Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) etejedu válasza mpierre (#700) üzenetére


etejedu
őstag

Hát az enyém 3 éves oroszlán lányka és imádom!
Igen feszegeti a határait dacol és ellenkezik.
Kihasznál minden egyes rezdülést ahol lehet sunyit, megmagyaráz, vigyorog! Én meg bumm elolvadok a dumájától!
Igen tudom következetesség de baromi nehéz! Sokszor nevetnem kell miket produkál és félek később ezt úgy fogja venni nem veszem komolyan. Elragad a bája. Huncutkodik tudja mi a dörgés. Végem van!

[ Szerkesztve ]

(#702) ruti válasza etejedu (#701) üzenetére


ruti
Közösségépítő

3 évnél már a következő segít, ha nem akar valamit megcsinálni:

1. lépcső: megmagyarázni, hogy miért kell azt a bizonyos dolgot megcsinálni: pl. lefeküdni, hogy holnapra pihenjünk --> tudjunk menni a játszótérre, enni-inni, hogy nagyra nőjünk --> mehessünk majd oviba, elpakolni a játékot, hogy rend legyen --> ne vesszen el semmi

2. lépcső: hasonlítás, hogy a rokon gyerek, uncsitesó, szomszéd lány, stb... már ilyenkor alszik...vacsorázik...nem néz mesét...
azért olyan nagy, mert sok gyümölcsöt meg zöldséget eszik, stb...

3. lépcső: enyhe szankció előrevetítése: pl. kedvenc játék fel a polc tetejére 1 napra

többi lépcsőfokot majd később... :))

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#703) föccer válasza ruti (#702) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez jó :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#704) Gaborka30 válasza föccer (#703) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Számomra legfontosabb a következetesség (mint fentebb már írta vki ). Vannak hárman: 12, 7 és 5 éves fiúk. Nem lehet tévedni, mert rögtön kiszúrják, ha a másiknak valami meg lett engedve, neki meg nem :D
Mostanában a legnehezebb az "egyenlőség", azaz mindig azt figyelik, hogy a másik mit csinál, mit csinált :)

Az erélyesség fontos, de soha nem szabad indulatból fegyelmezni.

(#705) etejedu


etejedu
őstag

Köszi a válaszokat!
Akkor azt hiszem, jó úton haladok! :K

(#706) Dylen


Dylen
aktív tag

Sziasztok!
Nem találtam jobb topikot. Babanézőbe milyen ajándékot lehet vinni? Nem nagyon van elképzelésem. A gyerek fiú, kb fél éves és nem éppen csóró a család :)

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#707) etejedu válasza Dylen (#706) üzenetére


etejedu
őstag

Labdát: színeset, csörgőt!

Ha annyira májerek Fisher-Price márkájú legyen! :)

(#708) Dany007


Dany007
veterán

No, mi még mindig az alvással szívunk....
Egyszerűen nem akar aludni ez a gyerek. Mostmár egyre többször van egy héten olyan, hogy a délutáni alvást egyszerűen kihagyja. Nem álmos, nem akar aludni... És kibírja estig simán.
Erre mondják, hogy fárasszuk ki. Ja, mit lehet annál jobban kifárasztani egy gyereken, hogy egész nap fut fel-alá megállás nélkül? :D Szó szerint. Ha felültetjük az ágyra hogy nézzen egy kis mesét, akkor fél perc után feláll és az ágyon ugrálva nézi a mesét... :U Brutálisan sokat mozog, szóval biztos nem ezzel van gond.

Az estét átalussza bár még így is felkel 1-2x szopizni... 16 hónapos lesz. Viszont nyugtalanul alszik. Forgolódik össze-vissza. A doki szerint ez normális. Biztos jön a foga. Amúgy ja.. Már 9 vagy 10 foga van. :)
Enni eszik rendesen - fogzátsól függően - csak ez a fránya alvás. Most sikerült elaltatni 8kor, fél 9kor már fel is kelt be kellett menni hozzá, asszony még most is altatja. Nem tudom mi lesz majd a bölcsiben, mert úgy hallottam még óvodában is aludniuk kell a gyerekeknek délután... Ő meg még csak 15 hónapos és már most többször kihagyja egy héten... =/

Amúgy minden rendben. :) Jó magas kis baba lett. Már 82cm fölött van. A súlya is elérte a teljesen átlagos szintet ahhoz képest, hogy kicsit kevesebbel született. Na meg ahhoz képest, hogy már 3-4 hónapja napi 6-8 órát fut... Szépen eszi már a kekszet, néha magától is, egy kézzel :) Gagyog össze vissza, néha kicsúszik egy apa és egy anya is, de csak néha.

