Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) teleahocipöm válasza liksoft (#6700) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Most jelenleg nem jó, de remélem, holnap jó lesz, nem igazán értem a dolgot. :F

(#6702) tomcsi83


tomcsi83
csendes tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni tőletek.
Adott egy 500GB-s WD merevlemez, amit sehogy sem lehet látni. Minap lefagyott rajta a Win7, majd újraindult, de akkor már a BIOS nem látta. Külső rackbe téve se érzékelhető. Kérdésem, hogy házilag meg lehet-e menteni a rajta lévő adatokat?

Előre is köszi.

(#6703) liksoft válasza tomcsi83 (#6702) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nagy valószínűséggel nem. Ha egyik pillanatról a másikra hal meg, az ritkán külső elektronika. De még ott is vannak buktatók, így ha az adat kell, vidd adatmentéses szakemberhez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6704) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Tiszteletem mindenkinek!
Érdemes-e csak azért kisebb külső tárhelyet választani,mert a kisebb tárhelyű HDD-nek kisebb a meghibásodási aránya?(Így hallottam.)
Konkrétan 1 darab 2 TB helyett 2 darab 1 TB-os 2,5 külső USB3 HDD-t?

(#6705) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6704) üzenetére


King Unique
titán

Ezt konkrétan nem egészen így hangzott el...
Kevesebb benne az adattányér, olvasófej ---> kisebb a mechanikai hiba esélye valóban, de nem tudom mennyire bizonyított, h egy 2,5" 2 tányéros 1 TB-os, v 3-4 tányéros 2 TB-os adja be előbb a kulcsot... :F Van korábbról több 3 tányéros 6 fejes 2,5" 1 TB-os notivinyóm és kifogástalan mindegyik.
+ Eleve egy külső 2,5" HDD amúgy is ki van téve a veszélynek, 1 kisebb esés is könnyen végzetes lehet és akkor szinte tökmindegy hány tányéros...de te eleve ütésállókat (is) nézegettél. :)

Illetve pedzegették, h nagyobb adatsűrűségű lemezeknél, nagyobb az adatvesztés lehetősége, de ugyanakkor, ahhoz mérten hatékony a hibajavítás is hozzá. Ráadásul ezek az új 2,5"-ok, mind 500 GB/lemez adatsűrűségűek, a Seagate-Samsung csinál egyedül 667 GB-al.

1 db helyett a 2 x1 db nyilván azon oknál fogva jobb megoldás alapban, h fizikálisan 2 külön helyen lesznek tárolva az adatok, kisebb az esélye annak, h egyszerre mind2 tönkremegy. De ez mindig így van, eleve a több helyen tárolt adat van a legnagyobb biztonságban, ez alap dolog.

Tehát el kéne már dönteni mit is akarsz pontosan, fontos-e annyira a nagy tárhely adta kényelem, van e annyi adat, amit egyben, egy helyen akarsz tárolni?? Persze attól még ennél a megoldásnál is lehet máshol másolat róla.
De majd szakik megmondják, várd meg az ő válaszukat is, illetve kijavítanak engem is, ha vmit pontatlanul írtam. :D

[ Szerkesztve ]

(#6706) Kezdő vagyok válasza King Unique (#6705) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Tudom,hogy sokat kérdezek,de egy ilyen vásárlás nem 2 Forint,és még így is érhetnek meglepetések.
A másik topicban feltett kérdésem,hogy mennyire megbízhatóak a 2 TB-os HDD-k,gyakorlatilag erre irányult,de úgy látszik elbeszéltünk egymás mellett,vagy nem értettük meg egymást. :)
Olyat szeretnék,melynél minél kisebb a meghibásodás valószínűsége,amelyikre a legkevesebb panasz van.

(#6707) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6706) üzenetére


King Unique
titán

Utolsó mondatodra reagálva, arra nincs garancia :N , nehéz az ilyet pontosan meghatározni, főleg a mai világban...Sok minden függ attól, h nem-e gyári hibás terméket fogsz ki, illetve megfelelő használati módtól. Ne érje mechanikai sokk, kapjon megfelelő tápellátást (USB3 ajánlott), ne melegedjen túl, biztonságos leválasztás stb.

(#6708) sum-blink


sum-blink
aktív tag

Sziasztok!

