Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) Oliverda válasza KillerKollar (#3748) üzenetére


Oliverda
félisten

"a 6990 se lesz elég hogy megfogja a GTX 595-öt márpedig állítólag ebben a generációban az nv tervez egy két GTX 580-asból álló csúcsmegoldást..."

6950 CF

GTX 580 SLI

Szinte ugyanannyit tud a két konfiguráció.

2560x1600-ban nagyobb a GTX 580 SLI előnye csak ott bukik el az egész, hogy két ilyen GF110-es GPU-t nem lehet egy nyákra rátenni mert akkor durván 500 wattot fogyasztana a kártya.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3752) smkb válasza Abu85 (#3749) üzenetére


smkb
őstag

Érdekes... ha itt nem számít a +130mm2 gpu méret, akkor a 389 +130 = 520 nál sem számít nem? A GTX580-on meg kevesebb lassabb vram is van. Akkor? Akkor mondhatjuk, hogy a GTX580 kb azonos előállítási áron készül, mint HD6970, mégis 100 usdvel drágábban adhatja az NV? Mert, ha AMD oldalon nem számít a +130mm2 akkor NV oldalon se számítson...

(#3753) Oliverda válasza smkb (#3752) üzenetére


Oliverda
félisten

"Érdekes... ha itt nem számít a +130mm2 gpu méret, akkor a 389 +130 = 520 nál sem számít nem?"

Nem tartanád ezt sem olyan érdekesnek, ha tudnád, hogy a lapkák méretével kb. exponenciálisan nő a kockázat arra, hogy hibás vagy teljesen selejtes lesz az adott lapka.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3754) DemonDani válasza shteer (#3750) üzenetére


DemonDani
addikt

A nagykerek értesülései szerint az ünnepi szezon végeztével emelésre lehet számítani, mindamellett hogy most tényleg nagyon jó vételek lettek, az erős kezdő árakkal, amire az nv láthatólag eddig nem reagál, ha igaz az apró szezon végi "ár korrigálás" akkor nem is fog figyelmet szentelni rá valszeg

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3755) Abu85 válasza smkb (#3752) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Senki sem írta, hogy itt nem számít a méretnövekedés, csak a +130 jóval kisebb különbség, mint a +270. Ezzel a lapkahibák száma is kisebbre vehető, így az eladhatatlanul hibás termékek kockázata is jelentősen alacsonyabb. Emellett a GPU tokozása is komoly költség. A Barts és a Cayman 256 bites vagyis közel azonos a lábkivezetések száma is. Egy 384 bites lapkánál ez már nem így van. A VRAM árakat nézd meg. Olyan ütemben túltermel a piac, hogy zuhanórepülésben vannak. Ezért került a HD 6950-re is 2 GB, mert nem tényező ilyen árak mellett.

Mondhatni nem mondhatjuk, mert nem mondanánk igazat. Persze te mondhatod, hogy a GTX 580 azonos előállítási költségen készül. Ezzel nincs is semmi gond, ha ez a tudat megnyugtat.

A Caymanos termékek alapvetően a GF114 ellen készültek. Az jön majd ebbe a kategóriába azonos előállítási költséggel. A HD 6950 már várja is a kihívót.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3757) shteer válasza DemonDani (#3754) üzenetére


shteer
titán

akkor majd figyeld a 6870 árának alakulását a 6970-hez képest :)

..szerintem jónak tűnik

(#3758) DemonDani válasza shteer (#3757) üzenetére


DemonDani
addikt

Vettél múlthéten olyan akciós üveggömböt a karácsonyi vásárban? :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3759) DemonDani


DemonDani
addikt

Voltage Tuning
At this time there is no way to adjust the voltage of these cards. The voltage controller itself supports I2C, so it is only a question of time until willing users can adjust their GPU voltage.

próbálkoznak ;] akkor marad a 4-5% oc (ha sávszél limites akkor meg biztos marad ennyi az oc :( )

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3760) MaUser


MaUser
addikt

Hát eddig izmos csalódás, pedig jól indult még tegnap este. A 10.12-es driver teszteket azért még megvárom, hátha. És még mindig nem találok minfps tesztet. :U

Powertune: Most őszintén, PC vonalon ennek mi értelme van? Havi szinten meg lehet spórolni 50Ft-t, remek. Akkro inkább 0.01°C-vel lejjebb csavarom a fűtést és beljebb vagyok. Vér Istvánt, aki 0-24-ben játszik, nem hiszem, hogy érdekelné. A teljes kikapcsolásnak már van értelme, csak ne Switchable graphics szintű driver legyen, mert akkor adnak megint egy pofont a vevőknek...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3761) DemonDani válasza MaUser (#3760) üzenetére


