Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) smkb


smkb
őstag

HD6970 Performance 1280 3dmark11

Extreme

Heaven 2.1

"F1 2010 mit neuestem Patch

1980x1080
8xMSAA und alles auf max

Durchschnitt: 68
Min : 58
Samples : 8554"

Itt lehet nézni tovább az eredményeket, az egyik srác már megvette a kártyát és tesztelgeti:

(#3252) MaUser válasza smkb (#3251) üzenetére


MaUser
addikt

Ez érdekes eddig, a Heaven gyakorlatilag csak kicsit rosszabb, mint egy Gtx580-on ugyanilyen gépen ([link]), de a 3dmark11 eredmény csapnivaló.

Szerk: mindenesetre egyik sem túl biztató. Lehet mégiscsak igazak a tippek, hogy semmilyen alkatrészhiány nem volt, egyszerűen csak látva az 580-as eredményeit az AMD csiszolni akart még a driver-en/BIOS-on, mert a 6970-et ők a 480 ellen készítették és nem számítottak rá, hogy az nVidia fél éven belül cseréli őket. :F

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3253) Tirexi válasza MaUser (#3252) üzenetére


Tirexi
addikt

A végén még maradok NV-s...

(#3254) MaUser válasza Tirexi (#3253) üzenetére


MaUser
addikt

Már én is tűkön ülök, mert a most használt Matrox Mistique 220-at nem win 7-re tervezték. Btw, még ha csak a Heavent nézzük, akkor is elég gyászos a kép. De legalább lesz miért jó olcsón adniuk, hogy meggyőzzenek. :K

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3255) Atom_Anti válasza MaUser (#3252) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Húú, köszönjük az értékes 3DMark11 eredményeket :R.

Mint mondtam ez egy csapnivaló kártya lett :(.

AMD Phenom II X6 1055T 4215 MHz GTX480 kap X2011 3DMark11 pontot. Ehhez képest az X1776 nevetséges :DDD.
összehasonlítás

[ Szerkesztve ]

(#3256) rocket válasza MaUser (#3252) üzenetére


rocket
nagyúr

Szintetikus teszt programokkal szoktal jatszani? :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3257) |nsane válasza MaUser (#3254) üzenetére


|nsane
tag

Szevasztok!

Remélem fake az egész, mert ez gyengus :(
A gond ott kezdődik, hogy nem elég a jó ár, nekem egy jó teljesítményű kártya kell max. 250 ft-ért és kettő. Direkt vártam a GTX580-as megjelenésekor, hogy lássam mit teljesít a HD 6970-en és csak karácsonyra lepem meg vele magam. A jelenlegi HD 6870 CrossFireX-em is jól teljesít, sőt azt kell, hogy mondjam a 5870-en egy olyan fajtája, ami mindenkinek elérhetővé tette a "majdnem" felső kategóriát. És számomra a 5870-en az etalon. :R

[ Szerkesztve ]

(#3258) danati válasza |nsane (#3257) üzenetére


danati
senior tag

"nekem egy jó teljesítményű kártya kell max. 250 ft-ért és kettő." Ennyit erősödött volna a Forint? :DDD

Ha nem fake a teszt akkor ennyit a gtx580+/-5%-os jóslatról. Kellesz a "trónhoz" a 2 magos kártya. De hátha visszajönnek a 4xxx szériánál megszokott árak. :D

[ Szerkesztve ]

(#3259) Med1on válasza Atom_Anti (#3255) üzenetére


Med1on
aktív tag

"Mint mondtam ez egy csapnivaló kártya lett."

Most komolyan te ennyi infóból értékelsz egy grafikus kártyát és kijelented, hogy ez szutyok? :DDD

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#3260) |nsane válasza |nsane (#3257) üzenetére


|nsane
tag

Habár a két GTX580-an ért megadom az 1000 eurót is, de az biztos, hogy a 6990-re nem várnék, mert a 5970 se jött be nekem a 5870 után. Pedig tényleg nagyon brutális volt, de voltak néha gondok vele, főleg a ventilátor volt nagyon hangos, ahogy az idő telt egyre jobban hangosodott, ezért is nem vettem a GTX480 SLI-t és inkább vártam. Aztán lett vevő a 5970-re, aki busás ár ajánlatot tett és vitte is. Ezután beszereztem egy GTX460-at ami jó volt, de jött a 6870 és az annyira megragadott, hogy muszáj volt vennem belőle egyből kettőt. Most pedig csak reménykedni tudok, hogy karácsony előtt tudok venni egy azaz kettő igazán jó kártyát, mint anno a 5870-em volt.

