Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-20 19:40:04

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43851) Suineg


Suineg
senior tag

Francia raktárból várnék egy terméket. Ezt kaptam nyomkövető számnak: 124759369
Melyik szállitóé lehet ez?

(#43852) remi67 válasza V/ (#43842) üzenetére


remi67
tag

"Cainaio super economy" free shipping-et mutatott akkor. Akkor ezek szerint így kisebb a valószínűsége, hogy a PPP-ről fogják visszaküldeni, mert én el nem megyek érte isten tuggya hova, az egyszer tuti.

(#43854) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyébként bevett taktika az az eladók részéről, hogy megpróbál a saját postámhoz elzavarni? Mit kezdjek a saját postámmal, amikor még júliusban tűnt el a radar képernyőjéről a csomag még Kínában:F? Már a harmadik próbálja így az időt húzni. A rendszer is nekik lejt, a 89-edik napban járunk és még nem enged dispute-ot nyitni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43855) V/ válasza t72killer (#43854) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze, de mi is ott kezdjük az "érdeklődést", ha nem könyvelt küldemény akkor nyugodtaan írhatjuk hogy nem került a kezelésükbe és így nem is kézbesíthették.
Ha nyomkövetett akkor a nyomkövetésben látjuk hogy mi van vele és küldjük azután képen a szituációtól függően hogy em került a kezelésükbe és így nem is kézbesíthették.
Eleve írhatod hogy kerested, de nincs meg, ha nem csinálsz ellenőrzést és csak reklamálsz annak nem sok értelme lenne.
Amíg él a szállítási védelem felesleges írogatni. A dispute-nál beírod csatolsz bizonyítékot aztán ha nézegetést javasol, nem a pénzvisszaadást akkor nem fogadod el.

[ Szerkesztve ]

(#43856) t72killer válasza V/ (#43855) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, gyakorlatilag napokon belül lejár a védelem (a 90 nap, amire a 60at nyújtották a nyáron ma jár le), de valamiért csak 21.-én nyithatom a dispute-ot. Gondoltam ha már 1x be vagyok jelentkezve elintézem, de nem...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43857) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

LP00410187559922
A fenti csomag most hol lehet (reptér/posta)?

(#43828) V/
Eddig azt hittem, hogy az AliExpress standard s. megbízható(bb).
Vannak esetleg ajánlott szállítási módok, amik végig (Magyar postánál is) nyomonkövethetőek?

(#43858) V/ válasza KRISSTUS (#43857) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha igaz lenne a megérkezés akkor legkésőbb mai nappal bezárolag megkapjuk, nekem is van ilyen dátumú 2 db. Mivel nem könyvelt küldemény és csak a Aliexpress-Cainiao írogat onnan távolról én elve nem hiszem el.

Minden olyan szállítási mód aminek van igazi könyvelt nyomkövetési száma, nem ilyen sima küldemény azonosítója.
A megbízható szállításnak csak a futárcéges tekinthető, de ők is el tudják veszíteni a csomagot, tehát ne létezik biztonságos szállítás. Kivéve azt ha személyesen szállítod.

[ Szerkesztve ]

(#43859) KRISSTUS válasza V/ (#43858) üzenetére


KRISSTUS
tag

"aminek van igazi könyvelt nyomkövetési száma"
Csak azokra a számokra vonatkozin amik a posta oldalán is láthatóak (betűjelzés)?
Akkor ez csak a feladás utan fog kiderülni?!

(#43860) V/ válasza KRISSTUS (#43859) üzenetére


V/
Topikgazda

A szállítási opcióknál van egy pipa jel ahol van nyomkövetés a Tracking oszlopban.
Viszont a szállítási mód elnevezés az mostan nem igazán segít.
Pl ezt látod:

Ez lehet EMS gyors posta, lehet GLS futár, vagy UPS.
Lehet követni, de ahhoz majd tudni kell a számot.

