Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) mpierre válasza Pocee (#749) üzenetére


mpierre
veterán

Keltsd fel az érdeklődését, ami miatt meg kell fordulnia. Egyébként így első körben nem kell aggódni.

Nálunk egy rikító narancssárga egér hozta meg a teljes körű boldogságot. Kb 15 cm-s. Még óvodában is vele volt, sőt a suli első napjaiban ott figyelt az iskolatáskában. Egyszerűen első látásra haverság volt. Így lett Cimbi a neve.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#752) Fernet válasza Pocee (#749) üzenetére


Fernet
senior tag

Szia!

Védőnő mit mondott erre?

Szerintem aggódni nem kell, de a masszázs biztos nem árt neki, eddig csak jókat hallottam róla. Bár ha nagyon sír a gyerek közben...

Ezt találtam a mozgásfejlődéssel kapcsolatban:

Átfordulás 3-6 hónapos kor között valamikor – Egyes babák egyáltalán nem strapálják magukat ezen a téren, inkább kivárnak, a fürgébbek már 3 hónaposan átfordulnak. Mindegy, hogy hányszor fordult már át a baba, hogy rendszeresen csinálja, vagy csak 1-2 alkalommal fordul át, ha egyszer meg tudja csinálni, akkor azt már tudja, csak nem motiválja semmi arra, hogy rendszeresen átforduljon. Majd, ha szüksége lesz rá, gyakrabban fogja csinálni.

Ezek szerint ha nálatok már csinálta egyszer akkor nincs gond, csak lusta. :)
De azért egy szakit kérdezzetek meg, biztos ami biztos...

(#753) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok kedves apukák!

Bár én még nem vagyok klubtag, lenne egy szakmába vágó kérdésem. Autót tervezünk vásárolni, nagyjából középkategóriásat (g astra, focus1 környéke) és családtervezési szempontok miatt nagyon kapacitálnak a kombira, esetleg az ötajtósra (például azért, mert nem fér be a babakocsi).

Ez így szép és jó, de hozott anyagból dolgozunk, jelenleg egyikből sincs olyan, ami megvehető lenne.

Nektek mi a tapasztalatotok, mit tanácsoltok? Milyen az élet fiatal családosként egy közepes lépcsőshátúban mekkora szívóroller egy ilyenbe beleugrani? Meg lehet venni, vagy tényleg inkább hanyagoljam a saját érdekemben és ragaszkodjak a kombihoz? Mire lehet számítani?

(#754) ruti válasza DeFranco (#753) üzenetére


ruti
Közösségépítő

Szia kedves DeFranco! :D

0. Mikor csatlakozol a klubba a doktorbácsi szerint? Ugyen nem ikrek, mert akkor kérdés sincs tovább...

1. Csak a kombi, ha van rá lehetőség! És miért ne lenne, ha egy árban találni.

2. Mi 5 ajtós Fábiával kezdtünk, és célirányosan az ehhez a csomagtartóhoz megfelelő méretre összecsukható babakocsi tervszerű kiválasztásával (ismersz, kicsit körbejártam a témát :)) ) Pár hónap múlva sírtunk egy nagyobbért, mivel a csomagtartó tele volt a babakocsival, az utastér meg csomagokkal. Gáz, ugyanakkor veszélyes. Volt, hogy vittünk babaágyat, kiskádat, stb...

3. G Astra kombi jó...inkább írok 1 privit, de a kérdésedre válaszolva: KOMBI +1

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#755) DeFranco válasza ruti (#754) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az ár egy dolog, az meg hogy hány szarráhajtott, lehazudott kotvány hulladék van a piacon, vagy gtk-ból felállított hibátlanként eladott az meg a másik.

Autó van, jó autó viszont nagyon kevés. Igaz a metszet is szűk, de határolnak az anyagiak meg a (nem túlzó) igények.

A típusba, ilyenekbe most ne menjünk bele (egyelőre) mert az off, a formátum érdekel leginkább, tapasztalatok, első kézből kapott vélemények.

A csatlakozás még várat magára, egyelőre csak tervezünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#756) DeFranco válasza DeFranco (#753) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Senki többet? :F

(#757) föccer válasza DeFranco (#756) üzenetére


föccer
nagyúr

Én mindenképpen a kombit venném, ha ezen kellene törnöm az agyamat, bár tapasztalatom egyikkel sincs, lévén nincs saját autóm, amivel a családot lehetne szállítani.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#758) DeFranco válasza föccer (#757) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem is igazán az a kérdés, hogy melyik a jobb, mert a nagyobb nyilván jobb, hanem hogy mennyire szívás a sedan. Nyilván jobb a kombi azonos feltételek mellett (csak épp nincs rendes a piacon), de ha van egy sedan, az megengedhető-e, vagy totál zárjam ki...

(#759) föccer válasza DeFranco (#758) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha nem akarsz nagyobb útra menni a családdal (máshol éjszakázni), akkor akár jó is lehet egy nagyobb csomagterű sedan. A suzuki swift kategória felejtős, mert abban még a babakocsi sem fér el. De mondjuk egy toyota avensis már bőven jó lehet. Persze inkább abból kellene kiindulni, hogy mi a ráfordítható keret összeg és abból kiválasztani a legjobbat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#760) Pocee válasza DeFranco (#758) üzenetére


Pocee
senior tag

Szia!

Én C-s mercit használok sedant,viszonylag nagy a raktere,a babakocsi kényelmesen befér de bőröndöt nem kell mellérakni.
Talán a hordozható ágy melléfér összecsukva,de akkor egy nagyobb mondjuk sporttáska amivel edzeni jár az ember már nem fér el benne,és ezt úgy mondom,hogy sztem a mercinek elég nagy a csomagtere.
Kanyarodj a kombi felé sztem is...bár egy tetőcsomagtartóval ami azért olcsóbb mint venni egy kombit azért élhetőbb,persze tudom,hogy nem mehetsz mindenhova tetőcsomagtartóval.

