Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132451) tibcsi0407 válasza Zeki (#132450) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hát igen, meg a külföldiek előtt. Ettől még továbbra is max dísznek jó egy alap LTE csomag. Végigpörgeted az Instagram-ot és 500 MB megy a kukába. :D

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#132452) Ájvé válasza tibcsi0407 (#132449) üzenetére


Ájvé
veterán

Most indultak a Telenornál a korlátlan csomagok, hűség nélkül is. Nem reklám, csak pozitív példának.

(#132453) tibcsi0407 válasza Ájvé (#132452) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem a Telekom sokkal nagyobb szolgáltató, ahol még sok idő, mire tudnak/akarnak reagálni a Telenor kezdeményezésére.
Egyébként valóban üdvözlendő. Állítólag a Digi be fogja rúgni az ajtót, így be van kekszelve rendesen az összes szolgáltató, hogy mi történik majd.

https://utdetailing.hu/

(#132454) Zeki válasza tibcsi0407 (#132453) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Digi talán csak jövőre indul el...

(#132455) tibcsi0407 válasza Zeki (#132454) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az nem gond, csak csináljon árháborút. A vezetékes- és műhold szolgáltatásoknál láttuk mire képesek, itt sem számítok másra. :)

https://utdetailing.hu/

(#132456) Ájvé válasza tibcsi0407 (#132453) üzenetére


Ájvé
veterán

Persze nyilván, nem is arról van szó, de talán valami elindul/változik, mert az árak egyébként a fellegekben járnak. UPC-nek egyébként rég óta van korlátlan csomagja, de az csak 3G-s, még sem ugyan az.

(#132457) tibcsi0407 válasza Ájvé (#132456) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az piszok lassú. :)

https://utdetailing.hu/

(#132458) Ryoo válasza tibcsi0407 (#132455) üzenetére


Ryoo
senior tag

Csak jönne már, akkor nem lenne b20 hajhászás legalább.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#132459) RVR400 válasza tibcsi0407 (#132451) üzenetére


RVR400
veterán

Annyi a havi keretem... Nesze Neked 4G. :) Lehetne egy usage time statisztika, gyakorlatilag másodpercek alatt elhasználható havi keretek lennének. :D

(#132460) trebrona válasza tibcsi0407 (#132451) üzenetére


trebrona
nagyúr

Fiamnak kékeknél Mychat kártyás csomagra (1849,-/hó) váltottam már úgy fél éve több mint egy éve. 1GB + ez az összes közösségi bizbasz ingyen:

Nem szokott elfogyni a keret. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#132461) tibcsi0407 válasza trebrona (#132460) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem egy kicsit nagyobb csomagom van, mert rengeteget telefonálok. A Telekom új csomagkínálata egyáltalán nem győzött meg, így még az is lehet, hogy jövőre leváltom őket.

(#132459) RVR400

Ezt mondom, hogy hiába élvonalbeli az LTE sebessége itthon. Arról nem is beszélve, ha bejönnek a nagyobb méretű, netán a korlátlan csomagok, akkor nagyon gyorsan leterhelik a felhasználók a rendszert és már nem is lesz ilyen szép a statisztika. :)
Most van néhány kvázi terheletlen LTE hálózat az országban.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#132462) zizol válasza Ryoo (#132458) üzenetére


zizol
aktív tag

B20as telót könnyebb találni, mint volte-st.

Üdv, zizol

(#132463) Ájvé válasza tibcsi0407 (#132457) üzenetére


Ájvé
veterán

Sok mindenre elég (HSDPA-val persze), de nyilván 4G-vel nem versenyezhet.

(#132464) tibcsi0407 válasza Ájvé (#132463) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A fogyasztása érezhetően nagyobb egy 3G hálózaton lógó telefonnak. Szerintem ez is szempont.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#132465) Ájvé válasza tibcsi0407 (#132464) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen, ez is tény.

(#132466) cappa72 válasza zizol (#132462) üzenetére


cappa72
nagyúr

Xiaomi telefonok elég jó eséllyel tudják a VoLTE-t. ;)
Szerk.: és a b20-at is.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#132467) zizol válasza cappa72 (#132466) üzenetére


zizol
aktív tag

Igen, ebben élen járnak

Üdv, zizol

(#132468) b0bcat


b0bcat
addikt

Tudja valaki, hogy vajon mikor lesz újra Redmi Note 4 készülék 4/64-es verzióban készleten az Eustock-nál? :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#132469) togvau


togvau
senior tag

Nagy dilemmában vagyok. Azt hiszem le kéne cserélnem az öreg galaxy s2-t, mert bár lineageos van rajta nougat-al, de a rádiói mind elég hulladékok (kihagyogat a sima telefonhívás közben a hang, bluetooth problémák vannak, és a wifi is elég gáz (bár ebben ludas a kukából kikotort telekomos cisco epc 3925 modem is, mert más eszköznél is esik-kel a wifi ha arra csatlakozik).

