Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) AMD Power válasza Dany007 (#1543) üzenetére


AMD Power
titán

Lépjünk túl a témán. Én nem fizetek egy ft-t sem. Tök mind1 ki mit ír itt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1552) bandus válasza AMD Power (#1551) üzenetére


bandus
veterán

ez a te dolgod, te attól még talán a többiekkel beszélhetünk róla, persze csak ha megengeded.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1553) Cadal válasza Ghoosty (#1544) üzenetére


Cadal
őstag

Tünde nagyon aranyos, ahogy segít az apukájának. Élmény lehet azt a sérót fésülgetni, nem szokott összegubancolódni a sok göndör hajszál? Lilit is nagyon aranyos, bár az Ő vonásai még változni fognak gondolom mivel még picike. Amúgy miért választottátok a Lilit nevet?

(#1554) Ghoosty válasza Cadal (#1553) üzenetére


Ghoosty
őstag

Köszönöm. Tünde segíteni mindig akar, csak nehéz olyan feladatot adni neki, amit meg tud csinálni és nem is lesz tőle baja. Sokszor megkapja a hagymát, hogy pucolja meg, amit meg is tesz, csak néha nem fogad szót és belenyúl a szemébe. Néha a fakanalat is megkapja, hogy keverjen össze valamit, de olyankor extra takarítás van. :)

Egyelőre nincs gond a fésüléssel, mert nem is nagyon fésüljük. Mikor mégis, kb 5 perc múlva ugyanolyan. Ahogy egyre hosszabb, egyre inkább csak hullámos a haja, mint göndör szóval ha majd megnő se hiszem, hogy lesz vele bajunk. Gubancok egyelőre nincsenek.

Hogy mért Lilit? Alapvetően olyan nevet akartunk, ami ritka, de nem hangzik túl idegennek. Külföldi verziójával (Lilith) már sokszor összefutottam és tetszett is. Ha engedélyezve lenne Magyrországon, akkor így aduk volna, de nincs bajom a magyar verzióval sem. Aztán idén március környékén bekerült a választható nevek közé. Feleségemnek meg tetszett a Lili is, de azt én nem akartam volna, mert mostanában nagyon sok lett belőle, így közös megegyezésre ez lett a neve. A előbb tetszett meg a név és utána tudtam meg a jelentését. Ha valaki megkérdezi, honnan ered, akkor mindig azt mondom, hogy egy sumer istennő volt. Ha lesz harmadik lány is, akkor ő Dalma lesz.

Lilit vonásai már most kicsit mások, nagyon sokat hízott azóta, így sokkal gömbölyűbb. Ha pont úgy fekszik, akkor nagyon nagy tokája is van, pedig csak anyatejen él.

(#1555) föccer válasza Ghoosty (#1554) üzenetére


föccer
nagyúr

Én a múltkor a lánynak azt a feladatot adtam, hogy a zacskóból a tésztát pakolja bele az üres lábosba. Egyenként. :D El volt vele egy ideig :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1556) DopeBob válasza föccer (#1555) üzenetére


DopeBob
addikt

Gonosz B-)

MZ/X

(#1557) föccer válasza DopeBob (#1556) üzenetére


föccer
nagyúr

Valahogy muszáj lekötni, amíg én csinálom a többi hozzávalót a kajához.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1558) DopeBob válasza föccer (#1557) üzenetére


DopeBob
addikt

oké, oké, ez ilyen viccesen gonoszt akar inkább jelenteni :D

MZ/X

(#1559) jeges válasza föccer (#1557) üzenetére


jeges
senior tag

nézd a jó oldalát: most még segít ;]
(nálunk már nem vonzó a "segítesz nekem?")

