Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) csubuka válasza liksoft (#6800) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, akkor megy a veszélyesbe...

(#6802) Josi válasza csubuka (#6801) üzenetére


Josi
aktív tag

Az elektronika még jó lehet valamire. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6803) csubuka válasza Josi (#6802) üzenetére


csubuka
addikt

Akkor par ezerert feladom... Koszi!

(#6804) liksoft válasza Josi (#6802) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Már bocsi, de kinek? Adatmentéses szakembernek talán, aki a különböző eltéréseket (firmware, gyári szám, stb...) át tudja hidalni. Hétköznapi panelcserének leáldozott, mert legtöbbször többet árt, mint használ. Nem kevés mentés érkezik, ahol meg kell küzdeni az eredeti hibával, PLUSZ a panelcsere miatt sérült gyári adatokkal. Tudod, jó buli mikor valaki 2-3 ezerből meg akar úszni egy adatmentést, és sikerül úgy hazavágnia, hogy a szakember az eredeti duplájáért tudja csak lementeni, ha egyáltalán sikerül. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6805) kymco


kymco
veterán

Sziasztok! Van egy 1 terrás seagate sata winyóm. Két partíción egy windows 2003 futott évekig.
Jelenleg, ha bootoltatom a winyót, végtelen ideig fut a w2k3 indikátora. parancssorosan sem indul csökkentett üzemmódban. Már a bios is sokáig gondolkodik az induláskor, de felismeri.
Ha rákötöm más gépre, és más oprendszerrel (win7-linux) bootolok, akkor nem látja a partíciókat. A GetDataBack kifagy. A hiren's boot linuxa látja a partíciókat, de nem tud a mountolt drive-ra lépni. a hiren's boot dos felülete, ami kezeli az ntfs-t is látja a file struktúrát, lehet benne mászkálni, de a szükséges fájlokat nem tudom vele lementeni. Nekem csak egyetlen file kellene belőle egy mysql adatbázist magában foglaló állomány.
Tudtok segíteni továbblépni?

www.refujvaros.hu

(#6806) liksoft válasza kymco (#6805) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez az állapot várhatóan jobb nem lesz, csak... Így adatmentéses szakember segítségét javasolnám.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6807) kymco válasza liksoft (#6806) üzenetére


kymco
veterán

Sejtettem.... :(

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#6808) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Lehet hogy egyik ismerős gépén adatvesztés volt, win7 telepítőből törölve lett a partició majd új lett csinálva. Milyen programot ajánlotok általános doksik visszaállítására? (excel, world, pdf doksik)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6809) liksoft válasza TheProb (#6808) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Get Data Back első lépésben.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6810) TheProb válasza liksoft (#6809) üzenetére


TheProb
veterán

és melyik keresési algoritmust indítsam el? a "recover deleted files"-t vagy másikat?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6811) liksoft válasza TheProb (#6810) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mivel csak olvas, így megpróbálhatod. De ha emlékem nem csal, van leformattált drive-ra is valami menüpont. Nincs előttem, nem használom napi szinten, pontos választ így nem tudok adni, csak utat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6812) Gjani01


Gjani01
csendes tag

Üdv!
Van egy SAMSUNG G3 Station 1 terrás winchesterem, ami egyik napról a másikra tönkre ment.
Tegnap este még tökéletesen működött, ma pedig már úgy viselkedik, mintha vinyó helyett egy darab kő lenne: nem pörög fel, nem világít, gép nem látja, stb... táp és kábelek jók, azt megnéztem. Elvileg semmilyen fizikai megterhelés nem érte, így merem remélni, hogy a benne lévő lemezek nem károsodtak; lehetséges, hogy csak egy kontakt hiba van a dobozon belül, vagy valami hasonló? mit lehet vele tenni? első sorban a rajta tárolt adatokra tartok igényt. (gari már nincs rá)

[ Szerkesztve ]

Légy bátor, aligátor

(#6813) liksoft válasza Gjani01 (#6812) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Ennek lehet elektronikai és mechanikai oka is. Akár le is tapadhatott, ilyenkor minden gyors mozdulat (rázás, forgatás) végzetes lehet, a drive-al érdemes hímes tojásként bánni. Célszerű eldönteni, mennyire fontosak az adatok, és esetleg szakembert keresni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6814) Gjani01 válasza liksoft (#6813) üzenetére


