Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Vladi válasza Melack (#1950) üzenetére


Vladi
nagyúr

Gondolom lehet, de bankszámla nem egysezrűbb?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1952) Melack válasza Vladi (#1951) üzenetére


Melack
veterán

Ha neki is lehetne ingyenes kpfelvételt kérni, megoldható lenne a bankszámla. De mivel al/társszámla, így nincs ilyen opció (mint az az utolsó napokban kiderült). Nem akarok helyette dönteni, csak körbejárni a dolgokat.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1953) AMD Power válasza jerry311 (#1949) üzenetére


AMD Power
titán

Át lett gondolva igen. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1954) this is life válasza AMD Power (#1932) üzenetére


this is life
Ármester

Sok sikert es csak semmi para :) !! A siras nalam is megvolt anno , pedig en se vagyok egy konnyen konnyezo tipus, de gyermkem szuletese nagyon meghato volt. Mar csak szuk 8 ora es johet az idegtepo varakozas majd a gyerek siras :) . 0

Mas : apukak nalatok nem volt olyan gond a gyerekkel hogy kisse befele billen a labfeje, viszonlag keveset van 2 labon, 2 hete allt fel, de kajszan all a labfeje es a gyogytornasz azt mondja hogy nem eleg fejlettek az izmai...

Udv Attila

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1955) mefistofeles válasza jerry311 (#1946) üzenetére

Tényleg nem akarok vitát generálni de nem hangoztattuk a férfi előnyeit (én biztos nem) ráadásul én igenis felhoztam érveket a császármetszés mellett.... de a fő ellenérvet is leírtam.
Másrészt lehet, hogy a te ismerőseid divatból "császároztatnak" de nálunk a feleségem érdekében kellett és nem mi kértük! (tehát nálunk nem volt kérdés, hogy jól meggondoltuk e)

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1956) mefistofeles válasza this is life (#1954) üzenetére

Ilyenkor még természetes, ha nem tökéletes a pici lábfejtartása. Ha nagyon aggódtok akkor keressetek fel egy ortopéd szakorvost! Nagyon korán tud hasznos infókat/diagnózist adni!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1957) this is life válasza mefistofeles (#1956) üzenetére


this is life
Ármester

Koszi :R ! En is ezen a velemenyen vagyok , de parom most valami gyerek gyogytornaszhoz viszi ( holnap ) , pedig mondtam hogy inkabb egy beutalo es irany az ortopedia , hogy kedvesem megnyugodjon... meg persze en is , mert ha o parazik abbol ram is ragad, igaz ha elfogy a turelmem akkor kezbe veszem a dolgokat, van egeszsegugyis ismeros :) ...

Amugy az a gaz hogy volt a gyogytornasznal parom a gyerekkel, annak viszonylag keves infot adott , az meg szerintem nem biztos hogy jo kovetkeztetest vont le, mint irtam picur kb 2 hete lett aktiv a felallasban , es egy egy tipeges. A tornasz szerint meg azert all rosszul a laba mert nem eleg izmos, meg hogy lazak a szallagjai...blablabla es tarsaival beremitette az asszonyt.
Adok nekik egy kis idot , aztan ha nem valtozik semmi , doki lesz. Thx megegyszer !

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1958) mefistofeles válasza this is life (#1957) üzenetére

Neeeee! Miért a gyógytornász? Miből gondolja a nejed, hogy beteg a gyerek? Ne engedd, hogy az asszony minden marhaságba belerángassa a picit. (van tapasztalatom)
Vigyétek el egy ortopéd orvoshoz és az világosan megmondja mi a teendő ha egyáltalán van valami.....
A picikre még nem szabad úgy tekinteni mint "kisméretű" felnőttekre.. Ők még fejlődnek, változnak rengeteget.

Pont azért mert még csak két hete állt fel. Miért gondolja a feleséged, hogy úgy kéne állnia a lábfejének ahogy Usain Bolt lába? Minden picinek furcsán áll a lába az elején, hisz a testtartást, a végtagok pozicióját, terhelését is szoknia kell a babának.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1959) this is life válasza mefistofeles (#1958) üzenetére


this is life
Ármester

Fentebb kiegeszitettem az iromanyom,a te velemenyeden vagyok es megprobalom rabeszelni kedvesem is .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1960) Vladi válasza this is life (#1954) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem korai még aggódni a lába miatt. 1 éves nem? Akkor normális, hogy most állt fel. ha 1-2 hónap múlva is ilyen, akkor kérdezz utána.