(#709) Dylen válasza etejedu (#707) üzenetére


Dylen
aktív tag

Azt hiszem megvan a tuti, pelenkatorta :D Saját kezűleg!
Már csak azt kéne tudni, hogy milyen méretű pelus kell egy fél-1 éves gyerekre. Ki tudja?
És mennyibe kerül manapság egy csomag pelenka? és hány darabos? :)

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#710) föccer válasza Dylen (#709) üzenetére


föccer
nagyúr

Mekkora súllyal született?

Ha semmi infó nincs, akkor 3-as, vagy 4-es méretet rakj bele. Még valószínűleg 2-est használnak, de nagyon hamar ki lehet néni. A 3-asat már viszonylag sokáig hazsnálják, azzal nem foghatsz nagyon mellé. A 4-es meg már 1 év után kell, kivéve ha nagyon nagy gyerekről van szó.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#711) föccer válasza Dany007 (#708) üzenetére


föccer
nagyúr

Tündinek már 16 foga van... :))

Alvással nekünk nincs gond. Most kezdte a bölcsit. Én sem gondoltam volna, de gond nélkül ment (eddig) a beilleszkedés.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#712) etejedu válasza Dylen (#709) üzenetére


etejedu
őstag

Neee! Gáááz!

Gyereknek vegyél ne a szülőnek!

Ha gazdagok pláne nem fogják értékelni hiszen annyit vesznek amennyit akarnak ha még a méretet sem tudok feltételezem a márkáját sem vágod mit használnak!
Inkább maradj egy játéknál!

Újabb ötlet ha például nincs alvós játéka : vegyél alvós/rágós rongyot, babát (csucsu), de ne plüss szir-szart mert nem dísz kell annak hanem amit fogdozhat rághat fetrenghet vele.

[ Szerkesztve ]

(#713) etejedu válasza etejedu (#712) üzenetére


etejedu
őstag

Ne komplikáld túl! Csörgjön zörögjön és mindenképpen színes, mert ilyenkor kezdik a színeket megkülönböztetni!

(#714) Dylen válasza etejedu (#712) üzenetére


Dylen
aktív tag

Miért gáz?
Szerintem mindenki játékot visz, semmi értelme mégegyet vinni 101.-nek.
Ha gazdagok, akkor semmit nem fognak értékelni, mert mindent megvehetnek...ha már itt tartunk :)

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#715) etejedu válasza Dylen (#714) üzenetére


etejedu
őstag

Sose tudhatod, lehet pont a te ajándékod lesz a gyerek kedvence.
De te döntesz.

(#716) Dylen válasza etejedu (#715) üzenetére


Dylen
aktív tag

Közben találtam textilkönyvet, meg játszószőnyeget. És ezek az ikeás játékok annyira édesek :) Attól félek, hogyha olyat vennék, akkor megtartanám magamnak :D

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#717) etejedu válasza Dylen (#716) üzenetére


etejedu
őstag

Igen sztem azok is jók! :K

(#718) Dany007 válasza föccer (#711) üzenetére


Dany007
veterán

Jön nálunk is a többi... szerintem azért nem alszik rendesen.
Bölcsit már mi is néztünk. Voltunk látogatóban. Elvolt a sok gyerekkel... Itt nem volt félelem : P Érdekes, mert nyílt terepen mindig elvan mindenféle gyerekkel... Múltkor a homokozóban egy idősebb kislány sapkáját akarta lehúzni... aztán amikor a kislány nem nézett rá a kezével húzta oda a fejét hogy nézzen rá! :) Nagyon komoly volt. :) De aranyos.
Szal voltunk bölcsiben. 2 van itt a közelben. Igazából mindenhol mindenki szimpatikus volt. Feliratkoztunk. 60 hely volt jövő évre és a Leó lett az 58. = o
V.színű jövő szeptembertől megy majd. Én inkább a rászoktatás résztől félek. Erről majd írhatnál bővebben, hogy ez nálatok hogy ment.

