Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-20 19:40:04

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) tibike8


tibike8
őstag

Sziasztok, az imént kaptam 2 gagyi napszemüveget Kínából, tokkal, törlőkendővel. Hogy lehetne kideríteni, hogy ezt miért küldték? 1 kábelt várok ami 2 hete van az országban valahol. Meg 1 kabátot ami szintén itt van már valahol, de az nem is Alis. Bár ez a 2 szemüveg sem tudom, hogy Alis-e.

(#44652) DJGABI


DJGABI
addikt

Hát srácok, arra figyeljetek oda hogy a Chrome nem feltétlen viccből írja, hogy kiszivárgott a jelszavatok. Mondjuk már egy ideje dobálta, nem különösebben foglalkoztam vele, mai nap hajnalban arra keltem jött vagy 3 sms rendelésekről, valaki használt iPhone-t akart venni a nevemben. [kép] Aztán még írt is eladónak hogy valami floridai címre akarja átkérni [kép], mert azt nyilván nem írta át. Balfék.

Jelszót egyből cseréltem, meg kártyát kilőttem alóla. Erre az első rendelésre viszont azóta is csak a beterhelés van meg. Gondolom pár nap múlva jön vissza a pénz. Nem gáz hogy a kártyaszám már nincs hozzárendelve, vissza fog érni hozzám a pénz? Többit szerencsére megfogta a smartbank, engedélyt kért volna a levonásokhoz.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#44653) FerNandor válasza V/ (#44650) üzenetére


FerNandor
őstag

Értem, köszi. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#44654) CSAVI38 válasza fairi (#44644) üzenetére


CSAVI38
tag

Egyszerűín nem merem beletenni a gépbe, mert nem szeretném ha esetleg tönkretenné. Szerintem a képeken látszik, hogy nem olyan állapotú mint a hirdetett. Közben nekik is megírtam ezt újabb képekkel és végül sikerült 39 ből 29 -t visszakapni.

(#44655) koko52 válasza DJGABI (#44652) üzenetére


koko52
veterán

Ez akkor lesz komoly, ha nem kell sms kódos megerősítés. Alin van, de sok weboldalon még nem kötelező. Pár napja is fizettem, vártam az sms-t de semmi, egyből levonta.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#44656) TMhun válasza DJGABI (#44652) üzenetére


TMhun
tag

Ezért nem célszerű elmenteni a bankkártya adatokat.

(#44657) CSAVI38 válasza V/ (#44648) üzenetére


CSAVI38
tag

Az az igazság, hogy eddig pont azért kedveltem az alit, mert itt kellett a kegkevesebbet küzdeni, ha valmi probléma volt, de úgy látom mostanban ők is erősen el kezdtek abba az irányba elmenni mint a többi kínai bolt, biztoas megvan az oka, csak így tényleg úgy van vele az ember, hogy akkor inkább onnan veszi ahol van paypal. Nyilván jövőre ez még problémásabb lesz, ha minden után még áfát is jekk fizetni, akkor végkép átpártol az ember az eu raktáras boktok felé. Elég régóta és elég sokat rendeltem kínából, de az elmúlt évben látványosan többször futottam problémába, úgyhogy kezd elmenni a kedvem, főleg Alitól.

[ Szerkesztve ]

(#44658) V/ válasza koko52 (#44655) üzenetére


V/
Topikgazda

Január 1-től kötelező a kártyás vásárlások két lépcsős fizetési jóváhagyás, nem fog az sms eltűnni mert az az egyik előírt dolog a 3 módszerből és ehhez kell még egy. A bankok a biztosítják a bankkártyákhoz. Itt inkább az lesz a gond hogy az EU-n kívüli elfogadóhelyek miként állnak hozzá, nehogy a bank megtagadja fizetést mert csak egy volt.
Valójában az AliExpress-en megfelelő a védelem most, mert jelszavas belépés után lehet fizetni, a normál kártyás AliPay regisztrációval külön jelszó van rendelve a kártyás fizetéshez és az igaz most gyorsított módon -nem kell mindig beírni, mert automatikusan hozzáteszi- megy, de ezt át lehet állítani hogy kérja akár sms jóváhagyással is.
Lényeg az hogy itt is megoldható annak ellenére hogy nem EU-s az "üzlet".