Gjani01
csendes tag

Kössz a gyors választ.
Mennyibe kerülhet egy ilyen móka? ha nem pörög, akkor is vigyázni kell rá? semilyen hangot nem ad ki

[ Szerkesztve ]

Légy bátor, aligátor

(#6815) Josi válasza Gjani01 (#6812) üzenetére


Josi
aktív tag

Ez a nevéből ítélve egy külső Hdd.
Lehet, hogy csak a ház romlott el.
Szedd ki a házból és dugd fel közvetlenül egy gépre.
Ha működik akkor veszel másik házat és minden OK.
Ha nem, akkor jöhetnek az adatmentők

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6816) Gjani01 válasza Josi (#6815) üzenetére


Gjani01
csendes tag

már megoldottam ezt a problémát tegnap este, de kössz.
volt az egyik lemezen egy szösz, ami beszorult a fej alá, de kiporszívóztam, így most jól müködik sima HDD ként (mert amikor szétkaptam, úgy sem működött), viszont most kéne hozzá az elektronika, mert az sem jó, USB-ről nem megy. olyat honnan tudnék szerezni?

Légy bátor, aligátor

(#6817) Josi válasza Gjani01 (#6816) üzenetére


Josi
aktív tag

Ne elektronikát keress, hanem új komplett külső házat vegyél.
kb 3000 ft-tól már kaphatók, beleteszed és működik. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6818) liksoft válasza Gjani01 (#6816) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a HDD fedelét levetted, akkor 10% alatti az esélyed, hogy hosszabb távon is működjön. Egyébként fej alá nem szokott szösz kerülni, azt a bontáskor szippantotta be. Mint a többi, nem láthatót, de azok azért szépen dolgozzák a felületet. Így idővel egyre több hiba várható. Viszont ez csak találgatás, mert pontosan nem írtad meg, mi történt. Egy biztos, ha eléred, a fontos adatokat fontossági sorrendben azonnal mentsd, mert a következő indulása sem garantált!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6819) koszsim


koszsim
újonc

Üdv
A következő problémám adódott:
Elég hülye voltam hozzá hogy egy irodában sok ember által használt gépbe bedugjam a külső vinyómat (Toshiba 2.5" STOR.E BASICS 500 GB).
Az eredmény hogy a saját gépemen az avast rögtön sipákolt hogy talált az Autorun.inf-ben egy
Win32-Malware-gen nevű fertőzést.
Aztán lefutattam egy teljes víruskeresést a winchesteren (az avast átnézte mind a 365 GB-omat és közben nézegettem milyen fájlokat vizsgál és ő látott mindent amire melékszem hogy rajta volt a winchin tehát a fájlok ott kéne hogy legyenek valahol) és talált egy jópár teljesen új fájlt a főmappában (az eredeti mappanevek +.exe néven pl.: Programok mappa -> Programok.exe...)
ugyanezzel a vírussal.
A baj az hogy a Windows Intéző (Windows 7 Professional 64bit) nem látja a mappákat de azt megállapítja hogy 365 GB foglalt a 480-ből (vagyis lényegében változatlan ahhoz képest ami volt mielőtt rákerült volna az "ajándékcsomag")
Szerintetek kinyerhetőek valahogy még az adatok?

(#6820) liksoft válasza koszsim (#6819) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:W :W :W

A GDB témában most válaszoltam, az ott most feltett kérdésedre. Miért kell mindenhiva beírni ugyanazt egy időben? Nem kapsz hamarabb választ, hiába szórod szét ugyanazt a kérdést több helyre!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6821) maxika2004


maxika2004
őstag

Üdv mindenkinek !

Segitségeteket kérném a következőkhöz:

Egy 32 GB os sandisk SDHC memcsikártyáról kártyaolvasóval szerettem volna leszedni a fotókat,
de csatlakozás után, megszakadt a kapcsolat, majd magátol, csatlakozott-megszakadt vagy 4-5
Utána kihuztam a usb ből !
Ezután másik gépen probáltam másik olvasóval és csak összevissza karaktereket mutat, és nem olvasható semmi , csak azt mutatja hogy mennyi a foglalt terület....

GetDataBack - al probáltam, végig is futott vagy 50 perc alatt de nem talált semmit !

Esetleg egy formázás után ujra GetDataBack ? vagy mit tehetnék még ez ügyben ?
Elég fontos lenne a fotókat visszaszereznem .

Elöre is köszi a segitségeteket !