Mr.Brightside

(#761) DeFranco válasza Pocee (#760) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mindenhova nem is kell ezeket a cuccokat vinnem. De maga a tetőcsomagtartó jó ötlet :K Ez még akár megoldás is lehet :) Meg tudod mondani, kb. mekkora a csomagtartód (literben)?

szerk: amúgy az álmom egy multipla, nagyon tetszik a kis buta, de sajnos nem az lesz

[ Szerkesztve ]

(#762) Pocee válasza DeFranco (#761) üzenetére


Pocee
senior tag

hát olyan,460liter környéke lehet.
Baszki soha nem hallottam még egy embertől sem,hogy tetszene neki a multipla,de legalább vállalod a másságod ;]

Mr.Brightside

(#763) mpierre válasza DeFranco (#756) üzenetére


mpierre
veterán

5 ajtós verda az aranyközépút. Ha nagyon kell plafonig pakolható. Első kiadású Focus-szal kezdtük a baba szállítmányozást, majd egy Stiloval folytattuk, és a G Astránál tartunk most.
Ha kombi, akkor csak Dodge Magnum méretű jöhetne szóba nálam, de ez más kérdés. Ott a motor is számít.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#764) DeFranco válasza Pocee (#762) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszi :)

@mpierre: focus milyen volt? 5 ajtós? hogy fértetek benne?

(#765) BioNiCMaN válasza DeFranco (#756) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Mi Leonnal nyomjuk. Maradjunk annyiban, hogy a babakocsi nem kevés helyet foglal, de egy egészen nagy bőrönd, a hordozóban a baba és 3 felnőt, szerintem kényelmesen elfért benne. Szerencsére babó majdnem végig aludta mind a 300 km-t 3 hónaposan.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#766) mpierre válasza DeFranco (#764) üzenetére


mpierre
veterán

Igen, 5 ajtós volt. Minimálisan kisebb volt a csomagtartója, mint a G Astráé.

Amúgy ez a hely kérdés babakocsi függő is. A nagy, fekvős bélelt példányból - szeptemberi a csibész - 2 db volt. Egy Pesten, egy anyóséknál. Utána az összecsukhatós babkocsi az összecsukható járókával egyetemben szépen befért az Astra csomagtartójába keresztbe. Utána bement a sport táska, meg a hátizsák. Visszafelé még ezekre ráfért az elemózsia is, ami egy hadseregnek is elég lett volna. Mindezek mellett egy kis kosár, és egy erőlködő is elfér (ülés hátlapon).

Szerk.: A Focus csomeszába is befért ugyanez, de ott nem volt a + egy bevásárló kosár (Bauhausos), amiben a ablakmosó + izzókészlet + eü csomag + stb.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#767) ruti válasza BioNiCMaN (#765) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ha már belementünk a típusokba, az alábbi a saját tapasztalatom:

Fabia 5a - nem fértünk bele
Octavia 5a - ez nagyon jó volt, kombikkal vetekedő pakolhatóság (a Focus 1-től mennyivel drágább?)
Megane II 5a - nem fértünk bele
Golf IV 5a - nem fértünk bele
Megane II Grandtour kombi - a legjobb családi autó
Cruze sedan - viszonylag nagy a csomagtér űrtartalomra, de pakolhatatlan, szűk a nyílás, belelóg a térbe a "zsanér"
Scenic III - egyterű=tehát nincs kérdés és nem kell kompromisszumot kötni :B

konklúzió:
sedan: felejtős, tetőbox meg egy nyűg!
klasszikus 5 ajtós: kompromisszumos jó megoldás !
ferdehátú 5ajtós (pl. Octavia, Mondeo): kombival vetekszik !!
kombi: LV (=Legjobb Választás) !!!
egyterű: ebben azért körül kell nézni, mert egyterűnek mondott pl. a Meriva is, ami nagyon kicsi, és egyterű a Grand Picasso meg a Grand Scenic, amik viszont már kisbuszok

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#768) Dany007


Dany007
veterán

Erősen úgy tűnik, hogy bárányhimlős a gyerek...
Az elmúlt pár hétben igen intenzíven visszük közösségbe a picit, játszóházak meg hasonlók, ezek szerint meglett az eredménye... :)

(#769) föccer válasza Dany007 (#768) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem baj az. Legalább hamar túl vagytok rajta.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#770) Darko válasza Dany007 (#768) üzenetére


Darko
senior tag

Csak a szülők ne kapják el ha még nem voltak, felnőtt korban elég kellemetlen és nyomokat is hagyhat, viszont felnőtteknek létezik valami szer ami csökkenti a lefolyását a hímlőnek.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#771) Dany007 válasza Darko (#770) üzenetére


Dany007
veterán

Nem, szerencsere mindketten voltunk mar baranyhimlosok, igy gond nem lehet.
Am delutan voltunk dokinal, mostmar hivatalosan is baranyhimlos :) De a kiuteseken kivul mas nem latszik rajta. Jokedvu, nem vakarozik... még.

@foccer: nem nincs gond. Mi is orulonk hogy meg bolcsi elott tulvagyubk rajta. Most van mas ami miatt aggodjunk...

(#772) föccer válasza Dany007 (#771) üzenetére


föccer
nagyúr

Most van mas ami miatt aggodjunk...

Ha publikus, akkor ne tartsd magadban, hátha tudunk segíteni...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#773) Dany007 válasza föccer (#772) üzenetére


Dany007
veterán

Hat eleg osszetett. Nem ugy fejlodik a gyerkoc ahogy kene.... Mar 1,5 eves mult. Nem beszel ami nem olyan nagy gond. Viszont ritkan hallgat csak a nevere, meg az utasitasokra. Sok esetben mintha csak a falnak beszelnenk. Nem mutogat még. Futkarozik egesz nap... osszevissza celtalanul. Ha az olembe ultetem nem lehet a szemebe nezni mert mindig elnez mellettem.
Neha ugy tunik mintha nem ertene amit mondunk. Maskor meg ugy hogy erti o csak leszarja...

