Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) Xabi78 válasza Nyiaz (#22549) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Engem sem keresett senki külföldről :)
A hálózati gondjaid megoldódtak?

Cave canem!

(#22552) Nyiaz válasza Xabi78 (#22551) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Azt még nem tudom, mert itthon jó volt eddig is, akkor jött elő a hiba, ha elmentem a szomszéd településre. Du megyek és majd jelzem az eredményt.

(#22553) Mindreader


Mindreader
tag

Nekem jövőhéten jön meg a minideal-től a P770-em. Akkor készülhetek én is a ROM cserére?

(#22554) hunaqua válasza Mindreader (#22553) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem igen.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#22555) Xabi78 válasza Mindreader (#22553) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Mivel van jó, gyors, stabil ROM, így igen, érdemes váltani :)

Cave canem!

(#22556) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Az összefoglalóban ajánlott webshopok közül melyik a legmegbízhatóbb? (olyan érdekelne ahol lehet hálózati eszközöket is rendelni)

(#22557) fil


fil
őstag

Megpróbáltam ezt a CWM recoveryt fel flashelni a MobilUncle Tolls-al az itt olvasható leírás szerint. Sajnos mikor a MobilUncle tools-ban rányomok az Update recovery-re az nem keres semmit az SD kártyán, hanem csak különböző kínai oldalakon találhatóakat listázza ki, szép kínai írással. Mit csinálok rosszul?

(#22558) gya82 válasza Xabi78 (#22555) üzenetére


gya82
csendes tag

Nekem is jövőhéten jön meg a P770 ha a posta hajlandó lesz aktivizálni magát...mert már elseje óta itt van MO-n
Esetleg linket tudsz adni egy ilyen jó, gyors, stabil romhoz?

[ Szerkesztve ]

(#22559) hunaqua válasza LantosBerry8 (#22556) üzenetére


hunaqua
addikt

Mit szeretnél vásárolni?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#22560) LantosBerry8 válasza hunaqua (#22559) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

wifi adaptert erős antennával

(#22561) hunaqua válasza LantosBerry8 (#22560) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem nézz körül az Aliexpress.com-on

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#22562) f8enter


f8enter
aktív tag

Tegnap megjött a W8-am nekem is.

Első tapasztalatok (W3+ volt előtte)
Pro:
- nagyon kellemes, kézbe simuló méret, a +0,5" nagyon baráti
- kecses kialakítása miatt nem érződik nagyobbnak (természetesen nagyobb) a W3-nál
- érezhetően kisebb mint a Dell Streak-em, ami szintén 5"
- meglepően minőségi az összeállítása, anyaghasználata, pedig a W3 is nagyon jó volt
- meglepően hűvös a W3-hoz képest, aminek az egyik oka az, hogy a W3 az alsó részén melegszik (kb. 2x-es intenzitással), ez pedig fent a kameránál, ahol nem éri a kezem
- 50% akksival kaptam, és nehezen bírtam lemeríteni (~50 app felrakása, konfigurálása, 3-4h kijelző használat, 500MB wifi letöltés, stb.)
- rootolás pár perc alatt elvégezhető az itt található leírás alapján
- romcserére nem késztetett
- notification led (W3-ban nem volt)
- iránytű (W3-ban nem volt)
- 2 akku
- jó hangminőség telefonálás közben

Cons:
- jó eséllyel nem fogok hozzá szilikon tokot kapni
- 4.2-nek ígérték (a dobozon is az van), de mire ideért, 4.1.2-re downgradelődött
- ízlés dolga, de a fent elhelyezett usb csatlakozó szerintem nem túl szerencsés
- szintén ízlés, de a középső fizikai gombot szívesen cserélném érintőre, kicsit nehéz lenyomni (a kapacitív kijelzőhöz képest)
- a notification led ugyanúgy jelzi a hívás/sms/email/stb. mulasztását, tehát szó szerint egy figyelmeztető led, ami arra figyelmeztet, hogy valami történt (láttam olyant,ahol azt is lehetett tudni, hogy mi)

(#22563) vampire17 válasza f8enter (#22562) üzenetére


vampire17
addikt

Meg szabad kérdezni, h honnan vetted és mennyi idő alatt ért ide?

