Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) AMD Power válasza hdman (#1500) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem még sohasem!:) De lesz.... én egy hétig inni fogok. Szülés után este piálás itthon. Haverokkal szintén ünneplés. Kollégákkal tejfakasztó ami biztos KO lesz. :)) :K ;]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1502) Cadal válasza hdman (#1500) üzenetére


Cadal
őstag

Volt, legalább is úgy mesélték utána :DDD

Az a jó benne, hogy barátokkal ezt úgy fogjuk fel, mintha tényleg a gyerek étkeztetése múlna rajta. Kötelességtudatosan iszunk. :D

(#1503) AMD Power válasza Cadal (#1502) üzenetére


AMD Power
titán

Ez szerintem teljesen normális!
Picit más.... Ha esetleg most kéne valakinek pelenkát venni!

Akciós a Tescóban a Pampers. Elég jó árakon vannak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1504) BioNiCMaN válasza AMD Power (#1503) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Szerintem a Rossmann-ban jobb árak vannak. ;) Mi már az 5-ös méretű Active Baby-t használjuk és mindenféle kedvezménnyel 55 Ft/db (tescoban 72...).

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1505) Dany007 válasza hdman (#1468) üzenetére


Dany007
veterán

Nos, azóta eltelt pár nap. Újra megy bölcsibe. Ami a visszafejlődést illeti az ilyen egyedi dolog, nem lehet általánosítani, nálunk meg ez különösen másképp működik, mint általában.
Konkrétan a nyugalom, figyelem terén. :) Hihetetlenül izgatott és felpörgött mikor hazaér a bölcsiből.
Szeptemberben már eljutottunk odáig, hogy abbahagyta a céltalan futkosást és már-már eljátszott a játékaival is. Aztán a bölcsi után ez megszűnt. Így pedig nem csoda ha lassan fejlődik, hiszen minimálisan figyel bármire is... És kb mindent azonnal akar.

Több területen is jót tesz a bölcsi egyébként, tehát mi sem akarjuk kivenni ha nem muszáj. De prioritásokat kell felállítani. Jelenleg pedig a szellemi fejlődés a beszéd és hasonlók a legfontosabbak. A figyelmetlenség / türelmetlenség ilyen szinten viszont már ezeket akadályozza.
Viszont pozitívum, hogy elkezdett önállóan enni a bölcsiben. Plusz olyan dolgokat is megeszik, amiket itthon soha. :D Plusz ugye van kontaktus a többi gyerekkel, ami szintén nagyon jó. Ráadásul már alszik a bölcsiben is aránylag rendesen. Szóval ez nagyon pozitív.

Egyébként igen furcsa dolgot vettem észre a bölcsiben. Reggel fél 8 körül mikor visszük még ő az első gyerek, nincs senki más.
Délután mikor meló után 4 után megyünk érte, akkor meg már majdnem ő az utolsó akit elhoznak. Mégis hogy van ez? :D Hogyan dolgoznak az emberek? Hogy tudják a gyereket 8 után vinni és elhozni 4 előtt? Nem 8 órás a munkaidő?
De nem akarjuk előbb elhozni, mert az asszonynak is meg nekem is le kell dolgozni a 8 órát naponta. Meg amúgyis kell a pénz... Szóval én fél 8-tól vagyok 4-ig. De ha 9-től lennék, akkor meg 5-ig. Szóval nem értem én ezt. : )

(#1506) AMD Power


AMD Power
titán

Mi most 2500Ft-ért olyan gyönyörű szép babahordozó+autós gyerekülést vettünk!! Ránézésre mintha csont új lenne. Nagyon ügyes volt az Asszony! :R :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1507) Melack válasza AMD Power (#1506) üzenetére


Melack
veterán

Mi hordozható kiságyat "lőttünk" 2.500 Ft-ért. Szúnyoghálóval :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1508) Cadal válasza Dany007 (#1505) üzenetére


Cadal
őstag

Egy lehetséges megoldás: Anyuka aki 8-16-ig melózik viszi a csemetét bölcsibe/oviba apuka aki 6-14-ig melózik pedig elhozza onnan. Így pl. kijöhet, hogy nincs a gyerek az intézményben 8 órát. Egyéb faktor még a nyugdíjas nagyszülők megléte. Na Ők aztán tényleg ráérnek odaérni az unokával. Még egyéb ha anyuka nem 8 hanem csak 6 órában dolgozik.

