Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17451) D1Rect válasza section9 (#17447) üzenetére


D1Rect
félisten

Lehet én vagyok ilyen zárkózott, de közel 3 év alatt egyszer sem beszéltem meg senkivel, hogy mit csináltam a hétvégén.

(#17452) Apollyon válasza section9 (#17425) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Illetve azoknak is jó szűrő, akik nem akarnak heterofób munkahelyen dolgozni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17453) Apollyon válasza Poultier (#17435) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pont hasonlók elkerülése végett már régóta csak a they/them/their stb. gendersemleges névmásokat használom, de nem csak melóban, hanem úgy az interneten általában is. Nem nagy ügy, mert végülis hatósági személyekre való hivatkozáskor (pl. rendőrök) is így kell eljárni, mivel ott aztán (szintén) teljesen irreleváns az adott személy neme.

Persze ha ismerem az adott embert személyesen, és tudom róluk, hogy nincsenek eltéréseik, akkor persze he/she megy.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17454) Tapsi válasza Apollyon (#17452) üzenetére


Tapsi
addikt

Mondjuk szerintem normális munkahelyen eleve nem téma, hogy ki-kivel kefél. Legyen az férfi, nő, kecske, kobold.

(#17455) sutszi válasza Tapsi (#17454) üzenetére


sutszi
veterán

De szerintem senki nem itt akad el a történetben... Hanem ott, hogy miközben mi annyit mondunk "ő írta a kódot" addig ebben a jó angol nyelvben kimondjuk azt a meta információt is, hogy férfi vagy nő az illető... Tehát azzal, hogy hivatkozol valakire, egy full szakmai témában, lásd előbbi példa... már képes vagy megsérteni. Na ez az ami szerintem abszurd, mert mellőz mindenféle jóhiszeműséget.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#17456) la_cc válasza section9 (#17447) üzenetére


la_cc
addikt

Ez olyan lenne, mintha a kissebbség akarná diszkriminálni a többséget, nem? :D

Ennek az egész faszságnak nem az lenne az értelme, hogy mindenki tök egyenlő és, ha nekem feleségem van, neki meg férje ugyanúgy meglehessen mindent beszélni nemtől függetlenül, ha két személy szeretné, mert olyan munkatársi viszonyban vannak?

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#17457) bambano válasza la_cc (#17456) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez úgy van, hogy a heterók meg a normális lmbtqk tesznek az egészre magasról és csak azon aggódnak, hogy miért van a söröskorsóban levegő.
de mindig akad egy hülye, aki kigúvadó szemmel acsarkodik olyan jogokért, amelyek senki másnak sincsenek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17458) Egon válasza section9 (#17441) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha tényleg olvastad volna a 9. cikket, akkor láttad volna, hogy a 2. bekezdésben 10 kivétel van aminek keretein belül kezelhetö ilyen adat.

Ha értelmezted volna a 10 kivételt, láthattad volna, hogy egy jelentős része nem a szexuális irányultságra vonatkozó különleges adatok kezelésére ad lehetőséget, hanem mondjuk az egészségügyi, vallási vagy éppen szakszervezeti tagságra vonatkozó adatok kezelésére; a maradék nagy része pedig olyan konkrét adatkezelési célt feltételez, amit szintén nehéz összhangba hozni a szexuális irányultsággal.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17459) Egon válasza nyunyu (#17438) üzenetére


Egon
nagyúr

A fénykép alapvetően nem minősül biometrikus adatnak, és mint ilyen, "sima" személyes adat, nem különleges adat. GDPR-t érdemes végigolvasni:

(51) Az alapvető jogok és szabadságok szempontjából a természetüknél fogva különösen érzékeny személyes adatok egyedi védelmet igényelnek, mivel az alapvető jogokra és szabadságokra nézve a kezelésük körülményei jelentős kockázatot hordozhatnak. Ilyen adatnak minősül a faji vagy etnikai származásra utaló személyes adatok is; e tekintetben megjegyzendő, hogy a „faji származás” kifejezés e rendelet keretében történő alkalmazása nem értelmezhető úgy, hogy az Unió elfogadja a különböző emberi fajok létezésének megállapítására törekvő elméleteket. A fényképek kezelését nem szükséges
szisztematikusan különleges adatkezelésnek tekinteni, mivel azokra csak azokban az esetekben vonatkozik a biometrikus adatok fogalommeghatározása, amikor a természetes személy egyedi azonosítását vagy hitelesítését lehetővé tevő speciális eszközzel kezelik őket.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17460) section9 válasza Egon (#17458) üzenetére


section9
őstag

Koszi a javitast, de nem hiszem, hogy akkora kulonbseg van akozott, hogy harom vagy tiz kivetel van, a lenyeg, hogy lehet ilyen adatot tarolni.

