Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) beg válasza V/ (#10199) üzenetére


beg
veterán

Menj el egy ombudsmanhoz is. Mint mondtam tavaly és az előtt is volt.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#10202) ZS3NI válasza V/ (#10199) üzenetére


ZS3NI
őstag

De most te komolyan egy április 1 tréfán akadsz ki? Inkább ne is netezz ma többet, mert sok ilyet fogsz látni... :U

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#10203) wwenigma válasza V/ (#10199) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Bakker ÁPRILIS 1.

Pereld be a világot. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#10204) V/


V/
Topikgazda

Oké, ha tréfa akkor az, lesza..m.
Ti se akadjatok ki, ha valakinek nincs tréfálkozós hangulata a hülye viccekre, ha közvetlen hozzátartozója haldoklik.

Inkább az előbbi kérdésemre reagáljatok, az fontosabb.
Másrészt, ebben a nagy Aliexpress évfordulós vásárlásban már a második eladónak írom, hogy nyomkövetős küldemény feladást írt, ennek ellenére a szállítási listában sem szereplő Seller's Shipping Method-al küldi.
Ezt mégis hogy gondolják? Ez is áprilisi tréfa? bár tegnap és tegnapelőtt adták fel.

[ Szerkesztve ]

(#10205) kirkri válasza V/ (#10200) üzenetére


kirkri
addikt

Nem vagyok biztos benne, hogy így lett volna.
eBay-en igen, de Alin én találkoztam már több olyan esettel is, hogy mikor értékelni akartam az eladót, csak akkor vettem észre, hogy már törölték.

21 éve a Prohardveren! ™

(#10206) Sqveeze válasza V/ (#10195) üzenetére


Sqveeze
tag

Értem köszi, és akkor mikor megérkezett svédbe, onnanstól mennyi idő még ideér hozzám a házhoz? És a Holland csomag mennyi idő még onnanstól, hogy odaért? Csak mert a China Post-os csomagokat mindig megkaptam eddig 12-13 nap alatt... A Svéd csomag már lassan 30 napja érkezik, remélem a hollandos csomagok nem késnek ennyit...

[ Szerkesztve ]

GeTreKt!.hu - Magyar Teamspeak Közösség

(#10207) V/


V/
Topikgazda

Nem panaszkodás és nem is tréfa (03.29 volt amikor történt) Megint vámeljárás alá vontak egy Kínából holland postával (NL) érkező csomagomat. Az értéke átszámolva 14,11 €, 4419 Ft. :W
Természetesen valós adatok vannak a mellékelt vámárúnyilatkozaton.
És nem megy a vámolás :Y

[ Szerkesztve ]

(#10208) V/ válasza Sqveeze (#10206) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit előbb írtam az ma 38 napos, de a hülye vám miatt 41 napra fogom talán megkapni.
Az utolsó svédes is 35 nap volt.

(#10209) Sqveeze válasza V/ (#10208) üzenetére


Sqveeze
tag

:/ Mindegy végülis ha a svédes 30+ napra jön meg nem para csak egy slim-es teniszpóló, de a másik kettő a holland remélem megjön a szokás 10-20 napon belül. Az nagyon kéne.

GeTreKt!.hu - Magyar Teamspeak Közösség

(#10210) Genova1983


Genova1983
tag

Nem is tudtam,hogy Japán is részt vesz a 2016-os Európa Bajnokságon! :D

(#10211) beg válasza Genova1983 (#10210) üzenetére


beg
veterán

Most miért? Ausztrália is részt vett a tavalyi euróvíziós dalversenyen :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#10212) V/ válasza Genova1983 (#10210) üzenetére


V/
Topikgazda

Félreérted.
Japán származású Európai csapatokban játszó játékosok neveivel készült mezek.

Okazaki Sindzsi a Leicester City FC, Honda Keiszuke az AC Milan, Kagava Sindzsi aBorussia Dortmund játékosai.

[ Szerkesztve ]

(#10213) V/ válasza V/ (#10212) üzenetére


V/
Topikgazda

UEFA European Championship 2016 nem egyenlő European Cup 2016-al.
Van az Európai országok bajnoksága, és van az Európai csapatok bajnoksága.

