Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-20 19:40:04

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43301) V/ válasza cof (#43300) üzenetére


V/
Topikgazda

Kihúztad az egészet, így annak értelmeztem hogy van vele valami bajod, hogy érvénytelen, de nem töröltem ki, mert másnak is hasznos lehet.
Nem kell áthúzni, jó ha úgy van beírva a módosítás hogy szerk:...........
a kihuzigálás az zavaró, nem egyértelmű

[ Szerkesztve ]

(#43302) Imy válasza matecs (#43295) üzenetére


Imy
veterán

Kuponnal már nem merek venni, mert azonnal Finishedbe kerül az order, és látszik is a levonás. Nem értem miért szivat....

(#43303) C64


C64
őstag

Aliexpressz tapasztalatok: Eddig 4x rendeltem, abból 3x volt szar a termék és 1x adták vissza az árát. Gagyi, replika sz@rokat árulnak rajta, senkinek sem ajánlom!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#43304) Degeczi válasza C64 (#43303) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez így értelmetlen általánosítás... az egy piactér, rengeteg eladóval, nem mind gagyit árul - és ha mégis, a vásárlóvédelem is egészen jó, mint arról többen is írtunk nemrég.

(#43305) fairi válasza C64 (#43303) üzenetére


fairi
addikt

Ha gagyi, replikákat rendelsz akkor azt kapsz. Gondoltad 1 dollárért tényleg 10 dolláros termék jön?
mit rendeltél, mit vártál hol?
És mi is tanulnánk belőle, hogy kitől ne rendeljünk.

(#43306) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok.
Mostanában jött két nyomkövetett csomagom Kínából elvileg Aliexpress Standard shippinggel és NL-es számot kaptam hozzá, azt hiszem a csomagon is NL Post volt. Ez hogyan van mostanában? Tehát olyan, mintha EU-n belülről jönne.
A special line-yw micsoda?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#43307) V/ válasza FerNandor (#43306) üzenetére


V/
Topikgazda

Hollandiából jön ide, de ha ott megjelölik hogy nem vámolták, akkor nem jelent semmit, nem lesz EU-s. Posta kézbesíti elméletileg.

[ Szerkesztve ]

(#43308) FerNandor válasza V/ (#43307) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi. De min múlik, hogy onnan jön? Vagy ez kiszámíthatatlan? Posta hozta, igen.
A special line-yw micsoda?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#43309) V/ válasza FerNandor (#43308) üzenetére


V/
Topikgazda

Az olyan küldemények amelyek Kínából, Hong Kongból jönnek de nem CN postás nyomkövetési szám végű hanem a holland NL, svéd SE, német DE azok ezeken a tranzit országokon keresztül jönnek Mo-ra, mert az ottani posta kezeli őket. Tehát elküldik Amszterdamba, oda megérkezik és onnan küldik ide hozzánk.
A Yanwen logisztikai cég közvetítésével megy a szállítás Hollandiába, így nevezik a szállítási módjukat.

(#43310) Manus4 válasza Voice24 (#43286) üzenetére


Manus4
tag

nekem most 7 nap volt, de 10-11 nap szokott lenni

(#43311) KeFer válasza Voice24 (#43286) üzenetére


KeFer
tag

Nekem múlt péntek óta áll ott. Ma délután nyúltak hozzá.

(#43312) kadabra


kadabra
csendes tag

Sziasztok, most ezzel mit lehet kezdeni? Tracking szerint néhány órával ezelőtt a postás sikeresen kézbesítette a csomagomat. A 112-es posta az valóban az én címemhez tartozik.

A postás a hunyó, vagy a feladónak pont sikerült egy hozzám közel lakó TN-jét 'újrahasznosítani'?
RE126435435CN

(#43313) kadabra


kadabra
csendes tag

ÁÁ sztornó. most jutott eszembe hogy a munkahelyemre rendeltem. Majd hétfőn megkapom. (Ma pont szabin voltam.)