(#22564) f8enter válasza vampire17 (#22563) üzenetére


f8enter
aktív tag

Minideal, kb 1,5 hét húsvéttal súlyosbítva.

(#22565) vampire17 válasza f8enter (#22564) üzenetére


vampire17
addikt

köszi!

GPS, egyéb dolgok mennek faxan? Kínai appokat ROOT után gondolom nem gond torolni...

magyar fordítás milyen? hiányos egy-két helyen?

(#22566) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv! :R

Hölgynek 4"-ig bezárólag milyen telefont ajánlanátok max. 200 dollárig ha magyar alapból van rajta hibátlan volna, esetleg bordó vagy fehér szín?

Továbbá magamnak, szerintetek: W8 vagy H7500+ esetleg várjam meg a G4-et?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#22567) hzx0 válasza fil (#22557) üzenetére


hzx0
aktív tag

Nevevezd át recovery.img re és az sd kártya gyökerébe ted. Ha ez sem segit probáld másik sd kártyával.

(#22568) Brotha00


Brotha00
tag

Sziasztok!

Nemrég hozzájutottam egy ALPS MTK6577es DualSimes telóhoz! Olvasgattam itt a fórumot viszont sok dolog érdekelne ezzel kapcsolatban és mire mind a kétezeregynéhány hozzászólást végigböngészem elmenne egy hetem :D Teljesen kezdő vagyok az ilyen telóüknál ( Nem az Androidra értem hanem a kínai telókhoz).

1.: Hogyan tudok a telóra teljes magyar nyelvet varázsolni? Van valami amit be tudok állítani de utána is minden opció angolul van(jobb esetben mert amikor nyomogattam hirtelen kínai is befutott :D)

2.: Honnan tudok hozzá jobb aksit szerezni? Oké hogy kettő van de ez csak 2000-es és teljes netkapcsolat mellett kb 1 napot ha bírja!

3.: 4.0.4-es Android van rajta! Ezt lehet vajon frissíteni? Ha igen akkor hogy? (Nem vagyok valami nagy technikus :D)

Egyelőre ennyi! Ha tudtok Nekem segíteni azt megköszönöm!

A Fórumot úgyis kimentem és mostantól figyelni is fogom :)

:R

A kocka el van vetve...

(#22569) f8enter válasza vampire17 (#22565) üzenetére


f8enter
aktív tag

Igen, a GPS-ről írtam tegnap, hogy meglepően gyors. A magyar is jónak tűnik, de nem vagyok benne biztos, hogy minden menüben jártam már.

(#22570) fil válasza hzx0 (#22567) üzenetére


fil
őstag

Köszi. Épp az előbb sikerült. Valószínűleg az img lehetett sérült. Letöltöttem ugyanazt (név, méret, verzió ua.) máshonnan, és azzal jó lett. Már megy is a nand backup. :)

Még egy kérdés? CM rom-ok nincsenek ezekre?

[ Szerkesztve ]

(#22571) Nyiaz válasza Mindreader (#22553) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Remélem igen. Mert akkor az enyémnek csak ez volt a baja. :)

FBI: Lenovo a789 bordó, jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#22572) vampire17 válasza f8enter (#22569) üzenetére


vampire17
addikt

Szuper, koszi a valaszt!

Erosen gondolkdom egy ilyen kis cuccon, csak az az 5" bizonytalanit el egy kissé...

(#22573) Mindreader válasza Nyiaz (#22571) üzenetére


Mindreader
tag

Szerintem egy pár napig próbálgatom a gyári ROM-al aztán majd kiderül. Viszont akkor linkelne nekem valaki egy megbízható ROM-ot amivel tényleg nem lesz gond. Ez szerintetek jó lehet: http://www.needrom.com/mobile/lenovo-p770-6/

Erre magyar nyelvet hogyan tudnék feltenni? Nem én fogom használni majd a telót, szóval egyszer akarom jól megcsinálni, utólag már nem nagyon kéne hackelni.