(#6822) liksoft válasza maxika2004 (#6821) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A Testdisk-et nézd meg (ott van a másik progi ami kell Neked, de nem jut eszembe a neve), és a fényképek típusának megfelelő mentést (keresést) válassz. Talán az tud segíteni. Ha nem, akkor szakember.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6823) lupakgabor


lupakgabor
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő:
Van egy 2,5 es WD külső vinyóm aminek a kondíciója 1 hete drasztikusan elkezdett csökkenni először leugrott 70%ra aztán pár napra rá már 50% volt.Ekkor elkezdtem lementeni a cuccokat róla de ez nem sikerült teljesen mert a következő napon már nem működött.Bedugom a gépbe világít szépen pörög szépen de nem működik.Van rajta zár amit fel kell oldani egy WD programmal amit meg is csinál a gép és megjeleníti, hogy ott van a HDD.A méretét pl már nem lehet látni és semmire nem reagál.A rajta lévő adatok kellenének valahogyan le kellene menteni. Valaki tud valami megoldást?
Előre is köszönöm segítségeteket!

(#6824) liksoft válasza lupakgabor (#6823) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

CSAK adatmentéses céget tudok javasolni. A drive halhatott meg, illetve annak egy része. Rossz hírem, ha a felületről nem olvasható ki a titkosítási kulcs, akkor menthetetlen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6825) King Unique válasza lupakgabor (#6823) üzenetére


King Unique
titán

Üdvözletem!

Hát sajnos én is ide kényszerültem látogatni... :(

Problémám nekem is hasonló, mint az előttem szólónak: Iomega 2,5" külső HDD USB 3.0 + titkosítás
Tegnap ütött be a krach, mikor lehajtottam alvóba a laptopot, majd felnyitva jelszó beírás után RAW partíció fogadott. Eddig is használtam így és soha nem volt gond emiatt.

A "terv" megvan (GDB/ Easus Data Recovery adat lementés), illetve pár művelet meg megvolt (TestDisk), de utóbbi nem hozott eredményt.
Amúgy a HDD-nek semmi baja, HDS szerint 100/100-as, SMART is ok.
Amúgy Easus lát szépen minden fájlt és mappát, GDB csak egy részét első nekifutásra...

Kérdésem az lenne, h van mód a RAW partíció NTFS-re való visszaalakítására adatvesztés nélkül, v ne is erőltessem :F
Ha nincs, akkor gondolom marad a "bevett szokás", adatok lementése a fenti szoftverek egyikével másik vinyóra --->lemezkezelőben RAW partíció törlése/ formázása NTFS-re.

[ Szerkesztve ]

(#6826) liksoft válasza King Unique (#6825) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Itt két gond is van. A titkosítás, és az adatvesztés. A hiba típusától függően mindkettővel, de sorrendben nem azonosan kell foglalkozni. Ha nem gond, holnap napközben lennék. Mára kiosztotta a pizsimet a gyerek. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6827) King Unique válasza liksoft (#6826) üzenetére


King Unique
titán

Közben csináltam egy próbamentést Easus free verziójával (max 1 GB...), sikeresen végigment, lementett fájlok is bitre pontosan stimmelnek, tehát vsz ilyen téren talán nem lenne akkora gond.
Titkosítás feloldása, a szoftverét elindítva, jelszót bepötyögve, megoldható.

Csak ugye nincs itthon ekkora vinyóm (vennem kell egyet), amire át tudnék róla pakolni mindent, +meg kell venni a fent említett szoftverek vmelyikét, szal nem igazán hiányzott ez a plusz munka és költség... :((
Ezért is kérdeztem, h nincs e vmi mód RAW NTFS-re alakításához adatvesztés nélkül, mert akkor megkímélhetném magamat ezektől?
amúgy meg én aztán tényleg odafigyelek mindig, h külső vinyó mindig megfelelően legyen leválasztva, kapjon elég tápot, ne melegedjen túl stb., erre egy ilyen banális sz@rság miatt bukik az egész...a hülye Windows az ilyenekre meg, mint tudjuk különösen érzékeny és egyből RAW-ot tol az ember képébe... :W

[ Szerkesztve ]

