Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) Josi válasza Bici (#6750) üzenetére


Josi
aktív tag

Talán egy raw tipusu kereséssel van esélyed, de az eredeti fileneveket, könyvtárakat szerintem elfelejtheted. :(

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6752) liksoft válasza Bici (#6750) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ami bárhogyan felül lett írva, az nem hozható vissza. Ez a törlés csak az adminisztrációt törli, vagy az egész drive-ot? (Nem ismerem a programot.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6753) Bici válasza Josi (#6751) üzenetére


Bici
félisten

Kössz! :R

liksoft: Végigmegy a felületen. Kössz, akkor jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6754) Josi válasza liksoft (#6752) üzenetére


Josi
aktív tag

Én csak a törlés módjából tippelek: (Quick) valószínűleg csak az adminisztrációs rész törlődött.

Más:
A mentett adatok OK, így nem kell a nálatok lévő biztonsági másolat.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6755) liksoft válasza Josi (#6754) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Egy biztonsági törlést végző program esetében a 0-ás kódú egyszer végigírás simán a gyors változat. Az alapos akár a 20-szoros random kódos írás is lehet. Persze az egész felületet végig kell írni mindenképp. De amit egyszer felülírtak, az már nem hozható vissza. Igaz, matematikailag van esélye. De csak úgy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6756) Saltwater válasza Bici (#6750) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Ebben a fórumban hasonló kérdést tettek fel. A válasz, hogy nem lehet visszahozni a DBN által törölt adatokat, vagy csak nagyon költséges eljárással lehet néhány szektor adatot visszanyerni:

[link]

https://hdd-adatmentes.hu

(#6757) Bici válasza Saltwater (#6756) üzenetére


Bici
félisten

Köszi neked is!

Jó hír, mert így eladhatjuk a régi céges winyókat is. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6758) bb0t


bb0t
senior tag

A cégnél van egy kiépített hálózat meg egy kis szerver. Létezik egy közös meghajtó egy hálózati hely, ahova mindenki mentheti az adatait. Az egyik munkatárs gépét megtámadta a cryptolocker vírus, azaz helyreállíthatatlanul használhatatlanná váltak dokumentumok. Kellene biztonsági mentést készíteni a fontosabb fájlokról, milyen megoldást javasolnátok? Elég lenne mondjuk kéthetente 1, automatikus mentés erről a hálózati helyről.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#6759) liksoft válasza bb0t (#6758) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6760) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Tegnap gondolt egyet a notim merevlemeze, és három év után csütörtököt mondott használat közben. Windows hiányzó fájlokat szeretne stb. Van nekem ilyen biztonsági CD-m amivel ráengedtem egy HDD Regeneratort, de több ezer(!) szektorhiba van. Asztali gépre dugva a partíciókat látja de annyi. A kérdésem az lenne hogy bármi adatot visszatudok még nyerni? :S

(#6761) liksoft válasza krypton (#6760) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Otthoni módszerrel nem. El kell dönteni, az adatok megérnek-e adatmentéses szakembert. Ha igen, akkor nyúzás nélkül minél hamarabb odaadni neki, ha viszont nem, akkor elkönyvelni a veszteséget. Valószínűleg fej vagy felület hibája lehet. (Felület esetén még szakember számára is kérdéses, tud-e vele valamit kezdeni?)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6762) bb0t válasza liksoft (#6759) üzenetére


bb0t
senior tag

"Esetleg" valami hasznos?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#6763) Doky586 válasza bb0t (#6762) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"helyreállíthatatlanul használhatatlanná váltak dokumentumok. Kellene biztonsági mentést készíteni"
használhatatlan fileokról felesleges mentést csinálni.. :DD

"Elég lenne mondjuk kéthetente 1, automatikus mentés"
Ez mondjuk 50 munkatársal napi 10h munkával számolva az 5000 munkaóra vész csak el ha jól mentesz. Ez ha csak a munkaórákat számolom akkor 1millió forint kiesés (az elvesztett pályázatokkal nemis számolva). Egyetlen vírusfertőzés miatt. Ezt gondolom levonják a béredből, utána átgondolod a mentési gyakoriságot... :))

(#6764) liksoft válasza bb0t (#6762) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Bocsi, vagy én linkeltem rosszul, vagy valami lenyelte. Pedig a vonatkozó oldalt kikerestem, igaz nem ellenőriztem le az itteni linket.