Van nekem egy igen remek 500 gigás külső Toshiba vinyóm. Az égvilágon semmi bajom nem volt vele, de tegnap "berregett egyet a windows 8", lefagyott. Nem újdonság 2 giga rammal, újraindítottam: azóta nem érzékeli a vinyót. Direkt erre mentettem a fél életem, hogy ne az oprendszeres vinyón legyen. Történt már ilyen egyszer régen egy másik vinyóval, akkor elég sok adatot sikerült visszamenteni. Az a baj, most pl. a Recovery Disk nem is látja a vinyót, a windows is csak holmi H cimkéjű meghajtóként. Megnyitni természetesen nem lehet, még formázást sem ajánl fel. HDD Regenerator átnézte, 1 bad sectort talált.

Minden segítséget nagyon megköszönnék...

RecoveryDesk megtalálta a vinyót a fő könyvtárakat, de az alkönyvtárak, file-ok nagy része 0.

Esetleg van jobb program erre a célra? :R

(#6709) liksoft válasza sum-blink (#6708) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ami 1 helyen van csak meg, az NINCS meg! Alapvető tanulság ebben a helyzetben. Azért merem az elején írni, mert egyszer már megjártad, de nem tanultál belőle. Ha így folytatod, lesz ez még rosszabb is.

A Get Data Back programot próbáld ki. Fizetős, de olcsóbb mint egy adatmentés (a demo meg tudja mutatni mit találna, és a regisztrálás után ment). Ami nagyon fontos, hogy USB3-as csatlakozóra tedd, hogy elég legyen a tápellátása! Írni (formázni, CHKDSK-t futtatni) szigorúan tilos, mert ebben az esetben akár lőhettek is az adataidnak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6710) Josi


Josi
aktív tag

Sziasztok!

Van egy önkormányzati WD 500 gb hdd amely egyik pillanatról a másikra nem látszódott az adott gépen.
Másik gépre USB-n keresztül feldugva a merevlemez látszik, de a win inicializálni akarja. :(
Van esély az adatok visszaszerzésére?

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6711) liksoft válasza Josi (#6710) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Esély van rá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6712) Josi válasza liksoft (#6711) üzenetére


Josi
aktív tag

Az jó. :)

És nagyságrendileg mibe kerülhet a munka?
Mint tudjuk a falusi önkormik nincsenek eleresztve pénzzel. :(

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6713) liksoft válasza Josi (#6712) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mivel az USB áramkör sok hibát eltüntet, így nehéz pontos diagnózist adni (lehetetlen). Privát megy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6714) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Mennyi esély van visszaállítani egy kamera program által használt partíción lévő videoanyag visszaállítására? A program ha betelt törölte az előző rekordokat, legalább egyszer biztos újraírta a teljes partíciót videoanyaggal.
Ahogy olvasgatok házi szoftveres adat visszaállítás csak korrupt videoanyagot szül.

Köszi :U

(#6715) föccer válasza (Bundás) (#6714) üzenetére


föccer
nagyúr

Milyen adathordozóról van szó? De nem tarom valószínűleg, hogy vissza lehetne állítani, ha már felül van írva az állomány. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6716) (Bundás) válasza föccer (#6715) üzenetére


(Bundás)
addikt

3,5" hdd

(#6717) föccer válasza (Bundás) (#6716) üzenetére


föccer
nagyúr

Akkor nem valószínű, hacsak nem valami 20 éves darabról van szó.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6718) liksoft válasza (Bundás) (#6714) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Felülírt adat nem hozható vissza. A régi MFM fix léptetésű HDD-k esetén van ELMÉLETI esély, a gyakorlatban nem készült ilyen mentéshez eszköz a bizonytalan kimenetele miatt.

Esélytelen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6719) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Köszönöm Uraim!

(#6720) Wikoo


Wikoo
aktív tag

üdv
egy winyó váltáson töröm a fejem, azt szeretném kérdezni hogy létezik olyan program ami a komplett hdd tartalmat átmásolja egy másik hddre, úgy hogy minden működjön ( pl oprendszer ) újratelepítés nélkül. :)

Békesség, boldogság! x)

(#6721) King Unique válasza Wikoo (#6720) üzenetére


King Unique
titán

Több is, Macrium Reflect ajánlott ilyen célra [link] :K

[ Szerkesztve ]

(#6722) Wikoo válasza King Unique (#6721) üzenetére


Wikoo
aktív tag

és ez a progi 3 partíció átmentésére alkalmas ? ( oprendsz, rejtet az oprendszerhez és adatár )

Békesség, boldogság! x)

(#6723) Doky586 válasza Wikoo (#6722) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

tippelj....

