Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) smkb válasza csatahajós (#3149) üzenetére


smkb
őstag

Fene tudja, de akkor is megérné nekik elindítani, ha csak 1000 db kártya lenne és ennek egy része a tesztoldalakhoz kerül. Minden egyes karácsonyi vásárlás előtti nap a konkurens termék vásárlása felé hajtja a népet, amivel NV mindenképp jól jár, mert ha gyorsabb is lesz a HD69xx mindkét gtx5xx-nél, akkor is ki tudják szórni a készleteket, nem ragad rajtuk, ami ugye a HD6xx-ek teljesítménye ismeretében megeshetne, és aki most vesz egy GTX580-at, nem hiszem, hogy januárban lecseréli már HD69xx-re, ha erősebb is. Black friday után kb meg 3-4 szereződnek az usában még a háti permetező eladások is, így nagyon jól jár az, aki ekkor piacra tudja dobni a termékét. Még a paperlaunch is megérné, mert annyival kevesebben költik gtx-re a pénzt és várnak januárig, ha látják hogy jók a teszteredmények. Szoftveres dolog lehet a háttérben, ami miatt így halogatódik.

(#3152) Oliverda válasza tzsolesz (#3150) üzenetére


Oliverda
félisten

November 22. volt az első dátum. Durván 3 hét csúszás.

Szerintem inkább csúsztassák ameddig nincs minden készen. Pár hét csúszás még mindig kisebb probléma mintha később kiderül, hogy valami nem klappol.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3153) csatahajós válasza tzsolesz (#3150) üzenetére


csatahajós
senior tag

Az eredeti dátum ha jól rémlik Nov. 22 volt, aztán tolták 29.-re és aztán az 50. hétre, tehát összességében a csúszás még kevesebb egy hónapnál.

Egyébként jogos a felvetés, hogy így eléggé rá fognak tolódni a HD7xxx-es szériára a Caymanok, lehet még a fél éves szokásos generációs refresh különbség sem lesz meg a 6990 és az első 7xxx kártya közt. Persze nagy kérdés, hogy a HD7000 mennyit fog hozni a 28nm-es shrinken kívül...

(#3154) Oliverda válasza csatahajós (#3153) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem a 28nm-es Radeon GPU-k legkorábban nyár végén jöhetnek majd de inkább még kicsit később.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3155) Bici


Bici
félisten

Abu nagyon csöndben van... :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3156) Oliverda válasza Bici (#3155) üzenetére


Oliverda
félisten

Éppen most programozzák át nV fan-ra.;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3157) gyiku válasza Oliverda (#3156) üzenetére


gyiku
nagyúr

eddig is az volt, csak titkolta :P

hüllő

(#3158) Bici válasza Oliverda (#3156) üzenetére


Bici
félisten

Elmondját neki, hogy: 1 nV-fps =/= 1 AMD-fps.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3159) Def26 válasza Oliverda (#3156) üzenetére


Def26
félisten

Megjött az esze végre...? ;]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3160) keIdor válasza Bici (#3158) üzenetére


keIdor
titán

Meg hogy nV-n nincs is mikro akadás.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3161) Tirexi válasza keIdor (#3160) üzenetére


Tirexi
addikt

Dehogy nincs, én is észre vettem Left 4 Dead közben.
160FPS-em van nyílt terepen mégis néha olyan mintha a 30-al menne...

(#3162) rocket válasza csatahajós (#3149) üzenetére


rocket
nagyúr

En ertem miert huzzak, kiuritik a HD58xx+ keszleteket, es erre nincs alkalmasabb a karacsonyi idoszaknal.
Nem a 300+ $-os VGA-k hozzak a nagy casht, hogy mindenaron megkell jelentetni amint keszen all, es ezzel az elozo generacio bentragadna.
A keses miatt presztizs veszteseg nem erte az AMD-t a GF110 megjelenesevel, tovabbra is ovek a leggyorsabb videokartya cime.

Ugyhogy nyugodtak lehetnek, es remelhetik sikerul 1 millio$-nal joval nagyobb profitot osszehoznia a grafikus uzletagnak Q4-ben ;]

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3163) FireGL


FireGL
aktív tag

Hamarosan várható a teszt a Guru3D oldalon...


http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=3801534&postcount=59

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#3164) Oliverda válasza FireGL (#3163) üzenetére


Oliverda
félisten

Egész pontosan egy hét múlva...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3165) Robi BALBOA válasza csatahajós (#3153) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

"a HD7000 mennyit fog hozni a 28nm-es shrinken kívül" A Cayman olyan lesz mellette teljesítményben, mint az 1,7-es celeron a i7 980x mellett. ;]

Viccet félretéve én nagyon örülnék olyannak, hogy Cypress teljesítményű kari 75w-os fogyasztással és mondjuk Cayman teljesítményű kari meg 120-130w-os fogyival. :U
Fogyasztásban tuti sokat hoz, de ügye az ATI most a 7-es szériánál teljesen új architektúrát akar bevezetni,már nem az R600-ra alapozva, így a teljesítmény növekedés mértéke kérdéses.

