Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) AMD Power válasza twine (#1896) üzenetére


AMD Power
titán

Szét fogja szedni a lakást. Én attól a korszakuktól félek a legjobban.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1902) Ghoosty válasza AMD Power (#1901) üzenetére


Ghoosty
őstag

Én eddig 8 gyerekből tudok kiindulni.(ebből csak 1 saját, a másik még csak tolat) Ahol megvolt az odafigyelés és a határozottság, hogy mit szabad és mit nem, ott nem volt szétpakolás. Persze próbálkozások mindig voltak ezért a törékenyt mi is mindig elpakoltuk, de direkt hagytunk olyan dolgokat, amit szabad pakolni. Így soha nem volt ebből gond. Néha persze rá kellett szólni, meg volt, hogy rácsaptunk a kezére, de hamar megtanulta, mert sikerült következetesnek lenni.

(#1903) AMD Power válasza Ghoosty (#1902) üzenetére


AMD Power
titán

Ha ezt így ezzel a dologgal meglehet oldani akkor nem lesz probléma. Én eleve elég szigorú vagyok. És "sajnos" a saját gyerekemmel már még inkább az leszek. Asszony is mondta ,hogy nem lesz nálunk olyan probléma mint az első gyerekével (ő most 20 éves , apja az meg 0 volt mint nevelés). Minden volt csak szigor nem. Ez miatt amúgy is vannak nálunk ütközések. Nálunk ilyen nem lesz!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1904) twine válasza AMD Power (#1901) üzenetére


twine
addikt

Indulnak a bajok...(persze egyben irtó büszke is vagyok a mozgására)
Asszony most írt, hogy kimászott a bébikompból a gyerek...
Eddig az az egy "biztos pontunk" volt,,ha volt egy 5 mp-es dolgunk....beraktuk, és tudtuk hogy nem fog leesni, betörni a fejét, etc,,etc,,,ez most megszűnt... :(( :D

Igen a következetesség fontos,,,szerintem abból nálunk sincs hiány szerencsére...
És próbálunk neki nagyon sokat beszélni, hogy minél előbb értse, amit mondunk,,
Azt ,hogy "nem szabad, gyere el onnan" már érti,,,persze előfordul hogy lesz@rja... :DDD
De olyankor próbáljuk elterelni a figyelmét, vagy végső esetben elhozni az adott helyről...
Anyáméknak is mondtam (előfordul hogy vigyáznak rá) hogy ha olyasmit csinál, ne egyből ugorjanak oda, és szó nélkül hozzák el "onnan", hanem mondják neki mit csináljon,,,mert ha nem beszélnek hozzá,,,később fogja megtanulni....

Először ez is furcsa volt,,, hogy "mindent",de szinte tényleg mindent mondok neki mi történik a környezetünkben...(ez felnőttként agyrém,,,) de hiszem, hogy ezzel jót teszek,és hamarabb fejlődik,,,, :U

(#1905) jerry311 válasza twine (#1904) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ugyan már, sokkal meghittebb, WC-n ülve, a gyerekkel szemezni, mint tudni, hogy ott fekszik egyedül egy hordozóban. Ne mondd hogy nem! ;]

(#1906) twine válasza jerry311 (#1905) üzenetére


twine
addikt

Annál már csak az a durvább mikor állok a wc előtt, "megnyitom a csapot" és hallom,, hogy jön!
Imádkozás indul, hogy ne érjen be idő előtt, de abban a pillanatban már bent is van és a két lábam között próbál benézni a wc-be... :Y
Két lehetőség van vagy nyomok egy komoly "zorro jelet" sárgával a falra és kitessékelem,,,
vagy,,,és szerencsére ez történt,,,sikerül úgy, és olyan pillanat alatt elzárni a "csapot" félidőben, hogy magam sem tudtam, hogy ilyenre képes vagyok... :DDD :DDD