[ Szerkesztve ]

(#10214) Genova1983 válasza V/ (#10213) üzenetére


Genova1983
tag

European cup 2016 alatt én az EB-re gondoltam.

Amúgy esetleg rendelt már valaki ilyen 10-15 eurós mezek közül valaki?Milyen minőségre lehet számítani?

(#10215) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Március 8 dátummal regisztráltak egy rendelést. 60 napos protection-al szerintem május 8-ig tart a védelem. Most feltűnt azt írják a cucc mellett In 16days Purchase Protection will end. Akkor viszont április 17-én lejár a védelem. Nem értem. Az 40 napos protection. Miért?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#10216) V/ válasza tknof1871 (#10215) üzenetére


V/
Topikgazda

60 nap a maximum és összefüggésben van a szállítási móddal, kevesebb is lehet.

(#10217) manu75


manu75
aktív tag

Sziasztok!

Korábban írtam, hogy nem a rendelt terméket kaptam, dzseki helyett póló jött. A teljes vételárat visszakaptam 2 nap alatt visszautalták a pénzt, a póló nálam maradt. Szokás ilyenkor valami visszajelzést hagyni az eladónak esetleg értékelni vagy foglalkozzak vele?

(#10218) V/ válasza manu75 (#10217) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha tudod még értékelni, akkor talán tedd meg. Végül is korrekt módon lett elintézve az ő részéről.

(#10219) Nofear19


Nofear19
tag

Sziasztok

Egy olyan esetem van hogy egyik rendelésem szállítási határideje 2 nap múlva lejár.
Nyomkövetési száma van csak hát nem követhető.
A kérdésem az volna hogy a vitát a lejárat előtt kell megnyitni vagy utána is lehetséges?
Eddig még nem volt ilyen esetem és attól tartok hogy a 2 nap lejárta után esetleg eltűnik az "open dispute " lehetőség.

A másik kérdésem az lenne hogy egy másik rendelésemnél, miután vártam már 45 napot, ismét felugrott a számláló 50 napra. Most már tudom követni a csomagot de eddig nem tudtam. Szabályos az hogy az eladó önkényesen megváltoztatja a szállítási időt holott 60 napon belül kellett volna leszállítania?

LG 42 LM 640S

(#10220) V/ válasza Nofear19 (#10219) üzenetére


V/
Topikgazda

60 napon belül kellett volna leszállítania? Nem egészen így értendő, ha 60 napon belül nem érkezik meg, visszajár a pénzed. Az ingyenes, de bármely szállításnál senki sem garantál neked fix 60 vagy bármennyi napot. Nem csak az eladón múlik.
Másik kérdésre igen, te is kérheted és ő is módosíthatja. Pl: a vámosaik valamiért nem engedik ki, visszakerül hozzá, módosít a dolgon és újból elküldi, közben meg eltelt 10 nap, biztos emeli az időt.

[ Szerkesztve ]

(#10221) V/ válasza V/ (#10220) üzenetére


V/
Topikgazda

Bocsi az első kérdésre pedig akár ma is, de a 59. nap legyen azért az utolsó. (60. naphoz időt, időzónákat kell számolni, hogy ne késd le)

[ Szerkesztve ]

(#10222) Nofear19 válasza V/ (#10220) üzenetére


Nofear19
tag

Kösz a választ.
Igen, 60 napon belül kellene leszállítania és már csak 2 nap van hátra belőle. Csak azért kérdeztem hogy mi a teendő mert nem szeretném hogy automatikusan megkapná az eladó a pénzt mikor lejár a 60 nap hiszen az árút nem kaptam meg.
Sajnos még nem volt ilyen esetem és nem tudom mi történik a határidő lejárta után. Gondolom akkor a lejárat után kell megnyitnom a vitát, nem előtte ugye? Vagy eleve ha nem hagyom jóvá a fizetést akkor automatikusan visszautalják?