DemonDani
addikt

ennyi erővel minek bármi féle fogyasztás irányába tett erőfeszítés... minek a 300W limit, aki olyat vesz az csak tud tán áramszámlát fizetni :W

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3762) Abu85 válasza MaUser (#3760) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A PowerTune az egyetlen lehetőség az AMD-nek bekerülni a 300 wattos fogyasztási határ alá két Cayman GPU-val. Azért került bevetésre, hogy legyen HD 6990. Meg az sem rossz, hogy dönthetsz mennyit fogyasszon a kártyád. A HD 6950 leskálázva 100 watt alatt is mehet. Ehhez szintén elég jó teljesítmény társul. A játékok elenyésző része veszi igénybe ezeket az izomkártyákat, így dönthetsz a kisebb energiaigény mellett érezhető változás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3763) DemonDani válasza Abu85 (#3762) üzenetére


DemonDani
addikt

inkább az a jó, hogy -10el nem igazán kell fps veszteséggel számolni. így aztán 1W is 1W, de nem is 1W-tal lesz kevesebb...
csak érdemes megnézni azért defaulton a játékokat előtte, hogy tényleg ne legyen fpsben magas felár :)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3764) shteer válasza DemonDani (#3758) üzenetére


shteer
titán

még tavaly ;] ezért van még 5870 a gépemben

..szerintem jónak tűnik

(#3765) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Üdvözletem uraim!
Megérkeztek várva-várva.
Ti sem láttatok CF 6970-et? Kíváncsi vagyok hogy mennyit megy.:)
Üdv.

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#3766) MaUser válasza DemonDani (#3761) üzenetére


MaUser
addikt

Abu-nak is: Igen konzoloknál jó lesz, de ti 0-24-ben játszotok, hogy annyit számítson a fogyasztás? Ha havi 30 órát játszik az ember (munka, család mellett már ez is hatalmas szám) és van 100w különbség terhelve, akkor kemény 3kwh-ot nyersz, ami kemény 150Ft, cserébe a gyengébb teljesítményért. Konzolba majd jó lesz ez, de asztaliban a 6990-en kívül nincs értelme szvsz, mert sebességben meg vesztes vele és ilyen kártyát nem azért vesznek még usákok sem, hogy áramot spóroljanak. Elég megnézni a fórumokon, hogy jellemzően 5870-ek, 580-ak szénné húzott 920-ak és thuban-ok mellett vannak, azaz beáldoznak +80-100w-ot, csakhogy nyerjenek a gyorsabb proci miatt pár százalékot.

Szerk: Iponnál jelenleg 20eFt a különbség az 570 és a 6970 árában az előbbi javára. Itthon ez egyelőre bukó, oc.uk-ról rendelve még elmegy. :U

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3767) MPowerPH válasza jozsef m. (#3726) üzenetére


MPowerPH
félisten

13%-os a lemaradása a GTX580-hoz képest, ráadásul olcsóbb, kevesebbet eszik. Driver-t finomítani kell, ez jó pár tesztben kitűnik. Aki az all resolution -os összevetést nézni, az nagy marharépa. Ki az az állat, aki HD felbontás alatt játszik egy ilyennel?! ;]

Kis driver finomítás után ott lesz jó pár helyen a GTX580 -on. A 6990 pedig üt majd mindent, de ez várható is volt. Nagyobb lesz az alázás, mint mikor anno az 5970 padlóra küldte a GTX480 -at. :)

Aki azt állítja, hogy gazdaságilag fail, akkor a Fermi az micsoda? ;] Nagy GPU, nagyobb selejt arány, de exponenciálisan. ;)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3768) Abu85 válasza MaUser (#3766) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha nem akarod, akkor nem kell használni. Nyilván feltolód +20%-ra a PowerTune-t és kapod a maximális teljesítményt magasabb fogyasztással.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3769) MaUser válasza Abu85 (#3768) üzenetére


MaUser
addikt

Simán, csak lenne már valahol egy minfps teszt is a 10.12-es driverrel. Ti nem találkoztatok ilyennel valahol?

