Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132551) atee_13


atee_13
őstag

Asszony nemrégiben leejtette a telefont (Le2), kijelző tört ezt most szervizben megcsinálták, zenét akart hallgatni fülessel (USB C átalakító) és meg se mukkant. Adatot másol az USB C. Mi lehet a baj van valami ötlet?

(#132552) Rawulf válasza Upo (#132550) üzenetére


Rawulf
őstag

Lassan ki lehet jelenteni, hogy az összes occsójános, de nagy betűkkel, mégis idézőjelben "márkás" telefonokat mind Hongkongban készítik.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132553) Secretknight válasza Upo (#132550) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Haha ,tudom mi a doogee,ahogyan feljebb is írtam.De azért látatlanban nem mondok semmit.Majd ha kézben lesz,leírom amit tapasztalok :)

(#132554) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Haverom ram bizta a Vernee Thor telojat, mert romma tort a kijelzo, csereljem ki. Ezt meg is tettem, nem volt nehez megmondom oszinten, csak eppen a kijelzo inkabb nem mukodik mint igen.
Kep van, de az erzekelesenek koze nincs a valosaghoz...van hogy nem is, van, hogy teljesen mashol erzekel es hasonlok.

Mit bactam el? A kijelzot Alirol rendeltem, a legtobbet eladott es ertekelt darabot valasztottam.

Koszonom a segitseget! :R

Üdv, Balázs

(#132555) WOT-H-A-C válasza gooool (#132554) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

A pontos hiba okát nem tudom, de simán előfordulhat, hogy a "100% original" egy utángyártott hulladék, ami akkor sem volt jó, mikor lejött a szallagról.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#132556) svgyula válasza gooool (#132554) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A kijelző kalibrálása megvolt? Ha jó gondolom a "kínai" menüben van ilyen lehetőség. Vagyis nem recovery-ben indítod hanem teszt módban és ott valamelyik menü lesz a kijelző(ha van benne ilyen?)

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#132557) gooool válasza WOT-H-A-C (#132555) üzenetére


gooool
őstag

Megfordult az én fejemben is sajnos ez a lehetőség.
No mindegy, éjjel feltöltöttem teljesen az akksit, ha hazaérek akkor meg tolok rá egy friss szoftvert, mert a mostani egy agyontelepítgetett, lejelszavazott akármi, így hard resetelni sem tudom.
Ha nem lesz jó, akkor kollégám még megnézi végső soron, hátha mégis én qrtam el valamit.

svgyula:
Nincs ilyesféle lehetőség a Thorban sajnos. :(

Üdv, Balázs

(#132558) Viperator


Viperator
őstag

Szép napot!

Adott: Honor 6 Plus (az egyik SIM Telekom /sima telefonszolgáltatás/, a másik SIM Digi /mobilnet/)

Nem tudom, hogy a telefon hardvere ilyen vagy a kártya ilyen.... az "egyes SIM" kártyafoglalat (abban van a Telekom) 2G/3G/4G sebességképes, a "kettes SIM" kártyafoglalat (Digi mobilnet) viszont 2G sebességképes...

Megkérdeztem a Digi szolgáltatótól, hogy a mobilnet milyen sebességű? 3G-t mondtak...

Akkor a sima telefonszolgáltatáshoz elég lesz a 2G? (felcserélném a kártyákat, hogy legyen gyors a netem)

Előre is köszönöm a választ! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#132559) viktorhu válasza Viperator (#132558) üzenetére


viktorhu
veterán

Valószínűleg az egyik kártyával tudja a telefon a 3g/4g-t, a másikkal 2g-t, át lehet általában kapcsolni, telefonáláshoz jó lesz a 2g is. Nekem 4g van az egyik kártyán, a másodikon max 3g-t tud, de lehet kapcsolni, hogy melyik a 4g, és melyik a 3g.

