Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) csatahajós válasza radi8tor (#3949) üzenetére


csatahajós
senior tag

Azt vágom, de kényelmesebb az átalakító nélküli megoldás, ráadásul annak a kis DP csatinak kell megtartani a nagy durung HDMI kábel súlyát.

Hmmm lehet hogy tévedek, de én meg úgy tudtam, hogy pont hogy a DP után kell licensz díjat fizetni és azért nem terjedt el annyira még. Ráadásul szerintem egyre több ember használ LCD tévét monitornak mert sokkal költséghatékonyabb, viszont én még egyet sem nagyon láttam DP-vel...

Tápcsati: azért ez még egyelőre egy ES, nem végleges kártya, úgyhogy változhat, bár nyilván bele akarnak férni a 300W--os limitbe így a 6+8 az adott...

(#3952) radi8tor válasza csatahajós (#3951) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért hoztam fel a 8+8 pines tápcsatit, mert Sapphire Radeon HD 5970 4GB pl ilyennel van szerelve. ASUS ARES-ről ne is beszéljünk (8+8+6 pin).

⭐ Stella

(#3953) csatahajós válasza radi8tor (#3952) üzenetére


csatahajós
senior tag

Szerintem borítékolható hogy 6990-ből is lesz ilyen gyári tuningos model és azok 2X8 PIN-nel jönnek.

(#3954) Oliverda válasza radi8tor (#3952) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, de ezek a kártyák már 300 watt feletti TDP-vel rendelkeznek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3955) SAMG3


SAMG3
tag

Sziasztok

Lenne egy problémám, a gépemmel. Mivel nem tudtam, hova írjam ezért ide írom.
Igazából szerintem a VGA az ami kevés, de akkor el is kezdem. Szeretnék a Call of Duty 4 nevű játékkal online játszani, de elég kevésnek tűnik hozzá a gépem, pedig szerintem mindenből meg van az ajánlott gépigény mivel egy elég régi játék.(gép se a legkorszerűbb) :D

(Nem vagyok valami nagy májer pc téren, amit kell megcsinálok általában magamnak, de számomra érthetetlen, mért nem megy rendesen)

A gépem kb így néz ki:

VGA: Asus EAH4350 Silent 512mb:
Elméletileg ennek a vga-nak a GPU órajele 600mhz
és a memória órajele 400 mhz
Van ez a Catalyst Control center azon van egy csúszka amin lehet húzni elméletileg mindkettőt GPU-t 800 memóriát 700 mhz-ig.
De nem engedi, de ha engedné se szeretném, hogy tönkremenjen.

Alaplap: Asus M2N68-AM SE2:
Ennek elméletileg van egy integrált VGA-ja. Kérdésem az lenne, hogy ez nem zavarhat be a gépnek? Nem lehet, hogy e miatt nem fut jól a játék? Win7 ultimate van a gépen.

Proci: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5200+:
Tudtommal ez a proci 2 magos 2700mhz-es.
Mondták ismerősök, hogy szedjem le a Core Temp nevű progit az megmondja, hogy mekkora frekvencián dolgozik a processzorom. A progi azt írja 2700 mhz. Az Okés?
Vagy hiába 2 magos csak 2700mhz-nek írja?

4 gb kingmax ram:
Ehhez nem fűznék semmit

És végül, a gondom az az, hogy felmegyek játszani bármelyik szerverre és 100% low grafon és 800*600-as grafikán jó, ha van 130 fps-em, amikor esős pálya van vagy füstgránátot dobnak lemegy 30-50 körülire és játszhatatlan. Ha normálisra állítom akkor olyan 12-20 fps-em van és még nézőként is alig tudok mozogni a pályán.
Ha valaki tud nekem segíteni ezzel kapcsolatban annak nagyon megköszönném. Nagyon nem szeretnék költeni a gépre, max egy VGA de azt se szívesen, ha meg lehet oldani másképp. Néztem az ajánlott VGA-t a játékhoz és attól szerintem mindenben jobb ami nekem benne van és mások mondták, hogy az enyémtől gagyibb VGA-val is játszokkal a játékkal tűrhető módon.

(#3956) radi8tor válasza SAMG3 (#3955) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Élsimítást kikapcsoltad? (AntiAliasing) Ez nagyon leterhel egy ilyen "gyenge" kártyát.

⭐ Stella

(#3957) SAMG3


SAMG3
tag

Ki van kapcsolva. Ennyire gagyi ez a kártya?
Mit lehetne venni a helyére? Mitől ilyen gyenge?