(#3156)Oliverda: De gonosz volt! :DDD

(#3161)Tirexi: Jedi lovag vagyok és hidd el nincsen mikro akadás(lag) az Nv karikon! :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#3166) smkb


smkb
őstag

Digitimes

Remélhetőleg ne Fudzillát olvassák, mint source...

[ Szerkesztve ]

(#3167) Erdei88


Erdei88
veterán

(#3168) caizzz válasza Erdei88 (#3167) üzenetére


caizzz
aktív tag

az 580 460-490€ (OC-k, vizesek 500 felett) körül mozog, ha ez lesz a jellemző árazás, illene hozni/ütni a teljesítményét...

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#3169) Oliverda


Oliverda
félisten

"I can confirm for this launch that it will be a hard launch, we have unreal amounts of stocks, enough to last us throughout XMAS and January, not only that the price will make people very happy for the performance these cards will bring to the table with fantastic availability.

Only OcUK has stock right now, others have not even had stock shipped to them yet, all I can say is OcUK will have more and our price will be very competitive, think back to how good the 58xx launch was and how surprisingly cheap they were at launch. The 69xx series shall repeat this, so do be warned after launch prices could creep up, thats just a heads up."

[link]

"As lucky owners of HD6950 cards say it is 275mm long and has two CFX headers!"

A 6970-en lesz valami kapcsoló... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3170) Gabrika válasza Oliverda (#3169) üzenetére


Gabrika
tag

visszatér a Turbó gomb :DD
s nosztalgiából 12 MHz-en fog futni turbó módban :))

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#3171) Bici válasza Oliverda (#3169) üzenetére


Bici
félisten

SPM fokozat! :P

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3172) caizzz válasza Oliverda (#3169) üzenetére


caizzz
aktív tag

Az az önmegsemmisítő. az AMD arab befektetői ragaszkodtak ehhez a featurehöz.

Bici: Lehet, az új Radeonokat is Hasselhoff reklámozza majd? ;]

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#3173) Erdei88 válasza Oliverda (#3169) üzenetére


Erdei88
veterán

Akkor lehet fake az ár.

Az nem a CF-et fogja ki be kapcsolni?

(#3174) Bici válasza caizzz (#3172) üzenetére


Bici
félisten

Igen, és leszenk prémium edisönök D.H. eredeti mellszőrével díszítve. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3175) Oliverda válasza Erdei88 (#3173) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem hiszem. Azt szoftveresen lehet kapcsolni. Egyelőre csak a találgatás megy. Turbo switch, overvoltage switch, OC enabler, Dual Bios with an OC bios, orgasm switch, stb. Majd kiderül. Annyit legalább biztosan lehet már tudni, hogy mikor jár le az NDA.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3176) smkb


smkb
őstag

Radeon HD 6970 runs at 880MHz

Fuadosan kéretik kezelni ...

(#3177) zuchy válasza smkb (#3176) üzenetére


zuchy
őstag

Minden stimmel, csak a kártya neve nem, ez inkább a 6950-re illene.

PC-STYLE.hu

(#3178) Oliverda válasza zuchy (#3177) üzenetére


Oliverda
félisten

Nyugi, holnap kint lesz ugyanez a "hír" csak már 6950 lesz benne. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3179) Bici válasza Oliverda (#3175) üzenetére


Bici
félisten

Sztem mikrolag on/off. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3180) caizzz válasza Bici (#3179) üzenetére


caizzz
aktív tag

Vagy a mikorlagot lehet ezzel OC-zni. ;] More lag - More fun!

marakujás kőbányai

(#3181) Bici válasza caizzz (#3180) üzenetére


Bici
félisten

Vagy van egy "basszus, mégis nV karit kellett volna vennem" opció...
Mikrolag eltűnik, 20% javulás min. fps-ben, driver gondok megszűnnek, eljön a világbéke, magasabb fizetést kapsz, táp elfüstöl, stb... :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3182) MaUser válasza Oliverda (#3169) üzenetére


MaUser
addikt

Az 58xx-ek meglepően olcsók voltak induláskor???? Miközben az 5870 majdnem kétszer annyiba került anno, mint a 4890??? Mit szívott ez? A bemutatáskor igazán olcsó és viszonylag nagy teljesítményű kártyái az Ati-nak utoljára a 4850-ek voltak. Ezek fényében nem tudom mennyire kéne annak örülni, hogy a 6900-ek is olcsóan nyitnak...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3183) Robi BALBOA válasza Bici (#3179) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Még ilyeneket beszélj egy-két Nv-s még el is hiszi a végén! :DDD

(#3182)MaUser: Nem volt olcsó, de legalább nagyon jó volt(még most is az) a 5800-as széria, mondjuk én a megjelenés után egy hónappal 80k-ét tutam szerezni egy Asus 5870-et 3év garal, dobozal mindenel, így már azért nem volt (olyan) drága! :D

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#3184) MaUser válasza Robi BALBOA (#3183) üzenetére


MaUser
addikt

A jóságukat és a meglepő értéktartásukat nem is vitatom, csak az olcsó nyitó árat. Ott szörnyülködött anno mindenki, a 48xx-ek utáni burtális árazáson, mert a teljesítmény messze nem nőtt annyi, mint az ár.