(#132560) Viperator válasza viktorhu (#132559) üzenetére


Viperator
őstag

"Nekem 4g van az egyik kártyán, a másodikon max 3g-t tud, de lehet kapcsolni, hogy melyik a 4g, és melyik a 3g." - ezt hogyan lehet beállítani? Nagyon megköszönném! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#132561) Viperator válasza Viperator (#132560) üzenetére


Viperator
őstag

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#132562) svgyula válasza Viperator (#132561) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Meg is válaszoltad magadnak! A 3G 4G foglalatot is állítsd a 2. foglalatra és az alapértelmezett mobil net is a 2. foglalat! Mivel dual aktív a telefon nem árt egy újraindítás. Akkor biztosan a beállítottak szerint használja. A telefonálás pedig simán megy az 1. sim-ről akkor is ha közben netezel. Ha(?) esetleg nem lesz mégsem mobilnet akkor a szolgáltatóval egyezkedj.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#132563) Viperator válasza svgyula (#132562) üzenetére


Viperator
őstag

Már működik! Kösz! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#132564) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Egy Xiaomi Redmi 3Pro-hoz kamerában, használhatóságban, méretben, kinézetben, árban hasonló telefon létezik vízálló kivitelben? :D

(#132565) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#132564) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Tudom Redmi 3 Pro-t nem lehet már kapni.
40-50 körül alternatíva lehet a 4X vagy Note 4?
A kamerában legerősebbet keresném ezek közül

(#132566) RVR400 válasza Atomgeszi (#132565) üzenetére


RVR400
veterán

Azok vízállóak, a Note méretben ugyanakkora? :)

[ Szerkesztve ]

(#132567) WOT-H-A-C válasza RVR400 (#132566) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nem lehet minden tökéletes! :D

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#132568) Atomgeszi válasza RVR400 (#132566) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Kicsit késő volt már. :D

Szóval: R3P -t mivel már nem lehet venni újan, ezért alternatíva kellene két külön oldalról nézve. Tehát, ami mondjuk víz és por és ütésálló amolyan strapatelefon. Viszont, amit találtam ilyen méretben, árban, annak olyan a kamerája, mintha egy kilinccsel fotóznék. Szóval szerintem az kiesik egy az egyben.

És akkor a másik, hogy mivel nincs R3P már újan, ezért melyik Redmi lehet alternatíva, 5-5,5" méretben, aminek jobb a kamerája, mint a R3P-nek, és belefér a 30-50 kategóriába?!

Szívem szerint Redmi 4A Pro-t vennék, de nem tudom mennyire visszalépés a Redmi 3 Pro után.

(#132569) tibcsi0407 válasza Atomgeszi (#132568) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Redmi 4X.

https://utdetailing.hu/

(#132570) Atomgeszi válasza tibcsi0407 (#132569) üzenetére


Atomgeszi
veterán

És a Redmi Note 4X?

(#132571) tibcsi0407 válasza Atomgeszi (#132570) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A Note 4 Snapdragon is jó, a Note 4X is jó vétel az árkategóriában. A Note 4X-ről találsz tesztet a blogomon.

https://utdetailing.hu/

(#132572) Atomgeszi válasza tibcsi0407 (#132571) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Akkor le is szűkült a kör a Redmi és Note 4X-re.

Melyiknek jobb a kamerája? Ha jól látom, akkor a kisebb mintha szebb képeket lőne.

(#132573) tibcsi0407 válasza Atomgeszi (#132572) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem a Note 4X kamerája jobb. A hardvere pedig biztosan erősebb. :)

https://utdetailing.hu/

(#132574) Atomgeszi válasza tibcsi0407 (#132573) üzenetére


Atomgeszi
veterán

És ez a Redmi Pro dupla kamerával? Igaz ez B20 nélküli. [link]

(#132575) tibcsi0407 válasza Atomgeszi (#132574) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jó telefon, de az ára elég későn lett baráti, így nem igazán nőtt meg a közösség. Egyébként jó arcok vannak a topikjában.

https://utdetailing.hu/

(#132576) Atomgeszi válasza tibcsi0407 (#132575) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Sok összehasonlító képet nem találtam, de 30-cal többet ezek alapján nem ér szerintem. :(