Szerkesztés: korábban az a meglepetés ért hogy a csomagot Yanwen-en keresztül DPD futár kézbesítette. Ami roppant kellemetlen volt, mert az otthoni címemre rendeltem, és én meg munkahelyem voltam. (Hazarohanás után sikerült átvenni.)
Így azt találtam ki hogy a sok kis értékű csomagot továbbra is az otthoni címre rendelem, és ami futár gyanús azt a munkahelyi címre. És mindez ez az előbb kiment a fejemből :)

[ Szerkesztve ]

(#43314) Voice24


Voice24
őstag

Na most már elmennek a .................
A következő CN-es csomagom is megérkezett szeretett városaink egyikébe, Dostykba (az előző szeptember 7. óta áll ott). Úgy látszik, messzire el kell kerülni ezt a szállítási módot (China Post Registered Air Mail), mert valamiért a sárgák elkezdték másképp értelmezni a légiposta fogalmát...

[ Szerkesztve ]

(#43315) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

A termék(ek) keresésénél miért nem tudom kiválasztani az Eu.-s országokat (Ship from - Pl, UK, IT, CZ, ...)?

(#43316) V/ válasza Voice24 (#43314) üzenetére


V/
Topikgazda

Esetleg kérhetem hogy nemzettség minősítési jelzőket, amelyek a rasszista megnyilvánuláshoz közelitenek sem te, sem más inkább ne használjon a hozzászólásokban?
Nem igazán akarom idézni a szabályokat, azt mindenki megnézheti az ÁSZF (szabályzat) részen.

[ Szerkesztve ]

(#43317) V/ válasza KRISSTUS (#43315) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert úgy működik ahogy az Összefoglaló 2. pontjánál van leírva

(#43318) Voice24 válasza V/ (#43316) üzenetére


Voice24
őstag

Bocsi, kibukott belőlem, mert ez már a vásárlók teljesen hülyének nézése. Az elmúlt hónapok tapasztalata alapján nem túl jó ómen, ha megjelenik a listában Dostyk... Csak azt nem értem, miért nem lehet odaírni a francos szállítási infókhoz a rendelésnél, hogy vasúton küldik, akkor az ember úgy kalkulál.

(#43319) chopin42 válasza chopin42 (#43249) üzenetére


chopin42
őstag

Üdv!
Végül sikerült keresni (hol jó, hol nem, telefonról (böngésző, nem app), digis mobilnetről megy, gépről digi netről most pl nem :W ).
Rendeltem is pár cuccot:
1.) 15 Eur körül, DHL e-commerce
2.) 14 Eur körül, AliExpress Standard Shipping (free)
3.) 3,5 Eur, AliExpress Standard Shipping (free)
4.) 28 Eur, Special Line-YW (free).
Az első kettőt tegnap már feladták. Milyen szállítási időkkel számolhatok (tudom, nincs jósgömb) :F Főleg az utolsó érdekel, ott 35-55 napot ír, de itt rákerestem, volt vele jó tapasztalat. Illetve az utolsó 22 fölött van, de nem lesz drágább a kis különbözet miatt. Mikor legutóbb jött ilyen cucc, nem kellett csinálnom semmit, simán kihozták. Remélem most is így lesz.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#43320) veze válasza chopin42 (#43319) üzenetére


veze
őstag

holnap jósnőhöz megy az anyós, majd ezt is megkérdeztetem vele.
Ennél biztosabb forrást ez ügyben ugy sem lehet találni :D

(#43321) fairi válasza chopin42 (#43319) üzenetére


fairi
addikt

ha minden jól megy, akkor 30 napon belül feladás után mindnek meg kell érkeznie, utolsó 30 rendelésemmel nem volt baj. Csak 1 tűnt el, ami economy letter. November elejére összesnek kezedbe kell lennie.Posta az posta történhet elakadás.