Szóval az egyik kiszemelt a meizu m5 global, B20-at is tudó 3 giga ramos, 32 giga romos változata, a másik meg a xiaomi redmi 4A EU-s változata.

Az M5-ben van pár olyan ami a redmiben nincs: +1 giga ram, ujjlenyomat olvasó, PDAF autófókusz, iránytű
De a redmiben is van 1-2 ami az m5-ben nincs: Beidou (kínai gps) támogatás, FM rádió, és kicsit kisebb

Tudás tekintetében az M5 felé húzok, de a redmihez viszont van rendszeresen frissülő MIUI rendszer, bár az M5-re elérhető most 20 napos ROM se régi.
A 3000 forintos árkülönbség meg nem számít.

Segítség! :D

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#132470) g_g_g válasza b0bcat (#132468) üzenetére


g_g_g
őstag

Esetleg ő?

Eustock

(#132471) Ájvé válasza b0bcat (#132468) üzenetére


Ájvé
veterán

Lehet nekik emailt írni, válaszolni fognak, sőt facebookon is válaszolnak, sőt még este is, úgyhogy felesleges itt kérdezned ha konkrét válaszokat maga a cég is megadja.

(#132472) b0bcat válasza g_g_g (#132470) üzenetére


b0bcat
addikt

Köszi! :R

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#132473) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok!
Olyan kerdesem lenne, hogy hogyan mukodnek a chat programok dual simmel? Pl whatsapp, ami ugye telefonszamhoz kotodik, de most ketto is van egyszerre, megkapom mindkettohoz tartozo uzeneteket ugyanabba a whatsapp-ba? Vagy hogy megy ez? :F
Kezdem unni a 2 telot, de ugye mindkettot hasznalom chat-ra (whatsapp/viber/stb), es nem akarom 1 szammal hasznalni csak (nem is tudnam bizonyos okok miatt).
Koszi :R

Amugy nezegettem az osszefoglalot, es meglepett hogy a "Ajánlott, ismert, bevált, jobb minőségű, vagy jobban támogatott telefonmárkák (ABC sorrendben)" listaban pl nincs benne a Samsung? :F
Neki is van jopar dual simes teloja, nem?

[ Szerkesztve ]

OK

(#132474) maczera válasza togvau (#132469) üzenetére


maczera
aktív tag

Redmi 4X számomra szimpatikusabb volna.

(#132475) jmuranyi válasza togvau (#132469) üzenetére


jmuranyi
tag

Ezek közül a Meizut venném, nagyon megtetszett
az ujjlenyomat olvasó.
Ha még többet szánsz rá, akkor a redmi note 4, (4/64).

(#132476) han_lev válasza Z_A_P (#132473) üzenetére


han_lev
senior tag

Én is használom ezeket. A viber pl biztos, hogy azon a számon fog keresni, amin regisztráltad magad, azt hiszem nem tud ugyanaz az app két számot kezelni. Ha egyiken jelentkezel be, csak azt a számot mutaja meg annak aki keres téged. Ha pl valaki a csak a 70-es számomon ismer viberesnek, és én a 30-ason vagyok bejelentkezve, akkor nem fog tudni felhíni. Hiába van a telefonban a 70-es számom is a telefonban. Érdekes, hogy mondjuk hiába van az internet a 30-as számon, de ha a viberben a 70-es számasl jelentkeztem be, akkor az ívó fél a 70-es számon fog tudni keresni - a 30as interneten keresztül.
Szerintem.
A két kártyás telefonon tehát érdemes azon a számon bejelentkezni a viberbe illetve a watsappba is amin általában használod, és mindegyik ismerősödet rászoktatni ara a szára.
:R :R
Ja, és Redmi 4, vagy Redmi Not 4