(#1509) DopeBob


DopeBob
addikt

Jé, milyen topikok vannak :C

Csatlakozom én is a klubhoz, pont ma 12 hetes a kislányunk. :B Napról napra egyre aranyosabb, már egész sokat gőgicsél, nevet, imádom! :)

Kicsit féltem tőle még terhesség alatt, hogy mi lesz majd, hogy fogjuk egyáltalán megfogni, mert olyan picik, de szerencsére nagyon hamar belerázódtunk mindenbe, Lili pedig nagyon jó baba, alig sír, nem hasfájós, már majdnem alszik 7 órát éjszaka! :D

MZ/X

(#1510) hdman válasza DopeBob (#1509) üzenetére


hdman
őstag

Gratula:) En is ilyen babat szeretnek :))

Sopron city :)

(#1511) föccer válasza hdman (#1510) üzenetére


föccer
nagyúr

Ki nem?;]

DopeBob: Ne aggódj, kis gyerek kis probléma,....

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1512) DopeBob válasza hdman (#1510) üzenetére


DopeBob
addikt

:B

MZ/X

(#1513) föccer válasza DopeBob (#1512) üzenetére


föccer
nagyúr

Szép, formás baba, büszke lehetsz rá :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1514) AMD Power válasza DopeBob (#1509) üzenetére


AMD Power
titán

Gratulálok hozzá!:) :R

Én is attól félek ,hogy fogom megfogni, leejtem stb.. :B :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1515) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Tegnap voltunk 1 évesek. :))

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1516) föccer válasza AMD Power (#1514) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem kell parázni, legyél magabiztos. A gyerek nagyon megérzi, ha nem vagy biztos magadban, pláne fürdetéskor. Fürcsi közben ha érzi, hogy nem fogod biztosan üvölteni fog és nem élvezi fürdést megnehezítve minden estét.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1517) this is life válasza AMD Power (#1503) üzenetére


this is life
Ármester

A DM-es pelenkak se rosszak, illetve ami nalunk bevalt az aldi peloi, igaz 2-s a legkissebb meret... Nalunk csak gondok voltak a pampersszel kifolyt es tsai...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1518) AMD Power válasza föccer (#1516) üzenetére


AMD Power
titán

Biztos nem lesz probléma. De szerintem ez minden férfi fejében megfordul.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1519) AMD Power válasza AMD Power (#1518) üzenetére


AMD Power
titán

Irány ma a 30 heti 4D! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1520) DopeBob válasza AMD Power (#1519) üzenetére


DopeBob
addikt

Sok sikert, mi egyetlen egy 4D-s ultrahangot sem tudtunk csinálni, valahogy mindíg rosszul feküdt :D

MZ/X

(#1521) Melack válasza AMD Power (#1519) üzenetére


Melack
veterán

Ezt az ultrahangot hol csináltatjátok?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1522) AMD Power válasza DopeBob (#1520) üzenetére


AMD Power
titán

Ne is mond mi is megszívtuk. Az Istennek sem lehetett látni a kis arcát rendesen. :)
Viszont Minden rendben hála az Égnek. Több mint 1700g már!:) 28-án újra kell mennünk vissza. Azt mondta a doktornő ,hogy akkor újra megpróbáljuk majd megnézni a picit. Persze ingyen. :B :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1523) hdman válasza AMD Power (#1522) üzenetére


hdman
őstag

Az tök korrekt, hogy ingyen megnézhetitek ujra. Ti mennyit fizettek érte? Mi 10-et szoktunk fizetni a babamoziért, a magándokinak meg 5-öt.