(#43322) V/ válasza Voice24 (#43318) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon egyszerű, vagy kifizeted a drága egyedi szállítást vagy rendelsz az olcsó dömping szállítással, ami azért jön vonaton mert ott 1/4-be kerül mint a légi szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#43323) KeFer válasza Voice24 (#43314) üzenetére


KeFer
tag

Ennek a szállítási módnak az elkerülése még nem garantálja a vasúttól való megszabadulást. A China Post szállítással kért megrendelésemet Special Line - YW szállítással adták fel, és ez is vonatozott. Ráadásul körbeutazta Európát, mert a Bpost közbeiktatásával küldték.

(#43324) Voice24 válasza V/ (#43322) üzenetére


Voice24
őstag

Ezt én értem, de attól még átverés, ha légipostát írnak és vasúton küldik...

(#43325) KeFer válasza chopin42 (#43319) üzenetére


KeFer
tag

Special Line -YW: augusztus 3.-i rendelés, és ha szerencsém van, akkor hétfőn kapom meg. Tehát az 55 napos tranzit reális. Kína - Begium szakaszt vasúton tette meg.

(#43326) KeFer válasza V/ (#43322) üzenetére


KeFer
tag

Már elnézést, de ha megrendelek valamit, akkor szeretném azt kapni, amit megrendeltem. Nem tudom mit szólnál, ha rendelsz egy taxit, de a taxi vállalat autó helyett egy BKV jegyet küldene , hogy menj villamossal, mert az olcsóbb.

(#43327) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok! UG.....BE-s számú trackingje volt már valakinek?
Minden rendben vele, csak érdeklődöm a tapasztalatokról. :)

[ Szerkesztve ]

(#43328) chopin42 válasza veze (#43320) üzenetére


chopin42
őstag

:D
+többbiek: Köszi a tippeket, várok , Karácsonyig ráér :D (de azért jó lenne, ha előbb ideérnének)
(az utolsó mondatom 22 Euróra vonatkozott, nem 22 napra, csak nem írtam oda :W

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#43329) V/ válasza KeFer (#43326) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem nagyon értem ezt amit írtál most arra a hozzászólásomra. Én a szállítási módról írtam, és arról hogy miért vonatos a szállítás, nem arról hogy nem kapod meg azt a terméket amit kifizettél
Szó nem volt arról hogy ha China Posta Airmail-t fizetsz és azt ennek ellenére más módszerrel küldi az eladó.
Egyébként nem lenne alapvetően gond a vasúti szállítással mert amikor tavaly ez elindult akkor bizony 18-23 nap alatt Magyarországra ért a küldemény. Az hogy a COVID felülírt dolgokat az persze megint más dolog. De még mindig nagyon gyenge a légi szállítás mert bizony nincs heti 6 járat Kínából. 2 hetente 1, erre nem igazán lehet alapozni jóformán semmit.
De nekem hiába írod.

[ Szerkesztve ]

(#43330) V/ válasza djsunstealer (#43327) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem is most küldtek többet ilyennel, valami belga postás móka, bár ők nemhasználnak az országukban U-s kezdetűt, majd kiderül hogy mennyi idő lesz.

(#43331) brucka


brucka
tag

Sziasztok!
Néhány napja megkaptam egy terméket, konkrétan egy 'pengét' egy one blade borotvához és voltam olyan balga, hogy egyből nyomtam a csillagokat, hogy minden rendben..
Ma akartam kipróbálni és nem, hogy nem vág, konkrétan majdnem letépte a fél arcomat.
Lehet ilyenkor még vmit reklamálni vagy felejtsem el?
Nem egy eget rengető összeg, de mégis bosszantó.

(#43332) V/ válasza brucka (#43331) üzenetére


V/
Topikgazda

A reklamáció és az értékelés nincs összefüggésben, bár nem ő gyártotta.
Van 15 napod reklamálni a kézhezvételtől és majd 120 nap az értékelést kiegészíteni, bár az nem termék minősítés, de persze ez is beírható utólag.