LG 42 LM 640S

(#10223) Avicularia


Avicularia
veterán

Rendeltem egy órát. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy nem olvastam végig el az oldalt és csak az első adatig néztem meg az óra méreteit. [link]
Nagy órát szerettem volna, a leírásban pedig az áll hogy 4.9 cm-es. Viszont ha lejjebb jobban megnéztem volna a képeket akkor ott fel van tüntetve, hogy a koronával együtt 4.13 cm-es az óra, de maga a számlap inkább csak 3.6-3.7 cm, ez pedig nagyon kicsi nekem. Érdemes reklamálni, mert az adatoknál megtévesztően a 4,9 cm van? Persze én is hibáztam, mert nem néztem meg tüzetesen az adatokat.

(#10224) V/ válasza Nofear19 (#10222) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt írtam, hogy ne várd meg hogy leteljen, nyugodtan nyomd meg a Dispute gombot most.
Nincs olyan hogy kellene, ezek szerint nem voltam egyértelmű. Vagy megérkezik 60 napon belül, vagy Dispute-t nyitsz.

[ Szerkesztve ]

(#10225) maj-viktor válasza Avicularia (#10223) üzenetére


maj-viktor
őstag

Jelezd az eladó felé, hogy hibás a leírás, mert 2méret van, illetve partial refund igénylése! Milyen értékről van szó!? 50$?

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#10226) V/ válasza Avicularia (#10223) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha volt kép és azon helyesek a méret adatok, akkor elírás a számlap átmérőre megadott 4,9 cm.
Indíthatsz dispute-t, hogy nem felel meg a leírásnak mert ez igaz.
Lehetőségek felajánl részleges visszatérítést, kérsz másik órát -ha van ebben a fajtában nagyobb-, de ezt vissza kell küldened a saját költségeden, mert azt nem látom, de valószínűleg így vállalta a reklamáció rendezését. és ezután küldi a másikat.
A képen a YG001-nél írt case diameter (tok átmérő) az jó, de ez nem a számlap méret, dial diameter ami viszont hibásan van írva, mert amit kaptál annál a tokt méret egyezik.
Írd meg a szöveges résznél, hogy neked nagyobb méretű óra kell.
Még néhány hirdetést megnéztem, másoknál is, ezek keverik a számlap és a tok méretet.

(#10227) Avicularia


Avicularia
veterán

Köszönöm a válaszokat. 56$ volt az óra ára. Szóval kérhetek partial refundot? Az óra nagyon tetszik, de sajnos nagyon kicsi az én kezemre. Ilyenből nincs nagyobb, és vissza sem szeretném küldeni, mert innen Svédországból elég drága mulatság lenne nyomkövetve visszaküldeni, főleg, hogy mekkora böszme csomagolásban jött. Szóval visszaküldés nem igazán opció.

(#10228) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Olyan problémával szembesültem hogy egy új bankkártyát szeretnék felvinni az Alipay rendszerbe úgy hogy az előzőt töröltem. Ez a kártya már az én nevemen van, előző viszont egy családtagom nevén volt. A gond ott kezdődik hogy felvittem a rendszerbe az új kártya adatait, de a kártyabirtokos nevét nem változtatta meg a rendszer, az maradt a régi. Viszont az Alipayban az én nevemmel regisztráltam, az persze más kérdés hogy az egyik családtagom bankkártyájával használtam eddig a rendszert. Egyszóval "beleégett" a rendszerbe az ő neve és akárhányszor próbálom azt hogy letörlöm a kártya adatokat, majd ismét felviszem a rendszerbe, újra és újra a családtagom nevét írja ki a kártya száma mellé.

Írtam ez ügyben az Alipay csetjébe ahol az egyik asszisztens miután leírtam a problémámat annyit mondott hogy várjak, vagy próbáljam meg másik böngészővel.

Megpróbáltam másik böngészővel, vártam is, de semmi... Már 12 órája várok. Most ilyenkor mit lehet tenni szerintetek? Volt valakinek már ilyen problémája?

-Norbi-

(#10229) maj-viktor válasza Norby86 (#10228) üzenetére


maj-viktor
őstag

Új reg? saját e-mail címmel - saját névvel - saját címmel - saját bankkártyával!?

