Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Itt az első találat már 1 éve lebeg a szemem előtt, mégis a hirdetés alá az van írva, hogy "ma". Ez azt jelenti, hogy azóta nem találtak rá jelentkezőt, de frissítik, hogy lássuk, hogy még él? Azért ez durva egy junior pozícióra. Ráadásul jó helyen van (I. kerület vár környéke).

Elküldve : 12-09-2011 08:08 PM

[ Szerkesztve ]

(#1902) doc válasza Jhonny06 (#1901) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem ez egy fejvadasz/kozvetitoceg, naluk szerintem nem sokat jelent az hogy egy allast meddig hirdetnek...
de siman elkepzelheto hogy folyamatosan keresnek embert (pl. a Nav N Go is megallas nelkul hirdet mindenhol allasokat)

mi is keresunk embert mar 5 eve (azota 5-rol 50+ fosre nott a ceg :D)

(#1903) izomhod válasza doc (#1900) üzenetére


izomhod
senior tag

kicsit át kell látni hogy épül fel, de sok infót megtudhat az ember

mióta létezik a cég
kik a tulajok (tagok)
volt-e más neve előtte
tevékenységi körei
tőkéje
áll-e felszámolás alatt

ilyesmik

http://www.cegbirosag.com/minta-cegkivonat

(#1904) Jhonny06 válasza doc (#1902) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pedig azt hittem, hogy a Monster egy megbízható oldal, nincsenek rajta bullshit meg lejárt hirdetések. :F

(#1905) kraftxld válasza Jhonny06 (#1904) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sokszor előfordul, hogy a fejvadász csak kirakja a hírdetést elég általános leírással, és csak az önéletrajzokat gyűjti be. Aztán abból szelektál ha lesz munka is, azonnal kéznél van 5-10 jelentkező.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1906) Jhonny06 válasza kraftxld (#1905) üzenetére


Jhonny06
veterán

És akkor hol érdemes naprakész állás után nézni?

(#1907) doc válasza Jhonny06 (#1906) üzenetére


doc
nagyúr

attol hogy nem naprakesz, meg nyugodtan kuldhetsz CV-t, az artani sosem fog ha egy meghirdetett allasra jelentkezel
legfeljebb majd felhivnak ket nappal azutan hogy mar mashol kaptal melot :D (true story...)

(#1908) Nordic válasza doc (#1907) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Csatlakozom. Én is úgy szereztem állást, hogy több helyre beadtam, aztán 3-4 hónapig semmi, majd egy hétvége alatt 4 helyről is hívtak, úgy, hogy egy 5. helyen(ahonnan már nem is számítottam hívásra), már dolgoztam 2 napja.

(#1909) bpx válasza Jhonny06 (#1906) üzenetére


bpx
őstag

pl. állásbörzéken közvetlenül az adott cég képviselőivel beszélhetsz személyesen

(#1907) doc: igen ez ismerős, velem is megtörtént
1 helyről megkerestek, 1 helyre meg jelentkeztem egyetem közben
elfogadtam az előbbi ajánlatát, majd 2 nap múlva hívott az utóbbi, hogy mehetek
a sors iróniája, hogy jelenleg az elsőn keresztül a másodiknál dolgozom külsős konzultánsként, más munkakörben :)

(#1910) Kassadin válasza Jhonny06 (#1906) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem tudom. De nem kapkodják el a visszajelzést munkáltatói oldalon... :U

[ Szerkesztve ]

(#1911) peterszky válasza bpx (#1909) üzenetére


peterszky
őstag

Emlékszem, voltam BME Állásbörzén még diploma előtt, direkt gyakornoknak jelentkeztem, hogy legyen valami érdekes témám, így kerestem direktben a standokat. Leadtam vagy 10+ helyre papírt is. Aztán jó nagy csönd. Közben más úton sikerült helyet találnom (jelenleg is itt vagyok, hála égnek, sikerült "megragadni" :) ), nyomtam már 1-2 hónapja, jött egy telefon az egyiktől, hogy mikor tudnék kezdeni :D Aztán még jött egy email, hogy menjek interjúra, plusz még egy, hogy nem velem képzelik el a gyakornoki posztot. Majd 3 hónapos átfutás, kemény.

