Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132801) Ájvé válasza viktorhu (#132799) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem mert teljesen más iparról van szó. Ott a Sony, mobil iparban Japánon kívül nem valami meghatározó, talán még mindig veszteséges ez az üzletága, de Konzolok és más szórakoztató elektronikai cikkek piacán meg top. Vagy Nokia akik már konkrétan nincsenek jelen a mobil iparágban (Nokia telefonok jogait ügyei kiadták a HMD Globalnak, mondjuk van benne érdekeltségük szerintem, mivel volt Nokia mobil fejlesztők is ott vannak most), viszont magában a mobil ipari technológiában most is nagyon erősen piacon vannak, világ vezető vállalatai közé tartoznak. De mondjuk ott a Gigabyte hogy még jobban szemléltessem mire gondolok, alaplapot simán vennék tőlük, de telefont sose (jelenlegi felállás szerint, mert ki tudja később még mire mennek ezen a piacon).
Szóval a kettő nem áll összefüggésben, egyik egy napi használati eszköz, ahol még a dizájn is sokat számít, másik oldalon pedig egy kiszolgáló eszköz amit cégek vesznek, hogy mi a mobilunkat kifogástalanul tudjuk használni.

(#132800) Upo:
Sony nem tud szoftvert készíteni a kameráihoz, igazából a legjobb kamerákat még meg is tartotta a saját készülékeinek vagy esetleg nagy piaci szereplőknek még jó pénzért adta, de az ő telefonjaik sose voltak a legjobbak közt kamera miatt, pedig a hardver adott volt.

[ Szerkesztve ]

(#132802) Upo válasza Ájvé (#132801) üzenetére


Upo
addikt

A gigabyte azért annyiban sántít, hogy mobilt nem csinálnak, csak átcímkéznek (mint a navon és társai), a zte viszont keményen benne van a telefon fejlesztésben, más név alatt futókat is gyártanak, pont a két véglet.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#132803) Ájvé válasza Upo (#132802) üzenetére


Ájvé
veterán

Igazad van, de másik két példa azért jól mutatja amit mondani akartam, az hogy egy teljesen más iparban jó egy cég, nem jelenti azt hogy mobil iparban is jó.
Viszont ZTE alapvetően jó, Nubia pedig ha nem is nálunk de tudtommal bizonyított azért.

(#132804) atee_13


atee_13
őstag

Hali!

Hátha itt lesz valami ötlet.

Sygic Truck GPS Navigation v13.6.2 -t akartam feltenni LeEco x620 ra bb72 18s rom felteszi, de utána törli is az apk-t. Mikor indítanám elkezdene bejönni a program része ami betölti a térképet, de egyből kiugrik fő képernyőre. Valakinek valami ötlet, h mit tegyek, h működjön?

(#132805) run4fun


run4fun
tag

Sziasztok!

Dual SIM-es telefont keresnék az alábbi paraméterekkel:
- jöhet Kínából, sőőőt...
- max 180$ (+vám/áfa beleférhet, ha EU raktáros a cucc akkor max 220$)
- 4GB RAM vagy több / 32 GB ROM vagy több
- 5" vagy annál nagyobb / FHD felbontás vagy jobb
- dual standby elég
- B20
- jó képet csináljon
- NFC opcionális

Mit ajánlanátok?
Vernee Mars Prot nézegettem illetve Leagoo T5-öt, de Xiaomi termékeiben sem csalódtam még. Bármilyen tanácsot szívesen veszek. Köszi! :R

(#132806) citkar válasza run4fun (#132805) üzenetére


citkar
addikt

Ez a 4 GB RAM nélkülözhetetlen szempont? Azért kérdezem, mert a 200 USD körüli árral eléggé beszűkülnek a lehetőségek és ha hozzávesszük a jó kamerát, B20-t...hát, nem egyszerű...

(#132807) jmuranyi válasza run4fun (#132805) üzenetére


jmuranyi
tag

A jól bevált Xiaomi Redmi Note 4 hogy tetszik?

(Ha már távolról, akkor spemall, lesz a korábbi hozzászólások
lábjegyzeteiben kupon is.)

(#132808) #61872128 válasza citkar (#132806) üzenetére


#61872128
törölt tag

Nem feltétlenül szükséges. A célom, hogy egy akadásmentes telefonom legyen napi használatra, közösségi médiára és böngészésre. Ha ebben ki tud szolgálni a 3GB ram is, akkor lehet az is. Elég jól bírta idáig a Lenovo K3 Note-om, de már kezdem érezni, hogy kezd eljárni az idő felette.

