Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Sziasztok!

Következőben kérném segítségeteket. Adott egy Seageate Barracuda 1 TB 7200 Sata 3, ST1000DM003 HDD házba beépítve Sata 3 csatlakozással, 2 db 500 megás partícióval, nem rendszerlemez. Hétvégén pendrive-ról másoltam rá ~ 8Gb adatot, de másolás közben a kijelzett várható folyamatidő felkúszott 11 órára. Nem értettem az okát, a HDD-n bőven volt szabad hely. A másolást leállítottam. Feltűnt, hogy tele lett „tempsokrikszkraksz” könyvtárral a vinyó, mindemellett a gép belassult. Van egy adatmentésre használt Toshiba 3TB-s vinyóm rackben (alapesetben kikapcsolva). Mivel a gép csigasebességre váltott, ezért újraindítottam a rendszert, a 3 terásat bekapcsoltam, hogy a fontos adatokról másolatot készítsek. Innentől kezdve a win nem töltődött be csak akkor, ha az 1 terásat lehúztam. A Bios a Seagate-et ekkor még felismerte. A win csökkentett módban sem indult, ha a vacakoló HDD be volt kötve, a file-ok betöltésénél a classpnp.sys-nél mindig megállt. Az indítási javítás indítása esetén a kék háttér betöltődött, de a javítás ablaka csak félórával vagy még később jelent meg. Ezt egyszer lefuttattam (órákig ment), viszont azóta a lemez Biosban sem látható. Azonban a javítás futtatása óta ha a lemez be van kötve, akkor ha lassan is, de betöltődik a win és indítás után 30-40 perccel kiírja, hogy az E:\ meghajtóban lévő lemezt formázni kell (de a lemezkezelőben nem látható). Mivel van rajta olyan adat, amiről még nem készült biztonsági mentés, ezért jó lenne, ha formázás előtt sikerülne ezeket visszanyerni. Van rá ötletetek mit tudnék vele kezdeni? Köszi!

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.