(#1560) hdman


hdman
őstag

Készül, készül :)

Sopron city :)

(#1561) föccer válasza jeges (#1559) üzenetére


föccer
nagyúr

Jól számolom 5 éves körül van?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1562) jeges válasza föccer (#1561) üzenetére


jeges
senior tag

majdnem. januárban lesz 8
:D

(#1563) jeges válasza hdman (#1560) üzenetére


jeges
senior tag

első?
nagyon pöpec :)

(#1564) hdman válasza jeges (#1563) üzenetére


hdman
őstag

Igen, nagyon várjuk már :) Ez még csak egy része, már annyi cókmók van, hogy alig férünk el: sterilizátor, cumik, mellszívó, bébifon vagy légzésfigyelő pihenőszék, utazó ágy stb, őrület mennyi cucc kell. Ha valaki ezt előre mondja, kiröhögöm :D

Igyekszünk... :R

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#1565) föccer válasza jeges (#1562) üzenetére


föccer
nagyúr

Jah, tényleg, 2005-ben találkoztunk nem 2008-ban. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1566) jeges válasza hdman (#1564) üzenetére


jeges
senior tag

csak a vállfákból gondoltam. :)
a másodiknál ilyesmikre már nincs ideje az embernek :D
(a többinél meg gondolom pláne nem)

szerk2: hja, utazóágyat mi is használtunk ;]

sok-sok boldogságot, jó egészséget!

szerk: #1565: respect

[ Szerkesztve ]

(#1567) hdman válasza jeges (#1566) üzenetére


hdman
őstag

Köszi, viszont! :R

Sopron city :)

(#1568) AMD Power


AMD Power
titán

Voltunk ma Gulliverbe körbe nézni. A cuccok 90% szinte beteg áron van. Kis 8-10cm plüss maci 2500Ft..... Nevetséges. Átmentünk a szembe lévő Hádába. Vettünk egy nagy vagy 40cm macit meg egy kb 30cm elefántot 1600Ft-t volt a kettő.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1569) Ghoosty válasza föccer (#1555) üzenetére


Ghoosty
őstag

Nálunk ez nem működne. Nem lenne hajlandó egyesével pakolni. Sőt talán még a tálba se rakná, hanem össze vissza. Mondjuk a te Tündéd idősebb. Azért majd egyszer kipróbálom.

(#1560) hdman

Hmm, csak nem egy Faktum szekrény?! Legalábbis pont ugyanaz az elrendezése, mint a miénknek.
Sok türelmet a babához.:)

Nekünk nem volt se sterilizátor, se pihenőszék, se cumi. Sőt, ha nem lett volna probléma az első pár hétben a szoptatással, akkor mellszívó sem. Utazóágy az jól jött.

(#1566) jeges

Nálunk a másodiknál is van vállfázás. Igazából szerintem kevesebb vele a dolog, csak rárakod, megszárad, aztán mehet a szekrénybe, míg egyéb esetben hajtogatni kell.

AMD Power

Készülj fel, ami babáknak való, az 2x es áron kezdődik újonnan. Figyelni kell a kifutó cuccokat és akkor lehet olcsón is kapni dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#1570) AMD Power válasza Ghoosty (#1569) üzenetére


AMD Power
titán

Vagy ha más nincs marad a Vatera és társai.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1571) föccer válasza Ghoosty (#1569) üzenetére


föccer
nagyúr

A lányom kirakja a 21+14 darabos puzzlét is, feltéve, ha jó kedve van.

A sterilizáló tényleg tök felesleges. Egy nagyobb lábos meg egy textil pelenka. Ki kell főzni a cuccokat. Messze a leghatásosabb módszer. Nem is nagyon használtuk volna, csak asszony leadta a lefejt tejet anyatej gyűjtő államásra, ott pedig elég komoly követelmények vannak, így muszáj volt szórakozni vele. Első 6 hétben lehetőleg óvni kell a közösségtől mind a gyereket, mind az anyját. Hazaérkezéskor a szokásos folyékony szappan helyett fertőtlenítővel kezet mosni. Kb ennyi elég is, hogy ne legyen baja a gyereknek. Meg persze a lakást egyszer ki kell pucolni/fertőtleníteni rendesen mielőtt haza jönnek a kórházból. Amíg le nem esett a lány köldökcsonkja, addig nem fürdettünk, csak törlőkendővel áttöröltük.

Nem volt semmi fertőzése, vagy bármi egyéb ilyen baja.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1572) hdman válasza Ghoosty (#1569) üzenetére


hdman
őstag

De, Faktum, jo szemed van :)

Strelilizatort kolcsonbe kaptuk, szerintem magunktol mi sem vettunk volna.

