Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) liksoft válasza St3ven (#6100) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szerintem több idő, mint újra elkészíteni. Hacsak az ideiglenes file-ok között nem sikerül egyet találni.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6102) St3ven válasza liksoft (#6101) üzenetére


St3ven
addikt

Az lehet, de nem tudom még egyszer ugyanolyan szabatosan megfogalmazni, így is órákba tellett, meg nagyon frusztrál is a dolog, és biztos nem lennék elégedett a második próbálkozással. :(((

Van ötleted, hogy hol lehetnek Ubuntu alatt az ideiglenes fájlok? A /tmp-ben nincs semmi ilyen jellegű állomány, csak csupa illesztőpont típusú 0 bájtos fájl.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#6103) liksoft válasza St3ven (#6102) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a program setup-ban nincs temp, és az aktuális könyvtárban sincs semmi, akkor nincs ötletem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6104) St3ven válasza liksoft (#6103) üzenetére


St3ven
addikt

Köszönöm mindenesetre!

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#6105) attila666


attila666
tag

Nagy bajban vagyok. RAID 0-ba volt nekem 2 darab 250GB-os merevlemez és az egyik lemez át lett particionálva. Van rá mód, hogy a RAID tömbből kinyerjem az adatokat? Semmilyen adat nem lett írva a lemezre még, ahogy észrevettem, hogy átformázta a Mikrotik, rögtön levettem a gépről.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6106) liksoft válasza attila666 (#6105) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez milyen rendszer? OS? File-rendszer?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6107) attila666 válasza liksoft (#6106) üzenetére


attila666
tag

OS X Mountain Lion volt a RAID0 tömbön. Talán Linux file rendszerrel formázta a mikrotik.

[ Szerkesztve ]

(#6108) liksoft válasza attila666 (#6107) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Jaj. Milyen RAID0 volt? Hardware vagy software? Ha HW akkor a vezérlő miért engedte a formázást? Ha SW, akkor kell egy boot partíció hozzá, mert az OS soft 0-ról nem képes elindulni. Szégyellem, de a mikrotikról fogalmam sincs micsoda? Így annyi kérdés van, hogy ajjaj! Jó lenne műszaki információkat adni az elejétől a végéig, a mit és miértekkel együtt. Különben csak azt tudom mondani, hogy adatmentéses szakemberhez kell elvinni. (Ő is ugyanezeket végig fogja kérdezni!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6109) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Figyelmetlenségből a 750 gigás vinyóm helyett a 2 terásat formáztam. Van rá megoldás, hogy visszaszerezzem a fájlokat? Elvileg nem volt írva a vinyóra. Az eset kb 5 perce történt. Régen sikerült már egy 1 terás vinyót megmentenem, de nem jut eszembe, hogy melyik progival.
Hálás lennék a segítségért :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#6110) liksoft válasza GrooveHero (#6109) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link] Nem helyreállít, hanem másol a vásárolt változat. Viszont formázáskor elveszhettek file-nevek, az már nagyobb gond lehet. A prtícionálás még nem veszít adatot, de a formázás már megteheti.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6111) Pety99


Pety99
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy SSD és rajta egy Windows. Megoldható , hogy az SSD-re telepített Windows-ról teljes másolatot készítsek a HDD egy partíciójára oly módon , hogy ha tönkremenne az SSD-n a Windows akkor vissza tudjam telepíteni azt. Ha igen mi a menet illetve milyen programmal lehet elvégezni .

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#6112) föccer válasza Pety99 (#6111) üzenetére


föccer
nagyúr

Pl Northon Ghost programmal lehet ilyet csinálni, de vannak egyéb lehetőségek is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6113) Domike


Domike
tag

Sziasztok!

Seagate Momentus 7200.4 320Gb 2.5 SATA drive induláskor felpörög, csúnyán seekel és leáll. Notebookban standby-ból nem jött vissza, azóta halott.
Tulajdonosának fél élete van rajta (tudom, vascső :) ), tőlem várná a megoldást, pénzt csak nyomokban tartalmaz.
Tudom biztatni valamivel?
Köszi ha van 5let, tipp, +látás, üdv.

Dömike

[ Szerkesztve ]

Never say never...

