Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Mika1227 válasza bzucso (#249) üzenetére


Mika1227
őstag

Hát nem tudom ezt se vettük észre csak ma, hogy van fogacska. Végigaludja az éjszakát, nem kel föl. Bár az is igaz, hogy 6-7 hetes kora óta este letesszük és reggel kel föl olyan 6-7 óra között. Néhány kivételtől eltekintve!

Dirtyz: az elsőknél fölkelt éjszaka?

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#252) Dirtyz válasza Mika1227 (#251) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nem, végigaludta.
Sőt, 2-3 hónapos kora óta, 11-12 órát alszik :D , úgy, hogy még napközben is van egy alvás ami 1-2 órás.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#253) qantum válasza Mika1227 (#248) üzenetére


qantum
senior tag

Nálunk is ugyanez van, még a kor is stimmel. :) Gratulálok! :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#254) mpierre válasza Dirtyz (#252) üzenetére


mpierre
veterán

Na hallod, az korrekt. Ezt a fiamnak is elmondhatnád... :DD

Mindegy mikor fektetjük, reggel 7:30-kor - legkésőbb - felkel. Jár focira, aikidóra, de semmi hatás. Mi meg a Párommal - hétvégén - simán aludnánk délig is... :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#255) Dirtyz válasza mpierre (#254) üzenetére


Dirtyz
őstag

Na jó, de Lilla még csak 14 hónapos... :DDD

Védd a fákat, egyél hódot!

(#256) mpierre válasza Dirtyz (#255) üzenetére


mpierre
veterán

De amióta megszületett ilyen a kölök... :O 2005 szeptembere óta.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#257) bzucso válasza Mika1227 (#251) üzenetére


bzucso
csendes tag

Pontosan mi is igy voltunk...legelejetol kezdve...letettuk es reggel kelt fol.akkor lassan jon a harapdalok mindent idoszak...

A legnehezebb dolog szeretni valakit, hagyni, hogy hibázzon, és ennek ellenére tovább szeretni Őt!

(#258) Mika1227 válasza qantum (#253) üzenetére


Mika1227
őstag

Köszi! Most már látszik is jól a kis foga! Nagyon cuki! :D

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#259) Dany007


Dany007
veterán

Na nemnagyon pörög a topioc.

Az én fiam is cseperedik szépen lassan... Bár lehet nem is olyan lassan. 3. hónapos kontrollon már 61cm volt, pedig csak 51 centivel született. Vagyis 3 hónap alatt 10 centit nőtt. Bizony az eddigi ruhák jórésze ment is a levesbe.

Viszont ami furcsa, hogy az a nagy gagyogás és beszélési "kényszer" abbamaradt nála =/ Nem tudom miért, de az elmúlt egy hónapban jóval kevesebbet gagyog mint előtte. Persze a mosoly azért mindig megvan :D
A nyáladzás is beindult rendesen. Nem tudom nem-e a fogzás megindulása az oka. Vannak éjszakák amikor nem nagyon akar aludni. Gyakrabban lesz nyűgös is, és folyton a kis kezét "eszi" tolja bele a szájába :D
Amúgy a súlya rendben, még nincs 4 hónapos és már 6Kg. Ez 3,2 Kg-mal több, mint amennyivel született.

Na kb ennyi. Játékokat már fogdossa nézegeti, cibálja. Ami furcsa, hogy az egyik pupillája nagyobb, mint a másik. Volt egy kis gyulladás a szemén de már elmúlt, nemtom lehet attól van-e. Hívtuk a dokit de nem tudott mit mondani, azt mondták ha reagál rendesen a fényre, akkor semmi gond. És persze reagál. Azért bejelentkeztünk szemészetre az SZTK-ba. Január 17.-re kaptunk időpontot... :U Majd meglátjuk.
Tévét már már mániákusan néz :) Sőt, vagy egy ilyen babacsatorna, na azon még nevetni is szokott!
Most már tényleg ennyi. Ez a nagy helyzet.

(#260) Mika1227 válasza Dany007 (#259) üzenetére


Mika1227
őstag

Hát nem nagyon sajnos!