Csodás dolog a gyermeknevelés :/ :D

[ Szerkesztve ]

(#1907) Melack válasza twine (#1906) üzenetére


Melack
veterán

Kész, itt visítok a munkahelyen mint a vágásra vitt malac :R :C

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1908) Dany007 válasza twine (#1906) üzenetére


Dany007
veterán

"Imádkozás indul, hogy ne érjen be idő előtt, de abban a pillanatban már bent is van és a két lábam között próbál benézni a wc-be... "

Áááh ez nagyon ismerős! :D Nálunk is van / volt ilyen! :D

(#1909) Vladi válasza twine (#1906) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azta... :DD Oké akkor felírom a listára: görbölő a budiajtóra. :DDD

A beszédet jól csinálod. Ahhoz, hogy a gyerek megtanuljon beszélni semmi más nem kell, csak sok nyelvi ingerlés. Normálisan is, meg gyerek nyelven is, mindenhogy. De ez soha ne legyen tv!!

majd lesz egy életkor, olyan 2-6-ig, amikor brutálisan tanulja a nyelvet, napi 150-200 szó! :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1910) Ghoosty válasza twine (#1904) üzenetére


Ghoosty
őstag

Én a veszélyes, de nem életveszélyes dolgokat úgy próbálom meg velük kezelni, hogy hagyom, hogy csinálja és megmutatom, hogy hogyan biztonságosabb és ott vagyok mellette, mégse jól sülne el. Mivel tudom, hogy úgyis megcsinálja előbb utóbb, ezért jobb, ha ott vagyok, mint ha egyedül próbálja megcsinálni. Azon a véleményen vagyok, hogy nem tudom megvédeni mindentől, ezért megtanítom rá, hogy védje meg magát. Jelen esetben pl egy orra eséstől. Remélem azért érthető és nem tűnök őrültnek. :)

Vladi:

"De ez soha ne legyen tv!!"

Ez szerintem már a ló túloldala. Nem hiszem, hogy heti néhány alkalommal néhány rész Pl. Bogyó és Babóca bármilyen negatív hatása lehet a fejlődésére.

(#1911) twine

Egyszer engem is kizárt a kislányom. Terasz ajtó szintén. De ilyen ablak jellegű a kilincse, tehát ha oldalt áll, akkor van nyitva, ha le van húzva, akkor meg zárva.
Kimentem, szintén behúztam, hogy a hideg ne menjen be. Nem jött utánam, csak nézett. Amikor látta, hogy jövök be, segíteni akart, rákapaszkodott a kilincsre, hogy kinyissa az ajtót, de ezzel pont bezárta. Próbáltam neki ajtón keresztül mondani, hogy felfelé tolja, de nem értette, (meg szerintem nem is volt elég erős hozzá) mert eddig a kilincs nem így működött. Aztán eltört a mécses, de szerencsére a feleségem otthon volt. Nézte is, hogy miért vagyok olyan szemét, hogy az ablakból bámulom, hogy keservesen sír a lányom, aztán csak beengedett.

[ Szerkesztve ]

(#1911) twine válasza Vladi (#1909) üzenetére


twine
addikt

persze be is zárhatnám az ajtót,,de annak is megvan a maga hátránya...
A napokban pld. este egy szál alsógatyában "zárt ki" a gyerek...
Kiszaladtam a szeméttel a kukához a teraszajtón, amit behúztam magam után, hogy ne ömöljön be a hideg, hiszen lefagy a gyerek...ő viszont odamászott, és nézett kifelé apa után,,,apa meg nem tudta benyomni az ajtót, mert rászorítottam volna a lábára, amit ő nem volt hajlandó elvenni onnan....
Néztünk egymásra kérdőn, hogy mi legyen,,de szerencsére eszembe jutott, hogy van menekülő útvonalam, balról a harmadik vakondtúrásban egy pótkulcs ami a főbejáratot nyitja...

szóval az ajtókra vigyázni kell, nincs e mögötte gyerek, mert könnyen odaszorítod az ujjacskáját, hanyatt lököd,,,stb...
Nem véletlen marad nyitva a wc ajtó ;) :)

(#1910) Ghoosty:
:R
"Remélem azért érthető és nem tűnök őrültnek."

