes-lábas van rajta, semmi extra.
Amikor valamivel még melegebb volt (2-3 hete) akkor meg csak sima rövidárujú + rövidgatya volt rajta. A takaróját meg rendszeresen lerúgja :)
Amúgy észrevettük, ha egyszer sikerül rendesen betakarni, és le se rúgja akkor sokkal jobban alszik.

A fűtés nálunk is hasonló.
Amíg 0-15 fok van kinn, addig idebent alig megy a fűtés. És így olyan 20-21 fokon tart. Ha viszont -10 fok van kint akkor bent is felmegy 24 fokig, de csak a nappaliban. A hálóban akkorse.

ja, amúgy az egészhez az is hozzátartozik, hogy én nem szeretek felöltözve lenni itthon. Egy póló + alsógatya azt kész. Ehhez képest télen muszáj melegítőt felvennem és gyakran még így is betakarózva ülünk a tévé előtt.
Ugyan ez alvásnál is. Egy szál alsógatyában alszok. Lehet ezért fázok jobban az átlagnál 20 fokban :) De semmi kedvem pulóverben aludni, pedig 1-1 hideg éjszaka eltudnám viselni.

[ Szerkesztve ]

(#174) mpierre válasza lajafix (#165) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor nézzük máshonnan.
Adott egy gyermek még pocaklakóként. Mondhatjuk, fixen 36,5°C-s környezetben, majd születés után kikerül a kórház, otthon, medence, stb átlagosan 23-24°C-s környezetébe. Az újszülött hőháztartása nincs berendezkedve, felkészülve a külső világ hőmérsékletére (nyáron született gyerekek előnyt élveznek, náluk ilyen gond nincs). Ezt a szülészeten, stb a külső közeg hőmérsékletének magasabban tartásával lehet áthidalni (és meg is teszik). Tehát a gyermek szervezetének kevesebb energiát kell a saját hőmérsékletének fenntartásához elhasználnia. Az első napokban mindegyikük veszít a súlyából. Alkalmazkodik. Majd haza kerül. Innét a szülőkön múlik, hogy miben segítik a gyermek fejlődését. Magasabb külső hőmérséklettel a gyermek szervezetének kevesebb energiát kell a hőháztartására fordítania, míg többet tud a súlygyarapodásra, növekedésre, idegrendszeri fejlődésre, stb.
A kedves szülő is emlékezhetne, de ez általában már kiesik, hogy amikor ő cseperedett, akkor fázósabb volt. Míg a csontok fájdalmas nyúlására mindenki emlékszik.
Tehát egyszerűen lefordítva. Jó lehet a gyermeknek a 18-20°C külső közeg is, de ezzel nem segíted a fejlődését, növekedését. Ellenálló képessége nem ezen fog múlni.
Azt azért ne felejtsük el, hogy ez az időszak kb az első 3-6 hónapban érdekes. Utána lehet szépen apránként - akár fokonként - visszavenni a hőmérsékletet egészen a megszokott 19-20°C-ig.
Míg a másik fontos dolog, hogy mindenki a saját apródján látja, hogy mi a kellemes neki. Kell-e plusz egy réteg a rugdalódzóra, vagy csak abban érzi jól magát (nem izzad), vagy csak simán pelenkában hesszeli a világot. Azt pedig, hogy mikor kér a gyerek szoptatást, majd eldönti ő maga. Ha ez pont az éjszaka közepére esik...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#175) föccer válasza mpierre (#174) üzenetére


föccer
nagyúr

Teljesen jó meglátás :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#176) lajafix válasza mpierre (#174) üzenetére


lajafix
addikt

"agasabb külső hőmérséklettel a gyermek szervezetének kevesebb energiát kell a hőháztartására fordítania, míg többet tud a súlygyarapodásra, növekedésre, idegrendszeri fejlődésre, stb."
Annyira többet tud még súlygyarapodásra is fordítani egy egészséges gyerek, hogy igen szép zsír tartalékok is kialakulnak rajta, míg el nem kezd mozogni. Növekedésre és idegrendszer fejlődésre inkább tápanyag kell(anyatej), az szokott hiányozni nem az energia.

"Míg a csontok fájdalmas nyúlására mindenki emlékszik."
??? ez mi?

"Tehát egyszerűen lefordítva. Jó lehet a gyermeknek a 18-20°C külső közeg is, de ezzel nem segíted a fejlődését, növekedését. Ellenálló képessége nem ezen fog múlni."
:) Jézusom ez alapján az afrikai gyereknek kellene a legfejlettebnek lenni, az északiaknak meg a legfejletlenebbnek.., :U

Rock'n Roll

(#177) lajafix válasza Dany007 (#173) üzenetére


lajafix
addikt

"Ha viszont -10 fok van kint akkor bent is felmegy 24 fokig, de csak a nappaliban. A hálóban akkorse."
Ez így nagyon nem jó, hogy a lakáson belül 4-5 fok különbség van. Persze hogy fázol a 20 fokban a hálóban, ha 24 fokban lazulsz a nappaliban. Télire pedig vastagabb takaró kell mint nyárra, érdemes rászánni a pénzt.