Nekünk is 3 hónaposan kezdődtek a fogzással kapcsolatos tünetek aztán 6 és fél hónap múlva ki is bújt az első fogacska! :)) De most már mintha látszana a második is! :D
De szerencsére nem okozott álmatlan éjszakát!

Most hétvégén leeresztettük a kiságyát a legalsó fokozatba nehogy a kisasszony egyszer csak úgy gondolja, hogy ébredés után ül fel először.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#261) superTibcsi válasza Dany007 (#259) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Duck TV rulez!
Nálunk zombivá változik amikor engedjük nézni.... meg mi is... ;]

Nálunk is folyamatos nyálzás, rágás volt (van) 3 hónapos kora óta. Most 13 hónapos, 14 foggal.

[ Szerkesztve ]

Under construction!!!

(#262) Dany007 válasza superTibcsi (#261) üzenetére


Dany007
veterán

Húh én nagyon nem bírom annak a zenéjét. Olyan fülsértően magas egyszerű hangok vannak... :S áááh pár percnél tovább nem bírom :D
Sokat nem is nézzük. Inkább vegyesen, valami mesét meg hasonlókat.

(#263) superTibcsi válasza Dany007 (#262) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Nálunk a kedvence a Duck-on azok a formák... Négyzet háromszög, kör. Na meg a retardált kaktuszok. /facepalm/

Megengedett napi 30 perc. :D

[ Szerkesztve ]

Under construction!!!

(#264) qantum


qantum
senior tag

A miénk nem nézi a tévét, inkább mászik, minden érdekli. A fiam nem volt ilyen eleven, ő később állt fel, de akkor már menni is akart, pedig tesók .:)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#265) bzucso


bzucso
csendes tag

Mi a Duck Tv-t valah kihagytuk inkabb...vannak erdekesebb adok is,nalunk a favorit a nickelodeon és a disney channel :)

A legnehezebb dolog szeretni valakit, hagyni, hogy hibázzon, és ennek ellenére tovább szeretni Őt!

(#266) Dany007


Dany007
veterán

Na, tegnap megvolt az első átfordulás! :C
Ma meg már abba se akarja hagyni. Amint lerakom a hátára, egyből fordul hasra. Nagyon tetszik neki!
Reggelente meg külön énekléssel ébreszt. Pár napja rájött ez a sikoltozhatnék. És minden hajnalban áriázik :D De képes ezt órán át csinálni...
Nembaj, mert mostmár legalább "beszél" valahogy. Eddig is gagyogott csak ritkán. Most nagyon megeredt a nyelve.

(#267) mpierre válasza Dany007 (#266) üzenetére


mpierre
veterán

Ajaj, jön majd az az idő, amikor fordítva veszi be a hashajtót. Szófosása lesz. :D

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#268) föccer


föccer
nagyúr

Jelentem megjött az első foga a kislánynak :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#269) Dany007 válasza föccer (#268) üzenetére


Dany007
veterán

Wow! Az gyors volt. És simán ment? Esetleg voltak álmatlan éjszakák?
Bár ahogy hallottam az első fogak még könnyedén jönnek.

Sok babát láttam már ilyen idióta hatalmas nyaklánccal a nyakában. Ami elvileg ilyen fogzást segítő valami... De szerintem kb csak annyit ér, mint az energia karkötő :D

Nálunk még nincsen fog. Csak hasra forgolódás állandóan. Meg sikitozás. Eszméletlen mennyit gagyog. Nem csak gagyog, hanem sikogat! És élvezi! Anyám szerint mit nem csináltunk ilyet... : )
És tök jó mikor mondjuk a hajnali 4-es szopizás után ~ 1 órán át szó szerint áriázik a gyerek full hangerőn :D Mondjuk engem csak addig bosszant amíg fel nem ébredek rá. Utána már imádom és eltudnám hallgatni egész reggelig! =)

(#270) mpierre válasza Dany007 (#269) üzenetére


mpierre
veterán

Sokat segítenek, főként az a fajta, amiben valamilyen lötty van, mert kellemesen hűti az ínyét, meg rücskös a felülete így hamarabb felszakad az íny.

