Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6151) liksoft válasza AtHoS (#6150) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Valószínűleg jól érzed, felül lettek írva. RAW recoveryt jpg-re indíthatsz, hátha talál a felületen még felül nem írt file-t. W7 a háttérben defragot is futtat, ez is rontja a visszahozás esélyeit. Esetleg a kártyára is rá lehet futtatni.

Fontos adatokat 1 példányban? :Y :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6152) AtHoS válasza liksoft (#6151) üzenetére


AtHoS
nagyúr

RAW recovery megvolt több programmal is (gdb format recovery, o&o, recuva, easeus, stb...), de egyik sem lát a törölt képekből sem egy nevet, sem egy mappát.

Mivel sokkal régebbi fájloknak a nyomait mindegyik kipróbált recovery szoftver mutatja, így teljesen bizonytalan lett az eredeti forráshely tekintetében, pedig előtte esküdött volna rá, hogy azon a partíción volt, amin kerestettem. Barátomat ez annyira elbizonytalanította, hogy már abban sem biztos, hogy azon a partíción voltak a képek.
Egy dokkolóval USB-n gépre kötött winyót is használ. Egy óra múlva viszont erre is fény derül, mert elhozza a kérdéses külsőleg használt winyót, amin szintén megnézzük mi az ami látható.

read-only mode on the forum

(#6153) liksoft válasza AtHoS (#6152) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ne a nevet keresd, hanem a jpg alapján a tartalmat! A név felül lett már írva, annak annyi. De a file még meglehet a felületen. Ha a GDB ezt is nézte, akkor valóban itt a vége.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6154) AtHoS válasza liksoft (#6153) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No. Végeztünk az adatmentéssel....természetesen a ma hozott winyón volt az eredeti tartalom, onnan került törlésre :DDD

4 mappát nem sikerült deleted recovery-vel visszaállítani, ill. csak 2-t, mert kettőt véletlenszerű névvel megtaláltunk. A maradék kettőt GDB-vel sustained file system damage módban a RAW recovery-re bekapcsolt Lost file beállítással sikerült kibogarászni a Lost mappából.

Néhány fájl (15..20 db) 0 byte-tal került visszaállításra. Barátom még szépen végignyálazza a Lost mappából visszaállított képeket, hátha ráakad a hiányzóakra.

Szóval a tanulság: nem árt emlékezni mit honnan törölt az ember ;]

Szerk.

Köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6155) liksoft válasza AtHoS (#6154) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:))

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6156) mustang26


mustang26
csendes tag

Üdv mindenkinek,

Elérkezett az idő, hogy én is a segítségeteket kérjem.

Adott egy 320 GB-os Western Digital my passport usb-s külső HDD, ami a következő tüneteket produkálja.

Windows7 alatt rádugom az usb-re és úgy tűnik, mintha semmi sem történne, a merevlemezt nem ismeri fel, nem kap meghajtó betűjelet, de miután lehúzom kiírja, hogy You need to format the disk in G: before you can use it. Természetesen nem akarom formázni, így cancelelem.

A fura az, hogy akármilyen recovery programot indítok, azok csak not respondingolnak majd miután eltávolítom a merevlemezt elindulnak, ekkor újra csatlakoztatva némelyik még mindig látja a driveot, van hogy el is tudom indítani az alkalmazást, de eddig semmivel sem jutottam előrébb.

Amikor a vinyó csatlakoztatva van, egy halom ilyen üzenet látható az Event viewerben:

An error was detected on device \Device\Harddisk1\DR24 during a paging operation.

Ha disk managert indítok, akkor az nagyon sokat homokórázik mielőtt történne valami, de végül látja a driveot, ellenben (szerintem) nem lát semmilyen partíciós adatot és ezzel az üzenettel fogad:

you must initialize disk before disk manager can access it

Amit kipróbáltam Hetman NTFS Recovery, Recuva, Getdataback, Testdisk.
Recuva még csak nem is látja a driveot, Hetman egyszer még a Könyvtárszerkezetet is meglátta.