(#43333) brucka válasza V/ (#43332) üzenetére


brucka
tag

És ezt a contact seller vagy a dispute-nél kell megtenni?

(#43334) djsunstealer válasza V/ (#43330) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Nekem 3 Cainiao-s van, ebből 2db U-s, a harmadik a szokásos S000....:) Kíváncsi vagyok mennyit idő alatt ér ide.

(#43335) V/ válasza brucka (#43333) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt a dispute-nál mert első lépésként mindig az eladó foglalkozik vele és ha meg tudtok egyezni akkor nem kell az AliExpress közbelépését kérni. A külön írásnak nincs sok értelme, mert a 15 napod az már elindult.

(#43336) brucka


brucka
tag

Köszi!

(#43337) brucka válasza brucka (#43336) üzenetére


brucka
tag

Kb tízszer próbáltam elküldeni, de egyfolytában azt írja, hogy system error.
Amikor a képet adom hozzá mindnél ⛔ ez írja, pedig elvileg még le is butítottam nehogy túl nagy legyen.

(#43338) V/ válasza brucka (#43337) üzenetére


V/
Topikgazda

Böngésző vagy mobil app? Cseréld a másikra.

(#43339) Castell válasza brucka (#43331) üzenetére


Castell
aktív tag

Borotvapengét szerintem ne rendeljen senki, mert a nagy részük silány minőség. Nekem pár napja jött meg, pár darab utángyártott mach3-as betét. Szinte semmit sem vág le a penge. Ránézésre kb. megkülönbözhetetlen az eredetitől, de nem hiába annyi az ára az erdetinek, amiből egy darabot, akár hónapokig is használhat az ember.

(#43340) Voice24 válasza Castell (#43339) üzenetére


Voice24
őstag

Egyetértek. Én pár éve valamelyik magyar oldalról (talán ugyismegveszel.hu) rendeltem szintén Mach3 betéteket, azóta is a szekrényben porosodnak, nagyon sz@rul vágnak. Sajnos csak utólag vettem észre, hogy az oldalon oda volt írva a termék mellé, hogy utángyártott. De hiába írtam meg nekik, hogy ilyesmi termék esetében nem értelmezhető az utángyártott jelző, mivel az ilyenkor hamisítványnak minősül, nem utángyártottnak. Olyan mintha utángyártott Nike cipőt vagy Gucci parfümöt árulnának hivatalos oldalakon. De nem válaszoltak, és utána is vígan kínálták ezt a terméket. Magyar webáruháznál a NAV nem szokott ilyesmikkel foglalkozni?

(#43341) brucka válasza V/ (#43338) üzenetére


brucka
tag

App-ból próbáltam, de ott is csak a message fülön jön elő a rendelés és azon belül a dispute gomb.
Böngészőben az istennek sem találom, vagyis a my orders között ott volt, de csak a trackingre lehet nyomni ami már nem érdekes..

(#43342) Voice24 válasza brucka (#43341) üzenetére


Voice24
őstag

A my orders listában az adott rendelésnél a rendelés száma mellett van a view detail gomb, azt nyomd, az utána bejövő oldalon lefelé görgetve a productoknál megtalálod az open dispute gombot is.

(#43343) KeFer válasza V/ (#43329) üzenetére


KeFer
tag

Én is a szállítási módról írtam. Ha az általa ajánlott légi szállítást választom, akkor ne vasúton szállítsa, mert az negyed annyiba kerül. A szállítási módokat és azoknak díjait nem a vevő határozza meg, hanem az eladó. A vevő egyet tehet. Választ az ajánlatokból, és kifizeti az ahhoz tartozó díjat. Ennek fejében elvárható lenne, hogy a megegyezett módon szállítsa. Én elfogadom, hogy most jóval kevesebb a légi kapacítás. De ha nem tudja megoldani a légi szállítást, akkor ne szerepeljen az általa megadott listában.
Jelen helyzetben a vevő választ egy szállítási módot, amire az eladó nagy ívben tesz, és úgy szállítja, ahogy akarja. Ez szerintem felháborító.