(#1958) mefistofeles:

Jól mondod. Még csak felállt, az csontja és izmai még alkalmazkodni fognak ehhez a mozgásformához.
Plusz a kisgyerekek nagyon plasztikusak. Ha pici probléma van is, azt nagyon jól lehet korrigálni.

Inkább az a kérdés, hogy kúszott, mászott -e előtte.

Más:
a win-lin, amd-nvidia és dízel-benzin után itt az apukás topik slágerflémtémája: természetes szülés kontra császár. :DD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1961) Melack válasza Vladi (#1960) üzenetére


Melack
veterán

Másik ilyen flame lehet még a szoptasson vagy sem? Ismerős kismama kikötötte, hogy márpedig ő sose fog szoptatni, mit képzelnek mások... :F

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1962) mefistofeles válasza Melack (#1961) üzenetére

Na az ilyen anyukáktól feláll a szőr a hátamon. Talán a szép mellét félti az ilyen? Ez egész más mint a császár vs. természetes szülés. Itt semmiféle ésszerű érv nem szól a szoptatás ellen. Nincs még egy olyan egészséges, természetes és megnyugtató táplálkozási forma a kicsiknek mint a szoptatás!
Természetesen itt is előfordulhat, hogy egészségügyi okokból ellenjavalt a szoptatás, de ezek száma elenyésző ahhoz képest ahányan más mondvacsinált okok miatt nem akarnak szoptatni!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1963) Melack válasza mefistofeles (#1962) üzenetére


Melack
veterán

Én is furán néztem, de inkább nem szóltam, mert csak a h***e p***a kifejezés jutott volna minden mondat végére (a kismama 25 éves).
Én sem értem, hogy miért fosztja meg magát meg a gyereket ettől. Tény, férfi vagyok.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1964) mefistofeles válasza Melack (#1963) üzenetére

Nem tudok az ilyenekről indulat nélkül írni....
Fel nem fogom, hogy miféle kitekert gondolkodása van az ilyen anyának, hogy még a természetes ösztönét is elfojtja. Ha esztétikai, kényelmi okokat a gyermeke optimális táplálása elé helyez akkor mi a fészkes fenének szül az efféle? Ennyi erővel ha tipegni kellene tanítani a gyermekét akkor majd beleteszi a kompba, hogy nézhesse a tévésorozatát? BORZASZTÓ!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1965) Melack válasza mefistofeles (#1964) üzenetére


Melack
veterán

Ismerve a delikvenst, igen. Magyarul azért nem biztos, hogy megtanítja, mert olaszban nincs ideje magyarul beszélni hozzá. Erről ennyit.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1966) Dany007


Dany007
veterán

Érdekes cikk a szülésről. Fizess-ne fizess dolog kapcsán.

(#1967) ßrainiac


ßrainiac
addikt

AMD Powernek sok szerencset es minden jot mara :C

Elegge eltuntem (asszem oktoberben voltam utoljara, miutan szuletett a kicsi), most megosztanek ket kepet, hogy hogyan alakul a gyermek :)

Mar 6 kilo korul jarunk, oriasi nagy kialtasokat tolunk, sokat sirunk es nevetunk, most pedig epp elkaptunk egy nathat :(

Labak

Hason

:)

[ Szerkesztve ]

(#1968) DopeBob válasza Dany007 (#1966) üzenetére


DopeBob
addikt

Én is épp linkelni akartam... mi fizettünk, de a tapasztalatok nem sokkal jobbak... gyakorlatilag úgy kellett összevadászni nővért, orvost, csecsemőst, annyira kevesen vannak.