(#6114) liksoft válasza Domike (#6113) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Szinte biztos, hogy felülethibás. Így ha egyáltalán visszajön valami, az egy vagy több drive halála árán, így nem az olcsó mentéses kategória.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6115) Domike válasza liksoft (#6114) üzenetére


Domike
tag

Szia!

Köszi a választ!
Ez forintosítva mit jelent nagyságrendileg?
Illetve, ha mégsem felülethibás, akkor mik a lehetőségek?

Üdv,

Dömike

Never say never...

(#6116) Impressa válasza Domike (#6115) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Nem lesz olcsó sajnos pl. Régebben a tároló kapacitásától, és rajta tárolt adatok mennyiségétől is függött az árképzésük.( + márkafüggő is volt)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6117) csibu99


csibu99
tag

Sziasztok!
Ma nálam is fekete nap volt. Nem vagyok sügér informatikából, de ez betette a kaput...
Röviden:
Édesapám gépe belassult utóbbi időben, mondom egy Lemezkarbantartás futtatása az XP-jén nem okozhat gondot. Már több, mint 6 órája futott a karbantartás, de a sáv már egyhelyben állt egy ideje, mikor rányomtam a MÉGSE feliratra. Szépen be is záródott, de más programot nem tudtam elindítani rajta. No nembaj, nyomtam egy restartot... Ezután az XP betöltése előtt a Lemezolvasási hiba szöveg fogadott. Hijnye mondom, akkor helyrehozom XP telepítőcd-vel. No de az üresnek látja a partíciót (össz. 1 partícióból állt a 40GB IDE HDD)... formázni nem engedtem, inkább beszereztem egy másik 160 GB-s IDE vinyót mellé. Arra fel az XP és onnan vezénylem le a helyreállításokat. Idáig minden szépen is ment, TotalCommander és Intéző is látja a 40GB-os merevlemezt, azonban nem tudják megnyitni, mondván: nincs fájlrendszere...
HardDiskSentinelt belövöm, eredmény: a régi vinyó 0%-os állapotban van... remek...
Na de egy GDB majdcsak visszahozza édesapám elmúlt 10-15 évének adatait, gondoltam én. 3 GDB futtatás (és még 3 másik hasonló szoftver kipróbálása) után egyazon eredményt kaptam: visszaállíthatatlan az egész, nem kaptam vissza fájt semmit csak hexadecimális karakterekkel megáldott mappaszerkezetet kb. 50 mappával és 15 értékelhetetlen fájllal... Sokadik GDB indításra most meg 22 rát ír ki mire végez és 10 percenként 10-15 találattal megnöveli a Files identified és az Index Allocs mellett olvasható értéket, de közben állandó errorokkal szembesít...

Van remény, bármi egyéb amit nem próbáltam, vagy bukta minden? ...
Tanácsaitokat és együttérzéseteket előre is köszönöm!

Filmes blogom: http://camera-obscura-csibu.tumblr.com/

(#6118) liksoft válasza Domike (#6115) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A nettó 100-350 ezer között várható sikeresség esetén a különböző adatmentő cégek és feladat függvényében.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6119) liksoft válasza csibu99 (#6117) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, talán van még remény, de ne nyúzd. Szakemberhez kell vinni, mert ez mechanikán belüli gond. A CHKDSK meg hibás eszközön adatgyilkos. Hiszen talál egy hibát, azt javítja, de ezzel újabbat okoz. Ezt is javítja, és kész a végtelen kör. Ül az ágon, és fűrészeli, csak azt nem nézi, melyik oldalon. A HDSentinelben nem véletlenül tiltható le az automatikus lemezellenőrzés!

Nem lesz olcsó, mert tiszta teres mentés várható. Legalábbis ha a felület engedi még. Jó lenne tudni a drive pontos típusát, mert sokat megmond a lehetőségekből.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6120) csibu99 válasza liksoft (#6119) üzenetére


csibu99
tag

Maxtor N256

Filmes blogom: http://camera-obscura-csibu.tumblr.com/

(#6121) liksoft válasza csibu99 (#6120) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez egyedi mechanikás, a drágább mentési kategória. Özönvíz előtti darab.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6122) csibu99 válasza liksoft (#6121) üzenetére


csibu99
tag

Sejtettem...
A GDB-ben reménykedhetek még? 10 óra folyamatos futás után 35%-nál jár, Files identified-je 13250, Allocs-ja 2220. Vagy ezek nem olyan fontos információk?