What else you gonna do on a Saturday?

(#1912) Lacces


Lacces
őstag

Programozói állásnál, ahol a felvételi tesztnél nem kérik majd, hogy tudj egy programnyelvet és pseudo kódok sem lesznek...., hanem a probléma megoldó képességemre lesznek kíváncsiak akkor mire számíthatok? Milyen feladatokra? Miből, hogyan érdemes felkészülni?
(Elsőnél matematikai formulák voltak, azok átalakítása)

Mod.: Ha nem kérdezhetek ilyet, lehet törölni a hsz.-t

(#1913) dabadab válasza Lacces (#1912) üzenetére


dabadab
titán

Valoszinuleg valami olyasmi lesz, hogy valami logikai feladvanyokat kell megoldanod. Nem hiszem, hogy az ilyesmire nagyon keszulni lehet.

DRM is theft

(#1914) Lacces válasza dabadab (#1913) üzenetére


Lacces
őstag

Ettől féltem, beírom neten is, hát mit ne mondjak... elég rossz találatok, így marad a matematikai logika tárgyam, meg a mesterséges intelligencia, lehet még iq teszt...

(#1915) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Ha egy álláshirdetésre a fizetési igény megjelölésével lehet jelentkezni, akkor nettó vagy bruttó összeget illik írni? :B

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1916) Jhonny06 válasza bugizozi (#1915) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nincs ilyen, hogy melyiket illik. Ha van egy igényed, akkor a számodra legmegfelelőbb módon írd le, a lényeg, hogy egyértelműen kiderüljön. Állásinterjún is, ha kapsz egy ajánlatot, akkor hozzáteszik az egyértelműség kedvéért.

(#1917) bugizozi válasza Jhonny06 (#1916) üzenetére


bugizozi
őstag

Rendben, én is így gondoltam, csak mondom megkérdezem hátha van valami amiről nem tudok :DDD köszi a gyors választ :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1918) dabadab válasza bugizozi (#1915) üzenetére


dabadab
titán

Fizetesnel elsosorban a bruttorol szokas beszelni, mar csak azert is, mert az egyertelmu, meg a szerzodesben is az van.

DRM is theft

(#1919) Kassadin válasza bugizozi (#1915) üzenetére


Kassadin
addikt

Álláshirdetésben leírják általában, hogy miben kell megadni, amúgy bruttó szokott lenni.

(#1920) Funthomi válasza bugizozi (#1915) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Régebben nekem azt javasolták, h a valós igényedhez képest picivel többet mondj, mert ha abból szeretne a munkáltató lejjebb faragni, akkor sem ér nagy szívbaj :D De ezt helyzete válogatja véleményem szerint.

YOLOska

(#1921) IldiB


IldiB
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,ha német nyelvet tanultam 9 évig,és elég perfekt voltam belőle,csak 8 évig nem használtam és eléggé megkopott a tudásom az önéletrajzban ezt hogy tűntessem fel?

Köszönöm.

(#1922) Funthomi válasza IldiB (#1921) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Passzívként

YOLOska

(#1923) IldiB válasza Funthomi (#1922) üzenetére


IldiB
csendes tag

Köszönöm a segítséget

(#1924) Funthomi válasza IldiB (#1923) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Nincs mit. Hasonló cipőben járok, mint te. 2005-ben tettem le németből a középfokúm, de azóta sosem használtam, már az angol jobban megy. Ha esetleg rákérdeznek, mit értek azalatt, h passzív, a fenn említettetek elmondom. Kár lenne mást állítani, interjúkon úgy is kiderülne. Ha nagyon fontos lenne a német, megemlítheted, h kell egy kis idő a felelevenítéshez!

YOLOska

(#1925) izomhod válasza IldiB (#1921) üzenetére


izomhod
senior tag

ne írd oda hogy passzív

odaírod hogy xy nyelvvizsga 2005 és kész
nehogy emiatt ne hívjanak be!

