Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) V.Stryker válasza V.Stryker (#850) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Rég jártam erre, ezért egy kis helyzet jelentés. Jön a fogunk és növögetünk. Lásd a képet. Kislányom, Szofi:

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#852) föccer válasza V.Stryker (#850) üzenetére


föccer
nagyúr

Brendon tényleg jó, csak kb földi embernek megfizethetetlen. Max az akciókat szabad kihasználni, mertakkor kb eléri a megfizethetőt. Egyébként tényleg nagyon jó a választékuk, korrektek meg minden, csak baromi drágák.

Babaruha: Néhány bodyn és zoknin kívül nem sokat vettünk mi sem. Amit érdemes még megvenni újonnan azok a nagyobb cipők, szandálok. A használt cipők már ki vannak taposva és elvihetik a gyerek lábfejlődését rossz irányba.

Pelenka DM baba programjában vesszük. A kiegészítőket (mellszívó, cumik ilyenek) simán vaterán, meg ilyen helyeken. Alaposan ki kell főzni és hibátlanul használhatóak és töredék áron beszerezhetőek.

Apropó, ha már mellszívó: Javaslom, hogy ne tegyetek el fagyasztóba tejet, mondván "jó lesz az valamikor". Literszámra vár kidobásra. Ha szerencsére van tejcsi bőven, akkor ajánlom az anyatejadást. A születés után 1-2 héttel megkapjátok a felszerelést és indulhat a gyűjtés. Heti 2-3x elszállítás van és 1800 ft/liter adómentesen. Gond nélkül össze lehet hozni 15-20k-t havonta különösebb gond nélkül.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#853) AMD Power válasza V.Stryker (#850) üzenetére


AMD Power
titán

Aranyos a kislányod! :K

Babakocsi az biztos,hogy valami jó állapotú használt lesz. Nekünk téliesített kell majd. Megnézem ezt a Brendont, köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#854) Dany007 válasza V.Stryker (#850) üzenetére


Dany007
veterán

Ami a ruhát illeti nekünk a Vater jött be a legjobban.
Pedig én mindig is ódzkodtam tőle... De tényeknek én is fejet hajtok.
Kb 5-6 ezer forintért kaptunk 20-as csomag babaruhát! Pólóktól kezdve a melegítőn át minden. És olyan állapotban, hogy meg nem mondtam volna róla hogy használt...
Ekkor döntöttünk úgy, hogy nincs értelme boltban ruhát venni.
Anno 1-1 body-t vagy pizsama csomagot vettünk a Tescoban de ~ 3000 forint volt darabja. Vaterán ezért már 5-10db os baba ruhacsomagot kapok... Akkor meg minek vegyem meg újonnan?

Plusz ebből kiindulva eladni se fogjuk a ruhákat. :D Én sajnálok azért a szép ruhákért mindössze párezer forintot elkérni. :) Ennyi pénzért még a fotózás / kiválogatás / elpostázás folyamatát se vállalnám. Drágábban meg ugye nem lehet eladni mert ennyiért mennek. Inkább megtartjuk valamelyik rokonnak.

(#855) AMD Power válasza Dany007 (#854) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon durván sok minden van fent! Az egy baba paradicsom!! És az árak is magukért beszélnek. Én szerintem az elkövetkezendő pár évben valami bődületesen sokat fogok Vaterázni. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#856) V.Stryker válasza AMD Power (#855) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Vannak pelusok is, ilyen 100-as csomaggal...a visszajelzések szerint jók. Mi zöld és narancssárga pampers hívők vagyunk. Ha esetleg a vaterásat próbálta valaki, akkor mondjon már róla valami közelebbit. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#857) jerry311 válasza AMD Power (#853) üzenetére


jerry311
nagyúr

Babakocsi helyett?
Csak azért kérdem, mert egyik barátomék csak az első gyereküket babakocsizták, azt is csak pár hónapig. Most háromnál járnak, a második kettő max. akkor volt babakocsiban ha más családnál kipróbálták.