Aztan multheten voltunk egy kepessegfelmeresen. Ahol vegulis 50%-ot ert el. Ami nem rossz ahhoz kepest h nem beszel (az plusz 20% lett volna meg), de a no szerint is igen szetszort a figyelme. De szte nincs akkora gond, csak figyelemoszpontosito tornara kell jaratni. Mivel tul gyorsan felallt, szinte alig maszott ezert nem fejlodott elegge az idegrendszere...
Szoval majdegyunk ilyen tornara.

Es nem is aggodnek annyira ha tenyleg csak ennyi lenne. Viszont a fenti tunetek az autizmusra is illenek, mint korai jelek. Remelem nem az, de azt eleg nehez diagnosztizalni. Ami ellene szol h amugy jokedvu, mosolygos. Nem zarkozott, erdeklodik a vilag irant. Szereti a torodest es a fizikai kontaktusokat. Esil miota minden nap viszzuk vhova azota gyakrabban nez a szemunkbe is. Eddig az is ritkabb volt.
Szal most ezen aggodunk...

(#774) föccer válasza Dany007 (#773) üzenetére


föccer
nagyúr

Aham, értem. :R

Ezzel kapcsoaltosan küldök egy linket privátban, majd nézd meg.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#775) Dany007 válasza föccer (#774) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm, tanulságos volt! :R

Más.
Azért írtam, hogy a dolog elég összetett, mert:

Igazából nem mondható rá, hogy nem hallgat a nevére, mert van amikor egyértelműen hallgat. Olyan helyzetben is mikor nem látja az anyját vagy engem, háttal van éppen játszik valamivel. Tehát nem a szituációt ismeri fel, hanem konkrétan azt, hogy őt hívják. A nevét és az utasítást is. Csak ugye nem túl gyakran van ilyen :), ezért leginkább úgy tűnik, hogy pont leszarja a dolgot a legtöbb esetben vagy épp nem érdekli.
Ugyanez van a tiltással is. Ha 2.-ra 3.-ra mondom, hogy nem szabad akkor abbahagyja amit csinál, sőt még mérgelődve gagyog is valamit mellé, mintha duzzogna amiért ezt neki nem szabad.
Szóval nem lehet rámondani, hogy nem hallgat a nevére és az utasításokra csak elég ritkán... :U Kb amikor olyan kedve van.

A mutogatás is hasonló. Azt mondta a képességfelmérést végző nő, hogy nem baj ha nem mutogat konkrétan, elég ha nyúl a tárgyakért és keresi őket a megszokott helyén. Ez pedig megvan, sőt. Pár hete vettük észre, hogy a szekrény tetején lévő autó felé mutat mikor elvisszük a közelében. :U Eddig nem tűnt fel mert a földről csak nézte, de mikor felvettük és mentünk kifele, észrevettük, hogy kinyújtott kézzel mutat felé (igaz nem kinyújtott mutatóujjal, de valami hasonló). De másra meg nemigazán mutat, inkább csak nyúl a dolgokért. Szóval itt se mondható el az, hogy nem mutat...

Kanállal is eszik már egyedül igaz kicsit esetlenül, de megy neki és a szájába is mindig beletalál. :) Persze ez is olyan dolog, hogy mindössze 1-2 hete gyakoroltatjuk vele az önálló evést mert nem tudtuk, hogy ezt kellene már... azt hittük ez még ráér mire bölcsibe megy. Sőt, a bölcsiben is azt mondták, hogy sokan vannak akiket még etetni kell. Ezért nem igazán foglalkoztunk a dologgal. De két hét alatt eljutottunk oda, hogy ha esetlenül is, néha kis segítséggel, de tud egyedül enni kanállal.

Lehet egyébként, hogy mi csesztük el, nem tudom. Sokáig ráhagytuk hogy hadd futkosson majd megunja. Közben meg teltek a hónapok. A képességfelmérő nő is azt mondta, hogy szétszórt a figyelme plusz mivel nála szinte teljesen kimaradt a mászás folyamata ezért nem beszél még. Aztán ennek utána néztem és tényleg hihetetlen sok dolog adódhat a mászás elmaradása miatt. Ugye a fiam már 8 hónaposan felállt két lábra. A mászást kb arra használta, hogy a járóka (vagy akármi) egyik végéből eljusson a másikba majd ott felállt. 10 hónaposan már egyedül, segítség nélkül járt. Majd 3 nappal később(!!!) már futott! Egyedül.
Szóval a mászás elmaradása miatt nem fejlődött megfelelő ütemben az idegrendszere. V.színű ezért nem figyel oda rendesen a dolgokra és ezért nem beszél még.
Plusz visszatérve a mi hibánkra... Most télen elég keveset vittük közösségbe. Plusz nem igazán tanítgattuk dolgokra se, mert egyrészt nem érdekelte, másrészt elvolt foglalva a futkározással. :U Így ráhagytuk a dolgot, lehet ez is probléma, illetve a kettő együtt.
Mert tanulni gyorsan tanul. Szerintem. Hétvégén 2x megmutattam neki hogy mászhat fel a székről az étkezőasztalra... :U Azóta abba se akarja hagyni. Ugyanígy van a telefonnal is meg a lépcsőzéssel is.
Na mindegy, remélem majd ez a figyelemserkentő torna segít, csak ugye a bárányhimlő miatt most nem tudjuk vinni megint... =/

Plusz egy pozitívum, hogy elkapta élete első nátháját. :D Múlthét csütörtök óta náthás. De elég rendesen. El is van dugulva az orra. Így viszont úgy néz ki le fog szokni a szopizásról! Végre! :D Mivel elvan dugulva az orra ezért ott nem kap levegőt, így nem is tud szopizni. Szegény még próbálkozott párat, de aztán feladta. Eddig is már csak éjszaka szopizott, de most már akkor se. Párom ma végre majdnem teljesen végigtudta aludni az éjszakát, 2 év után először. Vagyis mostmár hogy nem tud szopizni a gyerek se kel fel éjjel. Hihetetlen. Gyakorlatilag ma volt az első éjszakája az elmúlt 19 hónapban, amit végigaludt! :C
Ez plusz pozitívum, hogy a rossz illetve nyugtalan alvása se más probléma miatt volt, hanem v.színűleg a cicizés miatt. Bár még nem akarom elkiabálni.

