Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) föccer


föccer
nagyúr

Mai fotó. :)

[link]

mod: inkább csak linkben :)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#202) Dany007 válasza föccer (#201) üzenetére


Dany007
veterán

Héééj nekünk is van ilyen ruhánk! :DD

Mindjárt mutatom...

[link]

Itt van ni! :)

Amúgy mi a helyzet veletek? Nem nagyon vagy aktív ebben a topicban manapság....

(#203) mefistofeles válasza qantum (#199) üzenetére

Ezeket a piciket tényleg nagyon óvni kell a rideg kemény ütődésektől (pl. járólap vs. bababuksi) de amúgy hihetetlenül lazák és ruganyosak, szóval semmi baja nem lesz egy földrehuppanástól mint ahogy attól sem ha ezt a kezénél fogva megakadályozod. Hidd el nem hímestojások nem kell annyira félteni őket. Arról nem is beszélve, hogy az egyensúlyvesztések, a kisebb esések mind tapasztalatok neki és így könnyebben lesz magabiztos a mozgása, tanulva a hibákból.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#204) föccer válasza Dany007 (#202) üzenetére


föccer
nagyúr

Te is a Teszkóban vásárolsz? :DDD

Egyébként babacuccot ott pont ne vásároljon senki. Iszonyat durván drága.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#205) mpierre válasza mefistofeles (#203) üzenetére


mpierre
veterán

Ott a pont. Amúgy tényleg gumiból vannak még... amíg kicsik.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#206) Dany007 válasza föccer (#204) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem annyira nem volt rossz vétel.
Úgy emlékszem - nem ezt a fajtát - valami 5-ös csomag ruhát kaptunk ~ 3000 forintért... Nemtom milyen fajta volt, de 600 forintot darabja simán megért :) Úgyis max 1 hónap és kinövi...

(#207) Sirpi


Sirpi
senior tag

Most találtam rá a topikra, hiánypótló. A nagyobbik (Bence) múlt hónapban volt 2 éves, a kisebbiket pedig márciusra várjuk. Szerintem majd onnantól leszek aktívabb ebben a topikban :-)
Lekopogom, hogy elég jó természetű a gyerkőc, nem volt túl sok gondunk vele idáig. Egy vagány kép róla:

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#208) mefistofeles válasza Sirpi (#207) üzenetére

Huhúúúú gratula a második aprósághoz, de azért ne aggódj a gondok is nőni fognak, ....nem kétszeresére..... Nálunk legalább is hihetetlen mit művel a két fékezhetetlen energiagombóc.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#209) qantum válasza mefistofeles (#203) üzenetére


qantum
senior tag

Nem az eleséssel van baj, gondolj bele téged is néha megrántanának felfelé a kezednél fogva. Egyébként a gyerekorvos mondta, hogy vigyázzunk a kezére.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#210) mefistofeles válasza qantum (#209) üzenetére

Nézd, azt csinálsz a gyermekeddel amit akarsz, mindenféle kengyelekbe is rakhatod, de az az orvos aki szerint egy esés közbeni elkapás árt egy egészséges gyerek kezének az sarlatán, pancser. Pont az a baj a mai kisgyerekekkel (vagy inkább a szülőkkel), hogy nem úgy bánnak velük mint egy izgő, mozgó a méretéhez képest erős és rugalmas kis emberkével hanem mint egy porcelánbabával. Természetesen nem megsérteni vagy támadni akarlak, hisz minden szülőnek (egészséges határok között) joga, hogy úgy nevelje a gyermekét ahogy akarja ez pusztán az én véleményem.
...amúgy azért is rossz a példád mert mi már egy kisgyermekhez képest arányaiban gyengébb és összehasonlíthatatlanul, merevebb, kötöttebb, meszesebb, testtel rendelkezünk így a sérülés kockázata is nagyobb.... (gondolj az idős emberekre akiknél ez tovább hatványozódik)

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#211) qantum válasza mefistofeles (#210) üzenetére


qantum
senior tag

Annyira Te sem vagy idős ember! :) A gyerekorvosunkkal pedig elégedett vagyok.
Az égész onnan indult, hogy van e valakinek erről tapasztalata, tehát neked sincs.
Nem mondom, hogy rossz és azt sem hogy jó a hám mert nem ismerem, pont ezt szerettem volna megtudni!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#212) mpierre válasza qantum (#211) üzenetére


mpierre
veterán

Röviden: felesleges.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#213) mefistofeles válasza qantum (#211) üzenetére

Miért ki mondta, hogy én "annyira idős" vagyok? Egyszerűen van tapasztalatom a gyermekek elkapásában ezt hiheted. Két energiabomba fiam van. Egyébként én sem ismerem ezt a kengyelt vagy hámot vagy micsodát de már a neve alapján sem tenném egy egészséges gyerekre és feleslegesnek is tartom. Az már csak hab a tortán (és persze nem ez a döntő érv) hogy valószínűleg a kicsik sem szeretik.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#214) qantum válasza mefistofeles (#213) üzenetére


qantum
senior tag

Én utcán láttam ilyet, a kiskölyök kifejezetten élvezte.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#215) Mika1227


