Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) föccer válasza zulu_mester (#6250) üzenetére


föccer
nagyúr

Mondjuk beteszed egy másik gépbe a drivot? :U

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6252) föccer válasza greenity (#6249) üzenetére


föccer
nagyúr

Elsőre Get Data Back próba verziója. Megfelelő fájltípust kiválasztva, RAW módu mentés.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6253) greenity válasza föccer (#6252) üzenetére


greenity
aktív tag

köszi :) most fut a TestDisk, utána próbálkozom :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6254) vasipeti


vasipeti
csendes tag

Üdv!
Bedöglött a gépem és mindenképp le kellene mentenem a winchesteren lévő adataimat. Rágugliztam a hdd-mre, SATA 2-es csatlakozása van elvileg. Milyen úton/módon tudnám összekötni a laptopommal a vinyót?
Van kép a csatlakozójáról:
kééép

[ Szerkesztve ]

(#6255) zulu_mester válasza föccer (#6251) üzenetére


zulu_mester
tag

Köszi a gyors választ. Megpróbálok egy másik gépet keríteni és berakom akkor oda a hdd-t. Ha mégsem találnék egy másik gépet, akkor esetleg jöhetne a mobil reck-es megoldás?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#6256) föccer válasza zulu_mester (#6255) üzenetére


föccer
nagyúr

Ahhoz is kell egy működő gép, amivel elvégzed a mentést... :U

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6257) föccer válasza vasipeti (#6254) üzenetére


föccer
nagyúr

SATA-USB adapter kell neked.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6258) liksoft válasza föccer (#6257) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Köszi, teljesen egyetértek!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6259) greenity válasza föccer (#6252) üzenetére


greenity
aktív tag

Jól sejtem, hogy ehhez varázsoljam ki a vinyót a gépből és kössem be egy működőbe ugye?

Én megcsinálnám,m de az itthoniak nagyon óckodnak tőle...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6260) liksoft válasza greenity (#6259) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha lehet, USB-n keresztül célszerű csatlakoztatni, mert akkor a boot során nincs a rendszerben, és nem okoz gondot. Ritkán, de előfordulhat, hogy két OS-t tartalmazó drive adatai "összeakadnak". Ettől félhetnek. Meg vírustól, ami az "okosított" adatmentő programok része szokott lenni. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6261) föccer válasza greenity (#6259) üzenetére


föccer
nagyúr

Arra kell törekedni, hogy a lemezt írási művelet nélkül kell menteni. Nem feltétlen kell kiszerelni a gépből. GDB-t egy másik gépen kiírod lemezre. Csatlakoztatsz a géphez egy másik, legalább a mentendő drive méretének megfelelő másik lemezt (erre megy majd a mentés), és a GDB lemezről bootolsz. Onnan már viszonylag egyértelmű a folyamat. Nagyon fontos, hogy mindkét lemez (amit mentesz és amire mentesz) hűtve legyen, illetve nem árt egy szünetmentesre rákötni az egész rendszert, főleg nagyobb drivok esetén.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6262) greenity válasza föccer (#6261) üzenetére


greenity
aktív tag

500 GB-os a vinyó. amivel a gond van, van egy 1TB-s külsőm, amin tudok helyet csinálni, ha kell.
A lemez lehet egy bootolós pendrive is?

Szünetmentes talán nem kell, mert laptopról van szó és 3 órát bír az akksija gond esetén.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6263) föccer válasza greenity (#6262) üzenetére


föccer
nagyúr

Csak nehogy hosszabb áramszünet legyen, mint 3 óra. :) Egyébként elvileg jónak kell lennie az usb-nek is. Viszont ha notiról van szó, akkor érdemes lenne kiszedni belőle a vinyót, mert különben meg fog sülni, ha nem hűtöd. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6264) greenity válasza föccer (#6263) üzenetére


greenity
aktív tag

A laptop saját hűtése nem elég?
Van egy laptop hűtőm valahol, akkor azt is előszedem.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6265) föccer válasza greenity (#6264) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, mert a notik beépített, saját hűtése nem a hdd-t hűti, hanem a cpu/gpu-t. Még a chipset sem igazán van bennük hűtve. A GDB meg 5-8-10 órát folyamatosan fogja nyúzni a lemezt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6266) greenity válasza föccer (#6265) üzenetére


greenity
aktív tag

Annyit simán megy egy átlagos napon szerintem folyamatosan.....

