Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-20 19:40:04

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44601) Bacusuz válasza V/ (#44600) üzenetére


Bacusuz
őstag

nem találom. Pontosan hol?
order details-nál köv van:
extended processing time és cancel order.
még delivery information és contact seller....

lehet egyszerűbb még törölni és újra feladni a jó címre?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#44602) V/ válasza Bacusuz (#44601) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy vásárlási üzentet keressél. Mesages, Order listában ez a vásárlás és a Contact Seller és beírod, egy ideig lehet eleve a címet is módosítani.
Ha nem forintban lett fizetve akkor a bankod a devizavételi árfolyammal írja jóvá azt amit magasabb deviza eladásival számolt fel, de kérheted a törlést is.

[ Szerkesztve ]

(#44603) Bacusuz válasza V/ (#44602) üzenetére


Bacusuz
őstag

Igen ott voltam az imént is de ilyen lehetőséget nem találok csak amiket leírtam.
Mit javasolsz töröljem majd jó címre adjam le vagy contact seller... és írjam meg neki az új címet?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#44604) veze válasza V/ (#44590) üzenetére


veze
őstag

(Yanwen) China Post Ordinary Small Packet Plus a postázási mód .
telefonszám és cím valós a küldeményen, de senki nem értesített semmiről.
A hamis track számot nem konkrétan erre értettem, hanem arra amikor ( akár a magyar posta oldalán is nyomkövethetően ) más címre szállították, olyankor más küldemény számát adja meg nekem és nem tévedésből, mert attól még a csomag megérkezne, de az ilyen "leszállított" csomagok soha nem is érkeztek meg eddig.
Olyan is volt , hogy a megadott nyomkövetési számhoz a nyomkövető már három-négy nappal a vásárlás előtt is csomagmozgást jegyzett be. No ezekből van elegem , számomra ez egy uj jelenség ami csak az idén vált bevett szokássá évegik ilyennel soha nem találkoztam ezt megelőzően ,

(#44605) V/ válasza veze (#44604) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt írtam hogy még keddig kaphatsz értesítés, 11-én szerdám beírják a megérkezést mint kézbesítés, mert ők ilyen kódot használnak, azután pár nap lehet amíg vagy a postán vagy a másik cégnél a PPP-on elkezdik ténylegesen kivinni és értesíteni a címzettet.
Mint írtam ez nem posta információ, logisztikai cég bejegyzései.
A Yanwen meg nem jó, mert a SyTrack (SunYou) egy másik cég. Nem szoktak összefogni mert konkurenciái egymásnak. Nem AliExpress standard-el küldték?
Én ebben akartam neked segíteni.
A SyTrack (SunYou) szállíthat PPP pontra is, nem véletlenül van ez a cég is megemlítve a 11. pontnál az Összefoglalóban. A Yanwen postai vonalon tevékenykedik elsősorban

(#44606) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Rendeltem egy 40 dolláros kuponnal, a maradék pénzt (20 dollár) kifizettem. A feladási határidő pár órán belül lejár. A kupon miatt nem akarhatja feladni? Ilyenkor menjek az extend opcióra?

(#44607) V/ válasza Tamas1982.1 (#44606) üzenetére


V/
Topikgazda

Célszerű mert ha lejár akkor a kupon ugorhat.

(#44608) veze válasza V/ (#44605) üzenetére


veze
őstag

Köszönöm a töürelmed és a segítséget. a (választott) szállítási mód az, amit írtam..
az más kérdés ha mégse ugy adta fel
azt én is láttam, hogy a nyomkövetőben SunYou van.
a vicc hogy ugyanettől az eladótól ugyanekkor, ugyanezt a tételt egy másik címre is rendeltem, ugyanezzel a választott szállítási móddal, azt egy harmadik módon adta fel, ezzel a számmal RV504592418CN
és sikeresen lett kézbesítve (gondolom a címzettnek, mert kiértesítették aztán később bement érte) Budaőrs tesco postán [link]
ezt szó nélkül visszafizette...
Valami sántit ennél az eladónál, nem tisztességen adja fel a küldeményeket, pedig 97% os
eddig nem vásároltam tőle, ezután meg nem is fogok

[ Szerkesztve ]

(#44609) Tamas1982.1 válasza V/ (#44607) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Köszi, rányomok akkor inkább.