Mika1227
őstag

Esetleg van-e közöttünk olyan aki gyeden van otthon a kicsivel?
Hogyan lehet ezt igénybe venni, mit tudtok erről?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#216) föccer válasza Mika1227 (#215) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg a munkahelyen kell kérni. A munkaügyisek biztosan tudnak segíteni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#217) Dirtyz válasza Mika1227 (#215) üzenetére


Dirtyz
őstag

Én gyeden vagyok itthon, munkaügyön szólsz, hogy szeretnél otthon lenni a kicsivel. Lesz egy halom papír, amit ki kell töltenetek, azt a cég beküldi az OEP-nek.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#218) qantum válasza Mika1227 (#215) üzenetére


qantum
senior tag

Mi a munkahely helyett intéztük, az OEP kirendeltségén, nyomtatványokat kell kitölteni, a bérek, munkáltató bélyegzője, aláírása is kell.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#219) mefistofeles válasza qantum (#214) üzenetére

...most már kifejezetten érdekelne, hogy néz ki ez az izé.... (na nem mintha bármi pénzért a gyerekemre csatolnám) Úgy lóg rajta a pici mint egy marionett? El sem tudom képzelni. Képed nincs róla?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#220) Dirtyz válasza mefistofeles (#219) üzenetére


Dirtyz
őstag


Valami hasonlóra gondolhat az apuka...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#221) mefistofeles

Erre gondolsz? babahám ha igen ez szerintem borzalom. Amúgy ezen oldalon írják, hogy egyáltalán nem arra való, hogy az esést megakadályozza (hisz laza) hanem, hogy a gyerek elfutkosását gátolja. Azt írják, hogy hasznos mert ennél fogva az asztalhoz lehet csatolni a gyereket!! :Y és ezáltal megtanulja, hogy nem mászkálhat el! Ennyi erővel oda is kötözhetem a székéhez! Ez egyébként a meglátásom szerint egyszerűen egy póráz. ...szóval a hideg is kiráz tőle....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#222) mefistofeles válasza Dirtyz (#220) üzenetére

Mindenkinek szíve joga használni és esetleg kettes-hármas ikreknél egy egyedüli anyukával meg is tudom érteni, de különben....... :(

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#223) Dany007 válasza mefistofeles (#221) üzenetére


Dany007
veterán

Uh ez tényleg durva...
Nehogymár pórázra kössem a gyereket! Az ilyet a kutyával meg macskával szokás csinálni, nem egy gyerekkel :D
Nincs az a pénz amiért pórázon sétáltatnám a gyerekemet... :U

(#224) qantum válasza mefistofeles (#219) üzenetére


qantum
senior tag

Nem ilyen, ez babapóráz! :N Nincs képem róla , én is csak utcán láttam, de a gyerek fenekén van, úgy néz ki mint amit a hegymászók használnak és az apuka a gyerek feje fölött fogja. Lényegében az apuka tarja a terhet, a gyerek pedig csak lépked. Ez csak a kezdetnél szükséges amikor még nem stabil a járás.
Ime :[link]

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#225) Dany007 válasza qantum (#224) üzenetére


Dany007
veterán

Ja mondjuk ez más... De ezt úgy szokták megoldani hagyományos módon, hogy fogják a gyereket a hóna alatt és úgy segítik járni... Most már van hozzá ezek szerint "szerszám" is jópénzért...

(#226) superTibcsi válasza qantum (#224) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Szerintem ez inkább hátráltatja a járástanulást, mert teljesen más érzés lehet a babának így lépkedni, mint a saját súlyát érezve. :F

Under construction!!!

(#227) mefistofeles válasza qantum (#224) üzenetére

Ez szerintem többet árt mint használ. Egyrészt anyuka-apuka keze leszakad ha ezzel "sétáltatja" a gyereket, másrészt csatlakozok szuperTibcsihez szerintem is ez rossz beidegződéseket hagy a gyerekben. Hisz így azt hiszi-érzi, hogy sosem érheti baj sosem eshet el és ha lecsatolják akkor jön átvitt értelemben és szó szerint is a pofáraesés. Arról nem is beszélve, hogy a talpnak és a láb izmainak sem jó, hisz nem éri őket a valódi terhelés. ...ha konkrétan ezt tanácsolta az orvosotok akkor fenntartom a róla már leírt véleményemet.......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#228) qantum válasza mefistofeles (#227) üzenetére


qantum
senior tag

Az orvos nem tanácsolta, hogy vegyünk ilyet , csak vigyázzunk a kezére!
Ha fogod a kezét akkor sem terhelődik mindig.
Azért néha pofára ejteted a gyereket?! :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#229) mefistofeles válasza qantum (#228) üzenetére

Sosem ejtettem pofára (én -főleg az ő esetükben- arcnak hívom) a fiaimat! Azt meg ne, hogy elhidd, hogy a járástanulás időszakában állandóan tartani fogod a kezét. Ez ugyanis lehetetlen. Ha fogod egy kisgyerek kezét akkor nem emeled, egyszerűen biztonságérzetet adsz neki. A kisgyerek nem a szülő kezén lóg inkább ha szükséges megtámaszkodik rajta illetve segítségével visszanyeri az egyensúlyát.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#230) superTibcsi


superTibcsi
aktív tag

Más téma.
Az éjszakai alvás hogy megy nektek? Jó lenne már aludni egy jót végre, de Bálint fiam ezt máshogy gondolja. 3 hónapos kora után végre átaludta az éjszakákat, de négy hónaposan volt egy műtétje, azóta megint nem. Minimum 2x mindig felkelünk. Mondjuk hamar visszaalszik, miután megiszik egy adag teát. Most lesz 1 éves 28.-án.
Valami konstruktív javaslat? :R

Under construction!!!

