Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6851) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!

Vettem egy új vincsit és az előző meghajtóról szeretném a teljes rendszert lementeni és áthelyezni az új hdd_re.
Milyen programot ajánlotok ami képes teljes rendszert áthelyezni?

(#6852) liksoft válasza Ateszpapa (#6851) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez klónozás, ilyen címszó alatt keress utána.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6853) Ateszpapa válasza liksoft (#6852) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszönöm, közben megtalaltam.

(#6854) Dagidög válasza liksoft (#6840) üzenetére


Dagidög
senior tag

Szia!
Volt egy kis szünet az ügyben, de semmi fejlemény. Mire számíthatok egy ilyen vizsgálat során? Mennyi időt vesz igénybe?

(#6855) liksoft válasza Dagidög (#6854) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Egy adatmentés egy ilyen 2TB-os drive-ról (az ár haranggörbéjének a tetejét mondom!) nettó 100-110 ezer körül lehet. Ha egyszerűbb akkor alatta, ha bonyolult akkor felette. A garancia legtöbbször ugrik, mert olyan bontást, átalakítást kell végezni rajta, amit a gyártó nem szokott tolerálni. Ha ezek után is érdekes lehet még, akkor jelentkezz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6856) Dagidög válasza liksoft (#6855) üzenetére


Dagidög
senior tag

Tehát egyszerűbb mentés már szóba sem jöhet? Mert ha nem, akkor tárgytalan az eset és köszönöm az eddigi tájékoztatást!

(#6857) Lasliegrand


Lasliegrand
tag

Sziasztok! Az utóbbi pár napban bekrepált a Winyóm. Erre akkor jöttem rá, mikor a Win újrarakás után sem indult el, és a külön particionált adataimat sem tudtam mind kimenteni, ugyanis Win Xp Live CD alatti másolgatás közben is fokozatosan romlott a Winyó. Próbáltam azóta Pendriveos Ubuntut is, de már az sem tudja mountolni a Winyót, noha a Bios és a 2 próbált op rendszer látja és még a szabad tárhelyet is kiírják. Van esetleg valami tippetek még?

(#6858) liksoft válasza Lasliegrand (#6857) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A folyamatos romlás miatt szakembert javasolnék.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6859) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Üdv!
Olyan problémám van egy WD20EADS (2TB Green) vinyó az egyik percről a másikra kezd döglődni, amit a Sentinel azonnal jelzett hogy gyenge szektorok vannak rajta (először csak 54, aztán percről percre több, most 600körül járhat), én pedig azonnal menteni szerettem volna róla, de mivel 1.5TB film van rajta, és csak néhány kisebb klip, 30-50megánál nagyobbat nem tudtam még másolni, mert amit elkezdett, az ha másnem a háromnegyedénél lefagyasztotta a gépet.
Smart fülön a 197-es sornál van felkiáltó jel, ami elvileg a még nem eldöntött hibás szektorokért felelős. Pontosan mit jelent ez gyakorlatban? Eldönti valaha? Semmilyen önteszt és checkdisk sem fut már le teljesen rajta, ez fél nap leforgása alatt emberek!!! Ha legalább a filmjeim nagy részét letudnám róla menteni (van egy 4TB-s WD Blackem), utána belevágnám a kukába, nem érdekel már, meg ment kb. fél évet összesen, azért az is nagy genyóság. Már ez a 3., több nincs ami elhulljon a green szériából! Mit lehet tenni ilyen esetben? Érdekes hogy az összes adat látható rajta, némelyik filmet el is tudom indítani, és mondjuk a feléig le is tudom játszani, pörgetni bele. Jól jönne minden tipp, köszönöm!

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#6860) liksoft válasza sladka_pani (#6859) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Lehet hibásan írt szektor, előerősítő hiba, fejhiba, felület öregedése, külső elektronika hibája, hőmérsékletre érzékeny, hibás tápellátás, érintkezési gondok, stb....

Ha pótolhatóak a filmek, akkor kuka most. Ha nem mert családiak, akkor adatmentéses szakembert javasolok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6861) sladka_pani válasza liksoft (#6860) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Köszönöm, akkor addig próbálok mentegetni róla míg teljesen halott nem lesz, utána nagykalapács (hogy más se tudja megmenteni) és mehet bele az e-hulladékba. Nagyon nem örülök, mert talán 2003tól voltak összegyűjtve és pótolhatatlanok :(

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#6862) medium84


medium84
aktív tag

Sziasztok!