Mi eddig 2x voltunk, mindig megmutatta magát, de azért a végére már megunta:

STOP! :DDD

Sopron city :)

(#1524) AMD Power válasza hdman (#1523) üzenetére


AMD Power
titán

Az igen!;) Az egyik 13e a mostani meg 12e volt. Amúgy mi "sztk-s" dokihoz megyünk mindig.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1525) AMD Power válasza hdman (#1523) üzenetére


AMD Power
titán

De az is biztos már ,hogy császáros szülés lesz. Azt ajánlotta a doki a párom kora miatt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1526) this is life válasza AMD Power (#1525) üzenetére


this is life
Ármester

Ha nem indiszkret a kerdes milyen idos a parod ? Az en parom a 38-at toltotte amikor termeszetes uton megszulte manonkat es semmi gond nem volt. Lehet azt a csaszart korbe kene jarni, az orvosok azert szeretik reszesitik elonybe mert nincs sok macera vele hamar kint a baba es hamar zsebben a penz. Nincs orakig tarto vajudas es tsai... na meg aztan a csaszaros szulesert joval tobbet is kernek, Debrecen klinika sima szules kb 80-100 e ft csaszar 100-150 dokitol fuggoen(nepszeru orvosoknal). De ha a parod pl cukros, nagyon nem jo a latasa akkor alapbol a csaszar az ajanlott.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1527) bobsys válasza AMD Power (#1525) üzenetére


bobsys
addikt

Ahogy this is life is mondja gondoljatok at. Felesegem tegnap szult, 40 eves es terhessegi cukorbeteg, de normalis uton szult (a vajudas utolso 4 orajaban kert erzestelenitot). Csaszar benne volt a pakliban, de nem csinaljak amig nem muszaj ugyanis az egy nagyon komoly hasi mutet. Gondolj bele felvagjak, szetfeszitik, utanna a kulonbozo retegeket kulon-kulon ossze kell varni. Arrol nem is beszelve, hogy a labadozas az honapokig tart, az elso honapban alig kelhet majd fel es semmit nem emelhet.
Szerintem is azert mondtak, mert az gyorsabb es egyszerubb nekik akarcsak a gatmetszes amit sok doki csinal.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1528) AMD Power válasza this is life (#1526) üzenetére


AMD Power
titán

40 lesz januárban. Neki az első gyereknél is császár volt. Én egy ft-t sem fizetek szóval nekem ez mind1. Az a lényeg ,hogy nekik jó legyen.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1529) hdman válasza bobsys (#1527) üzenetére


hdman
őstag

Csaszar benne volt a pakliban, de nem csinaljak amig nem muszaj

+1, mi is igy vagyunk vele. Anya 31 éves, elméletileg nem lesz gond, sima szülés lesz, ha viszont para van, akkor császár.

Mi fizetünk, szülésznőt is fogunk fogadni. Sztem 50/20-at fogunk adni, azért nem kell őket elkapatni :)

Sopron city :)

(#1530) this is life válasza hdman (#1529) üzenetére


this is life
Ármester

Nalunk senki se volt fogadva, de viszont egy nagyon jo szuleszno segitett a szulesnel, vele sem volt semmi megbeszelve, es megis becsulettel tette a dolgat , a vegen 35000 kapott, de le a kalappal elotte! Nem ugy az ugyeletes szulesz nogyogyasz elott aki le ...az egeszet, na annak lopikula a fenekebe :DDD . Amugy egy ujszulott osztalyon dolgozo ismerosunk javasolta azt hogy senkit se fogadjunkfel, mert a szuleszno ott lesz es segit, ha meg gond lenne akkor a dokinak ugy is el kell vegeznie a dolgat, meg aztan ha fizet az ember amugy is csak a penz miatt ugy mond tobb figyelmet kap, de a lelki ismeretlen orvos attol meg olyan marad amilyen. Mikor elhagytuk az ujszulott osztalyt , akkor minden apolononek aki a gyermekunkkel es a parommal foglalkozott ott hagytunk nevre szoloan egy boritekban egy kis penzt. Ezt amiatt tettuk/tem mert tudom hogy az ujszulotton a noverek nem nagyon kapnak semmi plusz penzt(mert a szuleszek mar elotte kizsebelik a parokat) mikozben rajtuk is sok mulik abban az elso neheny napban. Azert fiuk keszuljetek fel ra , hogy a szules utan az elso par nap razos is lehet, parotok kimerult lesz mind fizikailag es szellemileg, ilyenkor konnyen befordulhatnak, csak ovatosan a kritikakkal es figyelni mit javasolnak adnak a tanacsot a noverek , na es persze kerdezzetek oket batran.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1531) AMD Power válasza this is life (#1530) üzenetére


