Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132901) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
4"-os, 4G-s telefont keresek a 30-40e alatti kategóriában. Mi jöhet szóba?
köszi

(#132902) nyisziati válasza Nerazim (#132899) üzenetére


nyisziati
veterán

Kínából ennyiért szerintem ne rendelj, mert rájön az áfa+vámkezelési kültség+bizonytalan gari. Úgy értem ki lehet hozni cakkumpakk 99 dollárra áfával, bétával, mindennel együtt, de az már nagyon gáz kategória (60-70 dolláros készülékek).

Újonnan itthonról HomTom 16 pro. Ez pont belefér a 27.500-as keretbe.

Használtat a hardverapróról mazsolázgass.

Itt van egy ajánlott Xiaomi. (hardveresen ajánlott)

Vagy kicsit többért Samsung.

[ Szerkesztve ]

(#132903) beg válasza nOvOp (#132901) üzenetére


beg
veterán

4"-on semmi ezekkel a feltételekkel. 5"-el barátkozz meg.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#132904) nOvOp válasza beg (#132903) üzenetére


nOvOp
senior tag

Én már megbarátkoztam, de az asszony nem. És 4,5-en?

(#132905) beg válasza nOvOp (#132904) üzenetére


beg
veterán

Még barátkozzon feljebb egy kicsit, az a 2,5 cm nem olyan jelentős a lányoknál :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#132906) tibcsi0407 válasza beg (#132905) üzenetére


tibcsi0407
félisten

;]

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#132907) Zeki válasza nOvOp (#132904) üzenetére


Zeki
nagyúr

AZ VAN, HOGY KIS TELÓBAN IPHONE 5C. Ami nem, de kicsi, az fostalicska. Így. A nők hiába akarnak mást.

(#132908) Somatom válasza beg (#132905) üzenetére


Somatom
veterán

Hosszban, vagy átmérőben képátlóban? Nem mindegy! ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132909) UHHH válasza Zeki (#132907) üzenetére


UHHH
senior tag

Kis telóban? Samsung S4 mini vagy S4 mini plus (value edition). Tökéletes lineageos-sel a mini, gyári rommal a plus. 4.3" és nagyon fürge.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#132910) otps válasza WOT-H-A-C (#132843) üzenetére


otps
aktív tag

Bocsánat, lehet, hogy pontatlanul értettem a belpiacos fogalmát. Vegyük az egyik legnagyobb, legismertebb kínai márkát, a Xiaomit. A mai napig nem tudja a magyar 20-as 4G frekit, a mai napig nem forgalmazzák hivatalosan Európában. A kolléga épp a minap számolt itt be a Spemallos tapasztalatairól.

Az is igaz, hogy annyiban nem nevezhető belpicosnak, hogy hivatalosan árulják pl. Indiában, Malajziában, stb. Illetve amit nemhivatalosan beszereztünk Európában, arra feltehetünk egy Global ROM-ot, természetesen.

Phonearena
Gsmarena
Androiduthority

Ja, ezek blogok, portálok, én meg olyan igazi fórumra gondoltam (mint ez, csak nagyobb, nemzetközibb), felhaszanálók által generált tartalommal.

(#132911) trebrona válasza otps (#132910) üzenetére


trebrona
nagyúr

Van már jó néhány Xiaomi, ami tudja a B20-at, global verzió nem a rom miatt az. Kicsit járj utána a témának!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#132912) otps válasza trebrona (#132911) üzenetére


otps
aktív tag

Ha adsz egy iránytűt, megköszönöm! Azért jöttem ebbe a topikba, hogy okosabb legyek. ;)

(#132913) Ájvé válasza otps (#132910) üzenetére


Ájvé
veterán

B20-nak szoktuk emlegetni és egész Európában használják (meg még jó néhány helyen a világban).
Elvileg egyébként tényleg jönnek már hozzánk is, bár korábban volt már ilyen hír és nem lett belőle semmi.
Global ROM alatt minden nem Kínába szánt készülék bele tartozik, szóval van Kínai és Global ergo minden más. Globalba pedig hivatalosan van már magyar nyelv.
XDA-t nézegesd, talán itt találsz infókat.
Egyébként én sem érem mit akarsz ezekkel a készülékekkel. Ezek addig voltak érdekesek, még a Kínaiak nem kezdtek Globális gyártásba, így mivel már szélesebb igényeknek megfelelően gyártanak, már nem érdekesek a belpiacos készülékek (vagyis rajtad kívül gyakorlatilag mindenkinek).
Teljesség igénye nélkül B20-as verióval is rendelkező Xiaomi telefonok:
Mi Note 2 (6/128-as változat csak), Redmi Note 3 SE, Note 4(X), Redmi 3S, Redmi 4(X), Redmi 4A