(#858) föccer válasza jerry311 (#857) üzenetére


föccer
nagyúr

Amíg nagyobb nem lesz addig nagyon jó a hordozó. Nekünk is van, de amikor nehezebb lesz a gyermek, akkor nehézzé válik a hordozás is, bár ez fizikum kérdése.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#859) AMD Power válasza jerry311 (#857) üzenetére


AMD Power
titán

Ez biztos nem. Kell majd a kocsi. De viszont jó hír,hogy a babaágy és nagyon sok hozzávalló kellék meglesz ismerőstől... Sőt olyan hordozó is ami egyben autós ülés is. :R

V.Stryker: Ki lesz próbálva egy jó pár. Szerintem két verzió lesz. Egy ami az itthoni viselet lesz, és egy strapabíróbb ha esetleg hosszabb útra megy vele az ember.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#860) mefistofeles válasza AMD Power (#859) üzenetére

A jó minőségüek "strapabírók" is.
Mi Pampers-t használunk de az az igazság, hogy már túl jó! A szimpla pisi pl. annyira jól felszívódik benne, hogy a kissebbik fiamat egyáltalán nem zavarja ha kétszer-háromszor becsurrant. Nem is egyszerű bilire szoktatni! Mi több jó minőségü pelenkát próbáltunk de volt ami egyszerűen anatómiailag nem passzolt a fiamra! Bármilyen gondosan pelenkáztuk egyszerűen kifolyt a cucc! Meg volt amiből hiába vettünk nagyot, bevágott a kis combjába pedig nem egy duci a kisgyerek. Szóval még alkatfüggő is a dolog.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#861) AMD Power válasza mefistofeles (#860) üzenetére


AMD Power
titán

Értem. Majd ki lesz tesztelve a dolog. Ez még amúgy is messze van... Sajnos. Én már nagyon be vagyok zsongva ettől a pici projekttől!:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#862) V.Stryker válasza AMD Power (#861) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A lényeg,hogy a kicsinek legyen kényelmes. :) Nekünk a rossmann, dm is jó volt, bár annyival nem olcsóbb, a pampersnál, viszont fogásra sokkal cellulozosabb..nem tudom másképp leírni..olyan műanyagosabb a fogásuk. De hát majd meglátjátok.

Én zsongás helyett a helyedben aludnék most jó sokat. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#863) AMD Power válasza V.Stryker (#862) üzenetére


AMD Power
titán

Persze. Az a fontos ,hogy a gyereknek jó legyen. A többi nem érdekel.

Persze, ezeket le kell tesztelgetni. Ki lesz próbálva biztos 3-4 féle és majd meglátjuk ,hogy melyik nyeri el a ár/teljesítmény díjat. :)

Eddig ezek vannak.

DM Babylove 4500Ft /100db.
Pampers Active Baby 6000Ft /108db
Dada 3900Ft /100db.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#864) V.Stryker válasza AMD Power (#863) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pampersből mind jó...a narancssárga is, nem csak a kék. A premium is jó, az még a foscsit is felszívja, bár elég drága.
A párom szerint a DM-es pelusnál a rossmann-os jobb és olcsóbb. Esetleg azt nézzétek meg.

Na, erről a dadáról beszéltem mint vaterás cuccról, csak még nem mertünk venni, mert nagy mennyiségben éri csak meg. Valaki igazán írhatna róla valamit, hogy mihez lehetne hasonlítani minőségben. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#865) AMD Power válasza V.Stryker (#864) üzenetére


AMD Power
titán

Amit neten olvastam róla az vegyes. Mármint a Dadáról. Azt se tudom ki gyártja, Magyar-e vagy sem stb.... A Pampers a legjobb a net szerint is. Csak persze nem mind1 100db 6e Ft vagy csak 4e Ft.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#866) V.Stryker válasza AMD Power (#865) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én tegnap vettem 4500-ért az auchanba a narancssárga pampersből 100-darabos csomaggal. Szóval pont erre mondtam,hogy a rosszabb, nem annyival olcsóbb szerintünk, amennyivel gyengébb. De ezt majd jól kipróbálgatjátok.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#867) AMD Power válasza V.Stryker (#866) üzenetére