Testdisk meg azt írja, hogy nem lát partíciót rajta és egy végeláthatatlan analyse folyamatot indít, ami sectoronként vizsgál, de eszméletlen lassú, nem vártam meg, mert szerintem nem jut eredményre és órákig futott.

A vinyót mobilvinyóként használtam egy-két fontos dolog azért volt rajta, amit ha mód van rá szeretnék viszontlátni :(

A probléma akkor kezdődött, amikor cubieboardhoz (linaro linux alatt) felmountolva használtam. Egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy a cubieboard nem látja a merevlemezt.

Szerintem a partíciós tábla szállhatott el, de igazából annyira nem értek hozzá.

Már kezdem feladni, ezért is bárminemű segítséget szívesen fogadok tőletek.

Előre is köszönöm. Szép napot!

It doesn't matter who we are, what matters is our plan.

(#6157) liksoft válasza mustang26 (#6156) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Az ilyen jellegű sérülések mindig egyediek. Így látni kell (szó szerint meg kell nézni az adminisztrációs szektorokat, analizálni, és zsebkalkulátorral felvértezve korrigálni), tanácsot nem nagyon lehet adni. Az biztos, hogy jól csináltad, írást nem engedtél rá.

Vagy időt (végigpróbálni minden elérhető programot), vagy pénzt kell rááldoznod.

Jó lenne nem az eredetin, hanem annak klónján dolgozni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6158) mustang26 válasza liksoft (#6157) üzenetére


mustang26
csendes tag

Először is. Nagyon szépen köszönöm a válaszod.

Akkor szerinted is kizárható a hardveres probléma?

Engem az aggaszt, hogy a windows-os programok szinte mind not respondingolnak, próbáltam linuxban a gparted-al megnézni, ha jól emlékszem az sem látta a merevlemezt.

Egy ismerősöm 15-50 ezer forint közé lőtte be az irányárat. Az reális lehet? Milyen árfolyamon mérik az ilyen jellegű munkákat?

Clonet mivel tudnék készíteni a merevlemezről? Főleg úgy, hogy alapból nem is látja a driveot semmi?

Előre is köszi.

It doesn't matter who we are, what matters is our plan.

(#6159) liksoft válasza mustang26 (#6158) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mit nevezünk hardware hibának? Széttört, elfüstölt, bizonytalan vagy csak egy-egy szektort nem olvas? Sajnos a bizonytalan működés, a hibás írás és az ebből adódó mágneses felületi sérülés nem zárható ki. Ezért is írtam, hogy látni kell, mit és hogyan olvas fel a drive a felületről. Sőt, lassú lehet, ha az interface része képtelen UDMA-ra, így a rendszerek többsége azonnal hibára dobja. Mivel írtad, volt olyan program ami rálátott, ezért vagyok kicsit bizakodóbb. Enélkül csak szakembert ajánlottam volna.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6160) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Üdv!

Egy miskolci barátom járt pórul egy vinyóval, amivel kapcsolatban mailben kért tőlem segítséget:

Tegnap meg akarván nyitni a Toshiba (2 terrás) háttértárolón lévő jpg főkönyvtárat, amire az 1 terrás Samsung háttértárolóról rendeztem át ezeket a fájlokat, mert tele lett, s nem nyílt meg. Ekkor a régi géphez volt csatlakoztatva. Hozzá csatlakoztattam hát a laptophoz, s az a vizsgálatát javasolta. A laptop Vindows-7-tel lett installálva a múlt hónap végén. A laptop órákon át vizsgált, és a végére már a .jpg nevű könyvtár nem lett látható sem (6-700 GB). Valami 128 millió vizsgálatot végzett. Arról is tájékoztatott, hogy mit, milyen nevű könyvtárba tett. De többé sem azt a táblát nem adta vissza, amely azt javasolta, hogy a jelzett hibák kijavítása végett ismét futtassam le a programot, sem, a nevezett könyvtárat nem találtam, sem a C-partícióban (egy partícióssá lett téve az addigi kettő) sem a Toshiba meghajtóján.