(#719) etejedu válasza Dany007 (#718) üzenetére


etejedu
őstag

:DDD Khm. Bocs hogy beleszólok de az beszoktatás.
Rászokni másra szoktak.
Egyébként merre laktok, vidéken vagy a fővárosban?
Ha engem kérdezel a bölcsihelyért harcolni kell!
de nem engem kérdezel

(#720) föccer válasza Dany007 (#718) üzenetére


föccer
nagyúr

Jah, a rászoktatás az egy picit más :D

Nálunk ultra rövid beszoktatási idő volt. A tervezett 2 hétből 3 nap. Arra figyeljetek, hogy minden papírt szerezzetek be és mihamarabb vigyétek be. Nálunk 2x visszautasították emiatt a felvételt. Ezért is késett a beszoktatás.

Egyébként megvan neki a pontos forgatókönyve, hogy melyik nap, mit kell csinálni. Mikorra kell vinni, mikor kell elhozni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#721) Dany007 válasza föccer (#720) üzenetére


Dany007
veterán

Az jó ha sikerült könnyen és gyorsan megoldani.
Nekünk azt mondták a bölcsiben, hogy legalább 1 évvel előtte fel kell iratkozni, hogy biztosan legyen hely. Hát megtettük.

A rá(!)szoktatást még elképzelni sem tudom. :) Főleg a délutáni alvás miatt. Egyelőre csak altatva alszik el, néha még szopizás is kell hozzá... Nem tudom a bölcsiben ez hogy fog menni. :D
Addig valahogy meg kell oldanunk.

(#722) etejedu válasza Dany007 (#721) üzenetére


etejedu
őstag

Mivel a bölcsőde szociális intézmény nem hinném hogy a "várólista" sokat számítana!
Ha van a népjóléti irodában, illetve önkormányzaton ismerős, akkor tuti a bölcsi.

(#723) Dany007 válasza etejedu (#722) üzenetére


Dany007
veterán

A várólista "mindössze" annyit számít, hogy megvan adva mennyi férőhely van a bölcsiben. Ez az általunk nézett bölcsiben 60db. Ha nem férsz bele akkor abban az évben már nem lehet beíratni a gyereket. Ilyen egyszerű. Ennyit számít a várólista.
A mienk az 58. volt a jövő évre (szeptembertől), plusz minden évben van pár akik visszamondják. Így aggódnunk nem kell. De nem véletlen, hogy a védőnő és a bölcsődések is azt mondták, hogy legalább egy évvel előtte fel kell iratkozni.

@föccer:

Még annyit, hogy hogy oldottátok meg az ott alvást? Gyereknek nem volt gond? És a szopizásról hogy szoktattátok le?

Amúgy a látogatáson a mienk is elvolt a többiekkel, sőt. Szerintem nagyon élvezte. Tehát beilleszkedéssel nem lesz gond. Egyedül az alvástól félünk. A héten is volt 2 alkalom, mikor egyszerűen kihagyta a délutáni alvást. Pedig - ahogy korábban is írtam - rendesen ki volt fárasztva, mégis gond nélkül bírtam este 8-ig.

Plusz, gondolkodtatok már azon, hogy a betegségeket / téli - nyári szünetet hogy oldjátok meg? A bőlcsis nőci azt mondta, hogy készüljünk fel mert az elején rengeteget lesz beteg... Akkor meg ugye valamelyikőnknek itthon kell lenni vele. Ezt egy bizonyos szintig tolerálják a főnökeink az biztos, de nekem pl elég necces szabira is menni... Minimum 3-4 másik emberhez kell igazodnom, meg előre lebeszélni mindent stb... Szóval nem egyszerű. Pár éve még Tunéziában is felhívtak a meló miatt! :D

A másik meg a nyári szünet. Úgy tudom 1 vagy 2 hónap szünet van a bölcsiben... Ennyi szabink meg kettőnknek együtt sincsen. Itt jönnének képbe a nagyszülők, csakhogy nálunk mindkettőnk szülei még dolgoznak. Reggeltől délutánig vagy estig. És ez 7-8 évig még biztos így lesz. Gyakorlatilag semmi érdemi segítségünk nincs, egyedül vagyunk.
Nálatok számításba jöhetnek a nagyszülők? Vagy egyáltalán gondoltatok már erre? Mi pár napja agyalunk csak ezen és fogalmunk sincs hogy oldjuk meg.