AMD Power
titán

Az mekkora méretű volt 4500Ft-ért? Szerintem az baromi jó ár volt érte , ahogy eddig nézegettem őket. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#868) V.Stryker válasza AMD Power (#867) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A 3-as...9 kilóig.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#869) AMD Power válasza V.Stryker (#868) üzenetére


AMD Power
titán

Mi is pont megyünk ma az Auchanba (Óbudai) és majd megnézem milyen árak vannak most.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#870) mefistofeles válasza AMD Power (#869) üzenetére

Az asszony mindig nézi az akciókat, gyűjti a kuponokat szb. Szerintem ilyen okos odafigyeléssel tízezreket spórolunk havonta!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#871) mefistofeles

Egyébként a nejem a gyerekápolási cikkekel nem hajlandó semmiféle kompromisszumra! Pelenka és popsitörlő csak pampers, popsikrém sudokrém szóval olcsó/gyenge minőségű cucc szóba sem jöhet. Nem vet fel minket a lóvé de a gyerekeknek lehetőleg mindenből a legjobbat........

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#872) AMD Power válasza mefistofeles (#871) üzenetére


AMD Power
titán

Teljesen jogos. Én mondjuk ha egy mód van/lenne rá csak Magyar cuccokat vennék ebből is. De ahogy elnézem elég kevés van ilyen.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#873) mefistofeles válasza AMD Power (#872) üzenetére

Én is támogatom azt a kezdeményezést, hogy magyar "holmikat" vásároljanak a családok de a gyermekemnek tényleg csak a legjobbat veszem, függetlenül attól, hogy az magyar vagy nem!
pl. popsikrémbe jóval olcsóbb alternatíva is lenne de mindkét fiam csak és kizárólag sudocrem termékkel lett ápolva. Egy gyógyszerész ismerősünk ajánlotta és tényleg nagyszerű! Persze nem olcsó de úgy vagyok vele, hogy inkább megveszem és hetente két sörrel kevesebbet iszok.... :D

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#874) AMD Power válasza mefistofeles (#873) üzenetére


AMD Power
titán

Persze ha a Pampers a jobb akkor az lesz használva. Függetlenül attól ,hogy nem Magyar. És max én is vissza veszek a heti sör adagomból... (Abból is szigorúan Magyart veszek!;).

Soducrem. Én is szoktam használni. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#875) V.Stryker válasza AMD Power (#874) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát a sörről tudnék vitatkozni, mert az abc-ben kapható magyar sörök számomra nem a fogyasztható kategória , de nyilván ezen a téren másképp mozgunk. :DDD

Krémben mi változókat használunk, próbálkozunk. Pl a sudokrémtől is lett kiütése, mikor nagyon olyat kakilt. És akkor ilyen neogranormon, bephanten plus , sudokrém kombótól jött helyre és ezt ajánlotta a doki is. Egyébként amit a doki ír fel és a gyógyszertárban váltassz ki, nekünk azzal is jók a tapasztalataink, a Gabi -val is, a neogranormon meg egyenesen jófajta.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#876) AMD Power válasza V.Stryker (#875) üzenetére


AMD Power
titán

Mindenki azt mondja ,hogy ezek a gyógyszertári kenőcsök a legjobbak. Főleg ilyen piciknél!

Igen az sem megvetendő! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#877) V.Stryker válasza AMD Power (#876) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És olcsók...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#878) föccer válasza AMD Power (#876) üzenetére


föccer
nagyúr

+1. Mi 6 hónapos korig azt hazsnáltuk. Nincs benne sem illatosító, sem szinező, sem semmi, ami nem kellene.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#879) AMD Power válasza föccer (#878) üzenetére


AMD Power
titán

Egyben ugye semmi allergén anyag. Szegények még úgy is olyan sokat fognak még "kapni" az életben. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#880) Dany007 válasza föccer (#878) üzenetére


Dany007
veterán

Nekem már fogalmam sincs mit használtunk... :D
Az újszülöttes csomagban volt egy kis tubus kenőcs. Ilyen szürke alapon piros szöveggel. Na azt használtuk. Aztán mikor elfogyott akartunk venni a Brendonban de a nagyobb tégelynek valami horror ára volt. Úgyhogy megint a picit vettük. De nem tudom mi a neve.
Most is van valami krém vagy testápoló amit használunk de szintén nem tudom a nevét... :)

Azt tudom, hogy az Aldis és a Pempers pelenka között van ~ 2.200 forint különbség. És nekünk ugyanúgy bejött mindegyik. Most mondjuk Pempers van, de általában Aldisat veszünk. Havi 2 - 2,5 csomag kell minimum. Így nem mindegy, hogy havi 5k a pelenka vagy havi 10k.