Filmes blogom: http://camera-obscura-csibu.tumblr.com/

(#6123) spiritex válasza csibu99 (#6122) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem az ilyen "hosszan végigelemzem a vinyót, majd utána esetleg lementem máshova az egészet" módszer nem jött be a GDB-el. Csak a Quick Scan mód hozott eredményt, ami egyből felhozza az egész könyvtárstruktúrát, majd le lehet menteni a kijelölt mappákat a Copy gombbal.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6124) csibu99 válasza spiritex (#6123) üzenetére


csibu99
tag

A Quick Scanre nem hozott fel értelmes könyvtárstruktúrát csak hexadecimálisat, 1-2 fájllal; ahogy azt korábban írtam...

Filmes blogom: http://camera-obscura-csibu.tumblr.com/

(#6125) liksoft válasza spiritex (#6123) üzenetére


liksoft
Topikgazda

CHKDSK után? Te viccelsz? Már csak a RAW recovery-ben bízhat, ha kibírja a fej és a felület.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6126) liksoft válasza csibu99 (#6122) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Háátttt........ Kérdés a mechanika meddig bírja. Viszont ha csinálod, akkor a hűtést el ne feledd! Ebben a melegben ha a drive tovább melegszik, az a gyors és biztos halálát jelenti. Minimum a ventillátor hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6127) spiritex válasza liksoft (#6125) üzenetére


spiritex
veterán

Ja igaz, azt hittem eddig csak te beszéltél CHKDSK-ról, de tényleg a kolléga is mondta, csak magyarul Lemezkarbantartó néven, nem esett le, hogy az ugyanaz. Ezek a magyar elnevezések...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6128) Lazarus911


Lazarus911
aktív tag

Üdv!
Elég nagy és kellemetlen problémám van!
Leírom részletesen:

Páromnak egy régebbi windows xp-je volt, egy régebbi laptopon, gondoltam felteszek neki egy ubuntut, hátha gyorsabb lesz.
Ketté volt pariticionálva a winyója..
A lényeg hogy az ubuntu installálásakkor letörölte az egész partíciót, és az ubuntu csinált egy nagyot magának.
Mit lehetne tenni?
A második régi partíciójáról csak a képek, meg a doksik kellenének..
Előre is köszönöm a segítséget..
A laptopba csak egy hdd van

(#6129) mutyi


mutyi
őstag

Van egy 320GB-os Toshiba notebook merevlemez. A laptop már nem bootolt be róla, ha átteszem az asztali gépbe,akkor nagy nehezen bebootol a Windows, de gyakorlatilag már nem nagyon tudok semmire kattintani, annyira lefogja a gépet ez a hibás merevlemez. Ilyen esetben a winyó elektronikája adja meg magát? Kattogást nem hallok, gondolom nem fej.

(#6130) liksoft válasza mutyi (#6129) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sajnos legtöbbször a fej. Gyengül, servo-t még olvas, ezért nem kattog, de adattal nem bír. Nem otthoni feladat, mert alkatrész csere után is napok, hetek míg egy ilyen drive lemásolható. Nem normál, hanem spéci környezetben. Ha az adatok kellenek, adatmentésre le kell adni.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6131) mutyi válasza liksoft (#6130) üzenetére


mutyi
őstag

Nagyon köszönöm a választ!
Azt megkérdezhetem, hogy milyen árfekvésben kell gondolkodni ilyen esetben?
Adatmennyiség alapján történik a számlázás? Olyanra van lehetőség pl. hogy xy mappákra van szükség és csak azok kerülnek visszaállításra?
Sokszor hoznak gépet hozzám és egyre sűrűbben fog ez előfordulni, főleg a hordozható gépekkel,mert használat közben is rángatják jobbra-balra. Hiába állítja le a fejet ha érzékeli a mozgást,de gondolom azért nem tesz neki jót.