(#17461) Egon válasza section9 (#17460) üzenetére


Egon
nagyúr

Munkaviszonnyal összefüggésben aligha.
Akkor lehet ilyen adatot tárolni, ha az érintett pl. egy LMBTQ szervezet, klub, akármi tagja, vagy mondjuk orvosi/egészségügyi szempontból releváns. Más konkrét értelmes adatkezelési célt én legalábbis nehezen tudok elképzelni (természetesen nem zárom ki, hogy lehet ilyen).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17462) section9 válasza Egon (#17461) üzenetére


section9
őstag

En se nagyon tudom elkepzelni, hogy barki csak ugy ilyen adatot kezeljen. Az egesz onnan indult ki, hogy bambano feltetelezte, hogy ha myGworkon keresztul jelentkezik valaki, akkor a munkaltato es/vagy a myGwork eltarolja, hogy buzi-e vagy es hogy ilyen adatot kezelni tilos.

(#17463) Egon válasza section9 (#17462) üzenetére


Egon
nagyúr

Ja értem, ez nyilván marhaság.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17464) bambano válasza section9 (#17462) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Azt feltételeztem, hogyha egy cég azzal különbözteti meg magát a piacon, hogy a nemi irányultságoddal barátságosan bánik, akkor kezelni is fogja ezt az adatot. az ellenkezőjének a piaci logika alapján nincs értelme.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17465) Sztenly válasza bambano (#17464) üzenetére


Sztenly
tag

De anoním módon lehet h tudja kezelni.. pl egy külső partnert bízik meg a survey-vel és ott azt ír be mindenki amit akar.

[ Szerkesztve ]

(#17466) section9 válasza bambano (#17464) üzenetére


section9
őstag

De ha ezzel hirdeti magat, akkor miert tarolna ilyen adatot, amikor egyertelmu, hogy akik hozza jelentkeznek azok vagy LGBTQ+ arcok vagy "szovetsegesek"? :)

(#17467) opr válasza bambano (#17464) üzenetére


opr
veterán

Nem kell kezelniuk semmit. Ez csak annyi, hogy ha bemesz hozzajuk Gandalf meretu szakallal egy olyan rovid szoknyaban, hogy millimetereken mulik, hogy ne fityegjenek ki alola a golyoid, nem fognak rad csunyan nezni. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17468) Narxis


Narxis
nagyúr

Most már nem az informatikus diktál? [link]

Thanos was right.

(#17469) jonnyjoker01 válasza Narxis (#17468) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

"Az AI jövőbeli szerepéről két csoport eltérően vélekedik. Az egyik [szerint], amely javarészt közép- és felső vezetőkből áll, a programozók a generatív AI megalkotásával saját magukat teszik elavulttá … Az AI-nak a management elmondja mit szeretne, az pedig hamarosan elkészíti. A másik, javarészt programozókból álló csoport pontos véleményét nem ismerjük, mert még nem hagyták abba a röhögést.” :))

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#17470) D1Rect válasza Narxis (#17468) üzenetére


D1Rect
félisten

Múlt hónapban 5 megkeresésre nem válaszoltam.

(#17471) VágniValó


VágniValó
addikt

Azért 2024-ben...*sóhaj.
(amugy Volvo hirdetés Svédbe Cyber Sec. manager)

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#17472) dellfanboy válasza VágniValó (#17471) üzenetére


dellfanboy
senior tag

2024-ben ezen próblémázni :(
chatgpt 15mp alatt generál egy jót.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#17473) VágniValó válasza dellfanboy (#17472) üzenetére


VágniValó
addikt

Nem jelent problémát mivel eszem ágában sincs pályázni, csak csóválom a fejem.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#17474) bambano válasza VágniValó (#17471) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kifejtenéd, hogy mi a gondod ezzel?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17475) Tapsi válasza VágniValó (#17471) üzenetére


Tapsi
addikt

Ha itt a manager tényleges menedzserkedést jelent, akkor valid. Sima melósként feleslegesnek tartom.

