Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) Joeker67 válasza LámaZ (#22650) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Akkor itt megtalálod! :)

(#22652) fil válasza f8enter (#22643) üzenetére


fil
őstag

A töltést a készülék szabályozza. Az, hogy a töltőd mekkora kapacitású nem befolyásolja, hogy a telefon mekkora töltést vesz fel. Illetve csak akkor, ha túl kicsi. A töltést a telefon softwarének töltési algoritmusa szabályozza. A lithium akkuk töltése egyébként is egy szigorúan szabályozott folyamat.

(#22653) Nyiaz válasza hungobungo (#22611) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Hálánk üldözni fog! :)

(#22654) LámaZ válasza fil (#22652) üzenetére


LámaZ
addikt

Sajnos egyes aksikból a kínaiak kispórolták a töltési áramot szabályozó elektronikát. Én egy Huwei hotspottal megjártam, túltöltődött, és pár napig használhatatlan volt, de furcsa mód utána "visszamerült" 100%-ra, és most megint megy.

Legyen minden jó!

(#22655) LámaZ válasza Joeker67 (#22651) üzenetére


LámaZ
addikt

Sőt, a Play-en is.

Régebbi kérdésre: a külföldi nagyobb értékű vásárlásokkal mindenképp érdemes várni, mert a forint egyre csak izmosodik.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#22656) fil válasza LámaZ (#22648) üzenetére


fil
őstag

Állítólag a Torque a legkomplettebb. Kocsitípustól függ a használhatósága. Nálam sajnos ez is messze elmarad a Multiecuscan-tól (bár kommunikál), de az nem bt, hanem usb-s és nem elm hanem vagcom.

[ Szerkesztve ]

(#22657) fil válasza LámaZ (#22654) üzenetére


fil
őstag

Ez ciki. Ilyennek nem szabadna lennie.

(#22658) f8enter válasza fil (#22652) üzenetére


f8enter
aktív tag

fil, cappa72:
A W8 akkujával végzek egy kísérletet, modellezős töltővel megmérem, mekkora a kapacitása. 1A-rel fogom tölteni, 0,5-el kisütni. Közzéteszem az eredményt este. (Az akkunak ez lesz az első ciklusa, nem tudom, mennyire lesz mérvadó.)

(#22659) Baloohd2


Baloohd2
csendes tag

Sziasztok!

Következő kérdésem lenne:

JY G2 6575 1GB

Navi hangnavigáció nem hallatszik - a menüben beállítva továbblépéskor ennyi hallatszik:

"...ess óvatosan!"

majd a gyakorlatban ismét néma. Egyéb hangok működnek.

Ötlet?

"Nem drágám, nem nagy a feneked... Te vagy kicsi!"

(#22660) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

Sziasztok!
Lenne pár kérdésem és remélem ti tudtok nekem hasznos/kevésbé hasznos infót mondani.
Kínai telefonokkal még sosem foglalkoztam , pedig jó pár készülék volt már a kezemben tesztelés céljából (vagyis direkt kínai pl Jiayu stb).Viszont az S2-m kezd tönkremenni sőt épp ma reggel volt hogy 5 perc alatt képes voltam lemeríteni :d.. (beégett és tönkrement az AM-OLED panel :D...de sebaj garanciálisan javítják :D)
Viszont elszeretném adni legalább 60 ezerért,mivel nagyon jó állapotban van és a kijelzőt eltekintve makulátlan...de váltani is szeretnék valami ütősebbre.Alapvetően számomra az AMOLED panel az etalon ha telefont veszek, mégis az S4-et pl. nem fogom megvenni,és nem azért mert nem jó, hanem mert nem kapott el ennél az a bizonyos must-have érzés mint anno az S2-nél.

Az S2-egy vérbeli férfias telefon (naná hogy laflőr kiadásban :DDD ),viszont az s3,s4 már kevésbé.. így új telefon után nézelődtem és végül is a CESen bemutatott lenovo ideaphone k900 asra akadtam..ami kívül belül kiemelkedőt nyújt.