AMD Power
titán

Biztos velem van a baj de én elvből nem adok pénzt orvosnak. Egyiknek sem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1532) Dany007 válasza AMD Power (#1531) üzenetére


Dany007
veterán

Ezzel nem is lenne gond ha ők meg nem úgy viszonyulnának a dologhoz ahogy...
Millióegy történet van, mindenki ismer legalább egyet. Én ezen nem kockáztatnék egy ilyen nagy dolgot. Nehogymár ezen múljon. Persze kivételek vannak, de na... Most mit számít 30k ha attól jobb ellátásra és több figyelemre lesz lehetősége az anyukának és a babának... Mert ez sajnos többségében így megy itthon.

(#1533) AMD Power válasza Dany007 (#1532) üzenetére


AMD Power
titán

Megfognak tenni mindent amit kell nekik. Hidd el elég meggyőzőék vagyunk mi.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1534) Melack válasza AMD Power (#1533) üzenetére


Melack
veterán

Párom is ennek okán nem fogadott magánorvost. Amíg magánorvoshoz járt, egy vizsgálatért fizetett 12.000Ft-ot. Ebből kiindulva ennek 10x-ese,ami "elvárt"... Nah, ennyink nincsen rá. Még sehogy sem állunk a gyerekszobával, és április nemsokára itt van (azt hiszem kezdek megkergülni)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1535) bandus válasza AMD Power (#1531) üzenetére


bandus
veterán

nekem az az elvem, hogy elso a baba, gondolom neked is. innentol kezdve, ha fizetnem "kell" az orvosnak, szulesznek, hogy jobban odafigyeljenek, akkor szo nelkul nyitom a tarcamat, ez van sajnos...
bar en mar eldontottem, hogy maganklinikan fog szuletni a gyerekem, igaz, hogy dragabb, de igy megis kiszamithatok a koltsegek es tudom, hogy megvan a maximalis figyelem is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1536) hdman válasza this is life (#1530) üzenetére


hdman
őstag

A szülésznő nálunk ismerős, anyósommal egy faluból származnak, ráadásul a feleségem, a feleségem huga, és anyós nővérének két lánya is nála született. ( Most pedig tegye fel a kezét akit megkavartam :DDD )

Bandus: nekem az az elvem, hogy elso a baba, gondolom neked is. innentol kezdve, ha fizetnem "kell" az orvosnak, szulesznek, hogy jobban odafigyeljenek, akkor szo nelkul nyitom a tarcamat, ez van sajnos...

+1, és tényleg sajnos... De ha ez kell, akkor ez kell. Mi szülhetnénk ausztriában is (miattam), de maradtunk sopronban, főleg a szülésznő miatt.

Sopron city :)

(#1537) Dany007 válasza AMD Power (#1533) üzenetére


Dany007
veterán

Én sem azt mondtam, hogy ne tennének meg mindent.
Ez leginkább a részletekről szól. Kis plusz kedvesség, plusz figyelmesség, kényelem, hozzáállás! Ami azért nem mindegy. Meg lehet tenni mindent leszarom hozzáállással is, meg kedvesen, figyelmesen, emberien.

