Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) Bossi


Bossi
őstag

Sziasztok,

segítséget kérnék... asszonynak sikerült a media player-ről lehúznia a külső HDD-t úgy, hogy nem választotta le
ennek következménye RAW vannak fontos dolgok a HDD-n le lehet valahogyan menteni az adatokat róla formázás előtt?

köszönöm.

(#6502) biker válasza liksoft (#6499) üzenetére


biker
nagyúr

Siker :)
http://logout.hu/tema/wd_my_cloud_nas/hsz_841-841.html

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6503) Mulder7 válasza liksoft (#1) üzenetére


Mulder7
újonc

Hello!

Egy hete a régi laptopom bedöglött, valami processzorhiba lehet. Az 500 Gb-s HDD-hez vettem egy átalakító portot / dobozkát, amivel USB-n keresztül lementhetem az adataimat másik gépre, de az csak az egyik partíciót ismerte fel, - amiről le is szedtem a cuccokat, - a Windowsét nem. A régi gépen 64bit 7-es futott, az újon 64bit 8.1-es. Az Asztalon levő dolgokat szeretném csak megmenteni valahogyan, próbáltam chkdsk i: /r paranccsal is vizsgálódni, de nem hozott eredményt. (Hozzátenném, hogy ma, amikor a paranccsal próbálkoztam, már a másik partíciót sem ismerte fel a gép...)
Van valami ötlet, hogy mit tehetnék még?
Köszönöm előre is a segítséget!

(#6504) liksoft válasza biker (#6502) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Örülök, és gratulálok!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6505) liksoft válasza Bossi (#6501) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Esetleg Get Data Back?

Mulder7 szintén neked is tudom javasolni.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6506) Bossi válasza liksoft (#6505) üzenetére


Bossi
őstag

Szia,
megpeobalhatom de, nem ismerem mit tud ntfs viaszaallitas vagy adatmentes...?

(#6507) liksoft válasza Bossi (#6506) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link]

Menteni, a regisztrált változata. Csak olvas a mentendőről. Érdemes beleolvasni a témájába, sok buktató le lett írva. Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6508) Mulder7 válasza liksoft (#6505) üzenetére


Mulder7
újonc

liksoft, hálás köszönetem a jó tanácsért! :D
Sikerült, bár nem gondoltam, hogy megoldható lesz két másik program után.

[ Szerkesztve ]

(#6509) liksoft válasza Mulder7 (#6508) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:C

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6510) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Van egy HD502IJ t. merevlemez. Külső USB-s vinyóként volt használva, és egyszer csak meggondolta magát, és elkezdett nem működni. Adatok fontosak lennének róla.
Kivettem a rackből, és beleraktam az asztali gépbe. Ha be van dugva, a Win7 egyszerűen nem bootol, és szöszöl a BIOS POST is.
PartedMagic alatt néztem, Clonezilla nem akarja másolni imagebe. Mindenképp le akarom menteni/átmásolni mielőtt kűzdök vele.
fdisk felismeri, hogy 1db NTFS partició van rajta.
Mit tehetnék? DD-vel és megfelelő paraméterekkel jó lehet lementeni? Ha igen, akkor mik legyenek ezek? :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#6511) liksoft válasza LógaGéza (#6510) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A DD-t nem használom. Sajnos a sérült HDD-k esetében pont a másolat készítése a kritikus. Nagyon nem mindegy milyen toleranciával rendelkezik a másoló program. Adatmentéses cégek általában vagy saját fejlesztésűt használnak, vagy cél hardware-t.

Ha a hiba mágneses, akkor nyugodtan másolhatsz, de ha fizikai felületi sérülés, akkor exponenciálisan tud romlani a drive állapota. Így csak akkor tudsz jó másolatot készíteni, ha a hibás részt hagyod utoljára.

A fentieken kívül ha a drive egyik feje nem működik, akkor azt tiszta térben cserélni kell, utána érdemes csak másolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6512) LógaGéza válasza liksoft (#6511) üzenetére


LógaGéza
addikt

Most nekimentem Testdisk-el, az látja a fájlokat - egy részét biztos - és felismeri a particiót is. Viszont a fdisk Input/Output error-al kidob. Mountolni nem tudom.