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#10230) maj-viktor válasza Avicularia (#10227) üzenetére


maj-viktor
őstag

Akkor max. egy 10-20%-os partial refundot látok reálisnak én...

Vagy visszaküldés és full refund (az viszont a te költséged lesz... ~3E Ft TN-el)

szal egyértelműen legjobban a megtartás és kis partial refund kifacsarással jársz a legjobban a helyzetből adódóan!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#10231) Avicularia válasza maj-viktor (#10230) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi, akkor partial refund lesz. Mint írtam, nem Magyarországról küldeném vissza, a svéd posta kicsit drágább mint a magyar, kb. országon belül tudnám 3 ezer forintnyi koronáért elküldeni, nem Kínába.

(#10232) Norby86 válasza maj-viktor (#10229) üzenetére


Norby86
őstag

Természetesen ha nincs más mód akkor igen, de azt hittem van erre más megoldás is. :/ Ha holnap sem lesz változás akkor csinálok új fiókot. De kérdés persze az hogy ha alipay fiókom törlöm, azzal egyúttal törlődik az aliexpressz fiókom is? Mert ott már elértem egy magasabb szintet, van pár 5*-os pontozásom, így azt nem szeretném elveszíteni.

-Norbi-

(#10233) quicky98


quicky98
csendes tag

Sziasztok! Újra én! Mivel a febr.29.-i rendeléseim közül az 5-ből 4 megjött csak az 5.-el van gond most tieket kérdezlek! 7 napja volt feladni az árut,2 nap után kaptam TN-t (Svéd postásat).A tn 30 nap után sem élt,igy irtam az eladónak aki annyit válaszolt,hogy utána néz...Mai napra kaptam egy másik "tn"-t amit itt lehet követni. Ezt a számot adta: 73334110155853
Szóval se nem svéd posta,se nem követhető,se nem adta fel 7 nap után ...Várjak,vagy tehetek valamit?
Kezd túl sok lenni az ilyen csalókból. Köszönöm a segítségeteket előre is!

(#10234) V/ válasza quicky98 (#10233) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudsz semmit értelmes dolgot tenni, vársz mert 20-án csak feladta, jön, a szállítási védelem 60 napjába gondolom belefér.
Én is kifogásoltam az egyik emberkénél, hogy nyomkövetős kínai postát írt a feladásnál, megnyugtatott, hogy China Post bélyegző van a borítékon. :W A kis hüle, nem érti a Registered szó tartalmát.

(#10235) lililááá


lililááá
tag

[link]Hali mi az a kiírás 22-n 13-n kilőtték felénk ?

[ Szerkesztve ]

(#10236) V/ válasza lililááá (#10235) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerinted mennyien tudunk itt kínaiul? Nézd meg másik nyomkövetőben, hátha van angol fordítása, vagy fordítasd a 17track-el magyarra, van ilyen opciója.
Egy
Kettő

(#10237) lililááá válasza V/ (#10236) üzenetére


lililááá
tag

Az értelmezhetetlen minden fordítón kipróbáltam,inkább arra lennék kíváncsi normális dolog e? Mert ez így értelmetlen nem kevés csomagom jött már de ilyennel nem találkoztam még.

[ Szerkesztve ]

(#10238) V/ válasza lililááá (#10237) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez úgy néz ki, hogy új pilótát vettek fel és gyakorolja a felszállást. :)
Ne foglalkozz vele, majd csak lesz egy ilyen már:
Küldemény információ: Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

(#10239) lililááá válasza V/ (#10238) üzenetére


lililááá
tag

Igen úgy :) Bízom benne mert ezt várom a legjobban és szívat :DDD

(#10240) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Valakinek van valami tapasztalata Bluetoothos mp3 lejátszóval? Melyiket érdemes venni?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#10241) Sqveeze


Sqveeze
tag

"Due to recent terrorist activities in Europe, increased security measures are now in force indefinitely.Your package may be delayed due to these precautions. We apologise for any inconvenience caused."