Végig a szülés alatt magán nőgyógyászhoz jártunk, és csak a szülés lett volna állami kórházban. Megkerestük a dokit akit a nőgyógyász ajánlott, vállalta is, nem is került különösebben sokba, nem vele volt a baj. Úgy összességében a körülmények, hát valami katasztrófa. Feleségem előtte 2 hetet már bent feküdt, sajnos korábban semmilyen szinten nem találkoztunk a magyar egészségüggyel, mert akkor biztos, hogy jó messze elkerülöm, és magánkórház. Így viszont nem tudtunk már menni, mindenhol az lett volna a feltétel, hogy a 36. heti vizsgálat már ott legyen. Na majd a következőnél...

annyira kár, hogy nem lehet kivonulni az egész TB-ből, úgy ahogy van... ennyi pénzből olyan magánbiztosításom lehetne, hogy csak na :O

MZ/X

(#1969) this is life válasza Vladi (#1960) üzenetére


this is life
Ármester

Na ma megvolt a torna neki, hat nem szerette, de talan legfokepp azt hogy nem az tortenik amihez kedve volna. Kapott kiscipot( magasszarut) hogy tartsana bokajat, labfejet. Ugy nezz ki kell neki a torna, mert az izmait nem hasznalja elegge, de a korrigalas kezdetet vette :DDD .

A szoptatas temahoz annyit szolnek hozza , hogy aki anya letere a melleit felti es nem szoptatja, szerintem kritikan aluli anya . Mert ha nincs tej es azert nem az oke, de ha van es nem kap tejcsit a gyerkoc arra inkabb no comment.

A csaszar vagy termeszetes szules dologhoz annyit fuznek , hogy azt a no szive joga eldonteni, amelyiket jobbnak erzi a mellett dontson. Nalunk apas szules volt(termeszetes) es nagyon meghato volt, egy eletre szolo elmeny. De gondolom a csaszarnal is at lehet ezt elni, de errol nincs tapasztalatom. A csaszar mellet szol hogy kissebb fizikai terheles az anyanak es ez jol johet a gyermek szuletese utani par napban. A termeszetes mellett pedig az szol hogy igy maradtunk eddig is fent, es ezt is lehet jol illetve rosszul megelni.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1970) Dany007 válasza DopeBob (#1968) üzenetére


Dany007
veterán

Hát igen. Negatív-pozitív tapasztalat nálunk is volt. Húgom is most szült a nyáron császárral, arról is lehetne mesélni. Neki is tényleg hasonló tapasztalatai voltak, mint a cikkírónak.

No, de mi se fizettünk elő orvosra. Igazából magán nőgyógyászhoz jártunk. Havonta 8 ezer forintba került. És nem 5 perc volt egy vizsgálat, ahogy a cikkben írják, hanem minimum fél óra. Szépen részletesen megnézett mindent. Lemért mindent. Elmagyarázott mindent. Mi micsoda miért kell hogyan kell mennyi a normál érték mennyi nem lenne már az stb... a végén meg kaptunk egy ultrahangos képet. Teljesen korrekt volt barátságos stb.. Sőt, b.nőm szerint még a kellemetlenebb vizsgálatok se voltak kellemetlenek. Adott vizsgálat - nőgyógyászati - ami a korábbi dokijánál durván fájdalmas volt azt itt meg se érezte. Ő meg már elkönyvelte ezt úgy, mint egy fájdalmas vizsgálat és ki kell bírni. Aztán kiderült mégsem az csak normális doki kell hozzá.

Egyébként szerintem alapvetően az a probléma szülés kapcsán, hogy a legtöbb orvos / nővér stb nem képes vagy nem akarja beleélni magát abba, hogy az adott anyukának ez az első szülése, esetleg a legutolsó is. És kb fogalma sincs a dolgokról. Mi hogy megy meg ilyesmi. Több empátia kéne. Rendben, hogy nincsenek megfizetve, de akkor nem kell az EÜ.-ben dolgozni és kész.