Mégegyszer: [link]

Figyeli is a rendszert, meg ütemezett menése is van.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6765) bb0t válasza Doky586 (#6763) üzenetére


bb0t
senior tag

jézusom, persze, hogy felesleges nem is arról akarunk, hanem az ép fájlokról. Hogy azok ne váljanak menthetetlenül használhatatlanná... Az én béremből biztos nem. És egyébként is, nagyon durván számolsz. Ha 50 munkatárs napi 10 órai munkájáról lenne szó nyilván nem prohardveren kérdezgetném a lehetséges megoldásokat.

liksoft: köszönöm szépen meglesem! :R :R

szerk.: A HDD sentinel lenne a szoftveres háttér, hardveresen mit kellene? Belerakni RAID-be kötve a szerverbe még két vinyót és arra menne a mentés?

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#6766) liksoft válasza bb0t (#6765) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Erre innen nem lehet válaszolni. Fel kell mérni a helyet, használatot, elfogadható veszteség mértékét, stb... Utána lehet költséghatékony megoldást találni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6767) Storms


Storms
őstag

üdv!

Van valami megoldás arra, hogy visszakapjam az összes fájlt (zene, képek, programok) egy hdd-ről ami véletlenül win 7 telepítő-ből le lett formázva? :( nagyon fontos lenne!! köszi

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#6768) liksoft válasza Storms (#6767) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Nem. Ami felül lett írva, annak annyi. Vagyis részleges mentésre van esély, de de teljesre nincs. Jó eséllyel csak tartalmi (RAW) mentésre lesz csak lehetőség. A Get Data Back programmal egy tesztet érdemes lenne futtatni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6769) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv urak.

Lenne egy gondom , haver 1.5 terrás winyójára rámásolt 10 év foto archívumát majd a többi forrást kidobta (lemezek). A winyó mára megkotlott és a win 7 RAW -nak látja .Van rá esély , hogy megmentsem neki a képeket?Kb 500 gb adat.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6770) liksoft válasza viperabácsi (#6769) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szép napot!

Igen, de a pontos hibát jó lenne tudni. USB illesztő is módosíthat időnként bizonyos drive-ok esetén a drive "geometriáján". Egyébként ha a drive hibátlan "csak" nem látja a rendszer, akkor a Get Data Back segíthet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6771) viperabácsi válasza liksoft (#6770) üzenetére


viperabácsi
addikt

Üdv

A srác azt mondta megpróbálta berakni fixre a gépbe valameddig működött aztán el kezdett kattogni (3 éves samu 1.5 terra) ,majd pár nap múlva már el sem indult a gép mikor benne volt.Kivette visszatette a rack-ba és mikor felismeri kiírja hogy formázni kell a winyót.

Nálam külsőn ezt látja a gép.Ha beszerelem az induláskor lefagy a win a 4 szines pöttynél.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6772) liksoft válasza viperabácsi (#6771) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor ez egy folyamatosan romló állapot. Akár felület is lehet. El kéne döntenie mennyire fontosak az adatok, és esetleg adatmentéses szakember is szóba jöhet. Ugyanis ha tovább romlik, lehet, szakember sem tud segíteni később. Persze az író áramkör hibája is lehet, de Samu esetén minden hibára jobb felkészülni. Míg el nem dönti mennyire fontosak, nem célszerű nyúzni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6773) viperabácsi válasza liksoft (#6772) üzenetére


viperabácsi
addikt

Most nincs használva keressük a megfelelő embert , hátha van esély , az adatok mentésére.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6774) liksoft válasza viperabácsi (#6773) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Valószínűleg ha nem a felület indult el, akkor van rá esély. Akkor is, de nem lehet megmondani a sikerességi arányt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6775) Josi válasza viperabácsi (#6773) üzenetére


Josi
aktív tag

Épp azzal beszélgetsz. :)

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6776) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Jobb híján ide írok.

SD kártyát formáztam, de volt rajta valami, ami kellene. Sajnos írtam rá egy keveset azóta.

Vissza tudom menteni valahogy?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#6777) liksoft válasza Hegyirabló (#6776) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha felül lett írva, akkor nem. A felülírás meg függ attól, hogyan formáztad, hol volt helyileg a kártyán az adat, és hova került a friss írás. Ezt előre nem lehet megmondani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6778) Hegyirabló válasza liksoft (#6777) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Sikerült! :)

Recuva nevű programmal vissza tudtam hozni a MOV-ot. Viszont nem indult el, de azt meg megoldotta a Video Repair nevű program. Így most minden oké.

Annyira zseniális vagyok, hogy arra nincs szó! :)) :DD

Aquila non captat muscas.