(#44610) V/ válasza veze (#44608) üzenetére


V/
Topikgazda

Én sem szeretem az ilyen szállítás trükkös feladókat, ha nem tudja azzal küldeni amit megad választási lehetőségnek akkor miért engedi választani? Írja be hogy eladó által választott szállítás, bőven elég ez az egy opció és még becsapva sem érezzük magunkat.

(#44611) kurtuzov válasza Zirowe (#44598) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Egyre több helyen olvasom ezt az utóbb gomboljunk le egy kis pénzt is. Nem tudom, hogy eleve szándékos vevő beetetés ment-e, vagy az együgyű kiskereskedőket szívatják utólag a szállítmányozók azok meg rögtön terhelik tovább. Mindegy is.

(#44612) Zirowe válasza kurtuzov (#44611) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Eddig 3-4 ilyenem volt, egyik sem volt jogos, nem is fizettem nekik, refund lett a vége és még csak értékelést se tudtam hagyni, hogy átverés.
Jó nagy tróger dolog ez.

Most ott tartok ezzel, hogy elolvasta amit írtam, de nem válaszolt, a termék pedig még mindig nincs feladva.
Ez a cucc jobban zavar, mert hetekig vártam a 11.11i akciót.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#44613) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Ezt az üzenetet találtam a. View Chat History Here-ben.
20/11/14 23:44 friend, band send from HK, strap and films send by China, so we send 2 packages, please make sure it [Smile]

Ez azt jelenti, hogy nem tudja küldeni egyben, és 2 darabban küldi?
Google fordítóval nekem ez jön le.
Erről van szó egyébként. [link]
Van valami teendőm?

[ Szerkesztve ]

(#44614) V/ válasza gyulazsolti (#44613) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi, ha együtt fizetted az esetben akkor értékeld ha mindkettőt megkapod, lesz egy Hong Kongból érkező küldeményed és egy Kínából, a Hong Kong-i a lényeges. Értelemszerűen két küldeményazonosító, nyomkövetési szám lenne, de szerintem csak egy van beírva, az hogy melyikhez fog tartozni azt látod az indulási helyből.

[ Szerkesztve ]

(#44615) gyulazsolti válasza V/ (#44614) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Még nem adták fel. Azért is kérdeztem, hogy kell-e reagálnom. Elfogadás, elutasítás.

(#44616) V/ válasza gyulazsolti (#44615) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem fogadd el, az hogy + pánt és védők esetleg később futnak be nem igazán befolyásol semmit.

(#44617) xy.zsolt válasza V/ (#44567) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Most adott fel egy 97%os megbízhatóságú 2017 óta alin működő cég számomra egy BE trackingszámra végződő csomagot.....ne mondd már, hogy kamu. Emellett jön még RV és UW kezdetű is..... A Hollandián át jövő pedig 3 hete meg sem moccan Hollandiában :W

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#44618) V/ válasza xy.zsolt (#44617) üzenetére