PS.: neukumfe voltam tesóm accountjából. :)

[ Szerkesztve ]

(#132809) Upo válasza atee_13 (#132804) üzenetére


Upo
addikt

13.7.1 a play szerint a legfrissebb, frissítsd be. Írj a supportnak, segítőkészek, megoldják. Én csak a sima személyautóst vettem meg, de meg vagyok elégedve a támogatással, korrekt módon válaszoltak a kérdésekre.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#132810) lkksioskdl3


lkksioskdl3
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Letv s1 x500-as telefonom, ami bootloopba keveredett. Flashtoolal kénerá feltolni egy romot, de nem merem végleg brickelni a telefont. Esetleg tudna valaki ebben segíteni Pesten? Természetesen nem ingyen :R

(#132811) citkar válasza #61872128 (#132808) üzenetére


citkar
addikt

Akkor a fentebb linken Redmi Note 4, vagy az 5 colos Redmi 4X pl nem rossz választás. Mindkettőből van B20 variáns, a Note 4-ben erősebb a SoC, kamerájuk szerintem átlagos, de egyiket sem próbáltam. Viszont jó árban vannak.

(#132812) alexw801 válasza citkar (#132811) üzenetére


alexw801
senior tag

A Snapdragonos lehet gyengébb, de kiváló. Semmi gond a kamerájával. B20 rendben, ha Global verzió.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#132813) run4fun válasza citkar (#132811) üzenetére


run4fun
tag

Előrelépés lenne bármelyik is a K3 Notehoz képest? Tesztek alapján a K3-nak erősebb a procija, nem tudom, ez releváns-e. :)

(#132814) Ájvé válasza run4fun (#132813) üzenetére


Ájvé
veterán

Ne vicceljünk már, Redmi Note 4-ben az S625 mindenben jobb nála (octa core A53 1,7 Ghz vs 2,0 Ghz, Mali T760mp2~47 GFlops vs Adreno 506~130 GFlops).
S435-nél jobb mondjuk, de még ez is fejlettebb egyébként, pl Galileo támogatásra is fel van készítve (de még nem támogatja sajnos), GPU még ebben is van olyan jó (Adreno 505~48 GFlops és csak HD kijelzőt hajt 4X-nél ügye). Mondjuk nem keresgélek tovább, de biztos hogy a két SoC más tekintetben is fejlettebb egyébként (LTE szabály stb.).
A RAM/ROM méret illetve akku idő növekedés sem elhanyagolható egyébként, de kamera terén is jobbak szerintem.

(#132815) atee_13


atee_13
őstag

Hali!

Barátnőm telefonja (le 2) szervizben volt kijelző cserén és most látom, h az oldalán egy huncut sárga elszíneződés lett. Ez megreklamálható, hogy ők rontották el? Vacsi új volt a kijelző.

(#132816) paolinho válasza atee_13 (#132815) üzenetére


paolinho
őstag

Megreklamálhatod, bár ők biztos nem rontottak el semmit. Ugyanis a kijelző csere kapcsán ilyen jellegűt nem lehet hibázni. Valószínűleg a kijelző utángyártott, és az hordozza magában a hibát.

(#132817) svgyula válasza atee_13 (#132815) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A "sárgás" elszíneződés a ragasztó (ami a rétegek között van) nem megfelelő kötéséből ered. Ezt megfelelő UV fénnyel lehet javítani. Elméletileg ha teljesen megköt akkor eltűnik. A nap is jó lehet csak azt a telefon nem tolerálja a plusz hő miatt.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#132818) atee_13 válasza svgyula (#132817) üzenetére


atee_13
őstag

:R köszi az infókat

(#132819) buca84


buca84
őstag

Az applikációs topikban is feltettem a kérdésem, de ott nem kaptam választ. Hátha Ti tudtok segíteni.

Adott egy Sony Xperia Z5 Premium Dual E6883 telefon. A telefonban van egy magán és egy céges kártya.
A tulaj azt szeretné, ha a céges kártyán csak reggel 8-tól este 8 -ig legyen elérhető.
Erre tudnátok vmi megoldást ajánlani?

A Dual SIM Control free -t próbáltuk, de az nem jó. Nem működik.
Ha DnD módba teszi a telefont az sem igazán jó, mert mindkét SIM -re érvényes.

Az működhet, hogy menüben kikapcsolja a céges SIM -et? Majd vissza? Az elegáns az lenne, ha ez vezérelt lehetne és nem manuális és úgy kellene megoldani, hogy a céges kártya ha nem elérhető, ne csörögjön ki a másikra.

(#132820) Ájvé válasza buca84 (#132819) üzenetére


Ájvé
veterán

Persze, vegye ki.

