Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132051) IldiH válasza Rawulf (#132050) üzenetére


IldiH
aktív tag

Oukitek k4000 cserélhető és 4000-es akksi :D
De én már a nagyobbak oukitelekben is cseréltettem (nem házilag, hanem kedvenc szervizemben)

(#132052) Crytek válasza IldiH (#132051) üzenetére


Crytek
veterán

És mennyibe került? Ha publikus itt vagy privátba leirhatnád melyik oukitel volt és melyik szerviz.

Next PC Upgrade: 2022

(#132053) fateless válasza Crytek (#132049) üzenetére


fateless
veterán

"Van valami értelmes telefon ami 4000-es vagy a feletti akkuval bír"

Pl Redmi note 3, pro, SE, Redmi 3, Redmi note 4, Redmi 4 és variációik. (Sok más készülék is van, ez csak példa)

"és lehet hozzá akkut is venni külön?"

Lehet hozzájuk olcsón venni akkut

Amit pedig nem kérdeztél: könnyen cserélhető is.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#132054) Rawulf


Rawulf
őstag

Nem akarok szemantikai okfejtésbe belemenni, hogy mi az ami könnyen cserélhető.
Pl. a Snopow M6 telefonnál könnyen eltéphetők voltak a csavarok menetei, amik leszedhető hátlapot tartották.
Amikor meg kell bontani szó szerint a készüléket, az bizony az átlagembernek már nem könnyebbség és pontosan ez van minden buil-in akksival jelölt új telefonnál.
De egyébként természetesen minden telefon akksija cserélhető, hisz valahogy össze is rakták. :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132055) fateless válasza Rawulf (#132054) üzenetére


fateless
veterán

Értelek, nem kötözködésből írom, de Crytek egyik hozzászólásában sem hozta fel, hogy könnyen cserélhető legyen az akku, sőt, a kérdés arra vonatkozott, hogy olyan készülék legyen, amihez vehető akku (vehető -
értsd: felmész egy oldalra, és megrendeled, nem külön gyártatsz, világvégéről előásod az utolsó darabot)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#132056) salaud válasza Crytek (#132045) üzenetére


salaud
aktív tag

Most nem azért, de aliexpress-en 10 dollártól van bele akku, kicserélni otthon 10 perc.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#132057) Crytek válasza salaud (#132056) üzenetére


Crytek
veterán

Hm érdekes. Akkor a weboldalak keresője nem ad ki találatot vagy szimplán etek az akksit csak ilyen "vatera" jellegű oldalakon kapható. De most már mindegy is. Köszönöm.Ezekszerint létezik hozzá :)
Már csak videot kell találnom a cseréről, mert lövésem sincs hogy kéne szétnyitni a készüléket.

Next PC Upgrade: 2022

(#132058) Upo válasza Crytek (#132057) üzenetére


Upo
addikt

A képek alapján nekem sima pattintósnak tűnik a hátlapja, erős köröm vagy gitár pengető kell hozzá.
Az akkut kétoldalas ragasztó szokta tartani, gondolom itt is úgy lesz. Egy is hajszárítós melegítéssel könnyebben lejön, óvatosan le lehet fejteni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#132059) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Melyik a legolcsóbb mobil, ami kezeli Magyarországon található LTE sávokat(B20 pl.), és normálisan használható Wi-Fi HotSpotként?

(#132060) Rawulf válasza Atomgeszi (#132059) üzenetére


Rawulf
őstag

Én 3GB ram alatt nem vennék már telefont.

Geotel Note

B20 és Dual Band wifis és az egyik legolcsóbb 3GB ramos telefon.

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132061) Atomgeszi válasza Rawulf (#132060) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem használtan is jó, csak tudjam itthon meg útközben használni wifiként.
Egy ilyen telefon és egy 4G-s MIFI között gondolkodom.

Vélemény?

(#132062) Rawulf válasza Atomgeszi (#132061) üzenetére


Rawulf
őstag

Amivel úgymond mobilneteznél, azzal nem telefonálnál? Mert akkor, akár egy USB-s MIFI is megfelelne neked, persze.
Mondjuk akkor az igazi kérdés, hogy konkrétan mivel csatlakoznál rá Wifi-n keresztül?
Másik telefon, tablet, laptop?