(#132577) Rawulf válasza Atomgeszi (#132574) üzenetére


Rawulf
őstag

30-50 körül ne akarj keresni strapatelefont jó kamerával... épp eleget nézelődtem strapatelefonok iránt és normális kamerával embertelen mértékkel drágábban találnál csak.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132578) tibcsi0407 válasza Atomgeszi (#132576) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Miért lenne 30-cal több? :)

https://utdetailing.hu/

(#132579) Atomgeszi válasza Rawulf (#132577) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát ja ez esélytelen, ahogy látom.

(#132578) tibcsi0407
Úgy 100 dodó különbség van köztük, ha jól láttam :)

(#132580) tibcsi0407 válasza Atomgeszi (#132579) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az durva lenne. 220$ körül mozog a Redmi Pro most, a Note 4X meg olyan 170 körül.

https://utdetailing.hu/

(#132581) smithsys válasza Atomgeszi (#132574) üzenetére


smithsys
aktív tag

A Redmi Pro-val vigyázz! Nálam csapdának bizonyult. Már több mint fél éve nem cseréltem telefont. :DDD
Már a párom is többször kérdezte hogy: mi van, sosem lesz új telód?
A helyzet az, hogy ár/érték arányban jelenleg nem találok olyat amire megérné lecserélni.
Néha a B20 miatt körülnézek, de Vodásként az sem nagy érvágás.
Szóval csak óvatosan... ;]

(#132582) Atomgeszi válasza tibcsi0407 (#132580) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az igaz. Csak még erre rájönne az Eu Exp szállítás. Plusz legkésőbb jövőhét péntekre nálam kellene lennie, mert SOS kell küldenem ki külföldre. És akkor még valami csirkeláb mentes ROM-ot is rá kéne hegeszteni.

(#132583) Atomgeszi válasza tibcsi0407 (#132571) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link]

Most akkor mi a különbség a Note 4 Snapdragon és a Note 4X Snapdragon között?
Tényleg nincs LED a 4X-en? :F

[ Szerkesztve ]

(#132584) MrPappa


MrPappa
csendes tag

Sziasztok!

2 SIM kártyával használom/dolgozok a telefonnal. HiBAJELENSÉG: Folyamatban levő beszélgetés közben kapok egy bejövőt, kb. 4 csengésig megy a hívástartás utána automatikusan megszakítja az aktuális beszélgetést és felveszi az új hívást. Telefoncserén,szoftverfrissítésen már túl van, a hiba ugyanúgy fenn áll! Mi lehet?

(#132585) arfer válasza Atomgeszi (#132583) üzenetére


arfer
aktív tag

Bizton állíthatom, hogy van Notification LED a Note 4X-en. Tudtommal a Bluetooth modul a különbség, meg esetleg a kinézet (talán máshol van hátul a kamera?).

[ Szerkesztve ]

(#132586) b0bcat válasza Atomgeszi (#132583) üzenetére


b0bcat
addikt

A Kimovil tele van pontatlanságokkal... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#132587) Atomgeszi válasza arfer (#132585) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, az még feltűnt,hogy a 4X-en 4.2-es BT van a Snapis 4-en meg csak 4.1.

Mi a f-** kiadni ennyi verziót, azt se tudja az ember, hogy mit vegyen meg eleve mi a különbség köztük.

Tehát. 50k a határ. Egy Redmi 3 Pro lecserélése a cél. Mutternak a fő szempont, hogy kamerában hozza a Redmi 3 Pro szintjét, vagy esetleg felül is múlja. Méretben mindegy igazából. Megszokja, ha nagyobb, legalább könnyebben olvassa a betűket.
Note 4 Global Snapdragon, Note 4X, vagy sima Redmi 4X? Melyikre jobb a szoftveres támogatottság, ellátás, mert maximum csak távsegíteni tudok, ha valami gondja lenne, bár a R3P -re is egyszer raktam fel a Global Stabilt és azóta rendesen működött neki.

