Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) Tirexi válasza caizzz (#3799) üzenetére


Tirexi
addikt

"Csak lenne itthon is normálisan árazva.."

Erről van szó igazából. Ha itt MO-n lenne annyi mint kint akkor azt mondanám hogy Best buy. De így nem igazán.

(#3802) WesTM


WesTM
senior tag

Kicsi csalódás... Pár %-al gyorsabb csak a 6970 mint az 5870. Azt hittem nagyobbat fog ütni. Viszont így annak tudok örülni, hogy picikét lejjebb szorul a 6850 és 70 ára. Azok lesznek most best buy kártyák. Ezt most picit elbaltázta az AMD szvsz. :( Hozzáteszem, nem lettek rossz kártyák, de azért ennél történhetett volna több is. :K

(#3803) Abu85 válasza DemonDani (#3796) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De valamivel hatékonyabb lesz mint az Evergreen. Az újítások főleg az OpenCL-ben hasznosak. Mondjuk elég az. Az írható L2 gyorsítótár hozna sokat a konyhára, csak ott sok a kontra is.

(#3797) Lacika001: szuperszámítógépet akar építeni és az univerzum születését fogja modellezni. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3805) caizzz válasza Oliverda (#3800) üzenetére


caizzz
aktív tag

tpu-sok kivehetnék már szerencsétlen 5450-et a chartból, félrevezető lehet a kicsike sokaknak. :)

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#3806) DemonDani válasza caizzz (#3805) üzenetére


DemonDani
addikt

gondolnak mindenkire XD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3807) caizzz válasza DemonDani (#3806) üzenetére


caizzz
aktív tag

load alatt kevesebbet eszik, mint ezek a bikák idle :D

marakujás kőbányai

(#3808) DemonDani


DemonDani
addikt

Hát árak akkor itthon ha nem volt még ha volt sorry:
HD6950: ~88ezer
GTX570: ~91ezer
HD6970: ~112ezer

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3809) keIdor válasza caizzz (#3799) üzenetére


keIdor
titán

Én számítottam erre, hogy hiénaországban drágán kezd. Van egy olyan érzésem, hogy külföldről rendelek majd, ezek meg menjenek csődbe...

Abu: Mit tudni erről a Keplerről? Gondolom ez lesz a 28nanós cucc. :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3810) Abu85 válasza keIdor (#3809) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kb. ugyanaz mint a Fermi, csak ott javul, ahol hiányosság van. Ez a virtuális memória, ami fontos szempont, és szükséges egy vagy akár kettő olyan processzormag, ami képes jól kezelni a magas késleltetést okozó feladatokat. Egy vagy két ARM A9-es tökéletes erre.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3811) DemonDani válasza keIdor (#3809) üzenetére


DemonDani
addikt

Lassan lehet nyitni a kepler találgatósat... mostmár nem lesz más a kepler meg szeptember magaságára van igérve talán :)
Amúgy irta a reggeli atis hir alatt... nézz be oda

(#3810) Abu85

Integrálnak rá egy TegraT20-at vagy olyan lesz mint régen ilyen slot lesz a kártyán aztán bele lesz tolva a Tegra :DDD Aztán meg lenne oldva a HD lejátszás is néhány mW-ból :))

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3812) keIdor válasza Abu85 (#3810) üzenetére


keIdor
titán

Tehát játékokban nem sok minden fog változni, köszi. :)

DemonDani: Korai az a szeptember, úgy hallom a 28nm tömeggyártás 2012-ben indul csak.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3813) DemonDani válasza keIdor (#3812) üzenetére


DemonDani
addikt

2012 elég csúnya lenne, szépen vissza vetné a piacot, megint 40nm-en kéne erőlködni.
Szeptembert csak poénból írtam :F hogy ne tűnjön annyira távolinak ;]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3814) Robi BALBOA válasza DemonDani (#3813) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Szerintem is 2011 Q4-ben már megjelennek a 28nm-es chipek, jó-jó a 40nm, de mostmár haladjuk előre! :D
Mostmár koncentráljunk a 7-es szériára ha valaki tud valamit (Abu) ne tartsa magában, nyugodtan ossza meg velünk, jöhet bármi tesztek/képek/specifikációk stb..... :DDD