[ Szerkesztve ]

(#724) mpierre válasza Dany007 (#723) üzenetére


mpierre
veterán

Nálunk majdnem 2 éves koráig volt szoptatás és lassan csak az esti maradt. Szépen ki lett vezetve, illetve felváltva kajával.
(~4 hónapos volt, amikor kinézte a kezemből a zöld almát. Kb a fejével megegyező méretű volt, de a 2 kis fogával addig nyiszatolta, amíg került vmi a szájába. Nagyon tetszett neki. Szóval innét kezdtük a leszokást a ciciről. Küzdelmes út.)
A bölcsi (óvodánál is) esetén törvényileg előírt, hogy területenként van egy kijelölt intézmény (nem biztos, hogy sajátban), ahol van a 2 hónap alatt ügyelet.
Nálunk a nagyszülők besegítettek. Szerencsére.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#725) Dany007


Dany007
veterán

Üdv Apukák!

Így karácsony - na és persze a világvége :D - előtt! Remélem mindenkivel minden rendben van és várják a picurkák a karácsonyi ajándékokat. :)

Nálunk még mindig az alvás a legnagyobb probléma. Amit most részleteznék is, mert nem tudom mit csináljak. :) A dokinő szerint normális, kipróbáltunk szinte minden értelmes lehetőséget, de semmi javulás. Ez a picúr egyszerűen nem akar aludni...

Még mindig az van, hogy az altatási idő 1,5-2 óra. Addig pedig ágyon fetrengés van... Hiába álmos. Mintha szándékosan el akarná kerülni az alvást. Még mindig gyakori, hogy a 17 hónapos fiam kihagyja a délutáni alvást. Ami azt jelenti, hogy reggel 7-től este 10-ig nem alszik egy percet sem. A durva az, hogy akármennyire kifárasztjuk nem alszik jobban és nem alszik el hamarabb. Simán bírja este 8-9-ig. Max nyűgös, hisztis lesz.

Már elég sok mindent kipróbáltunk.
Volt, hogy sírni hagytuk 2+ órán át egyedül a kiságyában.
Volt, hogy sírni hagytuk 2+ órán át a kiságyában úgy, hogy ott voltunk mellette és simogattuk, csitítgattuk.
Volt, hogy fullon kifárasztottuk. Ami sikerült is, mert mocskosul fáradt volt, de csak annyit értünk el vele, hogy hihetetlenül nyűgös lett de aludni akkor sem aludt jobban.
Aztán volt, hogy rendesen, "teletömve" megetettük és úgy vittük aludni. Semmi pozitív változás.
Volt, hogy a nagyágyban altattuk volt hogy a matracán - mert kiságy már egy ideje nincs neki -. Próbálta már mindenki altatni. És volt, hogy altatós mesét néztünk alvás előtt. Semmi eredmény.
Volt, hogy direkt altató papit kapott este, illetve altatós teát (direkt babáknak). Ezeknek se volt eredménye.
Próbáltuk már sötétben és világosban...
Próbáltam ringatni, cipelgetni és úgy altatni... de mára már az is eredménytelen.
Próbáltuk már úgy is, hogy sok élmény érje az adott napon és úgy is, hogy kevés... Ez is eredménytelen volt.

Továbbra is több órás küszködés az altatás ha egyáltalán sikerül. Mert úgy este fél 10 körül már felszoktuk adni és kijövünk kicsit a nappaliba. Majd fél -1 óra mese vagy sima kintlét után újra megy aludni...
De továbbra is 2x de van amikor 3x felkel éjjel. És úgy összességében igen nyugtalanul alszik. Szinte fél óránként forgolódik. Van amikor felkel, majd annyira álmost, hogy visszazuhan...