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6267) föccer válasza greenity (#6266) üzenetére


föccer
nagyúr

Viszont egy átlagos napon nem dogozik folyamatosan a hdd, csak néha-néha. Adatmentés közben pedig folyamatosan, teljes sebességgel dolgozik. Hőtermelés szempontjából nagyon nem ugyan az a kettő.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6268) greenity válasza föccer (#6267) üzenetére


greenity
aktív tag

Egyelőre helyet varázsolok a külsőn, aztán meglátom mit tehetek

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6269) greenity válasza föccer (#6267) üzenetére


greenity
aktív tag

Hát, az adatok megvannak, viszont csak licencelt programmal lehet őket visszaállítani :(

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6270) föccer válasza greenity (#6269) üzenetére


föccer
nagyúr

Hmm, de legalább nem veszel zsákba macskát. :)

Kérdés, hogy megér-e neked 60 dolcsit az adatok biztonságos lementése vagy sem. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6271) vasipeti válasza föccer (#6257) üzenetére


vasipeti
csendes tag

Igen, van is itthon egy, de nem passzol a csatlakozó. Pedig az is SATA az biztos.

(#6272) föccer válasza vasipeti (#6271) üzenetére


föccer
nagyúr

Meg ne faragd. :D

Nem lehet, hogy az slim sata?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6273) vasipeti válasza föccer (#6272) üzenetére


vasipeti
csendes tag

Nem értek hozzá. Linkeltem képet a vinyómról az első hozzászólásomban. nézd meg lécci.

(#6274) föccer válasza vasipeti (#6273) üzenetére


föccer
nagyúr

A képen sima SATA csatoló látható :F

Ha nem csináltál ilyet, akkor inkább hívj valaki ismerőst, aki csinált már ilyet. Nem nehéz, csak akkor, ha még nem látott ilyet az ember :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6275) vasipeti válasza föccer (#6274) üzenetére


vasipeti
csendes tag

Eddig egy mobile rackbe és egy hordozható winchesterré átalakító dobozba próbáltam volna belerakni és mindkettőnek ilyen csatlakozója volt: kép

Eddig úgy tudtam ez a sata, szóval mégsem? Beledugni persze nem tudom ezekbe.

(#6276) vwpolooo


vwpolooo
csendes tag

Sziasztok!

A következő nagy gondom lenne.:

Tegnap egy ismerős gépét tettem volna rendbe (XP tele szeméttel), és a különböző vírus, és kéretlen alkalmazások eltávolítására alkalmas programok használatánál, ez egyik újraindításánál, a gépben lévő
WD20EZRX 2 TB-os vinyó nem indult el többé, se a bios nem látja, se az XP. Maga az indulási folyamat is nagyon lelassult tőle, ha leválasztom, akkor minden rendben van.

Menni megy a vinyó, mert a következő hangot hallatja magából:

http://filefeltolto.hu/letoltes/e6e83f34c09c3d35/record_0001.wav

egy kicsit halk a felvétel, de azért hallani a lényeget.

A vinyó még garanciás, februárban lett vásárolva, de elég fontos adatok vannak rajta a tulaj számára.

Másik gépbe berakva is ugyanezt csinálja a vinyó.

Ha valaki tud segítséggel szolgálni, azt megköszönném.

(#6277) StSanya válasza vasipeti (#6275) üzenetére


StSanya
őstag

Ott a képen is, hogy PATA. Ez volt korábban csak ATA-nak nevezett szabvány, amit a SATA (Seriel - azaz soros - ATA) megjelenése után Parallel (párhuzamos) ATA-nak, azaz PATA-nak hívunk.

Olyan rack-ot vagy USB-s átalakítót kell szerválnod a HDD-dhez, ami ismerei a SATA-t...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#6278) föccer válasza vasipeti (#6275) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, ez PATA (vagy helytelenül IDE interface) csatoló. Neked egy SATA USB átalakító kell, mint amit már alább linkeltem.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6279) föccer válasza vwpolooo (#6276) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem igazán hallom, hogy mi lehet a baja. Érezhetően felpörögnek a lemezek, majd ha elérte az üzemi fordulatot, akkor ott kattog/seekel, vagy fel sem pörögnek a lemezek?