Elkértem a régi gépre és a laptopra vonatkozó infót, ami a merevlemezeket, alaplapokat, oprendszereket illeti. Arra kértem a delikvenst, hogy amíg épkézláb ötlet nem kerül elő, addig ne tegye áram alá a HDD-t.

Várom a javaslatokat!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6161) McCoy20


McCoy20
tag

Üdv All,

az asztali gépemben egy 500-as WD egyik partíciója megmakacsolta magát.

1-es part. rendszer, 2-es adat, 3-as adat

A 2-es halt le. Kb 260GB-os rész amin volt vagy 70-80GB szabad.

Win7 induláskor megpróbálja ellenőrizni a partíciót de talán a 3. fázisban egy 5 perce munka után azt írja, hogy nincs elég hely a "helyreállításhoz".

Mit tudnék vele kezdeni? Elég sok régi dolgom volt azon a partíción, jó lenne valahogy lementeni a dolgokat.

GetDataback vajon tud vele valamit kezdeni?

(#6162) liksoft válasza McCoy20 (#6161) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, valószínűleg. Ha a chkdsk eddig még nem tette tönkre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6163) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Erre valaki? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6164) McCoy20 válasza liksoft (#6162) üzenetére


McCoy20
tag

Nagyon reméllem... hétvégén kiderül ha beborul :U

(#6165) liksoft válasza macilaci78 (#6163) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Adatátviteli vagy cache hiba miatt (drive gond) a chkdsk szerintem már csúnyán hazavágta. Valószínűleg csak RAW recovery segíthet. Részletesen 20.-a után.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6166) Livius


Livius
őstag

Hello!
Egy Hitachi 250GB-os HDD a BIOS-ban nem látszódik! Van valami mód úgy adatmentésre, hogy már a BIOS-ban a Smart-nál gondok vannak? A héten kerül hozzám a HDD, utána több infóm lesz, hogy mennyire a HDD baja ez egyáltalán, hogy a BIOS nem látja.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#6167) liksoft válasza Livius (#6166) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez kevés. Típus, és mit csinál. (Zizeg, kattog, szb....) Ütni, rázni, forgatni tilos, mert ezzel az esélyek sokszor lenullázódnak!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6168) McCoy20 válasza liksoft (#6162) üzenetére


McCoy20
tag

Ráküldtem hétvégén a progit és szerencsére kitudtam vele menekíteni a dolgokat a vinyóról. Most HDD Sentinel szerint 1 gyenge sector van a vinyón. (A partíció törölve lett majd újra húzva és egy gyors NTFS formázáson is átesett.)

[ Szerkesztve ]

(#6169) Livius válasza liksoft (#6167) üzenetére


Livius
őstag

Ma eljutott hozzám a HDD. Az én gépemben gond nélkül megy a boot, nincs semmi gond, a windows 7 ben is látszódik a partíció rajta, semmi gond vele eddig nálam, az adatok sértetlenek.

A HD sentinel kondícióra 100%-ot ír, de mondjuk van egy érdekes leírása, ami az hogy "A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 3213 alkalommal.".

Eddig egy elég öreg MSI 865PE Neo2-PS alaplapos gépben volt, és sajna volt már olyan régebben ezzel, hogy eltünt az egész partíció róla, és újra kellett formázni, hogy újra használható legyen. :F

A jelenlegi infókból a HDD tisztázható vajon hogy hibátlan, és valami más gond lehet pl az alaplap körül vagy máshol?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#6170) föccer válasza Livius (#6169) üzenetére


föccer
nagyúr

Valószínűleg az adatkábel, vagy a csatlakozása rosszalkodott. Kábel csere, az érintkezők megtisztítása.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6171) liksoft válasza Livius (#6169) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A kábelen kívül az alaplapi chipset hibája sem zárható ki. Esetleg tápegység.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6172) Livius válasza liksoft (#6171) üzenetére


Livius
őstag

Most az én gépemben is ugyan az az adatkébel van rajta ami eddig a másikban. Tápegységet és az alaplapi chipset hogy lehetne 100%-osan letesztelni?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#6173) StSanya válasza Livius (#6172) üzenetére