És az a durva, hogy mikor kihagyja a délutáni alvást simán kibírja este 8-9-ig. Pedig egész nap mozog! Egész nap futkározik, játszik, még TV-t is úgy néz, hogy közben ugrál a kanapén! És szó szerint - komolyan szó szerint értsétek - nincs 5-10 perc egy nap, mikor nyugton megülne a seggén! Más babák - akiket láttunk, hallottunk - simán eljátszanak magukban 20-30-40 percet is egy helyben. Na ő neki ez 5 perc maximum. Utána folytatja a futkározást... Fel-alá folyamatosan. Gyakorlatilag egész nap.
Etetni is csak úgy lehet, hogy a járókába adunk neki valami játékot a kezébe, hogy azzal el legyen... mert amúgy meg "túl unalmas" neki az evés. Hihetetlen de tényleg... Olyan ez a gyerek, mint akit be speedeztek. :D És nem vicc...
A mai nap is ilyen volt. Reggel 7-kor keltek. Délután egy percet nem aludt, aztán most este 10-kor még itt bohóckodott a kanapén. Röhögcsélt, ugrált és fel-alá futkározott a nappaliban. Mivel ma is a megszokott módon elvittük aludni 8-kor fürdés és evés után, de aludni már nem akart. Aztán a párom 1,5 óra után feladta és inkább kijöttek. És semmi jelét nem mutatta az álmosságnak. Jó, persze ásítozott meg dörzsölte a szemét... de ugyanolyan jókedvű és bohóc volt, mint napközben.

Legutóbb kérdeztem a gyerekorvostól, hogy ez normális-e. Azt mondta igen... :U
Ami hihetetlen mert egy ekkora babának még simán 13-14 órát kéne aludnia egy nap. Viszont este 10-től reggel 7-ig legjobb esetben is csak 9 óra ha épp kihagyja a délutáni alvást. De ha nem akkor is maximum 11 óra egy napra. Arról nem is beszélve, hogy mikor sikerül mondjuk fél 10-10 fele elaltatni olyankor fél óra múlva szinte hajszál pontosan felkel. Ugye nekünk ilyenkor lenne időnk egymásra, filmet nézni vagy csak nyugiban beszélgetni. De a baba egy fél órával az elalvás után felkel... Akkor jön még egy negyed óra visszaaltatás. És utána általában már kibírja éjfél-hajnali 1-ig felkelés nélkül. De ez így is nagyon durva... Tényleg alig van időnk bármi másra...
Mert persze, biztos jön a foga és azért ilyen... Ezt el is fogadom. Na de folyamatosan? Hónapok óta minden egyes napon? Azt nem hinném. Észre lehet venni amikor baja van a fogával. Olyankor tényleg hisztisebb és egész nap a szájában turkál. Tehát látni melyik nap fáj neki, melyik nap nem. De az alvást konkrétan ez sem befolyásolja...Úgyhogy nem tudom mi legyen... A pici egészséges. Jó húsban van, jó kedvű, vidám és ugye igen élénk. :) Ellenben mi már kevésbé. Az állandó forgolódása és éjszakai felkelései miatt mi sem alszunk jól. Ami most enyhe kifejezés volt. Május(!) óta, most novemberben volt az első olyan alkalom, hogy megtudtunk nézni az asszonnyal egy filmet! Persze két részletben, de végigtudtuk nézni!
Szóval nem tudom mit csináljunk aminek lenne értelme és még nem próbáltuk ki. Homeopátiás bogyókat ne ajánljatok. :) Attól csak az én vérnyomásom megy fel. :)
Igazából nem is várok érdemi megoldást. Csak leírtam hogy ez van...

(#726) föccer válasza Dany007 (#725) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, az ilyenre nem igazán lehet mit mondani/írni.

Ne vigyétek 8-kor aludni, csak 10 kor. Hátha akkor kapásból elalszik :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#727) Dany007 válasza föccer (#726) üzenetére


Dany007
veterán

Az a poén, hogy ezt már majdnem próbáltuk. :)
Hogy ne 8-kor vittük, hanem 9-kor. És a 1,5-2 órás altatási időt akkor is "betartotta". =/ Tehát 11-kor aludt el...
Tudom, hogy nem lehet mit mondani. :) Csak kiírtam magamból... =/

(#728) Padisah válasza Dany007 (#727) üzenetére


Padisah
tag

Hát részvétem, erre tényleg nem tudok mit mondani. Mi az etetéssel járunk canossát, na de az csak másfél óra egy nap.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#729) Dany007 válasza Padisah (#728) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönjük! :) Az etetés se a legtökéletesebb, de az még elmegy. Plusz azt tényleg rá lehet fogni a fogára. Van amikor megeszi az adott kaját van amikor nem. Mostanában szinten minden kaját elsőre elutasít... Majd mikor belekényszerítünk egy falatot, utána simán megeszi az egészet... Persze ez se megy mindig, elég sok kaját kellet kiborítani emiatt. Párom gyakran már kétféle kaját csinál neki ebédre, és akkor talán az egyiket megeszi.