(#44659) JohnQ25


JohnQ25
újonc

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy ez milyen nyomkövetési szám?
530558009xxx

(#44660) V/ válasza JohnQ25 (#44659) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az utolsó 3-at is megadod akkor igen, de hasonlít a DHL-re vagy a DPD-re. Ha Kínából indul akkor meg csak egy küldeményazonosító is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#44661) JohnQ25 válasza V/ (#44660) üzenetére


JohnQ25
újonc

598 az utolsó három. A DPD nekem 14számjegyű volt eddig.
Kínából jön az Aliról.

[ Szerkesztve ]

(#44662) arnoka


arnoka
tag

Sziasztok!
Most rendeltem először aliról, 11.11-nek én se bírtam ellenállni, ráadásul elég nagy értékben. Elvileg 7 napot igértek. Visszaolvasva a fórumon, amennyiben lengyel raktárból Németországon keresztül küldik, nagy az esély az elakadásra? Ez miért van? :F November 12 óta semmi mozgás (CT*********DE)
Jól sejtem hogy egyszer csak megérkezik magyar honba és megjelenik posta rendszerében, vagy ez már akadásnak számít?
- 12 Nov 2020 20:39 Package finished
- 12 Nov 2020 19:56 Product sorting is completed
- 12 Nov 2020 17:44 The international shipment has been processed in the parcel center of origin Rüdersdorf, Germany

„Ahol hiányzik az értelem, ott a lárma foglalja el a helyét.”

(#44663) V/ válasza JohnQ25 (#44659) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt mikor adták meg, mert egyenlőre nincs sehol nyoma, lehet hogy még friss

(#44664) V/ válasza arnoka (#44662) üzenetére


V/
Topikgazda

Rüdersdorf után még Feucht-ba kerül, mert onnan küldik ide. Itt is 12 a vége a bejegyzéseknek?

(#44665) JohnQ25 válasza V/ (#44663) üzenetére


JohnQ25
újonc

A mai napon adták fel csak még nem találkoztam ilyen számmal az Alin, azért gondoltam, hogy megkérdezem. Köszönöm a segítséged.

(#44666) arnoka válasza V/ (#44664) üzenetére


arnoka
tag

Igen, ezt az utolsó 3 sort, az általad linkelt oldalról másoltam. Németországba, belföldön 5 nap alatt nem sikerült megtennie 500km-t? :O Kezdjek aggódni, vagy tényleg akkora hatása van a covidnak?

[ Szerkesztve ]

„Ahol hiányzik az értelem, ott a lárma foglalja el a helyét.”

(#44667) Morris


Morris
veterán

Hali!
Feladtak egy csomagot november 11-én a számomra, de a tracking alapján 12-re a "the shipment has been cancelled" státusz lett.
(ez egy 28k-s kamera rögzítő)

Ilyenkor mi lesz a következő lépés? Elvileg 21-ig meg kéne kapjam. Cz raktárból jönne.

(#44668) dobolan válasza arnoka (#44666) üzenetére


dobolan
senior tag

Biztos, hogy nem a kovid miatt, mert nekem egy 11.11. rendelésemet, amit másnap adtak fel 11.16.-án délelőtt hozta is a postás. szintén DE->HU viszonylat, és magyar posta kézbesítette, szóval nem DHL vagy hasonlók.

(#44669) arnoka válasza dobolan (#44668) üzenetére


arnoka
tag

Neked ment végig a tracking, semmi szakadás? Ötlet hogy mit csináljak? Majdnem 400USD :F

„Ahol hiányzik az értelem, ott a lárma foglalja el a helyét.”

(#44670) V/ válasza Morris (#44667) üzenetére


V/
Topikgazda

Megérdeklődöd az eladótól hogy mit tud róla. Szokott ilyen lenni hogy valamiért azzal a számmal nem tudják elküldeni. Ilyenkor megszokták adni az új számot de a régit is látod áthúzva. Az is lehet hogy nem fogja már elküldeni és ezért is szükséges vele tisztázni a szituációt. Az is előfordul hogy tőled tudja meg.

(#44671) V/ válasza dobolan (#44668) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát a német posta a DHL, a DHL Express meg a futár cégük.

(#44672) Morris válasza V/ (#44670) üzenetére


Morris
veterán

Rendben. köszi, írtam neki.