[ Szerkesztve ]

(#132914) otps


otps
aktív tag

Remélem nem off, hátha tudtok segíteni ebben a Melyik okostelefont vegyem? topikban feltett kérdésemre! Köszi!

(#132915) Viktor0610 válasza otps (#132914) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Tetszik", hogy mennyire türelmes vagy! :P

;]

Samsung Galaxy A54

(#132916) otps


otps
aktív tag

Teljesség igénye nélkül B20-as verióval is rendelkező Xiaomi telefonok:
Mi Note 2 (6/128-as változat csak), Redmi Note 3 SE, Note 4(X), Redmi 3S, Redmi 4(X), Redmi 4A

Ezekből nekem a Redmi 4 (4x) tetszhet, nézzük, mit ír róla a Xiaomi hivatalos honlapja: Semmit.

A GSMArena? Azt, hogy nem tud B20-as LTE-t. Milyen forrásból érdemes akkor a telefonról tájékozódni?

Ezt a xiaomis kérdésemet légyszi ne keverjétek azzal, hogy két hozzászólással efölött 25 ezer forint alatti médialjeátszó-telefont kerestem a másik topikban. A lényeg, hogy én még tudom követni magam. ;)

(#132917) nyisziati válasza otps (#132916) üzenetére


nyisziati
veterán

Több variáns van Redmi 4X-ből, ez például tudja a B20-at.

Ha vásárolni is szeretnél, itt megteheted. Magyar raktárból. Részletes infókat, kedvezményeket itt kaphatsz.

[ Szerkesztve ]

(#132918) otps válasza nyisziati (#132917) üzenetére


otps
aktív tag

Ez a Kimovil érdekes oldal. Nem ismertem. Kösz a tippet!

(#132919) Ájvé válasza otps (#132916) üzenetére


Ájvé
veterán

Hagyjuk ezeket az oldalakat. Xiaomi készülékeit ma már művészet követni, senki nem érti és tudja. A lényeg, hogy létezik több B20-as készülékük is, ilyen vagy olyan elnevezéssel vagy kiadásban. Az összes általam felsorolt készüléket tesztelte a prohardver, keresd meg a teszteket és nézz be a fórumba ha nem hiszed (pedig ez van).
GSMarena meg társaihoz, minden ilyen oldal pontatlan vagy nem a teljes valós adatokat tartalmazza, ők se tudják követni minden készülék különböző kiadásainak specifikációit, úgyhogy ha elfogadsz egy jó tanácsot, csak ezekre vagy csak egy forrásra sose hagyatkozz, mint fentebb írt példa is mutatja.

(#132920) b0bcat válasza otps (#132918) üzenetére


b0bcat
addikt

Hasznos oldal, de sokszor pontatlan az adatok tekintetében. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#132921) Upo válasza b0bcat (#132920) üzenetére


Upo
addikt

Az Origami 3D papír modell viszont jó dolog szerintem, ha valaki parázik a méretek miatt akkor kb ki lehet próbálni hogy mekkora a készülék. Nem mintha nem lehetne 2 perc alatt kézzel is legyártani egy vonalzóval, de van aki szereti a kész dolgokat.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#132922) Upo válasza b0bcat (#132920) üzenetére


