Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) osztraksajt válasza zso76 (#1850) üzenetére


osztraksajt
őstag

Milyen rom van rajta? Teljesen magyar nyelvű?

(#1852) zso76 válasza osztraksajt (#1851) üzenetére


zso76
csendes tag

4.0.4

Teljesen magyar. Az androidvasar.hu oldalról rendeltem, magyarítással.

13 Pro & WATCH GT2 Pro & iPad Air4

(#1853) Moric válasza beers (#1841) üzenetére


Moric
aktív tag

Igen, jól mondod, elírtam. :(

(#1854) albinolynx


albinolynx
őstag

Sziasztok!

Most találtam rá erre a topikra, nagy az öröm!
Rendeltem egy android G10 telefont, ami model number szerint "S710i". Ez ismerős valakinek?
Ma kaptam meg, rootolni próbálom, de z4root, unlockroot nem eszi.

Tudnátok segíteni? Szeretnék egy picit elmélyedni a témában, ha van rá mód ezzel a telefonnal.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1855) tibcsi99 válasza zso76 (#1850) üzenetére


tibcsi99
csendes tag

Szia!
Üdv a Haipai-osok táborában! :DD
A fólia nem jó, tudtommal az eredetinek a másik oldalon van az előlapi kamerája. Nekem volt egy a csomagban, elég profin sikerült felnyalni a képernyőre, semmi buborék, semmi illesztési hiba. :C
Én amit nem kaptam a csomagban, az a hátlap, aminek van képernyővédője is (oldalra nyíló könyvszerű fedél). Anélkül viszont jobban kell vigyázzak a képernyőre, de eddig sikerült.
Az aksik nálam is elég jól szuperálnak, másfél napig simán bírja ha "keveset" játszom, ha "többet" (vagyis legalább 2 órát) akkor a napot..

(#1856) turkburk


turkburk
tag

Most rendeltem egy ZOPO ZP500-at a pandás boltból. Kinézet, tudás szerint ez tűnt a legjobbnak. Visszaolvasva a szingapúri szállítást ajánlottátok, azzal is kértem. Mikorra várhatom a kézbesítést?

Erre is készülnek továbbfejlesztett ROM-ok mint a zp100-asra? Azt írták IPS kijelzővel jön, remélem szép lesz a képe. :)

[ Szerkesztve ]

(#1857) beers válasza turkburk (#1856) üzenetére


beers
addikt

Várom a tapasztalataidat, nekem is tetszik az a masina!

M&N

(#1858) zso76 válasza tibcsi99 (#1855) üzenetére


zso76
csendes tag

Köszi :)

Fedeles hátlap az nekem is van, csak fólia nincs.

13 Pro & WATCH GT2 Pro & iPad Air4

(#1859) sajtjani válasza albinolynx (#1854) üzenetére


sajtjani
tag

Sziasztok!
SuperOneClick Ezzel lehet rootolni a 6573-asokat. benne van a driver is, csak a telepítésre kattints, utánna root nyom.

Szerk. Persze pc-re kell tenni!

[ Szerkesztve ]

(#1860) albinolynx válasza sajtjani (#1859) üzenetére


albinolynx
őstag

Köszi!

Azt honnan tudom, hogy sikerült? Kiírta, hogy elvileg siker, de nem látok semmi változást.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1861) robit1973 válasza albinolynx (#1860) üzenetére


robit1973
aktív tag

Ha a programjaid közt van egy Superuser nevű app, akkor elvileg sikerült.

(#1862) albinolynx válasza robit1973 (#1861) üzenetére


albinolynx
őstag

Na ez az!
Motorola Defy-t anno rootoltam, ott ez meg is jelent. Most meg kiírja a SOC, hogy már rootoltam, viszont nincs superuser app...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1863) robit1973 válasza albinolynx (#1862) üzenetére


robit1973
aktív tag

Akkor szerintem ez nem sikerült!
Esetleg tegyél fel egy olyan programot, aminek root jog kell és nézd meg, hogy működik-e!