DD-nél elvileg be lehet állitani, hogy olvasási hibánál átugordjon... Sok mindent olvastam/hallottam erről, de perpill nem találom meg ezeket a leirásokat...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#6513) liksoft válasza LógaGéza (#6512) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor pontosítok. Nekem van saját fejlesztésű vásárolt elemekkel tarkított adatmentéses környezetem. Azzal dolgozom, és így azt ismerem. Az elméleti lehetőségeket, buktatókat leírtam. Sajnos NEM az általad jelzettekkel dolgozom (saját fejlesztés adatmentéshez, nem kapható), így paraméterekben, használatban nem fogok tudni segíteni.

Sérült drive esetén NEM szoktam ajánlani az otthoni tuningot, mert totális adatvesztés lehet a vége (nem biztos, de jobb az óvatosság) (szakembernél is lehet gond főleg fizikai felületi sérülésnél, de sokkal kisebb az esélye).

Továbbiak Rád bízva.

U.i.: Viszont ha otthon szeretnél menteni, a GDB nem lenne jó?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6514) LógaGéza válasza liksoft (#6513) üzenetére


LógaGéza
addikt

GDB-hez kell egy futó Windows környezet. Itt a Win7 egyszerűen nem bootol be ha a vinyó rá van csatlakoztatva a rendszerre. Gondolom a Hot-Swapnak meg nem örülne senki...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#6515) Terminator17


Terminator17
senior tag

üdv
van egy olyan problémám hogy egy asmu 250 es vinyo megadta magát csak úgy. Kezdetben bekapcsoltama gépet kidobta a sentinel hogy kondi 98 % mondom ok. következő bekapcsolásnál már alig akart betölteni a gép. a vinyot megse jeleníti. hogy tudom így lementeni róla akkor a cucc ? látni látja a sentinel de belépn inem tudok a vinyóba és lövésem sincs miért. :W :W

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#6516) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok. olyan problémám lenne hogy egy

Hitachi deskstar P6N:14r9248 164.7gb os vinyó átpakolás után nem látható. mivel lehetne lementeni vagy tudtok-e olyan boltot ahol adatmentést tudnak végezni 100% osan.

válaszotokat előre is várom SÜRGŐS LENNE! Köszönöm!

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#6517) liksoft válasza Terminator17 (#6515) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Valószínűleg valamelyik része nem olvasható. Vagy felület (ekkor nem otthoni móka), vagy az író áramkör hibája (GDB esetleg). A gond az, hogy nem lehet egyértelműen eldönteni mi a gond. Így "vakrepülés" otthoni mentés esetén. Csak akkor célszerű bevállalni, ha hivatalosan adatmentéses cég díjazása már nem éri meg a lementett adatok esetén.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6518) liksoft válasza MasterHUn (#6516) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Vagyis HDS722516VLAT80 HDD-ről beszélünk. Öreg PATA drive. Amennyiben hibátlan, akkor valószínűleg a lemezkezelőben kell csatlakoztatni. Ha az eszközkezelő sem látja, akkor gond van, vagy a PATA csatorna driver-e nincs telepítve.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6519) liksoft válasza LógaGéza (#6514) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Valóban, 2TB-ig XP alatt egyszerűbb, és USB3 csatorna is jó hozzá. Sajnos otthoni mentés esetén plusz beruházás nélkül ritka amikor meg lehet úszni. Vigyázat, az "okosított" GDB verziók között található gonosz, visszaíró változat is! Mentés előtt amúgy is célszerű az egész folyamatot letesztelni másik drive-on, hogy amikor élesben fut, véletlenül se hibázzon az ember. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6520) MasterHUn válasza liksoft (#6518) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Lemezkezelo latja. Viszont a pata elektronikanal egy szal elszakadt a forrasztasnal. Ha visszaforrasztom ovatosan letudok menteni mindent?

