Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) V/ válasza Benzema (#9350) üzenetére


V/
Topikgazda

Tudom nem vigasztal, de a Magyar Posta néha trehányan könyveli a nemzetközi adatbázisba az adatokat.
Már átvettem, de még repülőn volt.

(#9352) Thome válasza V/ (#9349) üzenetére


Thome
addikt

Ezen a ponton túl vagyok, erre sem reagál, pedig 3-4 napja írtam.

Egyébként valahogy én szaladtam eddig ebbe, de mindig itt volt 1,5-3 hét között a cucc, ezért optimistapista voltam, kínai újévről megfeledkezve.

(#9353) V/ válasza Thome (#9352) üzenetére


V/
Topikgazda

Vasárnapig írhattál akármit, ünnep volt, szerintem nem dolgozott. Most meg sok olvasnivalója van.

(#9354) Thome válasza V/ (#9353) üzenetére


Thome
addikt

Ideiglenesen mondjuk tudom helyettesíteni a cuccot szóval várok, nincs mit tenni. Olvastam értékeléseket, egyébként sem szeret válaszolgatni, írják.

(#9355) chesterboy


chesterboy
aktív tag

aki magyar mezre vágyik [link]

(#9356) flesh


flesh
aktív tag

"M***e S. Hungary" :Y Valaki sokat fog rajta kaszálni! ;]

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#9357) chesterboy válasza flesh (#9356) üzenetére


chesterboy
aktív tag

nagy a család :C

(#9358) V/ válasza V/ (#9314) üzenetére


V/
Topikgazda

2016-02-02 21:46 Escalate Dispute, mert kamu a nyomkövetési szám.
Erre ma az Aliexpress ügyfélszolgálat: Your order 71698858313934 has been frozen due to suspicious seller activity. Az én érdekembe, befagyasztják a vásárlást, amikor már vissza kellene fizetniük a pénzt. :F
De be fogják kérni a szállítási adatokat, pedig egyértelmű, hogy valótlan a nyomkövetési szám, és várjak 5 napot.
Tényleg ez szokták csinálni, ha valaki refund-ot kér?

(#9359) wwenigma válasza V/ (#9358) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Befagyasztottak a sellert, gondolom több report ment rá. Nem a te refundod miatt.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#9360) V/ válasza wwenigma (#9359) üzenetére


V/
Topikgazda

Előzmény még az, hogy rájuk kérdeztem, hogy miért nem csinálnak semmit 2.-a óta.

(#9361) Noiziboi válasza Gabesz1019 (#98) üzenetére


Noiziboi
csendes tag

jobb oldalt legfelül ott van hogy ship to

(#9362) Noiziboi válasza V/ (#9360) üzenetére


Noiziboi
csendes tag

végül tegnap vissza kaptam a pénzt amelyik csomagom múltkor elakadt tényleg igazad volt vissza küldték

(#9363) csab2


csab2
veterán

Sziasztok!
Most először rendeltem az aliexpress.com-ról. Ingyenes szállítású volt a cucc. Kaptam egy levelet az eladótól, hogy bocsi, de elfelejtette a szállítási költséget, küldjek még 7,5 USD-t.
Találkoztatok már ilyennel? Gyakori ez? Az ebay-ről több száz rendelésen túl vagyok, de még egyszer sem futottam bele ilyesmibe.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#9364) Safranek válasza csab2 (#9363) üzenetére


Safranek
aktív tag

Közel 100 rendelésem volt már , de ilyen még egyszer sem.

[ Szerkesztve ]

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#9365) kirkri válasza csab2 (#9363) üzenetére


kirkri
addikt

Nehogy fizess neki!

Ha elrontotta, akkor törölje a vásárlást, vagy adja fel azon az áron amennyiért te vetted.

21 éve a Prohardveren! ™

(#9366) Vertigo18 válasza kirkri (#9365) üzenetére


Vertigo18
addikt

És ha nem hajlandó, akkor "open dipute"

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9367) csab2


csab2
veterán

Én is úgy gondolom, ahogyan írjátok.
Írtam neki, és kértem, hogy törölje a rendelésemet. Azt válaszolta, hogy open dispute és válasszam a purchase protection-t. Az a gond, hogy nem tudom kiválasztani az open dispute-ot, mert azt írja, hogy csak 10 nappal az árú feladása után tudom megnyitni. Az áru meg még nem került feladásra.
Mi ilyenkor a teendő?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#9368) kirkri válasza csab2 (#9367) üzenetére


kirkri
addikt

Ha nem adta még fel, akkor a Cancel order gombra nyomva tudod hivatalosan kérni a rendelés törlését.