Nem sokan használnak már CF kártyát, nekem mégis ezzel akadt problémám. Fotózás közben meghalt. Kingston Ultimate 16GB 266X (CF/16GB-U2)
Canon EOS 7D
GetDataBackkel próbálta, de fel sem ismerte. Gondolom fizikai jellegű a hiba. Olyan valakit keresek, aki nem X*10.000-ért vállalja. Ha otthon megoldható a feladat, vállalom.

(#6863) bubu256 válasza medium84 (#6862) üzenetére


bubu256
tag

Hasonló problémám van egy 32GB-os microSD kártyával. Telefonban egyszer csak olvashatatlan lett.
Sajnos meghajtóként sem látom Windowsban így GetDataBack sem tud vele mit kezdeni.
Mit lehetne vele csinálni?

(#6864) liksoft válasza bubu256 (#6863) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha a lemezkezelő nem ad rá korrekt kapacitást (logikai meghajtóként nem kell látni), akkor szinte semmit. Egy ilyen mentése ha egyáltalán lehetséges, HDD mentés árában szokott mozogni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6865) Grejoz


Grejoz
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Lenne egy problémám a linux rendszerem /home könyvtára külön partíción van a vinyómon. A vinyó szektorhibás lett, a linux nem indult el. Live CD-ről próbáltam kimásolni a /home-ból az adatokat, de nem tudta csatolni. ezt a hibaüzenetet adta:
http://kepfeltoltes.hu/141002/2014-10-02_09.30.07_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Megnéztem gparted-del is, ott az info nézeten az adott partícióra ezt kaptam:
http://kepfeltoltes.hu/141002/2014-10-02_11.26.02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Még az sem látszik, mennyi adat van rajt.
Ugyanezen a vinyón van win7 is, az megy gond nélkül. A HDD Sentinel-el is megnéztem a vinyót. A SMART fül tartalma:
http://kepfeltoltes.hu/141002/2014-10-02_12.36.22_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Az lenne a kérdésem, hogy miképp tudnám valahogy kimenteni a fontosabb dolgokat?
A testdisket ajánlották, de nem találtam róla olyan leírást, hogy miképp lehet csak pár mappát, és fájlt másolni vele. Csak olyat, amikben arról volt szó, hogy a partíció törlés, rosszul sikerült oprendszer telepítés, stb után elveszett adatokat állították vissza vele.
Várom a javaslatokat!
Köszi előre is!

(#6866) liksoft válasza Grejoz (#6865) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Két lehetőséget látok:
1. Ha jól hallottam, van más kifejezetten Linuxhoz free adatmentő program (ebben nem tudok segíteni, nem ilyent használok).
2. Adatmentéses szakembert veszel igénybe.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6867) Grejoz válasza liksoft (#6866) üzenetére


Grejoz
csendes tag

Photorec-el nekiálltam mentegetni. Szedi is a dolgokat. Egy kérdésem lenne. Ez mindent ömlesztve rak mappákba. OK, a jpeg-et, mp3-akat kiválogatom, az nem gond. De van pár táblázatom (Libre office-os) Ezeket meg fogom találni a rengetegben? vagy az ilyen fájlokat nem állítja vissza?

Köszi az infot!

(#6868) liksoft válasza Grejoz (#6867) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Amit bejelölsz neki a keresés elején, arra keres. Ömlesztve. Utána nyitogatás, válogatás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6869) Grejoz válasza liksoft (#6868) üzenetére


Grejoz
csendes tag

A válogatás OK, csak az a kérdésem, hogy a fájlokat (táblázat, dokumentum) meghagyja eredeti méretben, vagy feldarabolja? Mert már most van egy rakás szöveges dokumentum, meg excel fájl típusú fájl, amik nagyon kicsi méretűek. pár kb csak.

(#6870) liksoft válasza Grejoz (#6869) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sok a téves találat, nem használható anyag. 10% lesz várhatóan ami megnyílik. Persze ez is csak akkor, ha egyszerre lett oda másolva, mert a folyamatos használat miatt töredezetté válik egy file. Ezeket nem tudja menteni. Az ilyen mentéséhez az OS adminisztráció elengedhetetlen, így RAW recovery típusú program nem jó. Másik programot kellene keresned, vagy szakembernek átadni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6871) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Üdv!
Win 7 alatt létezik valami olyan program ami bad sectorokat átugorva, kihagyva, mellőzve -tehát NEM gépet kifagyasztva- tud menteni, másolni? Nem akarok már heteket szenvedni, ami átjön, az átjön az új vinyóra, aztán dobhassam ki a kukába. Közel 2 TB anyagot fájlonként képtelenség menteni. Köszönöm.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#6872) Saltwater válasza sladka_pani (#6871) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Disk Genius
A leginkább környezetbarát megoldás a régi winchesteredet illetően, ha adatmentőnek felajánlod donornak.