Ami az alvást illeti tényleg katasztrófa. Már azon gondolkodtunk, hogy visszahozzuk a rácsos ágyat és bent hagyjuk megint sírni. Becsukjuk az ajtót és a filmet addig hangosítjuk hogy pont ne halljuk meg hogy sír... :U Aztán majd csak megunja és elalszik... Mást már nem tudunk, mert így egyszerűen nincs életünk. Nincs egymásra 1 szabad óránk, se filmnézés se semmi...
Most is párom altatja már este 8 óta. És hallom hogy sikogat meg hisztizik a gyerek... Pedig délután csak 1,5 órát aludt - legalább ma aludt - . Fél 3-kor kelt. Egész délután / este fukozott, játszottunk, voltunk kint is... Rutinnak megfelelően megetettük este, majd fürdetés majd alvás ahogy szoktuk... De még mindig nem alszik.
Biztos elrontottunk valamit valamikor... de fogalmunk sincs mit.

Azt, hogy mellettünk alszik el, azt akkor kezdtük mikor egyik éjjel csakúgy nem aludt vissza a hajnali 3 órási szopizás után. Hanem felállt az ágyában és elkezdett full hangerőn gagyogni, sikogatni meg énekelni... Én meg ugye reggel 6-kor kelek, megyek melózni... kell az alvás. Mivel nincs külön szobánk neki csak az volt a megoldás hogy magunkhoz vesszük mert úgy elaludt. Aztán utána pár napig megint aludt normálisan...
Aztán egy héttel később megint nem aludt vissza hajnal 3 környékén... Hiába fektettük vissza, egyből felkelt és folytatta a sikogatást, gagyogást... Most mit tudok csinálni ilyenkor? Szóval így kezdődött az egész... De igazából akkoriban még nem volt ilyen rossz alvó. Annyit értünk el ezzel hogy csak velünk volt hajlandó elaludni. De legalább fél-1 óra alatt elaludt. Este 9-től általában miénk volt az este... De most már ez sincs meg...
Persze volt már olyan, hogy végkimerülésében elaludt a pici ülve... Akkor se aludt délután, majd estefelé még utolsó erejével felkertészkedett az ölembe és ott ülve elaludt. :) Na de ne mondja már nekem senki, hogy az normális hogy a gyerek végkimerülésig kell hajszolni minden egyes nap hogy normálisan elaludjon? Mert az biztos hogy nem egészséges...
A poén meg, hogy utána fél -1 órával mindig megébred... ilyenkor egy fél órás újraaltatás megy aztán akkor már alszik 1-2 órát folyamatosan.

(#730) V.Stryker válasza Dany007 (#729) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Üdv Mindenkinek!

Rég voltam erre, de látom mindenki túlélte a világvégét, gyarapodnak a csöpségek és a nindzsák is feltűntek! :)

Először is boldog karit mindenkinek!

Danny007 megértem a bosszuságot, nekem a 4 hónapos lányom csinálja ezt, napközben szinte semmit az égvilágon nem alszik, max egy fél órát kétszer és kész. Éjszaka mondjuk este nyolctól reggel 6-7 -ig húzza, néhány cumi utáni vagy álombeli felsírástól eltekintve. De napközben szinte semmi. Egyszerűen nem hajlandó aludni. Tegnap a hintában ülve elaludt olyan fáradt volt, bevittük az ágyába és egy fél óra nem kellett, már felkelt és sírt. :Y MOndjuk úgy néz ki, hogy jön a foga...talán ettől.

Igazából saját magam jut eszembe róla. Én hogy pici koromba mennyit aludtam azt nem tudom, de az oviban soha semmit. A délutáni alvást simán "áttempóztam", behunytam a szemem és úgy csináltam, mintha aludnék vagy hazavitettem magam délben a szomszéd gyerek szüleivel. :DDD És a mai napig nem szeretek napközben aludni. Van hogy sikerül, de mikor megébredek, tök idegbeteg vagyok, hogy elcsesztem a napot.