(#6724) King Unique válasza Wikoo (#6722) üzenetére


King Unique
titán

Arra való direkt és ingyéééér van... :K

[ Szerkesztve ]

(#6725) zizi7229


zizi7229
tag

Üdv
szeretnék egy olyan kérdést feltenni hogy a vinyómon van 80 lezárt és 460 gyenge szektor. adatokkal eddig gondjaim nem voltak, másolási hiba sem volt. Kérdésem, mennyire biztonságos(adataim szempontjából) ennek a vinyónak a használata? alig két éves 1 terrás 7200-as Hitachi
a másik hogy hard disk sentinel riogat csak vagy kondíciónak reális a 11 %?
lesznek-e időben észrevehető jelei a teljes K.O.-nak?

disk riport: http://www73.zippyshare.com/v/64175059/file.html

Köszi a válaszokat előre is! :R

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#6726) liksoft válasza zizi7229 (#6725) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Én mentenék, majd megkeresném a romlás okát. A Sentinel vagy HDD témában érdemes folytatni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6727) zizi7229 válasza liksoft (#6726) üzenetére


zizi7229
tag

Köszönöm a gyors választ! :R

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#6728) HUNpusi


HUNpusi
csendes tag

Üdv!

Ma történt velem olyan, amit még sose láttam. Usb-ről szerettem volna telepíteni egy win7-et, egy irodai pc-re. Usb eszköz csatlakoztat, semmi. Innentől a pendrive-ot semmi nem ismerte fel. Gondoltam valami más hiba, így próbálkoztam külső merevlemezzel. Ezt is kinyírta!.. Na de én balga, ezen viszont vannak adatok. Az irodai gép hátlapi usb-je nem okozott problémát.

A tünetek, hogy az usb-harddrive fel se pörög, de led világít. Bios egyiket se látja, windows se, diskpart se, hp format tool se. A pendrive egy kingston 8gb, a külsö merevlemez adata ch94, a tettes gép alaplapja asrock n68c-s ucc.

Tényleg annyit tettem, hogy csatlakoztattam az előlapi usb-re.
Valakinek valamilyen ötlet?

(#6729) liksoft válasza HUNpusi (#6728) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Fordított tápot kapott. Azt bizony nagyon nem szereti semmi sem. Ha a drive adatai kellenek, akkor adatmentéses szakembert keress fel. A fordított táp ugyanis legtöbbször a mechanikán belüli elektronikát is tönkre szokta tenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6730) Josi válasza HUNpusi (#6728) üzenetére


Josi
aktív tag

Ha nagy mázlid van, akkor a mobil HDD házban lévő elektronika döglott csak meg.
HDD kiszed a házból és SATA csatin keresztül feldug egy asztali gépre.
Ha megy akkor mázlid van, ha nem, akkor ahogy írták adatmentős cég.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6731) King Unique válasza liksoft (#6729) üzenetére


King Unique
titán

Mi ez a "fordított táp jelenség", alaplap hibás, v USB port volt "rosszul bekötve" :F
Azt eddig is tudtam, h főleg régi PC-ken előlapi portok nem igazán stabilak áramellátás terén, külső HDD-nél hátlapi használata ajánlott, de, h így tönkrevágja, az új.

(#6732) HUNpusi válasza Josi (#6730) üzenetére


HUNpusi
csendes tag

Szétszedtem, nem ismerte fel a bios a merevlemezt. Törném le a kezét aki így kötötte be az előlapit...(nem én voltam, életemben nem gondoltam hogy ilyen előfordulhat)
B: azért egy fél centes diódát igazán belerakhattak volna az elektronikába....

Esetleg tudtok saccolni, mennyibe kerülhet az adatmentés számomra? 500Gb Toshiba MK5059GSXP a merevlemez

(#6733) Doky586 válasza HUNpusi (#6732) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"egy irodai pc-re"
Én se hallottam még ilyen fordított tápról.. Valami márkás gép? tipusa?
A standard USB2 alaplapi csatlakozó kiosztása olyan hogy ha erőből fordítva dugod be akkor se okozhat ilyet.

(#6734) liksoft válasza Doky586 (#6733) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha nincs a belső csatlakozón kitiltás, akkor fordítva simán rá lehet dugni a kétsoros csatit. De még kitiltás mellett is, ha kilóg egy tüske, és nem veszi észre aki szerelte. Mivel a hiba két eszközzel történt, a fordított tápot feltételezem (szerelési hiba), mert kicsi az esélye, hogy egy pendrive és egy külső HDD egyszerre haljon meg. A HDD még a kevés táp miatt esélyes, de a pendrive? Vagy a tápvonalon jelent meg zaj (hibás tápellátás) ami hasonlóan a fordítotthoz, csúnya dolgokat tud okozni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6735) Doky586 válasza liksoft (#6734) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez valóban nagyon durva. Melyik gyártó tehette? Vagy a user tréfálta meg a 'telepítőt'...