(#3261) |nsane válasza danati (#3258) üzenetére


|nsane
tag

Egyébként nem Magyarországon kívánom megvenni a kártyát 900 euróra gondoltam csak ft-ben írtam.

[ Szerkesztve ]

(#3262) caizzz válasza |nsane (#3260) üzenetére


caizzz
aktív tag

ha nem baj, megkérdezném. mekkora felbontásban tolod, hogy nem elég a 6870CFX ezekre a remek konzolportokra?

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#3263) robotjatek válasza Atom_Anti (#3255) üzenetére


robotjatek
tag

Úgy csinálsz mintha az nv kártyák nem teljesítettek volna 3dmarkban mindig is jobban. 2 szintetikus teszt eredményei alapján ne vonsunk már le következtetéseket. Majd ha lesznek normális tesztek majd akkor. Mellesleg pedig az összehasonlításban amit linkeltél nem tudom mennyire számít a 8GB vs 4GB rendszerram az nv javára.

(#3264) Atom_Anti válasza Med1on (#3259) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Simán ;), a 3DMark11 nagyon jól sikerült tesztprogram, jól reprezentálja a relatív játékteljesítményt.

Comrade92:
Azok a 05-Vantage Markok voltak, a mostani már nem olyan :N.

De hátha csak a 6950 szerepel a tesztben és 6970 kicsit jobb lesz ;).

[ Szerkesztve ]

(#3266) |nsane válasza caizzz (#3262) üzenetére


|nsane
tag

Egyenlőre még egy darabig marad 1920×1080. Szerintem még mindig van remek játék ami nem konzolport és ez számomra egyértelműen azt jelenti, hogy a legjobb grafikus teljesítmény kell.
És igen!!! Nehéz szívvel fogok megválni a két 6870-től, mert nagyon, de nagyon jó választásnak tartom és bárkinek ajánlom, de most jönnek az igazi nagykutyák és ezt nem szabad kihagynom.
De abban igazat adok, hogy manapság egy GTX580 vagy HD 6900 is felesleg egy átlag user-nek full HD-re, mert ott van tök olcsón a 6850/6870, vagy használtan a 5870-en.

(#3267) DrJános válasza robotjatek (#3263) üzenetére


DrJános
aktív tag

Driver status FM Approved ( 480 ) Not FM Approved ( 69xx ) ez a beállítás is más( bár fogalmam sincs, hogy mit "csinál".

Áhh úgy utálom a szintetikus teszteket :O :W

Amúgy lenne 1 kérdésem akármennyire is spórol az AMD a lapka mérettel gyártott volna "direkt" a 480 nál gyengébb kártyát? Itt a 6970 re gondolok.

Én nem hiszem el, hogy ők nem tudtak az 580 érkezéséről (itt arra gondolok, hogy a hivatalos infók előtt) de ha nem is tudtak.

Én akkor sem gyártottam volna a 480 nál gyengébb karit, ez semmi féle képen sem logikus.

Őszintén megmondva a "kicsik" nagy teljesítménye után én azt hittem és vártam, hogy a nagy az majd tarol mint az atom ( itt most nem intel Atomra gondolok, hanem inkább a bombára)

Na mind 1 majd jön a Ph-s teszt aztán meglássuk merre hány méter.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#3268) MaUser válasza rocket (#3256) üzenetére


MaUser
addikt

Persze. ;] De gondolom te sem vitatod, hogy nagyjából helyükön szokták kezelni a kártyákat ezek a progik. 10% eltérés esetleg lehet, de több nem igen szokott lenni.

Na de viccet félretéve, a 3DMark11 még új, az ottani gyanúsan gyenge az eredmény simán lehet driver bug, de a Heaven már jónak tűnik és ott még mindig csak 580 közeli az eredmény. Mindjárt nézek Crysis eredményt is.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3269) rocket válasza MaUser (#3268) üzenetére


rocket
nagyúr

Koze nincs a DX11 jatekok teljesitmenyehez a 3DMark11-nek. (regen se volt semmi kozos a jatekokhoz valo viszonyaban)
Az egesz program egy kalap KK-t nem er, grafikusan sincs semmi extra, az egesz egy osszecsapott szintetikus benchmark, es igy is kell kezelni :)

Heaven is szintetikus benchmark, az se er semmit.
Felesges a kortet az almaval hasonlitgatni az alapjan, hogy mindketto gyumolcs, nehany nap van mar csak a megjelenesig, annyit csak ki lehet birni mar :)