Poén fotó a fürdetésről. :DDD

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#731) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Felmerült bennem egy kérdés,nem találtam ilyen baba topicot,ha van kérnék egy útvonalat.
Amúgy a kérdés az lenne,hogy a Párom úgy altatja a pöcsöst,hogy lekapcsolja a szobában a nagyvillanyt és csak egy kis asztali világít a szoba másik felében,de van hogy a kicsi fél-háromnegyed órát is még ébren van játszik nézelődik gagyog.
Kérdés az lenne,hogy a félhomály nem e ártalmas a látására.
Kiskoromban mindig mondták nekem is,hogy ne olvassak félhomályban stb...
Ébrenlét alatt legyen neki teljes fény vagy mindegy???
Ez a félhomály egyébként marad neki reggelig mert ha felébred éjszaka ne féljen a sötétben.
6 hónapos.

Előre is köszönöm!

Mr.Brightside

(#732) föccer válasza Pocee (#731) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem lesz baja, ne aggódj.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#733) ruti válasza Pocee (#731) üzenetére


ruti
Közösségépítő

mi úgy szoktattuk őket, hogy max. egy dugaljba kerülő éjszakai fény ("irányfény") legyen a aszobájukban, ami azért jó, mert ha megébred, tud tájékozódni, illetve amikor te bekukkantasz a szobába, látod h pl. ki van-e takarózva, stb...

az asztali lámpa szerintem sok, a későbbiekben sötétítsetek, hogy inkább a sötétet szokja meg éjszakára

a látására biztos nem ártalmas, de inkább nappal nézelődjön, mint alvás helyett :)

--

amúgy amikor majd később elkezdődik az éjszakai/hajnali átjárkálás a Ti ágyatokba, akkor meg a közlekedő úton szintén legyen minimális fényforrás, éjszakai fény...
egyébként megfigyeltem, 100x jobban látnak sötétben, mint a felnőttek, jönnek-mennek, nem félnek

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#734) kraftxld válasza Dany007 (#729) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Olvasd el ezt :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#735) Dany007 válasza kraftxld (#734) üzenetére


Dany007
veterán

Hoppá! Köszi! Letöltöttem, belenéztem. Átadtam asszonynak olvasásra! ;]
Reméljük lesz benne valami ami működik.
A helyzet annyiban változott, hogy a pici már napközben nem szopizik... Csak este és éjjel... Ez talán kezdete lehet az éjszakai leszoktatásnak és így az éjszaka végigalvásának is.

(#736) föccer


föccer
nagyúr

A kislány az utóbbi pár héten vadul elkezdte dobálni a játékokat. Oda se néz és méterekre elhajítja a háta mögé. El nem tudom képzelni, hogy hogyan találta ki, de jó volna hamar leszoktatni róla. Esetleg valami ötlet, hogy hogyan lehetne megtanítani, hogy nem jó?
:R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#737) Dany007 válasza föccer (#736) üzenetére


Dany007
veterán

Oh nekünk már hónapok óta dobál mindent. Sőt, inkább most kezd talán leszokni róla. Járókából pl mindent azonnal kidobál amint berakjuk. Arra kell vigyázni nehogy magára dobja a cuccost. Nekünk már csinálta, hogy a műanyag kockát feldobta jó magasra aztán visszaesett a fejére. :)
De ugyanezt csinálja pl az etetőszékben is. Amit véletlenül közelbe hagyunk az mind repül! :D
Nem hinném hogy le lehet szoktatni... Majd megtanulja. :)

(#738) mpierre válasza föccer (#736) üzenetére


mpierre
veterán

Rájött, hogy uralkodhat a tárgyak felett. Azt csinálja a játék, amit ő akar. Jelesül repülni. Pár hónap és leszokik.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#739) föccer válasza mpierre (#738) üzenetére


föccer
nagyúr

Remélem. Most már tudom, hogy mi a legnagyobb hátránya a nagy képernyős tv-nek :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#740) mpierre válasza föccer (#739) üzenetére


mpierre
veterán

Úúúúúúú... Bakker. Erre nem is gondoltam. Nekünk akkor egy 73cm-s ion ágyú volt panáéktól. Annak nem számított, mi koppant rajta.
Esetleg: Az eldobott játékok közül néhány "elmegy"?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#741) kraftxld válasza Dany007 (#735) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekünk teljesen bevált a dolog :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#742) Dany007 válasza kraftxld (#741) üzenetére


Dany007
veterán

El is felejtettem véleményt mondani! :)
Szóval mi is beleolvastunk a könyvbe. De az a helyzet, hogy azt a módszert amit benne ajánlanak és kifejtenek már ismertük. Ki is próbáltuk többször is, de teljesen hatástalan. Lehet kisebb korban még bejön, bár mi se most próbáltuk először, de nem működik.
Konkrétan erre a hagyd bent bőgni aztán majd elalszik taktikára gondolok. Illetve ennek részletes "megoldásai". Próbáltuk, nem is egyszer... de ez a baba nem hagyja abba a bőgést. :) Képes volt több, mint 2 órán át bőgni...