(#881) AMD Power válasza Dany007 (#880) üzenetére


AMD Power
titán

Persze! Az első időkben napi kb hány pelenka volt a fogyás? Gondolom ez idővel szépen lassan csökken.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#882) Dany007 válasza AMD Power (#881) üzenetére


Dany007
veterán

5-8db-ra emlékszem. És igen, csökken.
Bár a mi fiúnk rengeteget iszik. Ezért a kelleténél kicsit gyakrabban cseréljük. Most olyan 4-5 pelenka / nap. Ugye egyet reggel felkelésnél, egyet este fürcsi után. Ez az alap. Meg általában 1x kakil is naponta, az a következő fix. Tehát így a 3 az alap nálunk minden nap. Az efölött lévő meg ugye attól függ mennyit iszik.
Vizet nem hajlandó inni... :U Gyümölcsleveket kap vízzel hígítva. Napi kb 1 litert iszik meg így. Szóval van pisi bőven. :)

(#883) AMD Power válasza Dany007 (#882) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor nagyjából jól számoltam. 6-7db számoltam kb az első időkben.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#884) Dany007 válasza AMD Power (#883) üzenetére


Dany007
veterán

Teljesen korrekt. De csak fejben kalkulálj.
Érdemes "kihasználni" a családot az első időkben. :D Eleinte úgyis mindenki pelenkát fog hozni. Lehetőleg másfélét... és akkor úgymond "ingyen" kitudjátok próbálni melyik a legjobb. :) És ha megvan azután betárazni belőle 1-1 akció kapcsán.
Újszülöttként nekünk a Pempers Newborn volt a legjobb. De több nagyobb márka is elvérzett nálunk. Volt amelyiktől hólyagszerű kiütések lettek a gyerek belső combján...

(#885) AMD Power válasza Dany007 (#884) üzenetére


AMD Power
titán

Persze , az lesz. Szülinapomra is babakocsit kapok stb.... ;) Ki lesznek használva. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#886) Padisah


Padisah
tag

Nálunk a Sudokrém a nyerő, fogzásnál, amikor a vizeletben-kakiban lévő anyagok extrém gyorsan és erősen kicsípik a gyerek bőrét persze nem véd teljesen, de pl. melegkiütésre is kipróbáltuk és arra is nagyon használ.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#887) mefistofeles válasza Dany007 (#880) üzenetére

Az a szürke alapon piros feliratos valószinüleg a sudokrem volt! Tényleg az a csúcs! Még enyhe ekcémás tünetekre is jó!

AMR Power: Kezdetben sokat kell pelenkázni, főleg ha szopik rendesen mert az újszülötteknek borzasztó érzékeny a bőrük. Aztán ha nagyobbacska bátran lehet csökkenteni napi 3-4 re kakitól függően. (Az sem gáz ha egy nap egyáltalán nincs széklet és az sem ha négyszer nyom oda) Ezek a pelusok tényleg olyan jók már, hogy 1-2 pisilés után leveszed és száraz a gyerek bőre!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#888) AMD Power válasza mefistofeles (#887) üzenetére


AMD Power
titán

Bízok benne ,hogy lesz tejecske is rendesen , meg ha engem örököl nagy részben akkor enni is fog bőséggel. :B

Persze! Én ezeket nem azért írom mert sóher vagyok és az olcsóbbat akarom megvenni. Természetesen nálam is a gyerek lesz az első. Így logikusan mindenből a legjobbat. De mivel sajnos engem sem vet fől a pénz így ha egy mód van rá ott próbál meg az ember ésszel "spórolni" ahol csak tud.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#889) mefistofeles válasza AMD Power (#888) üzenetére