Upo
addikt

Néha előfordul hogy eltalálják. A kínaiak viszont egyforma név alatt nyomnak többféle hardver konfigurációt. Az ilyen oldalak sokszor fognak ezekből egyet (legtöbbször ami legelőször kijön), és az van bent a táblázatban. Azután még kijön ugyanazon a néven 2-3-4 másik specifikációval, amik még régiónként is variálódnak, na ezt egyik oldal se hozza rendesen. Model number-enként kellene hozni a specifikációkat, de egyes gyártóknál tényleg áttekinthetetlenül bonyolult (xiaomi, huawei és társai). Nem elég hogy a ram és háttértár méretekkel variálnak, de lehet még eltérés kijelzőben, felbontásban, BT, NFC variációk, mobilhálózat frekik, háttértár típusa, akku eltérések, ugyanazzal a készüléknévvel, különböző model kóddal, amiket az összehasonlító oldalak nem jegyeznek. Aztán figyelmetlen vásárlás után jön a meglepődés, hogy pedig a xxx azt írta hogy van benne/nincs benne, aztán amit meg vettem az miért nem olyan...
Vásárlás előtt mindig rá kell kérdezni a pontos modell kódra és annak utánanézni ha nem akarunk meglepetést. Szinte semmire nem valók ezek az összehasonlító oldalak, mindig utána kell nézni a pontos műszaki adatoknak az eladónál!

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#132923) trebrona válasza otps (#132916) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ezekből nekem a Redmi 4 (4x) tetszhet, nézzük, mit ír róla a Xiaomi hivatalos honlapja:
[link] :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#132924) ekrisztian válasza trebrona (#132923) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Ilyen nekem is kellene B20-as aranyban.. :)
2 év eu garival.

(#132925) nyisziati válasza Ájvé (#132919) üzenetére


nyisziati
veterán

Azért ne keltsünk pánikot. Ezek az oldalak javarészt pontos adatokat szolgáltatnak, elég kis hányad a pontatlan. Persze több forrásból tájékozódva, gyártótól, márkakereskedőtől származó infókkal lehet pontosítani.
Sőt, B20 esetében kell is.

De erre rá is feküdtek mindenhol, az elmúlt 1 évben jelentős javulást látok. Amit B20-asnak írnak, az az is, Kimovilt is ideértve.
De az Eustock/Spemall is figyel erre.

[ Szerkesztve ]

(#132926) Viktor0610 válasza ekrisztian (#132924) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vedd meg a Spemallról. ;)

Samsung Galaxy A54

(#132927) otps válasza trebrona (#132923) üzenetére


otps
aktív tag

@Ájvé @Upo @trebrona @nyisziati Köszi a további tippeket!

Most alaposan megnéztem a specifikációkat a szingapúri oldalon: nem ír semmit az LTE frekikről (vagy én nem találom). No big deal, elhiszem NEKTEK! :)

[ Szerkesztve ]

(#132928) nyisziati válasza otps (#132927) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem feltétlen azért kell hinni, mert mi mondjuk, hanem mert ténylegesen gyártják, és importálják is ide.
Pl. Spemall magyarországi raktára.
Vagy az Eustock.
Vagy Komáromi Attila. A Xiaomi Hungary adok-veszek csoportban szokott hirdetni, elég szép készlete van Xiaomikból (vecsési). Szoftveresen is felrakja, amit kérsz, unbrickelést is vállal.

(#132929) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Hogyan lehet egyes konkrét névjegyekhez hozzárendelni, hogy melyik SIM kártyáról hívja az adott számot?

Most minden számot arról a SIM-ről hív, ami a SIM kártyák alapbeállításánál be van állítva alapértelmezett SIM-nek, de ez nekem nem jó :(

A kérdés áll egy pár hónapos kétkártyás Samsungra és egy kétéves kétkártyás Redmi Note2-re is, egyik telefonban sem találom ezt a beállítási lehetőséget :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#132930) Ájvé válasza nyisziati (#132925) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem egyszer derült ki pontatlanság. Mondjuk azt hogy nyugaton forgalmazott készülékeknél általában elég pontosak az információk (gsmarena esetében), de más esteben lehetnek pontatlanságok vagy hibák is. De ezt nem is lehet felróni nekik, ki tudja ezt követni, főleg ilyen kínai vagy más keleti piacra szánt készülékek esetében.
Na spemallt hagyjuk, valaki írta mindig írt nekik a leírásban olvasható hibák miatt és úgy javították, eustock viszont tényleg pontos, van hogy olyan információhoz is jutnak amit mi később tudhatunk csak meg (pl Mi 6 global, írták nem lesz B20-as verzió, persze elég nagy optimizmusra vall ha valaki úgy gondolta lesz ilyen variáns).

[ Szerkesztve ]

(#132931) Dhampir válasza nyisziati (#132928) üzenetére


Dhampir
félisten

A Facebook oldal nem érhető el.