@föccer: uuuh! :D mondjuk én a TV közelébe se engedem... Azt is próbálta már tapicskolni mint a telefont... :U Pedig az úgy nem megy. A dobálózás nálunk korlátozódik a nagyobb játékkupacok környékére. A TV és annak környéke a HTPC szent és sérthetetlen mindenki számára. :)

(#743) Pocee


Pocee
senior tag

Srácok van hiteles hihető tapasztalat a fogzást segítő borostyánköves nyaklánccal kapcsolatban??
Én nem hiszek az ilyen dolgokban,párom akarja kipróbálni,kell neki engednem mert tényleg jó vagy baromság az egész?

Mr.Brightside

(#744) föccer válasza Pocee (#743) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, szerintem kamu az eész, de a neten biztosan, hogy elég sok "bizonyítékot" lehet rá találni. Mint hogy arra is, hogy a holdra szállás csak megrendezett volt, meg hogy a Magyarok a Marsról érkeztek. :)

Valami gond van a kicsivel? A fogzás már csak ilyen, nyűgös és hosszas folyamat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#745) kraftxld válasza Pocee (#743) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekünk is van, szerintem is 100%-ban sarlatán technológia. Bár mostanában kezdett jönni a foga, de a nyaklánc előtt is nyáladzott mint a fene :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#746) mpierre válasza Pocee (#743) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor konkrét tapasztalat:
- Borostyán: Tévhit, tévedés hogy a fogra való. Elsősorban torok gondokra használható. Ez azért messzebb van a fogaktól. Próba volt, nem nyert.

Ami bejött:
- Dentinox gél. Fogzás által érintett íny részt kell bekenni vele. Lidocain tartalmú. Inkább iztelen, enyhén kamillás, hűsít.
- Viburcol homeopátiás kúp. Erős fogzási fájdalmak, nyugtalanság, esetleg hőemelkedés esetén, oltások után is adható. Mondhatni fájdalomcsillapító, nyugtalan esetekre tökéletes babáknak. (Nem nyugtató!) Estére javallott beadni - tapasztalat - mert aluszékony lesz a baba.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#747) Mika1227 válasza Pocee (#743) üzenetére


Mika1227
őstag

Szerintem nyugodtan ki lehet próbálni, ártani nem árt, legfeljebb nem használ semmit, veszteni való nincs!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#748) Dany007 válasza Pocee (#743) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek a többiekkel. Bullshit az egész.
Nem azért mondom mert kipróbáltam, hanem mert tudom. Kb annyit ér, mint a 10 ezer forintos energiakarkötő... :U

(#749) Pocee


Pocee
senior tag

Mennyire kell aggódni ha a 7 hónapos férfink nem fordul még magától,az év utolsó napján hasról egyszer jobbra,egyszer balra elfordult de azóta sem,hátról hasra még meg sem próbálja.
A párom ragaszkodik a masszáshoz segíthet valamit?
Nem örülök neki mert a kicsi végig üvőlt a masszázs alatt.
A kicsi nincs lebénulva nincs izombetegsége,ezt csak azért írom le,hogy nem ezért nem fordul.
Sztem csak lusta és kész.
De kérdés hogy 7 hónapos korára csinálnia kellene vagy sem.

Mr.Brightside

(#750) föccer válasza Pocee (#749) üzenetére


föccer
nagyúr

Az én lányom is nagyon késön krzdett el forogni, kúszni, mászni. Megkérdezem asszonyt, hogy mikor kezdte el. A masszást akkor tartom fontosabbnak, ha semmi más mozgást sem csinál, vagy csak nagyon keveset. Ha rugkapál, meg a fölé lógatott játékkal játszik, akkor nagy baja nem lehet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.