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132063) RVR400 válasza Rawulf (#132060) üzenetére


RVR400
veterán

Azért jó, mert nagyon ismert márka, és teljesen egyedi dizájn. :D

(#132064) Rawulf válasza RVR400 (#132063) üzenetére


Rawulf
őstag

Én pár hónapja még nem is hallottam róla, de ezt láttam hirtelenjében a legolcsóbb 3GB ramos dual band-osnak. :)

Viszont látok valami ZEE Z10 nevű 1GB ramos "csodát" is az extrém olcsó kategóriában, de erről hirtelenjében semmi normális leírást nem találtam még. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132065) citkar válasza Atomgeszi (#132061) üzenetére


citkar
addikt

Tavaly én is gondolkodtam ezen. Ha van otthon használaton kívüli 4G-s teló, akkor érdemes azt használni, de mivel úgy látom nálad sincs, a MIFI router jobb, mint céleszköz.
Részben mert kisebb a kijelző, ami fogyasszon, nem fut a háttérben felesleges alkalmazás, másrészt 3000-es akkuval vettem (bár ez utóbbit egy telefon felül tudja múlni). A puszta mérete is kicsi, alvó módból is pik pakk felébred.
Egy Huawei E5577s-t használok, akkor szinte újonnan 20 ezerért vettem, de ez viszonylag olcsónak számított akkor. Reggeltől szinte estig bírja majdnem folyamatos használattal.
Most már 4G+ képességűek is elérhetőbbek talán.
Ha csak netezésre alkalmas SIM megy bele és nincs felesleges 4G-s telód, szerintem a MIFI routert válaszd.

[ Szerkesztve ]

(#132066) Rawulf válasza citkar (#132065) üzenetére


Rawulf
őstag

Itt a nagy kérdés, hogy használtan találni-e B20-as miwifi routert, illetve ha nem akkor nem-e jobban megérné neki venni powerbankot, ha a meglévő telefonja tudja a B20-at most is.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132067) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

A történet az lenne, hogy lejár a hűségem 1 hónap múlva a kábeles netemre, amiért jelenleg 6960Ft-ot fizetek, 20/10-es net. Kaptam 10 évnyi hűség után egy 7390Ft-os(1év aláírása esetén) 30/20-10 net ajánlatot. Viszont a Telenornál most beújították ezt a korlátlan 4G SIM kártyát hűség nélkül, ami igazán jól hangzik.
700 méterre légvonalban van a Telenor 4G tornya, szóval jönne rendesen a cumó, ami azt illeti.
Viszont nincs felesleges 4G készülékem(jelenlegi Mi4C-ből pedig hiányzik a B20as antenna).
Ilyen lehetőségek vannak: vagy veszek 110-ért egy Honor 8-at, amibe belerakom a korlátlan kártyát, és erről osztom meg wifi hotspotként a netet itthonra, amiről menne egy PC, egy mobil (ha asszony is itt van akkor 2 mobil) + Xbox Live játék/letöltés. Persze nem mind egyszerre, de olyan is előfordul. Ennek az az előnye,hogy csak 1 telót kell magammal hurcolnom mindenhova, hátránya, hogy sajnálnám a Honor 8-at ilyenre befogni, jó kérdés, hogy az akksija is hogy bírná ezt a folyamatos terhelést, plusz akkor,ha töltőn hagyom sem tesz jót a telepnek.
Másik lehetőség, hogy egy olcsó 4G képest mobilba berakom a sim kártyát, amit aztán hurcolhatok magammal, mert nyilván nem fogom kiszedegetni a sim kártyát állandóan, ha elmegyek itthonról, hogy át tegyem a telóba, ekkor meg ugyebár figyelhetek az akksi időre mindkettőnél, plusz mindig legyen nálam két telefon.
A harmadik lehetőség, hogy mifi-be berakni..

(#132068) tibcsi0407 válasza Atomgeszi (#132067) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem ilyen felhasználásra olyan router kell, amibe belepattintod a 4G stick-et. Ideig óráig biztos jó az a megoldás is, amin töröd a fejed, de minek? Egy RT-N18U például bőven kiszolgálna, de talán valamelyik olcsóbb ASUS router is.
Cserébe nem kellene parázni, hogy mondjuk XB live alatt azért szar a pinged, mert egy olcsó telefonnal próbálsz egy céleszközt helyettesíteni.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#132069) buca84 válasza tibcsi0407 (#132068) üzenetére


buca84
őstag

+1 az ASUS routerre.

Atomgeszi
mi is konkrétan ez a Telenor-os korlátlan net? A Telenor oldalán nem találom.
Ha le lesz terhelve az a torony, amire csatlakozol, akkor mennyire lesz jó a net-ed. Mennyire lesz döcögös kiszolgálni az eszközöket?

[ Szerkesztve ]

(#132070) Rawulf válasza Atomgeszi (#132067) üzenetére


Rawulf
őstag

Ha Telekom a kábelnetes szolgáltatód, akkor ajánlom, hogy kérvényezz egy személyre szabott árat, az általad felsorolt remek okok miatt!