Rock'n Roll

(#178) Dany007 válasza lajafix (#177) üzenetére


Dany007
veterán

Takaró van...
A gond akkor jön, amikor mondjuk hajnali 4-kor arra kelek, hogy le van fagyva a vállam, ami kilóg a takaró alól. Szabályosan hideg volt amikor a kezemmel próbáltam melegíteni és hát arra keltem fel... :)
A nappaliban amúgy biztos rásegít az LCD tévé meg a sz.gép. Az kb 27-28 fokos levegőt fúj ki :)

[ Szerkesztve ]

(#179) lajafix válasza Dany007 (#178) üzenetére


lajafix
addikt

Thermoszelepet szerelj a fűtőtestre. :) nyakig kell betakarózni. :U

Rock'n Roll

(#180) mpierre válasza lajafix (#176) üzenetére


mpierre
veterán

Te nem nőttél születésed óta semennyit? Arra azért tán emlékszel, hogy fájt pl az alsó lábszárad kamasz korodban, mert éppen 1-2 hónap alatt 2-3cm-rel lettél magasabb. :)

Az afrikai gyerek mit enne? Anyatejet. Príma, de ahhoz a mamának is kell kaját magához vennie, mert a semmiből nem lesz anyatej. :U Akkor mitől fejlődjön az a szegény afrikai kölök? Nem a hőmérsékleten múlik a fejlődés, csak segíti.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#181) qantum válasza lajafix (#176) üzenetére


qantum
senior tag

pici babáról volt szó, hol van azon zsírtartalék?
egyébként ha te gyerekednek a 18-20 volt a jó akkor semmi gond, nem egyformák ők sem !

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#182) lajafix válasza mpierre (#180) üzenetére


lajafix
addikt

nekem nem fájt, pedig inkább 2 méter vagyok mint 190 centi. S nem is hallottam eddig róla hogy fájnia kellett volna...

181: pár hónapos babákról van szó, nézd meg a combjuk környékét. Az OK hogy nem egyformák, node tudtommal a a 23-24 fok állandóra ellenjavalt.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#183) Dany007


Dany007
veterán

Most nézegetem, olvasom, hogy olyan 10-12 hónapos korban kezdenek beszélni a gyerekek. De akkor még csak 1-1 szót. Majd a rendes folyamatos beszéd kialakulása eltarthat akár 2-2,5 éves korig is.

Ez annyira hihetetlenül hangzik :) Az én fiam már most olyan összefüggően gagyog, hogy már várnám mikor mond ki egy szót. De tényleg már csoportosíthatók a gügyögései. Felismerhető, megkülönböztethető melyik melyik. Sőt, azt, hogy "oké" már majdnem érthetően mondja. Igaz nem tudatosan, csak véletlenül de nagyon jó :D
Egyik reggel mondtam neki, hogy óóóké. Erre ő is mondta, hogy óóké. Nagyon komoly volt. A poén viszont az, hogy délután anyámék vigyáztak rá pár órát. Majd mikor megjöttünk újságolták nekünk, hogy a pici azt mondta óóké! :D De úgy, hogy anyámék nem tudták, hogy ezt reggel mi már eljátszottuk.

Szóval ezek után nehéz elhinni, hogy még ~ 10 hónap mire meglesz az első szó. Persze tudom ez minden gyereknél változó... De akkoris :) Hiszen még csak alig 2 hónapos és alig 1 hónapja kezdett el gügyögni.
De ezek az összefüggő gügyögések már simán olyan szinten vannak, mint pl kolléganőm 5,5 hónapos kislányának.

(#184) qantum válasza Dany007 (#183) üzenetére


qantum
senior tag

Na akkor ő koránérő típus, biztos jól megy majd neki a nyelvtanulás. :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#185) Dany007


Dany007
veterán

Na mi a helyzet apukák? :)
Igen csak leült a topic...

Akkor írom én.
Rengeteget nevetünk. Gagyogunk és a többi :D Ha néha rájön be nem áll a szája! :D Hihetetlen jó érzés. Főleg amikor rámmosolyog. Vagy amikor épp nekem beszél.