https://hdd-adatmentes.hu

(#6873) sladka_pani válasza Saltwater (#6872) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Megnézem ezt a progit. Ha valaki eljön érte, nagyon szivesen odaadom neki.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#6874) sladka_pani válasza Saltwater (#6872) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Úgy fest ez sem szereti a szektoros vinyót... már az első próbálkozásnál örökre fagyás jött nem is tudok tallózni. Míg a sima windows intézőben tudok, csak amint elkezdek 1 fájlt másolni, vagy át ér vagy nem.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#6875) Josi válasza sladka_pani (#6874) üzenetére


Josi
aktív tag

unstoppable copier.
Sajna könyvtárakat nem tud másolni, csak fájlokat.
program

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6876) sladka_pani válasza Josi (#6875) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Köszönöm, megpróbálom :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#6877) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Úgy fest ezen már ez sem segít, ha lefagy akkor lefagy. 700MB-nál nagyobb fájlnál már biztos van legalább egy bad sector és akkor csak az újraindítás marad. Filmeknél meg 90%ban már 1-2giga a méret minimum :( Már csak napok kérdése és feladom...

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#6878) föccer válasza sladka_pani (#6877) üzenetére


föccer
nagyúr

Kerüld meg az operációs rendszert. Ajánlom a Get Data Back programot. Ugyan elég hosszadalmas, de elég ügyes kis program. Van hozzá ingyenes demo, ami csak keresni tud, de menteni nem. Megmotatja, hogy mit lehet vele elérni és ha elégedett vagy az eredménnyel, akkor megveszed és máris ki tudod menteni vele az adatokat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6879) Saltwater válasza föccer (#6878) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Mivel folyamatosan romlik a merevlemez kondíciója, én nem javasolnám a "próbálkozást".
Hiren's Boot disken a recovery menü alatt a DDRescue programmal készítsen egy fizikai másolatot, és inkább az elkészült lemezképből próbáljon kimenteni amit lehet, de gyorsabb és biztonságosabb megoldás csak adatmentő szakember lehet.

[ Szerkesztve ]

https://hdd-adatmentes.hu

(#6880) nolika


nolika
aktív tag

Történt egy kis rossznyavaja.
Win32diskimagerrel beletúrtam a partícióba.HDD hibátlan.
szeretném kimenteni az adatokat szektorhelyesen. Ugyanis a win32diskimager a lemez elejétől ír, s ami sérült nem akarom viszont látni. Ami viszont ép azt lementeném. Van ilyen program amely így ellenőrzi a konzisztenciát?

Kb 150mb lett írva egy 600gb-os winyon.

(#6881) liksoft válasza nolika (#6880) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Tudtommal nincs. Egyenként tartalmi ellenőrzés szükséges. Ha tudod milyen adattal írt, arra keresve esetleg lehet egy durva szűrést végezni (ha egyedi minta akkor tökéleteset, ha általános (pl: H00) akkor csak durva szűrés lehet).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6882) rgrg1 válasza liksoft (#1) üzenetére


rgrg1
csendes tag

Szia!
A problémám a következő:
Van egy 2 TB WD green külső winmchesterem. Ami 12 volt helyett 20 voltot kapott..
A D4 (13L) részt kiszedtem ami a túlfeszültség ellen véd. Majd rádugtam és ekkor a mellékelt videón látható dolgot produkálta. A winchester nem pörög fel/indul el. 5x ad ki hangot. A visszajelző led konstans villog. Amig nem szedtem ki a D4-et addig csak villogot és semmit nem tett.
Megpróbáltam még egy másik hddről (WD purple,teljesen új) átraktam az elektronika részét. Ekkor is ezt produkálta.
Kérdésem lenne meglehet-e javitani? ha igen hogyan?
[link]

(#6883) liksoft válasza rgrg1 (#6882) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez bizony úgy tűnik, letapadt. Ha igen, akkor mechanikailag sérült. Adatmentésnek lehet esélye, de felületi sérüléssel számolni kell, viszont nem javítható. Ez nem otthoni kategória, így ha kellenek az adatok, akkor adatmentéses szakembernek add át. Ebben az esetben TILOS rázni, forgatni, hirtelen mozdulatot tenni vele! A mechanika belül csúnyán tud ezektől gyűrődni, és ebben az esetben szakembernek sem lesz esélye sem a mentésre! Nem olcsó, végig kell gondolni.