Nem, nem, épp ellenkezőleg ;) Hasonló az álláspontunk,,,
Az anyját a szívroham kerülgeti mikor azt "tanítom" a srácnak pld. hogyan boruljon a kanapéról,,, :D
Kézzel alátámasztva, mint ahogy az edzőim csinálták mikor szertornáztam... :K

[ Szerkesztve ]

(#1912) jerry311 válasza twine (#1911) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez lenne a normális. (szerintem)
Én is vagy hagyom hogy csinálja vagy segítek neki, a lényeg hogy tanuljon belőle, fejlődjön.

(#1913) Vladi válasza Ghoosty (#1910) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mondom: ez. A gyerek nevelése ne a tv legyen, ezt akartam írni.

Sok szülőnél látom, hogy leteszi a 2-3-4 éves gyerekté a tv elé és kész, meg van oldva. :(

(#1911) twine:

persze, mert még nem tudja a testhatárait teljesen felmérni. Keresztfiam csinálta azt a galambdúcnál:
be akart a rács alatt nyúlni. Benyúlt. Aztán nem lefelé húzta a kezét hanem felfelé. persze, hogy beakadt. :Y
Megfogtam, lenyomtam neki és úgy húztam ki.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1914) AMD Power válasza Vladi (#1913) üzenetére


AMD Power
titán

Azok nem szülők. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1915) Ghoosty válasza jerry311 (#1912) üzenetére


Ghoosty
őstag

"Ez lenne a normális. (szerintem)"

A játszótéren, mindenki csúszdázott, de Tünde még nem tudott felmászni (1,5 éves volt), mert olyan volt a kialakítása. Fogtam felraktam a várba ahonnan indult a csúszda és folyamatosan utasítgattam, hogy hogyan és mikor induljon el. Alul meg vártam.
Páran rosszallóan néztek rám, mert az ő gyerekük is akart volna, de szerintük ez túl veszélyes. Volt aki szólt a feleségemnek, hogy miért engedi meg nekem.
Pedig egyetlen egy baleset történhetett volna, ha a gyerek mikor már várom a csúszda végén és gyorsan felkel és futással elindul, hogy leugorjon a másik felén. (kb 0 valószínűségű esemény.)

Szóval sokaknak nagyon nem normális.

(#1916) this is life válasza twine (#1911) üzenetére


this is life
Ármester

Koszi a gratulaciot picurkamhoz, a kep is amit kozkincse tettel nagyon jo, de a sztorik leirasaval is nagyon jol leirod a lenyeget :) a kizarosdi nekem is osszejott, cigizni ki az erkelyre, gyerek az ajtohoz maszik , cigi megvolt en meg kint didergek mert nem tudok a gyerkoc miatt bemenni.. wc-ni egyedul, na az se konnyu , ha bezarom az ajtot nyafog ha nyitva marad bekuszik, majd probalna felallni... ilyenkor johet a kiimadkozasa, hogy felallhassak vegre. Lassan a furdes is maceras megyek furdeni es o is jonne. Ezzel nem lenne gond de nem akarjuk minden nap furdetni(kicsit szaraz a bore). Mienk 12 honapos, az agyon imad hatast dobni, na mikor ezt a foldon tette meg volt siras, parom ledermedve jaj mi tortent... de hat ezen at kell esni, de az se volt gyenge mikor pelussal a fejen szaladgalt negykezlab az etkezobe, probaltunk ra figyelni de a vege megint kocc lett. Ja es igaz a mondas hogy a lonak 4 laba van egis megbotlik, picur negykezlab kozlekedik es meg igy is sikerul neha a nagy sietsegbe elesnie.... 5 foga van de ugy tudja csikorgatni hogy van akit a frasz kerulget tole.