(#6132) liksoft


liksoft
Topikgazda

Privi ment.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6133) laca000


laca000
őstag

Rövid történetem a következő:

Vettem egy új tápot(CorsairAX860), bekötöttem, azóta halott a winchester és az író.
A winchester felpörög( Samsung HD103SJ), de sem a bios sem a win nem látja, az író ki sem adja a tálcát, nem világít a kis zöld led.
Az író még nem is olyan fontos, de a HDD-n vannak olyan adatok amelyeket jó lenne lementeni.
Meg lehetne ezt oldani házilag, szoftveresen, valamilyen programmal valahogy, lementeni az adatokat?
Ellenben mindenképpen szakemberhez kell vinnem?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#6134) liksoft válasza laca000 (#6133) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a régi táppal sem indul, akkor szakember, hiszen ott valami elfüstölhetett. Az autón sem segít a chiptuning főtengely törésnél. ;)

Más megoldás: Kinevezed software-esnek a szakembert, és lőn csoda, software-esen meg is lett oldva.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6135) laca000 válasza liksoft (#6134) üzenetére


laca000
őstag

A winchester folyamatosan pörög menet közben is, rákötöttem az új rendszerre.
Egyébként nem értem, hogy kaphatott bármilyen módon túláramot.
GDB-vel vagy egyéb más programmal se álljak neki próbálkozni?
Felesleges?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#6136) liksoft válasza laca000 (#6135) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az, hogy "pörög" még nem azt jelenti, hogy az összes gyári adatot fel tudta olvasni a felületről, vagy az összes oldalt látja. Ha egy fej tönkrement, akkor a boot teszt során megakad, és nem áll le. Ez viszont csak a fejszerelvény cseréjével oldható meg. Nem biztos, hogy ez a hiba, ez csak egy példa volt. De nem kötelező kattognia vagy megállnia egy alkatrész szinten hibás drive-nak. Egyszerűen "csak" nem jelentkezik be.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6137) laca000 válasza liksoft (#6136) üzenetére


laca000
őstag

Értem, köszönöm, akkor nem nyűglődöm, most jön a hozzáértő szakember.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#6138) justaview


justaview
őstag

Tegnap a Samsung HD103J HDD-m elkezdett kattogó hangot adni minden bekapcsoláskor néhány másodpercig (aztán pörög tovább). De azóta a BIOS sem látja. Vannak rajta sajnos értékes családi forók is.

A KÜRT brutál drága.

Van szerintetek már megoldás, vagy most elbúcsúzhatok tőle? :F

[ Szerkesztve ]

(#6139) liksoft válasza justaview (#6138) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Valószínűleg mechanikán belüli, és ilyen esetben a nettó 100e alatt nem várható sikeresség esetén. Máshol sem. Persze a plafon lehet olcsóbb.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6140) justaview válasza liksoft (#6139) üzenetére


justaview
őstag

Akkor bajban vagyok....

(#6141) liszi70


liszi70
nagyúr

Segítséget kérnék!

Dune HD Max médialejátszómban hónapok óta lévő 2TB-os Samsung HDD-t a lejátszó, nyaralás után ismét áram alá helyezve nem ismerte fel, PC-be rakva pedig ezt az üzenetet kapom. HD Sentinel szerint minden rendben, csak ugye nincs fájlrendszer. A Nero Rescue Agent ezt írja ki.

Tud valaki megoldást az adatok (gyerekeim összes meséje) megmentésére, vagy kezdhetem előlről a kölcsönzést? (Könyörgöm ne b@sztassatok, hogy miért nincs több példányban mentve, meg raid meg satöbbi, TUDOM, hibáztam, mostanában terveztem az egész vinyót másolni, de lehet, hogy elkéstem!)

Köszönöm!

(#6142) liszi70 válasza liszi70 (#6141) üzenetére


liszi70
nagyúr

Úgy néz ki megoldódik, a Get Data Back megtalálta az összes fájlomat, már csak egy új 2 terás vinyót kell beszereznem, amire átmásolom. :)

(#6143) justaview válasza liszi70 (#6142) üzenetére


justaview
őstag

A Dune nem szereti a Samsung HDD-ket.

Hülyén hangzik, anno én sem akartam elhinni, amikor a neten olvastam, de sajnos igaz. Saját bőrömön tapasztaltam. Hasonlóan, mint Te, Samsung 2TB-os HDD-t vettem bele. Nekem szerencsém volt, mert 2-3 nap múlva már jelentkezett, hogy hol látta, hol nem. Eleinte azt hittem, hogy rosszul csatlakozik, már raktam is plusz műanyagot az ajtó és a HDD közé, hogy jobban előretolja. Persze nem segített, mert nem csatlakozási hiba volt. A vége az lett, hogy elegem lett.