Egyebkent a felhasznalo aki tesztelget a desktopjan ott vannak az NV 3DVision cuccai, magyarul nem clean install Win7 van fent neki, igy meg a hajara kenheti az eredmenyeit :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3270) caizzz válasza rocket (#3269) üzenetére


caizzz
aktív tag

'Egyebkent a felhasznalo aki tesztelget a desktopjan ott vannak az NV 3DVision cuccai, magyarul nem clean install Win7 van fent neki, igy meg a hajara kenheti az eredmenyeit"

lol, és tényleg. :DDD ekkora sügeret.

marakujás kőbányai

(#3271) smkb válasza MaUser (#3268) üzenetére


smkb
őstag

Ahogy nézem a Crysis eredményt, a megfelelő beállításokon a GTX580 erősebb, a GTX480 gyengébb. Úgy lesz, mint amit már egy pár napja jópár külföldi fórumon a tesztpéldányokat futás közben látott egyének mondanak, hogy a HD6970 15%-al lassabb kb a GTX580-nál és gyorsabb valamivel a GTX570-nél.

Innentől a kérdés már csak az, hogy a 225w<HD6970<300w tdp vel rendelkező vga eredményeit figyelembe véve, mitől lenne Cayman alapú 2gpu-s vga életképesebb egy 2gpu-s GF110-nél?

Másik, 2 gb 5,5 ghz-en stabilan járó GDDR5 memória jár a Caymanok mellé. Ugyan a gpu kisebb, de nem lehet hogy így kb azonos az előállítása költsége a GTX580-al? Mert akkor ez sem fogja megnyomni az AMD vga üzletágának az üzemi nyereségét, mivel a GTX580-nál olcsóbban adják a HD6970-et. A német fórumban a srác 395 eurért vette.

(#3272) MaUser válasza rocket (#3269) üzenetére


MaUser
addikt

Ezt biztos nekem akartad írni? Írom fenn vagy kétszer, hogy 3DMark11 még bugzik valószínűleg, mert új, vagy driver profil nincs hozzá, stb. A Heaven ellenben valós tudást tükrözhet.

Btw, miért nincs köze akármelyik 3Dmark-nak a kártyák játékokban való viszonyához? Ez egy jó nagy csúsztatás, ami megmaradt az emberekben nV-féle applikáció detektálás miatt (persze az Ati féle speed-mód is ott volt, csak hogy teljes legyen a kép). Ebből lettek mára játék profilok, vagy akkor ezeket se használjuk? Hiszen ezekkel is csalnak a gyártók. De tudod mit, hiszek neked, ha mutatsz akár egyetlen(!) olyan 3DMark teszteredményt, annak aktuális verziójával készítve, ami szöges ellentétben áll a kártyák játékok alatt mutatott teljesítményével. Jó keresgélést. :P

Visszatérve az eredeti témához: Crysis eredményt csak egyet találtam (mindenütt Warhead van csak), de az már biztató a 6970-re nézve: [link]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3273) Atom_Anti válasza rocket (#3269) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Vesd össze a 3DMark03 eredményét a relatív játékteljesítménnyel és lásd mennyire megegyezik a rangsor és a különbség. A 05, 06, Vantage az buzi aláírom, de a 11 újra jó kis benchmark.

Én komolyan nagyon sajnálom akik agyát eddig húzta az AMD és már vagy 1 hónapja vehetett volna egy GTX580at :U.

(#3274) zuchy válasza smkb (#3271) üzenetére


zuchy
őstag

384 bit, 510mm2 lapka, és oda se tetű lassú memók kellenek és abból is 1,5 GB.
Ezzel szemben bőven 400mm2 alatt szerintem, 256 bit, ugyan gyorsabb memók kellenek és 2GB, de én kétlem, hogy ez irreálisan nagy pluszköltség lenne.

PC-STYLE.hu

(#3275) jozsef m.


jozsef m.
tag

Elég érdekes a GPU-z ,és a benne lévő Driver Version:

:U

(#3276) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Látom a fogyasztási adatokkal nagyon bekavart az AMD. Egy helyen olvastam helyes levezetést, hogy mi lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3277) rocket válasza Atom_Anti (#3273) üzenetére


rocket
nagyúr

Szerintem inkabb a 3DMark 99 kellene, az jol tukrozne a katyak teljesitmenyet.
Nekem mind1 ki mit gondol a szintetikus benchmarkokrol, engem hidegen hagynak.

Aki elhitte az csak magara vethet, sima papirforma :)

Nagyon jo az AMD helyzete, 2011-ben vegig marad a 40nm, es nekik van meg lepesre lehetoseguk.

#3276:200watt alatt mindketto ;)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3278) caizzz válasza jozsef m. (#3275) üzenetére


caizzz
aktív tag

hát igen..