Fiuk akik a szules elott alltok kitartas es sok energia a kovetkezo honapokra.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1917) hdman válasza this is life (#1916) üzenetére


hdman
őstag

A sorstarsak neveben koszi :))

Jok voltak az elmult hsz-ek! :R

Sopron city :)

(#1918) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nálunk az utód épp tegnap fektetett le egy kb 10 cm hosszú barna kábelt a hotelszoba közepére a szőnyegre mikor épp tusolásra várt és elfordultam 30 mp-re :D
Még szerencse, hogy elég stabil halmazállapotú volt így könnyen megoldottuk a problémát :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1919) föccer válasza kraftxld (#1918) üzenetére


föccer
nagyúr

LOL :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1920) this is life válasza kraftxld (#1918) üzenetére


this is life
Ármester

Gondold el milyen arcot vagtal volna ha ugyanez feher szonyegen es hasmenessel :DDD .

Van ismim akinek a kisfia anno a kabelt vitte oda a szuleihez, nezd anyu kakiltam :)

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1921) hdman válasza this is life (#1920) üzenetére


hdman
őstag

Az sem rossz :DDD

Mi olyat lattunk, hogy a tescoban a gyerek kiabalta, h anyu fingottam. Szegeny nem gyozte csititani a gyereket :))

Sopron city :)

(#1922) kraftxld válasza this is life (#1920) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor azért kicsit morcosabb lettem volna, mert amúgyis letagadtuk a gyereket, hogy megkapjuk a szobát :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1923) föccer válasza kraftxld (#1922) üzenetére


föccer
nagyúr

A bőröndbe vittétek be, vagy mi a szösz? :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1924) Melack válasza föccer (#1923) üzenetére


Melack
veterán

Hasbeszélő baba? :U

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1925) this is life válasza kraftxld (#1922) üzenetére


this is life
Ármester

A kabat ala rejtettetek a gyermeketeket? :) Hala az egn2k az en csemetem meg klyen teren nem villantott, de majd idovel erre is sor kerul.

Mit ne mondjak de jo,hogy eltelt mar 1 ev a szuletese ota, az eleje kicsit megterhelo volt,3 oarnkenti etetes es tsai miatt, de 5 honqpos koratol ejszaka 6-7 orat aludt at, 10 honapos kortol pedig 12 ora ... isteni termeszetu, egy2dul csak a hajmosas a fekve pelenkazas es a labujj korom vagasa remalom, ketten kellunk hozza.

Hdman,Amdpower erot gyujteni :) es kitartas a 4 honaptol sokkal konnyebb lesz minden :) pontosan masabb.... mar hallom ahogy vagjatok a centit a hatra levo par nap miatt.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1926) kraftxld válasza föccer (#1923) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az internetes foglalásnál csak a két felnőttet jelöltem be aztán miután megkaptam a kulcsot külön-külön mentünk be :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1927) Melack válasza kraftxld (#1926) üzenetére


Melack
veterán

Nah várj, ezt nem értem....

A szálloda ennyire nem volt "gyerekbarát"?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1928) kraftxld válasza Melack (#1927) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az online foglalásnál ha beütöttem, hogy van egy gyerek akkor csak a 2 szobás apartmanokat dobta fel, a sima studiót nem ami pl bőven elég nekünk a másfél évessel, meg hordozható kiságy is van nálunk, mert már a 3. hete megyünk :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1929) Vladi válasza Melack (#1927) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mo-on sajna nem elég gyerekbarátok. Elvileg adnak egy gyerekágyat +3000 Ft-ért és kész. Mármint fejlettebb országban.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1930) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

A nagy eltűNŐ. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1931) this is life válasza BioNiCMaN (#1930) üzenetére


this is life
Ármester

Nagyon aranyos gyermeked van!!!