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#3815) Oliverda válasza Robi BALBOA (#3814) üzenetére


Oliverda
félisten

7-es széria?! Előbb még a 6990 jön. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3816) DemonDani válasza Robi BALBOA (#3814) üzenetére


DemonDani
addikt

Nem nehéz kitalálni hogy jön a Kajmán vizsgálata és foltozzák majd... Ha nem is 4 évig de a 7es szerintem igen csak a kajmánra fog hasonlítani

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3817) Robi BALBOA válasza Oliverda (#3815) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

A 6990 már nem rejtély, hogy mit fog tudni 6950CF<6990<6970CF :DDD , de a 7-es széria még nagy rejtély így már nagyon kíváncsi vagyok főleg, hogy az már 28nm-en fog jönni ami nem kis ugrás a 40nm-hez képest, remélhetőleg jókora teljesítmény ugrás lesz. ;]

(#3816)DemonDani: Remélhetőleg több lesz az mint foltozás, meg ne feledjük, hogy gyártástechnológia váltás is lesz, én számítok legalább +50-70%-ra a mostani Cayman-hoz képest. :DD

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#3818) dangerzone válasza Robi BALBOA (#3817) üzenetére


dangerzone
addikt

Na, ezennel én is megcéloztam a következő videókártyámnak mondjuk egy 7870-est, ha a 6xxx széria számozását vesszük alapul. :) Azt is akkor ,ha majd 35.000 forint lesz. Csak addig el ne füstöljön a mostani.
Engem megnyugtatott ez az új széria amúgy. Legalábbis abban a tekintetben, hogy a 4890-nel még nem kell szégyenkezni továbbra sem. Max csak a fogyasztása terén 3d-ben..:D

(#3819) Robi BALBOA válasza dangerzone (#3818) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Most egy kicsit én is gondolkodóba estem, hogy inkább megvárom én is a 7-es szériát., de majd elválik még. :DD (Nyughatatlan természetű vagyok és kíváncsi is és félő, hogy jön egy jó ajánlat és kénytelen leszek venni egy Caymant :DDD )

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#3820) Erdei88 válasza Robi BALBOA (#3819) üzenetére


Erdei88
veterán

Lehet megvárod, de az adatlapodon már ki van írva "coming up ATI HD69xx," :D

(#3821) DemonDani válasza Robi BALBOA (#3817) üzenetére


DemonDani
addikt

szertinem 1csilliárd^99millió%al fog gyorsulni :))

Sajnos egyenlőre elég borús a jövő... :(

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3822) Oliverda válasza DemonDani (#3821) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor nézd meg alaposabban a 6950 CF tesztet. :)

Gyakorlatilag a GTX 580-on kívül mindenre van közvetlen versenyképes alternatíva. Bár arra is van az 5970 személyében.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3823) DemonDani válasza Oliverda (#3822) üzenetére


DemonDani
addikt

ezt most úgy mire érted? :)) tök másról beszéltünk szerintem...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3824) Oliverda válasza DemonDani (#3823) üzenetére


Oliverda
félisten

Jó, akkor alátámasztanád, hogy miért borús a jövő? :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3825) simlisgumis


simlisgumis
tag

Hello mindenkinek!

Esetleg tud valaki ennél frissebb drivert 6970 hez?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3826) DemonDani válasza Oliverda (#3824) üzenetére