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#6521) liksoft válasza MasterHUn (#6520) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha még nem írt vissza a rendszer a drive-ra, akkor valószínűleg. Legalábbis van esély rá. Csak halkan kérdezem meg, hogy hogyan sikerült szétszakítani a csatlakozót? Tudom, hogy stabilan fogja a kábelt az a fajta csati, de akkor is....

Szerk: Panel cseréje nem segít, mert gyári számra párosított a mechanikához.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6522) MasterHUn válasza liksoft (#6521) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Sztem atszerelesnel a muanyag foglalatba kilazult az az 1 tuske.

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#6523) LógaGéza válasza liksoft (#6519) üzenetére


LógaGéza
addikt

Olyan 15-20 perc után bebootolt a Win7, de még csak Eszközkezelőben se volt ott a drive :(

Próbáltam Linux alatt Photorec-el, felismeri a partíciót, a nevét is kiírja, de utánna minden szektorral read errort ír - végül 0 fájlt mentett le
Testdisk pedig ki is listázza a fájlokat, de nem tud egy darabot se menteni...

Marad a professzionális mentés végül?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#6524) Terminator17 válasza liksoft (#6513) üzenetére


Terminator17
senior tag

kezdetben 98 % volt a kondíció minél többször próbáltam bekapcsolni a gépet anná lalacsonyabb lett, most tartok 52% nál :DDD ez kuka.

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#6525) liksoft válasza LógaGéza (#6523) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sajnos úgy tűnik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6526) MasterHUn válasza liksoft (#6525) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Ha ovatosan vissza potolom azt az 1 tusket es visszaforrasztom van ra esely hogy a rajtalevo fajlok menthetoek? A vinyo nem erdekel csal az ami rajtavan. Mert az felbecsulhetetlen

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#6527) liksoft válasza MasterHUn (#6526) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Van rá esély. Viszont célszerű elgondolkodni azon, mennyit is érnek az adatok. Ha nagyon sokat, vagyis adatmentéses árat is, akkor lehet, a szakember jobb választás. Ugyanis nem lehet tudni, az OS mit művelt a felülettel a hiba alatt. Így egy következő indítás esetén az OS "rendet tehet" a lemezen, de arra nem lenne szükség, mert csak több hibát okoz.

Neked kell döntened.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6528) MasterHUn válasza liksoft (#6527) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Ment egy privat ezzel kapcsolatba

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#6529) LógaGéza válasza liksoft (#6525) üzenetére


LógaGéza
addikt

Milyen hibára utalhat ez az eset? Elektronika? Mikor bekapcsolom, akkor hallom, hogy rendben felpörög.
Találtam hozzávaló működő elektronikát, ha lecserélem, akkor elképzelhető, hogy működni fog?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#6530) liksoft válasza LógaGéza (#6529) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mivel a felületről kiolvasott jel alapján állítja sávra a fejet az elektronika, így szabályzási körről beszélünk. A kör bármelyik eleme hibás, a rendszer vagy nem, vagy hibásan működik. Hitachi (IBM) drive esetén én fejre vagy felületre tippelnék inkább. Vagyis alkatrész kell hozzá (ha fej) meg tiszta tér. Persze ez csak tipp.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6531) biker válasza liksoft (#6530) üzenetére


biker
nagyúr

szia
küldtem pm-et egy hdd mentésről, aki viszi csak mezei user
Köszi
Péter

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6532) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Gtb rol valaki eltudna mondani hogyan mentheto eredeti.meretben kep? Mp3 akat szepen visszaszerzi de a kepeknek kb 60% at tudja visszahozni. Otlet?

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#6533) föccer válasza MasterHUn (#6532) üzenetére


föccer
nagyúr

Helló!

Ugorj át a topikjába, ott jobban ismerik a programot.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6534) MasterHUn válasza föccer (#6533) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Thx irtam oda is :)

Am micro sd kartyarol is visszahozza amit tud ugye?