(#132821) buca84 válasza Ájvé (#132820) üzenetére


buca84
őstag

Köszi! Vmi elegánsabb megoldást tudnál?

(#132822) pecsivsk


pecsivsk
tag

Sziasztok,
6GB-os telót keresek, de lé az nincs rá amennyi kellene :W
Doogee Mix 6/64 tényleg xar teló?
Vagy inkább gyűjtsek 6/128 -as Zuk Z2 Pro-ra?

(#132823) smithsys válasza pecsivsk (#132822) üzenetére


smithsys
aktív tag

Szvsz gyűjcsé! :K
Viszont ha bevállalod a duzsit kíváncsi leszek a véleményedre. :DDD

(#132824) WOT-H-A-C válasza pecsivsk (#132822) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nem kérdés , ZUK.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#132825) antal750 válasza pecsivsk (#132822) üzenetére


antal750
aktív tag

Esetleg a wernee mars pro..

(#132826) otps


otps
aktív tag

Sziasztok! Az összefoglaló elolvasása utáni kérdés: engem nem kifejezetten dual SIM-es, csak simán kínai (belpiacos) telefonok érdekelnek. Melyek a legjobb nemzetközi review, illetve discussion-/fórumoldalak a témában? Esetleg ezzel az információval érdemes lenne az összefoglalót kiegészíteni. Ha már az ajánlott készülékek helyét mind áthúztátok. Jó ez a topik, de mégiscsak más, ha az egész világból szakért sokkal több felhasználó, mintha egy páran ugyanabból a kis országból. Illetve titeket a dual SIM izgat, engem a legkevésbé sem. ;)

(#132827) section9


section9
őstag

Megvásárolható itthon olyan Android dual sim mobil ami tudja az amerikai sávokat is? :F

(#132828) ctibor válasza section9 (#132827) üzenetére


ctibor
senior tag

Tudtommal a Huawei felső kategóriás telói tudják. Pl. Mate 8, Mate 9, P10.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#132829) Somatom válasza section9 (#132827) üzenetére


Somatom
veterán

A Motorola Z Play majdnem ilyen. Előhívható egy gyári menü, amiben át lehet kapcsolni az USA frekvenciákra. A bibi az, hogy soha többet nem lehet visszaállítani. Legalábbis ROM flashelés nélkül. :W

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132830) section9


section9
őstag

Köszi, szoftveres unlockra még nem gondoltam. :R
Ha az nem megy, akkor megnézem a Huawei-eket meg a OnePlus 5-öt.

(#132831) lkksioskdl3 válasza lkksioskdl3 (#132810) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Ebben tudtok segíteni? :R

(#132832) Viktor0610 válasza lkksioskdl3 (#132831) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A topikjában próbálkoztál már? ;)

Samsung Galaxy A54

(#132833) lkksioskdl3 válasza Viktor0610 (#132832) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Persze onnan jöttem át :) Hátha itt nagyobb sikerrel járok.

(#132834) WOT-H-A-C válasza lkksioskdl3 (#132833) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Úgynézem a topik Összefoglalójában minden benne ven. Videós segítség is + unbrick leírás.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#132835) lkksioskdl3 válasza WOT-H-A-C (#132834) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Igen és ennek ellenére nem sikerült megcsinálnom :(
Lehet gáz, e pont ezért kérek segítséget.

(#132836) WOT-H-A-C válasza lkksioskdl3 (#132835) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nem tudom , hogy mit tud a letv k reco-ja, de egy Factory reset kéne. Aztán , ha nem megy akkor unbrick. Mivel gyári rendszert használsz, gondolom nincs twrp vagy más custom recovery. Úgy látom nem osztottál meg semmi infót arról , hogy mit tettél , hogy jó legyen és hol akadtál el. Szóval javaslom minél több imfót osszál meg a topikban ezekről és biztos segítenek. Tibi keni vágja a témát.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#132837) otps válasza otps (#132826) üzenetére


otps
aktív tag

Mi legyen ezzel? Köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#132838) WOT-H-A-C válasza otps (#132837) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Kevés kínai telefont fogsz találni, ami nem dual sim. Topikot nyithatsz , ha akarsz, de nem hinném, hogy nagy kereslet(érdeklődés) lenne a belpiacos készülékek iránt. Mi itt sok belpiacos készüléket próbáltunk ki annak idején. Sőt némely esetben ma is. Lásd xiaomi, meizu amik nem globál verziók.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#132839) DarknessHope válasza Primary92 (#131544) üzenetére


DarknessHope
senior tag

Szia az android dual sim telefonok fórumok keresésébe beírtam az AGM X1-et és kidobott egy kb áprilisi HSZ-t miszerint kérdezzünk róla téged nyugodtan. nos akkor ha még aktuális kérdeznék. főleg kamera képességei és tesztképek vele... illetve strapabíróság megbízhatóság. van e frissebb android.. és bármi amit még hasznosnak vélnél vele kapcsolatban. jah és el ne felejtsem az üzemidő erős használattal. max fény gps és navi kb mennyi szerinted? túrázásnál fontos lehet. előre is köszönöm ha megtisztelsz válaszoddal.