(#1926) Funthomi válasza izomhod (#1925) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Jogos amit mondasz, mert azt valóban elfelejtettem, h oda kell írni, rendelkezel nyelvvizsgával és azt mikor szerezted meg, de sztem fontos az is, ha odaírod, használod-e vagy sem, mert 1. interjún kiderül, 2. meló közben ciki lenne, ha használnod kellene és közben felejtettél el dolgokat!

YOLOska

(#1927) PazsitZ válasza Funthomi (#1926) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én leírtam, hogy milyen papírom van és mellé, hogy jelenleg milyen szinten állok azzal a nyelvvel.
Ha érzel jelentősebb különbséget, akár szétbontva is érdemes lehet meghatározni, szóban és írásban milyen szinten vagy.

A lényeg, mindig az aktuális szint, nem a papír, tehát ha a valós tudásod eltér a papírodtól, mindenképp érdemes jelezni.
Egy tudásodnál többet érő papír viszont jelzés értékű lehet, hogy a készség, lehetőség gyakorlással megvan benned.

- http://pazsitz.hu -

(#1928) Funthomi válasza PazsitZ (#1927) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Egyetértek veled. Fontosnak tartottam a nyelvvizsga meglétét leírni, és amit vissza lehet hozni szintre bizonyos idő után, de fontos az is, h éppen mennyire vagyok benne jártas. Én ezt tapasztalatból írom, sajnos jártam úgy, h nem jeleztem az önéletrajzomban az akkor nyelvtudás szintem, és persze kiderült az interjún... :)

YOLOska

(#1929) search123


search123
csendes tag

Sziasztok!

Most végigolvastam az előző bejegyzéseket,hát Ildib helyében én sem tudnám ezek után mit tegyek.
Van,aki azt javasolja,hogy ne írjon oda semmit,mások pedig,hogy persze,csak jelölje be passzívként.
Most akkor mi a helyes?Ha jelzi,hogy megvan a nyelvtudás,csak régen használta,és ezzel felvállalja,hogy nem biztos,hogy ő lesz a kiválasztott,vagy csak beírja,hogy a nyelvtudása megvan,de a jelenlegi szintet nem jelzi?

(#1930) Jhonny06 válasza search123 (#1929) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azzal, hogy nem vállalod fel, hogy aktívan már régóta nem beszélsz, kvázi azt mondod, hogy aktív nyelvtudás, tehát hazudsz (ami alapvetően nem baj egy CV-nél, de ez túl nagy dolog ahhoz). Gondolj bele, elkezdenek hozzád beszélni, te meg meg se tudsz mukkanni. Viszont egy passzív nyelvtudás sokkal jobb, mint a nulláról kezdés, tehát mindenképp írd bele, de passzívként. Sanszos, hogy nem vesznek fel, de lényegében teljesen mindegy, hiszen ha ezen múlik, akkor egy olyasmiért vennének fel, amit nem is tudsz? :)

[ Szerkesztve ]

(#1931) Funthomi válasza Jhonny06 (#1930) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Ennyi. Én is ezt magyaráztam ezelőtt, de legalább nem egyedül állítom az elgondolásom. Persze mindenkinek szíve joga, mit ír bele az önéletrajzába...

YOLOska

(#1932) Xbean válasza Funthomi (#1931) üzenetére


Xbean
tag

Szerintetek ez lehet valós ajánlat? [link]
Az 1800 euró akár bruttó akár nettó rettentő soknak tűnik takarításért.

(#1933) amargo válasza Xbean (#1932) üzenetére


amargo
addikt

Ismerősöm évek óta van kint ennyiért, nála nem volt kamu.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1934) Xbean válasza amargo (#1933) üzenetére


Xbean
tag

Nem semmi, sőt elképesztő :Y
Jelentkeztem, remélem legalább visszajeleznek. :)

(#1935) PazsitZ válasza search123 (#1929) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ha szükséges a nyelv a munkához, akkor az interjún úgyis úgyis lesz idegen nyelvű beszélgetés, jobb esetben az egész interjú úgy megy.
Szóval, így csak az fog lejönni, hogy még hazudtál is.

