Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) Atom_Anti válasza cszn (#3549) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Sajnálom ha ennyi nyilvánvaló eredmény után még hisztek valami nagy durranásban :(((. Nem következtettem, láttam az eredményeket... Lehet ide a forumba akármit írni, de emide már nem. Jó ok, a Geforce tuningos, lehet a Cayman csak egy Pro, de összességében minden lejött.

BMW001

Egy GTX570 játék közben olyan 166W-t kajál, ehhez képest a 6970 TGP-je is rossz.

[ Szerkesztve ]

(#3552) MPowerPH válasza Atom_Anti (#3551) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mennyé már innen a 3DMark-oddal, hát nem igaz. Nézegessed otthon, ha annyira tetszik. Már piszkosul unom ez a badarságot. Nem láttál Te még semmit. Ha pl. Oliverda csinálna egy kamu tesztet, és felraknák valami nevesebb fórumra, azt is készpénznek venné mindenki. A szűk látókör erősen határol... :(

Pont Oliverda linkelt be egy összehasonlítást, az nem tűnt el? Ott pont az ellenkezőjét mutatja az eddigieknek.

És nem látom mitől vagy benne olyan biztos. Bár az is igaz, nekem nincs látói képességem... :))

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3553) cszn válasza Atom_Anti (#3551) üzenetére


cszn
őstag

Én nem hiszek semmiben, nekem teljesen mindegy, hogy jó lesz e vagy sem. Csak kíváncsi vagyok milyen lesz. :) Nem látom még mindig, hogy mitől lenne olyan biztos. :N

(#3554) MPowerPH válasza Atom_Anti (#3551) üzenetére


MPowerPH
félisten

Majd ha jönnek a tesztek, akkor kiderül mi mennyit eszik, és mi hogy megy. Egyenlőre a GTX580 a nálánál erősebb 5970-nél is alig kajál kevesebbet, pár W. Akkor nem hiszem, hogy negatív irányba fejlődtek volna. ;) Asszem 25W-al eszik kevesebbet a GTX570, mint az 580. Ráadásul az 570 többet zabál, mint a 470.

Nem érted meg, hogy én otthon nem 3DMark -al játszok?! Biztos jó dolog a guszta teszteket nézegetni, akkor nézegesd. Én kicsit aktívabb szeretnék lenni, és használni a szememen kívül más testrészemet is. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3555) Atom_Anti válasza MPowerPH (#3552) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Ok tegyél be egy Radeon 6900 feliratu X2500 pontot a Futuremark eredménytáblázatába :DDD.

(#3556) MPowerPH válasza Atom_Anti (#3555) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tessék, már Oliveda linkelte tegnap. Elsiklottál felette? ;] Mert ez alapján, és az előre jelzett árak alapján úgy néz ki, hogy az NV-nek neki kell állni faragni az árait. :DDD

mod: Ez is ugyan olyan találgatás, dőlj be ennek. ;)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3557) Atom_Anti válasza MPowerPH (#3556) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

De hát ez egy semmi, ilyen táblázatot én is csinálok :DDD. Ne nevettes már kérlek. Mindegy holnap reggelre lesznek hivatalos tesztek és átbeszéljük újra ;).

(#3558) Hakuoro válasza Atom_Anti (#3551) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

A HD 5970 pedig csak 178W-ot (link) eszik átlagosan. Ha a Cayman-nek alacsonyabb TDP-je lesz mint ennek a karinak, akkor valószínűleg nem fog 166W-nál többet enni. :)

[ Szerkesztve ]

(#3559) Oliverda válasza cszn (#3549) üzenetére


Oliverda
félisten

Aztán majd holnap reggel jön a pofára esés...vagy nem. :D

BMW001: Miért pont én? Még sosem csináltam kamutesztet. Még csak fotosopból sem vagyok olyan jó. :P

Amúgy valóban érdekes, hogy pár embernek mennyire szelektív a látása.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3560) MPowerPH válasza Atom_Anti (#3557) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, pont úgy, ahogy a többi belinkelt táblázat esetében. ;) Pont erről beszélek.