[ Szerkesztve ]

(#1864) sajtjani válasza albinolynx (#1860) üzenetére


sajtjani
tag

A Z4root törlése után újra lett indítva akku kivétellel? A superuser-t az oneclicknek fel kellett volna tennie. Rootexplorert telepítsd, az kér super jogokat. Esetleg a play-ról tedd fel a superusert. :F

(#1865) NivoSzaki


NivoSzaki
tag

uff ezt láttátok már? nagyon jó árban van!

$185.00 Link

MTK6577 Amoi N820
Band 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 850/2100MHz
Sim Card Dual Sim Card Dual Standby

System
OS Android 4.0.3
CPU MTK6577, 1.2GHz
ROM 4GB
RAM 1GB

Screen
Display Size 4.5 Inch
Type IPS capacitive touch screen
Resolution 960*540Q pixels
Screen Color 260K Colors

FM Radio Yes, earphone needed
Earphone Port 3.5mm
Card Extend Support TF card up to 16GB extended

General
Camera/Picture Resolution Dual Cameras, front camera 0.3MP, back camera 8.0MP
with flashlight and auto focus, up to 3264 x 2448 pixels resolution;
Support 720P video record(1280 x 720 pixels resolution)
Language English, Afrikaans, Amharic, Arabic, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu,
Bengali, Catala, Czech, Dansk, Deutsch, Espanol, French, Hindi, Hrvatski,
Italiano, Latviesu, Lietuviu, Magyar, Korean, Japanese, Nederlands, Norsk,
Polish, Portuguese, Persian, Romanian, Rumantsch, Slovencina, Suomi,
Swahili, Tagalog, Vietnamese, Turkish, Zulu, Thai, Simplified/ Traditional Chinese

Size 158 x 150 x 57mm
Weight 520g
Port 1 x Micro HDMI Port
1 x Micro USB Port
1 x TF Card Slot
Accessories 1 x Battery(2000MAH)
1 x HDMI Cable
1 x 3.5mm Earphone
1 x Data Cable
1 x Charger
1 x Protective Case
1 x English-Chinese User Manual

[ Szerkesztve ]

(#1866) beers válasza NivoSzaki (#1865) üzenetére


beers
addikt

Nem rossz, ha a többi nagyobb nevű is hasonló árban lesz.....

[ Szerkesztve ]

M&N

(#1867) hungobungo válasza NivoSzaki (#1865) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Lesz 1280x720-as is ugyanennyiért, ha valakinek fontos a penge felbontás.
A 800x480 már tényleg felejtős lesz...

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#1868) Novicsok válasza turkburk (#1856) üzenetére


Novicsok
tag

Kb. másfél hét. Benne az az idő, amíg a vámosok olvasgatják a feladó által ráragasztott vámárunyilatkozatot.
Ragszámmal a posták honlapján követhető, előbb ott, majd itt a www.posta.hu-n.

(#1869) NivoSzaki válasza hungobungo (#1867) üzenetére


NivoSzaki
tag

Komolyan? mikor? már alig várok egy HD kijelzös 5.3-as Note replikát :))

(#1870) cipofuzo87 válasza NivoSzaki (#1865) üzenetére


cipofuzo87
tag

itt egy másik is, ami olcsóbb, és ha jól látom pont ugyanezt tudja (6577, 1 GB RAM, 960x540, HDMI kimenet)

http://www.tmallbox.com/mobile-phone/14424-mtk6577-newman-n1.html

(#1871) NivoSzaki válasza cipofuzo87 (#1870) üzenetére


NivoSzaki
tag

Igen ezt láttam de igazság szerint egy min 4.7 -es kijelzős telefont szeretnék de inkább 5 inchest :)) amin végre normálisan lehet gépelni meg netezni nem úgy hogy kiesik a szemem :D

(#1872) fecg21 válasza freestyler8 (#1849) üzenetére


fecg21
aktív tag

Én is csóró vagyok, csak a jó szándék vezérelt amikor le akartalak beszélni arról a telefonról. Természetesen semmi jogom/közöm ahhoz hogy melyik telót veszed meg-ha neked megtetszett a külseje, ott a lehetőség, vásárold meg. Remélem nem lesz semmi probléma a telefonnal. :)

(#1873) GaborJanos


GaborJanos
csendes tag

Sziasztok!