StSanya
őstag

Visszateszed a régi gépbe a HDD-t, viszont a tápot kicseréled valami megbízhatóra. Ha újra elkezd bohóckodni, akkor az alaplap a hibás...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#6174) Livius válasza StSanya (#6173) üzenetére


Livius
őstag

Amit tudok cserének oda berakni tápegységet az egy Codagen 350W-os, ami több éve használatlan, és csak egy dobozban férre van rakva. Szóval ha van valami kimérési módszer ami tutira ad eredményt, akkor inkább azt választanám, mint hogy egy Codagent rakjak be oda folyamtos használatra jó pár hétig.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#6175) albi31 válasza liksoft (#6171) üzenetére


albi31
senior tag

Szia!
Kérdezném,hogy meglévő,működő rendszerre(sajnos adatmentés nélkül)ráengedték a gyári recovery-t egy HP notebook-n,szerinted visszaállítható az eredeti partíció?Get data back-kel próbáltam (külső caddy-vel a saját gépemen),de nem jártam sikerrel..vagy rosszul csináltam!?
Köszönöm előre is a segítséget!
Ui.:az OP. egy Vista-volt a HP-n!

(#6176) nines


nines
csendes tag

Szia,
külső merevlemez a földön lévő gépről esett le. A gép felismeri, de sok file-t nem tudok róla lementeni (egy jelentős hányadát meg igen). Ahol nem megy a másolás, ott lehal teljesen folyamatosan világít és halk kattogó hangot is ad.
Tartalom lementésére van bármi esély?

(#6177) liksoft válasza nines (#6176) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Mivel mechanikailag sérült, így a nyúzás nem tesz jót neki. Azok az adatok valahol belül sérültek, így kérdéses, egyáltalán használhatóak maradnak-e a sérüléssel is. A családi videók igen, hiszen azoknak a nagy része azért megnézhető marad. Könyvelés nem, levelezés kérdéses.

Nagy toleranciájú, ugyanakkor gyors (versenyfutás van az idővel a sérülés miatt) másolás szükséges, mely adatmentéses cégeknél található berendezéssel valósítható meg. Ha az adatok annyit megérnek, vidd szakemberhez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6178) liksoft válasza albi31 (#6175) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nem, mert image-ből írja felül legtöbbször a felületet, így az adat és adminisztrációs terület is felülírásra kerül a most aktív területen. Ilyenkor csak RAW recovery (képek, filmek, zenék, dokumentumok, stb... belső tartalmi felismeréssel) lehetséges. Könyvelésnek, levelezésnek lőttek, családi fényképekre van esély.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6179) albi31 válasza liksoft (#6178) üzenetére


albi31
senior tag

Szia!
Köszönöm a gyors választ! :R

(#6180) nines válasza liksoft (#6177) üzenetére


nines
csendes tag

Szia!

Köszönöm a gyors választ. Közben ugye "ajánlatot" is kaptam. A kérdésem a következő:
az ár és az adatok fontosságának aránya alapján arra jutottunk, hogy nem fogja megérni ezért a pár giga adatért nekünk. Egy másik szakival is beszéltem azóta akinek már elmondtam, hogy hardveres javításban már nem gondolkodunk, ő azt mondta, mivel a gép még olvassa a merevlemezt, a menthető részek szoftveres adatmentésével be se menjek hozzá, hanem amit tudok prioritási sorrendben szedjem le róla amíg meg nem adja magát. Van valamilyen szoftver amivel meg lehet vizsgálni, hogy mely file-ok menthetők és melyikek nem? A total commanderes másolgatás így nagyon lassú, mert sok esetben megáll és gondolom minden ilyen megakadás tovább csökkenti a hátralévő életét.

