Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) caizzz válasza Oliverda (#3200) üzenetére


caizzz
aktív tag

a clock kivételével a GPU-Z nem saját adatbázisból dolgozik detektálás helyett?

marakujás kőbányai

(#3202) Oliverda válasza caizzz (#3201) üzenetére


Oliverda
félisten

Passz. Egyáltalán van valami biztos módszer amivel detektálni lehet a shader-ek számát vagy egyszerűen csak el kell hinni azt amit a gyártó mond?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3203) caizzz válasza Oliverda (#3202) üzenetére


caizzz
aktív tag

Szerintem release előtt megkapják az adatokat, aztán cső. Anno még az rv770 idején emlékszem, voltak valódi! gpu-z screenek, amin 480 sp volt. Aztán mikor kijöttek a kártyák, ez is fixálva lett.

Amúgy shader számot nem hinném, hogy lehetne detektálni, a chip ilyet nem hiszem hogy engedne.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#3204) csatahajós


csatahajós
senior tag

Komolyan, az AMD a CIA-hez jár dezinformációs gyakorlatokra :), ilyen szinten még tán az rv770 idején sem voltunk a ködben...

(#3205) tzsolesz válasza csatahajós (#3204) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

De hogy a fenébe csinálják? :U

(#3206) Bici válasza tzsolesz (#3205) üzenetére


Bici
félisten

[nV fanboy mode]
Mert erre költenek driverfejlesztés helyett. :DDD
[/nV fanboy mode]

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3207) csatahajós válasza tzsolesz (#3205) üzenetére


csatahajós
senior tag

Valószínűleg ők maguk szivárogtatnak hamis infókat, de nagy mennyiségben. Tipikus szaturációs technika, a túl sok információ rosszabb mint a kevés, ráadásul itt még keverve is van a hamis az igazzal, tehát semmit sem lehet biztosra tudni pont ezért.

Szerintem kb az egyetlen fix pont az az, hogy 2GB RAM lesz a 6970-en, meg a neve :D :B

Ez is:

So this guy explain about the leaked slides :

its one way to leak information without getting punish..

ASUS this time really piss nVidia off a lot, they leak out GTX 580 way too early than it should be, that is why you don't see much ASUS GTX 580 in market, or almost none exist when launch.

probably because what ASUS did, AMD is holding back really hard..
They haven't give out a working driver until recently, even though there are couple sample out there couple weeks ago, but doesn't work correctly or run correctly without crashing. That is why you didn't see any information until now.

The funny thing right now is AMD is sending out wrong PDF to the reviewers, and couple 6970 that is crippled SP running.

They really trying to hide stuff this time...

PS: Magickarp is the one who told me all these and left with happy face. Don't ask for more information, this is all I can tell for now, everything should be lift soon since NDA is ending very soon...

So well where's the truth... untill the end of NDA and launch i believe we are about to speculate blindless.

[ Szerkesztve ]

(#3208) caizzz válasza csatahajós (#3207) üzenetére


caizzz
aktív tag

"The funny thing right now is AMD is sending out wrong PDF to the reviewers"

:DDD Ha ez igaz, minden tiszteletem az övék. :D

marakujás kőbányai

(#3209) Oliverda


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3210) zuchy


zuchy
őstag

Nem tudom hány ehhez hasonló, vagy megegyező pletyi, kép van már linkelve. Lehet nem lesz 1920SP chip. De akkor bőven 400mm2 alatt van ez, kb mint a Cypress.
Persze ez mind lehet egy nagy félrevezető hadjárat, de mi értelme lenne a feltételezett kisebb chipet mutogatni, amikor mindig a teljes chip a lényeges. Azért, mert ez a teljes chip.
Memória sebesség is jó, 5,5 GHz, 96 Tex kijön, ha 2x12 SIMD tömb van és a végükön 4 textúrázó. SP szám ez esetben úgy alakulna, hogy egy SIMD tömbben lenne 16 WLIV4 core, amiben 4 SP lenne. És SIMD tömbből meg lenne 2x12. Így kijön az 1536 SP.
Ezért volt a kérdés, hogy ha 1920SP-s a chip, azzal megvan a GF110, és akkor meg minek a kért chipes kártya. Viszont érdekes, hogy <300W-ot írtak TDP-nek, ez akkor valami turbó miatt van? Mert egy ilyen kis chip nem eszik ennyit. Kár, hogy az 1920SP szép álom maradt. :DDD :( Persze még bármi megeshet.