De amint látom, Nálad ez úgy van, hogy ahol jól szerepel, az a kamu, ahol meg alul teljesít, az a tuti reális kép, és ezt próbálod bemesélni magadnak. Persze így is hozzá lehet állni ehhez. :DDD

Oliverda: :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3561) Atom_Anti válasza MPowerPH (#3560) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Kérem mondd már meg a Futuremark oldalára hogyan tesz be valaki egy HD6900at X1700 pontszámmal? Mert szerintem egyetlen mód van: Lefuttatta a tesztet egy HD6900 videókártyán.

Azt hogy Hivatkoztok olyan eredméynekre, amit bárki kreálhat HD6900 nélkül, az semmi, egy nulla! Igen az ilyeneket teljesen figyelmen kívül hagyom.

Olvirda,
nagyon vicces, de ez nem én vagyok :N.

(#3562) Oliverda válasza Atom_Anti (#3561) üzenetére


Oliverda
félisten

Így

Amúgy ki a fenét érdekel, hogy a bughalmaz trémárkban mit megy? Aki rekordokat akar döntögetni az majd vesz 2x5970-et aki pedig még ésszerű fogyasztás mellett élvezhetően szeretne játszani annak ott lesznek a 6950-ek és 70-ek.

Fenében, pedig az volt a kép címe, hogy antal.jpg...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3563) ViTaZi válasza Oliverda (#3562) üzenetére


ViTaZi
aktív tag

+1

Az a lényeg, hogy játékok alatt mit megy, nem benchmark alatt.

Már várom a holnapot :U ;]

braner00 kerüljétek!

(#3564) Atom_Anti válasza Oliverda (#3562) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

A 3Trémark11 arra jó hogy átfogó képet adjon a videókártyák teljesítményéről. Ha Pl. egy Alien vs Predator tesztet látunk, az nem lenne mérvadó mert egy másik játékban teljesen máshogy alakulhat a sorrend. Úgymond a 3Trémarktól egy relatív teljesítményt kapunk gyorsba, amihez rengeteg játékot kellene futtatnunk, összeadni az eredményeket, átlagolni.

(#3565) Oliverda válasza Atom_Anti (#3564) üzenetére


Oliverda
félisten

A 3Trémark11 arra jó hogy átfogó képet adjon a videókártyák teljesítményéről.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3566) DemonDani


DemonDani
addikt

Atomanti ideje lenne már indulni, lekésed a kezelést :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3567) smkb válasza DemonDani (#3566) üzenetére


smkb
őstag

Ja én is voltam már 2 szer a héten, mert a páromnak gyanús lett, hogy zöld ruhában láttam a mikulást nem pirosban ... :)

(#3568) jockas válasza Atom_Anti (#3564) üzenetére


jockas
senior tag

Uhh... :W :DD Én meg akkor azt mondom neked, hogy játssz a 3Dmárkoddal! :D Én már azt sem tudom mikor láttam utoljára 3trét a gépemen...már több mint 2 éve van DX10-es vgam, de a 10-es trémárkot nem is láttam még.

A kedvencem: "3Trémark11 arra jó hogy átfogó képet adjon a videókártyák teljesítményéről." :C Vajon a nv-s folyamatos "optimalizációnál" is eléggé átfogó képet adott mondjuk az FX-nél? :DDD

(#3569) DemonDani


DemonDani
addikt

[link]

csárli nagyon jól informált :DDD :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3570) TTomax


TTomax
nagyúr

Már többször láttam leírva,hogy dm11 nV optimalizált...én ebből speciel semmit nem láttam eddig,söt az sli sem megy még csak hack-el... nem tudom honnan szedtétek ezt a légbölkapott marhaságot :(((

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3571) Oliverda válasza TTomax (#3570) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt ki írta itt le? Mert szerintem senki... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3572) MPowerPH válasza Atom_Anti (#3564) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ekkora hülyeséget már régen hallottam. :DDD Na, jó délutánt szereztél nekem ezzel a bölcselettel.

Mondom, játssz a 3DMark -al nyugodtan, nekem jó a többi szutyok játék. Igaz ott koptatni kell a billentyűt vagy a kormányt, de majd valahogy kibírom. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3573) Atom_Anti válasza MPowerPH (#3572) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Szerinted még is mire találták fel a 3Trémarkokat? Kápráztatni szemünket és véletlenszerű számokat dobálni :F?