(#6181) liksoft válasza nines (#6180) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nyert, az élettartam exponenciális sebességgel tud csökkenni. A görbe mostani meredeksége nem határozható meg. De az idő nem Neked dolgozik. Mivel csak olvasással lehet megállapítani ami lassítja és öregíti az egészet, nem tudok programot javasolni. A miénk oldalanként, területenként, sávonként külön tud másolni, és utólag összefűzi az így darabokban mentett területeket. Vagyis a jól olvashatóakkal kezdjük, és haladunk a sérültek felé. A fizikai hiba csak fizikailag kerülhető el, és utána a lejött anyagban lehet keresni. Fordítva biztos rosszabb arányt ad bármilyen megoldás. A miénk viszont kifejezetten adatmentéses, kereskedelmi forgalomban csak hasonló van, az is horror áron (sok-sok mentés ára).

Marad a fontossági sorrend.

Sok sikert, kívánom, hogy a legfontosabbak visszajöjjenek!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6182) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Van egy Olympus WS760-M diktafonom, aminek a belső 8GB-os memóriáját tegnap az eszköz leformázta. Volt rajta 1db két és fél órás előadás, hogy lehet visszaállítani?

(#6183) liksoft válasza aclandiae (#6182) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha jól értem, akkor ez nem szedhető ki. Az egyetlen esélyként azt látom, ha USB drive-ként az eszköz csatlakoztatható, és szabványos formátumú volt a hang. Ezekre van infód?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6184) ronin s8


ronin s8
senior tag

Üdv!
Megsérült egy Dell laptop hard disk-je. Próbáltak róla szoftveresen adatot menteni - sikertelenül.
Kb. 40 giga adat van rajta. Van rá esély, hogy lementsék?
Kürt Rt.-n kívül tudtok ajánlani valakit? Milyen költségei lehetnek?
Minden javaslatot köszönök.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#6185) liksoft válasza ronin s8 (#6184) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Kéne tudni a típusát, a hiba jellegét, és a rendszert. Valamint, hogy volt-e titkosítás, vagy saját tulajdonba vétel. Van más cég is, a válaszok alapján esetleg tudok ajánlani is majd megoldást.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6186) ronin s8 válasza liksoft (#6185) üzenetére


ronin s8
senior tag

A rendszer 64 bites Win7, a típusát nem tudom, talán a jövő héten visszakapom egy új vinyóval plusz a régivel. Titkosítás nem volt, mindössze képernyővédőt kapcsoltam rá, jelentsen ez bármit is a vindózos világban. Ugyanaz volt rajta, mint amikor lecsukod egy MacBook tetejét és utána jelszót kér.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#6187) aclandiae válasza liksoft (#6183) üzenetére


aclandiae
senior tag

Szia, usb-ként működik. 256kbps mp3. Az eszköz 3 fő mappát használ, ezekből az egyik 6 almappából áll. A c nevű almappában volt a fájl.

(#6188) liksoft válasza aclandiae (#6187) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor GDB segíthet. ;)

Csak tilos használni!

(Nem kell privi, ezt is figyelem. ;) )

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6189) liksoft válasza ronin s8 (#6186) üzenetére


liksoft
Topikgazda

OK, akkor visszatérünk rá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6190) werman


werman
tag

hali!

Van egy 2TB-os USB3-as samsung külső vinyóm. 1hónapja próbából és kíváncsiságból rádugtam az LG okos tévémre. Akkor tv látta és megtudtam nyitni, amit akartam. Pár hét múlva a gépről mentettem rá pár dolgot. Itt még semmi fura nem volt, amikor egy videot akartam nézni róla akkor volt az első érdekesség, a videókat tartalmazó mappát nagyon lassan töltötte be. A második jelenség meg az volt hogy a windows felkínálta hogy checkdisc-el ránézne(amikor bekapcsolom). Aztán most a hétvégén kerestem egy bizonyos fotót és akkor előjött hogy a mappát crc hiba miatt nem tud megnyitni. A neten néztem hogy a checkdisc ezt kijavíthatja, elindítom erre kb 60-70% lefagy és a merevlemez is leválik.

Itt lettem ideg egy picit, miután „újra” indítom a merevlemezt akkor vettem észre, hogy 932GB foglalt rajta, pedig már egy terra felett volt már. További kutakodás után után rájöttem hogy a fájlrendszer sérült meg, az r-studio-val próbálkoztam ránézni , valahol 60-70 százaléknál nem tud tovább lépni a sok hiba miatt, de azt kiderítettem vele hogy a MFT mirror 932GB-nál van, gondolom annak a igazából a drive végén kellene lennie vagyis kb 1,8TB-nál.