(#44673) V/ válasza arnoka (#44666) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindenhol vannak korlátozások amelyek áttételesen is de befolyásolják a szállítást.
Megfertőződik a szállító, aki a raktérbe ki és bejár. Minimum 24 órára (több is lehet az idő) a rakománnyal együtt karanténozzák, fertőtlenítik a szállító eszközt és csak azután csinálnak a tartalommal valamit.

(#44674) dobolan válasza V/ (#44671) üzenetére


dobolan
senior tag

Ja ok. Akkor sry. 2,5 dollár volt a szállítás, nem volt feltüntetve semmi, nem tudtam.

#44669 arnoka
Ez a nyomkövetési száma: CS998512010DE
Most már teljes. mikor megkaptam a csomagot csak magyar posta bejegyzések voltak postal ninja szerint.

(#44675) Manus4


Manus4
tag

egy UG....BE csomagom tegnap bejött a kicserélőbe ha igaz , 38 nap urán:)) többi még valahol........

(#44676) V/ válasza Manus4 (#44675) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyilván a kínai logisztika beírta az adatbázisba.

(#44677) ace22 válasza V/ (#44676) üzenetére


ace22
tag

Nekem két UG....BE követési számú csomagom jött be 10-én, és 16.-án SMS jött, hogy átvehetem őket. Vagy van valami a nyomkövetésben, vagy csak szerencsésen tippelt a kínai logisztika. :DD

(#44678) V/ válasza ace22 (#44677) üzenetére


V/
Topikgazda

Legyen igazad, de én még mindig nem kaptam meg azt amire 11.02 érkezés van bevésve.
Kérdés az hogy mikor járt Belgiumban.

[ Szerkesztve ]

(#44679) xy.zsolt válasza FerNandor (#44649) üzenetére


xy.zsolt
őstag

3 hete van Hollandiában az enyém....csak tudnám minek vállalja a szállítást aki nem győzi :W

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#44680) fairi válasza arnoka (#44662) üzenetére


fairi
addikt

peches, az én ily csomagom már hétfőn megjött, magyar posta rekord gyorsan átadta nekem.
reménykedjünk tied is előkerül.

(#44681) luciferk válasza ace22 (#44677) üzenetére


luciferk
senior tag

A V/ szaki azt írta, hogy az U-val kezdődő csomagok nem regisztráltak, vagyis a magyar posta nem látja csak sima levélként, akkor vajon hogyan kaptál sms-t a postától, hogy csomagod van:U

(#44682) Söptöröttö válasza luciferk (#44681) üzenetére


Söptöröttö
tag

Én jártam úgy, hogy felhívtak a helyi postafiókból, hogy érkezett külföldi csomag, fáradjak be átvenni. A telefonszám rajta van a csomagon.

(#44683) cof válasza luciferk (#44681) üzenetére


cof
veterán

Pont azért kapott SMS-t mert nem regisztrált/ajánlott küldemény, és a posta az ilyen külföldi küldeményeket már nem hozza ki, néhol kiviszik ami belefér a postaládába. A telefonszám meg rajta van a csomagon, és a helyi postáról küldték az SMS-t.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#44684) V/ válasza luciferk (#44681) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy kapott hogy ami 24 mm-nél vastagabb azt nem viszik ki, adnak neki egy azonosítót és azt írják hogy xxxxx számú külföldi küldeménye van és az sms bemutatásával átveti x dátumig. Már nem minden postán írnak értesítőket.

(#44685) gban


gban
Közösségépítő

Mennyire jellemző alin hogy a 11.11-i áron inkább nem küldik a csomagot, mert túl olcsó?
Rendeltem egy hőlégfúvót, ráadásul elvileg a gyártó official store-jából, de még mindig nem adták fel.
Akkor 8500 volt, most 10500...

Postázást nem vállalok.

(#44686) V/ válasza gban (#44685) üzenetére


V/
Topikgazda

Sok rendelése lehet hány nap van még hátra ebből:

Amikor ez 3 nap akkor szoktam udvariasan érdeklődni a feladás felől.