(#132932) trebrona válasza Dhampir (#132931) üzenetére


trebrona
nagyúr

Belépve látható csak.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#132933) Dhampir válasza trebrona (#132932) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi, akkor az infók nagyon titkosak lehetnek. :)

(#132934) janakbacsi válasza Donki Hóte (#132929) üzenetére


janakbacsi
őstag

Külön app kell hozzá. Pl. Dual sim selector pro. Guglizd meg!

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#132935) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

Sziasztok dual simes strapatelefont keresek nagy akksival a következőket néztem eddig. de más ajánlatot is meghallgatok.
ha használ valaki AGM X1, Blackview BV6000? 7000pro, 8000 és Ulefone Armor. főleg kamera sample fotók érdekelnének (6000-ről van teszt arra nem vonatkozik) illetve megbízhatóság.

Ami még fontos: nem spéci USB és OTG kábelek. 2 sim mellé még beférjen micro sd. azthiszem ez mindegyikre ál.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#132936) Donki Hóte válasza janakbacsi (#132934) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi!

Meggugliztam, azt írják róla, hogy működik autós kihangosítóval is, ami nekem is a lényeg :K

Ki fogom próbálni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#132937) gamegod


gamegod
senior tag

A Honor 8 baromira tetszik csak jókat hallottam róla eddig. A kamerája is patent stb szóval elégge bestbuynak hangzik jelenleg. Esetleg ebben az ársávban/kategóriában hasonlót tudtok mondani? Pro és kontra is jöhet...

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#132938) Upo válasza DarknessHope (#132935) üzenetére


Upo
addikt

A nem spéci usb és otg kábelek az nem fog bejönni. _Mindegyiknek_ spéci, vékonyított microusb dugója van a telefon felől, hosszított dugóval (7 mm az alap 5mm helyett). A BV6000-hez adtak a dobozban otg és adatkábelt is. Tartalék 7 mm-es adatkábelt rendeltem ebay-ről, kisbicskával elvékonyítottam a dugó résznél a műanyagot és úgy jó lett. Normál kábel nem lesz jó, akárhova faragod nem lesz soha tökéletes.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#132939) punky10 válasza DarknessHope (#132935) üzenetére


punky10
addikt

A 8 ediigi strapatelefonom közül csak a két Sony(Active és Go)rendelkezett normál csatival.A többi(egyébként mind kinai)telefonnak hosszitott USB kellett.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#132940) DarknessHope válasza punky10 (#132939) üzenetére


DarknessHope
senior tag

Köszi nektek!
szóval ez a szempont kihúzva... :DDD fotókat továbbra is szívesen vennék akinek van Blackview 7-8000 v az Ulefone. AGM X1-ről most végre sikerült találnom egy olyan tesztet ahol van fotó is. akit érdekel még itt találja:

https://www.chinahandys.net/agm-x1-testbericht/

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#132941) MrChef válasza nOvOp (#132901) üzenetére


MrChef
aktív tag

Xiaomi Redmi 4A.
Vagy vmelyik Huawei, ha van még ilyen áron nekik telefonjuk. (egyre inkább nincs...:-P )

(#132942) Donki Hóte válasza MrChef (#132941) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem 4A hanem 4" (4 collos) telefont keres :P

A Redmi 4A 5 collos :)

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#132943) Viktor0610 válasza Donki Hóte (#132942) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudja. De nincs ilyen kis kijelzős.
Ezért a 4A ajánlás. :)

Samsung Galaxy A54

(#132944) Donki Hóte válasza Viktor0610 (#132943) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Samsung J3 (2016) dual is van 35 eFt-ért...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#132945) Ájvé válasza Donki Hóte (#132944) üzenetére


Ájvé
veterán

Spreadtrum SC9830i SoC-al én biztos nem ajánlanám senkinek (maximum az ellenségemnek).