A harmadik pont akár megfelelő is lehet neked.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#9369) Linda1


Linda1
aktív tag

Sziasztok.
Rendeltem 2 kisebb csomagot, 2 különböző eladótól feb. 16-án éjjfél előtt, de egyik eladó sem reagált sehogy, még mindig "avaiting deliveryt " ír. Elég sürgős lenne, meddig várjak rájuk, még feldolgozzák??? Azt írja, hogy 7 nap 25 óra, stb... múlva, ha nem veszik fel a rendelést törlődik. Csak az a baj, hogy náluk volt elfogadható áron és ingyenes szállítással. Mit csináljak?

(#9370) peestike válasza Linda1 (#9369) üzenetére


peestike
senior tag

ha nagyon kell akkor vársz kb.
ennyit lehet tenni.
szerintem a "sürgős", mint szó nincs is benne a kínai szótárban. :)
7-én rendeltem az ünnepek közepén, ma lett kikérve a tn csak.
az ingyenes küldés meg nem a gyorsaságról híres, de lehet szerencséd is....

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#9371) Safranek válasza Linda1 (#9369) üzenetére


Safranek
aktív tag

02.04-én rendeltem , 02.16-án kaptam tn-t. :U
Nincs mese , mint türelmesen várni. :K

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#9372) Linda1 válasza peestike (#9370) üzenetére


Linda1
aktív tag

Köszi.
Mivel ez lenne a második, illetve harmadik rendelésem, nem igazán ismerem ezeket a formalitásokat .
A legelsőt feb. 4-én adtam le, akkor már volt aki ünnepelt, de az eladó rámírt 5-n, hogy van neki raktáron és fel is adta már úton van, ezért is tűnt ez furának, hogy húzzák az időt. Esetleg holnap írjak rájuk?
Safranek Értem, szóval legyek türelmes....ez nem igazán tartozik az erényeim közé, de nincs sok választásom.

[ Szerkesztve ]

(#9373) Safranek válasza Linda1 (#9372) üzenetére


Safranek
aktív tag

Akkor egy a cipő (türelem szobrát sem rólam fogják mintázni :DDD )

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#9374) csab2 válasza kirkri (#9368) üzenetére


csab2
veterán


Szia!
Nincs cancel order.
Track order és Confirm Goods Received van. A státusznál pedig waiting delivery.

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#9375) PhilBrick válasza csab2 (#9374) üzenetére


PhilBrick
őstag

Eszerint 3 és fél napja feladta a csomagot.
Szóval ne fizess és várd meg hogy ideér-e! :)

[ Szerkesztve ]

(#9376) csab2 válasza PhilBrick (#9375) üzenetére


csab2
veterán

Akkor valamit félreértettem.
Legutóbb ezt írta az eladó: "hi, you can open a dispute and choose Purchase Protection is running out, but package is still in transit, i will refund you."
Akkor ezek szerint feladta a csomagot, annak ellenére, hogy kér a szállításra 7,5 USD-t?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#9377) atus72


atus72
senior tag

Sziasztok,
Sokszor rendeltem az Aliról viszont most olyan nagyobb tételt szeretnék rendelni ami biztosan ÁFA-köteles.
A kérdés hogy nem tudja valaki hogy pl Németországban ha az Ali-ről rendelnek akkor ott milyen vám és ÁFA szabályozás van? Nagyon nem szeretném az államot etetni ÁFÁ-val.
Köszi
A.

(#9378) PhilBrick válasza csab2 (#9376) üzenetére


PhilBrick
őstag

Az Alinak jelentette a feladást 3 napja. Szóval én a helyedben most várnám a csomagot. (Awainting for delivery és ketyeg a 60 nap)
Aztán a két hónap lejárta előtt vagy megjön a csomagod az eredeti összegért, vagy nem. Ekkor pedig dispute és refund.

(#9377) atus72
Németországban általában 19% az áfa. A vám termékcsoportonként változik. Bővebb információ például itt.

[ Szerkesztve ]

(#9379) atus72 válasza PhilBrick (#9378) üzenetére


atus72
senior tag

Azt tudtam hogy az ÁFA 19% csak arra gondoltam hogy esetleg az ÁFA határok másak, akkor ezekszerint a 22 euró feletti áfa kötelesség egységes úniós előrrás lenne? Akkor ez cumi :)

(#9380) csab2 válasza PhilBrick (#9378) üzenetére


csab2
veterán

Egyébként most ugyanaz a termék 14 USD szállítási díjjal szerepel az oldalon. Tőlem viszont 7,5 dollárt kér. Ha azonban már feladta a cuccot, akkor várhatja... Miért volt olyan béna?
Igazából az a gond, hogy nem is magamnak rendeltem, hanem valakinek, megbízásból.
Köszönöm az infót!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#9381) csab2


csab2
veterán

Most látom, hogy véletlenül rossz irányítószámot adtam meg. :((((
Ettől megjöhet még a csomag?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#9382) molvany válasza PhilBrick (#9378) üzenetére


molvany
senior tag

Németországban ebben az esetben 19% - az ÀFA ( Fix ennyi, nem álltalában :K )