Jujjj az a hasas a vegen ....nem sirt utana?

A szulinapos gyerkocoknek igy illik kinezni :DDD [link]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1932) AMD Power


AMD Power
titán

Holnap reggel 6:45-re megyünk be. Mondta a doki,hogy több császáros is lesz. Így nem tudja megmondani ,hogy mi , mikor kerülünk sorra. Izgulok mint az állat! :R :K :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1933) Vladi válasza AMD Power (#1932) üzenetére


Vladi
nagyúr

Atyaág! Sok sikert! :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1934) mefistofeles

Na üdv (újra) a díszes társaságnak!
AMD Power (1903): Azért arra ne fogadj, hogy szigorú leszel a gyerekkel! (ezt úgy sem tudhatod előre, mindegy milyen vagy egyébként a gyermeked az MÁS, hidd el) Majd meglátod, ha igazi apuka vagy akkor elolvadsz egy nevetésétől, kacsintásától is. Egyébként szerintem nem szigorúnak kell lenni, hanem határozottnak és következetesnek. Az éppen elég és épp elég nehéz is.....

Amúgy grat és minden jót holnapra! :C
A császárnak , megvannak az előnyei és a hátrányai (tudnék mesélni, két fiam van, mindkettő "császáros") egészség legyen a többi meg jön magától!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1935) jerry311 válasza AMD Power (#1932) üzenetére


jerry311
nagyúr

De csaszar? :(
Biztos? :F

(#1936) mefistofeles válasza jerry311 (#1935) üzenetére

Hidd el a császárnak ugyanúgy megvannak az előnyei mint a "normális" szülésnek.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1937) gabx76


gabx76
senior tag

Sziasztok!

Kicsit szégyellem, de csak most találtam erre a topikra, holott 02.02-án lesz egy éve, hogy csatlakoztam az apukák táborához. Egy biztos, este szépen végigolvasom majd a sztorikat, kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra!

Ő lenne az én szemem fénye, (Hirtelen csak ilyen FB-os kép van kéznél) akire nagyon büszke vagyok, mert nagyon szépen fejlődik, kiegyensúlyozott, és a vártnál jóval kevesebb problémával vészeltük át ezt a boldog első évet!

(#1938) twine válasza mefistofeles (#1936) üzenetére


twine
addikt

+1
Kicsit kiborított a magánéletben mindkettőnket a feleségemmel az, ahogy az emberek állnak a császárhoz...
Nálunk is az volt...egyrészt az a fajta "szájhúzás" amit tapasztaltunk,,másrészt az indiszkréció,,, :( alig akadt olyan ember aki nem kérdezett rá, hogy "miért"?
Érdekes ha, nekünk azt mondja valaki, hogy császár, nem kérdezzük meg miért,,tudomásul vesszük,és jó egészséget kívánunk a gyermekáldáshoz.... :U
És csatlakoznék a kollégához... megvan ennek is az előnyei,,,gondolom a hátrányai is,,,de bevallom, mi csak az előnyeit láttuk...Ha nem muszáj férfiként én most nem kezdem el taglalni.,,,egy biztos,,,;
Amikor nekünk mondta a doki, hogy "csaszi" lesz,,mindketten örültünk...

(#1932) AMD Power:
Kitartás,,,és "nyugalom" ;)
Én mondhatni végig nézhettem a csaszit...egy üvegfal mögül...
kérdezte a hölgy aki mellettem állt(akinek először átadják a csecsemőt, és lefürdeti etc).....hogy mi olyan vicces!?
Aztán rájött mikor alig tudtam válaszolni, hogy a hang nem nevetéstől volt :DDD
Magam sem tudtam, nevetek,vagy sírok,vagy mindjárt összesem az izgalomtól...
Pedig, nagyon "lazán pályáztam be" a helyiségbe...
de kifelé már könnyekkel jöttem :B :D

[ Szerkesztve ]

(#1939) mefistofeles válasza twine (#1938) üzenetére

Az még csak a jéghegy csúcsa, hogy "férfiként" milyen előnyei vannak de pl. a szülés körüli komplikációk esélye is lényegesen kisebb a babát érő traumáról és veszélyekről nem is beszélve.
Az egyetlen komoly ellenérv, hogy esetleg nem indulnak be bizonyos homonális folyamatok az anyukánál és ez miatt pl. később kezdődik meg a tej termelés. Szerencsére nálunk ezzel sem volt gond....