Nem szoktam játszani. Semmivel sem, nincs is játékgépem (leszámitva 3dfx szuperpcm) mert hidegen hagy, elég amennyit így látok :U. Csupán érdekel a technika, a verseny, a marketing, az üzleti stratégia. De azok nagyon :K!

(#3574) smkb válasza DemonDani (#3569) üzenetére


smkb
őstag

Az egy dolog, de volt aki be is nyalta és másik fórumon erre hivatkozott, és alig bírták meggyőzni hogy hülyeségeket írogat :)

(#3575) keIdor


keIdor
titán

Egy GTX-580 +/-10%-al és 110k-s árral kiegyeznék, az igen jó lenne kezdésnek. Aztán január-februárra ha leesne az ára 100k-ra és esetleg a 11.2 még gyorsítana is rajta az még jobb lenne, én úgyis csak akkor veszek. Ezzel 28nm-ig kényelmesen ellennék, azaz 2012-ig. :)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3576) caizzz válasza Atom_Anti (#3564) üzenetére


caizzz
aktív tag

kedves Antal!

"A 3Trémark11 arra jó hogy átfogó képet adjon a videókártyák teljesítményéről."

igen.

"A 3Trémark11 arra nem jó hogy átfogó képet adjon a videókártyák teljesítményéről."

de ez is igaz.. :D

Sándor a hegyről.

ps.: "Szerinted még is mire találták fel a 3Trémarkokat?" - erre: [link]

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#3577) LackoMester


LackoMester
addikt

Már nagyon várom a holnapot, ha nem lesz min. 20% különbség a 5870 és 6970 között az
új kártya javára, ja és ugye ha több lesz mint 400 euró, akkor idén elmarad a karácsonyi ajándékom. :))

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#3578) jockas válasza Atom_Anti (#3573) üzenetére


jockas
senior tag

Arra amire a többi techdemot....látványos képek mutogatására! Én inkább játszok is, mint csak bámulom a monitort! A technika érdekel és az nv mellett kardoskodsz? :Y :C

(#3579) Def26 válasza keIdor (#3575) üzenetére


Def26
félisten

Én is ezt gondolom. A fogyasztás meg, ha a gtx 480 -nál nem zavart akkor a hd 6970 -nél sem fog. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3580) Atom_Anti válasza jockas (#3578) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

NV technikailag lehet lemaradásban volt idén, de még is megtartották a piacot termékeiknek. Köszönhető remek marketingjüknek, plusz a pénzt sem sajnálják mikor meg kell valakit venni. Briliáns volt a hirtelen semmiből előhozott GTX570 és 580, az előbbi árazása, de ahogy a 3dfx-et tönkretették annak idején az sem mindennapi dolog.
Idén AMD kezében volt a nagy lehetőség és szurkoltam nekik, de a bomba robbanás elmaradt. Lehetett volna még a Cypresst csiszolni a GTX480 ellen, a Caymantól pedig a GTX580 befogását vártam. Közben árazással igazán nehéz helyzetbe hozni Nvidiát, elvenni kedvük a VGA forgalmazástól. Kiábrándult vagyok, ennyi.

(#3581) Abu85 válasza Atom_Anti (#3580) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Magukat hozták volna nehéz helyzetbe egy jobb Cypressel. Mégis minek? Az lett volna az eredménye, hogy át kellett volna árazni a termékskálát 400 dollár alatt. Ez nem volt érdekük. :) Semmit sem kellett lépni a GTX 480-ra, még a tervezett dupla Junipert is leállították, mert szükségtelen volt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3582) smkb


smkb
őstag

Buli van, Acernek nem tetszik, hogy a K-Systems átnevezgethet... gondolom konkurens orosz cégek nem fognak repesni, hogy egyikük 6-os szériaként árulgathatja az 5-öst, míg a többiek nem, és nyilván az emberek az újat fogják választani, merthogy az 6xxx...

Eredeti forrás angolra fordítva, jóval bővebben AMD, ACER nyilatkozatokkal.