(#231) qantum válasza superTibcsi (#230) üzenetére


qantum
senior tag

Nincs , ez ilyen! :)
Miért teát?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#232) superTibcsi válasza qantum (#231) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Mert csak úgy nem alszik vissza. A tea pedig elnyomja...

Under construction!!!

(#233) föccer válasza superTibcsi (#232) üzenetére


föccer
nagyúr

Kömépnymagos teácska. Jó is az. Még 2-3 hónap és mi is elkezdjük főzőcskézni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#234) mpierre válasza qantum (#228) üzenetére


mpierre
veterán

Ez nem feltétlen a gyereknek segít, főként a szülőknek, hogy ne kelljen akkorát hajolni... Ez még a törölközőt a hóna alatt átvezetve a gyereknek, derékzsábás szülőkből modernizálódott. Nem rossz, de ettől nem tanul meg hamarabb járni.

A kar "kirántás" csak akkor tud előfordulni, hogy ha zsip-zsup-kenderzsuppot játszol vele és csak a karját fogod.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#235) qantum válasza superTibcsi (#232) üzenetére


qantum
senior tag

Miért nem tej vagy tápszer, mi mivel már tejci nincs tápszert adunk?!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#236) superTibcsi válasza qantum (#235) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Mert már lassan 1 éves. Ki kell lassan a tápszert vezetni az étrendjéből. Már csak reggel és este eszik azt. Meg nem akarjuk rászoktatni az éjszakai étkezésekre, mert örültünk hogy 4 hónapos korára leszokott róla.

Under construction!!!

(#237) qantum válasza superTibcsi (#236) üzenetére


qantum
senior tag

Értem! Milyen teát adtok neki?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#238) superTibcsi válasza qantum (#237) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Valamilyen HIPP granulátumos, talán narancsos. De csak éjjel kapja, nappal megissza a sima vizet is. :DDD

Under construction!!!

(#239) superTibcsi válasza superTibcsi (#238) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Topik gyilkos!!!

Under construction!!!

(#240) bzucso válasza superTibcsi (#239) üzenetére


bzucso
csendes tag

:DD

A legnehezebb dolog szeretni valakit, hagyni, hogy hibázzon, és ennek ellenére tovább szeretni Őt!

(#241) föccer


föccer
nagyúr

Ha nagy leszek, úszónő leszek!

:)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#242) qantum válasza föccer (#241) üzenetére


qantum
senior tag

:)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#243) Sirpi


Sirpi
senior tag

Hogy kicsit feldobjam a topikot, íme egy tegnapi videó (szeptemberben múlt 2):

Márkafelismerés

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#244) föccer válasza Sirpi (#243) üzenetére


föccer
nagyúr

"Whrráááá"

:DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#245) mpierre válasza Sirpi (#243) üzenetére


mpierre
veterán

Jihááá! Csak nem autóversenyzőnek készül?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#246) Sirpi válasza mpierre (#245) üzenetére


Sirpi
senior tag

Nem, csak egyszerűen az autók érdeklik a legjobban. Egyébként az utcán is hasonlóan felismeri a márkákat (a Trabanttól a Lexusig), néha messzebbről, mint én, szóval lazán nyomja a kissrác :)

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#247) mefistofeles válasza Sirpi (#246) üzenetére

Az én skacom csak pár márkát ismer fel, de azokat halál biztonsággal és jóval messzebbről mint én......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#248) Mika1227


Mika1227
őstag

Ma vettem észre, hogy az én kicsikémnek kijött az első fogacskája!!! 9 és fél hónapos! Épp játszott egy játékkal aztán koppant valami a kis szájában, gyorsan megnéztem az ujjammal és szúrt, kiabáltam a feleségemnek, hogy jöjjön mert nagy dolog van kijött a várt első fogacska!!! :C :D

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#249) bzucso válasza Mika1227 (#248) üzenetére


bzucso
csendes tag

Akkor most jonnek a remek ejszakak,bar remelem tevedek :DDD

A legnehezebb dolog szeretni valakit, hagyni, hogy hibázzon, és ennek ellenére tovább szeretni Őt!

(#250) Dirtyz válasza Mika1227 (#248) üzenetére


Dirtyz
őstag

Az első fogak még könnyen jönnek. Nálunk a hátsók jönnek, egyszerre három is... Végigalussza az éjszakát, de felsír elég gyakran..

Védd a fákat, egyél hódot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.