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#3279) rocket


rocket
nagyúr

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3280) zuchy válasza rocket (#3279) üzenetére


zuchy
őstag

389mm2? :F :O na én már nem mondok semmit, új architektúra...

PC-STYLE.hu

(#3281) Petya2900XT válasza Abu85 (#3276) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Nem tudom elképzelni,hogy egy évnyi várakozás után lassabb legyen,mint egy gyorsan összedobott 580....fél évig mit csinált az AMD pihent ....téli álmot aludtak a szilícium völgybe vagy mi? :F ....Ennyi idő után kutya kötelességük egy gtx 580+20%-ot hozni....ellenben ha úgyvan ahogy páran már mondják,h 20%-al lassabb a 6970 a 580-nál és lesz 6990 akkor mi lesz a 6950 ellenfele? :U

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#3282) zuchy válasza Petya2900XT (#3281) üzenetére


zuchy
őstag

Nem kell gyorsabbnak lennie. Arra ott lesz a HD6990. Az NV nem tud 300W belül összedobni két csipes kártyát, de hiszen az ő stratégiájukban ez nincsen benne.

PC-STYLE.hu

(#3283) Petya2900XT válasza zuchy (#3282) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Én azt tudom jól,de semmi kedvem egy évig azt hallgatni,hogy azzal jönnek az vídiások,hogy kié a leggyorsabb 1gpu-s vga.... ;]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#3284) jozsef m. válasza Petya2900XT (#3283) üzenetére


jozsef m.
tag

És ezt a kis örömöt, legalább ezt, miért kell tőlük sajnálni.. ;]

még a végén atállnak hozzánk és jól felhajtják nekünk az árakat!.. :K

[ Szerkesztve ]

(#3285) caizzz válasza jozsef m. (#3284) üzenetére


caizzz
aktív tag

:DDD

marakujás kőbányai

(#3286) TTomax válasza Petya2900XT (#3281) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mikor álmodsz te... 25%-al kisebb chip,256bittel (amit próbálnak ellensúlyozni),verje 20%-al azonos csíkszélességben a konkurenciát... marad a leggyorsabb egymagos az 580,ahogy leírtam már párszor...a 6990 azért jön két hónappal később mert addig marad benn annyi chip ami low feszen megy ami elég a startra... ha addig nem lesz 580SLi-m akkor lehet arra váltok,de az nagyban függ attól hogy mennyi gond lesz a 6970-essel... mert szinte biztos hogy abból lesz kettő a 6990-en,és az viszont nagyon fog menni....

Itt az alattam lévő poston látszik,a TGP ami 190W... gondolom a 6990 olyan lesz mint az 5970, két XT mag low feszen Pro órajelen..úgy meg lehet a 300W TDP... és akkor azokat megint lehet jól húzni...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3287) Petya2900XT válasza TTomax (#3286) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Oké oké....de akkor mi volt az a nagy hűhó,hogy azonos körülmények közt az új sp sokkal gyorsabbak lesznek?....Egy év alatt sikerült kiagyalniuk az AMD-s fejeknek,hogy kicsivel nagyobb chipből,kicsit kevesebb sp-vel nagyobb sávszéllel(ami eddig a legnagyobb probléma volt) komoly 10-15%-ot gyorsuljanak?..hát minden elismerésem :(((

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#3288) SzlobiG válasza smkb (#3251) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ilyen eredményekre számítottam.:))

(#3289) zuchy válasza Petya2900XT (#3287) üzenetére


zuchy
őstag

Hát majd kiderül, hogy milyen lett a cucc. Az a baj, hogy ez a kártya egy kényszermegoldás, ennek az architektúrának 32nm-n kellett volna jönnie. A kisebb méret miatt több SP is jöhetett volna, akár 1920, akár még több. Lehet, hogy ez az 1920SP-s pletyi valójában a 32nm-s kártyára vonatkozott, csak idő közben a 32nm-t átugrották a tajvaniak.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#3290) TTomax válasza Petya2900XT (#3287) üzenetére


TTomax
nagyúr

meg rágyúrtak a teszelációra is... az a 10-15,az inkább 20-25%...sőt lesz ahol 30% is lesz...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3291) AtHoS válasza Atom_Anti (#3255) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Érdekes a PhysX teljesítmény az összehasonlításban.
Most akkor nem a proci számolja a PhysX-et 3DMark11-ben?

read-only mode on the forum

(#3292) FireGL válasza AtHoS (#3291) üzenetére


FireGL
aktív tag

Nincs PhysX a 3Dmark11-ben, hanem directcompute alapú physics.