Amúgy páromnak is be kellett feküdni egy héttel korábban. Szóval ő is megismerte milyen a kórházban. Fals hibásnak néztek egy NTS vizsgálatot, aztán már nem engedték haza. Egy szobában voltak a kismamák meg az abortuszosok. : ) heh. Azért az kellemes lehet. De igazából a minimális tájékoztatás volt a probléma. Hogy az ember sose tudja hogy most mi van? Mi lesz? Mi várható? stb... Vizitek alkalmával se mondtak semmit, azonkívül meg nem nézte orvos... No mindegy.
Így aztán sikerült összehaverkodnia az egyik takarítóval. Azon oknál fogva, hogy a kórházi ebédjét minden nap nekiadta. Ő meg örült neki nagyon. Így a szüléskor a takarító, aki ismert mindenkit és bejárása volt mindenhova beprotezsált minket az egyik "legjobb"nak mondott szülésznőhöz. És tényleg az volt. Nagyban megkönnyítette az egészet, sokat segített a páromnak az egész során, de még utána is. Mindezt mondom úgy, hogy előre nem adtunk neki semmit. Szóval ez így pozitív volt. Hazaérés után persze visszamentünk és adtunk pénzt ennek a szülésznek, meg ajándékcsomagot a takarítónak. :) Így azt mondom megérdemelték, hogy nem kértek előre semmit se.
Ja és a szülés után bizony odatolják a gyereket aztán csak fürdetni viszik el. Hajrá. Vajúdsz x órát, nem alszol már napok óta mert mondjuk fáj a derék a plusz súlytól már az utolsó hetekben... És akkor végre megvan, pihennél, erre hozzák a gyereket. :) Ami részben jó is. Részben viszont elég nagy szívás. Mikor bent vagy egy 4-5 ágyas szobában és gyakorlatilag a nap minden percében van ott egy vagy több baba aki éppen visít teli torokból. Szóval az alvás továbbra is kizárt. Ezt hívják "bababarát" kórháznak. Nem tudom jó-e... Mi is felnőttünk úgy, hogy annak idején még csak szopizni vitték be az anyjához a csecsemőt.

Aztán húgom már más volt. A császár miatt a szülés utáni pár napot végigszenvedte. Gyerek ugyanúgy ott volt vele, csak ő épp megmozdulni sem tudott. Pont úgy, ahogy a cikkben is le van írva. Fél óra egy felkelés, nulla segítség, mozdulni alig bírt. Mikor a hagyományosan szülő anyukák már a második napon "futkároznak" tesznek-vesznek ide-oda, addig a császáros még mindig alig tud mozdulni. Szóval kemény az is. Persze megvan az előnye. Nem olyan "rossz dolog" kihagyni mondjuk egy 10-15 órás vajúdást.

Szóval én is azt mondom, akinek van pénze, menjen magánkórházba. Már olyan 450 ezertől meglehet oldani. Jó, nem átlagfizetésből, de átlagnál kicsit jobb fizetésből már könnyedén össze lehet spórolni. És igazából elég ritka dolog ahhoz, hogy megérje.

(#1971) AMD Power


AMD Power
titán

:)

Hazaértem. Csodás volt minden!! Életem maghatározó élménye volt. Most is bőgök pedig 9:30 jött ki a pici. :B :) 3500g és 53cm. Minden rendben volt! Simán ment minden , mindenki nagyon aranyos kedves volt. :R :))

Tomika és a büszke Anyuka!:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1972) Melack válasza AMD Power (#1971) üzenetére


Melack
veterán

Gratula Nektek!

Minden ok, mindenki boldog? :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1973) DopeBob válasza AMD Power (#1971) üzenetére


DopeBob
addikt

De aranyos! Szép nagy baba lett! :K

MZ/X

(#1974) Dany007 válasza AMD Power (#1971) üzenetére


Dany007
veterán

Hoppá! Gratulálok! :) :C
Milyen kis cuki pici. : ) Én már el is felejtettem milyen pici volt az enyém.

(#1975) jerry311 válasza AMD Power (#1971) üzenetére


jerry311
nagyúr

Gratz! :R

(#1976) AMD Power válasza Melack (#1972) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon persze!:))) Jó mert tök sokáig velünk volt miután megnézte a gyerekorvos. 9 pontot kapott azon a nem tudom milyen skálán. Sokáig bent volt nálunk a pici , meg lett etetve szépen! Nagyon nagy élmény volt ez a "bent vagyok" a szülésnél esemény. Miután "kiszedték" ott voltam mikor megmérték, lemérték, felöltöztették, szinte az egészet levideóztam! :R És persze végig sírtam, szipogtam. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1977) Vladi válasza Dany007 (#1966) üzenetére


Vladi
nagyúr

Elég érdekes. Mondjuk a gyerekemmel kapcsolatban nekem is gyakran jár a fejemben az, hogy mennyibe fog kerülni. Pontosabban az, hogy mennyit keressek meg. Az nem szempont egy gyerek bevállalásánál, hogy mennyibe fog kerülni.