Mi még valami kenőcsöt is bevetettünk, de a nevére nem emlékszem.

;] Még opera énekes lesz...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#271) Dany007 válasza mpierre (#270) üzenetére


Dany007
veterán

Oh de én most nem az ilyen rágókákra gondolok. Azt vágom énis.
Ezek ilyen borostyánból vagy franctudja miből készült nyakláncok. Kis sárgás, feketés kövekből áll. Azt nem hinném, hogy rágja. Na és állítólag ezek "energiája" segít a fogzásban...

(#272) föccer válasza Dany007 (#269) üzenetére


föccer
nagyúr

Az egészségipar és a babaipar dolgozik keményen :)

Viszonylag könnyedén ment. Ma reggel az utolsó alvás (reggel 6-tól) nagyon nehezen akart összejönni. Egész nap nyugösködött. Ez már tegnap is megvolt de nem volt veszélyes. Délután vette észre Mamóca, hogy nézdmár mi van itt :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#273) mpierre válasza Dany007 (#271) üzenetére


mpierre
veterán

Mi vaaan? :W Ajvé, de jó, hogy az ismerődök ilyesmivel nem traktáltak minket. Szerencsére nem is láttam, mert tuti nem álltam volna meg röhögés nélkül. :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#274) mefistofeles válasza mpierre (#273) üzenetére


mefistofeles
addikt

Én sem aggattam efféle kütyüket a gyerekre de el tudom képzelni, hogy olyan babáknál akik hetekig szenvednek egy fogacskával mindent kipróbál egy anyuka/apuka....
Az első fiam gyakorlatilag alig vette észre, hogy jön a foga. Semmi nyüszi sima éjszakai alvások. Ha nagy ritkán nyűgös volt akkor Dologélt adtunk neki. Csak rá kell dörzsölni a fogínyre és azonnal hatott! A második már megszenvedi a fogzást (ráadásul piszok lassan is bújnak ki) de a Dologél nála is segített. Nekünk ez egy csodaszer ez tuti! Merem ajánlani mindenkinek. Finom ízű a gyerkőcök szívesen engedik a szájukba dörzsölni és full természetes anyagokból van semmi kemikália! :C

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#275) Dirtyz válasza mpierre (#273) üzenetére


Dirtyz
őstag

Mi 4 hónapos kora óta használunk borostyán láncot, nem tudom, hogy annak köszönhetően-e, de eddig simán átvészeltük a fogzást. Most a 14. fognál tartunk és vagy kettő jön megint egyszerre.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#276) Mika1227


Mika1227
őstag

Olvasgatom itt a hsz-et, hát nekünk van borostyánláncunk 2 hónapos kora óta és igazából alig vettük észre az első fogacska kibújását. Én nem mondom, hogy ez a láncnak köszönhető csak leírom ide, hogy mi mit tapasztaltunk.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#277) mpierre válasza Dirtyz (#275) üzenetére


mpierre
veterán

Érdekes. :F

Se ellene, se mellette szóló példát nem ismerek.

Csak abban vagyok biztos, hogy ásványgyűjtő voltam, így rengeteg ásvány megfordult a kezem között. A gyűjtemény egy része még ma is megvan. Számomra ezek kövek, melyek szépek, érdekesek, esetleg értékesek, de semmilyen hatást nem tudok hozzájuk kapcsolni. Hiedelem mindegyik ásványfajtához tartozik, amivel csak az a gond, hogy keletkezésükből kifolyólag nincs vegytiszta típus. Tehát bennem azonnal felvetődik, hogy az adott csoporton belül mégis melyikhez kapcsolható ez, vagy az a hatás. Borostyán is egymillióféle található... Lelőhely szerint más és más az összetétele.