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#3293) Tirexi válasza rocket (#3269) üzenetére


Tirexi
addikt

"magyarul nem clean install Win7 van fent neki, igy meg a hajara kenheti az eredmenyeit"

Ugye nem azt akarjátok mondani hogy Win reinstall kell azért mert egy új VGA-t rakok a gépbe?
Ez ugye csak valami vicc? :F
Azért lesz kevesebb FPS-em mert előtte NV-m volt a gépbe? Ez szó szerint egy vicc.

De ha így van akkor No ATI mostanában. Nincs kedvem két napig a Windows 7 összes programját és beállítását újra visszaállítani, erre nekem sajnos nincs időm 3 műszak + tanfolyam mellett.

Asszem ebből GTX lesz...

(#3294) Atom_Anti válasza Petya2900XT (#3240) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

"gtx580+20%=6970...Szerintem"

:DD :))
Na öreg, ki írogat itten okos hozzászólásokat? :DDD

(#3279) rocket
"HD6970 250W TDP" Úristen :Y, ez majdnem olyan rossz mint a hírhedt GTX480. Vagyis rosszabb mert teljesítményben alul marad.

A sorozatos idegesítően hülye AMD hibák miatt, lehet ki is ábrándulok a cégből. Egyszerűen fel nem tudom fogni Cayman értelmét ilyen állapotban. Legalább ne a Porsche autójának a nevét vették volna fel, ez a VGA-k szégyene, csalódása :((. AMD ez évi üzleti stratégiáját 2-esre osztályozom!

(#3295) matteo_szg válasza Atom_Anti (#3294) üzenetére


matteo_szg
őstag

Jól megnézted, mi van írva 250 W és 200 W sor elé? Másrészt hol írt rocket olyat, hogy "HD6970 250W TDP"?

Az érzelem ittas hozzászólás helyett inkább nézd meg újra azt a táblázatot, és próbáld meg értelmezni is az adatokat. Félre ne érts, nem támadlak, csak olyanokat írni, hogy a VGA-k szégyene, csalódás, no meg 2-esre osztályozás, eléggé nagy marhaság annak fényében, hogy még meg sem jelent a kártya, és csak erősen kétes forrású eredményeket nézegethetünk.
Szóval nyugalom, most már tényleg csak pár nap van hátra a megjelenésig, addig légy türelemmel, és higgadj le csöppet. Jövő hét közepén kiderül, mire képes a Cayman...

jupiiii

(#3296) Pipó válasza rocket (#3279) üzenetére


Pipó
őstag

Lehet, hogy csak elírás, de a pixel fillrate Gigapixel és nem Gigatexel mértékegység.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#3297) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Emberek még 3 nap.. Várjuk már meg a szerdát.....

Ha megnézzük az eddig kapható kártyákat mindkét oldalon, akkor látható, hogy szépen be vannak árazva egymáshoz képest. Ha lassabb lesz, akkor nyilván annyival olcsóbb is lesz. Akkor mi a probléma? Mindenki választhat egyéni szempontok szerint, kinek mi a fontos. :U

Tirexi : Szerinted, ha Ati után NV-re cserélsz akkor nem kell újra telepíteni az op. rendszert.Hagyjuk már ezt a hülyeséget...
Új kártya esetén nem árt az új rendszer, független az előző kártya típusától. Szerintem..

(#3298) Atom_Anti válasza matteo_szg (#3295) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Jó, ha mostantól az átlagos játékfogyasztást nézzük, akkor a gyorsabb GTX570 166Wattal is beéri. De ne a minimális fogyaztást nézzük inkább :F?

Ez a kártya az általános consumerek szemében kiábrándultság lesz, azaz AMD piacot fog veszíteni. Amit magyarázni kell, az már régen rossz.

[ Szerkesztve ]

(#3299) DeckardCain válasza Atom_Anti (#3298) üzenetére


DeckardCain
senior tag

"Ez a kártya az általános consumerek szemében kiábrándultság lesz"

Szerintem az "általános consumer" pont nagy ívben ...... ezekre a kártyákra(Cayman, GF110).

Sőt tovább megyek az átlag felhasználó azt se tudja mi az a ph vagy extremesystems.
Ne abból induljunk ki ami itt megy...

[ Szerkesztve ]

(#3300) Tirexi válasza DeckardCain (#3297) üzenetére


Tirexi
addikt

Én nem azt állítottam hogy CSAK NV-ről ATI-ra hanem általánosítottam.
Ez akkor is hülyeség sztem hogy kevesebb FPS-em lesz mert NV vagy éppen ATI driver volt fent előzőleg a gépen.

De tudod mit? Ha ATI-m lesz majd kipróbálom.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.