Egyébként magán nőgyógyihoz járunk, aki dolgozik is szülészten, tehát ő is fogja megszüleszteni. Ahogy az asszony beszélgetett ez ottani ápolókkal, anyukákkal érdekes dolgok derültek ki. Nálunk (Nyiregy) a nők 90%-nak ez a stratégiája. Akinek nem és nincs ilyen magánja úgy hívják: senkilánya...

Egyébként gondolkoztam, számoltam, az jött ki, hogy 1 gyerek 10 tallér 2 gyerek 18 tallér 3 gyerek meg 23 tallér. Nyilván ezek arányok, de ha belegondoltok sok mindent csak egyszer kell megvenni: kiságy, babakocsi, még a ruhákból is uniszexre gyúrunk. :D

Szoptatás: egészséges dolog, sok plusszt ad. Aki képes rá szoptasson, de elkeseredni azért nem kell, ha nem sikerül. :)

Császár: (#1969) this is life:

Ezzel azért vitatkoznék. Úgy úgy tekintem, mint időnként szükséges dolgot. A nő meg jobban jár, ha úgy dönt természetes úton szül, ha képes is rá. Azért akár kimondja akár nem, egy nőnek ez sokat jelent a nőiségének, hogy ő képes volt szülni. Ha nem képes rá, egy kicsit azért kudarcnak éli meg.

(#1971) AMD Power:

Fiad született! Gratulálok. :R

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1978) ßrainiac válasza AMD Power (#1976) üzenetére


ßrainiac
addikt

Gratula! :C

Nagyon jol tetted, hogy bementel, ki nem hagynek egy szulest sem (persze a sajat felesegemere gondolok itt :DDD).

Hogy oszinte legyek - azok utan hogy lattam, mit allt ki az asszony -, az igazan fura nem is bent lenni egy szulesen, hanem az, ha az apa / ferj nincs ott, amikor ez az egesz tortenik.

(#1979) AMD Power válasza ßrainiac (#1978) üzenetére


AMD Power
titán

Hatalmas élmény volt. A köldök zsinórt nem én vágtam el, de életem legjobb döntése volt ,hogy bementem! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1980) bandus


bandus
veterán

[link]

egy cikk a szülésről. szerk: látom vótmá

AMD: gratulálok gratulálok! gyönyörű kisfiad született!

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1981) ßrainiac válasza AMD Power (#1979) üzenetére


ßrainiac
addikt

En elvagtam szo nelkul, masodjara sikerult is :DDD

Viszont amikor mondtak, hogy mar latszik a haja, na azt nem neztem meg :P

(#1982) Ghoosty válasza AMD Power (#1971) üzenetére


Ghoosty
őstag

Gratulálok! Gyorsan aludjál sokat, mert most egy darabig nem fogsz. :)

(#1983) AMD Power válasza ßrainiac (#1981) üzenetére


AMD Power
titán

Én egy másik helységben egy ablakon át néztem, láttam mindent. Nagyon jó volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1984) Vladi válasza Dany007 (#1970) üzenetére


Vladi
nagyúr

1-2 dologgal azért vitatkoznék:
"Egyébként szerintem alapvetően az a probléma szülés kapcsán, hogy a legtöbb orvos / nővér stb nem képes vagy nem akarja beleélni magát abba"
De képes, mind. Csak tudod egy ilyen beleélés nagyon megterhelő ám. 2-3 már lefáraszt. S akkor van napi 20-30. Heti 140-150 havi 560... évi.... Szóval nem lehet. Ettől vagy nagyon gyorsan kiég, vagy alkalmas lesz a feladatra de ilyen darab, darab stílusban. Az emberekkel való munka legnehezebb.

A bábát meg protokoll miatt viszik oda egyből. Ezt évtizedes kutatás előzte meg. Az a lényege, hogy ha szülés után egyből látja a mama és megérinti akkor sokkal erősebb kapcsolat alakul ki köztük, mintha csak 1 órával később, vagy 5 órával vagy stb. Régen elvitték, fél napig nem is látta.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1985) Dany007 válasza Vladi (#1984) üzenetére


Dany007
veterán

" 2-3 már lefáraszt. S akkor van napi 20-30. Heti 140-150 havi 560... évi.... Szóval nem lehet."