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132071) UHHH válasza Atomgeszi (#132067) üzenetére


UHHH
senior tag

Dojcslandból ebayen nagyon olcsón lehet HülyeVej B593-as 4G routert venni. Azzal egy élmény a 4G net!
De azért a madzagos net sokkal jobb még mindig, éljen az alacsony ping idő, meg a digi 100/50-es nete.

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#132072) citkar válasza tibcsi0407 (#132068) üzenetére


citkar
addikt

Az a baj, kevés router van, ami sok sticket kezel stabilan. Utánaolvasva még reménykedtem, hogy lesz egy valamire való router egy stickel (figyelve a kompatibilitásra) és próbálkozva is feladtam. Túl sok a probléma...nem jól működnek együtt (többségében).

(#132073) tibcsi0407 válasza citkar (#132072) üzenetére


tibcsi0407
félisten

N18U elég sokat kezel tudtommal. Egy Tomato-val pedig talán még többet?

https://utdetailing.hu/

(#132074) citkar válasza tibcsi0407 (#132073) üzenetére


citkar
addikt

Pontosan az Asus routereket próbáltam, Tomato alatt, régebbi és újabb MultiWAN-osokat, de sikertelenül...
Annyi, hogy csak egy T mobilnál kapható Stick-kel, ami rajta volt a listán, elvileg kéne kezelnie.
Volt aki használta a topikban egy egyszerűbb routeren, de utánaolvasva elég sokaknak volt hasonló, sikertelen próbálkozása.

[ Szerkesztve ]

(#132075) tibcsi0407 válasza citkar (#132074) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én eddig csak sikereket láttam, de lehet szelektíven olvasok. :D Entware, stb játékkal nem lehet mókolni a többit is?

https://utdetailing.hu/

(#132076) citkar válasza tibcsi0407 (#132075) üzenetére


citkar
addikt

Ha van bejáratott router, megfelelő firmwarrel és hozzá stick amivel működik az csak öröm.
Sőt érdekelne mik voltak, mert ismerősnek még lehet jól jönne.
Kerestem pár topikban ilyet, de csak egyet találtam valahol, gondoltam az kell majd...de az a router elég gagyi volt, nem lett volna megfelelő nekem.

[ Szerkesztve ]

(#132077) tibcsi0407 válasza citkar (#132076) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én nem használok stick-et, de az N65U fórumban sok szó esett róla régebben.

https://utdetailing.hu/

(#132078) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

"Android dual SIM okostelefonok"

Legfőképp kínai vonalon! Tessék szíves lenni vissza kanyarodni ehhez! :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#132079) tibcsi0407 válasza WOT-H-A-C (#132078) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Benne van a SIM is a címben. :))

https://utdetailing.hu/

(#132080) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

Ennél közelebbi topicot nem találtam a problémámra, remélem jó helyen járok! :)

Szóval, van egy LG L90 D410 telefonom, ami eddig k. jól szolgált, de már 1 ideje az őrületbe kerget, ugyanis nem nagyon akarnak működni a fizikai gombok alul.
Az érintő képernyővel semmi gond, de ha töltőn van (leginkább kocsiban) akkor ABSZOLÚT nem reagál a Vissza-Home-Menü gombokra, ha kihúzom a töltőt, akkor úgy kb. 1 perc, 10 nyomkodás és 1000 döglött agysejt után hajlandó kilépni egy alkalmazásból, esetleg visszamenni a kezdő képernyőre stb.
Mi a baja szerintetek?? Találkozott már vki ilyesmivel?
Nekem szinte mindig megy a GPS és navigálok a Google Map-el ... naponta min. 1x újraindítom, h új erőre kapjon. Figyelek arra is h feleslegesen ne fusson semmilyen app ... kilövöm őket. Szóval tudatosan használom, mégis sokszor megszo*at!

Próbáltam szoftvert frissíteni, de "Ön a legújabbat használja" ... ami az Android 5.0.2.

Köszi előre is! :R :)

(#132081) gamegod


gamegod
senior tag

80 körül , erős soc, tudja a b20at és legalább 5,5"... valakinek ötlet ? Zuk Z2 Pro is lehetne akár...

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#132082) tibcsi0407 válasza gamegod (#132081) üzenetére


tibcsi0407
félisten

ZUK Z2 Pro, vagy valahol egy jóárasított LeEco Le Pro 3. A Max 2-t kerüld inkább.

https://utdetailing.hu/

(#132083) tthom válasza Forza_JUVE (#132080) üzenetére


tthom
senior tag

Hi!