Hihetetlen élmény volt mindkét fiamnál..... Nem vagyok egy "cukorbaba" érzékeny típus de életemben nem bőgtem annyit mint a két kisördög születésekor....természetesen örömömben....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1940) twine válasza mefistofeles (#1939) üzenetére


twine
addikt

Mindenben egyetértünk,,, :R
kicsit félre érthető voltam,,,hogy "férfiként nem taglalom",,az alatt arra gondoltam,,,hogy nem érzek jogot arra, hogy én részletezzem azt ,amit a feleségem élt meg... ;)
Meg valahogy amúgy sem szoktam ezt részletezni,,,,

A "csaszi" nem ördögtől való,,, :D

[ Szerkesztve ]

(#1941) AMD Power válasza mefistofeles (#1939) üzenetére


AMD Power
titán

Bőgés az lesz. Nem is kétséges. Pedig én a saját apám temetésen sem sírtam. Pedig szerettem. De én ilyen vagyok. Most lesz sírás az nem is kérdéses. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1942) Vladi válasza AMD Power (#1941) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ezaz! Ereszd ki, légy férfi! :C

Furcsa azért így szülni, hogy tudod, hogy 6.45-kor mész be... tervezetten zajlanak a dolgok.

Emlékszem amikor nővérem szült, szólt a sógornak, hogy: Sanyi ma már ne nagyon fesd a redőnyt, mert megyünk szülni. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1943) AMD Power válasza Vladi (#1942) üzenetére


AMD Power
titán

Mi is most pont erről beszélgetünk... :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1944) hdman válasza AMD Power (#1932) üzenetére


hdman
őstag

Hajraaaa, holnap apa leszel :))

Majd itt is jelentkezz, hogy minden rendben van-e.

Nalunk Anya holnap tolti a 39.et, de mar ket napja faj a hasa, ossze vissza nyomja magat a kisember.

Ugy erzem, a heten nalunk is elomaszik a mokuska :)

Sopron city :)

(#1945) AMD Power válasza hdman (#1944) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk is már azt elmúlt 1 hétben nagyon durva szenvedés van/volt már. Párom már Nagyon várja ,hogy kint legyen a kis pocaklakó!:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1946) jerry311


jerry311
nagyúr

Tolem aztan mindenki ugy szul, ahogy akar, azt sem kerdezem miert, nem is erdekel.
De azt minden csaszarostol megkerdem, hogy jol atgondolta-e? Es beerem egy igen/nem valasal is, tenyleg nem erdekelnek az indokok. Mindenesetre en szemely szerint nem vagyok hive az indokolatlan csaszarozasnak. Az nem eleg indok, hogy egy termeszetes szulesnel tobb komplikacio lephet fel, mint csaszarnal.

Azt viszont minkenkepp megkerdem, ha mar ennyire hangoztatjatok, hogy nem ez a legfontosabb, de az ujdonsult apukaknak a csaszar nagyon elonyos, akkor miert csak ezt hozzatok fel az elonyok kozul? Megis csak ez a legfontosabb? :F

(#1947) AMD Power válasza jerry311 (#1946) üzenetére


AMD Power
titán

Az első gyerek is császárral volt (komplikációk léptek fől). Kerek 20 évvel ezelőtt. Most a kora miatt , holnap lesz 40 éves ez miatt is lesz császár.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1948) twine válasza jerry311 (#1946) üzenetére


twine
addikt

Vladi szerintem összefoglalta a lényeget ;)