Az egész egyébként kórház / emberfüggő. Van ahol minden nélkül is kedvesek, figyelmesek, de van ahol csak a pénz segít. 1-1 ilyen vajúdóban esetenként 5-8 nő is szül épp egyszerre. Ilyenkor lehetsz akármilyen meggyőző senki nem fog kényed kedved szerint ugrálni miközben ott van 5-6 másik anyuka is.
Ugye egy szülésznőnek / orvosnak van napi 10-15 - vagy több - szülése is. Ellenben egy átlagos családnak 1-2 ilyen alkalom van egész életében. A többség számára ez egy eleve kiszolgáltatott, ismeretlen helyzet, jó az ha legalább az orvos / szülész áraszt egy kis pozitív hangulatot, nyugalmat, törődést.

Persze én se azt mondom, hogy fizess egy dokit 100 ezerért. Mert az orvos legtöbbször csak az utolsó 10-15 percben van ott. A szülésznőnek sokkal fontosabb szerepe van az egészben. És hidd el ez az anyukának se mindegy.
Igazából csak arra próbáltam célozni, hogyha zsugori skót lennék ;] és összeszámolnám hogy az elmúlt két évben mennyit költöttünk a gyerekre, akkor azt mondanám, hogy az az összeg jócskán túllépi a milliót. Pedig annyit se eszik, mint egy kiscica és a ruhák nagyrészét is vateráztuk, ráadásul a gyerekszobát / ágyat / babkocsit ilyesmit bele se számoltam... Szóval ehhez képest az egyik legfontosabb eseménynél 20-30-50 ezer forinton rágódni bagatell dolog. Ha csak 5%-kal is jobb az anyának és a babának már megérte. Tényleg semmiség ahhoz képest, mint amennyit amúgy a gyerekre költ az ember mégis ez a legfontosabb része a dolgoknak. Sokkal fontosabb, minthogy kókuszmatracon feküdjön a gyerek vagy hagyományoson... Vagy felfújható kerekű babakocsit vegyünk vagy tömöret.

(#1538) this is life válasza AMD Power (#1531) üzenetére


this is life
Ármester

A hálapenzel en is igy vagyok, ne azert nezzem ram a doki mert let kapott es vart is hanem azert mert egy raszorulo emberen kell segitenie. Emiatt nem volt se fogadott orvos sem mas, viszont a szuleszno akit nem is kertunk hogy segitsen , nem is fogadtuk fel , annyira lelkiismeretes volt hogy megerdemelte azt a pluszt amit tolunk kapott. Amugy nekem hanynom kell az orvosok halapenz utani sovargasatol, mutottek konyokkel ahol az oszt vezeto foorvos nem akart megmuteni(varolistara tett volna) mert nem kapott penzt, kivertem a balhet es erdekes megse kellett varnom, de ugyanott a fulem hallatara mondta egy bacsikanak , hogy ha van 120000ft akkor 2 het mulva csipoprotezis mutet, ha nincs le akkor 10-12 honap mulva...de lehetne meg sorolni, ja szinten sebeszet , felfogadott doki egy isnerosnel, nem keves penzt eltett aztan megis elqrta a terdszalag mutetet... Hat nalam jobban senki sem ellenzi a halapenzt, de ha valaki hivatas tudatbol, sokat segit onzetlenul , azt tudom honoralni..

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1539) AMD Power válasza Dany007 (#1537) üzenetére


AMD Power
titán

Én ezzel tisztában vagyok. De én akkor sem adok nekik egy ft-t sem. Nem azért fizetek (fizetünk) több 100e ft TB-t ,hogy én fizessek még + nekik. Mindent megfognak tenni amit kell. Hála pénz nélkül is.

this is life: Ennyi.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1540) bandus válasza AMD Power (#1539) üzenetére


bandus
veterán

kívánom, hogy így legyen. remélem nem kell majd panaszos postokat olvasnunk, hogy "árcsak rááldoztam volna azt a 30k-t, hogy jobban odafigyeljenek az asszonyra a kórházban".