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#132477) ctibor válasza han_lev (#132476) üzenetére


ctibor
senior tag

Az Android 7 már lehetőséget ad rá, hogy egyes appok két fiókkal müködjenek. Az én telómon a Beállitások menüben 'Iker alkalmazások' néven szerepel. A WhatsApp és a Facebook ilyen pl.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#132478) han_lev válasza ctibor (#132477) üzenetére


han_lev
senior tag

Igen, alkalmazások duplázása. Android 7 már tudja, de én még soha nem használtam, ezért nem is tudok róla nyilatkozni. Elképzelhető, hogy meg tudja oldani a két kártyás viber használtot. De az még így is kérdés, hogy egyszerre lehet e a háttérben futtani ugyanazt az appot folyamatosan, illetve hogy ugyanaz az app ugyanazon androidos/googles regisztrációval párhuzamosan tud e futni.
Winen gépen elindítod a wordot, tud nyitni két ablakot de nem tudom, hogy pl a skype be tud e jelntkezni két fehasználóval párhuzamosan. .. :F
Soha sem próbáltam.
HAsonló lehet a viber, vagy a watsapp.
:U

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#132479) viktorhu válasza ctibor (#132477) üzenetére


viktorhu
veterán

Az Android maga nem tud ilyet, vannak rá appok, amit néhány gyártó beletesz a szoftverébe, pl. Huawei, meg láttam ilyet doogeen is, de soha nem próbáltam.

(#132480) Ájvé válasza ctibor (#132477) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez EUMI feature, szóval nincsen más Nougatos telefonra, csak EMUI alatt van.

(#132481) salaud válasza Ájvé (#132480) üzenetére


salaud
aktív tag

Oukitel K6000Pro-n egy Paralel Space nevű program van erre, ami a gyári rom része, a beállításokon belüli menüben érem el.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#132482) trebrona válasza Ájvé (#132480) üzenetére


trebrona
nagyúr

Miui 8 kettős alkalmazások feature ugyanez.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#132483) Ájvé válasza trebrona (#132482) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen, ott clone apps néven fut, viszont ez is csak MIUI-ra van. Tudomásom szerint ilyen újdonság Android 7.0-ra nem jelent meg, az hogy egyes gyártók tettek ilyen lehetőséget a saját UI-ba egy dolog, alapvetően akkor sincs alapba Androidra (stock droid) ilyen app klónozás (vagy nevezzük ahogy akarjuk, program kettőzés) lehetőség. Persze javítsatok ki ha tévedek, én nem találtam.

(#132481) salaud:
Ez megint egy külön utas megoldás, én azért írtam, mert úgy írta hogy ez Nougat (Android 7.0) újítás, de ilyen újítás nem jelent meg rá, vagyis alapba csak Nougaton nincs meg ez a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#132484) salaud válasza Ájvé (#132483) üzenetére


salaud
aktív tag

Valóban, külön utas megoldás, de!

[kötözködés on]

Te nem ezt írtad, hanem azt, hogy: "Ez EUMI feature, szóval nincsen más Nougatos telefonra, csak EMUI alatt van."

Márpedig az Én Oukitelemen gyári Nougat fut, tehát hiába külön utas megoldás, van más Nougat-os okostelefonra is. Pont.

[kötözködés off] :DDD

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#132485) Ájvé válasza salaud (#132484) üzenetére


Ájvé
veterán

MIUI 8-ra is van és az én telefonom csak 6.0-ás, szóval kettőnek semmi köze egymáshoz. Nougattól független a feature, ez volt a lényeg, ezt akartam kiemelni.

(#132486) ctibor válasza Ájvé (#132485) üzenetére


ctibor
senior tag

OK, vettem. Mivel az előző telóm is Huawei volt, de azon ez a fícsör nem volt elérhető, ezért gondoltam -- eszerint tévesen --, hogy a Nugát hozta be...

:R

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#132487) DJGABI válasza Ájvé (#132483) üzenetére


DJGABI
addikt

külsős megoldások vannak: [link]
asszem már 4.x óta működnek ilyen app klónozós dolgok

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#132488) west76 válasza ctibor (#132477) üzenetére


west76
aktív tag

Szerintem te az osztott képernyőre gondoltál, én úgy emlékszem az az egyik újdonsága a 7nek

(#132489) Z_A_P válasza han_lev (#132476) üzenetére


Z_A_P
addikt

:R
Valahogy igy sejtettem sajnos.

@tobbiek: hoppa :Y
Lehetőség van egyes alkalmazásokat duplán futtatni az EMUI 5.0 alatt az app twin segítségével. Így például Facebookból, vagy WhatsAppból is használhatunk két külön fiókot egymás mellett. Ez a funkció csak az EMUI launcherrel fog futni.

Ezt probalta mar valaki? Hogy pl egyik Whatsapp sim1 szammal, masik sim2 szammal, es megkapod mindketto uzeneteit, meg attol fuggoen melyiket inditod jol elkuldi?