Vettem egy 2TB-os Western Digitalt, amivel azóta is szépen működik, mindenféle hasonló hibák nélkül. A Samsung meg ment a PC-be, ami simán el van vele. ...bár a pár nappal ezelőtti másik samu HDD összeomlás után már ebben sem bízom nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#6144) liszi70 válasza justaview (#6143) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A Dune nem szereti a Samsung HDD-ket."

Nem tudom, lehet, hogy így van, de a PC-sem ismerte fel a vinyót, szóval a probléma nem korlátozódik a Dune-re. Persze lehet, hogy a lejátszó cseszte el a fájlrendszert. Talán az áramtalanításkor, vagy az áram alá helyezéskor történt valami gikszer? Ki tudja!
Egy biztos, nyaralás és áramtalanítás előtt tökéletesen működött, és nyaralás után már csak adatmentő progi segítségével tudom megoldani, hogy ne vesszenek el a filmjeim.
Annak a lehetőségét se vessük el, hogy véletlenszerű vinyó-meghibásodásról van szó, de ez sosem fog kiderülni számomra. :)

(#6145) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Hitachi 5K750 - H2T750845S - 750GB-os, 2.5"-os notebook HDD-m, ami egy kicsi NAS-ban üzemelt egymagában egy Intel Atomos alaplap tőszomszédságában 24/7-es üzemben. FreeNAS fut rajta, ZFS fájlrendszerrel. Márciusban vásároltam itt PH!-n, 2 napot futottként, laptopból kiszerelt példány, így a garancia nehézkes kérdés. A kezdetektől fogva adott ki néha egy fura cincogó zajt kb 5 percenként egy cincogás (de ezt sem folyamatosan), az elsőtől meg is ijedtem, de a HD Sentinel nem írt rá semmilyen hibát. Tökéletesen működött egészen keddig.

Néha produkál furcsa hangok kíséretében leállást. Az elsőnél amit észrevettem azonnal leállítottam (reggel), majd este a munkából hazaérvén beletettem egy USB tokba és a HD Sentinel szerint hibátlan a diszk.

Visszatettem a NAS-ba, és szerinte is hibátlan volt minden, így megfigyeltem a folyamatot, 3-4 napig megint hibátlanul működött, majd ismét produkált egy ilyen jellegű leállást.

Beszereztem mellé egy 320GB-os 3.5"-os desktop HDD-t és megpróbáltam a CloneZillával klónozni az egész diszket, erre viszont sajnos nem volt hajlandó, mert kisebb az új lemez mint a régi. Természetesen a hely elég lenne, kb 250GB adat van rajta, amit át kéne mozgatnom.

Milyen egyéb USB-ről futtatható eszközök vannak még, amivel ZFS-t tudnék klónozni kisebb diszkre? Windowst maximum virtuális gépként tudok futtatni, így leginkább a pendriveról bootolható linux alapú csodákat tudnám jól hasznosítani. Mi lehet a baja? Hardveres gond?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#6146) liksoft válasza TonTomika (#6145) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Szedd le a rendszeren keresztül másik gépre. File szinten, NE klónozd! A klónozás csak azonos méretű lemezek esetén ad biztonságos megoldást. Egyébként sokszor csak a nyűg van vele, amint látod.

U.i.: Ami nincs meg 2-3 fizikailag is külön helyen, az nem fontos adat. Ugyanis az eszköz halálával pillanatok alatt elveszíthető. Így gondolom ezen tároltak sem életbe vágóak. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6147) TonTomika válasza liksoft (#6146) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Szia!

Köszi a választ, igen, valóban annyira nem fontos adatok (azok külön HDD-re vannak mentve, amik csak a backup idejére vannak bekapcsolva és konnektorbaba dugva), csak "kellemetlen" lenne ha eltűnne a családi médiatár. :) Leginkább az bosszant, hogy ilyen hamar elhalálozott a HDD.

Idő közben találtam egy olyat, hogy GParted-al újraparticionálni a diszket a megfelelő méretre az adatok megtartásával, így a CloneZilla is működne, viszont a GParted meg a ZFS-t nem támogatja, szóval ez nem járható út, így marad az általad említett megoldás.

(#6148) Cheesy


Cheesy
őstag

Kedves liksoft!