Az Intel atom procik nagyon jól teljesítenek szolgálatot így mindenképp elsődleges telefonnak ezt szeretném majd..viszont a premier most lesz és nagyon magas áron kezd szóval várok még reá.De most nem is ezért szeretnék kérdezni..:)

Az igazsághoz hozzátartozik hogy telefon nélkül sem szeretnék maradni, így néhány hete pásztázva a kínai oldalakat találtam a következő gyönyörűségeket.

Lenovo a820
iocean (ájósön..ezen még mindig nevetek :D..) x7
Newman N2

a legolcsóbb egyértelműen a Lenovo készüléke, ami nekem formára is nagyon tetszik... az MT chipset szerintem bőven elég lenne egy qHD felbontására, és egy android 4.1 futtatására, szóval bizonyára jól teljesítene szolgálatot.. habár ha benchmarkhuszár szeretnék lenni a 12-14 ezres antutu nem a legtöbb, de vélhetően akár a legújabb játékokat is el tudja majd futtatni..:)

A newmant már fogtam is kézbe viszont ez a márka számomra holt ismeretlen.. a4 magos exynos maáért beszél szóval ez tuti jó vétel lenne.

És utolsó versenyzőnk az ájósön pedig fullHD kijelzővel virít 200 dollárért.. ami nevetségesen olcsó még akkor is ha szállítási költség rosszabbik esetben 44 dollár... De itt jön a kérdés.. mennyire megbízható u.az az MTK 4 magos SoC ebben a készülékben (értsd: qhd-t a lenovoban megtudja bőven hajtani, de nem tudom hogy egy fullhd-t mennyire tud döccenés mentesen) mondjuk alapból a Lenovo tetszik nekem.. hisz kb 170 dollárért megkaphatom...és a Lenovonak van is neve.. de a fullhd kijelzőnek meg beadnám a derekam ha jó lenne és akadásmentes ... :)
Persze néztem róla dzsiánghuán rivjúvokat...de nem tudtak érdemit alkotni.

illetve hogy etotalk.com mennyire megbízható oldal ?... vagy ti melyiket ajánlanátok?..esetleg hogy milyen rossz/jó tapasztalataitok vannak kínai telefon vásárlásával( ha valakit megkérhetnék és már többször is csinált ilyet kérem írja le a menetét privátba-előre is köszönöm :) )

További szép napot :)

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#22661) f8enter válasza Joeker67 (#22647) üzenetére


f8enter
aktív tag

Köszi, ez sokkal jobban működik.

(#22662) #92239104


#92239104
törölt tag

Tudom nem épp ide tartozik de a G1345 fórum ki van halva. Gsmart G1345 telom van de most egy pár napja elkezdett villogni,senki nem nyúl hozzá és mégis,van hogy este 10 körül le veszem töltőről és hajnal 5 körül már 55-60% lemerül az aksi a folyamatos villogástól,nem tudjátok mi lehet ennek az oka?tAz az árdekes van a családban egy Alcatel 993D telo és annak is hasonló hibája van,lehet hogy ez okostelefon betegség.hx

(#22664) peter76bp válasza f8enter (#22643) üzenetére


peter76bp
senior tag

SMS kezelésnél a Go SMS Pro jól kezeli a 2 kártyát.

(#22665) lexter00 válasza #92239104 (#22662) üzenetére


lexter00
őstag

Folyamatosan villog?Nem kéretlen reklámokat kapsz?ezt próbáld kiés ha talál valamit azt töröld.
A sok ingyens cucc ilyen agresszív programokat telepít a telefonra.

[ Szerkesztve ]

(#22666) Zozo33 válasza Zozo33 (#22018) üzenetére


Zozo33
csendes tag

konigjanos
nash13

Tudom későn írom, de sikerült rájönni, az összes alkalmazásnál meg kell keresni a Search alkalmazást, kikapcsolod és el is tűnik, de amúgy köszi a segítséget!