(#6828) liksoft válasza King Unique (#6827) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Adatmentés esetében mindig versenyt fut az ember az idővel. Én készítenék a titkosítás feloldása után image-et. Ott meglenne titkosítás nélkül, és ezen már sokkal nyugodtabban lehet "molyolni". ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6829) cserix


cserix
tag

Sziasztok!
A könyvelőm a külső HDD-jét rossz tápra dugta :Y . Elvitte szervizbe, ahol nem tudtak vele mit kezdeni, de utalást tettek arra, hogy lehet csak a vinyó elektronikája szállt el és ha tud ugyanolyat szerezni, akkor még esetleg feléleszthető a vinyó adatmentéshez. Most nálam van az eszköz. Nem vagyok IT szakember, csak hobbiból foglalkozom számítástechnikával. Körülnéztem a neten és lehet kapni elektronikát ilyen típusú HDD-hez. Viszont nem tudom, hogy mi az aminek feltétlenül meg kell egyeznie.
A tönkre ment HDD adatai:
Model: ST31000528AS
Part Number: 9SL154-515
Firmware: CC44
PCB Sticker: 4772 H
PCB Number: 100535537 REV A

Találtam már néhány olyan nyákot , ahol csak a PCB Sticker és a PCB Number betűjele különbözik.
Szerintetek egy ilyennel életre lehet kelteni? Vagy mindegyik jelzésnek meg kell egyeznie?
Gondoltam, mielőtt visszük a Kürt-be ezzel még megpróbálkoznánk.
Szerintetek érdemes ezzel foglalkozni vagy egyből Kürt.
A válaszokat előre is köszönöm. :R

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#6830) Josi válasza cserix (#6829) üzenetére


Josi
aktív tag

Mint korábbi hozzászólásában Liksoft kolléga kifejtette, lehet kisérletezni, de inkább ne, mert ezzel még tovább lehet fokozni a mentés költségét.
Kürtön kívül is van élet. :)
Keresd liksoftot. Korrektül és jól dolgoznak. (nekem is volt már náluk fizetős mentésem.)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6831) liksoft válasza cserix (#6829) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Lehet, hogy csak a panel, de lehet, hogy a fejszerelvényen a belső erősítő is. Az tudja vinni a rárakott új elektronikát is az örök vadászmezőkre. Nem törvényszerű, de megtörténhet. Akkor lehet esélyed, ha a gyári számon kívül minden megegyezik. Azt nem tudom fejből, hogy ez is érintett széria-e, de a Seagate is készít gyári számra összepárosított drive-ot. Ha ez is ilyen, akkor az egyszerű panelcsere nem fog segíteni.

Túlfesz esetén én inkább adatmentéses szakembert javasolnék. Volt már hasonló mentésünk, ahol a fejeket még el tudta indítani a drive a parkoló pozícióból, és utána halt meg. Nem csak elektronikailag volt kuka, hanem meg is tapadt. Ilyen esetben a kar deformációja megtörténhet egy hirtelenebb mozdulatra (rántás, forgatás) is, így a kezelése, szállítása esetén az óvatos mozdulatok ajánlottak.

A másik meglátásom, hogy külső házba ilyen melegedésre hajlamos 7200-as drive-ot tenni "orosz rulett". Így már kaphatott tisztességesen meleget, ami a túlfeszültség esetén az alkatrészek nagyobb arányú meghibásodását könnyen okozhatja.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6832) cserix válasza liksoft (#6831) üzenetére


cserix
tag

Köszönöm a tájékoztatást :R .
Továbbítom az illetékesnek és ő dönt, mentet vagy sem.
Azt hiszem az alábbiak ismeretében én nem nyúlok hozzá.
Köszönöm még egyszer :R .

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#6833) King Unique válasza liksoft (#6828) üzenetére


King Unique
titán

Tehát az egészről egy képfájlt csináljak (gyorsabb?), az nem jó, ha külön átmentem normál módban mappánként, fájlonként, annál se lesz titkosítás :F
Amúgy gondolom RAW ---> NTFS alakítás akkor nem járható út, tehát marad ez...

:R

(#6834) liksoft válasza King Unique (#6833) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Azért ajánlom, hogy a mostani állapotról legyen biztonsági másolat. Valamiért történt ez az adatvesztés, hiába tűnik 100-asnak minden. Ha végképp bekrepál, akkor mit fogsz csinálni? A legkíméletesebb (legkisebb terhelés) a szekvenciális olvasás a drive-nak, ami a másolatkor elkészül. A mentő programok többsége előbb végigolvassa, majd menti, így ez is 2-szer kezeli a drive-ot. A másolat ráadásul titkosítástól mentes, így hiba esetén lehet hozzányúlni, akár a ház, akár a drive hal meg teljesen.