DemonDani
addikt

Leginkább a TSMC szerencsétlenkedésére gondoltam, de tovább is lehet vinni, kapásból a PC gamek egyre fogynak és azért már látszik hogy ez nem a kamufogyás, mint pár éve, gamek grafikája sem úgy fejlődik már mint régen, most jönnek az új kártyák de olyan dolgokra van szükség mint az Eyefinity meg a 3DVision, hogy eladhatóvá tegyék a nagyvadakat, mert egyszerűen ha megnézed nem létezik game ami indokolná mondjuk egy GTX285ről a váltást, DX11 dehát tényleg tömött sorban kígyóznak a DX11es gamek :DDD
De én pl nem sok game-mel találkozok ami játszhatatlan lenne a 2,5éves akkoriban kemény 24ezerért vásárol vgamon, persze 1440 meg szigorúan AA nélkül, de mennek azért ha nem is hiper szuperül de eldöcögnek az ujdonságok is, és ez gáz az atinak meg az nvnek... egyszerűen nem tudnak rávenni hogy 40et kiadjak egy gtx460ra akár, de ha megnézed a GTX460 szinte elég minden alatt FullHD-re ami megint csak gáz mivel a FullHD feletti felbontások ritkák mint a fehér holló, és a jövőben nem igazán van nagy ugrás... a "buta" konzolokra fejlesztenek, ezért a grafikát is optimalizálják jóféleképpen, a legjobb példa talán a Crysis2 lesz aminek jobb lesz a gépigénye mint az előd 2007es játéké (legalábbis előzetes infók szerint)

De lehetne még olyan dolgokat találni ami csúnyán áll az nv és az ati szempontjából... :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3827) Abu85 válasza DemonDani (#3826) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igazából nem állnak csúnyán. A piac valóban szűkül, de mindkét cégnek van platformja, vagyis az igények felé tudnak menni. A legrosszabb lehetőség a VGA-k halála, és kész. Egyikőjük sem fog belehalni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3828) Oliverda válasza DemonDani (#3826) üzenetére


Oliverda
félisten

A Globalfoundries-nek is lesz 28nm-es gyártástechnológiája.

"DX11 dehát tényleg tömött sorban kígyóznak a DX11es gamek"

Ezt nem tudom, eldönteni, hogy viccnek szántad vagy sem. Itt megtalálod a DX11-es játékok listáját ami egyre bővül.

Az OpenCL elterjedésével a VGA-k desktop-on már nem csak játékra lesznek bár ez műár most is igaz csak még kevés az alkalmazás hozzá. A belépőszint kihalása esélyes de a mainstream közepéről felfele lesznek még kártyák egy jó darabig.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3829) TomiLi válasza simlisgumis (#3825) üzenetére


TomiLi
addikt

catalyst 10.12

[link]

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#3830) DemonDani válasza Abu85 (#3827) üzenetére


DemonDani
addikt

Csak úgy ezen terület fejlődésére gondoltam hogy szorul a hurok :)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3831) MaUser


MaUser
addikt

Elég off, de végül is egy 570-et rendeltem az alábbiak miatt:

- magyarországi árban 20eFt az 570 javára (tapasztalat szerint még garanciális termék eladásánál közel annyit bukok a külföldi garancián, mint amennyivel onnan olcsóbb a kártya)
- 6970-hez nagyon közeli teljesítmény, de lényeges driver általi javulásra nem számítok a 6970 vonalán, mivel már a nagyobb oldalak is azt lengetik, hogy a 3 hét csúszás nem alkatrészhiány, hanem driver optimalizálás miatt volt az 570 miatt
- nagyon jó hűtő, halkabb, mint a 6970-é
- ez egyéni szoc probléma, de a driver végre fel fogja ismerni az EDID info-kat normálisan és nem kell az állandóan resetelődő overscan-t állítgatni
- nem annyira fontos, de nagyon jó tuningpotenciál van az 570-ben, 580 kis fesz emeléssel megvan
- hdmi 1.4a hiánya nem zavar, nem használnám ki, 1.3 bőven elég, mert hangot egyébként is külön viszem az erősítőhöz, a tv-re stereo-hoz ez is bőven jó
- fogyasztásról gondolataimat már leírtam, éves szinten kb. 200Ft-ot tudnék spórolni...
- 580 ára nem csökkent, a 40%-kal drágább ár nekem nem ér meg 15-20% plusz teljesítményt

Amennyiben itt is a külföldi árak lennének, tehát az 570 és a 6970 ára megegyezne valószínűleg ez utóbbit vettem volna, de így maradt az 570, amit remélem nem bánok meg. (A tapasztalatok szerint egyébként holnap kijön az új AMD csodadriver és legalább +90%-ot fog hozni, miközben egyúttal az AMD felezi a 6970 árát, és természetesen ezt követve ugyanezt megteszi az nV is. :D )

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3832) Oliverda válasza MaUser (#3831) üzenetére