[ Szerkesztve ]

(#3958) radi8tor válasza SAMG3 (#3957) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért gyenge, mert alapvetően mozizásra készült, ezért nincs hűtés rajta.
Van nekem is egy ilyenem a moziPC-ben. Ha gondolod feltelepíthetem COD4-et rá és kipróbálhatom nálam is ennyivel megy-e.

Textúra minőséget, meg árnyékokat gondolom levetted minimálisra. Más tippem egyelőre nincs.

Ha 100 FPS van ilyen felbontáson az azért nem rossz. Mennyi van 1280-on?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3959) SAMG3


SAMG3
tag

Hát megköszönném, ha kipróbálnád. De télleg minden a leggyengébbre van állítva.
Most kipróbáltam 100 körül volt az fps 800*600-on. Esetleg valami ötlet, hogy mit vegyek helyette?

Minden le van véve fullra, 1280-on olyan 60-70 fps de csak nagyon jó körülmények között.

[ Szerkesztve ]

(#3960) SAMG3


SAMG3
tag

Tévedtem, olyan 40-50 között van 1280-on és játszhatatlan.

Ez jó lenne hozzá?
http://www.expressz.hu/szamitastechnika/asztali_szamitogep_pc_tartozek/videokartya/hirdetes-24548384/ Enniyt még lehet érdemes lenne befektetni, ha ez megfelel, ha nem akkor meg játszok így nem érdekel :-D

[ Szerkesztve ]

(#3961) csatahajós válasza SAMG3 (#3960) üzenetére


csatahajós
senior tag

Ez elég lesz bőven amit linkeltél, de szerintem itt fejezzük be az OT-ot, mert ez tényleg nagyon nem ide való....

(#3962) SAMG3


SAMG3
tag

Még annyi, hogy ez rárakható az alaplapomra?
Ha nagyon nem idevaló akkor most már törölheti is vmi admin.
Esetleg ez kompatibilis az alaplapommal?
[link]
Melyik a jobb az első amit linkeltem vagy a második?
És nagyon köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#3963) csatahajós válasza SAMG3 (#3962) üzenetére


csatahajós
senior tag

Bármelyik jó a lapoddal amelyik PCI-E csatlakozós (jelen esetben mind2). Az első kártya erősebb.

Szerintem nézz szét amúgy inkább itt a hardveraprón (a helyi apróhirdetés rovat), ennyi pénzért már kapsz régebbi nagy vasat is, amivel sokkal jobban jársz, főleg ha ilyen régi játékkal tolod.

[ Szerkesztve ]

(#3964) Izzé válasza SAMG3 (#3962) üzenetére


Izzé
őstag

Itt tedd fel a kérdést.

(#3965) tajati


tajati
aktív tag

Hali. Gondolkozok egy 6950 CF-n. De nekem még CF be nem volt videó karim és így nem tudom hogy működik ez. Pl: mindegyik játék látja e a két karit. Milyen táp kell a ha CF be vannak a karik. És honnan tudom hogy hol lehet még kapni modolhato 6950 est. Köszi előre is.

(#3966) radi8tor válasza tajati (#3965) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt vagy itt tedd fel a kérdésedet.

⭐ Stella

(#3967) kenwood3


kenwood3
őstag

bemutatkozott : ati 6990 [link]

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#3968) Thrawn válasza kenwood3 (#3967) üzenetére


Thrawn
félisten

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3969) kenwood3 válasza Thrawn (#3968) üzenetére


kenwood3
őstag

akkor sorry :U

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#3970) tajati


tajati
aktív tag

Akkoor tehát marcius végen jelenik meg a 6990?

(#3971) DemonDani válasza tajati (#3970) üzenetére


DemonDani
addikt

Most éppen :DDD
ez megy már egy ideje ezt mondták 1. körben is csak Decemberrel, aztán Január, és volt Február is már...

Fermi utóérzés megvan? :DDD

Bízzunk egyenlőre a Februárban az még nem múlt el :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3972) Oliverda válasza DemonDani (#3971) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem kell rohanni. Az 5970 még mindig tisztességgel tartja magát.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3973) Robb202 válasza Oliverda (#3972) üzenetére


Robb202
tag

Azért a GTA 4-hez brutal high módban sajnos egy ATI 5970 is kevés. Mármint nagy felbontásban és ha a monitor engedi akkor miért ne natívban játszak.