Dani

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#132840) marcus.fenix


marcus.fenix
aktív tag

Sziasztok!

A családban egy Xiaomi Redmi 4A Pro telefon leesett és a képernyő bal felső sarkában az üveg berepedt, de a telefon azóta is tökéletesen működik. Mindenhol azt mondják hiába csak az üveg tört el, ilyenkor komplett kijelzőt kell cserélni. Ezt el is hiszem, de 22-23e HUF javítási ajánlatokat kapok egy 36e Ft-os telefonra.
Erre már az ember rádob kicsit, és inkább vesz egy újat, és akkor van új garanciaideje, meg egy bontatlan, sérülésmentes telefonja.A kérdésem az lenne, hogy szerintetek sem lehet kihozni olcsóbban? Esetleg nem tudtok valami szervizt vagy szakit ajánlani?

Köszi előre is!

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#132841) otps válasza WOT-H-A-C (#132838) üzenetére


otps
aktív tag

Hm. És már ráuntatok a kínai telókra, vagy csalódtatok mindben? Én még új vagyok itt.

És még ez:

Melyek a legjobb nemzetközi review, illetve discussion-/fórumoldalak a témában? Esetleg ezzel az információval érdemes lenne az összefoglalót kiegészíteni. Ha már az ajánlott készülékek helyét mind áthúztátok. Jó ez a topik, de mégiscsak más, ha az egész világból szakért sokkal több felhasználó, mintha egy páran ugyanabból a kis országból.

Köszi!

(#132842) smithsys válasza marcus.fenix (#132840) üzenetére


smithsys
aktív tag

Valóban érdemes egyben cserélni az érintőképernyőt és a kijelzőt, bár nem lehetetlen szétbontani a kettőt de házilag macerás. Én épp most fejeztem be egy BV5000 touch - lcd bontást, de miután szétszedtem kiderült hogy az lcd bekötés is sérült így feleslegesen melóztam vele.
A Redmi 4A-hoz 25-30 $ között mozog egy komplett (touch+lcd) kijelző amit lényegesen egyszerűbb cserélni. Ha van hozzá egy kis affinitásod, fél óra alatt megcsinálod.
Viszont a javaslatom az hogy először szedd ki a kijelzőt hogy pontosan olyat tudj rendelni, mert nem biztos hogy egy típust használt a xiaomi!

(#132843) WOT-H-A-C válasza otps (#132841) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nem untunk rá. :N A topik ~99% ban kínai telefonokról szól. Ez a fő csapásirány a mai napig. Csak nem mindíg új telefonokról van szó. Illetve az utóbbi 1-2 évben sokat változott a kínai piac is. Mert mi volt régebben? Voltak a belpiacos telók, amik nem tudták a hazai 3G frekiket vegy nem mindet. Aztán már mindegyik tudta. Utána jöttek a belpiacos telók amik nem tudták a hazai 4G frekiket vagy nem mindet. Ma ott tartunk , hogy minden gyártótól tudunk venni "Global" verziós telefont, ami az összes hazai frekin kommunikál. Egyszerűen nem vagyunk rászorulva a belpiacos termékekre.

Phonearena
Gsmarena
Androiduthority
Stb..

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#132844) marcus.fenix válasza smithsys (#132842) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Köszi! Igen néztem Ali-n hogy 25$ körül rendelhető, de tényleg jó kérdés, hogy kompatibilis lehet-e. Lehet hogy megpróbálkozom vele.

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#132845) smithsys válasza marcus.fenix (#132844) üzenetére


smithsys
aktív tag

Hajrá! Sok sikert! :)

(#132850) Fricibácsi


Fricibácsi
tag

Nagyon off topik, de sürgősen kellene a segítségetek. Apróhirdetésen kinéztem egy Huawei Mate 8 készüléket, Telekomnál vásárolt, de független készülék, kb. egy éves és előfizetésre lett véve. Az eladó egy Samsung S8-at hozott ki ugyancsak előfizetésre, azért adja el. Kérdésem a következő volna, valóban függetlenként árulta a Telekom a készüléket? Ha megvenném előfordulhat, hogy a Telekom valamilyen módon letiltja a készüléket? Válaszokat előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.