(#3583) caizzz válasza Atom_Anti (#3580) üzenetére


caizzz
aktív tag

"elvenni kedvük a VGA forgalmazástól"

ó, ha ez így működne.. :U

marakujás kőbányai

(#3584) Atom_Anti válasza Abu85 (#3581) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Dehogy is, ha gyorsabb a GTX480 nál akkor árulhatják felette is, szinte nem is lett volna kihatással a HD5850/70 árazásra. Ha még is elindult volna az árháború, AMD sokkal de sokkal többet tudott volna engedni, mindenképp ők jöttek volna ki győztesként. Az ebből következő veszteség pedig kifizetődne jövőre.

caizzz
Mert mit gondolsz, ha minden tekintetben jobb lenne az AMD, akkor kinek lenne kedve Nvidiát venni? Ha nincs eladás, akkor le kell állni, átszerveződni minél hamarabb a súlyos veszteségek elkerülése végett.

[ Szerkesztve ]

(#3585) Oliverda válasza smkb (#3582) üzenetére


Oliverda
félisten

Vihar egy csésze teában...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3586) Abu85 válasza Atom_Anti (#3584) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HD 5970 ott volt a GTX 480 felett. Az volt a piac leggyorsabb kártyája. Két gyorsabb kártya 400 dollár felett csak akadály lett volna, mert az egyiket nem vették volna. Nyilván az AMD célja a legdrágábbat eladni, vagyis a profitot maximalizálni.
Az lehet, hogy az AMD bírná a strapát egy árversenyben, de mi van a partnerekkel? Remélem nem kell emlékeztetni, hogy az elmúlt időszak egy gyártó csődjét követelte. Azok a partnerek azért forgalmaznak kártyát, mert pénzt akarnak csinálni. Ez az elsőszámú szempont most az AMD-nek, és a partnereinek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3587) smkb válasza Abu85 (#3586) üzenetére


smkb
őstag

A gndolatmenetben ott a hiba, hogy tudatosan a GTX480-nál erősebb kártyát terveztek, már a korai slide-okon is ehhez hasonlították a cayman-t és jelezték erősebbnek. Nem tudták akkor még, hogy jön egy GTX580 is. Úgyhogy már pedig úgy tervezték, hogy lesz egy 1 gpu-s kártya is a csúcs NV megoldás felett.

(#3588) Abu85 válasza smkb (#3587) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Cypressről van szó. Azt nem tervezhették tudatosan gyorsabbra a GTX 480-nál.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3589) smkb válasza Abu85 (#3588) üzenetére


smkb
őstag

Az mindegy, ugyanaz a helyzet állt volna fenn most is, egy GTX480 felett lévő HD6970 és egy HD6990. A szituáció ugyanaz, mégis meglépték volna. Azaz nem nem lenne probléma, mivel a 2 GPU-st buzidrágán adhatnák, az 1gpu-st is jó áron, és sokkal nagyobb haszonnal menne el, mint így. A HD6990 meg tulképp ott lenne reprezentációnak, aki akarja megveheti horroráron, úgyis marginális rá a kereslet, a HD6970 meg tolná szekéren a zsetont, mert olcsó előállítani. Azaz bizony, anyagilag sokkal jobban megérné nekik, mivel pár százalékos sebességtöbblettel az NV csúcskártya felett, ami bekerülési költségben minimális lenne, hatványozott felárat kérhetnének az 1-gpusért. Azzal, hogy a HD6970 nem ugorja meg 5-10%-al a csúcs NV-t, bizony min. 100 usd-től esnek el darabonként, miközben ennyi sebességtöblet nem igényelne ennyivel nagyobb költésget, csak ez most így sikerült. Kár megmagyarázni a bizonyítványt, mert anyagilag sokkal de sokkal jobban jönnének ki egy csúcs NV vga-nal gyorsabb HD6970-el, mint ezt a HD6990-re bízni egyedül.

Nézd meg a GTX570 és GTX580 közt van kb 20% teljesítmény és van 350 vs 520 usd ár. Majd 1,5 szörösét kérik csak mert az csúcs, miközben a bekerülési kölsége a GTX580-nak jó ha pár usd-vel több. És fogy, viszik... minden egyes darabon hatalmasat kaszálnak a GTX570-hez képest. Ettől a felártól esik el azzal az AMD ha "direkt" nem tesz 2 csúcskártyát a line up tetejére.