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3770) Abu85 válasza MaUser (#3769) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nálunk lesz. Ez a lényeg. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3771) Oliverda válasza MaUser (#3769) üzenetére


Oliverda
félisten

tessék

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3772) DrJános válasza Abu85 (#3770) üzenetére


DrJános
aktív tag

Pont ezért imádom a PH-s teszteket :DD :C Azt elárulod, hogy Kb mikor várható?

Vagy vártok valami értelmes Driverre mert ha az gyengus akkor úgyis alulteljesítene a kártya.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#3773) Abu85 válasza DrJános (#3772) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Amikor kész lesz. :))

Nem várunk driverre. Sietünk amennyire tudunk. Az aktuális legújabbal leteszteljük.
Messze van még 2012. december 21. szóval számítunk arra, hogy jövőre is tudunk tesztelni frissebb driverekkel. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3774) Tirexi


Tirexi
addikt

Na jó reggelt mindenkinek.

Látom végre megérkezett a várva várt 69XX.
Sztem jobban senki nem várta őket mint én. :)
Nézegettem a teszteket és arra a következtetésre jutottam hogy elég jó kis VGA lett a 6970, néhány játékban nagyobb felbontásban bealázza a GTX580-at is ami azért nagy szó ahhoz képest hogy mennyibe kerül.

Úgy számolgattam hogy KINT 70-80k között mozog egy 6970 ami itt MO-n kb 100k lesz.
Szal pont annyival lesz olcsóbb mint amennyivel kevesebbet tud.

Szerény véleményem szerint egy új driver frissítéstől ne várjunk sokat főleg ne annyit hogy mindenhol leverje az 580-at. Játék függő lesz és érdemes már a Crysis 2-n gondolkodni mert sztem egy db 6970 fullHD-hez és max beállításokhoz kevés lesz. De ez magán vélemény.

Egyenlőre még várok januárig hogy itt MO-n hogy alakulnak a VGA árak mert ha 100k körül lesz márpedig miért ne lenne annyi, akkor 2x-er meg gondolom hogy mire ruházzak be.

A PhysX nagyon csábít még mindig. :K (és a zöld szín is a kedvencem na :C )

(#3775) MaUser válasza Tirexi (#3774) üzenetére


MaUser
addikt

6970 egyelőre 122 itthon...

Oliverda: Ez még mindig 10.11-es, de a minfps már legalább so-so.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3776) Tirexi válasza MaUser (#3775) üzenetére


Tirexi
addikt

THX az infót.

Akkor asszem marad a GTX580. :)

(#3777) MPowerPH válasza MaUser (#3775) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akarod mondani 112.000FT. ;)

Don't Tread On Me

(#3778) Oliverda válasza Tirexi (#3776) üzenetére


Oliverda
félisten

Esetleg két 6950 ha már akkora erő kell. Egy ilyen páros eléggé alázza a GTX580-at úgy, hogy alig kerül többe ha normálisabb forrásból veszed. [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3779) Tirexi válasza Oliverda (#3778) üzenetére


Tirexi
addikt

Erre csak azt tudom mondani hogy a GTX580 SLI meg még jobban alázna és közel 2 évig nem kéne VGA-t cserélnem. :Y :Y

(#3780) MaUser válasza MPowerPH (#3777) üzenetére


MaUser
addikt

Persze, feljebb írtam is a 20k különbséget az 570 javára, az sajnos stimmel. Thx a javítást!

Egyébként sejtettem, hogy egyszer visszaüt, hogy nem mentem be egy anal4 előadásra az egyetemen.:D

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3781) MPowerPH válasza Tirexi (#3779) üzenetére


MPowerPH
félisten

Arra meg azt tudom mondani, hogy az kicsit többe kerülne, nem gondolod? :)
Akkor várd meg a 6990-et, az úgyis üt mindent. Még az esetleges GTX595-öt is fogja, amit mondjuk nem tartok valószínűnek, hogy valaha is lesz.

MaUser: Áh, attól csak hülyül az ember... :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3782) Tirexi válasza MPowerPH (#3781) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát úgy vagyok vele hogy a multi GPU-s videókártyák nem nagyon nyerték el a tetszésemet.
Többek között mert hangosak, melegek és hamar behalnak.
A 9800GX2-m is ilyen sorsra jutott pont ebben a sorrendben. 110 fok volt már a végén aztán megjelentek a zöld csíkok és... onnét már tudjátok.
Ja és takarítva volt külsőleg de sajnos a VGA-t szétszedni nem tudtam mert garanciás volt.