[moderálva]

[ Módosította: Karma ]

GeTreKt!.hu - Magyar Teamspeak Közösség

(#10242) lukdov


lukdov
csendes tag

Ez az Aliexpress reward (A0, A1, A2, A3, A4) még mindig működik és adja a pontokat? Az egyik chates agent azt mondta megszűnt és emiatt nem kaptam vásárlásaim után pontokat (2$ felettiekről van szó). Ha mégsem, valaki tudna képet küldeni, hogy odatudjam dörgölni az orra alá, hogy másnak meg mégis megy?

(#10243) Sqveeze válasza lukdov (#10242) üzenetére


Sqveeze
tag

Én A1 lettem nemrég. De ha minden rendelésem megjön és confirm-ölöm őket akkor szerintem meglesz A2 is.

Kép:
http://prntscr.com/andt08

GeTreKt!.hu - Magyar Teamspeak Közösség

(#10244) flesh válasza lukdov (#10242) üzenetére


flesh
aktív tag

Működik rendesen.

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#10245) lukdov


lukdov
csendes tag

Köszönöm, akkor nyomok ott még egy túrát, kiderüljön, hol a hiba.

(#10246) maj-viktor válasza quicky98 (#10233) üzenetére


maj-viktor
őstag

Az aliexpress-en a vásárlásaim 90%-a ilyen... pontosabban az olcsóbb vásárlásaim ~10-20$ alatti!
Ha 60napon belül nem jön meg, refund! Ennyi! (~45nap körül indítok case-t... ekkora már megszoktak jönni, ha mégsem, akkor vita és refund)

AZ EU-s ppostás csomagoknak meg van egy olyan "velejárója", hogy csak akkor kezd el élni a szám, ha a tranzit országba megérkezik.... így a SE - svéd, NL - holland, CH - svájci, DE - német, stb.
Szóval türelem... fake TN-re mondjuk 30nap után, amúgy meg 45nap után nyitok case-t... ha megjön legfeljebb lezárom, ha nem 60nap-ja van!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#10247) #79621120


#79621120
törölt tag

szerk.

[ Szerkesztve ]

(#10248) quicky98 válasza maj-viktor (#10246) üzenetére


quicky98
csendes tag

35.nap, nyissak vitat vagy varjak akkor? Mar en sem tudom

(#10249) Norby86 válasza maj-viktor (#10229) üzenetére


Norby86
őstag

Gondoltam megírom, az elmúlt két napban háromszor is írtam az Alipay online helpdesk részlegének, de nem jutottam dűlőre velük. Értették amit leírtam, de csak olyan tanácsokat adtak hogy próbáljam meg másik böngészőbe, meg töröljem az előző kártyát a rendszerből (amit már réges-régen meg is tettem). De nem lett sajnos jobb... Sőt gondoltam hogy majd ha a veryfication-ban a profilomat elfogadtatom, átáll a kártya név is a nevemre, de ez sem történt meg, sőt most már a nevem is felcserélődött és a postai borítékon előbb lenne a keresztnevem aztán a vezetéknév. Úgyhogy azt hiszem az lesz amit ajánlottál, törölni fogom ezt a felhasználót.
Kérdés hogy ha én törlöm ami gyakorlatilag az aliexpress felhasználói fiókom is törli, akkor utána ugyan azon az email címen létre tudok hozni egy új fiókot? Vagy ilyen esetben "beragad" a rendszerükbe az email cím és egy másikkal kell megpróbálnom? Mert saját email címem és ezt használom paypalra is, nem akarok kát-három email címet használni.

-Norbi-

(#10250) V/ válasza quicky98 (#10248) üzenetére


V/
Topikgazda

Várjál még., az olcsó -ingyenes- szállításokra ez van írva 15-60 days, normális még az, hogy ha a 51 napon érkezik meg. Legtöbben 45 nap után érdeklődünk az eladónál, ha addig nem érkezik meg és úgy 55. napon Open dispute.
Nekem 6 napja a magyar vámon ücsörög a csomagom ami nem éri el a vámolásos értékhatárt. 40. napra jött, ha mindjuk a 45. napon dispute-t nyitok, körberöhög az eladó, mert erről ő nem tehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.