Vagy van ez és ennél sem lehet eldönteni hogy akkor ki lesz a szállító:

Van amikor a Kínán belül (belföldi) nyomkövetési számot vésik be, az Kínán belül tényleg nyomkövetési szám, de a határon átjőve már nem az, ők arra is értelmezik a Tracking oszlopban a pipajelet, de nekünk az továbbra is nem könyvelt, nem nyomkövetett küldemény.
Az utóbbi 2 évben teljesen "felhígult" ez az egész szállítási dolog itt.

[ Szerkesztve ]

(#43861) KRISSTUS válasza V/ (#43860) üzenetére


KRISSTUS
tag

Köszönöm! :R

(#43862) herrká válasza herrká (#43801) üzenetére


herrká
senior tag

Sziasztok! Mit tehetek? Napok óta a felső képen látható státusz fogad. Azzal a kivétellel, hogy mikor lejárt a számláló, az is eltűnt! Tracking nincs... Alinak vagy eladónak írjak? Érdeklődjek náluk? Tracking nélkül, hogyan? Nem szeretném ha bukó lenne a 10 dolcsi... Köszönöm a segítséget!

(#43863) cof


cof
veterán

Megint szórakozik velem az Aliexpress, nem lehet keresni, Oops... csúszka aztán be akar léptetni, utána meg az 500-as hiba.

Inkognitó módban viszont megy, szóval valamelyik bővítményem zavarja, ABP van fenn de ki van az oldalon kapcsolva.

Jut eszembe, novemberi vámhatárokat lehet már tudni?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#43864) t72killer válasza cof (#43863) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Velem is fordult már elő. A vicc az volt, hogy mielőtt beléptem volna, lehett keresni (ez sokszor nem ment régebben), belépés után hiba. Most megy.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43865) Voice24


Voice24
őstag

Nem tudom, valós volt-e a bejegyzés, miszerint október 9-én Vilniusba érkezett a CN-es csomagom, de ma meghozta a postás. Vagy nagyon felgyorsult a vonatoztatás, vagy nem is járt arra a csomagom... ;]

[ Szerkesztve ]

(#43867) V/ válasza cof (#43863) üzenetére


V/
Topikgazda

21-én majd beírom ha meg lesz az árfolyam jegyzés.

(#43868) V/ válasza Voice24 (#43865) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha normálisan megy minden akkor 18-25 nap alatt ideérhet, amikor elindult ez volt a jellemző. De ez késett, onnan 1 héten belül szokott lenni, bár a határ mizéria az bekavarhat. De legalább megkaptad.

[ Szerkesztve ]

(#43869) V/ válasza #98320896 (#43866) üzenetére


V/
Topikgazda

Biztos hogy németországi volt a feladás helye, mert ugye vannak külföldi eladók is az Amazonon. De nekem ezeket nem a posta kézbesíti.
Honnan látnák? Beküldöd amit kell aztán majd kiderül. Kaptál valami nyomkövetési számot?

(#43872) V/ válasza #98320896 (#43870) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az lényeg hogy az Amazonnak fizetted, ha amerikai vagy kínai aki árulja és onnan küldi akkor vám ás áfa fizetéses ha meghaladja az értéke most a 34,06 €-t vagy a 39,86 $-t.
Ha nem Németországban lett feladva akkor kaphatsz sms-t, egyébként egy az egyben kézbesítenék.
Ott volt az oldalon ez a link és szöveg, a Shenzen szó már eleve gyanúra ad okot: Dispatched from and sold by Shenzhen Audio.
Ez pedig amire mutat, ez bizony Kínából jött.

[ Szerkesztve ]

(#43874) V/ válasza #98320896 (#43873) üzenetére


V/
Topikgazda

Már nem csak Amazon van mint üzlet, hanem az Amazonon vannak kereskedők is akik pl. nem Németországból szállítanak vagy az van amit írtál hogy ott már nem volt és "rugalmasan" hogy ne összevissza legyen szállítva, direkt küldték neked Kínából.
Lenni kell valami nyomkövetési számnak a vásárlás szállítási részénél vagy a szállítási értesítőben abból lehetne tudni.
Sajnos én nem találtam olyat a hirdetésben ami konkrétan utalna arra hogy helyileg hol a termék.
Én mindig ránézek az adatlapjára ha látom hogy kereskedő árulja hogy tudjam kötni a megbízhatóságát valamihez és így nem lesz meglepetésben részem. Nekem is jött angol Amazonos vásárlás Kínából, de egyrészt tudtam, meg az értéke 5000 Ft körül volt, az át is jött a vámon simán.