(#776) Dany007 válasza Dany007 (#775) üzenetére


Dany007
veterán

No, aztán végülis ma sikerült eljutnunk az első fejlesztő tornára.

Nem volt egyszerű, mert első héten mikor mentünk volna, akkor benáthásodott. Elég durván. 1 hétig nem kapott levegőt az orrán. Nem győztük kiszipkázni a taknyot belőle. :D Ennek egy pozitívuma lett, hogy leszokott a szopizásról! :C Hurrá. Végre végigaludhattunk egy éjszakát. Én is, anya is és a pici is. Így majd 2 év után ez már nagyon kellett.
Aztán az azt követő héten meg bárányhimlős lett. Akkor meg azért nem tudtunk menni. Így végül most a harmadik héten tudtak elmenni erre a figyelemfejlesztő tornára.

Hát nem egyszerű. De a pici nagyon élvezte. Ő a legkisebb ott - ugye most múlt 1,5 éves. A fejlesztő nőci ismét megnyugtatott minket, hogy nincs nagy gond. Viszont észrevette, hogy szerinte nem megfelelő a térlátása. És, hogy ezt mindenképpen fejleszteni kell. Könnyen lehet, hogy ez miatt nem mutogat még. Plusz azt is mondta, hogy nem gond ha nem mutogat, elég ha nyúl a tárgyakért. Így is kizárható pár nemkívánatos dolog. A beszéd + gagyogás hiányát se mondta gondnak. Mivel kimaradt a mászás szakasza ezért v.színű később kezd majd csak el beszélni amúgyis. De hogy ezt is fejleszteni kell. 3 éves koráig még nagyon jól fejleszthetőek a gyerekek úgyhogy még bőven időben vagyunk. És ha minden igaz akkor tényleg nincs nagy gond. Viszont azt mondta, hogy másképp kell foglalkozni vele. Pont a figyelemhiány miatt. Nem lehet csakúgy ráhagyni a dolgokat. Kb 2-3x annyit kell vele foglalkozni, mint egy átlagos gyerekkel...
Egyébként mondták, hogy igen jó az egyensúlyérzéke, kedves, barátságos mindenkivel. Az egyik kislányt megint megsimogatta csakúgyból. :))
Szal pozitívan zárult ez is.

Ami amúgy ránk is fér. Most nagyon összejött minden. Nátha, bárányhimlő és tegnap előtt csúnyán lefejelte a szekrény szélét is. =/ Futottunk is be vele a kórházba de végülis nem volt semmi. Adtak rá egy összehúzó tapaszt, meg bekötötték a fejét.
Persze ez is abból adódik, hogy kis idétlenke, figyelmetlen ugye és elbotlott gyakorlatilag a semmiben. =/ Aztán persze arccal lefelé esett és csak menet közben telibefejelte a szekrény szélét. Durva volt, rohadtul megijedtünk. Szegénynek behorpadt a homloka! Majd aztán jól kipúposodott...
No mindegy, azóta már a szekrény szélére is raktam élvédőt, nem csak a sarkokra. Jó csúnya, de kitérdekel.

szerk.: ja plusz jelentkezünk majd még egy fejlesztő tornára. Az már ahogy hallom ilyen egyéni lesz. 1 fejlesztő, egy gyerekkel. Nem baj ha túlzásba esek, most szeretnék mindent megjátszani a fejlődése érdekében amit csak lehet. Egyedül ami visszatarthat az az ára... Így összesen a kettő már heti 5 ezer körül lesz, ami már havi 20k. De majd maximum nem eszünk. :D

[ Szerkesztve ]

(#777) ruti válasza Dany007 (#775) üzenetére


ruti
Közösségépítő

nem lesz ott semmi gond, fel fog zárkózni,
ha egyáltalán ilyen kis korban van értelme "felzárkózásról" beszélni

ahány gyerek, annyiféle, nincs recept, hogy "mit kell tudjon" pontosan 113 hetesen egy gyerek, ovi alatt szépen beállnak egy szintre...
(ezért nagy hiba fórumozni, meg utánaolvasni, mert rá lehet pörögni a hülyeségre)
oviban pl. 3-6 hónap korkülönbség kiscsoportban még létszik, de később lassan eltűnik
ugyanez van a viselkedéssel, képességek használatával - szépen tanul majd a többiektől

---

"Aztán ennek utána néztem és tényleg hihetetlen sok dolog adódhat a mászás elmaradása miatt."

én mondjuk nem nézegettem utána annak idején ilyeneknek, és milyen jól tettem...
a lányom 6 hónaposan nulláról felállt, egy percet sem mászott,, onnantól támaszkodva közlekedett, 9 hónaposan biztonságosan ment
amit észrevettem, mikor mászásra került sor (pl. játékból), azt lassan csinálta, mert nem volt meg benne a kéz-láb ellentétes agyfélteke használat, ezért nem tudott úgy kotorni a földön, mint a többiek...viszont járni már tudott ;)

a lényeg, hogy semmi hátránya nincs semmilyen területen (se mozgás, se értelmi képességek) a nagycsoportban mindenből a legjobb, okos, ügyes, modern tánc, néptánc, kangoo, angol, stb...

nálatok sem lesz a nem-mászás miatt képességbeli probléma :K

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#778) Dany007 válasza ruti (#777) üzenetére


Dany007
veterán

Hát remélem én is. Majd meglátjuk.
Persze, nem jó olvasni azt én is tudom. De mikor az embernek feltűnik valami, akaratlanul is a nethez fordul.
Erről amúgy külön postot is lehetne írni. Hiszen mindig mondják, hogy nem szabad a netről diagnosztizálni. Amivel egyet is értek alapesetben.