Ez esetben viszont kíváncsi vagyok, hogy alakul a teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#3211) Gabrika


Gabrika
tag

mindig jó érzés újabb, pláne jó és jobb eszközöket látni, hallani - grat :R
nagyon sok kellemes szórakozást, élvezetet kívánok hozzá!

a minőségi zenehallgatás irányába visz sztem minden ilyen eszköz, az aktív hangsugárzók után egy átmeneti lépés lehet ez a kis erősítős megoldás és mutatja az utat tovább ;)

nyilván arra érdemes használni mindent amire alkalmas, az itt tesztelt hangszórók mozira, játékra biztosan kellemesek szomszéd kímélő teljesítmény tartományban

tudom, hogy általában nem a mennyiség (a méret) a lényeg, de a hangkeltésben szvsz sajnos ez márpedig így van, hiába kellemes pl. egy Klipsch proMedia, vagy durrog egy Altec fx4021-es, mind itt porosodnak már az asztal körül, nincsenek már feszültség alatt

és az alaplapi hangkártya tökéletesen megteszi a dolgát a videokátya pedig hibátlanul :P

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#3212) caizzz válasza Gabrika (#3211) üzenetére


caizzz
aktív tag

Köszönöm szépen eme szép szavakat a többi hangkártyán Furmarkoló társam nevében is! BTW nálad hány FPS van azon a hangszórón? Nekem kicsit laggol ha felhangosítom, ezért hangélsimítás nélkül tolom.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#3213) Gabrika válasza caizzz (#3212) üzenetére


Gabrika
tag

:Y

bocsánatot kérek, téves helyen landolt :B

de ha van rá igény, mérek egyet :D

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#3214) caizzz válasza Gabrika (#3213) üzenetére


caizzz
aktív tag

semmi gáz, feldobta az estém. ;) hirtelen azt sem tudtam, melyik topikot olvasom. :))

marakujás kőbányai

(#3215) Gabrika válasza caizzz (#3214) üzenetére


Gabrika
tag

a brillinás válaszod engem sem hagyott sokáig búslakodni a figyelmetlenségemért
a teljes letargiából, a mély depresszióból is helyre rakott volna

köszi :C

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#3216) Oliverda


Oliverda
félisten

Na ez már szvsz vagy fake by AMD vagy igaz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3217) DemonDani válasza Oliverda (#3216) üzenetére


DemonDani
addikt

Minden napra 1 fake? :C

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3218) Oliverda válasza DemonDani (#3217) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem ez már nem fake, de ez csak az én véleményem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3219) DemonDani válasza Oliverda (#3218) üzenetére


DemonDani
addikt

szvsz akkor nem igazak a 200 és 250W-os TDP adatok amik a napokban hangzottak el?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3220) Atom_Anti válasza Oliverda (#3216) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Ezek azt jól elcseszett kártyák lettek, nem csodálom hogy titkolóztak, nem szivárogtattak adatokat:(. Kb. tényleg GF114 ellenfélnek lesz jó :DDD.

(#3221) DemonDani válasza Atom_Anti (#3220) üzenetére


DemonDani
addikt

inkább g98... MAX

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3222) zuchy válasza DemonDani (#3219) üzenetére


zuchy
őstag

Lehet a nagyon új technika miatt, amit Abu írt. :D Valami turbó lehet? Az a kis kapcsoló mire jó a kártyán? Költői kérdések voltak.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#3223) csatahajós válasza Oliverda (#3216) üzenetére


csatahajós
senior tag

Az adatok lehet, hogy igazak, de a slide photoshoppolt, nézd meg az alját, ahol általában az NDA szöveg szokott lenni, ott ki van takarva valami....