V/
Topikgazda

És mi az eleje? Lx, Rx és vége BE az nem lesz kamu.
De ez már hibás UG777613819BE mert ez hivatalosan nem könyvelt küldemény, a belga posta nem használ ilyen azonosítót a postai forgalomban, a nem könyvelt küldeményeik azonosítója nem ilyen formátumú.
A Magyarországra megérkezés időpontjára írtam hogy kamu és az is kamu hogy az egy regisztrált (könyvelt) nemzetközi postai küldemény lenne, ez utóbbiak nem ilyen U kezdetű számmal indulnak.
Például az a RV és CN végű az egy regisztrált (könyvelt) nemzetközi postai küldemény lenne az a szám és annak a nyomkövetése nem kamu.
Úgy hogy mondhatom nyugodtan, mert azok amelyek nem könyvelt küldemények a Nemzetközi Postai Egyezmény keretében, azoknál teljesen mindegy hogy mit látsz, ha nem kell könyvelni akkor nem posták írnak adatokat hanem valaki más és ezen bejegyzések nem biztos hogy valósak, így postai szempontból kamu bejegyzések.
Te persze nyugodtan tekintheted valósnak, de nem menjél be a postára reklamálni hogy pl.: nem kaptad meg az október 28-án általuk átvett UW641971355CN számú küldeményt november 2-án sem és akkor ez most hol van.
Nem fogsz kapni felvilágosítást, hiszen ez egy nem könyvelt küldemény, ami a csomagcímkén úgy van jelölve hogy Untracking ami a követhetetlenséget jelzi.

[ Szerkesztve ]

(#44619) anonymus89 válasza xy.zsolt (#44617) üzenetére


anonymus89
addikt

Biztos nem ír hülyeséget nekem pont tegnap adtak fel egy ilyet, amit Lengyelországból kellett volna küldeni.
Ha lesznek bejegyzések akkor majd írok a fejleményekről.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#44620) gyulazsolti válasza V/ (#44616) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Köszönöm szépen.

(#44621) ace22


ace22
tag

Ma jött SMS, hogy egyik UG.....BE trackinges küldeményem a postán van. KÉT csomag várt rám. Az egyiket jelezték, a másik csak ott volt. Ha csak bemegyek, nem nézik meg név alapján, de hogy egymáson hevertek, kiadták mindkettőt.

Az UG...BE követési szám ellenére elég pontos volt a kézbesítés ez alkalommal, máskor nem volt az.

(#44622) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

Döntött az ügyemben ( [link] ) az Ali. Visszaadnak 8.27$-t és elvileg elküldte az eladó az új termosztátot.
Érdemes ezt megfellebbezni? Milyen eredménye szokott lenni a dispute fellebbezésnek?
Az a helyzet, hogy nem nyerészkedni szeretnék a dolgon csak karácsony előtt szerettem volna egy a leírásoknak megfelelően működő termosztátot.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#44623) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok ha jól látom ez a csomagom már itthon van ? CS998638117DE

(#44624) kano válasza lacoka55 (#44623) üzenetére


kano
nagyúr

:K De innen még pár naptól több hétig is tarthat a kézbesítési idő.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#44625) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok volt egy vitás ügyem az egyik eladóval már írtam róla most lejárt volna a védelmi idő erre most látom hogy meghosszabbította 29 nappal szivat ez engem ?
Ó írta hogy nem tudja miért de visszatért a csomag hozzá meg visszaadná a pénzt PayPal-on utolsó üzenete
oké, talán meg tudja nyitni a vitát visszatérítés céljából. Kérjük, válassza ki az okot: "Személyes okok". hogy elfogadjuk vitáját és visszatérítsük Önnek. Kérlek értsd meg. Köszönöm.
erre meghosszabbította a védelmi időt semmi változást nem látok a csomag állapotában hogy esetleg újra feladta volna RV486044801CN ilyenkor mi van ? várhatok még egy hónapot a pénzemre

(#44626) Chris.G


Chris.G
tag

Sziasztok! Múlt héten rendeltem egy üvegfóliát az aliról. Pár óra múlva meggondoltam magam, töröltem a megrendelést. De már levették a pénzt a kártyámról. Mi a módja annak, hogy visszakapjam a pénzemet?

(#44627) V/ válasza lacoka55 (#44623) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, szerintem holnap megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#44628) V/ válasza Chris.G (#44626) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a Cancel order gombot választottad és az eladó elfogadta akkor pár nap múlva a bankszámládon a pénz. Mi a vásárlás mostani státusza?