Tudom én szúrtam el ,nem kellet volna rákötnöm, ezek szerint csak 1TB-os lemezeket tud kezelni, de azt nem értem hogy a TV hogy cseszhette szét a MFT-t csak azért hogy működjön, dobott volna inkább egy error-t vagy valami mást, meg jobban figyelnem kellett volna mikor bekapcsolom a gépel (menyi foglalt rajta) és nem kellett volna írnom rá.
Azt se értem ha az MFT 1tb-osra módosul akkor a windows miért enged rá írni még? az oké hogy látja hogy 1,8TB a drive de az MFT csak 1TB-ra „szól”

GetDataBack-el le tudom menteni ami menthető? Próbáltam sima másolást csak ugye néha bele megy egy crc error-ba és nem folytatja. Vagy lehet valami már megoldás is?

Tudom, hosszú lett

(#6191) StSanya válasza werman (#6190) üzenetére


StSanya
őstag

Csak a TV védelmében: Nem próbáltál felvenni, vagy a Time akármi funkciót használni? Mert ezek saját fájlrendszert használnak a HDD-n...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#6192) liksoft válasza werman (#6190) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Csak adatmentő programmal hozod ki a legtöbbet belőle. Persze másik drive-ra kell másolni, nem erre. :D

A miérteket felesleges forszírozni. A legdurvább volt régebben, hogy a 0680-as IDE vezérlő bios-a felismerte a 128GB-nál nagyobb winyókat, de csak akkorának kezelte, így "körbefordult" és felülírta az elejét DOS módban. A win driver már korrekt volt. A DOS driver is, mert 48 bites tudású drive-ot (80GB Sea) kitiltott a használatból. :W :W Vagyis van hiba máshol is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6193) werman válasza liksoft (#6192) üzenetére


werman
tag

Akkor GetDataBack, köszi.

StSanya : Nem volt semmi ilyesmi bekapcsolva, csak böngésztem a merevlemezt és filmet néztem róla.

(#6194) latrab


latrab
csendes tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm kért meg rá, hogy mentsem le az adatait egy régi merevlemezéről, de saját kútfőből nem jutottam sokra.

Típusa: Samsung SP1654N (160GB/7200rpm/8M/PATA)

A merevlemez felpörög a gép bekapcsolásával, Win7 azt mondja nem ismerhető fel fájlrendszer a merevlemezen, akarom-e formázni?(vagy valami nagyon hasonlót). Egy idő után leáll.
Próbáltam GTB-et, de a scanning drives fázis legvégére szinte mindig leáll a merevlemez, eredmények között pedig nem is látszik. (Egyszer megtalálta, akkor azt mondta, hogy 31,5GB a mérete, de mire elkezdte volna megnézni mi van rajta szintén leállt.)

Egy már be nem kapcsolható gépből lett kiszedve, elképzelhető, hogy egy másik hw meghibásodása hatott ki rá, ebben nem vagyok biztos.

Érdekelne, tapasztalatotok alapján van-e még rá esélyem, hogy otthoni környezetben tudok-e még kezdeni vele valamit vagy csak az adatmentő cégek jöhetnek már szóba? Ez esetben milyen árkategóriába eshet egy ilyen adatmentés?

Köszönöm előre is, ha tudtok nekem segíteni! Üdv!

(#6195) liksoft válasza latrab (#6194) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A jumper lehet esetleg rossz helyen, mert az a 32GB limit miatt adhat ekkora kapacitást. Jó lenne tudni, hogy ez direkt ekkora, vagy most sikerült véletlenül rossz helyre tenni!

Ha a drive menet közben megáll, az nem jó jel, adatmentéses szakembert tudok javasolni. El kell dönteni, hogy az adatok érnek-e annyit?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6196) latrab válasza liksoft (#6195) üzenetére


latrab
csendes tag

Köszönöm!