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1541) AMD Power válasza bandus (#1540) üzenetére


AMD Power
titán

Odafognak figyelni rá. Nem lesz semmi probléma. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1542) föccer válasza bandus (#1540) üzenetére


föccer
nagyúr

Nálunk sem volt semmi probléma, pedig sem előtte, sem utána nem fizettünk.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1543) Dany007 válasza AMD Power (#1539) üzenetére


Dany007
veterán

Gondolod te, naívan. :P De legyen így.
Mi is utólag adtunk pénzt a szülésznőnek. De igazából minket beprotezsáltak hozzá... Ez is külön story. Páromnak már egy héttel előtte be kellett feküdnie. Közben meg összehaverkodott a takarítóval azon egyszerű oknál fogva, hogy nem bírta megenni a kórházi kosztot és mindig odaadta a takarítónak... Ő meg örült mint majom... És ugye neki mindenhova van bejárása, mindenkit ismer... Szal a szülés napján szépen megkérte az egyik legjobbnak és "legfigyelmesebbnek" tartott szülésznőt hogy kiemelten figyeljen ránk. Ez így is volt és hihetetlenül bejött a dolog.
De amúgy viszont mindenki szart mindenkire. Mintha egy gyárban lennél ahol a gyári melósok dolgoznak unott fejjel hozzáállás nullával.

Szóval na, a magabiztosság bizonyos helyeken kevés. Ha ott lesztek majd a vajúdóban 5-6 másik leendő anyuka mellett, ahol a szülészek meg mittoménkik futkosnak fel-alá, akkor már hiába pattogsz nekik... Nem lesz semmi kiemelt figyelem. Persze megtesznek majd mindent amit kell, de semmivel se többet. És ezen van a hangsúly.

Egyébként értem az elvet amit mondasz. És alaphelyzetben egyet is értek vele. De el kell tudni ismerni a tényt, hogy ez itthon így megy. És attól hogy valakinek ez nem tetszik meg nem akarja elfogadni az ég világon semmi sem fog változni, mert te is csak egy leszel az aznapi 15 másik szülés közül.
És ez pont egy olyan szituáció amikor a cél fontosabb, mint az elv megtartása. Sokkal.

Hiába fizetem a tb-t nálam meg éppen az van, hogy elvből nem megyek tb-s rendelésre ha egy mód van rá. Csak maszekhoz legyen szó bármiről. Sajnos az elmúlt évek tapasztalata az, hogy ha nem fizetsz pont leszarnak telibe. Aztán lehet pattogni a rendelőben, hogy fél 8-ra volt időpontod mikor még délelőtt 10-kor is 8-an állnak előtted... Pont leszarják mert ott van melletted még 30 ember aki oda vár és korábbra kapott időpontot (ez sztk-s tapasztalat). Vagy amikor a "túlképzett" fogorvos beletöri a fogadba a gyökérkezelő tűt... :U Azt elintézi annyival, hogy MR vizsgálatra ne menjen, mert a mágnes kitépi a fogán/állkapcsán keresztül. Akkor már hiába vagy magabiztos mert mikor kiderül a szívás már régen késő. Vagy amikor a kötelező ultrahangon a mérések felét nem végzik el a gyereken, te meg ezt utólag tudod meg... akkor is lehet pattogni meg reklamálni, max kapsz egy soron kívüli időpontot másik dokival aki megnézi rendesen, de akkor is te szívsz és nem ők!

[ Szerkesztve ]

(#1544) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Üdvözletem,

Nem vagyok egy nagy mindenhol megosztom a gyerekeim fényképét típus, de a lányaira büszke kétgyermekes apuka vagyok. Igazából Föccer kérésére jöttem erre.

Először is bemutatom két és fél hónapos kislányomat Lilitet:

Ő pedig a most már 22 hónapos "nagylányom" Tünde. Ez a kép még nyáron készült, mikor 1,5 éves volt. Segített apukának tésztát gyúrni a krumplis tésztához.