(#43344) Voice24 válasza KeFer (#43343) üzenetére


Voice24
őstag

Arról nem beszélve, hogy pl. a China Post Registered Air Mail alá a termék adatlapján 20-31 nap van megadva szállítási időnek, és ennek semmi köze a 90 napos védelemhez. Ehhez képest meg csak Vilniusban eltöltenek a csomagok majdnem annyit, mint amennyi a teljes szállítási idő lenne.
Belegondolva, nem is biztos, hogy az Ali vagy az eladók sara ez a vonatoztatás, lehetséges, hogy maga a kínai posta olcsósítja így saját magát.

(#43345) KeFer válasza Voice24 (#43344) üzenetére


KeFer
tag

Én már ilyen apróságokkal nem is foglalkozok. Az adatlap nagy része hiteltelen (EU raktár, készlet mennyisége, stb.) De a folyamatosan vásárlók már tudják, hogy mi a valóság.
Soha nem fogjuk megtudni, hogy miképp megy a logisztika szervezése. A China Post rendeléseim egy része légi úton, más része vasúton jön. Nagy kérdés, hogy mi alapján dől el. De van egy Yanwen szállítmányom, ami szintén vasúton jött. Persze nem Yanwen-nel rendeltem.
Újabban minden rendelés előtt rákérdezek a készletre és visszaigazolást kérek a nem-vasúti szállításra. Egy ilyen visszaigazolt szállítmányt a napokban adtak fel. Hamarosan eldől, hogy valóban légi úton jön-e. Ha igen, akkor valószínűsíthető, hogy az Eladónak van ráhatása a dologra.

(#43346) jozsohaver válasza Voice24 (#43340) üzenetére


jozsohaver
tag

Szia! :) Onnan énis rendeltem már. Jó pocsék volt az biztos! Egyébként már nem veszek sehonnan Mach 3-at még rendes boltból se (pl. rossman). Gyengébb a minősége mint régebben szerintem. Vagy csak én futok bele nem sokat érő darabokba, nem tudom. Viszont aliexpressen van egy penge, amit Qshave-nek hívnak. Azt használom egy ideje és az odaveri bármelyiket. A Proglide-ot is. Legalábbis én így gondolom. Persze egy penge nem olyan komfortos.. Elnézést kérek az offért!

(#43347) belisa válasza jozsohaver (#43346) üzenetére


belisa
csendes tag

Pont ezt akartam írni. Van honlapjuk ott első rendelésnél olcsóbb termék. Mi ezt használjuk kb 2,3 éve. Szenzációs. Kb 2-3 hét a szállítási idő. S, a honlapról ingyenes. Minden férfi csaladtag ezt kapta karácsonyra :DD.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#43348) zappafan válasza jozsohaver (#43346) üzenetére


zappafan
csendes tag

+1 a Qshave-ra. :) Itteni ajánlásra próbáltam ki és szerintem is nagyon jó.
A saját oldalukon [Qshave] lehet rendelni Trial Kit-et 2 Euro ingyen postával.

Megelőztek :DD

[ Szerkesztve ]

(#43349) brucka válasza Voice24 (#43342) üzenetére


brucka
tag

Sajnos nekem nincs ilyen gomb ☹️ [kép] ezt látom

(#43350) V/ válasza brucka (#43341) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja ez a gondod, a múlt héten írtam hogy miként érhető el, mertahol nézed onnan ki lett véve, de a másik két helyen megmaradt ahol eredetileg is volt. Itt a hsz benne a képek.
Az app-nál meg bökj egyet a termék nevére és ott lesz a Open dispute

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.