Vagyis NEM adatmentés szorosan véve, hanem a mostani állapot biztosítása, ami ráadásul könnyebben kezelhető. Gyakorlati tapasztalat, hogy összetett probléma lépésenként stabilabban oldható meg, mint egy lépésben az összes kezelése.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6835) King Unique válasza liksoft (#6834) üzenetére


King Unique
titán

Tehát ez egy lépésben előzetes végig olvasás/ scannelés nélkül egyből menti képfájlba az egész meghajtót, ha jól értem. Ezt meg gondolom utólag ki lehet "bontani", v kiszedni belőle a nekem kellő fájlokat.
Már csak az a kérdés, h melyik programmal tudom ezt jól megcsinálni, GDB, v egyéb :F

Annyi előjele volt a dolognak, h utóbbi időben az adatátvitel kezdett néha-néha belassulni, hiába USB 3.0-ás a külső vinyó és olyan portba dugtam, egyre többször csak USB 2.0 sebességen mozgatta a cuccokat. Először azt hittem laptop portja rendetlenkedik, de másikat rádugva, azzal tökéletesen ment. Tehát szerintem lehet a rack, annak elektronikája lesz a ludas...
Nyilván az jó, h HDD egyelőre hibátlan, csak gondolom titkosítás miatt hiába tenném át másik rackbe, amúgy sem ismerné fel, most már RAW miatt se? Ennek szerencsére nem NYÁK-ra integrált USB-je van, mint a WD-nek, hanem külön SATA vinyó és hozzá az átalakító egység.

[ Szerkesztve ]

(#6836) liksoft válasza King Unique (#6835) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Clone-ok között érdemes keresgélni. A legjobb, ha egy másik drive-ra kerül, nem file formátumban. Persze a file-ból is lehet dolgozni, de a fizikai másolat a későbbi mentés során (ha szükség van rá) könnyebben kezelhető.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6837) King Unique válasza liksoft (#6836) üzenetére


King Unique
titán

Mármint gondolom nem adatmentő programon belül, mert EaseUS-ban nem láttam ilyet, GDB-ben se, hanem külső progival (pl. Macrium Reflect) ?
Persze ehhez + tárhely is kell, mert TB méretű....tehát először ezek beszerzése, aztán utána mentés. Addig meg ez a külső vin pihenőre fogva, semmi írás/ olvasás, biztos helyre tenni.
Köszönöm a tanácsokat és igyekszem majd megfogadni! :R

(#6838) lupakgabor válasza King Unique (#6825) üzenetére


lupakgabor
csendes tag

Szia.
Én betudtam írni még a jelszót fel is oldotta de megnyitni már nem bírta a gép.Letöltöttem a GEt Data Back programos és csodás módon azzal mindent le tudtam menteni.Nem tudom, hogy sikerült de összekaparta az adatokat és le is mentette(ha nem próba verzió).Egy próbát megér nekem sok pénz spórolt meg úgy érzem.

(#6839) Dagidög


Dagidög
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Western Digital WD20EZRX (2TB). Másfél év használat után lett rajta 16 gyenge szektor, a HDS szerint ez 90% kondíciót jelent. Pár napra rá nagyon rossz lett a reszponzivitása, a Win azt írta, hogy 100%-on teker, néha volt pár tüske, amikor visszaállt üresbe. Hosszas nyomozás után kiderült, hogy a vinyóval van baj, így a jobb pillanataiban még kibányásztam róla a leglényegesebb dolgokat.
A jelenlegi állapotával már be sem bootol a Windows (másik HDD-ről). Ha kihúzom a Sata kábelét és a felállt rendszer alatt visszadugom, akkor az még felismeri a vinyót, de mostmár fix 100%-on tekeri, nem látni a méreteit és semmilyen műveletet nem tudok csinálni vele vagy rajta. A HDS nem hajlandó elindulni, amíg a vinyó be van kötve. Próbáltam több Preinstallation Environmentet is, de azokat is lefagyasztja.
Ki lehet még menteni róla ezt-azt vagy úgy, ahogy van mehet garanciáztatásra?
(Ráadásul most vettem még egy ilyen csodát, hogy milyen jó lesz... :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#6840) liksoft válasza Dagidög (#6839) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Otthoni módszerekkel nem biztos (szerintem tutira nem, de ehhez kevés az információ - csak vizsgálattal tudnám megmondani, így a neten keresztül nem). Viszont ha adatmentéses céghez kerül, ugrik nagy valószínűséggel a garancia.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6841) liksoft válasza lupakgabor (#6838) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!
Végigolvastad az egész párbeszédet? Ugyanis nem ennek a lehetőségét zártam ki, hanem gyakorlati tapasztalatom az, hogy egy hibás rendszer bármikor produkálhat újabb hibát. Így ha van biztonsági másolat akár a hibás drive-ról hibás állapotban, az is növeli a biztonságot. Így a titkosítás megszüntetésével készülő klón a mentés biztonságát növeli, míg a mentést nem kockáztatja. A GDB kétszer kell, hogy végigolvassa a drive-ot, mire adat lesz belőle. A klón készítés csak egyszer. Szerinted melyik a kíméletesebb a hibás drive számára? Egyszer vagy kétszer biztonságosabb lefutni egy maratont? ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6842) valory