Oh én nem arról beszélek, hogy sírjanak együtt az anyukával meg izguljak végig az egészet. :D Csak legyenek tisztában azzal, hogy ez a legtöbb esetben az illetőnek első és egyedi eset, amíg neki mondjuk napi rendszeres. ( ami azt jelenti, hogy a többségnek fingja sincs arról mi hogyan megy milyenkor, a legtöbb kismama érthető módon megvan kicsit ijedve, fél, tök ismeretlen helyzet stb stb) És ehhez képest viszonyulni és tájékoztatni az illetőt. És érdekes módon a magándoki ezt pénzért megtudja tenni. Jóformán úgy viszonyult hozzánk, mintha barátok / haverok lennénk akiket "protekcióval" fogad vagy hogy is mondjam. Össze sem hasonlítható egy hétköznapi átlaghoz, vagy ahhoz amit a nő írt a cikkben, hogy 5 perc alatt lezavart mindent és nem mondott semmit.

Ott van példának az is, amikor benntartották már a kórházban. Mikor nem lett jó az egyik NST vizsgálat. Nekünk csak annyit mondtak, hogy maradjon bent az anyuka mert gond van a babával. És puff. 5 órán át semmit nem tudtunk meg senkitől! Gondolhatod milyen érzés lehet az, hogy 5 órán át annyi infód van, hogy ideges ápoló (vagy akárki aki csinálta) meg hogy gond van a babával. 5 óra kellett mire egy orvos is megvizsgálta a páromat, meg eredményre jutott meg azt közölték is velünk, mire kiderült, hogy fals volt a teszt vagy vizsgálat vagy mifene.
Jó, nekik ez biztos mindennapos dolog, de nekünk eléggé ijesztő volt.
Szóval csak ilyen apróságokra gondolok. Tájékoztatás / emberség szintjén.

"A bábát meg protokoll miatt viszik oda egyből. Ezt évtizedes kutatás előzte meg. Az a lényege, hogy ha szülés után ..."

Tudom tudom ez az első kontakt blabla... ismerem és jogos is! De én nem erről beszéltem. :) Hanem ami azután van. Hogy amíg bent vannak a kórházban kb non-stop ott a gyerek az anyánál. Csak fürdetni viszik el.
Pár éve ez úgy volt, hogy közvetlenül utána veled hagyják pár órát, hogy meglegyen ugye az első kontakt... viszont utána már csak etetésre viszik vissza az anyának. Így az anya is tud aludni meg talán kipihenni az előző pár napot, mielőtt ténylegesen "munkába" áll otthon.

[ Szerkesztve ]

(#1986) jerry311 válasza Vladi (#1984) üzenetére


jerry311
nagyúr

Amig hasonlo keresetu noverekkel, apolokkal, orvosokkal van olyan korhaz, ahol kedvesen elmagyarazza a nover, hogy mit hol merre meddig es nem naci halaltabor stilusban kezelik a friss anyukakat, addig nekem senki se mondja, hogy nem lehet ezert a penzert meg ilyen terheles mellett megcsinalni. Igenis lehet.

Nem tudom, hogy innen forumbol jutottam-e a cikkre vagy mashonnan: egy koraszulott osztaly

(#1987) hdman válasza AMD Power (#1971) üzenetére


hdman
őstag

Mi is gratulálunk, most néztük meg a képet! Szép nagy lett a baba :)

Anya már irigykedik, hogy Nálatok már megvan a bambinó :DDD

Sopron city :)

(#1988) Bari válasza AMD Power (#1971) üzenetére


Bari
Modder

Gratulálok, igazán szép kisbaba!
Egészséget Babának-Mamának, sok Örömet és Boldogságot és kitartást a neveléséhez :D
A születés egy csodálatos dolog! Örülök, hogy mindkét gyerkőcnél bent lehettem, felejthetetlen élmény.

Eszti baba szépen növekszik, pénteken lesz 6 hetes már több mint 4kg, és 56cm. Tejcsi van szerencsére bőségesen. Egyre többet mosolyog.