(#22574) Xabi78 válasza gya82 (#22558) üzenetére


Xabi78
aktív tag

gya82: Parancsolj :)

Minireader: LeWa ROMot nem nagyon ajánlgatunk a fórumon, a kétes megbízhatóság miatt. Másrészt, pont tegnap raktam föl, puszta érdeklődésből, de a kínai "kanji"-s recovery, a kínai appok, a google appok és a market hiánya nem győzött meg, plusz folyamatosan fc-zett a phone.apk. De egyébként hajrá :)

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#22575) f8enter


f8enter
aktív tag

Felraktam a Handcent SMS-t, de küldésnél nem ajánlja fel, hogy melyik kártyát használja. Valaki meg tudta szelídíteni?

(#22576) fil válasza f8enter (#22450) üzenetére


fil
őstag

törölve

[ Szerkesztve ]

(#22577) F.B.I. válasza Nyiaz (#22571) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz, tényleg jó+ van fórum. :R

Esetleg vakuval szerelt készülék?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#22578) fil


fil
őstag

Ez a cn_app_remover hogyan működik? Föl flasheltem, rebootoltam, de nem láttam semmi jelét ,hogy bármit is csinálna. Appok között nem lett semmi új, boot közben nem láttam futni... :F

(#22579) sasa311 válasza Brotha00 (#22568) üzenetére


sasa311
veterán

1., Vagy csinál neked valaki magyar ROM-ot vagy csinálsz magadnak pl. Jbarttal. Más lehetőséged nem nagyon van.

2., sehogy. Sőt, ha 1 napot bír a 2000mah akkor az valami nagyon gagyi fajta (valóságban nyilván 1000mah max). Nekem a G3 2750 mah-val 4 (!) napot bír HD kijelzővel és 3 e-mail fiókot frissít 10 percenként, illetve kb. 2 órát aktív naponta a kijelző navigációval és netezéssel.

3., Esélytelen

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#22580) imis válasza Sanyesz. (#22524) üzenetére


imis
senior tag

a Thl w8 simán rootolható, itt a fórumon Botigta leírta, persze marad a magyar is, nem kell romot cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#22581) codywan válasza f8enter (#22562) üzenetére


codywan
tag

és miért cserélted le a w3+ ot? én most rendeltem w3 at és remélem nincs semmi funkcionális típus hibája.

Rádió: Sokol 308, TV: Diamant 251

(#22582) f8enter válasza codywan (#22581) üzenetére


f8enter
aktív tag

Nagyobb kijelzőt szerettem volna. Nincs semmi hibája, nagyon jó kis készülék, én nagy örömmel használtam.

(#22583) Mindreader válasza Xabi78 (#22574) üzenetére


Mindreader
tag

Akkor ha jól értem a Life ROM-on kívül nem is nagyon van más megbízható ROM jelenleg a P770-hez? A gyári ROM magyarítását esetleg ki tudom menteni és utána azt feltenni a Life alá?

(#22584) f8enter válasza f8enter (#22575) üzenetére


f8enter
aktív tag

Az SMS-es kérdés mellett feltenném azt is, hogy ki milyen ad blockert használ, ami bevált neki?

(#22585) Xabi78 válasza Mindreader (#22583) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Biztos van, próbálgatni kell. Nálam eddig megfordult már jó pár rom (LeWa-ból 3 verzió, kínai alapú 120-121-124, orosz 106, 109, 110, 109 Life), eddig erősen a Life vezet, mert a fölösleges hülyeségek nincsenek benne, viszont van root alapból, plusz market, és egész jól magyarítható. Stabil, néha összeakad a bluetooth a kihangosítóval, és olyankor kell egy újraindítás (kb. heti 1x, a kihangosító naponta kb. 10x csatlakozik föl és le). Más komoly gondját eddig nem fedeztem föl, a magyarítás után jól megy a GPS is, érdemben nem rosszabb, mint a Galaxy S GPS-e (ami nem nagy szó, mert az közismerten elég hulladék).

A magyarítás kimentése megoldható, ámde fölösleges, mert a jbarthoz kering itt a fórumon egy elég tisztességes repo mappa.

Cave canem!

(#22586) GIJoe


GIJoe
addikt

Most olvasom, jön az allwinner A20 chip, telefonokba, láttatok már ilyet vhol?