valory
tag

Sziasztok,

Van egy nagy gondom. Figyelmetlenségből (azthiszem, mivel eltűnt) töröltem egy nagyon fontos excel táblát, amibe 4 évre viszamenő adatok vannak. Biztonsági másolatom sajna nincs. Nemértem, soha nem történt ez meg velem. A gond az, hogy fogalmam sincs hogyan varázsoljam vissza. Ráeresztettem egy EaseUS nevű progit, futot vagy 2 órán keresztül, nem talált semmit, vagy én nem láttam, csak egy mappa rendszert mutat, amibe az aktuális, meglevő fájlok vannak. Letöltöttem egy GetDataBack Simple 1.02 progit, ezis az aktuális fájlokat mutatja. Hogyan tovább???

Segítségeteket előre is köszönöm!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#6843) valory válasza valory (#6842) üzenetére


valory
tag

Informatív írom, este 8:20kor lett mentve még a táblázatba, mivel találtam egy ehez vonatkozó parancsikont, (valahol a temp-ben, vagy hol) én kb rá vagy 20 percre (8:40kor) realizáltam, h nincs meg a fájl. Tároló vinyó (2TB WD), a rendszer egy másik vinyórol fut. Remélem így nagyobbak az esélyeim a vissza varázsolásához.

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#6844) liksoft válasza valory (#6843) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha undelete módban egyik program sem talált semmit, az nem túl jó jel. Lehet, hogy valóban nincs már meg a felületen, mert ha a háttérben a defrag vagy menet közben valamilyen használat miatt akár részlegesen is de felül lett írva, akkor nem menthető, és intelligens program ilyenkor fel sem ajánlja. Esetleg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6845) valory válasza liksoft (#6844) üzenetére


valory
tag

Szóval elméletileg kellet volna látnom a mappalistában a törölt fájlokat is, amit ezek a progik mutattak (EaseUS, GDB)? Amúgy fogalmam sincs mi az undelete mód, a GDB elinditottam, tölt vmit vagy 30 mp-ig, utána mutatja a mappalistát, az aktuális fájlokkal. Gondolom vmit még kellene csinálnom, 30mp alatt kizártnak tarton h leszkeneli a hdd-t.
Próbábol töröltem egy mp3-at (még az este), azt sem találja meg egyik progi sem. Szal vmit én nem csináltam jól, gondolom.

[ Szerkesztve ]

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#6846) liksoft válasza valory (#6845) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Lehet, de az adatvesztés soha nem 1 gombnyomásos probléma. Mindig van olyan állapot, ami távolról nem menthető, mert fizikailag bele kell nézni a drive-ba. (Nem bontva, hanem szemmel ellenőrizni a kiolvasott szektorokat.) Az ajánlott programmal nézted?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6847) valory válasza liksoft (#6846) üzenetére


valory
tag

Jelenleg nem vagyok otthol, nem tudom megnézni, csak később.

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#6848) Doky586 válasza valory (#6847) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Asztalon Lomtár megnyitása - file kijelölése - visszaállítás..
Ha Lomtár tiltva volt akkor tekintsd ezt emlékezetes leckének.. :K

(#6849) valory válasza Doky586 (#6848) üzenetére


valory
tag

:) jó is lett volna ha ottvan, de évek óta Shift + Delete kombival törlök

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#6850) Doky586 válasza valory (#6849) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha te szeretsz önmagad ellen dolgozni... (mentés nincs de shiftDel van)
...jogod van rá hogy saját kardodba dőlj...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.