"tervezetten zajlanak a dolgok." :U
ennyi, és nem több szerintem,,,de ez nekünk pld. nagyon megnyugtató volt

Tuti, hogy ott van az orvos,az az orvos aki előtte minimum 9 hónapja ismeri az asszonyodat "kívülről belülről", és a brigád akinek ott "kell lenni"! nincs pánik, tudod, mikor indulsz, és mi fog történni,,,
Az asszony nem "szenved " órákon át (esete válogatja) ,és nem "pisil maga alá a fájdalomtól",órákon keresztül,,,Nem kell őrjöngenem a nővérekkel, hogy adjanak neki még fájdalomcsillapítót,,,etc..etc....
Valamint a babának is "kényelmesebb" a világra jönni,szvsz...
Mit tudok "ellene" felhozni amit sűrűn hallottam?
-vágás!?
(hát olyan helyen van, és olyan pici, hogy rajtam kívül senki nem látja még strandon sem,,,,)
-utóhatások, későbbi fájdalom,,,
(semmivel nem vigyáztunk jobban asszonyra, mintha természetes úton szült volna,,,hiszen természetes, hogy a kismamára vigyázunk, és nem terheljük)
Ilyen rémtörténetek, hogy megereszkedik a hasa, meg nem lesz izomzata meg ilyenek,,,ezeket meg hagyjuk a horrorfilmekre... :DDD

De hogy tisztába rakjuk,,,én nem a császár mellett kampányolok,,,még ha úgy is tűnik...
Valójában nekünk mindegy volt, hogyan születik az ebihal...
Természetesen vagy csaszival...
Én inkább csak azért mondtam, és írtam le az eddigieket is,, mert nem értem az emberek "ellenérzését" a csaszival kapcsolatban....
(és ez nem neked szól személyesen, hanem általában mindenkinek) ;) :R
Gondolom sokakban még megvan a "gyilkos nagy" függőleges vágás a pocakon, meg ilyenek, amiket régen csináltak az orvosok,,,,azért ma már nem itt tartunk :U
Biztos az általam felhozott "érvekre" is lehet ellent mondani, és ki/megmagyarázni miért jobb és rosszabb egyik a másiknál...
Döntse el, ki, ki, maga,,, :R :R

Én csak azt próbáltam megjegyezni, hogy a császár, nem olyan rossz, mint amennyire az emberek nagy többsége ellenérzésekkel van vele kapcsolatban....sőt :U

[ Szerkesztve ]

(#1949) jerry311 válasza AMD Power (#1947) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ertem en, de mondom, nem erdekelnek az indokok, nem akarok en senkinek sem a maganeleteben turkalni. :N
En csak arra szoktam rakerdezni, hogy jol atgondolta-e.

Egyik kozepiskolai evfolyamtarsam ket csaszar utan a harmadikat termeszetes uton szulte. Igaz beletelt vagy fel evbe, mire talalt egy dokit, aki tamogatja ebben es nem a szokasos lekezelo, arrogans stilusban akarta a harmadik csaszarra is elkuldeni. Igaz, meg csak 30 volt.

Most majdnem megkerdeztem mar, hogy megszuletett-e, de aztan rajottem csak holnap mentek. :B

twine
En inkabb az ellen vagyok, hogy sokan (hozzaerto orvosok kozul is) akkora nagy fekete demonnak festik le a termeszetes szulest, mintha rosszabb nem is tortenhetne a kismamaval meg a gyerekkel 40 het egyuttlet utan. Ehhez kepest a csaszar pedig a megvalto Jezus kepeben tetszeleg.

[ Szerkesztve ]

(#1950) Melack


Melack
veterán

Egy kicsit eltérő téma: GYES/GYEDet még mindig lehet kérni kézbe postás által ideiglenes lakcímre (bejelentett, természetesen).

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.