Na de nálunk az orvosok, legalábbis többségük annyira trehány és sz...rik bele mindenbe hogy az aggódó embernek nem nagyon akad választása. A dolog ott kezdődik, hogy nekem / nekünk feltűnik valami. Mikor látom / hallom a környezetemben hogy már az egy éves gyerek is mutogat, gagyog meg ki tudja még mit csinál... akkor azért elgondolkodik az ember. Ilyen jönne képbe a gyerekorvos vagy a védőnő. Elvégre részben ez is dolguk.
Na de nálunk ez úgy megy, hogy a szokásos kötelező vizsgálaton szépen lemérik a gyerek súlyát, beadják az oltást ha szükséges, és viszont látás. Mikor bemegyünk a rendelőbe az előző baba még épp öltözködik és hatalmas a hangzavar... Mikor mi jönnénk ki már jön be a következő baba... Vagyis esély sincs beszélgetni a védőnővel vagy a gyerekorvossal, se kérdezni se semmi. Kb mint a gyárban, futószalagon hozzák-viszik a gyerekeket és maga az orvos is mint a gép csinálja a berögzült dolgokat.
Ettől függetlenül pár dolgot azért sikerült megkérdezni, pl hogy 3 hónapja igen válogatós kb 1-2 fél dolgot eszik meg ebédre.... plusz ugye hogy mennyire nyugtalanul alszik. Mindegyikre az volt a válasz, hogy nem gond ez normális. És ennyi. Úgyhogy ha az ember megakar tudni valamit, vagy utána olvas a neten, vagy megfizet valami szakembert. Hát mi megpróbáltuk mind a kettőt. :)

Ami a mozgást illeti kb 2 éves gyerek szintjén van. Tehát 5 hónappal megelőzi a korát. Viszont eléggé hiperaktív. A lemaradás okát pedig én is ebben és a mászás elmaradásában látom. Nem 100%, de nekem eléggé logikusnak tűnik. És remélem is hogy csak ennyi az oka, mert akkor az könnyen kezelhető. :)

(#779) föccer


föccer
nagyúr

Lekezdett jönni a lány 17. foga. Eddig ezzel több bajunk van, mint az előző 16t összesen... :-/

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#780) mpierre válasza föccer (#779) üzenetére


mpierre
veterán

Kitartás. Az is meglesz... pár nap.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#781) Dany007 válasza föccer (#779) üzenetére


Dany007
veterán

Mi mar nem is szamoljuk :) Epp most jon ki az aktualis durva megfazasos kohogeses betegsegbol + jon egy foga is ahogy latjuk... szal igy nem lehet kellemes.

Azt az erzestelenito kremet erdemes hasznalni.

(#782) föccer


föccer
nagyúr

Azért az már jelent valamit, ha a kislányom saját magának ki tudja porszívózni a saját orrát? :( Bekapcsoljuk a porszit, oda adjuk a kezébe és szépen ahogy kell odailleszti az orrához... Lehet egy kicsit többet betegeskedünk, mint amit szeretnénk :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#783) Dany007 válasza föccer (#782) üzenetére


Dany007
veterán

Nem semmi! Épp akartam kerdezni hogy mennyi idő volt mire megtanult orrot fújni. Nekünk most ment le a második megfázáshullám. És szegeny nagyon nem szereti az orszippantást. :) Engedi meg mikor épp kedve van... De nem tetszik neki.

És inkabb visszaszívja mintsem kifújná. Nemtom hogy tanitsuk meg neki kifújni...

(#784) mefistofeles válasza Dany007 (#778) üzenetére


mefistofeles
addikt

Hogy oldjam egy kicsit a feszültséget..... meg jó példa a szülői aggódásból és utánaolvasásból eredő ökörségeknek.
A kissebbik fiam (nem emlékszem pontosan, pár hónapos lehetett) amúgy nyugodt srác egyik délután elkezd üvölteni és este sem hagyja abba. Mi szülők persze azonnal végiggondolunk minden eshetőséget de hát a pici nem tudja ugye megmondani mi fáj. Tisztába teszi az asszony, ekkor észre vesszük, hogy a zacsija mintha kissé vörösebb és duzzadtabb lenne a megszokottnál. Lázas keresgélés után kiderítem az interneten, hogy ez bizony herecsvarodás is lehet és az akár halállal is végződhet. Gyakorlatilag ingben, gatyában autóba pattanok a gyerkőccel és rohanás az ügyeletre.....
Természetesen mire a váróba érünk a gyermek, hallgat, nyugodt.
A nővérke türelmes, elmegy felkelti a dokit. Doki megjelenik (olyan szakállas erdei gyógyítóember forma) végighallgat, szemében a rendszeresen szellemi fogyatékosokkal foglalkozók nyugalma, aztán megvizsgálja a picit. A dolog itt már paródia, mert miközben ecsetelem, hogy a baba órák óta üvölt mint a fába szorult féreg, drága gyermekem némán tűri a vizsgálatot és közben érdeklődően nézelődik. A doki befelyezi a vizsgálatot, majd mint jólelkű ápoló a kényszerelvonóról, megkérdezi, hogy interneten utánaolvasva állítottuk e fel ezt a rentkívül súlyos diagnózist. Miután közlöm, hogy igen -látom, hogy véglénnyé alacsonyodok a szemében- közli, hogy ezeket a dolgokat talán mellőzzem a közeljövőben.....
a papírmunkát elvégzi az aszisztens, doki már el is cammogott....

nyilván nagyjából ez a természetes reakció két aggódó szülőtől de azért ezzel le is zártam az efféle oldalak olvasgatását..... szerencsére a gyermekorvosunk egy csoda szóval nincs is igazán szükség ilyenekre....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#785) föccer válasza Dany007 (#783) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát az orrfújás még nem megy úgy, ahogy kell. Van amikor ráfúj, van amikor nem. Semmiképpen nem elég, azért is kell a orrszívó. Ez persze, hogy nem tetszik neki. De szépem meg fogja szokni. Ültessétek az öletekbe, akkor valamivel nyugodtabb. Mondjátok neki, hogy azért kell, hogy meggyógyuljon, hogy utána mehessen játszani meg ilyenek. Csak ügyesen .:) Hogyan lehet megtanítani? Hát csak úgy ha egyrészt megmutatod neki. Fújd te is az orrodat előtte. Az is jó, ah előtte megtanítjátok szájjal fújni. Akkor már a fújás fogalma meglesz.