(#132946) Donki Hóte válasza Ájvé (#132945) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Eredetileg a kérdező nem atomerőművet, hanem egy egyszerű, olcsó 4 collos telefont keresett, szóval biztos elég neki ennek a telefon tudása.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#132947) RVR400 válasza Donki Hóte (#132946) üzenetére


RVR400
veterán

Alapvetően jó a gondolat, de akinek nem volt okostelefonja még, és elsőre kap egy tetűlassú cuccot, amin gyakorlatilag a telefonálás is kínszenvedés a gombos telefonjához képest, az potenciális Iphone vásárlóvá válik, mivel innentől kezdve a droid szar, és csak az Iphone gyors, és hasznos 150-ért... Ilyenkor valamivel drágább droidos kategória megszűnik létezni is. A történet nem kitaláció, az ismeretségi körömben sokan beleestek ebbe. Persze elégedettek a szifonnal, mert csak telefonálásra és facebookra használják, de ahhoz elég lett volna egy valamivel drágább, értelmesebb droidos készülék is.

(#132948) han_lev válasza RVR400 (#132947) üzenetére


han_lev
senior tag

EUs piacon szinte beszerezhetetlen 4-4,5 colos normális hardwerű teló (Kínában talán akad) De ez a "nagykijezőfóbia" látványos. Gyakran hallom "kis kijelzős, vékony" teló kell a nőnek. A nejem is a Noki6320 as (ha jól emlékszem) után viszolyogva fogta a kicsi, vékony Sony-t, hogy "ez is milyen nagy". Aztán (mivel Facebook, internet, képek nézegetése a fő tevékenység) most a Xiaomi Redmi Not 2 (5,5) már nagyon bejön vagy 2 éve.
Úgyhogy szerintem csak nyugodtan próbáljon ki egy 5 colos normális (Redmi 4) telefont mindenki, aki kiskijelzőst szeretne, mert majd rájön, hogy jobb nézegetni a képeket, tartalmat fogyasztani rajta, és még hagyományos telefonhasználatra sem rosszabb (sms-írni rajta, kikeresni a névjegyzékből, hogy kit hívok, gyorshívó ikonokat, appokat kitenni a főképernyőre), sőt!! Aztán rájöhet, hogy a 6 colos is ugyanúgy elfér a ridikülbe, mint az 5ös, vagy 5,5 ös ;]

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#132949) iMaverick válasza han_lev (#132948) üzenetére


iMaverick
addikt

Pedig női kézbe, vagy olyan nem túl nagy "mancsú" férfiembernek, mint én is, hidd el a 4,5" bőven elegendő. Ami volt Amoi N828-am, teljesen jó volt (4,5").

Aztán (pontosan az általad ecsetelt, beszerezhetetlenség végett), amikor eljött az idő a lecserélésre, vettem egy 5"-os Elephone P4000-et. No itt már a készülék fogása már érdekesebb volt, de megszoktam.

Aztán amikor ezt is cseréltem, akkor merjünk nagyot álmodni alapon, vettem egy Ulefone Tiger-t (5,5"). Na ez már nálam majdnem a tablet kategória! Esetlen a tartása, szó szerint nem egy-kezes. Oké, netezni, levelezni, sms-t írni könnyebb rajta, de "kilóg" a zsebemből, és szégyen, nem szégyen, már 2x sikerült elejtenem... (Bocsánat, 3x: egyszer meg a zsebemből hullott ki, még jó hogy a tok amiben tartom, az hellyel-közzel megvédte.)

Szóval lenne létjogosultsága a normális vassal szerelt, de 5" alatti készülékeknek is.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#132950) Somatom válasza iMaverick (#132949) üzenetére


Somatom
veterán

Ha már a nők a példa, akkor nem a méret a lényeg, hanem az, hogy jó nagy legyen! :)
Annyit olvastam a kezelhetőségről, hogy elgondolkodtam, hogy miért vagyok tepsipárti, miért nem zavar a nagy kijelző kezelése. Azért, mert alapértelmezett a fekvő nézet, és tök természetes, hogy két kézzel használom a telót. Ne érts félre, ezt nem kontrának szántam. Másnál nyilván lehetnek olyan felhasználói körülmények, amik miatt a kétkezes mód nem opció. A lényeg inkább az, hogy ebbe bele kellett gondolnom, vagyis a kétkezes használat is totál természetessé tud válni. Akinél nincs kizáró tényező, talán érdemes lenne elgondolkodnia az átszokáson. Egy előnye biztosan van. Még sohasem törtem össze telót (mármint véletlenül ;] ), és nem is emlékszem, hogy mikor ejtettem el utóljára.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.