Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69848) Nestor16


Nestor16
senior tag

Sziasztok!

Intel Core 2 Duo után (már 7 éve :U ) eljött a fejlődés ideje. Ismerőstől tudtunk szerezni jó áron egy elég jó gépet. Bár én már laptopra váltottam és húgom nyúzza, de én bütykölöm.

A konfig:

- Vibox gépház (Vigyázat, ultra gamer ;] ) - egész jól szerelhető, még nincs teletömve ventikkel, ezt még ki kell tapasztalnom és kérek is majd tanácsokat ehhez, illetve be kell szereznem pár hosszú csavart hozzájuk vagy amivel fel lehet applikálni
- Amd fx9590 + Corsair h100i - a vízhűtés is újdonság pl kifelé vagy befelé kell fújni a ventiknek?
- SolyTech SL-8600EPS 600W
- Gigabyte GA-78LMT-USB3
- 2 x Transcend 8G 2Rx8 DDR3 1333 U (16 GB RAM )
- Gigabyte Radeon R9 270 OC 2GB (ez öröklődött a régi konfigból)
- 24" TV monitor - jó gagyi, idővel cserélve lesz főleg ilyen konfig mellett
- a többi periféria már jókra lettek cserélve kivéve a szék :DDD

Nos ugye, mint nektek is feltűnhetett egyből, hogy a lap gyenge, a konfig javítás az első lépés ebben a procedúrában.
Ami támogatja ezt a CPU-t és ajánlott az ugye ez ASUS M5A99FX PRO R2.0 mint legolcsóbb lehetőség vagy az ASUS SABERTOOTH 990FX 2.0/3.0 már tuningra. Viszont a lélektani határ 25-30k, amit csak használtan lehet beszerezni, bár egy eladó példány sincs jelenleg.
Kérdés, hogy egyáltalán elég-e ez a táp, érdemes cserélni? Tuning még nem lenne, így is jelenleg 6 mag 4.0 Ghz-n ketyeg, hogy kíméljem (bár viszi enélkül is), kb. 1 év múlva cseréljük a VGA-t. Tehát később szívesen tuningolnám, amikor lesz értelme.

A másik lehetőség, hogy a CPU-t gyengébbre cserélném 8320 vagy 8350-re. Ebben az esetben szerintem eléggé ki lenne egyenlítve a konfig és nem kéne cserélni benne nagyon semmit sem. Kivéve ha azokat is húznám. Akkor viszont szintén 990-es lap kell ahogy itt olvastam. Úgy érzem a lap cserét nem úszom meg csak ha tuning nélkül lesz használva, ami végül is korrekt egy ilyen videókártya mellé. Talán ez a leglogikusabb lépés.

Szóval mit javasoltok? Szánjam rá azt a pluszt, amit megérdemel ez a gép vagy mondjak le a tuning élményéről? :U ;] Esetleg más lehetőség? :)

Üdv, Dávid

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.