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#6535) föccer válasza MasterHUn (#6534) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem tudom, nem ismerem a programot. De nem tartom valószínűnek.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6536) liksoft válasza MasterHUn (#6534) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A file-rendszertől függ, nem az alkalmazási helytől.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6537) MasterHUn válasza liksoft (#6536) üzenetére


MasterHUn
senior tag

FAT32 ha erre gondolsz

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#6538) liksoft válasza MasterHUn (#6537) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor tudnia kéne, de szerintem a FAT tábla sérült, ezért nem tud dolgozni. Az ilyen mentés mindig "kézimunka" szokott lenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6539) MasterHUn válasza liksoft (#6538) üzenetére


MasterHUn
senior tag

értem köszönöm a pozitív szavakat :P

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#6540) dezidade


dezidade
újonc

Szia likszoft!

Van egy régi SIEMENS '98- as winyom, ami anno meghalt, de most szeretném megmenteni a rajta lévő családi képeiket, videóinkat róla.
Tudsz ebben segíteni?

A hiba amiért azóta a polcon van:
Körbe-körbe pörög bekapcs-kikapcs. Nem jud el a kezdő képernyőig. Talán meghajtó motor hiba lenne?

Gondoltam próbálkozok még egyszer a megmentéssel, mielőtt egy csomó időt eltöltenék ismét a digitalizálással.

Előre is köszönöm.

(#6541) liksoft válasza dezidade (#6540) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Vagyis ha jól sejtem: Seagate 4.3GB ST34311A
Örömmel megpróbálhatom a kollégámmal, de a honlapomon az árakat nézd meg. Ha csak digitalizálni kell, mert a forrás megvan, akkor kérdéses lehet, megéri-e?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6542) Sonja


Sonja
veterán

Csak most tünt fel. Kezdjek aggódni? :F :( Már rég nincs rajta gari (WD Blue 500GB, WD5000AAKS).

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6543) föccer válasza Sonja (#6542) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem feltétlen. Minden esetre rendszeres biztonsági mentés készítés javasolt a lemezről, illetve ha lehetségfes, akkor a pótolhatattlan adatok ne erre legyenek rakva (vagy legyen meg másik 2, független példányban.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6544) Sonja válasza föccer (#6543) üzenetére


Sonja
veterán

Rosszul működött a vinyóm, és elrontottam 2 DVD lemezt íráskor, akkor kezdtem gyanakodni. Utána lementettem mindent róla, majd elindítottam egy teljes formattálást Win alól (1,5 óra volt). Ezek után írta már ki a fentebbit. Egyébként igen, pont ezen voltak a mentéseim. :D Most kicseréltem a másik WD 500-as vinyómmal a tartalmat, mert azon pont olyan cuccok vannak, amiért nem kár (játékok, de a mentések másik vinyón). Akkor így használom. :K Köszönöm! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6545) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, de nem biztos, hogy jó helyen vagyok.

Rokon külső hdd-n tárolt képeket. (voltak rajt filmek is) Rádugta az xbox360-ra ami a formázás felajánlásakor úgy tűnik le is formázta. Most a pc üresként tekint a hdd-re. Van mód, program visszanyerni legalább a képeket?

F.K.T.

(#6546) liksoft válasza psg5 (#6545) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Get Data Back vagy RAW recovery. Vagyis vagy logikai mentést próbálsz meg, vagy ha az nem megy mert felül lett írva az adminisztráció, akkor az adatterület tartalmi kiértékelésével RAW mentést lehet készíteni. Persze ehhez az kell, hogy az adatterület ne legyen felülírva. A képek típusa határozza meg mit érdemes használni. Esetleg PhotoRec, ami ráadásul free.

Ami fontos, hogy a mentendő drive-ra mostantól a mentés végéig TILOS írni! Nem lehet cél drive sem!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6547) psg5 válasza liksoft (#6546) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm szépen, a héten ezt is megpróbáljuk! :R

F.K.T.

(#6548) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok!

Ext4-es partíción lévő adatokat mivel lehet megmenteni?

Köszi!

(#6549) liksoft válasza szuszinho (#6548) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Leginkább a hibától függ.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6550) szuszinho válasza liksoft (#6549) üzenetére


szuszinho
őstag

Novemberben vásárolt WD RED 1TB. A NAS már nem tudja használni. Lefuttattam a WD teszt szoftverét, de hibakóddal leállt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.