(#6779) föccer válasza Hegyirabló (#6778) üzenetére


föccer
nagyúr

Zseniális és mázlista. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6780) Saltwater válasza Hegyirabló (#6778) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Hadd kérdezzem meg, hogy a helyreállított MOV fájlnak a hangja nem sercen be időnként, vagy nem csúszik el a képhez képest? Szóval tökéletes?

https://hdd-adatmentes.hu

(#6781) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv.

Adatmentéssel kapcsolatban kérnék segítséget.

Sikeresen le lett formázva egy laptop hdd egyik partíciója tele adattal.

Ezeket kéne visszahozni. A HDD hibátlan, tehát nem sérült.

Kit/milyen céget ajánlotok ehhez? Biztos siker kéne, szóval nem állnék neki semmilyen programmal. A formázás után a gép rögtön ki lett kapcsolva.

üdv

(#6782) föccer válasza werszomjas (#6781) üzenetére


föccer
nagyúr

Elő lépésként tükör másolat készítése, majd második lépésként a másolaton megpróálni valamilyen speciális, helyreállító programot. Ha ez nem megy, akkor szintén a másolaton get data back frogram futtatása is segíthet.

Jó eséllyel megoldható házilag is, nem biztos, hogy kell szaki is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6783) Saltwater válasza föccer (#6782) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Tisztelettel azért én mégis a szakit ajánlanám :B

https://hdd-adatmentes.hu

(#6784) liksoft válasza föccer (#6782) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:B Mikor olvastál még másolaton is helyreállítást? Csak másolunk a sérültről. :K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6785) Hegyirabló válasza Saltwater (#6780) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Sercenés nincs, de a csúszásról nem tudok sajnos nyilatkozni, mert a kamera zömével lefelé mutat, így nincs mihez viszonyítani. Alapvetően a hang volt nekem a lényeg ebben a felvételben.

Aquila non captat muscas.

(#6786) KonzolKartel

Sikerült újra particionálni egy jó barátom hddjét, majd pedig formázni. Egy partíció volt, csak átírtam a partíció nevét. Ez egy "hackintosh", ez a HDD hfs+ formátumban volt. Mit gondoltok, házilag visszahozható? Már úgy 10 órája csinálom a rendszerét, 6 vinyó van a gépben, és benéztem sajna.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#6787) liksoft válasza KonzolKartel (#6786) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hát...... A HFS+ mentése nem mindig a legegyszerűbb. Attól függ, hogyan helyezkedett el rajta az adat, és a nyilvántartás. Persze jó lenne tudni pontosan mi történt, ugyanis a "újra particionálni majd pedig formázni" és "csak átírtam a partíció nevét" nagyon nem azonos. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6788) KonzolKartel válasza liksoft (#6787) üzenetére

Kicsit késő volt már, ne haragudj:). Gyakorlatilag gyors formatálva lett. Most windows alól próbálkozik vissza hozni. Melyik programmal érdemes próbálkozni?

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#6789) KonzolKartel válasza liksoft (#6787) üzenetére

Sikerül vissza állítani az adatokat, de pl. file_21312.wav fájl névvel jön vissza. A barátom pedig zenei producer, és így használhatatlan, mert 230gb jött vissza azonosíthatatlan fájl névvel.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#6790) KonzolKartel válasza KonzolKartel (#6789) üzenetére

Ha jól gondolom azért lehet ez, mert valami RAW ként látja a progi, és nem HFS+ kötetként. MAC alól kéne futtatnom?

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#6791) liksoft válasza KonzolKartel (#6790) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Adatmentő program saját maga próbálja kialakítani a töredékekből az eredeti struktúrát, ha van. Vagyis az OS alatta a működéséhez kell, és az adatok tárolásához. A mentendő drive teljes kezelését ő végzi, itt az OS-nek semmi szerepe nincs (a drive fizikai elérésén kívül - driver), így ez lényegtelen. A mentésre használt program nem tudja kezelni a HFS töredékeket, vagy nincs mit, mert a format pont ezeket az adatokat (név, sztuktúra, file elhelyezkedése) törölte. Ezért írtam, hogy ebben az esetben lutri mi jön vissza.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6792) Kernel


Kernel
nagyúr

Üdv., a következőt szeretném kérdezni. Van ez a cikk: [link]

Nem tudom kihámozni az angol szövegből, hogy most voltaképpen mitől áll elő ez a hiba, véletlenül beakad a fej a műanyag bakba, vagy mit akar mondani a cikkíró?

Tulajdonképpen hol van a parkolópálya, a lemez szélén?