Igazad volt, én tettem rossz helyre a jumpert, már mielőtt legelőször rákötöttem a gépre, számíthat ez valamit?

Az adatok reprodukálhatatlanok és ezáltal sokat érnek(fényképek), csak kérdés, hogy van-e rá épp keret. Szerinted milyen árkategóriába tartozhat egy ilyen merevlemezről az adatmentés? 10.000? 100.000?

(#6197) liksoft válasza latrab (#6196) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha CHKDSK hozzányúlt a drive-hoz, akkor romokba tehette az adminisztrációját.
Privi megy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6198) RpPRO


RpPRO
őstag

Hi!

Winxp, samsung 320 gb-os külső vinyó, nem használtam kb 6 hónapja, installok + képek + filmek voltak rajta.

Rákapcsolom gépre, q lassan elkezdi betölteni a vinyó tartalmát, mennem kell, leállítani nem lehet, kihúzom. NAGY HIBA.

Legközelebb rákapcsolom, látja a partíció betűjelét, de aszongya, formázzuk meg. Ráengedek pár visszaállító progit (getdata back, EaseUS Data Recovery, testdisk), utóbbi javasolja, h beleír a MBR-ba. Ok. NAGY HIBA. Azóta a partíció betűjele sem látszik.

Leginkább azt szeretném látni, h mi van a vinyón, h érdemes-e görcsölni értük.

Van ötletetek, melyik progit engedjem rá?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#6199) kissandris


kissandris
csendes tag

Sziasztok!

Utolért a topic témája engem is, minden tippet előre is köszönök, hogy mivel lenne érdemes próbálkoznom, mivel rontok, mivel javítok az esélyeimen.
A hdd egy WD5000AAKS, 500 GB-os sata drive, 3,5 éves kb., nem rég járt le a garija (természetesen), és 3 partíció van rajta, 1 WIN7 rsz. és 2 adat.

Szóval a folyamat: péntek este szgép bekapcsoláskor a win7 kékhalállal, újraindulással, disk errorral leáll (ezt a fázist még csak hallomásból tudom sajnos,de kb így zajlott). Safe módban sem indult, kérte a telepítő dvd-t bootolni. Azzal system repair módban elindult, de az nem látott telepített operációs rendszert, amit helyre tudott volna állítani.
Szombaton egy másik gépbe betettük slave-ként, ott egybõl fájlrendszer ellenőrzés kezdődött bootolás után (szintén win7 alatt), itt lefutott a chkdsk pár óra alatt, és javított (elrontott?) egy csomó hibát (indexelés, árva file hivatkozások, ha jól emlékszem). Az eddigieket most visszaolvasva a chkdsk-et lefutni hagyni persze már nem tűnik jó ötletnek :(
Mindenesetre ezek után a win már látta ugyan a hdd-t, de a 3 partícióból 1-et tudott olvasni, a többit nem ("nem olvasható" - bár az telítettség látszott a meghajtó listában, a könyvár struktúra nem). Másolni arról az egy olvashatóról is kb lehetetlen volt, de nem azért, mert az adatokat nem láttam, hanem nagyjából 1MB/perc volt a másolási sebesség, így csak pár doksit tudtam leszedni 1-2 óra alatt (ami tán szerencse, legalábbis annak tűnt, hogy a legfontosabb cuccokat tartalmazó partíció volt olvasható). De láthatóan nagyon nehezen olvashatók a fájlok, így nem nyüstöltem tovább egyelőre, hogy ne tegyek nagyobb kárt. Jelenleg egy szervizes ismerősnél van, de ők csak a smart adatokat nézik meg, egyelőre nem kísérleteznek ők sem.

Szerintetek minden adatnak viszlát profi adatmentés és megbontás nélkül? Esetleg van vmi tipp a fentiek alapján az adatok "házi" mentésére legalább az egy partícióról?

Köszönöm előre is és szép napot!
A.

(#6200) liksoft válasza kissandris (#6199) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Biztonsággal otthon erről semmit. Nagy valószínűséggel (9598%) bontás, alkatrész csere, és gyári adatok korrekciója, logikai rendezés. Röviden.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.