(#44629) xy.zsolt válasza V/ (#44618) üzenetére


xy.zsolt
őstag

LB.......BE a tracking. Akkor lehet félreértettelek....bocs

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#44630) V/ válasza xy.zsolt (#44629) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez is egy igazi regisztrál nyomkövetési szám, ezt az ajtódig tudod majd követni. :))

(#44631) Chris.G válasza V/ (#44628) üzenetére


Chris.G
tag

Closed a státusz.

(#44632) V/ válasza Chris.G (#44631) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor jön vissza a pénzed. Banktól függően lehet hogy nem kapsz értesítést arról hogy visszakönyvelték, de nem szokott 5 munkanapnál több lenni.

[ Szerkesztve ]

(#44633) jozsohaver


jozsohaver
tag

Sziasztok! Epackettel mostanság mi a helyzet ? Repülővel jön ? Az enyém épp Shanghai-ban jár... Bevan lassulva a szállítás ? Egy ideje nem rendeltem aliról.

Köszönöm!

(#44634) V/ válasza jozsohaver (#44633) üzenetére


V/
Topikgazda

Te úgy március óta be van lassulva a szállítás, onnan repülővel jön általában

(#44635) jozsohaver válasza V/ (#44634) üzenetére


jozsohaver
tag

Köszönöm szépen!

(#44636) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Srácok helpet kérnék ismét. Tudtok olyan németországi shipping forwarderről, aki olcsón elhozza kishazánkba 35$ alatt? Ennyi Mo-ra a posta, de Németbe free. Kb 10kg-s csomag. :R

[ Szerkesztve ]

(#44637) Degeczi válasza KaiotEch (#44636) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mailboxde.com
súlytól függő, de korrekt árakon dolgozik: egy Kindle-t vmivel 10 EUR fölött küld ide GLS-el

Szerk: 10 kg-ra már persze több lesz, 17.68-at ír

[ Szerkesztve ]

(#44638) CSAVI38


CSAVI38
tag

Kis help kéne. Rendeltem egy laptop akkut. Megjött, de láthatóan sérült a borítása és a vezeték olyan módon jön ki belőle, hogy nekifeszül a ház éles részének és összevissza jön ki belőle, így nem merem berakni a gépbe, mert nem szeretném ha valami baja lenne. 39 dollár volt a cucc. Nyitottam dispute-tot és leírtam mi a gond meg raktam fel képet (ide is berakom, látszik hogy eredeti ASUS hogy néz ki és ehhez képest milyen az új, persze a hirdetésnél nem ilyen volt) . Erre persze eladó nem akar pénzt visszadni, mondván küldjek videót, hogy nem működik (nem fogom így betenni a gépbe az tutit) de a nagyobb bajom az hogy az ALI is csak úgy ajánlja fel ha én visszaküldöm saját költségre (mivel aksi fogalmam sincs lehet e és ha igen akkor biztos aranyáron tehát bukó) vagy 12 dollárt javasol visszaadni és nem kell visszaküldenem. Szóval van egy szar aksim és a pénzt is nagyrészt bukom. Eddig ALI-n ilyen problémám nem volt, ha szar volt a cucc mindig visszakaptam a pénzt. Mit javasolnátok, mit kéne még tennem, hogy ne bukjak ekkorát rajta.? volt valakinek hasonló? Szétszedni nem akarom a cuccot mert még sértetlen a matrica rajta így látszik, hogy nem nyúltam hozzá


(#44639) V/ válasza CSAVI38 (#44638) üzenetére


V/
Topikgazda

500 g-ig 3485 Ft, 501-2000 g-ig meg 8860 Ft-al számolj postaköltséget. Így lehet hogy jobb lenne a 12 $ elfogadni és úgy megigazítani a kábelt hogy ne feszüljön. De abban tökéletesen igazad van hogy ez eléggé gyatra, de gondolom az árában is megmutatkozik. Az ilyen kábeles csatlakozású utángyártottakkal általában mindig van minőségi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#44640) CSAVI38 válasza V/ (#44639) üzenetére


CSAVI38
tag

Régebben az ALI ilyenkor simán visszatérítette az egész árat, mióta változott ez a gyakorlat meg, mert én még ilyennel nem találkoztam, ha volt ilyen problémám visszakaptam mindig az egész pénzt. Azzal nyilván ALI is tisztábban van., hogy a visszaküldés nem opció, csak nem tudom mióta van ilyen gyatra részleges visszatérítés minőségi hibánál.