A 6990 4GB fedélzeti memóriája már elég lesz a GTA 4 röccenés mentes futtatásához brutál módban. Mondjuk durva, hogy egy lassan 3 éves játékot egy mai kártyával sem lehet kihajtani normálisan :)

Én csak azt sajnálom, hogy ezekbe a csúcs videókártyákba nem tudtak belepasszírozni egy kis professzionalítást. Értem ez alatt azt, hogy külön van quadro az nVidiánál az ATI-nál meg FireGL aszem. Miért nem lehetett ezekbe a csúcs kártyákba beletenni egy kis professzionális részt ezekből a kártyákból. Ha egy 3D-s alkalmazást (nem játék) szeretnél futtatni óriási segítség lenne a tökéletes megjelenítéshez. Szerintem egybe lehetne a kettőt mixelni, de tudom pénztől esne el a vállalat és nem mindenki használja.

[ Szerkesztve ]

(#3974) DemonDani válasza Robb202 (#3973) üzenetére


DemonDani
addikt

a GTA4 köztudottan ipari hulladék... PS3 XBOX viszi simán, de a PC-re való átalakításokat ovodások csinálták kínai gyárépületek dohos alagsorában... 0,0001$/hó fizetésért cserébe, ezért tartott 1 évig mire lett PC-re és ezért hasznavehetetlen szemét :)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3975) TTomax válasza Robb202 (#3973) üzenetére


TTomax
nagyúr

Már most szólok nem lesz elég,botrányos a multiGPU skálázodása...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3976) Dj Dekko!


Dj Dekko!
őstag

Szerintetek mikor várható a 6990 es megjelenése mert már... a zsét félre raktam rá... 150 körül saccolom, remélem annyi elég lesz érte... :D azt szaladok is megvenni... :U

(#3977) SzlobiG válasza Robb202 (#3973) üzenetére


SzlobiG
félisten

GTA 4 köztudott, hogy egy kalap fos optimalizálatlan motor hajtja ami konzolra való...biztos vagyok benne, hogy a 6990-el is akadozni fog szal-e téren ne várj csodát tőle, inkább vegyél gtx 580-at ha gta 4 a fontos fermin jobban fut.

(#3978) Oliverda válasza SzlobiG (#3977) üzenetére


Oliverda
félisten

Vagy vegyen egy konzolt az olcsóbb. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3979) Def26 válasza Oliverda (#3978) üzenetére


Def26
félisten

GTA IV ügyben nem jobb a helyzet sem boxon, sem ps3 -on. :( Akadozik, szaggat mind a két gépen. Xboxon jobban fut mint PS3 -on)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3980) DemonDani válasza Dj Dekko! (#3976) üzenetére


DemonDani
addikt

pakolgass még szerintem :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3981) Dj Dekko! válasza DemonDani (#3980) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Hát akkor marad egy evga gtx 580... mert 150 fölött nem veszek kártyát.... :W
Vicc az hogy 500 Dollárért írták a 6990 est... :U Hogy ebből mi az igaz...

[ Szerkesztve ]

(#3982) DemonDani válasza Dj Dekko! (#3981) üzenetére


DemonDani
addikt

Milyen felbontáson játszol? :U

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3983) Dj Dekko! válasza DemonDani (#3982) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Full HD! :B

(#3984) DemonDani válasza Dj Dekko! (#3983) üzenetére


DemonDani
addikt

biztos kő gazdag vagy de csak akkor látod majd a különbséget GTX580ról 6990-re váltás után ha a Frapsot nézed a játék helyett :N
nem akarlak lebeszélni hiszen a te pénzed, de kétlem hogy meg tudod indokolni, hogy miért érdemes váltanod...

FullHD az seggpapír ezeknek a vgaknak... GTX460 meghúzva elég lenne a gamek 90%-ában 6990 minimum 3 monitor a nevezési díj... másképpen értelmetlen
22"os monitorodon még azt sem mondhatom hogy 8AAval kéne tolni a gameket 4MSAA tuti hogy kristály tisztára varázsol mindent ilyen monitoron... 1920 ekkora méreten már eleve kész :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3985) Dj Dekko! válasza DemonDani (#3984) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Egyáltalán nem vagyok gazdag, nehéz fizikai munka árán spórolom össze a pénzt...
Most elhatároztam hogy ha kijön az új ati egyből lecsapok rá...
Sajnos valahol a HD 5850 esemnek már fáj Metro2033 Crysis...egy két pálya... :U