Egy hete kb észrevettem, hogy elkezdett játszani az egyik játékával is.
Fura volt, mert a nappaliban hallottam, hogy ő alvás helyett a kis csörgős maciját lökögeti. Csak a csörgő hangját hallottam. Na mondom ez meg hogyan? Kicsit fura is volt, mert az ágy szélére lógattam tehát csak akkor szólalhat meg ha ő bizergálja. Majd bementem hozzá és tényleg :) A kis kezével lökögette a játékot, az meg ugye hangot adott ki.
Aztán pár napja már meg is fogja a kis macinak a kezét! :) Nagyon jó! :) Nemsokára már legózni fog :D

Megvolt a 2 hónapos kötelező oltás is. Eszméletlen jól viselte. Megkapta az injekciót, akkor persze mocsoksul sírt szegényem, aztán 10 másodperc és mintha mise történt volna. :)
Aztán persze este be is lázasodott tőle. Jól vizsgázott az új hőmérő. Még kúpot is adtam neki, ami mondjuk nem volt a legegyszerűbb feladat :) De gyorsan levitte a lázat és másnapra már semmi gond se volt.

Megvan a hősugárzó is. Így a fürdés már 25-26 fokban zajlik. Most hogy bejött ez a hideg, azért ez érződik a szobahőmérsékleten is. Már "csak" 22-23 fok az átlag. Lesz ez még így se...

Szóval nálunk kb ez a helyzet. Elvagyunk :)
Ne tessék hagyni a topicot, kíváncsi vagyok mivan a többiekkel is!

(#186) superTibcsi


superTibcsi
aktív tag

Sziasztok!

Most találtam rá erre a topikra!

Bálint fiam most lesz 28.-án 1 éves. Masszívan totyog már. Már megtesz 5-6 métereket is. Imádja kergetni a kutyát (persze a kutya inkább kerüli, mert jól meg szokta tépni a bundáját :D ) Eddig egy szót használ mindenre: "otta". Meg persze megy a "mámmá" ezerrel ha éhes. Szinte már mindent megeszik. Megy a fogzás is ezerrel, úgyhogy éjszakáink elég zűrösek tudnak lenni. Eddig 9 foga van. Nagyon jó fej. Akaratos nagyon, mint az apja. Már majdnem 80 centi, és 11 kiló.
Szépen fejlődik, imádom. :))

Most lesz a kötelező 1 éves oltása, meg egy nem kötelező is agyhártyagyulladás ellen.

Majd képet is rakok fel.

[ Szerkesztve ]

Under construction!!!

(#187) qantum


qantum
senior tag

Nálunk most kezdődik a járás, vagyis a felállás némi segítséggel simán megy.
Valaki használt járást segítőt , amit a gyerekre kell tenni és apuka nem a kezét fogja hanem a kötelet (nem tudom mi a neve, amit a hegymászók is használnak).
Milyen tapasztalatok volt?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#188) Dirtyz válasza qantum (#187) üzenetére


Dirtyz
őstag

Bébikompra gondolsz vagy hámra?
Mi egyiket sem használtuk, de nem is volt rá szükségünk. Lilla most 13,5 hónapos, 1-2 lépés megy már egyedül, aztán leül, vagy megkapaszkodik valamiben :)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#189) mpierre válasza qantum (#187) üzenetére


mpierre
veterán

Ne vegyetek ilyet, rossz mozgást tanul tőle a gyerek. Nem a megfelelő izmokat erősíti. Meg kell tanulnia a járást, felállást és az esést is (Emiatt még lesz egy-két infarktus, az tuti!). Arra azért figyelj, hogy feleslegesen ne járasd, a csontoknak meg kell erősödnie. Nálunk nagyon korán megtanult járni a kis lakás miatt, tehát kimaradt a kúszás-mászás, ami fontos a jó oldal (bal és jobb) koordináció miatt. Továbbá a combcsontok enyhén görbülni kezdtek, de ezt D vitaminnal kilőtte a ortopéd doki, így semmi baj nem lett. A fiam már 8 hónaposan járkált. Ez nagyon korai.

Ja! Még egy apróság: Ha már járkál, akkor ne papucsban, hanem "tappancsos" zokniban. (Tulajdonképpen egy bőr, vagy gumi járófelület van egy vastagabb zokni talpára varrva, ragasztva.)

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#190) Mika1227


Mika1227
őstag

A mi kicsi lánykánk még nem kúszik, kicsit aggaszt is, 8 hónapos, remélem ez nem gond és beindul majd. Azért egy kis kommandós kúszást már csinált csak nem sokáig kúszik.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#191) Mika1227


Mika1227
őstag

Kíváncsi lennék ki milyen kaját ad a piciknek!? Persze akinél már játszik a hozzátáplálás. Saját készítésűt vagy üveges bébikaját?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#192) mefistofeles

Üdv minden apukának!
Sokan még talán nem tudjátok (akiknél tényleg pici még a kicsi) micsoda meló ezeket a lurkókat felnevelni. Rengeteg kérdés az állandó aggódás, hogy jól csinálom e?, mit egyen, mit igyon, miben járjon, mit engedhetek meg neki stb.
.... de ettől függetlenül gyökeresen megváltoztatták az életemet rengeteg örömet adnak az embernek és ŐK A VILÁG KÖZEPE!!!!!! .....pedig nekem aztán tényleg két angyalbőrbe bújt ördög fiam van......[Boldizsár 3 és fél éves]
[Borisz pedig 14 hónapos]