Szal kösz de multi GPU soha többé. :)

(#3783) Abu85 válasza Tirexi (#3782) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 300 watt az egy GPU-val és két GPU-val is 300 watt lesz. :) Neked nem a multi GPU-val volt a bajod a problémából ítélve, hanem a fogyasztással, és az ehhez társuló kellemetlenségekkel. Ebből a szempontból egyik 300 wattos csúcsmodell sem nyeri majd el a tetszésed.

Ezzel egyébként én is így vagyok. 200 wattnál meghúztam a lélektani határt. Lehet akármilyen gyors, akkor sem kell, ha többet fogyaszt. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3784) Tirexi válasza Abu85 (#3783) üzenetére


Tirexi
addikt

Ez szerintem így nem korrekt ugyan is leírtam hogy mi a bajom vele és hát pont nekem számítana az a 300W amikor GTX 285 SLI-m van? :D
Ráadásul GTX580 SLI-n gondolkodom ami bőven túl lépi a 300W-ot.

Itt a határ a Corsair 850W.
Amit az bír az jöhet is. :P

(#3785) MPowerPH válasza Tirexi (#3782) üzenetére


MPowerPH
félisten

A 9800GX2 egy szörnyeteg volt. Azóta sokkal kulturáltabbak ezek a kártyák, legalábbis az AMD részéről. Én anno szétkaptam a 9800GX2-őt, újrapasztáztam, és nem ment 90C fölé egyszer sem. Attól persze még egy hulladék volt. :DDD
4870 X2-vel már nem volt ilyen probléma. Egyébként én is a két kártyás rendszer híve vagyok. :K Azért is gondolkozok egy 6870 CF-ben. :)

A tápod bírni fogja, 4870X2 CF-t is lazán vitte a 750W-s. ;)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3786) Abu85 válasza Tirexi (#3784) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kártyánként számolj 300 wattal. Kisebb területen keletkezik a hőmennyiség. Ebből a szempontból a 300 wattot fogyasztó kártyák nem különböznek.
Igen a GTX 580 SLI az kártyánként 300 watt, nyilván sokkal jobban fog melegedni, mint a mostani konfigod.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3787) DemonDani válasza Abu85 (#3762) üzenetére


DemonDani
addikt

A TDP teszten majd ráküldik a -20%ot az érvényes? :DDD

szerk
Ez a felépítés HPC szegmensben kedvezőbb változásokat hoz mint itt?

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3788) Oliverda válasza Tirexi (#3779) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudom milyen max. felbontású megjelenítőd van, de az a poén, hogy 1920x1200-ban nem tud többet a GTX 580 SLI a 6950 CF-nél. ;)

A te dolgod de egy GTX 580-nak elég ramaty az ár/teljesítmény aránya egy 6950 CF-hez képest.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3789) Tirexi válasza Abu85 (#3786) üzenetére


Tirexi
addikt

Ebben tisztában vagyok ezért is választottam a CM690-et tökéletes szellőzés érdekében. :D
A mostani GTX-eket még nem láttam 80 fok fölé menni még nyáron sem Crysis közben, igaz nem is esznek egyenként 300-at.

Majd meglátjuk Abu. :)

Amúgy írtam PM-et majd nézd meg plz. (i7 a témája)

(#3790) DemonDani válasza Oliverda (#3788) üzenetére


DemonDani
addikt

5750cf és akkor ennyi :DDD ha ár/érték kell ez kell neked :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3791) Tirexi válasza Oliverda (#3788) üzenetére


Tirexi
addikt

De még mindig nem tudok attól elszakadni hogy lesz PhysX-em ami valljuk be pár játékban azért elég jól fest. (Mafia 2, Batman, Cryostasis, meg még ki tudja mit hoz a jövő)

De gondolni kell arra is ha majd olyan game jön ki amit NV pénzel mint pl a Crysis 2. Ott lehet hogy a tesztek már nem a fenti állításodat fogják tükrözni.

Magyarul lehet hogy a gyengébb NV-vel jobban megy majd a game mint egy erősebb ATI-val.

(#3792) MPowerPH válasza Tirexi (#3791) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én azt is megkockáztatom, hogy a Crysis 2 úgy lesz megcsinálva, hogy az AMD CF egyáltalán ne mutasson jó hatásfokot. :DDD Tehát a fizetett pénz nem arra szól, hogy a GTX -ekre optimalizálják a játékot, hanem inkább arra, hogy az AMD kártyáin, főleg a CF konfigurációkon rosszul skálázódjon. Egyébként NV -nek a Cf ellen vajnyi kevés esélye van, a crossfire technológia óriásit fejlődött, NV-nek nem kis lemaradása van az SLI-vel.