(#17476) VágniValó válasza bambano (#17474) üzenetére


VágniValó
addikt

Szerintem (azt hittem) túl vagyunk kb minden IT-s pozinál azon, hogy min. 1 oldalban megírjam "mennyire érdekel ez a pozi, a cég, és X meg Y tervemeim vanak ezzel a pozival, meg úgy a hirdetés olvasása óta szerelmes vagyok" dolgot.

Interjún mindig megkérdezik úgyis miért akarsz váltani, miért pont ezt a pozit pályáztad, mi az a plusz amit veled nyerne a cég stb, nálam az ilyen cover letter egy közel hiány szakmában kicsit "dance monkey!" érzéseket kelt (de nem csak ott hanem IT-ban mindenhol).

Még 2021-ben 1. kör interjú után nekem is meg kellett válaszolnom 3 kérdést egy word doksiba és elküldeni, megtettem gúnyos mosollyal. Volt utána 2. körös szakmai interjú magyar TL-el, majd 3. kör egy amcsi és egy asszem, francia manager-el, majd jött email hogy miszter Ügyvezető is beszélni akar velem, pár nappal az interjú előtt lemondtam mert kaptam másik offert, de röhögtem az egész cégen mennyire fejnehéz és mi ez a sok kör.
Rá egy évvel kaptam a hírt malware reverse engi pajtitól hogy az ismerőse akkoriban hozzájuk ment talán SIEM Engineer-nek, a projekt megbukott (a külföldi egyetem akart kiszervezett Cyber Defense Center-t) több dolog miatt is és a cégnek emiatt mindenkit ki kellett rúgnia, akit csak felvett az elmúlt 6-12 hónapban.

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#17477) bambano válasza VágniValó (#17476) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én szinte minden hirdetésben látom, hogy motlevelet meg fényképet kérnek... szerintem se oké, de ettől még ez a gyakorlat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17478) KubanitoS válasza bambano (#17477) üzenetére


KubanitoS
veterán

Most nem azért, de vannak pozíciók, ahol a munkavégzés alapköve a bizalom. Egy megbízhatatlan kolléga hatalmas károkat képes okozni. Én nem vagyok ellene éppen ezért a motivációs levélnek, szerintem első blikkre az alapvető intelligenciát azért le lehet szűrni belőle. Ha valaki két értelmes mondatot nem tud leírni, vagy olyan dolgot ír bele, amitől látszik, hogy ezzel az emberrel élből nem akarok együtt dolgozni, akkor már megérte a dolog. Én például olyan munkakörben dolgozom, ahol mindenképpen szükséges a szakmai alázat, vagy elhivatottság, ha úgy tetszik. Vannak munkacsúcsok, amikor egyszerűen nem lehet otthagyni a munkát azért, mert mindenképpen ötre haza akarok érni. Ha pl egy ehhez hasonló munkakörhöz lévő motivációs levélbe valaki beírja, hogy ezt nem akarja vállalni, mert az előző munkahelyéről ezért jött el, akkor ott nincs miről beszélni. Ilyen is van, azért nem mindenki írja a chatgpt-vel a motivációs levelét.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#17479) 66zio válasza KubanitoS (#17478) üzenetére


66zio
aktív tag

Azért az mindig érdekes, hogy emberek szerint ez normális miközben fordítva nem igaz. A te általad említett cég amikor kér motivációs levelet akkor az álláshirdetésbe beleírja amit leírtál? Tehát, hogy aki csak munkaidőben akar dolgozni az ne jelentkezzen hozzátok? Korrektséget mindkét oldalról el kellene várni! Ha ez meg van említve akkor nem szóltam, de ha csak az elvárás van akkor az a cég off.

(#17480) Egon válasza KubanitoS (#17478) üzenetére


Egon
nagyúr

Erre (is) való az interjú, hogy ezeket a kérdéseket tisztázni lehessen.
Ha ennyire feszített a munkakör, akkor a HR-es felteszi a százforintos kérdést a delikvensnek: eseti jelleggel túlórákat tud-e vállalni?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17481) KubanitoS válasza 66zio (#17479) üzenetére


KubanitoS
veterán

Igen, meg volt említve a dolog, nyílván nem olyan sarkosan, mint ahogy te írtad. Itt is emberi időben dolgozunk, de amikor szezonális munkacsúcs van, akkor többet kell vállalni és erre nem mindenki képes.