Nem tudom a hdd-k mekkora hányadán van smd fuse ennek megakadályozására, jó esetben csak azt kell cserélni/átforrasztani..

(#6736) Csori72


Csori72
aktív tag

sziasztok!

van 1 problémám amit szeretnék megoldani, de kevés vagyok hozzá :(
adott egy Samsung HD320LD IDE HDD. ez 3 részre van particionálva. a winyó mindhárom partícióján vannak adatok, kb 150-200GB össz mennyiségben. jó ideje már nem tudtam ezt a winyót el sem indítani, de nem piszkáltam, h ne tegyem tönkre teljesen. most került 1 2TB-os winyó a gépbe amire az eddigi "sok kicsi" összes adata elfér. így ami a Samsungon van az is elférne, és itt a baj! hogy csak férne, mert nem férek hozzá.
a winyót bekötöttem a gépbe, 1. indításra a win7 telepítette is, amit lent a tálcán jelzett. végzett a telepítéssel, kiírta, h használható. viszont sem a "Sajátgép" sem a Total Commander nem látja! magát a winyót sem! a partíciókat külön ugye így esély sincs. bementem a Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök/Számítógép-kezelés/Lemezkezelés-be ahol a winyó jelen volt 1 darabban, azaz particiók nélkül. van a gépemen HD Sentinel, gondoltam ránézek mit mutat. Teljesítmény 50% Kondíció 2% Hőmérséklet 25°C Működési idő 206 nap indításra már nem emléxem, de a 206 nap teljesen biztos nem fedi a valóságot!
a lemezkezelőből tudtam volna formázni. de akkor az adatok bukta! ezt pedig ha csak kicsi remény is van szeretném elkerülni!
újraindítottam a gépet, Sajátgép továbbra sem látja, Total Commander szintén nem, de most eltűnt a Lemezkezelőből is! a HD Sentinelbe viszont ott van a kicsike ... de az adatok teljesen átalakultak :Y
Teljesítmény 100% Kondíció 100% Hőmérséklet 35°C Működési idő 456 nap (ez a működési idő már kb valós!!)

ez a leírása a dolgoknak, a kérdés pedig az, hogy milyen trükkel lehetne látni mind3 partíciót, és a rajtuk lévő adatot?
egyszer egy ismerősöm már mentett nekem ilyen félholt winyóról adatokat (2 partícióról), de őt sajnos már nem érem el, hogy milyen programot használt :(

előre is köszönöm a segítséget!

..:: 1+TTTTT ::..

(#6737) Csori72 válasza Csori72 (#6736) üzenetére


Csori72
aktív tag

sajnos már szerkeszteni nem tudom az előzőt, ezért válaszként írom rá:

kis érdekesség, h most a 3. gép újraindításra a HD Sentinel adatok ugyanazok mint a 2.nál, de amire a 2. indításnál nem is figyeltem (pedig biztos így volt!) a HD Sentinel a winyót Samsung SP0802N (74,6GB) -ként azonosítja!
az elsőnél a betűjel, és a méret jó volt!!!

..:: 1+TTTTT ::..

(#6738) liksoft válasza Csori72 (#6737) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ilyennel még nem találkoztam. Az eredeti elektronika van rajta? Egyébként inkább mechanikához köthető problémára gyanakszom. Ugyanakkor hozzájöhet még a pata kábelben egy vezeték érintkezési hibája is. Öreg cuccban halmozódhatnak a hibák.

El kéne döntened, mennyit érnek az adatok. Itt az ideje, ugyanis ha nagyon fontosak, akkor szakembernek kéne átadni. Otthoni próbálkozások olyan állapotba is hozhatják, mikor mér szakember sem tud később segíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6739) Csori72 válasza liksoft (#6738) üzenetére


Csori72
aktív tag

szia!
igen eredeti rajta minden. így vettem jó pár évvel ezelőtt (5-6) bontatlanul üzletben, garanciával, ami természetesen már régen lejárt. még csak meglazítva sem volt rajta soha 1 csavar sem :) én nem értek az ilyen machináláshoz, ezért nem is teszem. én sem szeretem ha a szomszéd által félig szétszedett autót hoznak hozzám, így amihez nem értek nem piszkálom :)
másik PC-ben több szalagkábellel is próbáltam már, az eredmény mindig ugyanaz volt mint most is. nem látta semmi. azon a PC-n nem volt a HD Sentinel, de gyakorlatilag az adatok szempontjából ez nem is lényeges, viszont most is csak az látja semmi más.
a rajta lévő adatok olyanok amik inkább nekem fontosak, más lehet nevetne rajta, h mikhez ragaszkodok ... de ez általában így szokott lenni. mindenkinek más fontos.
a winyó 1X volt formázva. azaz feldarabolva partíciókra, és azok 1X-1X. beépítve is ekkor lett, aztán kiszedve a helyéről évekig nem, majd egyszer nem indult el.