Oliverda
félisten

Remélem igazad lesz. :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3833) DemonDani válasza MaUser (#3831) üzenetére


DemonDani
addikt

- hdmi 1.4a hiánya nem zavar, nem használnám ki, 1.3 bőven elég, mert hangot egyébként is külön viszem az erősítőhöz, a tv-re stereo-hoz ez is bőven jó

HDMI^4 1.4a

^4 Support for HDMI 1.4a including GPU accelerated Blu-ray 3D support (Blu-ray 3D playback requires the purchase of a compatible software player from CyberLink, ArcSoft, Corel, or Sonic), x.v.Color, HDMI Deep Color, and 7.1 digital surround sound will be added in a Release 260 driver. Upgrade your GPU to full 3D capability with NVIDIA 3DTV Play software, enabling 3D gaming, picture viewing and 3D web video streaming. See www.nvidia.com/3dtv for more details.

The HDMI interface is HDMI 1.4a compatible which includes Dolby TrueHD, DTS-HD, AC-3, DTS and up to 7.1 channel audio with 192 kHz / 24-bit.

van itt elvileg minden, csak nincs rendesen tisztázva a dolog...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3834) Abu85 válasza DemonDani (#3833) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Inkább csak agyon van kavarva az egész. A lényeg, hogy ha a TV-d támogatja a 3D Visiont, akkor átmegy a tartalom a kártya HDMI 1.3-as portján is. Ellentétes esetben nincs 3D-d, csak a HDMI 1.4a-s kártyákon.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3835) DemonDani válasza Abu85 (#3834) üzenetére


DemonDani
addikt

Naja de az Nvidia a hivatalos lapon 1.4a-t ír :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3836) Abu85 válasza DemonDani (#3835) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nem a mi bajunk. Nekik kell elszámolni a júzer felé, ha a TV nem támogatja a 3D Visiont. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3837) Robi BALBOA válasza Erdei88 (#3820) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ezt még régebben írtam ki, de még ott hagyom hátha! :D

(#3821)DemonDani : Tudodmit legyen igazad! :K

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#3838) rocket válasza TomiLi (#3829) üzenetére


rocket
nagyúr

A Catalyst 10.12 WHQL nem tamogatja a HD69x0 kartyakat.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3839) Tirexi válasza rocket (#3838) üzenetére


Tirexi
addikt

Epic Fail. :W :W :C :DD

(#3840) TTomax válasza rocket (#3838) üzenetére


TTomax
nagyúr

pfuuu....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3841) caizzz válasza rocket (#3838) üzenetére


caizzz
aktív tag

:DDD

marakujás kőbányai

(#3842) simlisgumis


simlisgumis
tag

Csak azért kérdeztem mert feltettem a gyári drivert ami a karihoz volt,de azon még a régi CCC van.Túrtam egy másikat a guru ról ,felraktam lett új CCC meg némi gyorsulás a tesztek alatt de a verziószám nem változott!

[ Szerkesztve ]

(#3843) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Többet vártam ezektől a kariktól.CSALÓDÁS :O :O :( :( :( :(

(#3844) gyiku válasza gainwardgs (#3843) üzenetére


gyiku
nagyúr

es meg gainwardba sincs, szornyu :(

hüllő

(#3845) TomiLi válasza rocket (#3838) üzenetére


TomiLi
addikt

upsz... és tényleg....
Ma jött a "javítás"... 10.12a ... :U

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#3846) gainwardgs válasza gyiku (#3844) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ja :DDD :DDD :DDD :DDD

(#3847) ricshard444


ricshard444
veterán

6990 kb melyik hónapra várható és szerintetek mennyit fog zuhanni a 6990 megjelenése után az 5970 használt ára? :R
Most került arra a sor,hogy vegyek egy olyat

Vannak dolgok...

(#3848) Tirexi


Tirexi
addikt

Jöhetne már egy 6970 CF teszt. Valaki esetleg tudna linkelni?

[ Szerkesztve ]

(#3849) TTomax válasza Tirexi (#3848) üzenetére


TTomax
nagyúr

[link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3850) Immy válasza TTomax (#3849) üzenetére


Immy
őstag

Ez már az új driverrel készült?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.