Kicserélték a zp100-as telómat, állítólag attól halt meg, hogy minden kínai programot letöröltem róla. Nem helyettesítettem őket másikkal, úgy néz ki az én hibám volt, mindegyik játéknak nézett ki. Bár a PC-m nem ismerte fel az előzőt, még a törlések előtt...Szóval ma kaptam egy újat, szerencsére minden működik rajta kivéve két dolgot, az egyik a gps, ebben nincs kijavítva, a másik pedig, hogy durván 2GB belső memóriát lát....Visszaolvastam és kipróbáltam a gps EPO assistance-t bekapcsolni és letöltött magának valamit, de ettől nem lett jobb. Lehet a gps-en segíteni rootolás nélkül?
Augusztusban leszek Pesten, ill. Szeged, Békéscsaba, Kecskemét vonalon járkálni fogok, esetleg valaki tudna segíteni személyesen? Valami jelképes dologért cserébe, mondjuk egy hambi? Én még egyszer nem merek belenyúlni, most látja a PC adattárként, egyébként minden kellemesen használható, de a gps nagyon hiányzik. Több programot letöltöttem a Playstore-ból, de nem látja a műholdakat.
Vettem hozzá 32GB microSD-t az e-bayen (Adata), kb 15 euroért, és fali töltőt 1700mAh-es akksival, szintén kb 15 euróért, ezek szépen működnek.

(#1874) albinolynx válasza sajtjani (#1864) üzenetére


albinolynx
őstag

SOC feltette, de kicsit hülyéskedett utána a telefon. Akksi ki-be megoldotta. Én bénáztam szerintem.

Milyen programmal tudnék belenyúlni a ROM-ba?
Nem szétbarmolni szeretném, csak "fapadosítani", ezt-azt lecserélni amit jobbnak látok.
Hirtelen nem értem miért 256MB a belső memória (ram, vagy rom ez?) - 512MB-nak van írva több helyen is. App2SD 256MB-nak jelzi. Elsőnek azt próbáltam, hogy átmozgatni a programokat SD kártyára. Amelyik meg sem jelenik, azzal mit tudok kezdeni?

LauncherPro használata is érezhetően dobott a sebességen.

Tudom, nem erőbajnok telefon, de sokat nem szerettem volna rá költeni és tanulok vele. Szeretném kihozni belőle ami még ésszerű. Köszi!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1875) biglion-lord


biglion-lord
tag

Sziasztok!
1 kis segítséget szeretnék kérni vettem Belgában 1 Dual SIM B79 Velox 3G Android 4.0 Smartphone with 4.3 Inch HD Touchscreen (High Power CPU)
960x540 pixel készüléket.
A problémám, hogy minden nyelv megtalálható csak a magyar nem és érdeklődnék vagy linket kérnék ahol letölthetném a magyarítást vagy újabb android programot. Jelenleg 4.0.3 android verzió van rajta.
kernel v. 3.013 (user@linux-user #1
Baseband v. MAUI.11AMD.W11.50.SP.V13, 2012.04.18

Tehát 1 link vagy cím kellene a magyarítás megoldásához.
Köszönöm szépen a segítséget

(#1876) NivoSzaki válasza biglion-lord (#1875) üzenetére


NivoSzaki
tag

Szerintem nem tudsz hozzá letölteni magyarosítást max ha te magadnak lefordítod.

(#1877) beers válasza biglion-lord (#1875) üzenetére


beers
addikt

Nincs hozzá, rakd fel a morelocale2-t, az pár programot.

M&N

(#1878) beers válasza beers (#1877) üzenetére


beers
addikt

"magyarít"

M&N

(#1879) osztraksajt válasza zso76 (#1852) üzenetére


osztraksajt
őstag

És nem tudod véletlenül hogy a morelocale-t tették rá, vagy tényleg fordítottak hozzá magyar komplett nyelvű romot?

(#1880) pmikloska válasza NivoSzaki (#1876) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Hmmm... ezt én is szerettem volna, el is jutottam valameddig, hungobungo-tól kértem segítséget, de egy privát üzenetemre sem válaszolt. :(

(#1881) NivoSzaki válasza pmikloska (#1880) üzenetére


NivoSzaki
tag

ne foglalkozz vele. :-)

(#1882) zso76 válasza osztraksajt (#1879) üzenetére


zso76
csendes tag

Komplett magyar rom van rajta.