A kislány az utóbb 3-4 hónapban kisebb megszakításokkal gyakorlatilag folyamatosan betegeskedik. Taknyos, lázas felváltva, vagy együtt. Ráadásul most lehet jön neki a 17-18 foga, ami rárak még pár lapáttal a nyűgösségére. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#786) Dany007 válasza mefistofeles (#784) üzenetére


Dany007
veterán

Azért ez sajnos nem ilyen egyszerű. De értem mire gondolsz.
Csak épp sok ember ott rontja el a dolgot, hogy ráhagy mindent mindenre és mindenkire. Majd beszél a gyerek nem gond... majd meg javul... majd kinövi stb.. és hasonlók.
Aztán mikor már 2,5-3 évesen se beszél akkor kezdik csak észrevenni, hogy hoppá itt már valami van... És akkor kezdenek csak el orvostól orvosig futkozni, meg szakembertől szakemberig és mire kiderülne hogy mi van meg mi a probléma addigra már jócskán kifutottak abból az időből amíg még a gyerek hatékonyan fejleszthető. Ez az idő a szakemberek szerint nagyjából a 3 éves kor.

Én viszont nem akarok várni, hogy "majd lesz valami". Minél előbb kiakarom deríteni hogy mi van. Ezért is járunk ilyen fejlesztő tornára. Ott azért mégiscsak szakember látja / foglalkozik vele stb... Ő is azt mondta, hogy "érdekes". Tehát valami van, bár ő olyan nagy problémát nem mondana, viszont megvárja az 1 hónapot hogy egyáltalán tudjon mondani valami konkrétat. Mert ezt nem lehet 1-2 óra alatt kideríteni. De valami van, azt már szinte tényként kezelhetjük. És szakember szerint is a lényeg, hogy még időben elkezdtük.

Intenzív fejlesztéssel egyébként még akár egy autista gyerek is teljesen hétköznapivá válhat mire eléri az iskolaérett kort. Erre megvannak a megfelelő szervezetek akik ilyen fejlesztéssel foglalkoznak. De itt is az a legfontosabb, hogy minél korábban elkezdjék. - ja meg hogy megtudjuk fizetni :S -

Úgyhogy ez van. Haladunk tovább. Azt ajánlotta a tegnap a fejlesztő, hogy azért vigyük el egy hallásvizsgálatra, bár szerinte sincs semmi baja a hallásának viszont a későbbi vizsgálatok esetén mindenhol ezt fogják elsőnek kérni. Úgyhogy mindenképpen túl kell esni ezen.
Egyébként azt is mondta, hogy sokat fejlődött az elmúlt 2 hétben is. Ami pozitív. :) Fizikálisan és mozgásilag viszont jóval fejlettebb a koránál. Olyan mozgásokra is képes, amik - ahogy olvastam - majd csak 1-1,5 év múlva lesz úgymond követelmény.

@föccer:

Csak azért kérdeztem, mert mikor nálunk voltatok a nyáron, olyan szépen fújta az orrát hogy öröm volt nézni! =) Az orrszívót kezdi megszokni egyébként, csak nem tetszik neki, de így a vége felé már egész szépen hagyta. :) Ja, meg már simán iszik pohárból és eszik kanállal önállóan (mondjuk ezt egy kicsit még amatőr szinten).
Mutatni mutatom neki én is gyakran. :D Ugyanis tetszik neki ahogy trombitálok... Már ha kezembe veszem a zsepit már akkor elkezd mosolyogni mert tudja mi lesz. :D Mondani neki hiába.... nem úgy tűnik mint akit érdekelne bármit is mondunk neki... =/
Plusz nehéz úgy tanítani bármire is, hogy nem utánoz. :U Szinte egyáltalán semmit se, csak azt ami őt érdekli! De azt viszont intenzíven. :) 2 mutattam meg neki hogy mászhat fel a székről az étkezőasztalra és azóta abba se akarja hagyni. Sőt, azóta elkezdett felmászni kb mindenre mire fel tudja tenni a kis lábát és felhúzni magát. De pl mikor elhúztam a kisasztalát hogy kivegyek alóla egy játékot, utána ő is elhúzta mert látott ott még valamit ami érdekelte. De előtte nem csinált ilyet. Ergo látta én mit csinálok és utánzott. Tehát ilyen formában utánoz. De hiába integetek neki, hiába tapsolok neki... csak akkor csinálja ha neki is kedve van...

Amúgy mitől beteg ennyire? =/ Lehet a bölcsi? Mi is akkor kaptunk el betegséget, mikor elkezdtük intenzíven közösségbe hordani. Kb minden nap(!) mentünk valahova, játszóházba, vagy ide-oda... Most viszont ezt kicsit visszafogjuk, mert nem akarjuk hogy beteg legyen. Kicsit sok volt az elmúlt 1 hónap. 1,5 hét taknyosság, 1 hét bárányhimlő, majd most 1,5 hét megfázás lázzal, takonnyal, köhögéssel, nem evéssel stb... Persze nem féltésből, csak egyrészt mi is belefáradtunk, másrészt a sok betegeskedés miatt már legalább 3 alkalmat hagytunk ki a tornából. Ami meg is látszik, mert tegnap egy kicsit félénk volt az elején. Kellett neki vagy 10-15 perc mire felszabadult. Anno ilyen nem volt. Látszik, hogy elszokott az idegenektől az elmúlt 3 hétben.
Szóval lehet nálatok is a bölcsi? Mert akkor az rendben van, az normális. Nekünk is mondták hogy készüljünk fel... :D

[ Szerkesztve ]

(#787) föccer válasza Dany007 (#786) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, bölcsi+rossz idő. A közösség az ilyen, ott ragasztják egymásra. Túl kell esni azon az 1 éven, amíg rendesen megerősödik az immun rendszere.