Azt is elfogadom, hogy a hiedelmeket nehéz megdönteni, bár nem is biztos hogy kell.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#278) föccer válasza mpierre (#277) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezekkel a dolgokkal az a legnagyobb baj, hogy egyszerűen képtelenség igazolni, vagy cáfolni a hatásukat, így maximálisan hit kérdése az egész.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#279) Dirtyz válasza mpierre (#277) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nézd, az asszony "hisz" benne, én meg miért mondjak ellent neki?
Hiányzik az nekem? :D
Komolyan.., baja nem lesz tőle, ha csak egy kicsi is igaz a népi okosságból, akkor miért ne használja?
Lillát meg egyátalán nem zavarja, sőt, a reggeli öltözködésnél követeli, hogy rakjuk a nyakába.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#280) mpierre válasza Dirtyz (#279) üzenetére


mpierre
veterán

:R :D

Ez csak természetes.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#281) föccer válasza föccer (#268) üzenetére


föccer
nagyúr

Megjött a második fogunk is :B

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#282) Dany007 válasza föccer (#281) üzenetére


Dany007
veterán

Grat! :C
Pedig csak ~ 2 héttel vagytok előttünk :)
Amúgy manapság igencsak keveset írsz rólatok : P

Fel kell pörgetni a topicot.

Más.

Járókákról mik a tapasztalatok? Most gondolkozunk rajta, hogy lassacskán kelleni fog majd.
Sok helyen írták, hogy a hálós nem túl jó megoldás, mert ló***t se lát ki belőle a gyerek. Hogy inkább a fa rácsos legyen. Ilyen méter x méteres formában láttam eddig.
De olyan véleményt is olvastam már, hogy fölösleges...

(#283) föccer válasza Dany007 (#282) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, ez egy hosszú sztory :(

Ti már a járókán gondolkodtok? Nálunk még most tanul forgolódni a kiscsaj. A lába az nagyon erős, de a karjait nem igazán akarja használni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#284) Dany007 válasza föccer (#283) üzenetére


Dany007
veterán

Fiam már vagy egy hónapja fordulgat hasra. Mostmár szinte csak úgy szeret lenni. De persze vissza még nem fordul. Ülni is csak úgy ül ha segítünk neki.

Azért gondolkozunk járókán, mert a kiságyban már nincsen el sokáig. Vagy alszik, vagy foglalkozni kell vele.
És mivel igen aktívan forgolódik, ezért egy percre sem lehet egyedül hagyni, vagy olyan helyen ahol leeshet, esetleg nekidőlhet valaminek.
Páromnak meg ugye főzni kell, mosni, takarítani ;] , szóval kell valami amiben a gyerek ellehet. Játszhat, forgolódhat össze vissza és mégis biztonságban van, nem muszáj non-stop figyelni.

Most úgy van, hogy délelőtt alszik egy órát max. Délután kettőt, aztán este 9-10-ig semmit se. Tehát reggel 7-től este 10 ig kb 3 max 4 órát alszik összesen. A többi időben figyelni kell rá :) Egyedül gyorsan elunja magát.

Okés, remélem azért minden rendben veletek. Csak kíváncsi vagyok másokkal mivan :)

Üdv.

(#285) Csemike válasza Dany007 (#284) üzenetére


Csemike
csendes tag

Inkább járóka, mint bébikomp. :)

szerk: csak legyen benne elég helye kúszni-mászni, forgolódni.

[ Szerkesztve ]

(#286) qantum válasza Dany007 (#284) üzenetére


qantum
senior tag

Nekünk van hálós és farácsos is(ez még az enyém volt) szerintem a hálós jobb mert a rácsosba többször beverte már a fejét.
Pont karácsonykor bekaptunk valami vírust, hihetetlen milyen jól tűri a lányom a megpróbálgatást, tényleg a lányok erősebbek. Már javul a helyzet. :)
üdv.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#287) bzucso válasza Dany007 (#282) üzenetére


bzucso
csendes tag

szerintem is halosat vegyetek,nekunk is van mindketto...halos sokkal jobb ha le is esik vagy barmi nem uti be magat...mi megvoltunk vele elegedve...es az h nemlat ki belole?ilyet nem tapasztaltam mert ugyanugy nezte a tv-t is illetve minket... :)

A legnehezebb dolog szeretni valakit, hagyni, hogy hibázzon, és ennek ellenére tovább szeretni Őt!