a sentinel egyébként azt mondja, h a maximum hőmérséklete 55°C volt a winyónak teljes élettartam alatt, a valaha mértre viszont 39°C-t ír. persze egy érintkező belül akár -20°-ban is lesülhet :) és ha már pata kábel érintkezés, akkor a több kábel próba miatt inkább befelé gondolkozok. de még 1 vadonat új kábellel kipróbálom!

erre most figyeltem fel tegnap este: a 3. indításra a winyóból halk, de ütemes klattyogást lehetett hallani! lassú időközönként, kb 2-3 másodpercenként 1, és nagyon halkan. most pl nem csinálja, ha fülem ráteszem akkor sem hallatszik.

[ Szerkesztve ]

..:: 1+TTTTT ::..

(#6740) Csori72


Csori72
aktív tag

a "klattyogáshoz" 1 kis adalék:

ha Masterra teszem a jumpert akkor klattyog! ha Cable Select akkor is klattyog! ha leveszem a jumpert, úgy helyezem Slave-be, a klattyogás nincs!
ezt most próbáltam ki.

mellesleg ez a winyó nekem mindig Slave-ben ment, mert az LG DVD íróm (amivel 1 kábelen volt) nem szerette ha nem ő a Master. egyszerűen elfelejtett írni (de a lemezt tönkrevágta), vagy időnként az olvasással is makacskodott.

[ Szerkesztve ]

..:: 1+TTTTT ::..

(#6741) liksoft válasza Csori72 (#6740) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Értem. Sajnos a leírtak alapján nem tudom egyértelmű hibához kötni, így csak akkor tudok segíteni ha látom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6742) Csori72 válasza liksoft (#6741) üzenetére


Csori72
aktív tag

egy getdataback próba árthat neki?
azt nem állítom, hogy esetleg sikeres lehet, de mielőtt továbblépnék adnék rá egy esélyt, ha azzal nem vágom haza teljesen.
sokat azért nem adnék rá, mert az eredeti 320-as egy 80-asnak látszik.

..:: 1+TTTTT ::..

(#6743) liksoft válasza Csori72 (#6742) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Jól érzed. Ha a felületre rá lehet látni, akkor megpróbálhatod, de ha csak 80 van a 320 helyett akkor semmit nem ér. Akkor viszont ha nincs kapacitása, nem érdemes nyúzni, mert jobb nem lesz. Csak rosszabb.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6744) doberman


doberman
senior tag

sziasztok.

QNAP TS-212-ben véletlenül leformázott hdd könyvtárstruktúráját vissza lehet hozni valahogy? (az adat partícióról az adatokat már visszanyertem - persze "ömlesztve" több mint 10 ezer kép... Ext4-es filerendszer.)

8lnu

(#6745) liksoft válasza doberman (#6744) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nem látok rá túl nagy esélyt. Eddig ami NAS jött, ott Ext töredék nem túlzottan volt. Az is igaz, ilyen típus még nem volt a kezem alatt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6746) doberman válasza liksoft (#6745) üzenetére


doberman
senior tag

hát ez az. elég sok irányból közelítettem már meg ezt a problémát de egy szoftver sem ajánlotta fel a könyvtárstruktúra helyreállítását ( sem linux , sem win alapon) . akkor marad kézi válogatás - jó néhány hónapnyi elfoglaltság...

köszönöm a gyors választ!

8lnu

(#6747) liksoft válasza doberman (#6746) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha fényképezőgép által készítettek, akkor az EXIF fejléc tartalmazza a készítés dátumát. Van olyan free program, mely erre átnevezi a képet, így csak időrendbe kell állítani. A válogatás sokkal könnyebb.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6748) doberman válasza liksoft (#6747) üzenetére


doberman
senior tag

Vauuúúú!

Istenem! Mekkora ötletet adtál! Köszönöm!
(igen vannak exif információk a képekben...jajj de jó, legalább időrendbe lehet szedni őket!)

:R

8lnu

(#6749) liksoft válasza doberman (#6748) üzenetére


liksoft
Topikgazda

;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6750) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Darik's Boot and Nuke 2.2.8 CD-vel Quick Erase (nullakat ir) modban torolt winyorol vissza lehet nyerni barmi informaciot? Sajna nem emlekszem a file rendszerre. :B

Kossz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.