Az ésszel spórolás szerintem az (szinte) egész magyar társadalom "életformája" lett........
A babaápolás az ahol talán a legkevésbé húzza össze az ember a nadrágszíjat! De ha pl. van 1-2 éves gyerkőc a ismeretségi körötökben akkor rengeteg ruhát, kiscipőt lehet örökölni. Ezek az apró holmik, olyan keveset vannak a csemetéken (mert pillanatok alatt kinövik) hogy gyakorlatilag vadonat új darabokhoz lehet jutni! De hát gondolom ebből a szempontból már feltérképezted az ismeretségi körödet.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#890) Dany007 válasza mefistofeles (#889) üzenetére


Dany007
veterán

Én is az ésszerű spórolás híve vagyok. Sajnos muszáj is... Eleinte még nem volt az... :D De most már az.
Ruhát szinte csak vateráról. Ahogy mondod olyan keveset használják a gyerekek a ruhát, hogy használtan szó szerint új állapotban lehet megkap. És bagatell összegekért árulják vaterán. Olyan 5 és 15k között szoktunk venni komplett ruhacsomagot adott méretre valót. 1-1 ilyen csomagban van 15-20 féle ruha!
Ehhez képest még a Tescoban is 3-4 ezer forint egy pizsama... Brendonban meg mégdrágább. Cipőt láttunk 3500 forintért legolcsóbbat(!), mert az átlag olyan 5-8 ezer forint volt! 2 éves gyerekre való 22-23-as cipő!
Na ezek után nem látom értelmét újat venni.

Pelenkából is az Aldisat találtuk a legolcsóbbnak ami még tökéletesen jó. Így ott se látom értelmét drágábbat venni. Bár itt az lenne az igazi spórolás ha mielőbb rászokna a bilire / wc-re. Próbálkozunk, de nehezen megy... :)

A kaja az nálunk elég nehéz. Nagyon válogatós a kicsike. Már több, mint 25 féle főzött kaját megeszik ebédre - azt amit mi is eszünk éppen. De csak akkor ha olyan kedve van... :U És az elég változékony. Ma pl húslevest evett, paradicsomos karfiolos krumplis húsos keverékkel. Múltkor meg kinézte a szánkból a gulyás levest... :D De van amikor nem hajlandó megenni ezeket, semmit se, és akkor kénytelenek vagyunk még mindig bébi kaját adni neki...
Amúgy meg joghurtok, pudingok, kekszek, csokik, vajas kenyért, pirítós, plusz valamiért szereti a croassont is.. :D
Inni viszont vizet nem hajlandó! :D Látszik az én fiam! Úgyhogy azon nem nagyon tudunk spórolni, jobbféle gyümölcsleveket kap vízzel hígítva.

Más meg nagyon nincs amit spórolni lehetne vagy lenne értelme. Játékokat / biciklit kisautót stb kap a rokonoktól annyit mint a fene. Már alig férünk el a lakásban a sok játéktól...

Plusz sokat mászkálunk vele mindenfelé. Lent a Balaton parton, megyünk uszodába, játszóházba stb... Azért ez is elég sokat elvisz... de muszáj.

Ja és rákerestem erre a krémre és tényleg az volt az... :D

(#891) AMD Power válasza Dany007 (#890) üzenetére


AMD Power
titán

Én mondjuk cipőből nem fogok használtat venni. Ahány láb annyi féle... nem tudom ,hogy nem fejlődne ezáltal rossz irányba a kis lába. A többi kis ruha nem is kérdéses. Vaterát már én is bújom és amúgy is sok kis ruhánk lesz már előre látom.

mefistofeles: Sajnos erre van berendezkedve a társadalom. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#892) V.Stryker válasza AMD Power (#891) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A cipőcskék írtó drágák. Amíg nem jár, szerintem jó a használt, hisz nem számít az ergonómia. : :U