Üdv: Zozo33

Xiaomi Redmi 4x

(#22667) robit1973 válasza #92239104 (#22662) üzenetére


robit1973
aktív tag

Tedd fel ezt a progit: GSam Battery Monitor
Ez megmutatja , hogy melyik app meríti az akksit.

(#22668) Szilasit


Szilasit
csendes tag

Hi
Valaki tud g9300+-hoz linkelni CWM recoveryt? Már valaki linkelt, de jelszavas a rar fájl. Sehol nem találok jelszavat hozzá. Mindenütt azt írják nyomjak a Thanks gombra. De olyat se találok.
Előre is köszi

(#22669) fil válasza f8enter (#22658) üzenetére


fil
őstag

Én nem tudom, hogy ez jó ötlet-e ...
Én úgy tudom, hogy az LiIon akkuban lévő elektronika adatokat szolgáltat a készülékben lévő vezérlő sw-nek, ami ez alapján dinamikusan változtatja a töltési karakterisztikát. A LiIon akkuk állítólag nagyon kényesek a töltésre (is). Egy nem kimondottan hozzá való töltővel esetleg ki lehet nyírni. A szavaidból márpedig úgy vettem ki, hogy ez egy külső töltő lenn.

(#22670) lexter00 válasza Hadeska22 (#22660) üzenetére


lexter00
őstag

Én a Newman N2-őt ajánlanám már csak a Exynos 4412 miatt is.Van itt pár Newman tulaj is ,itt egy tulajdonos cikke a telefonról.De ha jól tudom a Newman 2 a Kínai piacra szánt verzió Play meg minden nélkül de van egy Eu-s változata a Freelander I20 ebben még talán magyar nyelv is van,de a boltok oldalain tudsz jobban érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#22671) hunaqua válasza Hadeska22 (#22660) üzenetére


hunaqua
addikt

Esetleg....? Lenovo K860?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#22672) cappa72 válasza Szilasit (#22668) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha root a telefon, akkor valószínűleg tudok segíteni.
[link]

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#22673) kosturica válasza domesz (#21293) üzenetére


kosturica
őstag

Majd 2 hét múlva megmondom, hogy zavaróan nagy-e, vagy sem! :D

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#22674) hungobungo


hungobungo
aktív tag

Üdv,
végeztem a localizáció kicsomagolással!
Összeszedtem az alapokat a jBart használatához egy cikkbe, és ugyanide feltettem egy 4.2.1-es Androidból származó magyar fordítási bázist, kiegészítve néhány korábbi fordítással.
Szerencsére a kínai telefonok zöme már magyarul kapható, de ha valakinek szüksége lenne rá, használja egészséggel!

Itt elérhető:
[link]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#22675) Szilasit válasza cappa72 (#22672) üzenetére


Szilasit
csendes tag

Az a baj, hogy nem tudom rootolni. Azt szeretném. Valaki írta, hogy CWM-et kell felenni hozzá. Találtam is hozzá CWM-es recovery-t, de hál istennek jelszavas a fájl és sehogy nem tudom kibontani. http://4sharedtrend.com/f/11073471/g9300_cwm_recovery.html

Rootoláshoz próbáltam már sok mindent. Többek között a root bin4ry-t. Ez újra is indítja a telefont, de ott kiírja, hogy permission denied, majd nyomjon meg egy gombot és kilép. De nem tudom mi lehet a baj.
De eddig senki nem tudott segíteni.

(#22676) LámaZ


LámaZ
addikt

A telómnál ma megszűnt a kijelző auto elforgatás. Vajon miért?

Legyen minden jó!