(#3224) Oliverda válasza csatahajós (#3223) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen azt láttam. Oda szokták írni hogy NDA és hogy mikor jár le. Logikus, hogy ezt kitakarták.

Atom_Anti: Ez kb akkora hülyeség mint az, hogy 3-4 hónap kell egy új GPU elkészítéséhez. Meg kéne már próbálni nem csak abszolút értékekben gondolkodni.

DemonDani: Látom a csibecsőr jelentését te sem ismered. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3225) DemonDani válasza Oliverda (#3224) üzenetére


DemonDani
addikt

abszolút nem... ennyi erővel akkor az összes kártyánál <300W és még szerelmes is ;)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3226) Oliverda válasza DemonDani (#3225) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem nem nehéz a két slide adataiból kikövetkeztetni, hogy a 6970 TDP-je 225 és 300W között lesz valahol, még a 6850-é 225W alatt valamennyivel. Nyilván nem 100 wattal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3227) Gabrika válasza DemonDani (#3225) üzenetére


Gabrika
tag

:C a 00 lehet a WC?
a marketing nem arról híres szvsz, hogy kedvezőtlen irányba túloz

nyilván nem az a nagy kérdés, titok, hogy 250-300W között éppen mennyi, hanem hogy mi az a trükk, amit most először implementáltak (talán a feszültséget rángattya majd valami okoskodás szerint?) és hogy mi is lesz ennyi hő leadásának az eredménye vizuálisan

[ Szerkesztve ]

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#3228) DemonDani válasza Gabrika (#3227) üzenetére


DemonDani
addikt

ennyi szeretik a WC-t.... jellemző az amdre :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3229) TTomax válasza Oliverda (#3216) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szépen visszavettek a kezdeti pletyka órajelekből,nem-e véletlen ez a késés valódi oka.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3230) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

(#3231) Robi BALBOA válasza TTomax (#3229) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ja, túl jó volt a Cayman a GF110-hez képest és ezért visszafogják egy kicsit. ;]

(#3230)DeckardCain: 2GB DDR5, ennek nagyon örülök, hogy tényleg a kistesón is 2gb ram lesz. :DD

(#3232)TTomax: Erről még nem is hallottam, hogy szenvednek a 6850-es karik, a 6870-el minden rendben van? (na majd egy kicsit utánna járok)
Kevés lehet a fesz nekik?

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#3232) TTomax válasza Robi BALBOA (#3231) üzenetére


TTomax
nagyúr

Vagy inkább túl sok 6850 kapcsol le standby... ;]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3233) Med1on


Med1on
aktív tag

Szerintem is valósak Oliverda képei és valószínűleg ezeket kapta meg a fudzilla is. Mindenesetre az adatokból spekulálni felesleges, mert nagyon sok ponton megújult a chip.

Abu85 jöhetne egy bólogatós vagy fallefejelős smiley-val. :DDD

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#3234) Tirexi


Tirexi
addikt

Bocs hogy noob vagyok de mi a fene az az NDA? :D

(#3235) DeckardCain válasza Med1on (#3233) üzenetére


DeckardCain
senior tag

"Abu85 jöhetne egy bólogatós vagy fallefejelős smiley-val."

Vagy hallgatás beleegyezés ;]

Tirexi : NDA...

(#3236) Tirexi válasza DeckardCain (#3235) üzenetére


Tirexi
addikt

Kösz de most nem lettem okosabb. :)

Egy magyar mondatban ha valaki nekem össze tudná foglalni mi a rák az az NDA azt meg köszönném. :))

(#3237) zuchy válasza Tirexi (#3236) üzenetére


zuchy
őstag

Titoktartási megállapodás.

PC-STYLE.hu

(#3238) Tirexi válasza zuchy (#3237) üzenetére


Tirexi
addikt

THX :R

(#3239) Atom_Anti válasza Oliverda (#3224) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Sajnos 1536 alutól sok jót nem várhatunk. Kb a GTX570 szintjére lesz elég, ráadásul annál nagyobb zabagép lesz :DDD. Inkább halasszák el kiadását még egy-két hónappal, hátha gyorsba foltozhatnak még valamit rajta.