Nekem is van ismerősöm, aki jó fél éve vett egy használtat 75-ért, hát ő sem panaszkodik. Ellenben én voltam akkor pénzügyi zseni, hogy eladtam a 4850-em 9 hónapja, mert nem kellett a gép és hogy ne álljon benne. Ma kb. annyiért tudnám megvenni, mint akkor eladtam.:D

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3185) Góliát


Góliát
senior tag

Csak jönnének már a drágaszágok. :DDD
Türelem kedveszkéim, már nem szok van hátra. ;]

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#3186) rocket válasza smkb (#3176) üzenetére


rocket
nagyúr

Kivetelesen eltalalta Fuad ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3187) caizzz válasza rocket (#3186) üzenetére


caizzz
aktív tag

A fenét, " 2.7 TeraFlops under IEEE754-SP standard" - ennyit az 5870 nyomott single precisionben. Szerintem ez max az 50-es lesz, nem az 6970. De majd megtudjuk hamarosan.

marakujás kőbányai

(#3188) rocket válasza caizzz (#3187) üzenetére


rocket
nagyúr

Mivel az architektura nem ugyanaz, igy a nyers szamokbol nem erdemes kovetkeztetni a teljesitmenyre.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3189) caizzz válasza rocket (#3188) üzenetére


caizzz
aktív tag

Csak hát érdekes épp Fuadnál látni ezeket a "fura" számegyezéseket. :) Amúgy mitől vagy olyan biztos, hogy eltalálták a frekit meg az SP-ket?

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#3190) Oliverda válasza caizzz (#3189) üzenetére


Oliverda
félisten

Még akár igaz is lehet az 1536 SP főleg, hogy szinte tuti kisebb lesz a lapka mint 400mm2. Talán nem is kevéssel. A Barts-hoz képest ez is kapásból majd 40% plusz SP lenne. Ez a 880MHz-es órajel pedig szerintem a Turbo miatt sokszor még jóval magasabb is lehet. Gondolom az 1GHz-et is verdesheti akár az aktuális teljesítménytől függően.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3191) Robb202


Robb202
tag

Kicsit elvesztettem a fonalat. Mikor is jár le az NDA pontosan? Vagyis mikor lesz a hivatalos bejelentés?
Am kártyákból már 90% hogy csak jövő januárba lehet vásárolni ugye?

(#3192) Oliverda válasza Robb202 (#3191) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerda reggel 6kor. Állítólag nem limitált a készlet tehát könnyen lehet, hogy még ide is jut belőle. Nyugatabbra szinte biztos elérhető lesz már szerdától.

Friss:

...hogy mennyi ezekből az igaz azt nyilván még nem lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3193) csatahajós válasza Oliverda (#3192) üzenetére


csatahajós
senior tag

Ez azért elég gyenge lenne ha igaz, mármint hogy a 6970 még csak egy szinten sincs a GTX580-nal. Hozzátenném az AMD-s slide alján eléggé látszik, hogy photoshoppolt.

Máshol azt írják, h nagyon nagyon jó teljesítményt fog hozni az árához képest, úgyhogy akkor vagy az ár vagy a teljesítmény pletykák nem fedik a valóságot.

(#3194) Izzé válasza csatahajós (#3193) üzenetére


Izzé
őstag

Szvsz megint altatnak minket, hogy még nagyobbat üssön a megjelenéskor....

(#3195) csatahajós


csatahajós
senior tag

Jah, most látom, hogy Nvidia Confidential :D :C :R MEGALOL ennyit erről....

(#3196) caizzz válasza Oliverda (#3192) üzenetére


caizzz
aktív tag

a felső slide fake, szerintem.

az alsó meg simán LOL kategória

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#3197) Oliverda válasza csatahajós (#3195) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt nem is vettem észre. :D Amúgy meg pont attól lesz hiteles, hogy ezért nyilvánvalóan mindenki azonnal azt gondolja róla, hogy fake. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3198) caizzz


caizzz
aktív tag

itt volt még este egy rövidke kis videó a 6950-ről. nincs meg valakinek?

marakujás kőbányai

(#3199) Abu85 válasza caizzz (#3198) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Semmi lényeges, csak a zacsiba csomagolt karit mutatta. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3200) Oliverda


Oliverda
félisten

[link]

6950 vagy 6970 vagy fake, vagy csak rosszul írja ki az értékekept a GPU-Z...?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.