(#22677) peter76bp válasza hungobungo (#22674) üzenetére


peter76bp
senior tag

Köszönjük ismét a munkádat :R

(#22678) Landor válasza beers (#22155) üzenetére


Landor
tag

Ha nagyon a méretre megyünk (135mm*70mm alatt) és 4 mag, akkor nekem ezek jöttek ki;
Csináltam egy kis táblázatot. :)
Mit szólsz, szóltok? Még valami szóba jöhet ezen paraméterek alapján?
De ha nem MTK6589ben gondolkozok, akkor sincs nagyon más ahogy néztem.. :F

(#22679) cappa72 válasza Szilasit (#22675) üzenetére


cappa72
nagyúr

Van-e factory mode? Power+hengerő le.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#22681) LámaZ válasza #40993792 (#22680) üzenetére


LámaZ
addikt

köszi, közben újraindítottam és müxik

Legyen minden jó!

(#22682) Hadeska22 válasza hunaqua (#22671) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

jó készülék lenne, de ezt amit venni készülök u.mond egészen addig használnám amíg meg nem jelenik a k900, és utána normális emberi áron lehet kapni (azaz én a k900-ast Németországból szeretném majd és karácsony környékére), viszont ugye az még sok idő, így kell vmi más ami mindenképp jó lenne ha nem drágább lenne hanem vagy egy árban vagy olcsóbb.A newman drágább kicsivel, de annyit még mernék érte fizetni..az ájósön (megunhatatlan :D..) x7 az pedig pont annyiba kerülne amennyiért én az s2-t eltudnám passzolni.ami még marad az a lenovo a820 ami ugye jóval olcsóbb mint az előzőek, csak a kijelző nem a legjobb benne a pixelsűrűség miatt, de ezenkívül rendben van. Viszont a k860 ami egyébként jó kis teló, ahogy elnéztem 400+ dollárba kerül ami viszont már sok sajnos. Mint írtam kb. karácsonyig venném meg utána másodtelefonként szeretném h funkcionáljon :/

Jelenleg az a cél h egy új készüléket kapjak ennyi pénzért mint amennyiért az S2-m eltudom adni, és legvégső esetben fizetni rá.(lehetőleg 4 magos mtk,Tegra 3 vagy 4magos exynos (s3)..esetleg ha van snapdragon S4 (mondjuk abból 2 mag is elég, ahogy u.csak az egyik új exynos ami a nexus 10 ben debütált két cortex a15 maggal..)

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#22684) Xabi78 válasza hungobungo (#22674) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Szép munka! :)

Cave canem!

(#22685) hunaqua válasza Hadeska22 (#22682) üzenetére


hunaqua
addikt

Akkor vegyél egy A820-at.Abban az esetben,ha nem kell vaku meg front kamera. :)

hungobungo

:R

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#22686) fotosjani válasza Landor (#22678) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Nekem is kb. hasonló méretű mobil lenne az ideális.
4 magosban én a MIZ Z1-et találtam ami "kisebb" méretű.
A MIZ Z1 teljesen ugyan az mint a STAR B943 és a STAR B94M.
Az AnteLife oldalon most a "likeus" kuponnal 173,5$
A AnteLife oldalán 131x67x9mm van feltüntetve, de máshol 134x68x10-esnek is írták.
forum.china-iphone.ru oldalon van hozzá ROM és CWM is ha jól olvastam.
Lehet belevágok egybe :)

(#22687) Hadeska22 válasza lexter00 (#22670) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Köszi a cikket :K , hát az Exynos tényleg elég ütős ,tény ami tény, 3 hetes s3 nyüstölésem alatt egyszer nem melegedett a készülék,és a legjobb játékokkal teszteltem pedig (játszani nem szeretek telefonon sem*, de ezek mérvadóak legalább hogy menyire fut el egy adott készüléken) (wild blood,real racing 3,fifa12,asphalt 7,modern combat 4,dungeon hunter 3.).. ezért is kérdezek lépten nyomon embereket hogy milyen véleménnyel vannak pl. egy 4 magos mtk chipsetről.. pl egy lenovo a820-ban .. vagy esetleg hogy mennyire lesz smooth minden egy ájósönön :D.. amiben ugye fullhd kijelző van..mert félek h ez a hardver bezony már kevés lenne neki...de lehet tévedek. (értsd: fullhd filmek nézése (legalább tesztelés céljából),remote-pchez,programozás,és modern combat 4 szintü játékok tesztelése (legalább tudjam h eltudja futtatni :D) ..és kb ennyire használnám)