Sopron city :)

(#1573) jeges válasza Ghoosty (#1569) üzenetére


jeges
senior tag

nem is az a gáz, hogy kétszeres-háromszoros újonnan, hanem mire érdemben elkezdené használni, kinövi. asszony is rengeteg ruhát cserélgetett (kapott és adott is) családban, ismerősök között. újonnan babaruhát venni az esetek zömében teljesen értelmetlen.
nagyjából én is azt akartam írni, hogy az utazóágyon kívül nekünk egyik cucc sem volt (talán valami ajándék pihenőszék rémlik, de nem nagyon használtuk). így is tele van a padlás a "kinőtt" játékokkal, dolgokkal, amiket soha nem vagy alig használtunk.

(btw valaki mondta egyszer, hogy a limlom úgy viselkedik, mint a gázok: kitölti a rendelkezésre álló teret. :D sajnos ez gyerek mellett gyakorlatilag azonnal, késleltetés nélkül megtörténik)

(#1574) Ghoosty válasza jeges (#1573) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ne is mond, hogy mindent azonnal kinőnek. Mikor Tünde még nagyon kicsi volt, láttam teszkóban egy tök aranyos rugdalódzót, de aranyárban volt. Eltelt 1-2 hónap és rákerült egy 50%-kal olcsóbb cimke. Még úgy is kicsit drágállottam, de nagyon tetszett, ezért megvettem. Persze a feleségemnek is nagyon tetszett, ezért félrerakta "ünneplősnek". Eredménye, szerintem nem volt rajta 3x és kinőtte. Mondjuk most a Lilitre többször felrakjuk, szóval azért ki van használva.

Amit még érdemes babaruhák esetében az a börzék. Mi rengeteg cuccot veszünk onnan. Ráadásul megismertünk a falunkban egy csajt, akinek a lányai (ikrek) kb fél évvel idősebbek, mint a Tünde, így amit ők kinőnek, abból be tudunk vásárolni. Szerencsére ő nagyon olcsón adja.

(#1575) AMD Power válasza jeges (#1573) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk is már szó szerint bálákban áll a ruha. Új dolgot mi eddig a cumisüvegeken stb kívül semmit nem vettünk szinte. Csak a szekrényt amiben a gyerek cuccai vannak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1576) DopeBob válasza föccer (#1571) üzenetére


DopeBob
addikt

Ez a köldökcsonk ápolás volt a legnagyobb félelmünk... hazajöttünk a kórházból, első nap lesett :)

MZ/X

(#1577) föccer válasza DopeBob (#1576) üzenetére


föccer
nagyúr

Nekünk talán 3 nap kellett hozzá, de mint kiderült nem kötötték el teljesen így köldöksérves lett a kölyök, de ez más lapra tartozik.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1578) jeges válasza DopeBob (#1576) üzenetére


jeges
senior tag

mi nem spiláztuk túl. volt fürdetés is, minden, ami kell. persze a köldökcsonkot igyekeztünk elkerülni. soha nem volt semmi probléma vele/velük.

(#1579) korcsi válasza DopeBob (#1576) üzenetére


korcsi
veterán

Nálunk 26 napig kitartott.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1580) DopeBob válasza jeges (#1578) üzenetére


DopeBob
addikt

Mi is fürdettük (egy ilyen volt szerencsére :D ), vigyáztunk, hogy ne legyen vizes. Baráti körben/rokonságban a miénk volt az első baba, szóval újszülöttet előtte képen láttunk. El is jártunk rendszeren kismamaklubba, mentem én is, ha olyan téma volt. Na ott egyszer körbeadtak egy könyvet, voltak rajta köldökcsonkok, utána ez lett a mumus :D

föccer sajnálom :( Nálunk a baba kicsit késett, illetve a páromat már az eredeti időponthoz képest is korábban bent fogták a kórházban. Soha többet, az tuti. Sajnos ez már 38-39.-hét körül volt, nem tudtunk átmenni magánkórházba, majdnem mindenhol az az ott szülés feltétele, hogy a 36. heti nagy-vizsgálat már náluk legyen. A következőnél már nem lesz ilyen gondunk. Eszméletlen állapotok vannak, gyakorlatilag szülészből-nővérből-orvosból is sokkal kevesebb van mint kéne, ebből lehet következtetni, hogy mennyi idő van a kismamára/kisbabára :(

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#1581) hdman


hdman
őstag

Na, megrendeltük a falmatricákat is a Tökösnek :)

Kb 2x2m-es fal lesz telerakva mindenféle dologgal, állatok, felhők, növények, napocska, meg ilyenek.