Német nyelvü infó néhány példával ilusztrálva

[ Szerkesztve ]

WhatsApp :+491737182060

(#9383) Linda1 válasza atus72 (#9379) üzenetére


Linda1
aktív tag

Romániában, nem 22€ a határ, hanem csak 10€. Az áfa meg 24%. Na ez a cumi. Én 21,99-t rendeltem barátnak Lenovo displayt, biztos megáfáztatják. :(((

(#9384) atus72 válasza Linda1 (#9383) üzenetére


atus72
senior tag

Az tényleg szopás :(

(#9385) atus72


atus72
senior tag

Na közben találtam céget akin keresztül megtudom venni, ami nem világos hogy hogy lesz nekem ÁFÁ-s számlám? Eleve az a fura hogy nincs az Alin (vagy én nem találom) hogy elkülönül a billing address meg a shipping address, ezt tudja valaki?
Az ÁFÁ-s számlát azt majd a vámosok állítják ki miután beküldtünk millió papírt?
Céges bankkártyával lesz a fizetés de azt szeretném hogy hozzám hozzák ki a csomagot.

(#9386) V/ válasza atus72 (#9385) üzenetére


V/
Topikgazda

Az ÁFÁ-s számlát a vámkezelésről lehet hogy állítanak ki, de a határozatban szereplő összeg a határozat alapján könyvelhető, de a termék vételárárról a NAV-VÁM neked semmit nem ad.

My orders
a Manage Orders legalsó link
Shipping Address

[ Szerkesztve ]

(#9387) pall.gergo


pall.gergo
tag

Sziasztok.
Most kezdtem el nézegetni ezt az oldalt. eBayt már régóta használok, ott a PayPal nagyon tetszik.
Itt ügye a bank kártya adatokat kell megadni, a K&H nál aktiváltuk a 3D Secure Code-ot.
Elvileg a kártya adatok megadás után egy kódot kellet volna kapnom SMS-ben és azzal jóváhagyni a tranzakciót. De nem jött semmi SMS a trazakció meg megtörtént. Valakinek hasonló tapasztalat?
Csak nekem tűnik komoly biztonsági résnek, hogy csupán a kártyán lévő adatokkal tudsz vásárolni ? o.O

[ Szerkesztve ]

(#9388) atus72 válasza V/ (#9386) üzenetére


atus72
senior tag

Próbálom értelmezni amit írsz, de nem áll össze a kép.
A shipping address módosítást én is megtaláltam de ez nem válasz a kérdésemre hogy akkor nincs elkülönítve a billing address meg a shipping address? Hogy lesz ebből ÁFA-s számla? :)

(#9389) flesh válasza pall.gergo (#9387) üzenetére


flesh
aktív tag

Ugyan olyan tranzakciónak számít, mintha egy üzletben vásárolnál és POS terminálon fizernél, vagy mintha pénzt vennél fel az automatából, ugye ott sem SMS-el aktiválod a vásárlás? Itt meg kellett adnod egy úgynevezett "PIN" kódot a kártyád regisztrációja során, amivel engedélyezed a tranzakciót.

[ Szerkesztve ]

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#9390) PhilBrick válasza pall.gergo (#9387) üzenetére


PhilBrick
őstag

Az egész világ a kártyaadatok megadásával vásárol. Nem csak az Alin. Bár lehetne biztonságosabb, azért a többségnek megfelel. :)

A 3D kódról pedig gugliztam neked egy kicsit:
"hol vásárolhat az Internetes biztonsági kóddal?
Az Internetes biztonsági kód segítségével csak a rendszerhez csatlakozott kereskedőknél lehet vásárolni. A csatlakozott kereskedők száma folyamatosan növekszik. Ezeket onnan lehet felismerni, hogy a következő logók szerepelnek az oldalaikon: „Verified by Visa” ill. „MasterCard SecureCode”.
Amennyiben ezeket a logókat nem látja a kereskedő oldalán, akkor nem csatlakozott a szolgáltatáshoz, tehát a Bank nem küld Internetes biztonsági kódot és a vásárlásnál csak a bankkártya adatait kell megadnia."