[ Szerkesztve ]

(#43876) dobolan válasza #98320896 (#43873) üzenetére


dobolan
senior tag

Oda van írva, hogy az ár tartalmazza az áfát. Vámot szerintem nem, ha többe került, mint a vámhatár, akkor vámolni fogják.

Szerk.: Biztos, hogy nem, az apró betűsben benne van
"You incurred costs in addition to the purchase price (for example, customs duties for a shipment to the EU) and the seller did not cover these costs."

[ Szerkesztve ]

(#43877) Manus4 válasza #98320896 (#43870) üzenetére


Manus4
tag

Maga a cég az Kinai,
https://www.amazon.de/sp?_encoding=UTF8&language=en&pop-up=1&seller=A2UWBVY2W3G8CS&sshmPath=shipping-rates#rates

kérdés van e Eu-s raktára, nyomkövetési számot beírod egy keresőbe ott már látnod kellene, honnan jön

[ Szerkesztve ]

(#43879) V/ válasza Manus4 (#43877) üzenetére


V/
Topikgazda

Tudod hogy szeretem ha jól néz ki az oldal és ezt így kellene inkább:

Maga a cég az Kinai,

(#43880) dobolan válasza #98320896 (#43878) üzenetére


dobolan
senior tag

Nézd, az amazon küld a rendelésedről részletes adatokat, benne minden tételesen, amiért fizettél. Ha látsz benne ilyen tételt, hogy VAT, akkor az az áfa ,azt 2x nem kell megfizetned. Hiába vonják vámeljárás alá, azzal bizonyítod, hogy megfizetted. Az amazon a shipping addresshez számol hatályos áfát, szóval ha fizetted akkor az a magyar 27%os. Erre egyébként ott a terméknél vannis utalás, hogy alapban a német csökkentett áfás árat mutatja, de checkoutnál már a magyarral számol, ha MO a cím

[ Szerkesztve ]

(#43881) V/ válasza #98320896 (#43878) üzenetére


V/
Topikgazda

Ehhez a számhoz kaptad azt az sms-t mert én nem látom a posta oldalán az adatbekérést?
2020.10.19. | 07:33 Vám elé állítás Nemzetközi Posta Kicserélő Központ. Ez még nem a vámeljárás.
Az a probléma hogy Németországból nem a belga postával kéne jönni, ez utal arra hogy távolabbról küldték, de ezt ugye nem tudják a magyarok, ha belga posta azt címkét rakta rá hogy ők nem vámolták mert ők csak tranzit ország, nem ott lett feladva, akkor bizony nálunk megakad.

(#43882) cof válasza V/ (#43881) üzenetére


cof
veterán

:F

Ez még nem a vámeljárás. Az igaz, de a következő bejegyzés a címzett értésítése lesz. Szóval bekérik az igazolásokat.

A nyomkövetésben már nem látszik Parcelsappon, mert amint beléppet a belgákhoz az lett az Origin kiindulási pont, de tuti, hogy kínából küldték.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#43884) Manus4 válasza #98320896 (#43878) üzenetére


Manus4
tag

Itt van [link] : cainao, és belga posta, ez valszeg kinából jött, van egy másik száma is
vagy itt [link]

(#43885) Manus4 válasza V/ (#43879) üzenetére


Manus4
tag

közben megtaláltam, ..............bocsi de úgy látom nem tudom javítani :((

(#43886) cof válasza #98320896 (#43883) üzenetére


cof
veterán

Ha EU-n belül adták volna fel eredetileg továbbengedték volna simán, ezt átcímkézték EU-n belül, és megjeölték, hogy még nem volt vámolva EU-ban.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#43887) V/ válasza #98320896 (#43883) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem úgy működik, ha az Amazon számlájában van áfa feltüntetve akkor nem kell itthon fizetned, a két áfa különbözetét nem szokták kérni nálunk.