U.i.: Nagyon nem jó ötlet különböző drive-ok elektronikáit egymásra tenni. Mivel a legtöbb mai drive már gyári számra párosítva van (elektronika - mechanika), így nem is értem miért próbálkozik ezzel szinte mindenki. A felületen lévő gyári adatokat is haza lehet ilyennel vágni, ami utána dupla munka (ha egyáltalán lehetséges) a profi adatmentőnek is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6884) Josi válasza liksoft (#6883) üzenetére


Josi
aktív tag

Azért próbálkoznak vele (többek közt annó én is.) mert sajna nincsenek infók, hogy mit lehet, mit nem.
Panel-panel, hátha jó lesz.
Mivel mi már ezt megbeszéltük egyszer az adatmentéskor, így én már nem csinálom, és nem javaslom a felhasználóknak sem.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6885) liksoft válasza Josi (#6884) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Én meg ezért írom le minden esetben. Legyen leírva, legyen elérhető.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6886) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Üdv,

nem az első segítségért jövök, mert sok mindent megpróbáltam már.

Kezdődött úgy fél éve, hogy néha nem talált meg fájlokat a C meghajtón a windows. Nem jöttek be ikonok, vagy a feladatkezelő, vagy a minialkalmazások...részletesebben itt írtam le a problémát. Nos, mivel hetek alatt megoldódni látszott a probléma, elfogadtam a "csuklós" választ.

A komoly problémák kb egy hete kezdődtek. Nem is az ikonok és egyebek tünedeztem el, hanem a gép volt eszméletlenül lassú. Programok rendre nem válaszoltak, percekig tartott megnyitni egy böngészőt, stb.
Aztán ismét elkezdte hogy nem látta az SSDmet, és mindig BIOSból kellett kiválasztani manuálisan. Mire eljutottam odáig, hogy adatmentést csináljak (persze HDD sentinel továbbra is 100%ot mutatott...) addigra bejött a krach ma este, amikor is már csak a RAW dolgot láttam.

Ezeket próbáltam:
- USB-n csatlakoztattam egy laptophoz, és ezen keresztül vizsgálgattam progikkal.

- ubuntu live: not accessible
- TestDisk: nem talált partíciót
- windows: felajánlja a formázást, a lemezkezelőben pedig RAWként látszik (és kiválónak irja le az állapotot)
- eredeti PCben windows telepítőben próbáltam bootrec parancsokat, nincs partíció és OS maradványra utaló jel
- kb 5 féle recovery program (EaseUS, Icare, GetDataBack, iSkySoft stb), 0 eredmény, többüknél még az USB meg sem jelent, van amelyiknél igen, de csak annyit lát hogy RAW fájlok, alatta pedig nincs részletezés

Mit tehetnék? Elég gáz hogy HDD sentinel szerint minden OK volt, aztán így cserben hagyott ez az átkozott SSD... Az az érdekes hogy ha ennyire tropa állapotban van, hogy a francban ment még ma reggel a windows...? Azért ez.. :D

Minden segítséget köszi.

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#6887) liksoft válasza raskolnikoff (#6886) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A Sentinel azt mutatja, amit a drive ad magáról. Így ha az jónak mutatja magát, vagy a driver "szépíti" a helyzetet, akkor ez "vakrepülés". Egyébként sajnos az SSD ilyen. Képes ugyanúgy meghalni mint egy HDD.

Segítségnek még sokat nem is tudok mondani. Ha belül titkosítós típus, akkor szinte biztosan ITT állt meg a működés és a mentés. Nem örömmel mondom, de ezért szoktuk azt javasolni, hogy SSD-n CSAK az OS legyen. Legtöbbjük menthetetlen. [link] Gyári támogatás meg nincs.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6888) raskolnikoff válasza liksoft (#6887) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Gyanakodtam, hogy vége. Egyébként én ténylegaz a fajta vagyok aki még a programokat is más meghajtóra telepíti, nem sok installált progi volt fent a C-n.
Az igazi probléma azonban mindig azok a mentések amelyeket a gép a dokumentumokban tárol, előre beállított dolgok, játékmentések, profilok különböző appokhoz. Általában ezek a fájó dolgok adatvesztéskor.
A windows pedig bármekkora helyet felzabál, jelen esetben is mindig 1-2 GB volt szabad hely a meghajtón...a szokásos windows supportos tool használta után (amely lefarigcsálja a feleslegesen mentegetett updatek után keletkező backupokat).