(#3240) Petya2900XT válasza Atom_Anti (#3239) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Te aztán igazán okos hsz-et írogatsz. :((( ...mi lenne ha belegondolnál,hogy az 1120sp-s 6870 erősebb,mint 1440-es 5850 mindezt úgy,hogy még a "régi" sp-k vannak benne...ha már csak azt nézzük,hogy a 6970-be az optimalizált 6870-es sp-k kerülnek már egy szinten van a gtx 580-al...és akkor még nem beszéltünk arról,hogy a 6970-re már gyorsabb ramok kerülnek és általam nem ismert új sp-k amik,ha jól olvastam eddig a topikot kb 20% lesznek gyorsabbak,mint a régiek.Ha így van akkor 1536 sp-vel sem erős az a tipp miszerint gtx580+20%=6970...Szerintem :U

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#3241) Atom_Anti válasza Petya2900XT (#3240) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Legyen neked igazad, ha csak 5%-al veri el a GTX580-at én már annak is örülni fogok. Akárhogy is azt a 20%-os SP-s gyorsulást szerintem a régi Cypresekhez viszonyították. Azaz ha az 1600 SP-s HD5870 22-25%-al lassabb mint a GTX580, akkor a HD6970 1520 SP-vel és alacsonyabb GPU órajelekkel nehezen fogja hozni azt a különbséget :U.

(#3242) caizzz válasza Atom_Anti (#3241) üzenetére


caizzz
aktív tag

nem kell a számokkal foglalkozni, majd hókszkettőbe ők is lekapcsolják az AA-t 1999-es színvonalra, aztán tarolni fog a kari. ;]

marakujás kőbányai

(#3243) rocket válasza Atom_Anti (#3239) üzenetére


rocket
nagyúr

"Sajnos 1536 alutól sok jót nem várhatunk. Kb a GTX570 szintjére lesz elég"

Nem ertem mitol sajnos szerinted ha egy ~30%-kal kisebb GPU-val hozza az AMD a GTX570 teljesitmenyet? ;)

"ráadásul annál nagyobb zabagép lesz"

Ahogy irtak feljebb ismerni kellene a csibecsor jelenteset (altalanos iskola 2. osztaly), meg a TDP jelenteset se artana ismerni mielott tenykent beszelsz valamirol.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3244) robyeger válasza Atom_Anti (#3239) üzenetére


robyeger
addikt

Itt ez a lényeg most, kiírom teljesen úgy érthetőbb:
prim-itive binary polynomial 2 /clk, ami eddig csak egy volt
a 880Mhz órajelet biztosan magasabbra szerették volna, de a TSMC ennyit bírt a 300W termikus kereten belül

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#3245) rocket


rocket
nagyúr


"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3246) caizzz válasza rocket (#3245) üzenetére


caizzz
aktív tag

nice brick! :K

marakujás kőbányai

(#3247) SzlobiG válasza rocket (#3245) üzenetére


SzlobiG
félisten

Alakul. :K

(#3248) Atom_Anti válasza rocket (#3243) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Viszont a csibecsőrök jelentéséből ki tudtam találni hogy 225W-nál nagyobb lesz fogyasztása :P. GTX570 nem zabál ennyit.

(#3249) rocket válasza Atom_Anti (#3248) üzenetére


rocket
nagyúr

Ajaj.

A <225watt azt jelenti kisebb lesz a TDP mint 225watt, es a TDP meg mindig nem egyenlo a tenyleges fogyasztassal.

Felesleges flamelned itt ilyen baromsagokkal.

#3246:Ezzel nem lenne olcso felhuzni egy hazat :DDD

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3250) Atom_Anti válasza rocket (#3249) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

kisebb lesz a TDP mint 225watt a 6950-re vonatkozik, de mi az 6970ről beszélünk :DDD.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.