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#893) mpierre válasza AMD Power (#891) üzenetére


mpierre
veterán

Amíg tudod halaszd a cipő vásárlást... Babakocsiban, hordozóban, stb nem kell. Mivel kicsi és kevés anyag van benne, de nehéz megcsinálni ezért nagyon drága. Az esetek többségében 4-5× adod rá a csukát, amíg kicsi. (A fiam első cipője kb 2× volt a lábán, mert kinőtte) Amikor elkezd járni azt úgyis zokniban fogja. Sokat fog így mászkálni.
Mi sem vettünk használtat, de mindig hajlékony talpú cipőt vettünk. Csájna ide, vagy oda, de gondosan válogatva 3-4000 pénz körül lehet jókat találni.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#894) Dany007 válasza AMD Power (#891) üzenetére


Dany007
veterán

Ne értsd félre, nem gagyit veszünk, csak használtat.
Ebben a korban még igen gyorsan kinövik a cipőket. Így a használt sincs annyira elhasználva, mint ahogy azt az ember a "használt" szóról gondolná. Főleg ha jóminőségű, márkásat néz az ember.
Tavasszal néztünk legutóbb a Brendonban cipőt és a legolcsóbb(!) 3.500-4000 forintba került! A legolcsóbb szandál féle még csak nem is konkrét zárt cipő volt. A "valamire való" meg már 6-8 ezer forinttól indult.

Az a helyzet, hogy a mi fiúnk úgy nő mint a bolondgomba. :D Most még épp nincs 2 éves, de magasságra pl már 2,5-3 éves korosztályhoz közelít (92-93cm). És mivel elég korán elindult a saját lábán, ezért elég korán kellett neki cipőt venni. Az elmúlt 1 évben kb 3 számot nőtt a lába. Egy éve olyan 19-20-as cipővel kezdtük, most 22-23-ast használ. Ez azt jelenti, hogy az elmúlt egy évben, durván háromszor kellett lecserélni a cipőit.
Mert ugye nem csak egyetlen egy cipőt használ a gyerek. Kell neki sportcipő szerűség, szandál, homokozós cipő meg van egy papucs-szandálféle az uszodába. Plusz ugye télre egy melegebb cipő, a hóba meg csizma.

Most számold ki, ha megveszed mindegyiket 6-8 ezer forintos áron 3x egy évben! Ráadásul úgy, hogy 3-4 havonta teheted félre mindet, mert kinőtte. Eladni meg maximum 1-2 esetleg 3 ezer forintos áron lehet. Nekünk erre nem volt pénzünk. :) Inkább megvettük a használt márkás cipőt 1-2-3 ezer forintért, minthogy a legolcsóbb gagyit újonnan 3-4 ezerért.
Persze ha majd már kibír egy cipő a lábán fél, egy évet, akkor mi is veszünk újonnan jót, drágán. De amíg 4 havonta cserélni kell a teljes garnitúrát, addig biztos, hogy nem.

Ha már itt vagyok, nyomok fel egy képet :D

[ Szerkesztve ]

(#895) AMD Power válasza mpierre (#893) üzenetére


AMD Power
titán

Persze ameddig csak lehet húzza az ember. Az első egy évben szerintem nem is kell neki. Semmi értelme. Addig meg úgyis a pelenka viszi majd el a pénzt.

Dany007: Gondoltam! ;) Persze az ember majd úgy is látja ,hogy mire és mennyire van szüksége a picinek. Sajnos ami aggaszt most engem ,hogy januárban eladtam a kocsit. Most semmi nincsen. Annyiból jó ,hogy Anyum és és tesóm kb 600m laknak tőlünk. Igy ha kell autó akkor konkrétan bármikor tudok intézni. Viszont idővel majd úgyis kelleni fog. Ez majd meglátom ,hogy mennyire fogja bírni a pénztárcám. Amire nekünk kéne arra egy 300e Ft Swift bőven elég lenne.