(#43888) V/ válasza cof (#43882) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor küldik az sms-t akkor szokott beírásra kerülni. Bejegyzés majd sms. Már kapott sms-t de nincs beírva.Akkor elrontották?

[ Szerkesztve ]

(#43890) dobolan válasza #98320896 (#43883) üzenetére


dobolan
senior tag

Már sok mindent rendeltem Amazonról, mindíg felazámolta az áfát, akkor is, ha USAból küldték. És nem a németet, hanem a magyart. Soha nem akadt fent a magyar vámon, mert fel volt címkézve, hogy már fizetve van.
Gondolom meg van az Amazonos fizetési visszaigazolás, azon minden rajta van. Idén nem rendeltem Amazonról semmit, lehet, hogy azóta változott valami, bár akkor meg nem hinném, hogy bármilyen áfát hozzászámolna az árhoz, vagy oda lenne írva hogy mit tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#43891) dobolan válasza #98320896 (#43883) üzenetére


dobolan
senior tag

Durva lett ez az Amazon Market, minden eldugva és apróbetűs, úgy kell felkutatni...

Megnéztem a konkrét terméket, és abban szerintem nincs benne az áfa, legalábbis, ha az Amazon számládon nincs tételesen szétbontva, akkor tuti nincs, és meg fogják sarcolni, ha fennakad.

Itt van az eladó "Tax policy"je, részletesen leírja:
"Tax Information
Sales tax is not separately calculated and collected in connection with items ordered from Shenzhen Audio through the Amazon.com site unless explicitly indicated as such in the ordering process. Items ordered from Shenzhen Audio may be subject to tax in certain states, based on the state to which the order is delivered. If an item is subject to sales tax, in accordance with state tax laws, the tax is generally calculated on the total selling price of each individual item, including delivery and handling charges, gift-wrapping charges and other service charges, less any applicable discounts. If tax is separately calculated and collected in connection with items ordered from Shenzhen Audio through the Amazon.com site, the tax amounts that appear during the ordering process are estimated – the actual tax that will be charged to your credit card will be calculated at the time your order is processed and will appear in your order confirmation notification."

Régebben ilyen nem volt itt vagy én sohasem akadtam bele. Sry. :(

[ Szerkesztve ]

(#43894) V/ válasza #98320896 (#43893) üzenetére


V/
Topikgazda

A vám valószínűleg 0 %, az áfa 27 % és 3500 Ft vámeljárási költség a sok.

(#43895) remi67


remi67
tag

Az "A bejövő küldemény szállítása folyamatban" az azt jelenti ugye, hogy kijött a vámról?
Merakkó' jó esetben holnap megjöhet. Pedig nem számítottam már rá a héten.

(#43896) cof válasza remi67 (#43895) üzenetére


cof
veterán

Pontosan.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#43897) remi67 válasza cof (#43896) üzenetére


remi67
tag

Akkor jó. Az gondolom lendített valamennyit az eseményen, hogy, miután átnéztem a számokat és az aznapi keresztárfolyammal 22,1 ajróra adódott a csomagérték ezért küldtem be vámmentességi kérelmet a hétvégén. Hétvége vót, ráértem, amúgyis 10 percig tart, tableten írtam alá úgyhogy nem is került még a kinyomtatás árába se.
Ha péntekig megjön akkor belül marad az 1 hónapon. Az mostanában milyen részidő? A covid előtti békeidőkben előfordult 2 héten belüli futamom is.

(#43898) V/ válasza remi67 (#43897) üzenetére


V/
Topikgazda

34,06 € vagy 39,86 $ amíg nem kell fizetni semmit ebben a hónapban.

(#43899) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok!

Szép napot mindenkinek. Jól látom, hogy már nem 90 napos "buyer protection" van a termékeknél, hanem "csak" 75? Mobilappon néztem.

[ Szerkesztve ]

(#43900) V/ válasza djsunstealer (#43899) üzenetére


V/
Topikgazda

Függ a szállítás módjától, ha futáros akkor azért rövidebb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.