[ Szerkesztve ]

OK

(#132490) Z_A_P válasza DJGABI (#132487) üzenetére


Z_A_P
addikt

Na ez is remek! Akkor nem is kell Huawei/EMUI 5 ?
Ha valaki probalta mar (whatsapp/viber) 2 telszammal egy telon - megirhatna hogy ment. :R

OK

(#132491) Rawulf


Rawulf
őstag

Hát srácok, most muszáj hangosan gondolkodnom, mert a tököm se tudja már, hogy mi a rák folyik az AGM-nél.
Tavaly az AGM nagyfőnöke rohadtul nem akarta, hogy csináljak egy bemutató videót a gyárról és ami felettébb negatív fejlemény volt, hogy az X1 telefonról sem. Ráadásul flegma és lekezelő is volt (eleddig az egyetlen "ilyen", akivel Kínában találkoztam).

Békésen sétálgatom ma a sanghaji Yu Yuan Garden-ben, amikor kaptam egy wechat üzenetet tőle, hogy szeretne velem beszélni, mivel indítják az X2 forgalmazását és elkérte a youtube-csatornám linkjét.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132492) tibcsi0407 válasza Rawulf (#132491) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Rájött, hogy a bezárkózós stratégia nem menő.

https://utdetailing.hu/

(#132493) atee_13 válasza Rawulf (#132491) üzenetére


atee_13
őstag

Én szoktam azzal a szólás/mondással élni, h:

- Van az a pénz. :DD :DD :DD :DD

Hátha van egy kis humorérzéke a nagyfőnöknek

(#132494) ctibor válasza Z_A_P (#132489) üzenetére


ctibor
senior tag

Örülök, hogy felfedezted, pontosan erről írtam pár hozzászólással előbb :))

Természetesen próbáltam, hiszen azért bátorkodtam felhívni rá a figyelmet. Konkrétan a Whatsappal. Müködik! Mindkét számmal, párhuzamosan.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#132495) Z_A_P válasza ctibor (#132494) üzenetére


Z_A_P
addikt

Na akkor a huawei sajat megoldasa mukodik :R
Eddig jo.
Es mi a helyzet a kulsos programokkal mas telokon, amit DJGABI ajanlott ? Valaki probalta?

OK

(#132496) Rawulf válasza atee_13 (#132493) üzenetére


Rawulf
őstag

Erősen szkeptikus vagyok, de amúgy papíron, az előzetes "pletyka" specifikációk alapján egy nekem való telefon lenne az X2 egyébként.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132497) Somatom válasza Z_A_P (#132495) üzenetére


Somatom
veterán

Volt itt kavarodás bőven. :) A kettős adatmódot nem tudja az Android, a kernel viszont alkalmas rá. A módszer alapja a symlink, ami egy Linux feature. Ezt használja pl. a Titanium Backup pro is, a "kettős adatmód" funkciójához. A Whatsappot próbáltam úgy, hogy TiBi mentést másik készüléken állítottam vissza. Működött, csak hamar kaptam egy üzenetet a Whatsapp -tól, úgyhogy inkább nem erőltettem tovább a dolgot. :) Ha magát az appot is duplikálni akarjuk, akkor újra kell szignózni a másodpéldányt. Ez a legtöbb app -nál működik, de a Whatsapp még egy külön hitelesítést is igényel, amin ez a módszer elhasalna. Nem tudom, hogy ennél a hitelesítésnél mit rendel hozzá a fiókhoz. Azt gyanítom, hogy az IMEI -t. Szóval, ha egy dual SIM -esen resigned is telepítve van a Whatsapp, és a két slothoz, két IMEI tartozik, akkor működnie kéne. De, ez is csak elmélet, mert ezt még nem próbáltam. Én inkább több eszközön, párhuzamosan szeretnék egy fiókot használni, de ez nem működik anélkül, hogy a regisztrálton menjen át a másikkal küldött adat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132498) Linda1


Linda1
aktív tag

Sziasztok. Megbolondult a telóm vibráló piros keret jelent meg a szélén, nagyon idegesítő. Nem tudjátok mi lehet ez? Amúgy működik rendesen.
Újra volt indítva, nem használ.

(#132499) trebrona válasza Linda1 (#132498) üzenetére


trebrona
nagyúr

Fejlesztői beállításokban nem állítottál semmit?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#132500) Linda1 válasza trebrona (#132499) üzenetére


Linda1
aktív tag

Bele néztem ma, de nem hiszem, hogy elállítottam volna bármit is...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.