- http://pazsitz.hu -

(#1936) Mercutio_ válasza search123 (#1929) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg külön bontja, szövegértés/írás/beszéd-re.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1937) PazsitZ válasza Mercutio_ (#1936) üzenetére


PazsitZ
addikt

Egyetértek, ahogy feljebb javasoltam is.
Való igaz még akár a szövegértés-beszéd között is lehet különbség. :K

Hazudni viszont szerintem egyáltalán nem kifizetődő.
Ha mondjuk, később esetleg visszahívnának vagy újra jelentkeznél, akkor ott lesz, hogy egy dologban már hazudtál, onnan tuti esélytelen.

- http://pazsitz.hu -

(#1938) buffon007


buffon007
tag

Lett munkáááááááááááám!:)

(#1939) Jhonny06 válasza buffon007 (#1938) üzenetére


Jhonny06
veterán

Bővebben? :D

(#1940) buffon007 válasza Jhonny06 (#1939) üzenetére


buffon007
tag

Raktáros,3műszak,nettó 145ezer,svédasztalos kaja.Műszakpótlékot fizetik,túlórát szintén,bérletet ők vesznek.A szünetet nem kell ledolgozni.
Később targira a jogsit fizetik.
Bővebben?:)

(#1941) Jhonny06 válasza buffon007 (#1940) üzenetére


Jhonny06
veterán

És ezért mennyit kell dolgozni mondjuk heti elosztásban? Van egy olyan érzésem, hogy nem keveset.

(#1942) buffon007 válasza Jhonny06 (#1941) üzenetére


buffon007
tag

5munkanap,40óra.
dolgozni mindenhol kell sajnos......

(#1943) Jhonny06 válasza buffon007 (#1942) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azt hittem több, csak ezért kérdeztem. Raktárosoknak nem szoktak ennyit (nem mintha sok lenne) adni.

(#1944) buffon007 válasza Jhonny06 (#1943) üzenetére


buffon007
tag

Hát az igazsághoz hozzá tartozik,hogy csak papíron leszek raktáros.Az árú kiadástól a leltározásig,a gyártásig mindenhol kell lennem,de az elsődleges a raktár.

(#1945) Kassadin válasza buffon007 (#1940) üzenetére


Kassadin
addikt

3 műszak. Nem gyenge, ha a saját tapasztalataimból indulok ki.

(#1946) buffon007 válasza Kassadin (#1945) üzenetére


buffon007
tag

tudom,hogy nem az....
viszont előző munkahelyemen egy hét alatt mentem 4különböző időszakban.
hétfőn 8-12(ehhez kelnem kellett,hogy elérjem a buszt 5.30kor)
kedd/szerda 13.30-22.00
csütörtök 18-07.00
péntek 22-06.30(ekkor elértem a 8.15ös buszt,9re hazaértem)
tehát semmi pihenő nem volt ott sem.
annyiból jobb,hogy itt elvileg hetente váltják a műszakot,illetve "csak" műszak van.Meg aztán az ember inkább tűr a duplájáért...

(#1947) AMDFan válasza Kassadin (#1945) üzenetére


AMDFan
addikt

Azért annyira nem vészes a 3 műszak, ott ahol betartják a szabályokat. Tiszta munkaórában még kevesebbet is kell dolgozni mint a normál munkaidőben dolgozóknak. Persze rendszertelen a munkarend és ezt sokan nem bírják.

(#1948) buffon007 válasza AMDFan (#1947) üzenetére


buffon007
tag

na igen.állandó éjszaka lenne a legjobb.Csendes,kevesebb a főnök általában mindenhol,pótlékot is adnak valamennyicskét.
De nem lehet válogatni sajnos.:(

(#1949) Kassadin válasza AMDFan (#1947) üzenetére


Kassadin
addikt

Maszeknál dolgoztam 3 műszakban, eltudod képzelni, hogy mennyire tartották be a törvényi előírásokat.

[ Szerkesztve ]

(#1950) buffon007


buffon007
tag

imádom.....
reggel fél8kor!!!! telefon:
Interjú nélkül mehetnék dolgozni,akár azonnal.
Ilyenkor bezzeg van munka??????????????????????????

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.