(#288) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Nálunk rácsos volt mindkét fiamnak de jobbnak is tartom. Az igaz, hogy beverheti a fejét de ettől sérülni nem fog, másrészt könnyebben tud felkapaszkodni benne. Az első önálló felállás is így szokott megesni.

Bébikompot ne is említsétek! Egy időben nagy divat volt de roppant rossz beidegződései lesznek tőle a gyereknek. Mobil lesz hamar ez igaz de menni sokkal később fog........

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#289) Dany007


Dany007
veterán

Köszönöm az ötleteket. Szép vegyes lett a felhozatal :)
Hálós mellett szól, hogy puhább, biztonságosabb és olcsóbb is jóval. Viszont nehézkes a kilátás (talán) és a kapaszkodás is.
Fa, rácsos mellett pedig, hogy jobban segíti a felállást és jobban kilát belőle a gyerek. Viszont majd dupla árban van, beütheti a fejét.

Hát ezt így még elég nehéz eldönteni. :) Még várok hátha lesz még pár gondolat.
Nekem spec a hálós jobban tetszik, külsőleg - ami ugye nem számít - viszont a bentről való kilátást már próbáltam egy szintén hálós mobil ágyon. Nem valami pozitív. Engem legalábbis mocskosul zavart. Persze láttam már olyan hálót is, ami annyira vékony szálakból állt, hogy simán átlehetett látni rajta...

(#290) mpierre válasza Dany007 (#289) üzenetére


mpierre
veterán

Nálunk az ágy volt fa rácsos, kezdetben csak abban lakozott a kicsi hősöm. Örököltük. Míg a járóka hálós volt, az meg ajiba jött.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#291) föccer


föccer
nagyúr

No, úgy néz ki, hogy most egy kicsit nyugodtabb a kislány. Kijött a két alsó foga. Ma éjjel már rendesen aludt és úgy néz ki, hogy a napközbeni alvás is rendben lesz. Ezen felül szépen elkezdtünk forogni. Igaz még kell annyi segítség, hogy a kezeit előre tegyük, mert arra még lusta. De reméljük, ez is hamar fejlődik :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#292) Dany007


Dany007
veterán

Na, mi pedig megjártuk a kórházat... Illetve a pici és anyu még mindig bent vannak.
Vírusos hasmenés. Szegény pici kapta az infúziót a fejébe... Szörnyű volt végignézni, ahogy szegénynek beszúrják. =/
A doki szerint nem a komolyabbik fajta, de azért elhúzódó. Még szerencse, hogy a picinek más tünete nincs, csak a hasmenés. Teljesen jókedvű se láz se semmi. Viszont ilyen kis korban könnyen kiszáradhatnak így benntartották. Ha minden jól megy akkor talán holnap kijöhetnek. De ez elhúzódhat akár 1-2 hétig is... Szép kis szilveszterünk volt mondhatom...
Mindegy csak legyünk már túl rajta.

@Föccer:

Menni fog az hamarosan! :) Mienk is úgy kezdte, hogy az egyik kis kezecskéjét maga alatt hagyta. De gyorsan megtanulja majd, hogy húzza ki azt is. Aztán akkor majd résen kell lenni, mert állandóan hasra akar fordulni. :)
Volt olyan, hogy letettem aludni, majd 2 perc múlva már hason volt, de 180 fokkal megfordulva és egyik keze és lába már lógott ki a rácsokon... :)
A pelenkázás meg kész katasztrófa így :D Hiszen amint leteszem a pelenkázóra, ő fordul egyből a hasára. Úgy meg nem olyan egyszerű : )

[ Szerkesztve ]

(#293) föccer válasza Dany007 (#292) üzenetére


föccer
nagyúr

Mi most tanuljuk a hasról a hátra fordulást, illetve azt, hogy ne csak az alkarjára támaszkodjon, hanem próbálja kitolni magát tenyérre. Ez utóbbit most kezzdjük.