Mindenesetre amit írtál az igaz, Freelander i20 a neve és 270$ jelenleg az ára,még gondolkodom rajta hogy melyik legyen, mondjuk ez nagyban függ attól is hogy az x7 mennyire megbízható..mert fullhd ips az akkor is fullhd ips és van különbség hd /fullhd közt, még ha nem is sok, de van.

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#22688) beers válasza Landor (#22678) üzenetére


beers
addikt

Nekem marad a G4, még az UMI-t nézegettem, de a kijelő nekem aránytalan a telefonhoz képpest...!

M&N

(#22689) Landor válasza fotosjani (#22686) üzenetére


Landor
tag

jó, felveszem a listára ezt is, a tényleges méretet írd meg ha már megvan! :DDD

(#22690) slezakimi válasza Baloohd2 (#22659) üzenetére


slezakimi
senior tag

Gondolom 4.1.2.
:R

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#22691) fotosjani válasza Hadeska22 (#22687) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Hát nem tudom, jó az Exynos 4412,
de ugyanazon elvégzendő feladathoz kb. dupla energiát használ a MT6589-eshez képest.
Videó

#22689) Landor Rendben

[ Szerkesztve ]

(#22692) beers válasza Landor (#22689) üzenetére


beers
addikt

A notification led miatt nálam kiesett, esetleg Amoi 828 $190.00-ért?

M&N

(#22693) tboy93 válasza fotosjani (#22686) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azt hiszem ez a tökéletes telefon barátnőmnek :DD (MIZ) ez az oldal mennyire megbízható? szállításban? át szokott csusszanni a vámon? Illetve ezzel a típussal lehetnek szerintetek problémák??

(#22694) Landor válasza beers (#22688) üzenetére


Landor
tag

Egy baj van csak a G4-el, hogy alsó hangon június... :o
Már nagyon unok két telefonnal lenni.

(#22695) fotosjani válasza tboy93 (#22693) üzenetére


fotosjani
aktív tag

AnteLife oldalról már rendeltem én is és egy pár barátom is, semmilyen gond nem volt :N
Szerintem teljesen megbízhatóak.
A MIZ van készleten nekik és 1 napos postázással hirdetik.

(#22696) Landor válasza beers (#22692) üzenetére


Landor
tag

Notifynek nem lehet használni az előlapi érintőgombokat MTK-nál?
Egyébként nem rossz ár érte, csak menne már el a két Motorolám..

(#22697) LámaZ


LámaZ
addikt

Nyomjatok erre egy lájkot! :)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#22698) tboy93 válasza fotosjani (#22695) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jólvan akkor nem parázok, beizzítom barátnőmet :DDD remélem a márka se gázos nagyon...

(#22699) tutis válasza LámaZ (#22697) üzenetére


tutis
őstag

Na a facebook őrület ide is begyűrűzött :) Likeot, :DDD
Taskernek nevezik a progit amit keresel amúgy, csak fel kell telepítened és máris olyan adroidod van amilyet szeretnél..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#22700) Landor válasza LámaZ (#22697) üzenetére


Landor
tag

Hát én nem tudom, de szerintem olyan másfél éve használom úgy az androidos telefonjaimat, hogy ha hazamegyek akkor bekapcsol a wifi és feljelentkezik, ha elmegyek otthonról kikapcsol.
Ha megérkezek a munkahelyemre akkor bekapcsol a wifi, ha elmegyek a melóhelyről, akkor kikapcsol.
Továbbá éjfél és 7 között lenémul a telefon de csak ha otthon vagyok (nem pl máshol buliban).
Nincs ebben semmi ördöngösség, ezt bármelyik android tudja, csak szoftver kérdése.. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.