Sajnos kb 2 hete fájdogál a pocak, vettünk a gyógyszertárban Infacol-t az eddig egész jól használt, de sajnos nem szüntette meg a hasfájást, csak csökkentette a fájdalmat, az esti fájós sírások még ettől megmaradtak, csak rövidebb ideig és kevésbé fájhat a picinek. Tegnap a gyógyszertárban vettem Colief cseppet, erről párom jókat olvasott, ma reggel kezdtük meg a használatát, így majd hamarosan kiderül, hogy használ e vagy sem. Egyébként ha elmúlt a pocifájás, akkor kb 22 órától sokszor hajnal 3-4-ig alvás van, szopizás után meg reggel 8-ig, de olyan is volt már, hogy csak reggel 6-kor ébredt, hogy ő most éhes :D

Üdv: Bari

(#1989) Ghoosty válasza Bari (#1988) üzenetére


Ghoosty
őstag

Mi szerencsére megúsztuk a hasfájást mind a két picivel, de bátyáméknál meg mind a kettő hasfájós volt. Nekik az angol víz (grip water) vált be.

(#1990) ßrainiac válasza Ghoosty (#1989) üzenetére


ßrainiac
addikt

Gripe water*

Arra figyeljen oda mindenki, hogy csakis UK-bol adjon olyat a kicsinek, az itthon kaphato nem ugyanaz.

(#1991) Bari válasza Ghoosty (#1989) üzenetére


Bari
Modder

Szerencsések voltatok. :K
Bogi is hasfájós volt, mi is a grip water-t használtuk és bevált. De az akkor termék jelenleg már nem ugyan az, legalábbis ezen a néven egy teljesen más terméket lehet kapni, ami nem adható csecsemőknek, így maradt az Infacol, mert Boginál az espumizan nem vált be. A Colief csepp úgy néz ki beválik, eddig, hogy lekopogjam még nem volt hasfájás a mai napon, de biztosat majd csak 1-2 nap elteltével mondhatok.

Üdv: Bari

(#1992) this is life válasza AMD Power (#1971) üzenetére


this is life
Ármester

Gratulalok !!! Nagyon aranyos gyermeked van, es bar nalunk egy eve volt szules , tenyleg elfelejtodik hogy milyen kis aprosag a gyermek amikor a vilagra jon .
Gratula megegyszer !!!

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1993) Vladi


Vladi
nagyúr

Szóval az van, hogy elkezdtük mi is beszerezni a kelengye holmikat.
Az asszony épp most rendeli meg az e-bayen a cumitartó dobozt tisztító kendőt fertőtlenítő sprayt. :DDD
Babamérleg... most ez komoly? Ott a konyhai mérleg, teszünk bele egy nagy tányért aztán... :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1994) föccer válasza Vladi (#1993) üzenetére


föccer
nagyúr

tisztító kendőt fertőtlenítő sprayt.

Tök felesleges. :)) Ki kell főzni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1995) Vladi válasza föccer (#1994) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nyilván humorizálni próbáltam. :DD De az elfordulást gátló párna az halál komoly! :Y

Többiek: kössünk fogadásokat, hogy amd hány nap múlva kerül elő legközelebb? ;]

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1996) Melack válasza Vladi (#1995) üzenetére


Melack
veterán

Holnap meg holnap után, utána meg 1-2 hétig semmi :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1997) Csiga85 válasza Bari (#1991) üzenetére


Csiga85
csendes tag

tommee tippee anti colic cumisüveget nem próbálnátok meg? nagyon sok kismamának segített már ilyen helyzetben!!! nekem 3 hete sztárolják és a védőnő is csak ezt javasolta...hogy ilyet vegyünk a kelengyébe...
szoptatáson nagyon gondolkodom, mert most is hámlik és fáj és folyik, pedig csak 16 hetes vagyok...mi lesz később...lehet egyszerűbb fejni (ha lesz mit) és cumisüveg...nemtudom...

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#1998) jerry311 válasza Vladi (#1995) üzenetére


jerry311
nagyúr

Amíg asszonypajtit haza nem engedik, addig itt lesz, majd utána. ;]

Félelmetes mennyiségű cucc van ebayenés társain babacuccokból.
Szerencsére nálam kimerült 1 bodyban a vásárlási láz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1999) mefistofeles válasza AMD Power (#1971) üzenetére

Nagy gratula a családodhoz! :C :C Sok sikert és egészséget nektek!
....majd elfelejtettem, a te fiad és az én nagyobbik ördögöm egy napon született, hat év eltéréssel.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#2000) AMD Power


AMD Power
titán

Nagyon szépen köszönöm nektek a jókívánságokat!!! Nagyon jól esik! :R :R :R

Bari: Jobbulást a picinek! Remélem jobban lesz a hasfájása. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.