A orrfújással meg úgy vagyunk, hogy ha van kedve akkor fújja, ha nincs, akkor nem.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#788) Dany007 válasza föccer (#787) üzenetére


Dany007
veterán

Ja értem. Akkor nincs semmi gond! :) Végülis mi is örültünk kicsit ezeknek a betegeskedéseknek... hiszen még a párom nem dolgozik, nem kell táppénzre mennie a gyerekkel és addig is erősödik kicsit az immunrendszere.

"A orrfújással meg úgy vagyunk, hogy ha van kedve akkor fújja, ha nincs, akkor nem."

Akkor jó! :D Mi kb mindennel így vagyunk. :DD Ha van kedve csinálja ha nincs akkor nem. Vagy épp durcizik mikor rászólunk hogy a 107 centis TV az nem érintős! :DDD

(#789) mpierre válasza föccer (#787) üzenetére


mpierre
veterán

Orrfújás? Az immár 7 éves múlt fiam a mai napig kedvfüggően intézi. Ha van kedve, akkor rendesen megoldja, ha nincs, akkor csak töröl. Aztán a többit a gravitáció majd megoldja..., vagy szippant egy jó nagyot és panaszkodik, hogy elég sz@r az íze. Szóval ez jó ideig így fog maradni. Valószínűleg.

Dany007: Te jó ég... :Y De jó, hogy ezt mi "elektronágyúval" vészeltük át. Azt lehetett tapizni, csak bizsergett az ujja tőle.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#790) föccer válasza mpierre (#789) üzenetére


föccer
nagyúr

panaszkodik, hogy elég sz@r az íze.

:C:C:C made my day :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#791) föccer


föccer
nagyúr

Hallottatok arról valamit, hogy emelik a bölcsi díjakat?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#792) Dany007


Dany007
veterán

Itt iszizik a drágám! :D

[img]http://logout.hu/dl/upc/2013-03/30/70095_emxf9bx9n9kkm4p7_dsc_0451.jpg

Pár hete már teljesen önállóan iszik pohárból. Meg persze eszik is kanállal - de azt csak akkor ha úgy tartja kedve. Kb egy hónapja tudtuk meg, hogy ennyi idősen (18-19hó) már kéne inni pohárból önállóan. De eddig az eszünkbe se jutott. Szal elkezdtük tanítgatni és pár nap alatt meg is tanulta.
Úgyhogy ez egy újabb bizonyíték arra, hogy piszkosul gyorsan tanul a picink, de csak azt ami érdekli. =/
Inni már annyira megy önállóan hogy ha pl a teámat az asztalon hagyom akkor képes lenyúlni és meginni amíg nem figyelek! :D

/nem megy a képfeltöltés... másnak? Rányomok a link gombra és semmi nem történik /

[ Szerkesztve ]

(#793) föccer válasza Dany007 (#792) üzenetére


föccer
nagyúr

Bugzik egy kicsit a RIOS motor. Parciék már rajta vannak a dolgon, majd javítják.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#794) sith7 válasza föccer (#793) üzenetére


sith7
nagyúr

:C :C :C

(#795) Pocee


Pocee
senior tag

fiús apukák!

Mi a helyzhet a "műszerrel" egy éves kor környékén,a gyerekorvos azt mondta egy éves korig nem kell eröltetni,most 8 hónapos és hát a bőr nem nagyon igyekszik lefelé,és a szikét utoljára szeretném hagyni.
Teendő?

Mégegy: szerintetek a gyümölcscentrifugázott alma miatt lehet hasi puffadása?szeretném ilyenekkel itatni meg répalével,de 6 hónaposan próbáltuk az almát délután és este Sinlaccal való evés után iszonyatosan puffadt(üvöltött).Okoz az alma ilyet vagy a sinlaccal veszhetett össze?

Mr.Brightside

(#796) mefistofeles válasza Dany007 (#786) üzenetére


mefistofeles
addikt

Természetesen (két aggódó szülőtöl gyakorlatilag minden természetes) mindenre oda kell figyelni de azt is érdemes tudni, hogy a babák fizikai, szellemi fejlődése között óriási különbségek lehetnek amik aztán idővel kiegyenlítődnek.... ideális esetben persze.....
Minket szerencsére a gondok a két kisfiammal egy születéstől meglévő (azóta orvosol) lágyéksérvet leszámítva elkerültek és egy fantasztikus ember a gyermekorvosunk akire vakon hallgatun. Türelmes, megértő, rendkívül képzett és alapos! ja és szerény ... szóval egy csoda!
Egyébként nincs annál természetesebb és érthetőbb dolog mint, hogy minden kiakartok deríteni, vizsgáltatni a gyermeketekről! :R szurkolok nektek és a kicsinek!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#797) mefistofeles válasza Pocee (#795) üzenetére


mefistofeles
addikt

Nem akarok hülyeséget írni de én még effélét az almával kapcsolatban nem hallottam! Gyakorlatilag az első gyümölcs amit a babáknak szoktak adni.
A kukacról meg annyit, hogy nekünk azt mondták, hogy másfél-két éves koráig ha nincs panasz ne foglalkozzunk vele. Sajnos a nagyobbiknak már volt vele gondja de ne aggódj a késig valszeg nem fogtok eljutni. Ha panasz lesz azt úgyis észreveszitek ti is meg a baba is (ilyenkor gyakorlatilag letapad a bőr és a felgyülemlő váladék gyulladást okoz.) ezt a doki egy elég barbár eljárással 1 perc alatt megszünteti és utána már mindn fürdésnél "huzogatni" kell a bőrt. De tudtommam ha nincs gond akkor nem kell piszkálni. Hogy mikor "nézzetek rá" mégis azt kérdezd meg a gyermekorvosodtól......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#798) Dany007 válasza mefistofeles (#796) üzenetére


Dany007
veterán

Tudom tudom. És ez a legrosszabb az egészben. Annyi az ellentmondás hogy csak na. És ugye ebben a korban még bármi lehet. Ki tudja... Viszont ebbe az állandó őrlődésbe meg figyelésbe is bele fogunk hülyülni hamarosan...
Úgyhogy asszem elkezdjük járni azt a bizonyos hivatalos utat. Elsőnek hallásvizsgálat.
Persze mi is, meg tornát és a képességfelmérést végző nőci is biztos benne, hogy semmi gond a hallásával. Viszont azt mondták, hogy mindenhol ezzel fognak kezdeni. Úgyhogy jobb ha minél előbb megcsináljuk. Mert enélkül nem lehet továbblépni.
Szóval hallásvizsgálat, aztán neurológus. Hogy végre egy szakember is mondjon már valamit. Már unom, hogy állandóan figyeljük minden mozzanatát mit mikor mért csinál meg mért nem meg mért úgy ahogy... Közben meg várjuk hogy történjen valami... Nézze meg egy szakember, mondja meg hogy mivan aztán majd meglátjuk.