Aranyos a gyerkőc!! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#896) mefistofeles válasza V.Stryker (#892) üzenetére

Ebben azért nem értünk teljesen egyet! Az ergonomia igenis számít, egy babánál jobban mint bárki másnál! A piciknek olyan hajlékony "képlékeny" a lábuk, hogy egy rossz szabású cipő pusztán attól, is hogy a lábán van okozhat deformációt! (szerintem!) Ezért hangsúlyozza minden szakértő, hogy babának (akár használt, akár nem) csak jó minőségü cipőt szabad venni! Ez halmozottan igaz akkor ha már tipeg a pici! Mi is örököltünk babacipőket de vettünk is párat és bizony drágább volt a pici cipője mint ami az én lábamon volt! De ez természetesen nem "vagizás"" volt hanem a baba egészségének szem előtt tartása. A jó minőségű babacipők alsó hangon 6-8-10 ezer forintba kerülnek! Ja és babacipőben sose a felnőtt márkákat keressétek! A babának nem nike, adidas, meg reebok cipő kell! Asso, elephanten, siesta (fogalmam sincs hogy kell írni őket) ezek például szakemberek szerint is a legjobbak között vannak!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#897) mefistofeles válasza mpierre (#893) üzenetére

Azt ugye tudod, hogy mezitláb vagy zokniban nem szabad járkálni a babának parkettán, kövön vagy egyéb sík terepen? Mezitláb csak fűben, homokban szabad járatni a piciket! Olyan lúdtalpa lesz, hogy csak!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#898) V.Stryker válasza mefistofeles (#897) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezzel most majdnem megijesztettél és rögtön utána is néztem és szerencsére nincs igazad, vagy csak félig. A cipő akkor kell ha biztosan megy a gyerek, 2-3 éves kor környékén, mert ha előbb adsz rá cipőt, akkor bizonyos izmok nem fejlődnek.
Amíg csak tanul járni, kapaszkodik, ugrál, addig tapadós zokni. Több cikket elolvastam, talán ez ami velősen összefoglalja.

Mi szerencsére még csak 10 hónaposak vagyunk, bár még nyolc hónapos is alig volt, mikor kapaszkodva megindult a bútorok mellett. Rám is hoztad a frászt, mert nálunk mindenhol parketta vagy kő van.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#899) Dany007 válasza mefistofeles (#897) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek az előttem szólókkal. Azért nem kell ám átesni a ló túloldalára sem.
Azoknak a bizonyos "szakértőknek" a fele marketing "szakértő".
Másrészt a rossz cipőből adódó problémák nem számítanak népbetegségnek. Pedig az elmúlt 100 évben sem voltak ilyen ergonómiailag tökéletes cipők gyerekeknek mégis gond nélkül felnőttek. És mint mondtam most sem népbetegség az ebből adódó problémák.
Úgyhogy nem kell túlzásba esni.

Plusz adalék, hogy én is lúdtalpas vagyok. Gyerekként még rám is akartak erőszakolni ilyen spéci betéteket, de nem bírtam elviselni... :) és? Azóta se érzem ennek semmi hátárnyát. Sose fájt se a hátam se a derekam se a lábam se semmi... Pedig régen még túrázni is sokat jártunk.

Szóval nem kell minden apróságból elefántot csinálni. Figyelni és figyeltetni kell a gyerek fejlődését folyamatosan. Így még időben kiszűrhető minden problémás elváltozás.

De ez hogy mezítláb meg zokniban nem szabad járkálni a parkettán ez ekte bullshit. Mert ennyi erővel amint megindul a gyerek és gyakorolja a járást, egyből cipőt kéne adni rá, vagy mi? :D Otthonra is?
Áh... Sima tapadós zoknit adtunk rá az elejétől kezdve. És a mozgása az amivel aztán tényleg semmi probléma nincsen...

(#900) mefistofeles válasza V.Stryker (#898) üzenetére

Nem tudom, nekünk a védőnő is monta... Ha jól végiggondolod a sík terepre a puha tapija szépen ráfekszik és így fejlődik! Azt pedig gondolom tudod, hogy nem az az ideális ha olyan sík az ember talpa mint az asztallap! Ezért is jó pl. a homok, mert az pont felveszi a talp hatására a tökéletes formát. A merev padló viszont nem, ergo ahhoz a baba talpa fog igazodni!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.