[ Szerkesztve ]

(#44687) Morris válasza V/ (#44686) üzenetére


Morris
veterán

Ha az eladó garantálja a 7 napon belüli érkezést, de ugye a shipping cancelled lett, és holnap reggel 7 órakor lejár a 7 nap, akkor indíthatom a kérelmemet a full refundra igaz?

[ Szerkesztve ]

(#44688) gban válasza V/ (#44686) üzenetére


gban
Közösségépítő

1 nap van hátra.
Érdemes Extend Processing Time-ra nyomni? Mondjuk a lejárat előtt pár perccel.
Csak hogy hátha akkor megkapom ilyen áron.
Vagy ha nem küldi az eredeti határidőig akkor később se fogja? (tudom, nem vagy jós...)
Raktáron biztosan van neki elég, az látszik.

Postázást nem vállalok.

(#44689) V/ válasza Morris (#44687) üzenetére


V/
Topikgazda

A 17 nap miatt el lesz utasítva. Bár még az a csoda is lehet hogy elfogadja az eladó, de kétlem.

[ Szerkesztve ]

(#44690) V/ válasza gban (#44688) üzenetére


V/
Topikgazda

Most nyomd, mert kell idő a reakcióra, napokat ír ki. Hiába nyomnád nem fog reagálni, zárja vásárlást a rendszer és jön vissza a pénzed. Nekem egy 11.11-es még 6 napnál tart, az egy nap azonnali lépést igényel.

(#44691) Morris válasza V/ (#44689) üzenetére


Morris
veterán

De akkor mi értelme a 7 napos kézbesítési garinak?

(#44692) gban válasza V/ (#44690) üzenetére


gban
Közösségépítő

Meghosszabbítottam 2 nappal, most 3 nap 25 percet ír, meglátjuk.

Postázást nem vállalok.

(#44693) V/ válasza Morris (#44691) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát nem sok, most Csehországból 7 napot vállalni 11.11 és Fekete péntek tájékán és COVID idején nagyon bátor dolog.

(#44694) V/ válasza gban (#44692) üzenetére


V/
Topikgazda

Meg érdeklődj az eladónál.

(#44695) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!
Van lehetőség EU shipping-re szűrni a keresőben?

Give them hell Ukraine!

(#44696) V/ válasza TaaT (#44695) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a Ships From: nem CN-re gondolsz akkor Összefoglaló 2. Vásárlás folyamata az AliExpressen Röviden összefoglalva, hogy egy vásárlás folyamata hogyan történik, valamint tipp EU raktáras eladó kereséshez.

(#44697) TaaT válasza V/ (#44696) üzenetére


TaaT
veterán

Köszönöm! :R

Give them hell Ukraine!

(#44698) arnoka válasza V/ (#44693) üzenetére


arnoka
tag

Tehát ha jól értem a 7, 15, 30... napos garanciák, amennyiben nem kapod meg visszajár a pénz, semmit nem érnek? Mindenféleképpen végig kell várni a "Awaiting delivery" számlálót, és csak utána lehet refund-ot kérni, ha nem érkezett meg?

„Ahol hiányzik az értelem, ott a lárma foglalja el a helyét.”

(#44699) Degeczi válasza arnoka (#44698) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem feltétlenül. Ha "shipment cancelled", vagyis egyértelmű, h nem fogod megkapni, akkor rögtön visszaadja maga az Ali a vételárat.

(#44700) V/ válasza arnoka (#44698) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ezt írtam. Normál körülmények közt ide érhet 7 munkanap alatt Csehországból, de most nem. Ezt az eladók írják, önkéntes vállalások. Amikor indítasz egy dispute-t az ők kapják meg elsőként, ha komolyan gondolta azt amit neked is írt ez az eladó akkor elfogadja és tényleg visszaadja pénzt és ekkor ez a 17 nap nem számít.
Viszont mivel folyamatban van a szállítás és megkapod, akkor nem illik fizetség nélkül megtartani, bár többen nem ezt gondolják. Ha volt ilyen hülye hogy ezt így bevállalja, akkor megérdemli a veszteséget az elvük.
Türelmet fog kérni tőled, mert járvány, ha nem fogadod el és az AliExpress közbelépést kéred akkor a rendszer már a 17 napot fogja figyelni. Lehet negatív értékelést adni, amit töröltethet így nem sok értelme lenne, de szerintem nem fogja a 30k-t veszni hagyni, az sok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.