A www.androidvasar.hu oldalon találsz telefonszámot, de megtaláltam a vatera-n is.

Bármilyen dual telefont magyarít 4.000,- Ft-ért.

http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltelefon/dual_sim_2_kartyas_mobiltelefon/android_dual_sim_telefon_magyaritas_honositas_1613385827.html

13 Pro & WATCH GT2 Pro & iPad Air4

(#1883) Moric válasza GaborJanos (#1873) üzenetére


Moric
aktív tag

Szerintem ennek egy része, csak duma.
Nekem két darab kínai program van a telómon és még is működik.
Abból lehet gond, ha rendszer file-ket töröltél. Root nélkül nem sok esélyt látok rendszer szintű törlésre.

Melyik verziójú Androidod van?
4-esben, emlékeim szerint, gyárilag hibásan működik a gps. A zopotools-sal lehet kikényszeríteni a gps bekacsolását.
Első indításnál nekem is sokáig kereste a műholdakat, azóta viszonylag gyorsan 10-15s alatt megtalálja a pozíciót.

(#1884) osztraksajt válasza zso76 (#1882) üzenetére


osztraksajt
őstag

Köszönöm a választ. :R

(#1885) beers válasza osztraksajt (#1884) üzenetére


beers
addikt

biztos lementi neked, ha megkéred.....
a 4k-t meg elsörözitek :D

M&N

(#1886) osztraksajt válasza beers (#1885) üzenetére


osztraksajt
őstag

Ha megdolgozott érte a fordítással/összeollózta jár neki a pénz, nem azért kérdeztem, hogy spóroljak vagy kunyeráljak. Csak kíváncsi voltam hogy valaki tényleg megcsinálta-e.

Pusztán technikai jellegű érdeklődés, 20 éve oxfordi felsőfokú nyelvvizsgám van angolból, szóval egy angol menü nem akaszt meg. Viszont elég sok fordítást csináltam pc-s programoknál közösségi projektek részeként, pl az Evernote egy nagyobb részét is én fordítottam/fordítom.

(#1887) GaborJanos válasza Moric (#1883) üzenetére


GaborJanos
csendes tag

4-es android van rajta, tuti ezert nem jo a gps, viszont nem tudom, hogy kell kivitelezni egy ilyen zopotools-os javitast, tudnal segiteni? A Settingsben nem talaltam ilyen menut sajnos, biologus vagyok:)

(#1888) pmikloska válasza NivoSzaki (#1881) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Hát kicsit zavar, mert pl. én magamnak is megcsinálnám, készülök tábla pc-t is venni, kinéztem egy alap telefont is az anyámnak, főleg miatta kéne a magyar nyelv. Vártam, hogy útmutatást kapok majd, melyik szoftver vált be a rom kicsomagolásában (pl. ezzel vannak nehézségeim) stb. :(
Én biztosan nem tartogatnám magamnak a tudást, ha másoknak segítek ezzel.

(#1889) albinolynx válasza albinolynx (#1874) üzenetére


albinolynx
őstag

Enyém nagy ökörség?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1890) NivoSzaki válasza pmikloska (#1888) üzenetére


NivoSzaki
tag

Hát sajna nem vagyunk egyformák ezen kár kiakadni :-)
En is próbálok utánajárni a forditasnak ha sikerül infohoz jutni szívesen megosztom :-)

(#1891) sajtjani válasza albinolynx (#1889) üzenetére


sajtjani
tag

Sziasztok!
Tedd fel a Android System Info-t. Az megmonnya a frankót, mennyi az igazi RAM-ROM mérete. :K

(#1892) sajtjani


sajtjani
tag

Egyébként a magyarítással kapcsolatban én is nézegettem hónapokkal ezelőt Baralajbi főmuftit, aki ugye az Androidvasar.hu üzemeltetője és a vaterán 4k-ért magyarít, ami azért bazi sok. Ha a fele lenne még el gondolkoznék rajta. Szóval azért figyelemre méltó hogy a munkája nem lassítja, fagyasztja a telót a videoi alapján. Illetve volt a kezemben egy B79-es, amibe Ő masszírozta bele a magyart és nem találtam fogást rajta, rendesen tette a dolgát.Azt írja az általa készített szoftverrel csinálja, amit majd eladni is hajlandó, na erre a szoftra lennék én kíváncsi.