(#132588) arfer válasza Atomgeszi (#132587) üzenetére


arfer
aktív tag

Szerintem ezen Snapdragonos Xiaomik szoftveres támogatása tök egyforma, úgyhogy abszolút egyéni preferencia kérdése, melyik tetszik, a méret lehet a döntő...

(#132589) danih


danih
addikt

LeEco Le 2 X527 - 167$ a Honorbuy-on (EU raktár). Ennyiért jó vétel ez a teló vagy ebben az árkategóriában/specifikáció tekintetében van jelenleg ajánlottabb jobb vétel is (EU raktár lenne ideális)?
Köszi

(#132590) Atomgeszi válasza arfer (#132588) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] Ezt a videót nézve Note 4 vs Note 4X jobb.
[link] Itt meg Note 4X vs Redmi 4X, mintha a Redmi 4X képei és videóhang minősége is jobb lenne.. Csak ez a halálom, amikor egymás után mutatja a képeket és nem egymás mellett. :W

(#132591) svgyula válasza MrPappa (#132584) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A hívásbeállításokban nézd meg nincs-e bekapcsolva az automatikus híásfogadás, vagy az automatikus újrahívás funkció. Normál esetben ha beszélsz valakivel a normális szolgáltatónál foglalt jelézést ad a második hívónak! Így aki hív érti és nem cseget tovább! A nem normális mint pl a telenyomor ráküldi a második hívást is és a hívónak KICSENG mintha nem beszélne! Ezt kipróbáltuk mert annó a kollégáról azt hittük(a főnök inkább), hogy nem akarja felvenni a telefont! De mint utólag kiderült beszélt amikor hívtuk de a második hívónak nem jelezte a foglalt jelzést..... Ha esetleg a szolgáltatóval meg tudsz egyezni a beállításokról szerintem már az is segíthet.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#132592) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!

Egy barátomnak szüksége lenne a lehető legkevesebb pénzből használható telefonra. Nem játszik, semmi egyéb extra igény, teljesen hétköznapi okostelefonhasználat, igazán a méret is rugalmas. Ami fontos, hogy azért stabil, megbízható darab legyen, normális kijelzővel és akkuval, ne fagyogasson és ne legyen idegesítően döcögős. EU beszerzés, és használható kamera előny.
Mik mostanság a legjobb és legolcsóbb telefonok a fentieknek?
Köszi!
Laci

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#132593) Viktor0610 válasza Alabástrom (#132592) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Redmi 4A Pro

Samsung Galaxy A54

(#132594) Zeki


Zeki
nagyúr

Max 100 ezerig melyik teloban van OIS meg minosegi kamera es B20, meg tudja az Eu-s gallileo gps-t fogni? Vagy ehhez jobban zsebbe kell nyulni?

(#132595) zizol válasza Zeki (#132594) üzenetére


zizol
aktív tag

Használtan oneplus 3.(de nem a T, mert az nem tudja a galileot)

Üdv, zizol

(#132596) Zeki válasza zizol (#132595) üzenetére


Zeki
nagyúr

Koszi!

(#132597) Ájvé válasza zizol (#132595) üzenetére


Ájvé
veterán

A SoC támogatja a Galileot (S821 is természetesen), viszont ha jól vettem ki firmware frissítés kell hozzá, amit a Qualcomm szépen ki is számláz (vagy csak nem adott még ki), sima Oneplus 3 se támogatja jelenleg (sőt LG G6 és Google Pixel se). S835 támogatja. Most mintegy 12 készülék támogatja.

(#132598) Alabástrom válasza Viktor0610 (#132593) üzenetére


Alabástrom
senior tag

:R

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#132599) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#132587) üzenetére


Atomgeszi
veterán

50k-ig, Xiaomin kívül van még valami esetleg?

(#132600) trebrona válasza Atomgeszi (#132599) üzenetére


trebrona
nagyúr

Talán még a Meizu M5.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.