[ Szerkesztve ]

(#3590) Atom_Anti válasza Abu85 (#3586) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Nvidia partnerei biztosan nagy nyomás alá kerültek volna, haszon nélkül árulni + minimális értékesítés. Tönkre mentek volna mindannyian, vagy átmenekülnek AMD hez.
Továbbá nem érzékelem a két GPU-snak a súlyát annyira, az egy extrém kategória :U . Ha egy loyal vásárló vagyok és egy középkategóriás VGA-t akarok venni, akkor a boltban a leggyorsabb 1 GPU-s felirat láttán fogok dönteni. Ez fontos, mérvadóbb cím, mint egy 2 GPU-s szörny.
De egyúttal a 600 dolláros 5970 még megtartaná a leggyorsabb VGA címet, az esetleges 430 dolláros HD5890 nem is veszélyeztetett árát, eladhatóságát.

Folytatva amit smkb felettem mond.

Már mindegy végül is... :U, csak én nagyon nagy lehetőséget láttam egy láncreakció megindítására.

[ Szerkesztve ]

(#3591) Abu85 válasza smkb (#3589) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Bármikor el tudják verni egy Caymannal a GTX 580-at. Csak egy magas órajelet kell beállítani, viszont ennek 300 wattos fogyasztás az ára. Ellenben ebbe a 300 wattba néhány extra technika mellett két Cayman magasabb sebességgel is belefér. Alapvetően felesleges két eltérő terméket 300 wattra kalibrálni. Az meg nyilvánvaló, hogy ki kell adni egy csúcskártyát, és feltételezem, hogy te sem a lassabb verziót választanád. Két kártyával menni a csúcsra pedig öntökönszúrás, ne várd el tőlük, hogy maguknak rosszat csináljanak.

Jó, de a GTX 570-nel nem kell az AMD-nek elszámolnia. Nem az ő termékük. Az előállítási költségnél fájjon az Nv feje. Ha nem tetszik nekik, akkor ne terveznek ekkora GPU-t. A Cayman jelentősen kisebb lapka és nem is követel bonyolult NYÁK-ot, illetve a kevesebb kivezetés miatt a tokozás is olcsóbb. Ez volt a tervezés célja. Olcsón gyorsat. A leggyorsabb meg jön két GPU-val.

(#3590) Atom_Anti: Persze. A csúcskateógória az csúcskategória. Extrém ár kicsi kereslet. Ezért nem mérnek eladást a piackutató cégek 400 dollár felett, irtózatosan kicsi a kereslet, így alig lehet kimutatni valamit. Jelen pillanatban a felső réteget 200 dollár fölött mérik, mert a 200 dollár alatti réteghez képest, így kapsz kimutatható eredményt. Már a 300 dollár feletti kategória is töredéke a 200 dolláros termékeknek, hát még ha mérnéd a 400+ dollárt. Gyakorlatilag csoda lenne, ha megütnéd a teljes piac 0,1%-át. De ettől lesz ez a kategória csúcs, vagy e-pénisznövelő, kinek melyik megfogalmazás tetszik. :)

Te igen, de a legtöbben nem. Ezért értékesebb az abszolút leggyorsabb díja, mert az mentes az izzadtságszagú magyarázkodásoktól. Értsd nem kell felállítani pár szabályt, hogy kizárd a csatából az abszolút leggyorsabbat. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3592) smkb válasza Abu85 (#3591) üzenetére


smkb
őstag

Mondom, nézd meg a GTX570 és GTX580 esetét. Ott sem mindenki a GTX570-et viszi, pedig 170 usdt kell fizetni +20% teljesítményért. Ilyenek az emberek.

Vagyis azt állítod, inkább 400 usd-ért adják a HD6970-et, minthogy a GTX580-at megugorva szinte uganazon előállítási költségből 550-ért adják? Ugye érzed a dolog abszurditását? Másrészt, ettől ugyanúgy csinálhatnak HD6990-et, ha van kedvük, mert akinek a legerősebb kell, az megveszi. Viszont, nem lennének rákényszerítve egy ilyen, nem a legolcsóbban előllítható szörny legyártására, mert ott a HD6970 olcsón gyártva buzinagy árréssel, ami tolja a pénzt be a céghez.