(#44641) fairi válasza CSAVI38 (#44640) üzenetére


fairi
addikt

Mióta sokan visszaélték a jólelkűséggel. kezdetben bőkezűbbek voltak, de már annyira nagyra nőttek, hogy nem kell minden vásárlónak kedvezni.

(#44642) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

LT kezdetű és NL végű tracking igazi lehet? Mire számíthatok ilyen csomagszámmal? Nagynehezen adta fel az utolsó órákban a csomagot az eladó. Nem volt olcsó, kicsit parázok miatta.

(#44643) CSAVI38 válasza fairi (#44641) üzenetére


CSAVI38
tag

Hát szerintem ha a minőségi problémákat így fogják kezelni, akkor egy idő után nem lesz annyira jó nekik. Pont az volt az egyik előnyük hogyha ilyen gond volt akkor azt normálisan kezelték és az ilyen eladókat kirugták. Én elhiszem hogy van aki mindennel visszaél, de nem a többieket kéne szívatni. Mindegy nyilván le se bagozzák mit csipogok itt.

(#44644) fairi válasza CSAVI38 (#44643) üzenetére


fairi
addikt

jah pontosan. be kellett volna raknod a gépbe, és mutatni nem fér be, vagy bármi baj van. Így úgy tűnsz ingyen akarod a dolgot, ők nem látják hogy baj lenne vele. 40 dollárnál már komolyan bizonyítanod kell, persze 10 alatt könnyedén megy, ha hiba világos.

(#44645) fairi válasza Tamas1982.1 (#44642) üzenetére


fairi
addikt

teljesen oké, türelem lakásig lesz nyomkövetve.

(#44646) Tamas1982.1 válasza fairi (#44645) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Köszi, úgy legyen.

(#44647) V/ válasza Tamas1982.1 (#44642) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de majd akkor éled fel az igazi nyomkövetés ha Hollandiába megérkezik

(#44648) V/ válasza CSAVI38 (#44643) üzenetére


V/
Topikgazda

Az összes web-es eladási helyen és a fogyasztóvédelmi szabályok szerint is a teljes ár visszatérítés bármi is az oka visszaküldés és atz eladó kézhezvétele után jár vissza. Ami lényeges hogy a visszaszállítási költséget ki fizeti. Az alp elv az hogy ha vveő gondolja meg magát akkor ő, ha hibás akkor meg a kereskedő. Itt sajnos soha nem volt olyan a magyar vásárlóknak hogy kötelezően fizetnie kell hibás teljesítés esetén az eladónak. Önként vállalhatja csak. Ez folyamatosan élő és fájdalmas probléma nekünk.
Sajnos még azt sem értük el hogy a PayPal fizetési mód legyen nekünk is, nem úgy mint pl. a németeknek mert akkor legalább 12 alkalommal meg lenn térítve a visszaküldés költsége.

(#44649) FerNandor


FerNandor
őstag

Szerintetek ez normális, hogy ennyi idő után sem indult tovább a csomag? LT363685279NL
Amikor ide Liege-be, vagy hova megérkezik, eddig azért kb 5-6 napon belül küldték tovább, ha jól rémlik.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#44650) V/ válasza FerNandor (#44649) üzenetére


V/
Topikgazda

Belgiumból még átviszik Hollandiába és ezután a bejegyzés után még lehet 2 hét is mire megkapod, régebben egyenest Hollandiába ment, nem volt belga kitérő. és nem volt COVID

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.