Ez nem a gombok hibája szerintem, hanem szimplán bazira belassult a telefon. Tudom, mert nekem ugyanilyen van, ugyanezt produkálta. Újratelepítés ideig-óráig megoldja, de összességében megint lassú lesz. Nekem most Resurrection remix rom van rajta, 7.1.1-el, egész használható, de persze túl sok háttérben futó progit nem bír el ez sem, de sokkal jobb, mint a gyári. :)

Szerk: ja és a gyári 5.0 még lassabb, mint a 4.4. :)

Tomka

[ Szerkesztve ]

(#132084) Rawulf


Rawulf
őstag

Kíváncsi leszek erre az Oukitel K10000 PRO telefonra.
10100mAh akksi (Na ez az érték hogy jött ki vajon?)
Fekete szín, MT6750T, 4GB RAM és 32GB tárhely.
Elméletileg következő hónapban jelenik meg.
Sajna a honlapjukon még nincs fenn.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132085) beg válasza Rawulf (#132084) üzenetére


beg
veterán

Ha olyan lesz mint az előd, akkor fegyverviselési engedélyhez lesz kötve, mert 8 napon túl szenved akihez hozzávágod :)
Hiába volt pure droid, sokaknak nem hozta a várt üzemidőt. De kíváncsi vagyok ezzel mit alkotnak.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#132086) gamegod válasza tibcsi0407 (#132082) üzenetére


gamegod
senior tag

Le Pro 3-ból melyik? Spemallnál leskelődök..

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#132087) tibcsi0407 válasza gamegod (#132086) üzenetére


tibcsi0407
félisten

X720-at ajánlanám.

https://utdetailing.hu/

(#132088) Forza_JUVE válasza tthom (#132083) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Szia, köszi a választ.
Hát igen, kb. azóta lett szar a telom, amióta frissitettem az op.rendszert.
Hogyan tudnám rátelepíteni ezt a Resurrectiont? Vagy hogyan tudom visszatenni az eredeti 4.4-et?
Köszi

(#132089) doongoo válasza gamegod (#132081) üzenetére


doongoo
addikt

Zuk Z2 Pro "csak" 5,2"

(#132090) WOT-H-A-C válasza gamegod (#132086) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Halihó. Dobod a Z1 -et? :) Most, hogy van Official LOS? :D

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#132091) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziasztok!

Kolléga Redmi Note 3-jára keresek tokot+kijelzővédőt. Itthoni forrást tudtok?
Előre is köszönöm.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#132092) Ájvé válasza Gaben01 (#132091) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi Note 3 SE 2 mm-el nagyobb, csak szólok nehogy probléma legyen, egyébként meg ebay vagy ali a megoldás, itthon ugyan azt kapod csak minimum 3-4x-es áron.
Meg mellesleg ez itt off téma.

[ Szerkesztve ]

(#132093) gamegod válasza WOT-H-A-C (#132090) üzenetére


gamegod
senior tag

még mindig jó kis teló, de most már komolyabbat akarok.. az fix hogy hiányozni fog.. megérte anno rácsapni :D

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#132094) Rawulf


Rawulf
őstag

A kezemügyébe került egy Smartisan Pro telefon. Most jelent meg egy hete. Igaz, hogy nincs benne B20, de ha már így alakult, hogy kibonthatom, bekapcsolhatom és összefogdoshatom, akkor miért ne csinálnék róla egy kis bemutatót? :)
Még nem bontottam ki a gyári csomagolást, de elméletileg a 128GB tárhelyes Snapdragon626-osnak kellene benne lennie, mivel 2299 yüan-os árat látok a dobozon.
Én személy szerint arra vagyok kíváncsi, hogy valóban AC-s wifi van-e benne és valóban ez már duál kamerás-e.
Nem értem, hogy ebből miért hagyták ki a B20-at. :F

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132095) tibcsi0407 válasza Rawulf (#132094) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nuts pro?

https://utdetailing.hu/

(#132096) Rawulf válasza tibcsi0407 (#132095) üzenetére


Rawulf
őstag

坚果Pro

Igen, az.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132097) tibcsi0407 válasza Rawulf (#132096) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jópofa kis telefon lett szerintem is.

https://utdetailing.hu/

(#132098) Rawulf válasza tibcsi0407 (#132097) üzenetére


Rawulf
őstag

Én még nem tudom, hogy jópofa-e, mert még nem bontottam ki.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132099) tibcsi0407 válasza Rawulf (#132098) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hát derítsd ki. A kamerával lőnél majd pár képet?

https://utdetailing.hu/

(#132100) Rawulf válasza tibcsi0407 (#132099) üzenetére


Rawulf
őstag

Igyekszem arra is sort keríteni, csak most kissé el vagyok foglalva és először más termékkel szeretnék foglalkozni, ami szintén tapizásra vágyik tőlem 2 méterre és szintén a dobozában. :) De ez már OFF lenne, mivel nem telefon.

"Please state the nature of the medical emergency."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.