Minden esetre nem erőltetném a meghajtót. Ha a BIOS sem látja, akkor az nem valószínű, hogy házi barkács megoldással menthető. Mindenképpen javaslom adatmentő szakemberre bízni a drivot. Mielőtt leadod mentésre érdemes egy cetlire felírni azt a számot, hogy mennyit ér meg a lemezen tárolt adatok. Forintban. Ennek megfelelő felső limitet adni a mentésnek. Ha ez alatt van, akkor megrendelni, ha ez felett van, akkor sajna érzékeny búcsút kell venni a rajta tárolt, más forrásból nem pótolható adatoknak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6280) liksoft válasza vwpolooo (#6276) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez hogyan tölthető le? :F Regisztrálni nem akarok, és az oldal több külföldi serverre is hivatkozik, akiket szintén nem szeretnék engedélyezni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6281) vwpolooo válasza föccer (#6279) üzenetére


vwpolooo
csendes tag

Ez nem túl biztató, ha egy ugyanilyen tipusszámú és méretű vinyonak a vezérlőpaneljával megprobálkozva lenne valami remény, mert a mai napig lehet kapni még ilyen vinyokat.

Venni egy újat, és kicserélni a panelt. Vagy hülyeséget mondok..?

Milyen árkategoriákba kell gondolkozni az adatmentésnél?

A hangfelvételen felpörög a vinyó, majd egy kis idő múlva zizzen (tompa síp) egyet, majd újra felpörög, és így tovább, periódikusan ismétlődik.

Üdv.: Gábor

(#6282) liksoft válasza vwpolooo (#6281) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Megkaptam, én nem hallom a felpörgést, csak próbálkozást. Így vagy a motor sülhetett be, vagy megtapadtak a fejek. Mindkettő tiszta teres munka, szériától függ az ára. A drive nem javítható, csak az adatok mentésére lehet esély. Sikeres mentés tiszta tér esetén nettó 80-100 ezer forinttól indul, a felső határ a több százezres.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6283) vwpolooo válasza liksoft (#6282) üzenetére


vwpolooo
csendes tag

Köszönöm a segítséget, 100e-et valószínű nem fogok költeni adatmentésre.

Nem tudom még mitévő legyek. :(

(#6284) L4c1k4


L4c1k4
újonc

Sziasztok! Először is leszögezném hogy fogalmam sincs mi baja a vinyónak, csak keresgettem a neten tippeket és ezt a fórumot dobta ki a google. A következő történt... Ma formáztam volna, de formázás helyett törlést csináltam, A System Separate-et töröltem (amit formázni szoktam), és úgy telepítettem a Win 7-t fel hogy a "C" meghajtót csak formáztam. Fel is települt, de a separált lemez nélkül. Gondoltam újratelepítem háthogyha gubanc keletkezik. Win boot menű--> Maradt 100 mb ugye az előző törölt szeparált partícióból, és töröltem a "c" meghajtót is, összeadta. Készítem az új partíciót ekkor megmondja nekem hogy elvesz 100 mb-ot, és a többi meg megy a "C" meghajtónak. De látom hogy van egy " Disk0"unallocated valami" 0 mb-ban. Sejtettem hogy ez lesz. Úgy szoktam elhárítani a problémát hogy törlöm az összes partíciót, újraindítom a rendszert, és újraosztom a vinyót. Mivel sok az adat rajta ezért követtem el a következő merényletet. Neten keresek és találtam egy szoftvert. Meg is találta ezt a disk0, hozzáakarom fűzni a "C"-hez, újraindítom a rendszert, és paff. Annyit kiír WD-sorozatszám. Cable status ok. És semmi tovább nem hajlandó menni. Tudom nagy baromságot követtem el így utólag, de felbecsülhetetlen adatok vannak rajta, és vissza szeretném kapni őket. Mi baja lehet, mert én nem hallok kattogást, sem semmi egyebet. Úgy indul ahogy szokott, de megáll a post-ban. WD-Caviar blue WD5000aakx 500gb