A hasmenés az nem jó, de nem is veszélyes annyira. Nekünk valamelyik nap volt egy kis szrulásunk. 2 napig semmi kaki nem volt, és a hasa már kezdett púposodni. Ezt délután vettük észre és beszéltük asszonnyal, hogy ha reggelig nincs semmi, akkor elvisszük dokihoz. De szerencsére estére tolt egy akkor brutális adagot, hogy kijött az egész 2 napi adag :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#294) mpierre válasza föccer (#293) üzenetére


mpierre
veterán

:DDD
Erről az ifjú titánom nagy húzása jut eszembe!
A lelkem üldögél és játszik valamivel, majd elkezd összpontosítani. Kérdem tőle mi van? Eeee. Aha, akkor új pelus elő. További összpontosítás, majd végre kiszabadult a szellem. Hát nem összesz@rta magát majd a nyakáig...? Bakker behúzott pelenka ide, vagy oda olyan nyomással jött az égi áldás, hogy a gyereket kellett vinni fürdeni. :DDD Még hogy csak pelenka csere?!

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#295) föccer válasza mpierre (#294) üzenetére


föccer
nagyúr

Azaz. Avagy hogyan tudja a gyerek állva nyakon fosni saját magát? :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#296) Dany007 válasza föccer (#293) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, hat a picurkank hetente egyszer szokott egy brutalis adagot nyomatni...
Azt mondtak h ha nagyobb lenne akkor nem kene benn maradni se. De mar uton volt a kiszaradashoz.
Most is itt ulok mellette. Alszik a szivem... kapott megegy adag infuziot... holnap mar biztos nem megyunk haza... :/

(#297) föccer válasza Dany007 (#296) üzenetére


föccer
nagyúr

Az a lényeg, hogy minden rendben van vele.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#298) Dany007 válasza föccer (#297) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, csak még mindig fosik...
Miután megírtam a hsz-t kb fél órát aludt, aztán fel is kelt. Fájt a hasa de annyira, hogy megnyugtatni se tudtuk... Adtak neki egy kis Cataflame cseppet.
Ráadásul anyuka se tudott még aludni, úgyhogy eléggé kikészült a csapat.
Megkérdeztem, de nem maradhattam bent éjjelre... =/

Egy babamérleg van, így nem elég, hogy a babát az infúziós állvánnyal együtt kell cipelni, de még a mérlegért is futkozni kell külön.
Viszont a vizelet és vérkép negatív... Már csak a székletre várunk...

Szóval vigyázzatok a vírusokkal, mert ez nagyon szar, idegőrlő kikészítő. Bár nem hinném, hogy ezt ki lehet védeni. Hiszen a családban senkinek sincs baja és az utcán se voltunk már jó egy hete. Valahogy mégis elkapta.

(#299) föccer válasza Dany007 (#298) üzenetére


föccer
nagyúr

Valószínűleg valaki hazahozta úgy, hogy ő maga észre sem vette.

De, hogy legyen egy skis vidámság is a topikban:

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#300) Dany007


Dany007
veterán

Na, tegnap kijöhettünk a kórházból, de még nincs vége.
Ettől függetlenül úgy gondolom érdemes leírni a tapasztalatokat. Biztos, hogy másoknak is segítségére lehet, akik hasonló cipőben járnak.

Szóval az egész úgy kezdődött, hogy pont kezdtük volna meg a hozzátáplálást. Egy kis kifejezetten babáknak szánt almalével.
Így utólag gondolkodva érdemes lett volna bevizsgáltatni azt az italt. Bár a dokik szerint nem attól volt (igaz a végleges eredmények még nem ismertek), de elég nagy balszerencse kell ahhoz, hogy pont azon az éjszakán kezdjen el fosni a gyerek, amikor ezt az italt kapta.