Sopron city :)

(#1582) AMD Power válasza hdman (#1581) üzenetére


AMD Power
titán

Jól tettétek! Majd ha fent lesz csinálsz róla képet?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1583) hdman válasza AMD Power (#1582) üzenetére


hdman
őstag

Persze!

Ma megint kapott valamit a bolhapiacról, 50 cent volt egy ilyen szines százlábú plüss :)

Sopron city :)

(#1584) Melack válasza hdman (#1581) üzenetére


Melack
veterán

Honnan rendeltetek?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1585) hdman válasza Melack (#1584) üzenetére


hdman
őstag

[link]

Innen rendeltünk darabokat, mert a komplett szettek nem tetszettek.

Sopron city :)

(#1586) Melack válasza hdman (#1585) üzenetére


Melack
veterán

Vajon fűrészporos tapétára is felmennek?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1587) hdman válasza Melack (#1586) üzenetére


hdman
őstag

Azt nem tudom, nalunk diszperzit van, arra tuti felmegy. Nezz korul az oldalon, van erre vonatkozo info.

Sopron city :)

(#1588) Melack válasza hdman (#1587) üzenetére


Melack
veterán

Előtte még le kell festenünk a fehér falat, hogy valahogy kinézzem. A plafont még nem tudom,hogy legyen. Párom szeretné azt is lefesteni, nekem az elég fura.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1589) Dany007 válasza föccer (#1577) üzenetére


Dany007
veterán

Hoppá most nemrég megint láttuk Tündit az m1-en! :)

(#1590) AMD Power válasza hdman (#1583) üzenetére


AMD Power
titán

Nekünk ma bébiételeket hoztak. Már tele van a gyerek szekrénye velük!:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1591) föccer válasza Dany007 (#1589) üzenetére


föccer
nagyúr

Hehe, ezt most nem is tudtam, hogy megint leadták. Ugyan az a kép volt megint?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1592) hdman válasza AMD Power (#1590) üzenetére


hdman
őstag

Mi tejcire gyurunk. :)

Sopron city :)

(#1593) AMD Power válasza hdman (#1592) üzenetére


AMD Power
titán

Remélem nem lesz probléma nálunk a tej.... és lesz az Asszonynak egy jó ideig.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1594) Dany007 válasza föccer (#1591) üzenetére


Dany007
veterán

Igen ugyanaz. Hát ezeket adják állandóan reklámok között. Szal kell választék és szvsz annyi nincsen hogy ne lehessen ismétlődés. :)

(#1595) DopeBob


DopeBob
addikt

Ma először nevetett úgy, hogy adott hozzá valami kis hangot, nagyon cuki volt! O:-)

Teljesen el vagyok varázsolva :-)

MZ/X

(#1596) hdman válasza DopeBob (#1595) üzenetére


hdman
őstag

:))

Sopron city :)

(#1597) AMD Power válasza DopeBob (#1595) üzenetére


AMD Power
titán

Ezek az élet nagy dolgai! :R :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1598) hdman


hdman
őstag

Megjöttek a falmatricák! Kaptunk ajándékba 5 darabot. :) Majd teszek fel képet.

Sopron city :)

(#1599) AMD Power válasza hdman (#1598) üzenetére


AMD Power
titán

Mi meg voltunk vásárolni még egy picit. Apróságokat amik hiányoztak. Főleg olyan cuccokat ami majd az Asszonynak kell majd a kórházba.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1600) hdman válasza AMD Power (#1599) üzenetére


hdman
őstag

Ilyen kis apróságokat szinte minden nap veszünk, de már alig van mit :)

Most tudtam meg, tegnap a feleségem unokanővére is megszült császárral, ikrek, 2 lány, 3000 és 3400 grammal (!!!!) Lombikprogram volt, az utolsó 1,5 hónapban a dokik utasitására befeküdt a korházba, mert kicsit nyitott volt a méhszáj(?). De jól kihúzta :))

Anyuka egyelőre még elég szarul van, amit nem is csodálok elég nagy sokk érte a szervezetét.

Sopron city :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.