(#6285) liksoft válasza L4c1k4 (#6284) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Sajnos a leírás (bár részletes) nem egyértelmű számomra. Így a sotware-es sérülés mértékét megbecsülni sem tudom. Az viszont, hogy nem jelentkezik be a drive, független lehet az előzőektől. Ennek "gyógyítása" valószínűleg csak adatmentéses cégnél lesz megoldható. Olyant keress akinek van tiszta tere is, mert nem zárható ki, hogy az egyik fej nem dolgozik korrekten.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6286) L4c1k4 válasza liksoft (#6285) üzenetére


L4c1k4
újonc

Értem. Fogalmazok másképpen. Röviden. Újra szerettem volna rakni a win 7-et. Két partíció közül az egyiket töröltem véletlenül (rendszer által elkülönített terület), míg a "C" meghajtót csak formáztam és telepítettem a win 7-et. Elindult, de a rendszer által elkülönített terület nélkül. Újra telepítettem a win 7-et rendszer által elkülönített területtel együtt, de a boot menűjében megjelet egy 0 mb nem partícionált terület amit el szerettem volna tüntetni, de semmit nem lehetett vele kezdeni, ezért arra gondoltam hozzácsapom ezt a 0 mb-os akármit a "C"-hez szoftveresen. Újraindítás közben meg egyszer csak megált a vinyónál a post.

(#6287) liksoft válasza L4c1k4 (#6286) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A W7-nek kell az a kis terület, nem célszerű babrálni. Így emiatt a másik partíció esetleges sérülése feltételezhető. De elsődleges gond a drive állapota, így fizikailag kell életet lehelni bele, majd a róla készült másolaton lehet ellenőrizni, mit okozott a telepítéskori próbálkozás. Viszont fizikailag be nem jelentkező drive nem otthoni tuning szokott lenni. Ezért ajánlottam, keress meg szakembert vele!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6288) L4c1k4 válasza liksoft (#6287) üzenetére


L4c1k4
újonc

Köszönöm a segítségedet! Megtörtént, visszavittem az üzletbe mivel garanciás. Ha ott nem segítenek rajta, csak akkor viszem komolyabb szervízbe.

(#6289) liksoft válasza L4c1k4 (#6288) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A szerviz azt dönti el, hogy garis-e vagy sem. Ők nem javítanak (legtöbbször). Meg lett említve, hogy létfontosságúak az adatok? Nem tesztelhető akármivel a drive? Ne adják vissza a nagykerbe vagy a gyártóhoz ha szerintük is hibás? Mert ha nem lett tisztázva, akkor futás, meglegyen még a drive!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6290) csatarid


csatarid
csendes tag

Sziasztok!

Elnézést ha rossz topikba írom..

A Laptopom már harmadszor hoztam haza szervízből úgy hogy elv. megvan javítva.. de persze 1 napig bírta max mindig aztán teljesen ugyanazzal a csíkozódási problémával beszart.. már képet se ad. Na de nem is ez a lényeg... Azt mondták ez esetben nincs mit tenni dobhatom ki a kukába.

Na most a kérdésem az lenne hogy a vinyót hogy tudnám kioperálni belőle (simán kiugrasztható vagy forrasztva van) és ha megvan hogy tudnám (milyen kábelt kell keresnem a boltban) hogy az asztali géphez csatlakoztatni tudjam és az adatokat letudjam menteni róla?!

Köszi!! :(

Ryzen 5 7600x, MSI MSI MAG B650 TOMAHAWK, SAPPHIRE Radeon RX 7800 XT 16GB NITRO+, CORSAIR 2x16GB 6000 Mhz, SEASONIC FOCUS GX 750 GOLD, Cooler Master HAF XM, Kingston KC3000 2TB SSD,

(#6291) liksoft válasza csatarid (#6290) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Itt tedd fel a kérdést.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6292) csatarid válasza csatarid (#6290) üzenetére


csatarid
csendes tag

Kioperáltam belőle. Már csak az a kérdés mivel csatlakoztathatom az asztali géphez. Valami 4pines cucc van rajta sajnos nem értek hozzá.

Ryzen 5 7600x, MSI MSI MAG B650 TOMAHAWK, SAPPHIRE Radeon RX 7800 XT 16GB NITRO+, CORSAIR 2x16GB 6000 Mhz, SEASONIC FOCUS GX 750 GOLD, Cooler Master HAF XM, Kingston KC3000 2TB SSD,

(#6293) csatarid válasza liksoft (#6291) üzenetére


csatarid
csendes tag

Köszi, most látom h írtál akkor ha nem illik ide lehet törölni és köszönöm a linket.