Egyébként az elmúlt pár napban mintha elkezdett volna gagyogni. Plusz valamiért rájött egy szeparációs szorongás szerűség. Lehet csak átmeneti, de nagyon odavan ha én vagy az anyja "eltűnünk" akár csak pár percre is. Eddig pont le...rta hogy ott vagyunk-e vagy nem.
Meg ezt az önfejűséget se értem. Ma pl azt akarta, hogy én itassam meg... Mikor már hetek óta iszik pohárból egyedül. Most meg leteszem elé a poharat, aztán megfogja a kezem és odanyomja a pohárhoz hogy itassam meg. Én meg mondom a nagy ló....szt! :D Igyál csak egyedül... Erre nagyduzzogva azért csak megfogta azt a poharat és ivott egyedül... Ugyanezt játssza el a kajánál is a kanállal. Nem értem hogy jött ez rá most, hogy mi itassuk, de nem vagyok hajlandó ezt engedni. Örülünk neki, hogy pár hét alatt nulláról megtanult önállóan inni pohárból... erre most azt akarja hogy mi itassuk... Lehet csak lusta vagy kényelmes, nem tudom. :)

Az a helyzet egyébként, hogy pl nálatok, ahol minden rendben ment végig, fel se tűnik, illetve fel se tűnt az ilyesmi. Kérdeztem ismerősöket is ezzel kapcsolatban (most konkrétan a gyerek fejlődése 1,5-2 éves kor között) de egyik se tudott konkrétat mondani, mert nálunk nem volt semmi. Tehát akiknél minden rendben van, ott fel se tűnik hogy egyáltalán lehet valami probléma. Nekünk meg már egy ideje feltűnt hogy valami nem stimmel. Leginkább az, hogy nem figyel a nevére és nem csinálja amit kérünk tőle. Pedig fullon biztos vagyok benne, hogy hallja és hogy meg is érti amit mondunk neki. Csak épp le...rja! :D De nem tudom miért. Tuti, hogy ez van, mert több eset is volt, mikor egyből és helyesen reagált, ahogy az a nagykönyvben megvan írva... Tehát 1000% hogy hallja és érti is amit mondunk. De az esetek többségében nem érdekli és nem foglalkozik vele... Pedig azért kéne.

[ Szerkesztve ]

(#799) mpierre válasza Pocee (#795) üzenetére


mpierre
veterán

Mi szentül meg voltunk győződve, hogy minden ok. Ellenben 2 éves korára sikeresen letapadt a fityma kb fele. Egyedül fürdött akkoriban és bizony néha bizony kimaradt, vagy saját magának már nem húzta hátra teljesen.
Így elsőre írtak vmi krémet - már nem emlékszem mit - majd mivel romlott a helyzet és a doki nem akart barbár megoldást alkalmazni a Heim Pálban kötöttünk ki. Kicsi hősöm elballagott a dokival, majd hozták vissza 15 perc múlva. Füle, farka lógott, úgy aludt. Na az első wc-zés a műtét után.... hát az durva volt. Kb 5 nap alatt meg is gyógyult. Tehát marad a kitartó fürdés közbeni "kézimunka", később meg az odafigyelés.

Alma? Az díjnyertes volt nálunk. 5 hónapos volt és éppen az ágyban fetrengtünk és egy - a gyerek fejéhez viszonyítva - b@szott nagy zöld (kesernyés, lédús kézigránát) almát csócsáltam. Csibészke, meg érdeklődve nézte, hogy még is, mi a túró ez a nagy zöld dög. Fogtam betoltam az orra elé, hogy itten van, ezzel kezdj ki, ha akarsz. Kikezdett vele. Az összes két első fogával, addig küzdött, amíg egy tisztességes sávot nem reszelt a fogaival az almába. Még a homloka is almás volt. 5 perc meló elégedetten, mosolyogva dőlt el. Azóta imádja az almát. mindegy milyen, csak alma legyen. Magyarán én nem kevergetném semmivel. A természet megalkotta, az úgy jó, ahogy van, nem kell mellé semmi. A héját azért ne reszeljétek le. (Saját termést majszolgatunk azóta is. Ha éppen van. Mivel 9 éve egy szem permetet se láttak a fák, talán mondhatom azt, hogy bio. A boltiakkal kapcsolatban nem tudom, hogyan jártam volna el.)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#800) Pocee válasza mefistofeles (#797) üzenetére


Pocee
senior tag

és mpierre: Almát természetesen régóta kap reszelve,a gond akkor volt amikor a mama sütött almás cuccokat,a reszelt almának kinyomkodta a levét és a kicsi ezt kb 3 óra múlva(mire eljutott hozzánk) megkapta.estére iszonyatos görcsök kísérték,pedig nem szokott ilyen lenni.és nem kevertük semmivel hanem úgy hogy az almalevet megitta délután,este meg rá a sinlacot.
Ami még megfordult a fejemben,hogy nem e a három órás alma levében megindult esetleg valami erjedés...akkor még próbálkozunk,szívesebben tennék a cumisüvegbe facsart almalevet mint műteát...
Cerkával kapcsolatban meg le se jön a bőr csak kicsit szétnyílik,de a makkot nem látni,nem tudom,hogy fogjuk átpréselni a makkot azon a kis lyukon egyszer...

Köszönöm az infókat!

Mr.Brightside

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.