Szóval este adtunk neki 4 kiskanálnyi almalét. Hajnalban jelentkezett a hasmenés. Nem is lepődtünk meg, hiszen az első anyatejen kívüli étel simán meghajthatja a babát. AMúgy 5 hónapos csecsemőről van szó.
A hasmenés péntek napközben sem maradt abba. Amúgy a pici, mivel kizárólag anyatejes hetente csak egyszer szokott székelni. A gyerekorvos szerint ez teljesen hétköznapi ilyen esetben.
Viszont most elég sokszor, szinte minden étkezés után jött a híg, folyós, zöld színű széklet.

Mivel szombat reggelre se javult a dolog, elvittünk az ügyeletre. Onnan küldtek a kórházba, mivel a kiszáradás apró jelei már mutatkoztak.

Ami a kórházat illeti részben meglepően pozitív a véleményem. Az ápolók és orvosok nagyon rendesen, aranyosak voltak. Tényleg mindent megtettek a gyerek érdekében. Még a kaja is egész ehető volt. Pelenkát és textil pelenkát is kaptunk minden napra. Plusz rendszeresen benéztek a szobába, hogy minden rendben van-e.
És persze mindez szilveszterkor és elsején történt. Gondolom az ápolóknak se volt sok kedvük dolgozni ilyenkor. Szóval le a kalappal előttük.

Ami zavart, hogy orvos szinte alig látta a gyereket. Naponta egyszer, akkoris csak megvizsgálta és kiment. Nem mondott semmit, hogy mi a helyzet, mire lehet számítani mi várható stb... Egy szót se. Pedig ez ilyen igen jól jönne a szülők megnyugtatására.
A másik probléma pedig a szomszédság volt. Mivel ez egy elzárt részleg, mindössze 4 szobával igencsak áthallatszódnak a hangok.
Ezzel nem is lett volna gond. De a két szomszédos szülő rendszeresen kijárt a folyosóra traccspartizni, pletykálni és röhögcsélni - miközben a gyerekük bent szenvedett -. Nem egyszer kihozták a gyerekeket is - idősebbek voltak már - a folyosóra játszani. Ott ordibáltak, sírtak, futkároztak egész nap, de még este is! A mi fiúnk pedig e miatt alig tudott aludni, pedig az már nagyon ráfért volna.
Már tényleg azon voltam, hogy kiszólok nekik. Mert azért ez mégis csak egy elkülönített részleg, nem véletlenül.

Mindegy végülis éjszakára már csend volt. Lement két adag infúzió, a pici visszaszedte a korábban elvesztett 0,5Kg súlyát is. Vérkép, vizelet negatív lett. Viszont a baktériumtenyésztés még nem készült el. Az biztos, hogy nem rota vagy adeno.
Ezek után azt mondták az anyának, hogy ő döntse el, hogy hazamennek e vagy maradnak még egy napot... Ami szintén röhej, hiszen honnan a fenéből tudná az anyuka ezt? Ő nem orvos. Nem neki kell tudnia. Addig maradunk amíg szükségesnek látják - az orvosok - és nem az anyuka.
A másik vicc pedig az volt, amikor párom megkérdezte az egyik ápolót, hogy akkor most folyadékpótlásnak adjunk-e neki teát, babavizet vagy valamit esetleg és hogy mennyit. AZ ápoló meg meglepetten nézett és mondta, hogy ő nem ért hozzá. Fogalma sincs. Az ő gyerekei már nagyobbak. És kérdezzük majd meg az orvost. (akit kb naponta egyszer láttunk, beszélni meg csak a jobbfejekkel lehetett)
Szóval ez azért röhej, olyan, mintha az utcán szólítottunk volna le egy embert, nem pedig egy kórházi csecsemőosztályi ápolót. Azt hittem azért ennél felkészültebbek.

Szóval ez a helyzet. Hasmenés még mindig van. De már csak egy kevés. Enni jól eszik. Visszük hamarosan a gyerekorvoshoz. Aztán majd meglátjuk mi lesz. Mondták, hogy van olyan vírus is, ami először 2-3 napos javulást eredményez, majd visszaesést.
Szóval még nincs vége. Pár napnyi stressz még vár ránk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.