Tanácsért fordulok hozzád.
Nem, nincs semmi gond, nem romlott el semmi :)

Adatmentésről, hosszú távú adatmegőrzésről lenne szó, amennyiben lehetséges, minél költséghatékonyabb módon. Itt vetettem fel a kérdésemet bővebben kifejtve, kaptam pár értékes tanácsot.

Félretéve Murphy törvényét, miszerint ami elromlik, az el is romolhat, bármennyire is redundáns vagy bármennyire is pánikol az ember, hogy elvesznek az adatok, egy átlagember számára is elérhető megoldásban gondolkodok. A LTO kazi akár 30 évig is képes megőrizni a rajta tárolt adatot, ámde ki tudja 30 év múlva létezni fog-e olyan interfész amin keresztül ez visszaolvasható lenne? :) Viszont ha van egy olyan módszer, amivel mondjuk 10 éven át megőrizhető a digitális adat (mondjuk 2x újra cserélve az adathordozót ezen idő alatt, ha indokolt) az nagyon jó lenne, szerintem sokakat érintő témáról van szó.
Röviden, hogyan őrizzük meg a digitális tartalmainkat az utókornak?

Válaszod előre is köszönöm! :R

www.vakbelmutet.hu

(#6149) liksoft válasza Cheesy (#6148) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Elszomorítalak. A gyártóknak nem érdeke, így szerintem használható nincs is. Valami öregszik, vagy megváltozik a rendszerben (gumi, műanyag szalag + mágnespor ragasztója, interface (ahogy írtad)). Jobbat nem tudok, mint 3-4 évente a kópiákat új adathordozóra átírni, és ha lehet, ne legyen két azonos típus a kópiákon belül (de a napi használatban legyen ugyanolyan). Így a különbözőség és egyezőség miatt a hibák vegyesek lesznek (várhatóan nem egyszerre halnak meg), de van alkatrész is nagy baj esetére. Igen, tudom, macerás, drága. De nem tudok jobbat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6150) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Üdv!

Egy rövid kérdésem lenne, de előtte a történet köretnek.

Egyik barátom 64 gigás vadi új memóriakártyára mentette az addig winyón tárolt családi fotóit (egyetlen JPG nevű mappában volt több rendszerezett almappában a gyűjtemény). Mivel másolás után néhány mappába be tudott lépni és innen pár képet gond nélkül meg tudott nyitni, naivan azt hitte minden rendben történt a másolás során, így a winyóról törölte a képeket tartalmazó mappát.

Másnap szeretett volna a memkártya egyik mappájából pár képet átmenteni pendrive-ra és itt kerekedett el a szeme, mivel be sem tudott lépni a kérdéses könyvtárba. Kiderült, hogy több ilyen "beléphetetlen" mappa is van a memkártyán.

Ezt követően a memkártya és a forráswinyó hozzám került. kb. du. 3-tól kerestetem különböző programokkal a forráswinyót, de a kérdéses JPG mappát egyetlen recovery program sem mutatja, így nem jutottam előbbre az adat visszaállítással. Tavalyi ill. tavalyelőtti dátummal viszont szépen látható nagyobb mennyiségű fájl is a visszaállító programokban természetesen visszaállíthatatlan minőségben, de a lényeg, hogy látszanak, míg a két napja töröltek NEM.

A memkártyáról készítettem egy full recovery-t. A mappa és fájlszerkezet szépen lementésre is került, de a problémás fájlok 0 tartalmú bájtokból állnak. Valószínű, hogy másoláskor már nem kerültek megfelelően a memkártyára, így semmire sem alkalmasak.

A kérdés pedig: miért nem láthatóak az utoljára törölt fájlok. (W7, először lomtárba kerültek, majd onnan lett ürítve)

Egy jelentős problémát már találtam közben: webkamera képének videofelvétele erre a partícióra történik és találtam elég nagyméretű felvételi fájlokat mai dátummal, tehát jelentős mennyiségű írás történt a kérdéses partícióra. De még mindig nem értem miért nem láthatóak a visszaállító programok keresési adatbázisában a fájlok?

A kérdésemben a visszaállítás minősége érdektelen. A jelentős írási mennyiség miatt feltételezem, hogy nem is lehetne visszanyerni problémás képeket.

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.