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#193) Dirtyz válasza Mika1227 (#190) üzenetére


Dirtyz
őstag

Lehet, hogy csak lusta, mi a pl. a játszószőnyeg egyik végére letettük Lillát, a másik végére egy távirányítót, és rögtön megindult :D
Ha bizonytalanok vagyotok, inkább vigyétek el konduktorhoz (mi is ezt tettük), mutat különböző technikákat, gyakorlatokat, miként lehet serkenteni a mozgási kedvet, ha netalán valami gond van abban is tud segíteni.

Kaja: 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott, utána tápszer, üveges cuccok, ill. a párom főztje kombó volt a nyerő. Főzelékből párom féle brokkoli a nyerő.
Nyolc hónapos kora körül nagyon nézte a kaja közben kezemben lévő csirkecombot. Kapott egy kicsit, azóta húst hússal, pedig még csak 6 fogunk van :DDD (tegnapelőtt jött ki a 7., 8. is) Húsból mindegy, hogy csirke, malac, bárány, minden játszik. Sőt, rántottgombát is evett már (2 fejet). Amikor mi kajálunk, berakjuk etetőszékbe, és odarakjuk mellénk. Ő meg kiváncsi és mindent meg akar kóstolni. Ja, fasirtot is szereti :D .

Védd a fákat, egyél hódot!

(#194) Mika1227 válasza Dirtyz (#193) üzenetére


Mika1227
őstag

Valószínű a lustaság játszik nála, a kúszásnál, mert amúgy igencsak aktív baba.
Mi az a konduktor?

Nálunk az asszony főz neki szinte mindent de olyanokat, hogy én csak pillázok. Most pl. sóskát kapott citromos fokhagymás vízben főtt hallal. Kapott már üvegest is de a házi koszt van nála nagyobb részben. Csirke, hal, pulyka meg egy csomó zöldség és gyümölcs féle.
Fogunk még nincs pedig már lassan 9 hónapos lesz. De a fogzási tünetek bejátszanak rendesen azért úgy szakaszosan.

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#195) mefistofeles válasza Mika1227 (#194) üzenetére

A mászás, járás, fogzás óriási (korukhoz képest) intervallumokkal jelentkezik a gyerekeknél nem szabad egyből aggódni. Nekem a Boldizsár fiam mindent hamar csinált, nyolc hónapig szopott, hamar mászott, a mászás után nagyon hamar ment és gyorsan jöttek a fogai és imádta a tápszereket kiegészítőket. Az öccse pedig mindenben az ellentéte. Nagyon sokáig még megfordulni se akart, máig szopik, nagyon sokára kezdtek jönni a fogai (most 7, 14 hónaposan) és lassan indult el ja és gyűlöl minden tápszert de a nejem vs anyósom által főzött kaját imádja. Mindketten fizikailag, szellemileg tökéletes gyerekek pedig hatalmasak a fejlődés gyorsaságában mérhető különbségek bár érdekes mára nagyjából behozta a lemartadásait a kicsi csak az anyatejről nem lehet leszedni.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#196) Dirtyz válasza Mika1227 (#194) üzenetére


Dirtyz
őstag

Konduktor, de ne pánikolj, nem csak sérült gyerekekkel foglalkoznak.
Akihez mi járunk (2×, másodszor már csak beszélgetni voltunk), a Pető intézetben dolgozott, és ami a nagy előnye volt, hogy itt lakik egy sarokra.
Mutatott pár gyakorlatot, miket kell csinálnunk, Lilla 1 nap múlva négykézláb közlekedett.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#197) qantum


qantum
senior tag

A hámra gondoltam,az első gyereknél nekünk sem volt semmi, de most azt hallottam, nem szerencsés ha a gyerek karját, vállát feszítem , csavarom, rángatom?!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#198) mefistofeles válasza qantum (#197) üzenetére

Nem is nagyon hallottam még efféle hámról. Egészséges gyereknél nem hiszem, hogy alkalmazni kéne. Ahhoz, hogy segítsd a járás tanulásakor miért kéne "a gyerek karját, vállát feszíteni, csavarni, rángatni"?? :F

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#199) qantum válasza mefistofeles (#198) üzenetére


qantum
senior tag

Pl. mert ha éppen el akar esni, én pedig fogom akkor megrántom a kezét.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#200) föccer válasza qantum (#199) üzenetére


föccer
nagyúr

Azért ennyitől nem lesz baja. Főleg, hogy ha fogod a kezét, akkor nem igazán fog elesni, mert megtartod.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.