(#9388) atus72
Meg kell kérned az eladót, hogy küldjön neked számlát. Nem biztos hogy fog is. Az Aliexpress olyan mint nálunk a Vatera, rengeteg a civil ügyeskedő. Az Alibaba a hely, ahol biztosan kapsz számlát.
Sokkal egyszerűbb lenne, ha felkészülnél arra a 19%-os áfa kifizetésére. De utána is reménykedhetsz! Múlt héten megkaptam a 45$-os csomagom is áfamentesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#9391) csab2 válasza csab2 (#9381) üzenetére


csab2
veterán

Járt már így valaki? Volt ennyire béna? :)

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#9392) Melack válasza pall.gergo (#9387) üzenetére


Melack
veterán

Beregelsz AliPay-re, majd onnantól azon keresztül vásárolsz. Lassan 60 vételen vagyok túl, de semmi gond nem volt.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9393) molvany válasza Melack (#9392) üzenetére


molvany
senior tag

Az AliPay is olyan dolog hogy nem muszáj. Lehet, bár én személy szerint nem látom értelmét ( gondolom ezzel nem vagyok egyedül, de ez emberektöl függ ).
Kb. két év, közel 150 vásárlás és pofonegyszerü Maestro Bankártya. Minden egyes vásárláskor bepötyögöm a szükséges adatokat ( nem esik nehezemre ) és ennyi.
Semmivel sem több vagy kevesebb adat, mint amikor a boltban a Marinéni " lehúzza " a Kártyát a kasszánál :N

WhatsApp :+491737182060

(#9394) pall.gergo


pall.gergo
tag

Köszönöm a gyors válaszokat. :) Hát azért tán annyiban különbözik, egy sima kártyás vásárlástól, hogy találsz egy kártyát az utcán, és ha még nincs letiltva nem kell semmi azonosítás, tudsz vele vásárolni. Arról nem is beszélve, ha netán van egy pöpec kém porgram a gépeden, megjegyzi a kitöltést utána meg autmatizálja magát és utalgat égbe világba akár. (Technikailag tutit meg lehet csinálni) Vagy csak én parázom túl ? :) Azért a PayPal en egyszerűbb, mert max azt a 10-20 ezert tudják ellopni ami rajta van. ( mert ott is csak e-mailt és jelszót kér.)

(#9395) molvany válasza pall.gergo (#9394) üzenetére


molvany
senior tag

Szerintem olvasd el még néhányszor azt amit itt leírtál :K
Ilyen formában jobb otthon hagyni a Bankártyád, mert ha mész az utcán, a müholdakról kémprogramokkal még a zsebedben lévö kártya adatait is kiolvassák és kifosztanak :D
" Ezt a RED - ben is megmondta már Marvin ( John Malkovich )
Természetesen a Bakkártya és a számla a tiéd. De ezt a témát most szerintem annyira túlreagáltad, hogy ...... :K

WhatsApp :+491737182060

(#9396) pall.gergo


pall.gergo
tag

Amúgy viccen kívül van ilyen :D Olyat hallottam, hogy a PayPass terminált megokosították, hogy nagyobb hatókörben érzékelje a kártyát, több méter lett. Belerakták egy aktatáskában sétáltak vele emberek között, és mindenkinek csipkedték le az összegeket.

(#9397) beg válasza pall.gergo (#9396) üzenetére


beg
veterán

Állítólag a Yeti is létezik, azt hallottam.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#9398) peestike


peestike
senior tag

megvan az első negatív rekordom, a cucc megérkezett [link] , de valamerre lődörgött jó sokat. (china post ajánlott küldemény)
2016.01.30 01:28 (GMT-7): Küldemény postai átvétele a küldő országban
2016.02.01 11:33 (GMT-7): Shipped by air
2016.02.18 14:29 Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2016.02.18 17:32 Küldemény információ:
Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting
ma hozta a postás és még működik is mindkettő! :)

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#9399) molvany válasza pall.gergo (#9396) üzenetére


molvany
senior tag

Ha valakinek válaszolsz, akkor ajánlatos a " Válassz " gomdbot használni, mondjuk akkor jobban behatárolható, ki kinek és miért :K

WhatsApp :+491737182060

(#9400) V/ válasza atus72 (#9388) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem meg ez nem állt össze és arra reagáltam: Az ÁFÁ-s számlát azt majd a vámosok állítják ki miután beküldtünk millió papírt?

Az Alinál a a számlázási cím az alap regisztráláskor megadott cím. Mivel a két helyen különböző címeket adhatsz meg, véleményem szerint meg van különböztetve.
Az Aliexpressen lévő kereskedőktől ne fogsz számlát kapni, olyan papírod sem lesz amit a NAV elfogadna ÁFÁ-s számlaként.
Nem magánszemélyként az Alibaba nagykereskedőktől lehet vásárolni, ott létezik, kérhető megfelelő számla, az importálási szabályok szerint

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.