(#3986) TESCO-Zsömle válasza DemonDani (#3984) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szép világ is az, ahol 150k-val már "kőgazdag"nak számít az ember...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3987) DemonDani válasza TESCO-Zsömle (#3986) üzenetére


DemonDani
addikt

grafikus kártyára 150k+ főleg úgy hogy 2-3 game létezik a földön ami talán nem fut állandóan teljesen simán? és mostanság a gamek piacán olyannyira berekedt az izomgépre való fejlesztés hogy a legdurvább game már több éves (crysis)

bizony elég pézesnek kell ehez lenni... vagy simán butának :)

meg félreértettem az egyik hszét (azt hittem 580ról akar 6990re váltani de csak arra gondolt hogy 580at vesz ha drága lesz a 6990) erre reagáltam a kőgazdagságot

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3988) Med1on válasza TESCO-Zsömle (#3986) üzenetére


Med1on
aktív tag

"Magába" 150k-val nem számít még kőgazdagnak, de 150k mint egy vga-ra kifizetett összeg azért az elég sok/durva. :DDD

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#3989) Dj Dekko! válasza Med1on (#3988) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Valaki maximalista ilyen téren, persze én nem közéjük tartozom hiszen akkor nem core2 vel hajtanám a gépem... én is sokallom rá a pénzt.
De jön a crysis 2... és képes vagyok egy játék miatt ennyit költeni a gépre... :U

[ Szerkesztve ]

(#3990) Med1on válasza Dj Dekko! (#3989) üzenetére


Med1on
aktív tag

Szerintem most nem kell olyan atomerő a Crysis 2 alá mint anno az első résznél. Abból indulok ki, hogy a multis demo Xbox 360-on elég szépen ment. Az első résznél megvolt a grafika, de nem volt összerakva, most pedig össze is lesz rakva és grafika is lesz. (remélhetőleg) :DDD

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#3991) pottyantós válasza Dj Dekko! (#3989) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Ha csak a Crysis 2 akkor Nvidia...

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#3992) AMATŐR válasza Dj Dekko! (#3989) üzenetére


AMATŐR
őstag

Mert megérdemled! :D

Egyébként én is várom, remélem februárban megjelenik!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#3993) Dj Dekko! válasza pottyantós (#3991) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

6990 vs gtx 580?! Crysis 2?! ne viccelj hogy a gtx 580 labdába rugna 2 darab 6970 gpu val... még viccnek is rossz! ;]

(#3994) Petya2900XT válasza Dj Dekko! (#3993) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Sokak azt sugják,h ezen hsz ne legyen igaz,az nvidia 2millányi dollárt adod Yerli bácsiéknak...gtx 580+2milla>6990....szóval én nem lennék ebben olyan biztos

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#3995) gbors válasza Dj Dekko! (#3993) üzenetére


gbors
nagyúr

attól függ, mit értesz labdába rúgás alatt. az átlagos fps-ek biztos jobbak lesznek a 6990-en, de attól még nem biztos, hogy szebben fog futni...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3996) TTomax válasza Dj Dekko! (#3993) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azért az a két 6970 mag sem biztos,lehet az még 6950 is,és még azok is szépen alul lesznek órajelezve,nem vitás erősebb lesz,de még nem tudjuk mennyivel... a 300W az 300W... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3997) pottyantós válasza Dj Dekko! (#3993) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Az Nv 2millával támogatta a játékot... Én is várom már nagyon a gamet, de nekem már nincs keretem új kártyára ezért kicsit reménykedem, hogy az 5870 Full HD közepes grafon vinni fogja. Ha most kéne VGA-t vennem 130-150k között akkor egy 580-t vennék! Félek, hogy amikor kijön a 6990 még sok driver problémája lesz...

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#3998) TESCO-Zsömle válasza Med1on (#3988) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Van aki felnire ad ki ennyit, más TV-re. Az nem durva? Jahogyaz más... Más a túrót, hobbi mindkettő.

Mindenki annyi pénzt költ a hobbijára, amennyit tud. Van akinek a PC a hobbija, másnak az autó, megint másnak a házfelújítás. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3999) Med1on válasza TESCO-Zsömle (#3998) üzenetére


Med1on
aktív tag

Azért hatalmas különbség van egy TV meg egy VGA között. Önmagába egy VGA semmire se jó, illetve ha megkérdeznél 10 embert 9 biztos azt mondaná, hogy a TV-t választaná. :DDD

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#4000) TESCO-Zsömle válasza Med1on (#3999) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Biztos? Nem lehet, hogy a házfelújítást? Putriba minek TV, ha áram sincs? ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.