Egon: nyilvánvalóan elmondja, de nem is ez volt az eredeti felvetésem, hanem az, hogy egy motivációs levél jó szűrő is lehet, mivel ekkor a nem megfelelő ember el sem jut a hr elé.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#17482) dellfanboy válasza KubanitoS (#17481) üzenetére


dellfanboy
senior tag

szezonális munkacsúcs van, akkor többet kell vállalni és erre nem mindenki képes.

és ez legalább honorálva van? mert ha én heti40órára szerzodok miert is kellene extráznom?ingyen és bérmentve. vagy fogjam fel, így leszek teljesértékű családtag? ;] majd1x?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#17483) bambano válasza KubanitoS (#17478) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A motlevél arról szól, hogy a jelölt képes-e találni egy mintát a neten és abból puskázva lehazudni a csillagokat az égről.

Azt, hogy munkacsúcs és a többi, nem a motlevélbe kell beleírja a munkavállaló, hanem a munkaadó az álláshirdetésbe.

következmény: a motlevélnek gyakorlatilag nulla értelme van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17484) KubanitoS válasza bambano (#17483) üzenetére


KubanitoS
veterán

Az is egy szintmérő, ha valaki képes arra, hogy keressen valami sablont és “lehazduja a csillagokat az égről”. Nyilván a turpisság itt is kiderül majd. Viszont ha valaki erre sem képes és kap a munkáltató egy olyan motivációs levelet, amelyet inkább nem kellett volna abban a formában elküldeni, az is jelenthet azért valamit.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#17485) BigBlackDog válasza Egon (#17480) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ezt a kérdést általában eddig én szoktam előbb bedobni a HR-eseknek, viszont többnyire korrekt és nyílt választ kaptam, rendszerint; igen, van túlóra, de nem hisznek benne, próbálják minimalizálni. Cserébe kifizetik, vagy le lehet csúsztatni, vagy lehet választani. Volt, ahol ott dolgozok közül is tudtam beszélgetni egy-két emberrel a leendő csapatból és ők is kb. ezt mondták. Szóval gondolom vagy tényleg így van, vagy nagyon jól be volt gyakorolva. :D

(#17486) BigBlackDog válasza bambano (#17483) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Motlevélbe általában próbálok többek között valami olyanra is hivatkozni, mint pozitívum, ami megfogott pl. a cég történetében, profiljában, vagy egy-egy cég termékéről/csapatáról szóló írásban. Aztán volt olyan is, hogy inkább elengedtem a dolgot, mert nem ment volna őszintén a motlevél megírása, ahogy egyre többet kezdtem olvasni a cégről.

(#17487) Egon válasza BigBlackDog (#17485) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez nálunk is pontosan így van: kifizetik vagy lecsúsztatod, és 99%-ban tervezhető, tehát nem az van, hogy munkaidő végén szólnak, hogy ne menj haza...
Más területeken nálunk gyakrabban van ilyen, de az én területemen az elmúlt 6 évben egyetlen gázos időszak volt (a tavalyi év végén, kb. 1 hét), amikor 1-2 kollégának túlóráznia kellett.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17488) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Sziasztok!

Dolgozik valaki energetikai tanúsítóként?
Van elég munka, lehet belőle normális jövedelem? Nem tartom túl izgalmas, de kiegészítésnek jó lehet.
Gondolkozom rajta, hogy az otthonfelújítási támogatás miatt esetleg van benne fantázia.

[ Szerkesztve ]

(#17489) Sliderxy válasza Blackhole13 (#17488) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Nekem van egy ismerősöm aki kb. két éve végezte el. Vett egy hőkamerát is, eddig csak költsége volt megkeresés alig. Kecskemét és vonzáskörzete.
Azt mondta, hogy sokan vannak és újként bekerülni a körbe elég nehéz.

(#17490) la_cc válasza BigBlackDog (#17486) üzenetére


la_cc
addikt

Pont az ilyen faszság miatt bullshit cunami a moti levél és leginkább teljesen értelmetlen. ;]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#17491) bambano válasza KubanitoS (#17484) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Megméri a szintet, hogy a jelöltnek volt-e párezer forintja, hogy megírassa valakivel a motlevelet...

Valójában a motlevél (és bizonyos értelemben a cv is) a hr-esek egójának fényezésére szolgál, semmi másra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.