(#1545) jeges válasza Dany007 (#1543) üzenetére


jeges
senior tag

magánrendelésen éppúgy hibázhatnak, mint állami/ingyenes orvosnál, önmagában az, hogy magánrendelés, nem garancia.
nálunk évekkel ezelőtt a fizetős, magán ultrahangos nem vette észre, hogy a magzatnak hiányzik a fél szíve. pedig abban a stádiumban nem hogy láthatta volna, de kötelező lett volna észrevennie. többek közt ezért van az uh.

(#1546) Dany007 válasza jeges (#1545) üzenetére


Dany007
veterán

Nyilvánvalóan nincs 100%-os biztonság az tény. Nem is erről szól ez az egész. Az esélyek lehetőség, valószínűségeken van a hangsúly.
Tb rendelés is lehet ugyanolyan jó, mint egy magánrendelés és fordítva. A különbség ott van, hogy melyiknél nagyobb az esély egy szakszerűbb, emberibb, hozzáértőbb ellátásra.

(#1547) this is life válasza Dany007 (#1543) üzenetére


this is life
Ármester

A figyelem es a korrekt banasmod nem penz kerdese, akiben van szakmai elhivatottsag az becsulettel teszi a dolgat, aki meg a penz miatt ,kicsit jobban nyalazza az ember feneket attol még ugyan ugy egy lelkiismeretlen senki marad. Nem azert nez ra az emberre tobbszor , mert esetleg meg erdekli hogy mikent is van, hanem mert mutatni kell valamit a penzert. Nalunk nem tudta a szuleszno hogy penzt fog kapni, fel se volt fogadva, megis korrekt volt, surun ranezett paromra, tanacsot adott neki,segitett tagulni...stb , de ebben a temaban pro es kontra lehetne erveket felhozni azzal tisztaban vagyok. Amugy egy szo mint 100 , nem szeretem a zsebuket tomo dokikat akik munkaidoben , allami felszereleseket hasznalva penzt kernek azert ami amugy is a dolguk lenne :((( .
Ghoosty

Gatula a picurhoz es a nagyobbik gyermekedhez is , szep csoppsegek !!

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1548) Dany007 válasza this is life (#1547) üzenetére


Dany007
veterán

Sajnos ez nálunk több tízéves gyakorlati tapasztalaton alapul. Persze lehet ezt magyarázni, hogy aki amúgyse korrekt az pénzért se lesz korrekt, de sajnos a valóság pont az ellenkezőjét mutatja!
Csak a saját családomon belül tudok egy rakás olyan példát hozni, ahol u.a. a doki tb-s rendelésen ba..ott az illetőre majd ajánlotta neki a magánrendelését, ott meg mint a mesebeli kisangyal... De rengeteg ilyet tudnék még mesélni.
Nem szép dolog, ez tény. De ez a valóság itthon. El kell fogadni, mert sajnos tenni ellene nem nagyon lehet. Kivétel lehet mindkét oldalon, de az nem kérdés, hogy melyik oldalon van több esély a minőségi ellátásra.

(#1549) föccer válasza Ghoosty (#1544) üzenetére


föccer
nagyúr

:B :R :C

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1550) bandus válasza Dany007 (#1546) üzenetére


bandus
veterán

pontosan, jól összefoglaltad. érthető módon kisebb az esély bármiféle gebaszra, egy magánklinikán, vagy abban az esetben, ha megsegíted az orvost pár tízessel, mint ha nem. mert esély mindig van a komplikációkra, és ha akármi történik az újszülöttel, vagy a mamával, akkor az első kérdésed az lesz magadhoz, hogy így alakult-e volna a dolog egy magánklinikán is? és abban a pillanatban biztos, hogy annak a pár százezernek a többszörösét is kifizetnéd... én ebben az esetben a minimális kockázat híve vagyok, ezért lesz belőle magánklinika.

oké, persze nem minden a szándék, kell hozzá az anyagi háttér is, ezt elismerem.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.