Áramszünet esetén minden HDD-ben egy mágnes kirántja a fejet, vagy ez típusfüggő?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6793) Kernel


Kernel
nagyúr

Lenne közben egy másik kérdésem is. Másik topikból idéznék egy párbeszédet:

– ...előfordulhat, hogy akkor nyomod ki a kraftot alóla, amikor a fej éppen a tányér felett volt és akkor legrosszabb esetben szépen végigszántja a tányérokat és pápá adatok. [link]

– Nem szánt végig semmit. Egy pillanat alatt kicsapódik a fej, miközben a tányér még a tehetetlensége miatt szinte ugyanannyival pörög. [link]

– Ezt mond a 2 TB-os vinyómnak ami egy áramszünet miatt halt meg. És amelyet szétszedve gyönyörűen látszott a baromi nagy karcnyom a tányéron. [link]

A linkeken láthatók a teljes hozzászólások. Nekem valami nem áll össze a történetben, szerintetek is az áramszünet miatt karcolódott volna a lemez?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6794) liksoft válasza Kernel (#6792) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A fényképek egyértelműek. Nézd meg, ahogy kiszőrösödött a rámpa. Ezt a hozzá érő forgó lemez teszi, ilyenkor mint a vattacukor szálasodik a rámpa anyaga. Akkor történik ilyen, mikor a lemez nem a rámpák közötti gyári pozícióban forog, hanem a drive eldőlése miatt megbillen az egész lemez csomag, és belever a rámpába. Mivel ilyenkor a giroszkóp hatás miatt a fordulatszám kezd esni, a drive elektronikája vészparkolást rendel el, de a nagyobb rámpa alatt keletkező hézag pont elég ahhoz, hogy a kar ne a rámpára fusson, hanem alá beszoruljon. Ilyenkor szakad le a fej, hajlik el a kar vége.

A tápfeszültség megszűnésekor a drive a forgó lemezek energiáját felhasználva programozott parkolást végez. Így az, hogy a lemez felett lévő fej a táp megszűnésekor szétkarcolja a felületet, nem pontos meghatározás. Sajnos megtörténhet, de ebben az esetben a tápellátás nem szűnt meg egyből! Akkor jelentkezhet hibás leállás, ha a tápellátás "prellezik". Vagyis elmegy, visszajön, elmegy, visszajön,.... Ebben az esetben a drive firmware-e képes hibásan dolgozni, és "elfelejti" hol van a fej, így a parkolás funkciót sem hajtja végre. A lemezek forgása során a karok a lemeztányér közepe környékére állnak be maguktól, ha a vezérlés elmegy. Ilyen esetben le tud tapadni, és a következő indulásnál képes szétszakítani vagy deformálni a fejszerelvény ami utána durva karcokat okozhat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6795) Kernel válasza liksoft (#6794) üzenetére


Kernel
nagyúr

Köszönöm a szakértő választ!

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6796) KonzolKartel válasza liksoft (#6794) üzenetére

Esetleg tudnál ajánlani programot ami ingyenes, vagy maximum 100$, és érdemes lenne megpróbálni?

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#6797) liksoft válasza KonzolKartel (#6796) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link] vagy [link]

Nem tudom mibe kerülnek, és mennyire hatékonyak, mert a kollégám fejleszt mindig, így vásárolt ritkán kerül terítékre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6798) padi68


padi68
senior tag

SZiasztok, fényképek mentésére ez jó megoldás vagy mit érdemes venni?

Buffalo LS220D602-EU 6TB Linkstation 2bay NAS-Server Netzwerkfestplatte 90.000Ft

köszönöm

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#6799) csubuka


csubuka
addikt

WD Blue 500 gigás (WD5000BEVT) vinyó egész jól elműködik beindulás után 1-2 percig, amikor is a bemelegedése után elkezd ocsmány csettegő-súrlódó hangot kiadni... I/O hibát dob pl ilyenkor a felület inicializálás. Garinak vége persze... 469 bad sector van rajta, kritikus szinten van a HDS szerint. Csak kíváncsiságból meg tudnátok mondani, hogy mi lehet a baja (nagyon ilyet nem olvastam a neten, hogy egy ideig jó aztán elpusztul... gondolom "behűtve" bírná picit tovább is, amíg ismét meg nem melegszik)? (Valami csapágy vagy fejhiba? Gondolom kukába való...)

(#6800) liksoft válasza csubuka (#6799) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, kuka. Valószínűleg a főmotor, mely az öntvény része.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.