Ryzen 5 7600x, MSI MSI MAG B650 TOMAHAWK, SAPPHIRE Radeon RX 7800 XT 16GB NITRO+, CORSAIR 2x16GB 6000 Mhz, SEASONIC FOCUS GX 750 GOLD, Cooler Master HAF XM, Kingston KC3000 2TB SSD,

(#6294) andy83


andy83
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Adata Classic CH94 külső HDD-m, tele fontos dokumentummal, eddig teljesen jól működött, most viszont ahogy rádugtam a gépre, a Total Commander nem látja a rajta lévő fájlokat, csak 1db fájlt ír ki "USBC(nŐç" néven. :W Szóval vmi gebasz van vele.

Mivel lehetne helyreállítani? Egyáltalán menthetők a rajta lévő dokumentumok? :(((

Előre is köszönöm!

facebook.com/SzeretekMozizni

(#6295) King Unique válasza andy83 (#6294) üzenetére


King Unique
titán

Vinyó állapota ok, SMART (HD Sentinel), sajátgép-lemezkezelő látja partíciót, milyen fájlrendszer?
De lehet vmi vírus tanyázik rajta, egy keresést érdemes lenne végigfuttani (+ esetleg malwarebytes v hitmanpro).
Ha nem segít, akkor maradt GDB és társai, ill többiek válasza.

[ Szerkesztve ]

(#6296) andy83 válasza King Unique (#6295) üzenetére


andy83
aktív tag

Szia!

FAT32 van rajta, a lemezkezelő látja, és vírus sincs rajta ESS szerint.

A SMART (HD Sentinel) és a GDB sajnos nem tudom mik? :(

facebook.com/SzeretekMozizni

(#6297) King Unique válasza andy83 (#6296) üzenetére


King Unique
titán

És a partció, a lefoglalt terület akkora (Giga), amekkora volt?
Teljes scan megvolt a külső vinyón? Attól, h NOD nem jelzett semmit, még lehet rajta malware stb. pont ilyen esetekre jó a fentebb említett 2 progi. Ha a partíció eltűnik, akkor szokták még a TestDisk-et javasolni visszaállításhoz, de itt nemtom lenne-e értelme.
Utóbbi progiknál ezekre gondoltam: Hard Disk Sentinel, Get Data back, utóbbi igaz fizetős, legalábbis mentés része, előbbiből alap dolgokra elég a próba verzió is.
esetleg készülő összefoglaló végén hibaelhárítás részt olvasd el, bár igaz ilyen esetre pont nincs benne konkrét infó...

[ Szerkesztve ]

(#6298) andy83 válasza King Unique (#6297) üzenetére


andy83
aktív tag

Igen, a partíció mérete ugyanakkora (437GB), ugyanannyi szabad helyet is mutat (85GB), viszont az az 1 fájl, amit mutat "USBC(nŐç", csak 1,2GB-os. Szóval az adatmennyiség elvileg megvan, csak nem mutatja... :(

Kipróbálom a progikat, amiket javasoltál, nem baj ha fizetős, az a lényeg, h a dokumentumaim meglegyenek.

Köszi a segítséget!

facebook.com/SzeretekMozizni

(#6299) King Unique válasza andy83 (#6298) üzenetére


King Unique
titán

Szívesen! :R
Nem tudom mi állítódhatott el rajta, én még nem futottam bele külső vinyóknál ilyen hibába, Ilyen spec. karakterekkel ellátott mappa /fájlneveket leginkább oprendszer mappákon láttam, talán régen elvétve külső vinyón is, de azokat mind vmi vírus kreálta rajta lévő összes mappára általában.
Ha más tud jobbat, majd úgyis írnak.

Szerk: legjobb erre malwarebytes v hitmanpro, ha azok nem találnak semmit, akkor vsz nincs is.

[ Szerkesztve ]

(#6300) andy83 válasza King Unique (#6299) üzenetére


andy83
aktív tag

Lehet, hogy rászabadítok még vmi online víruskeresőt is, hátha az talál vmit, amit az ESS nem látott.

Egyelőre a Get Data Back próbaverzióját kezdtem el futtatni, hogy az lát-e vmit.

Köszi még1szer! :K

facebook.com/SzeretekMozizni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.