Szóval akkor ez az SSD valószínűleg formázás után sem fog megfelelően működni?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#6889) Doky586 válasza raskolnikoff (#6888) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legalább mostmár tudjuk mitől ment tönkre az SSD:
"mindig 1-2 GB volt szabad hely a meghajtón"

[ Szerkesztve ]

(#6890) raskolnikoff válasza Doky586 (#6889) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Ilyen hülye lenne hogy felülírja magát szükség esetén? Vagy a windows erőlteti?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#6891) liksoft válasza raskolnikoff (#6890) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az SSD a háttérben a blokkokat a kihasználtság függvényében cserélgeti. Ha nagy a kihasználtság, akkor ezt nagyon sűrűn kell a háttérben végeznie. Mivel a flash korlátozottan írható, egyszer valahol hibázni fog. Erre vannak a hibajavító algoritmusok beletéve, de ezek sem tudnak mindent. Ezért ajánlatos 10% körül szabad területet tartani rajta. Igaz, van benne is plusz, de könnyíthetünk rajta ha mi is adunk neki. Legközelebb az egész drive 90%-át particionáld csak meg. Így lesz területe a háttérben korrigálni a hibákat, kihasználtságot.

De ha egy SSD csuklott, annak már sok jót nem jósolnék.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6892) raskolnikoff válasza liksoft (#6891) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Használat vagy adatmentés szempontjából nem jósolsz sok jót? Vagyis használhatnám formázás után ahogy régen?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#6893) schusy


schusy
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, nagy gondom van. Drága öcsém letörölte a külső vinyóról anyukám fényképeit. Sajnos ő nem tudta visszahozni az adatokat, és utána használták tovább a vinyót. Gondoltam ,azért én még szerencsét próbálnék, hátha lehet tenni valamit...

Lefuttattam egy keresést az EaseUS Data recovery-vel, ami meg is találta a képeket. Szkennelés közben meg is tudtuk nézni a képeket (prewiev), tehát valóban megvannak, azonban, miután beszkennelte az egész vinyót, és kértem, hogy írja át a képeket, már sérültnek jelölte mindet, és a windows nem nyitja meg.

Nem nyafognék, ha már a scan közben se mutatott volna semmit...na de mutatott...

A kérdésem, mi a teendő? Másik progi? Jpeg javítás? Vagy kezdjem újra és mégiscsak szkennelés közben mentsem ki?

Köszönöm,

Zsu

(#6894) liksoft válasza raskolnikoff (#6892) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Először úgy értettem, nincs is meg a korrekt kapacitása. Ha a felületre rá lehet látni, akkor meg lehet próbálni az adatmentést különböző programokkal. Ha azok nem jártak sikerrel, akkor valamit nagyon összekuszálhatott, vagy a program nem jó a sérülés fajtájához.

Amennyiben nem olvasható a felület, akkor SSD esetén kicsi az esély bármilyen mentésre.

Mindegy, ha már "csuklott", akkor ezt újra elővezetheti. Én nem használnám.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6895) liksoft válasza schusy (#6893) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ugye fizikailag is másik drive-ra próbáltál menteni? Mert ha nem, akkor mentés közben folyamatosan felülírhatta a mentendőt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6896) schusy válasza liksoft (#6895) üzenetére


schusy
csendes tag

Természetesen, másik vinyóra mentek.

(#6897) raskolnikoff válasza liksoft (#6894) üzenetére


raskolnikoff
őstag

TestDisk, GetDataBack, Iskysoft, EaseUS, iCare, Recuva, valamint Ubuntut használtam, 0 eredménnyel. Akkor fel lehet adni valószínűleg?
A teljes méretet látja egyébként (59 GB mivel 64es)

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#6898) Josi válasza schusy (#6893) üzenetére


Josi
aktív tag

Próbáld ki az iCare progit.
Nekem többször bevált már. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6899) liksoft válasza raskolnikoff (#6897) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Visszaállítás nem lesz lehetséges. Ha viszont részletek sem jönnek vissza, akkor nagyon összeomlott, vagy biztonsági törlést végzett hibásan értelmezett parancs alapján.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6900) liksoft válasza schusy (#6896) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ezt a programot nem ismerem. Próbáld mással is, de ne írjon semmi a mentendőre!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.