Don't Tread On Me

(#3793) Abu85 válasza DemonDani (#3787) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem érvényes, de akkor a tesztkörülményekben is jelezni kell, hogy a -20%-kal ment. Nyilván ez egy opció, amit meg kell majd nézni, hogy hogyan működik. Persze szerintem akkor teljes a kép, ha van 0%-os fogyasztási érték is.

Vannak benne jó újdonságok, de ettől az architektúra alapja még mindig a PC-s grafikai számításokat tartja szem előtt. Persze a változásokra szükség volt, mert a PC-be is jönnek a GPGPU-s programok.
A HPC szinten csodát nem várnák, ott a DP elég sokat számít, továbbá a Fermi is csak egy kezdet, a Kepler lesz az igazi nagyágyú, a késleltetésre optimalizált CPU magokkal, és virtuális memória támogatással.

(#3791) Tirexi: A Crysis 2-nél egyelőre senki sem erősítette meg a pénzezést. Mivel megjelenés előtt állunk, így csak akkor lehet komoly változást elérni, ha a megjelenést eltolják minimum fél évvel. Amit könnyű implementálni az a tesszellálás, de ha ott nem jó az algoritmus, akkor nézhetjük a félmillás SLI és CF konfigokkal a 10 FPS-t. Nézd meg a 3Dmark 11-et. Elképesztően hatékony az az algoritmus, amit a tesszellálásra használ, de kicsinálja az összes kártyát, és akkor még statikus jelenetről beszélünk. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3794) Tirexi válasza Abu85 (#3793) üzenetére


Tirexi
addikt

"továbbá a Fermi is csak egy kezdet, a Kepler lesz az igazi nagyágyú, a késleltetésre optimalizált CPU magokkal, és a virtuális memória támogatásával"

Asszem én már örökké NV-s maradok. :C :C

[ Szerkesztve ]

(#3795) Oliverda válasza Tirexi (#3794) üzenetére


Oliverda
félisten

:DDD

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3796) DemonDani válasza Abu85 (#3793) üzenetére


DemonDani
addikt

szvsz akkor a több szálas feldolgozáson kívül nem lesz semmi, ez meg sajnos nem nagy teljesítményt hoz mostanság :D nem mondhatni hogy dögivel mennek a gpgpu programok :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3797) Lacika001 válasza Tirexi (#3794) üzenetére


Lacika001
aktív tag

"továbbá a Fermi is csak egy kezdet, a Kepler lesz az igazi nagyágyú, a késleltetésre optimalizált CPU magokkal, és a virtuális memória támogatásával"

Asszem én már örökké NV-s maradok.

Ki tudnád fejteni hogy ez neked miért is lesz jó? :)

[ Szerkesztve ]

(#3798) Tirexi válasza Oliverda (#3795) üzenetére


Tirexi
addikt

Ugye ezzel nem arra célzol hogy maradok a sötét oldal tanítványa? :D :DD :))

(#3799) caizzz válasza Tirexi (#3794) üzenetére


caizzz
aktív tag

pár év és kihal a piac, nem marad partner, se vásárló. :U (bár nagy szerencse, ha a másik oldalon ez nem történik meg, reméljük nem fog sok partner a BFG sorsára jutni.

ON: a 70estől nem tudok elájulva lenni annyira, de a kicsi valami veszett ügyes kis valami, ilyen performance/wattot nem vártam. januárban jön az áremelés, akinek kell, még most csapojn le rá (ne itthonról, ránéztem, ba**ottdrága). Amúgy a hűtés is remek lett szokás szerint, load alatt is teljesen remek a 30-egynéhány. Igazi CF alapanyag lehet ebből sokaknál. Csak lenne itthon is normálisan árazva..

BTW a 68xx árak változnak majd? Engem az érdekel főleg.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#3800) Oliverda válasza Lacika001 (#3797) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt nem tudom, hogy neki miért jó de nekünk az lesz. :D

caizzz:

Én sem gondoltam volna, hogy a 6950 kevesebbet fog fogyasztani mint a 6870. Ezzel még az eddigi csúcstartó 5850-es is lelépte ami a teljesítmény/watt mutatókat illeti. Pont ilyen kártya kell nekem mert még éppen belefér a fogyasztása az "ésszerű keretek" fogalomba. Már abba amit nálam takar ez...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.