Meg ha nem lenne NV akkor csak 1 vga-t gyártanának? Nem hiszem :) Akkor is lenne egy egész line up, oszt veheti mindenki amit akar.

A csúcskategóriában pár százalékot is nagyon meglehet fizettetni, mert nem az ár/érték arányos vásárlók szegmense. Itt biza ha hozza a +10%ot a HD6970 a GTX580 felett, leperkálják a zsetont a vásárlók. Vagyis bizon megéri azt a plusz teljesítményt kisajtolni a vgaból, ha ki lehet, mert busás a felár.

[ Szerkesztve ]

(#3593) Henkei


Henkei
tag

jaaj itt mar megint a ket sarga alsogatyas okoska torp osztja az eszt :O :O

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#3594) Atom_Anti válasza smkb (#3592) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

smkb

Nagyon ügyesen kifejtetted, abszolút de egyet értek :R. +1 ;).

(#3595) gyiku válasza Henkei (#3593) üzenetére


gyiku
nagyúr

epp most vettem en is eszre, de valszeg ez az uj nv fanboj egyenruha. de miert nem zold? :P

hüllő

(#3596) caizzz válasza gyiku (#3595) üzenetére


caizzz
aktív tag

a kek szemukbol es a sarga gatyajukbol keverik ki az nv zoldet :D

marakujás kőbányai

(#3597) Abu85 válasza smkb (#3592) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A kategóriákkal alapvető probléma a vásárlóbázis. Meg kell látni, hogy a VGA-piac eladásainak elenyésző része történik 300 dollár felett. 400 dollár felett már nincs is kategória az elemzéseknél, mert annyira sok 100 dollár alatti GPU megy el, hogy ez a szint kimutathatatlanul kicsi lenne. Tovább nem is érdemes ragozni. Egy komplett generáció óta erre épül az AMD felhozatala. 400 dollár fölött létezik egy csúcs (jó drágán), a többi pedig be van pozicionálva 400 dollár alá. Gyakorlatilag 300 dollár fölött két kártya létezik az AMD-nél, a többi pedig lényegében alatta van. Ez lényegében a Merciry elemzései alapján lett így kialakítva. Az NV is így alakítaná, ergó náluk is 650-700 lenne a csúcs, csak nem olyan gyors a termék, mint az AMD-s csúcs. Innentől kezdve az egész termékskálát csúsztatni kell. Ez olyanokat szül, mint az elégedetlen partnerek által követelt GTX 460 SE, ami szintén nem jó összességében, de nyilván csinálni kellett valamit, mert a 768 MB-os GTX 460 elvitte a vevőket a GTS 450 elől.
Azért ezeknél a cégeknél komoly elemzések vannak, amikor belövik az árakat. Egy-egy termék kiadása előtt átelemzik, hogy ha megjelenik a cucc, akkor az összességében jó lesz-e anyagilag. Láthatod a dual Juniper esetét. A terv megvolt, de csak a Yeston fejezte be, mert az AMD lelőtte a kedvezőtlen hatásoktól tartva.

A dupla GPU-s megoldás pedig még gyorsabb. Ennyi, ez az AMD stratégiája. Nem muszáj vele egyetérteni, de kétségtelenül működik a Sweet Spot. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3598) smkb válasza gyiku (#3595) üzenetére


smkb
őstag

Itt nem fanbojság van, csak annyi hogy mindegy melyik oldal, de ezt az állítást gazdaságilag nem lehet elfogadni, hogy azért nem készít az egyik a másik csúcsánál 10% al gyorsabb vga-t, holott szinte ugyanazon költségből megtehetné, mint hogy lassabbat csinál, ezzel elesve 100 usdtől darabonként, hogy a +50% os teljesítményűt csillagászati áron nehogy ne vegyék meg. Aki azt a csillagászati sebességet akarja, így is úgy is megveszi, nem a kisebb de gyors vga elvinni. És itt most tökmindegy ki a gyártó NV, vagy AMD.

(#3599) Oliverda válasza smkb (#3587) üzenetére


Oliverda
félisten

"Nem tudták akkor még, hogy jön egy GTX580 is."

Miből gondolod, hogy nem tudták?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3600) Abu85 válasza Oliverda (#3599) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha tudták volna csődöt jelentettek volna. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.