(#22587) Mindreader válasza Xabi78 (#22585) üzenetére


Mindreader
tag

Oks köszi, akkor szerintem a Life-ot próbálom ki elsőnek. Azt a jbarthoz való magyar repót esetleg be tudnád linkelni? Valamint csak kíváncsiságból ha saját ROM-ot szeretnék magamnak összeállítani azt milyen program/programokkal tudnám megtenni?

(#22588) Brotha00 válasza sasa311 (#22579) üzenetére


Brotha00
tag

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Akkor marad angol nem igazán vagyok ilyen tech-es hogy akkor most csináljak rá ROM-ot, angolul is tudok csak gondoltam lehetne magyar :D Aksit az ebayről meg sehonnan nem tudok hozzá nagyobbat szerezni? Nekem is megy két email, a gtalk, meg netes játék rajta folyamatosan meg hát persze azért aktívan használom de mindig lemerül szinte nap végére....Éljen! Akitől vettem azt mondta hogy lehetr rajta frissiteni egy jobb androidra de mindegy nekem ez is megteszi! Amíg HD videó megy a playen szerezett gammák jól mennek és a gps is ok akkor nem frissítem!

De még egyszer köszönöm a választ! :R

A kocka el van vetve...

(#22589) hevizms


hevizms
addikt

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata power bank-al?
Milyet érdemes nézni?
Persze ésszerű ármagasságig. :)

(#22590) sasa311 válasza Brotha00 (#22588) üzenetére


sasa311
veterán

Persze, lehet rajta ROM-ot frissíteni - ha készítesz hozzhá egy 4.1-es ROM-ot. Ehhez minimum krvára kell érteni a droid programozásához (leginkább linuxon) és talán egy 2-3 nap melóval meg is lehetne csinálni :K

Vagy keresgélsz külföldi oldalakon 4.1-es ROM-ért, de ha nincs egy halál biztos ROM mentésed én nem merném megpróbálni sem.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#22591) Xabi78 válasza Mindreader (#22587) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Rom főzőcske témában: XDA

Repo mappáról most nem tudok szolgálni, mert az otthoni gépemen van, de használhatod a keresőt, be van linkelve párszor.

X.

Cave canem!

(#22592) konigjanos válasza f8enter (#22562) üzenetére


konigjanos
senior tag

A ledre van külön program play-en (a neve nem ugrik be) amivel lehet konfigurálni, mikor mit csináljon...

(#22593) bigrock válasza fil (#22578) üzenetére


bigrock
addikt

Ha minden igaz, ezeket a sunyi app-okat törli.

(#22594) hun_gery


hun_gery
aktív tag

magyar repo

(nem tudom, hogy ez a hungobungo féle-e vagy, már a Sanyesz. által módosított. Nekem ez van.)

szerk:
valaki linkelné a kínaszoft eltávolítót? Elspájzolnám, de egyszerűen nem lelem, pedig keresem itt erőteljesen.

[ Szerkesztve ]

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#22595) dhgm


dhgm
tag

Hát Kedves Fórumtársak vége a kinai telefonomnak. Hogy sza meg a va csa.
Akinek kétségei lettek volna a G2 gorilla kijelzőjével kapcsolatban, megnyugtatok mindenkit, hogy az. Ugyanis ma sikerült olyan szerencsétlenül leejtenem, hogy megrepedt. Tehát nem kell szalonnás teszt az.

Találtam hozzá alkatrészt 4-5 ezer Ft. Beszerelővel kapcsolatban várom a segítségeteket. Előre is köszönöm. Nem vagyok székes fővárosi.

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#22596) Nyiaz válasza Xabi78 (#22591) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Jelentem, a mai teszten átment a LIFE ROM, nem indult újra a telefonom.

(#22597) hungobungo válasza dhgm (#22595) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Csak gígaszképp mondom, hogy az egyik kis szar samsung galaxy (mini?ace?) ami gorillás ugyanúgy berepedt, a szervizben a csajnak azt birták mondani hogy az lcdvel együtt lehet cserélni 28 ezerért...
Rövid idő alatt 4 gorillaüveges teefont láttam pókhálós üveggel...

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#22599) dhgm válasza hungobungo (#22597) üzenetére


dhgm
tag

Köszönöm a Vígaszt!

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.