(#1893) albinolynx válasza sajtjani (#1891) üzenetére


albinolynx
őstag

Total RAM: 192MB
ROM-ot nem látom. Azt írták, hogy a 4.0" kijelző felbontása WVGA 480 x 800
Helyette 320 x 480-at ír.

512MB ROM, 256MB RAM kellene legyen. GPS-t nem is néztem egyelőre, de nem lehet csak úgy menüből bekapcsolni.

Kellene legyen benne "CPU:Media Tek MTK6516 460MHz+280MHz"
MTK6516 ok, másik 280MHz micsoda? Hogyan tudnál ellenőrizni a meglétét?

Ezt az egészet hívják úgy, hogy átk.rás - igaz?

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1894) GaborJanos válasza norbz (#1351) üzenetére


GaborJanos
csendes tag

Légyszi segítenél, picit lebutítva, hogy oldottad mega gps problémát, elküldenéd mailben a config fájl és hogy pontosan hogyan raktad fel a telóra? Külföldön vagyok és itt a gps létfontosságú:) Ez volt az egyik fő érvem az okostelefon mellett, van autós PNA-m, de ha a teló tudja, akkor sokkal kényelmesebb barangolni...

(#1895) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Ma jött meg az én A750-esem, elsőre nagyon teszik, csak picit nagy és nehéz... Mielőtt nekiállok installálgatni, le szeretném menteni a gyári romot, de vmiért a clockworkmod telepítésénél nem tudom kiválasztani a készüléket... Erre van ötlet? Vagy a romot ti hogyan mentettétek le?

Köszi előre is!

(#1896) sajtjani válasza albinolynx (#1893) üzenetére


sajtjani
tag

Bakker, a G10 úgy tudtam MT6573 chip, de most megtaláltam. Froyo MT6516.De sebaj, sokan itt ezzel a chippel kezdtünk dualozni :D Fél év múlva úgy is lecseréled egy erősebbre :K Viszont ha froyo akkor a Z4root-nak mennie kellett volna rajta :F Felbontása 320x480.
Internal memory alatt kellene látnod mennyi helyed van progik telepítésére. A 280Mhz valójában 2x104 Mhz modem, ami a képi megjelenítésben próbál segíteni a procinak,kevés sikerrel. Az elérhető 192Mb RAM a megszokott ezekben a telokban. Ezt a chipet sajnos nem lehet buherálni, így kell használnod. Esetleg ezeket az oldalakat fordítgasd!

(#1897) beers válasza Stehe (#1895) üzenetére


beers
addikt

milyen rom van rajta most?

M&N

(#1898) Stehe válasza beers (#1897) üzenetére


Stehe
aktív tag

A gyári 2.3.6...

(#1899) hungobungo válasza pmikloska (#1888) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Nulla tudással nem kezdem el senkinek magyarázni, van nekem saját életem. Ha visszaolvasol, beers-el az összes lépést megbeszéltük néhány hete: originál rom tartalmát deodexeled, utána decompile-olod, values-hu mappát minden apk-ban létrehozni az angol alapján, a strings.xml-t átmásolni a values mappából és lefordítani. Nem kell nulláról kezdeni, hiszen egy magyar 4-es androidból simán ki lehet csomagolni a meglévőt, azt kell toldozni-foltozni. Visszafelé compile, mivel rendszer apk-król van szó nem kell sign. Root-olt rom kell a visszarakáshoz, mivel a /system/ csak akkor írható.

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#1900) hungobungo válasza sajtjani (#1892) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Azért egy full rom magyarítás bőven nem egy óra, innen nézd hogy mennyi az a 4000 Ft.
Neki is majd csak akkor fogja megérni, ha egynél több vevője lesz ugyanarra a modellre...

Szép lenne eladni egy hacktoolt, ráadásul úgy, hogy minden apk módosító ugyanazt a decompilert használja a világon, arról nem is beszélve hogy több ingyenes is van fennt a fórumokon.

Én pl. az egész művelethez az apkchanger-t, notepad++-t és Excel-t használtam (hiányzó kulcsok kereséséhez).

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.